100 jezgri za Android

poruka: 20
|
čitano: 3.872
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "100 jezgri za Android".
16 godina
offline
100 jezgri za Android

Dakle 4-jezgreni proc sa 96 nepotrebnih komada plastike i silicija ... nije ni čudo što to niko živ ne koristi.

 

Glavno da su stavli bombastičnu reklamu 100-jezgrni android.

 

Ameri bi rekli ... peace of sh*t

Moj PC  
14 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: 100 jezgri za Android
memulica kaže...

Dakle 4-jezgreni proc sa 96 nepotrebnih komada plastike i silicija ... nije ni čudo što to niko živ ne koristi.

 

Glavno da su stavli bombastičnu reklamu 100-jezgrni android.

 

Ameri bi rekli ... peace of sh*t

*piece {#}

 

 

 

ON topic: Koji će mi qrac toliko nepotrebnih jezgri na mobitelu? Korist od toga je jednaka nuli....

Varaždinsko kiselo zelje...najslađe kiselo :D (pogled na avatar) _ _ _ _ _ _ Ako sam ti pomogao, stisni HVALA ili te NUKE-am :P
12 godina
neaktivan
offline
100 jezgri za Android

u biti 4-jezgreni proc. vjerojatno je slicno kao Tegra 3

Ako sam ti pomogao, stisni HVALA! =)
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: 100 jezgri za Android
Krešo91 kaže...
memulica kaže...

Dakle 4-jezgreni proc sa 96 nepotrebnih komada plastike i silicija ... nije ni čudo što to niko živ ne koristi.

 

Glavno da su stavli bombastičnu reklamu 100-jezgrni android.

 

Ameri bi rekli ... peