Zbog velike količine paketa poštari će ih dostavlj

poruka: 123
|
čitano: 19.363
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Zbog velike količine paketa poštari će ih dostavlj".
12 godina
offline
Zbog velike količine paketa poštari će ih dostavlj

Vidiš sad ste mi dali odlicnu ideju.. Odsad kad mi klijent naruci hidroizolaciju ili sanaciju nekoj dijela nebodera fino cu mu naplatiti 50tak tisuca kuna, a onda sutradan u sanducicu ostaviti ceduljicu da sam pokusao obavit posao, ali nazalost vrata su bila zakljucana.. e i da ostavit cu mu adresu ducana di si moze doc pokupit materijal 

Moj PC  
12 1 hvala 0
14 godina
offline
Re: Zbog velike količine paketa poštari će ih dost
Nema kafić i pekara veze sa ovim. Ja odem fizički tamo. Kako sada tako i prije pojave interneta. Ako vama nije jasno da vaš paket nije jedini da tu ima brdo paketa kojima bi onda bio problem manipulirati svakodnevno na terenu. Pješice ili čak motorom. Tu vam ja ne mogu pomoći. Da je vaš jedini ne bi naravno bio problem. Dostavne službe imaju kombije. Poštar siromah ima kitu, a ne kombi I to što radi, radi za kikiriki po ovoj zimi.
 
0 7 hvala 0
13 godina
offline
Zbog velike količine paketa poštari će ih dostavlj
Nisu svi poštari takvi. Za svoga mogu reći da će ti stvarno isporučiti paket, bez obzira koliko težak i velik. Ponudiš mu kavicu, nešto kratko, popričaš i sve prođe ugodno. Ali šteka im logistika. Za veće količine paketa trebali bi imati kombije koji će samo pakete dostavljati, brže će se dostaviti, ljudi će manje prigovarati i rasteretiti poštare koji moraju xy puta do ureda po pakete
Moj PC  
0 2 hvala 0
14 godina
offline
Re: Zbog velike količine paketa poštari će ih dost
Tako je. Rješenje veće količine paketa su kombiji. Moj poštar ide pješke i vuče iza sebe ona kolica na dva kotača kaj bakice vuku iza sebe kad idu na plac po špeceraj. I kaj sad? Da ja od njega takvog očekujem da fura sa sobom ne znam koliko paketa i paketića? Pa nije čovjek superman.
 
0 4 hvala 0
5 godina
offline
Re: Zbog velike količine paketa poštari će ih dost
Louis Pluto kaže...
BlueMax kaže...

 Ti si u prošlosti znao zvučati pametno.

 

 napio se? ja isto volim popit i pisat piydarije...

 Jedno je biti pijan oko ponoci, a drugo oko podneva

11 godina
offline
Re: Zbog velike količine paketa poštari će ih dost
Oldy kaže...
Nema kafić i pekara veze sa ovim. Ja odem fizički tamo. Kako sada tako i prije pojave interneta. Ako vama nije jasno da vaš paket nije jedini da tu ima brdo paketa kojima bi onda bio problem manipulirati svakodnevno na terenu. Pješice ili čak motorom. Tu vam ja ne mogu pomoći. Da je vaš jedini ne bi naravno bio problem. Dostavne službe imaju kombije. Poštar siromah ima kitu, a ne kombi I to što radi, radi za kikiriki po ovoj zimi.

 

Zaboli me mlohavi falus kao korisnika plaćene usluge za slijedece:

 

a) vama nije jasno da vaš paket nije jedini da tu ima brdo paketa kojima bi onda bio problem manipulirati svakodnevno na terenu

b) Pješice ili čak motorom.

c) Tu vam ja ne mogu pomoći

d) Da je vaš jedini ne bi naravno bio problem

e) Dostavne službe imaju kombije

f) Poštar siromah ima kitu, a ne kombi 

g) I to što radi, radi za kikiriki po ovoj zimi.

 

Kako si sam rekao, demokracija, svako ima pravo na misljenje.

 

Ne valja ti u Pošti? ko vas šiša (pristojan sam da ne popijem ban) i tebe i tu ekipu sa hrpetinom izgovora; to vam je prokleti posao i plaćeni ste za to pa makar kikiriki. Da budem kompletno bezosjećajan, VAŠA je odluka da radite u POŠTI, a ne moja. Ima poslova koliko zelite posred cijele EU ukoliko vas jadne korisnici toliko maltretiraju sa zahtjevom da ispunite ono što su platili. 

Go to work, send your kids to school, follow fashion, act normal, walk on the pavements, watch T.V., save for your old age, obey the law. Repeat after me; I am free
14 godina
offline
Re: Zbog velike količine paketa poštari će ih dost
Nisam ja u pošti, ali sam dovoljno inteligentan da ne očekujem čuda od čovca koji hoda pješke sa hebenim kolicima za ić na plac. Dobro jesu malo veća od njih, ali nedovoljno veća za voziti pakete u njima.
 
0 2 hvala 0
15 godina
offline
Re: Zbog velike količine paketa poštari će ih dost

Haha ali očito nisi dovoljno inteligentan da shvatiš da to nije problem korisnika usluge pošte.

Bit će!
12 godina
offline
Zbog velike količine paketa poštari će ih dostavlj

Prošla su ona dobra, stara vremena kada su poštari nosili penzije u kešovini pa svako malo rakijica nul pet, plus 5 kuna (današnjih 10-15 kad se doda inlfacija) trinkgelda. Paketi su bili rijetkost. A onda je došao internet, paypal i globalizejšn. Vjerujem da im je teško zato uvijek naručujem čim sitnije stvari i ne odjednom nego svakih par dana jednu tako da im je lakše nositi. Sprijateljio sam se s ovim mojim lokalnim poštarom i on mi je ostavio bianko žute cedulje koje sȃm ispunim i dođem u poštu kad mi on javi da je stiglo.

 
3 1 hvala 0
14 godina
offline
Re: Zbog velike količine paketa poštari će ih dost
Pa naravno da je do pošte. Ljudstvo im nije adekvatno opremljeno za takve radnje. Dakle prestanite kukati, riješite to ili osnujte vlastitu dostavnu službu.
 
0 7 hvala 0
7 godina
offline
Re: Zbog velike količine paketa poštari će ih dost
Oldy kaže...
Pa naravno da je do pošte. Ljudstvo im nije adekvatno opremljeno za takve radnje. Dakle prestanite kukati, riješite to ili osnujte vlastitu dostavnu službu.

 pa koji k'rac onda uopće nude takvu uslugu? ako je već nude onda nek je obavljaju kako treba i koj se moj obrušavaš na ljude koji naručuju? jesi normalan/pijan, šta ti je?

 

btw. ljudi su kivni na poštu a ne na poštare...

ravna zemlja i šupalj mjesec... dobim, dobiš, dobe...
Poruka je uređivana zadnji put sri 19.12.2018 14:57 (Louis Pluto).
12 godina
offline
Re: Zbog velike količine paketa poštari će ih dost
Oldy kaže...
Nisam ja u pošti, ali sam dovoljno inteligentan da ne očekujem čuda od čovca koji hoda pješke sa hebenim kolicima za ić na plac. Dobro jesu malo veća od njih, ali nedovoljno veća za voziti pakete u njima.

 Netočno. U x situacija naručim nešto HP exressom, oni sigurno imaju aute i kombije. platim tu "uslugu" i do 30 kuna.  ali opet dobijem *ebeni žuti papirić s obavijesti da je pokušana dostava i da moram doći po paket! i to ne u moju lokalnu poštu nego onu deset kilometara udaljenu jer je tamo je kao neki *ebeni HP express centar!! u toj pošti je, naravno, svaki put 30 ljudi minimalno u redu. naravno, na paketu piše moj broj mobitela ali očito je 30 kuna poštarine premalo da bi me netko nazvao prilikom dostave. ali i što bi me zvao, kad jedino ima žuti papirić kod sebe, što bi on teglio i paket sa sobom u kombiju. naravno, prilkom preuzimanja moram platiti *ebenu ležarinu jer u obavijesti piše da po paket mogu doći tek sutra a ne isti dan. I sve to za samo 30 kuna! 

9 godina
neaktivan
offline
Zbog velike količine paketa poštari će ih dostavlj

Ovo pravdanje Pošte je totalno besmisleno. Kupiš nov auto (recimo audi) i on nevalja. Loše sastavljen, škripi i štajaznam već. Ti old scool legenda znaš da je to zato sto je tamo turčin u njemačkoj umoran jer ga je pred kraj smjene slago pa ćeš trpiti to do kraja korištenja auta?

Pošta je firma, i moraju raditi svoj posao a to nije obavještavanje da ti je stiglo nešto nego ti to nešto donjeti. Amen

 
1 1 hvala 0
14 godina
offline
Re: Zbog velike količine paketa poštari će ih dost
Hvala ti Bože ništa ne naručujrm i nemam problema s tim. Baš mi je super.
 
0 2 hvala 0
7 godina
offline
Re: Zbog velike količine paketa poštari će ih dost
ante_etna kaže...

Prošla su ona dobra, stara vremena kada su poštari nosili penzije u kešovini pa svako malo rakijica nul pet, plus 5 kuna (današnjih 10-15 kad se doda inlfacija) trinkgelda

 uveli su duvanje koliko sam čuo i više nema cuge, or else

ravna zemlja i šupalj mjesec... dobim, dobiš, dobe...
11 godina
offline
Re: Zbog velike količine paketa poštari će ih dost
Oldy kaže...
Pa naravno da je do pošte. Ljudstvo im nije adekvatno opremljeno za takve radnje. Dakle prestanite kukati, riješite to ili osnujte vlastitu dostavnu službu.

 

Pošta ima monopol na poštanske usluge, šta bulazniš, kakve ovo ima veze sa dostavnom sluzbom? Da mogu odabrati defaultnog dostavljača pošte, to sigurno ne bi bila posta.hr.

Go to work, send your kids to school, follow fashion, act normal, walk on the pavements, watch T.V., save for your old age, obey the law. Repeat after me; I am free
12 godina
offline
Re: Zbog velike količine paketa poštari će ih dost
Louis Pluto kaže...
ante_etna kaže...

Prošla su ona dobra, stara vremena kada su poštari nosili penzije u kešovini pa svako malo rakijica nul pet, plus 5 kuna (današnjih 10-15 kad se doda inlfacija) trinkgelda

 uveli su duvanje koliko sam čuo i više nema cuge, or else

 ..znači i to su im ukinuli. Opet, ima nešto i u osobnoj motivaciji. Susjeda, mlada udovica nikad ne dobije žuti papirić. Ako treba ovaj pet puta u danu dolazi kucat na vrata i kad uđe, valjda i otvara taj paket i provjerava ispravnost pošiljke kad ga nema po sat vremena van.

7 godina
offline
Re: Zbog velike količine paketa poštari će ih dost
ante_etna kaže...

...valjda i otvara taj paket i provjerava ispravnost pošiljke kad ga nema po sat vremena van.

sigurno provjerava ispravnost odvoda...

ravna zemlja i šupalj mjesec... dobim, dobiš, dobe...
Poruka je uređivana zadnji put sri 19.12.2018 15:21 (Louis Pluto).
15 godina
offline
Zbog velike količine paketa poštari će ih dostavlj

oće q. nisu ni do sad pa neće ni dalje. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Zbog velike količine paketa poštari će ih dost
Oldy kaže...
Nisam ja u pošti, ali sam dovoljno inteligentan da ne očekujem čuda od čovca koji hoda pješke sa hebenim kolicima za ić na plac. Dobro jesu malo veća od njih, ali nedovoljno veća za voziti pakete u njima.

 Pa ko je kriv što ima takva kolica? Što ima malu plaću, puno paketa, trokira mu Tomos....?

 

Ovo što ti pričaš je ko da dođeš na pult u Konzum i tražiš 20dag mortadele. Očekuješ da ćeš dobiti 20dag mortadele po cijeni koja je istaknuta.

A kad ti prodavačica umjesto 20dag tanko narezane mortadele  izreže dva prsta debel komad od 15dag, naplati 25 i još ti kaže da dođeš sutra po to ti ćeš joj se zahvaliti jer si svjestan da ima malu plaću, sama je u smjeni i tupa joj je salamoreznica? Za to što dobiješ ćeš okriviti sebe jer te nitko nije tjerao baš u taj dućan, bez mortadele se može živjeti a možeš je rezati i doma?

 

Kao primatelj pošiljke ti si klijent firme koja se zove Hrvatska pošta. Kad ti poštar donese ceduljicu na kojoj piše kako ti je pokušao dostaviti pošiljku, a nije je nikad preuzeo, onda te na šaltru lažu kako je pošiljka kod poštara i da je možeš preuzeti sutra to je varanje klijenta i da neki privatnik ima takav odnos prema svom poslu mogao bi odmah ključ u bravu. A ovako ćemo ih mi hraniti godinama.

 

Mala plaća poštara? A svi se preko veze zapošljavaju i nitko ne želi prijeći na "bolji posao". Premalo poštara? Normalno da ih je premalo kad su stalno na bolovanjima, godišnjima, po birtijama... kukaju, kukaju, ali nikako da odu nešto stvarno raditi. U Hrvatskoj je trenutno tolika potražnja za radnom snagom da svaki od njih može sutra ako želi dobiti puno bolje plaćen posao. Ali oni ne žele. Ugostiteljstvo, turizam, građevina... pa sve do čuvanja ovaca. Kad im takvo nešto spomeneš onda krene prića kako privatnici izrabljuju, lakše je ništa ne raditi za 3000 nego raditi za 10000 jer tu razliku lako nadoknadi radeći u fušu za vrijeme radnog vremena koji mu plaćaju stvarni radnici u ovoj državi.

 

Pošta nam je ogledalo države. Lopovluk, nepotizam, prevare, višak birokracije, lijenost, inertnost, nekonkurentnost, parazitarenje, nefunkcionalnost...

 

Braniti je može isključivo ili totalni glupan (a to nisi) ili netko ko na neki način vuče korist iz stanja kakvo je sad. 

7 godina
offline
Re: Zbog velike količine paketa poštari će ih dost
BlueMax kaže...
....

 

Pošta nam je ogledalo države. ...

 

Pa to je to... Taj naš poštar i njegov način rada su posljedica a uzrok si sam naveo.

 

....

15 godina
neaktivan
offline
Re: Zbog velike količine paketa poštari će ih dost
Oldy kaže...
Nema kafić i pekara veze sa ovim. Ja odem fizički tamo. Kako sada tako i prije pojave interneta. Ako vama nije jasno da vaš paket nije jedini da tu ima brdo paketa kojima bi onda bio problem manipulirati svakodnevno na terenu. Pješice ili čak motorom. Tu vam ja ne mogu pomoći. Da je vaš jedini ne bi naravno bio problem. Dostavne službe imaju kombije. Poštar siromah ima kitu, a ne kombi I to što radi, radi za kikiriki po ovoj zimi.

 Ajmo reci da mogu nekako se pomiriti sa tim da mu je hladno i da nema kombi. ALI, veliko ALI, ja sam platio uslugu i ocekujem da tu uslugu naprave, sada kombijem ili kamionom, autom, motorom, biciklom, ne zanima me. Problem je sto poslodavac, i mentalitet ljudi. Konkretno zbog toga sam otisao iz Hrvatske. Meni ne odgovara nesto na poslu ja dam otkaz i trazim posao dalje, i tako u krug. Sto to sprijecava nekog drugog?

 

Negdje u temi sam nasao post gdje od nekoga majka radi 15 godina u posti i tamo joj je grozno... Daj otkaz i trazi posao dalje. Ne zivi se za posao, od posla bi se trebalo zivjeti. I naci posao koji odgovara, to je moja filozofija i trenutno mi je super tako.

 

A druga stvar, recimo da ti procuri radijator na gradskom grijanju, dodje majstor i kaze, ma ok je to, cekaj do ljeta kada se ugasi grijanje, pa cemo onda popravljati, nemam sada uvijete za rad, vruca je voda, moram ili cijelu zgradu ispusititi vodu, ili se moram ispeci...

 

BTW radim u ITu, i mene nitko ne pita jel ja spavam u 3:15 jesam li poslije vecere popio koje pive previse pa sam pijan legao, sustav je pao, treba ga dici, meni mobitel zvoni. Nitko ne pita kako sam i slicno. Tako da ako volis svoj posao radi ga, a ako ne volis trazi onaj koji volis.

7 godina
offline
Re: Zbog velike količine paketa poštari će ih dost
AquaDomba kaže...

 

Negdje u temi sam nasao post gdje od nekoga majka radi 15 godina u posti i tamo joj je grozno... Daj otkaz i trazi posao dalje. Ne zivi se za posao, od posla bi se trebalo zivjeti. I naci posao koji odgovara, to je moja filozofija i trenutno mi je super tako.

 a treba hranit nekog stjepanja i kupit mu novi procesor... a posla nigdje na vidiku a i neizvjesno je vani, ne zna se jezik, prestar sam, neobrazovan, moram brinut i za bolesnog oca... etc. etc.

ravna zemlja i šupalj mjesec... dobim, dobiš, dobe...
Poruka je uređivana zadnji put sri 19.12.2018 17:39 (Louis Pluto).
14 godina
offline
Zbog velike količine paketa poštari će ih dostavlj

Zašto je najskuplja dostava HR, valjda zato što iz UK, pošiljka stigne u Zagreb sljedeći dan, a onda iz Zagreba, putuje pet i više dana, a ovu free dostavu, naši dodatno naplaćuju.

uključite logiku, prije postavljanja pitanja
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Zbog velike količine paketa poštari će ih dost
Bit ce da ljeti ne jedes kruh, jer je pekarima vruce?
14 godina
offline
Re: Zbog velike količine paketa poštari će ih dost
@ oldy tebi je caca ocito postar. Ako ja nesto platim, onda ocekujem da to i dobijem. Tupsone, mene nije briga vozi li on postu kamionom kli ide pjesice. Ja placam uslugu dostave. Daj mi objasni zasl moram platiti harac ako mi tvoj velepostovani postar NE donese pamet? Zbilja si....
12 godina
neaktivan
offline
Re: Zbog velike količine paketa poštari će ih dost
neznaju djeca, misle da je sve med i mlijeko
15 godina
offline
Re: Zbog velike količine paketa poštari će ih dost
Cybril kaže...
Oldy kaže...
Nisam ja u pošti, ali sam dovoljno inteligentan da ne očekujem čuda od čovca koji hoda pješke sa hebenim kolicima za ić na plac. Dobro jesu malo veća od njih, ali nedovoljno veća za voziti pakete u njima.

 Netočno. U x situacija naručim nešto HP exressom, oni sigurno imaju aute i kombije. platim tu "uslugu" i do 30 kuna.  ali opet dobijem *ebeni žuti papirić s obavijesti da je pokušana dostava i da moram doći po paket! i to ne u moju lokalnu poštu nego onu deset kilometara udaljenu jer je tamo je kao neki *ebeni HP express centar!! u toj pošti je, naravno, svaki put 30 ljudi minimalno u redu. naravno, na paketu piše moj broj mobitela ali očito je 30 kuna poštarine premalo da bi me netko nazvao prilikom dostave. ali i što bi me zvao, kad jedino ima žuti papirić kod sebe, što bi on teglio i paket sa sobom u kombiju. naravno, prilkom preuzimanja moram platiti *ebenu ležarinu jer u obavijesti piše da po paket mogu doći tek sutra a ne isti dan. I sve to za samo 30 kuna! 

 Zar i ti, jadniče?

Pošta mi je 300 metara od kuće, ali me pošalju u opnu 12 kilometara mamiceimsesjetimsvima.

15 godina
offline
Re: Zbog velike količine paketa poštari će ih dost
Oldy kaže...
Nema kafić i pekara veze sa ovim. Ja odem fizički tamo. Kako sada tako i prije pojave interneta. Ako vama nije jasno da vaš paket nije jedini da tu ima brdo paketa kojima bi onda bio problem manipulirati svakodnevno na terenu. Pješice ili čak motorom. Tu vam ja ne mogu pomoći. Da je vaš jedini ne bi naravno bio problem. Dostavne službe imaju kombije. Poštar siromah ima kitu, a ne kombi I to što radi, radi za kikiriki po ovoj zimi.

 Ti i dalje kakiš...

Što ikoga briga koliko ima paketa. Mi imamo ugovor. Njima novci, meni usluga.

Poštar ne stigne motorom? Neka uzme caddy.

Ne stigne s caddyjem? Nek uzme kombi.

Nemaju to? Pa kog vraga se bave dostavom ako nemaju?

 

16 godina
offline
Re: Zbog velike količine paketa poštari će ih dost
Mandor kaže...
Oldy kaže...
Nema kafić i pekara veze sa ovim. Ja odem fizički tamo. Kako sada tako i prije pojave interneta. Ako vama nije jasno da vaš paket nije jedini da tu ima brdo paketa kojima bi onda bio problem manipulirati svakodnevno na terenu. Pješice ili čak motorom. Tu vam ja ne mogu pomoći. Da je vaš jedini ne bi naravno bio problem. Dostavne službe imaju kombije. Poštar siromah ima kitu, a ne kombi I to što radi, radi za kikiriki po ovoj zimi.

 Ti i dalje kakiš...

Što ikoga briga koliko ima paketa. Mi imamo ugovor. Njima novci, meni usluga.

Poštar ne stigne motorom? Neka uzme caddy.

Ne stigne s caddyjem? Nek uzme kombi.

Nemaju to? Pa kog vraga se bave dostavom ako nemaju?

 

Pa zato jer "nemogumogu", ili klasična državna firma krava muzara koja radi kak se njoj sprdne kao i recimo HRT itd.

 

Jedan simpatičan primjer, moj susjed preko Ekupi kupi perilicu rublja online+besplatna dostava itd.Dostavljač je Hrvatska pošta, dođe veliki klasičan kombi i slabašni dostavljač okvirno oko 60 godina.Gdje je tu problem, pa eto dostavljač sam nije mogao istovarit klasičnu vešmašinu od 70kg.Da mu susjed/kupac nije pomogel u istovaru, a hebiga vešmašinu ne bi mogel skinut sa kombija.Da je susjed bi klasično snagom žensko, fučkaj ga vešmašima bi okvirno čekala u kombiju ili traži okolo pomoč za istovar.

 

Intel=pokvareni podmukli gadovi!
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice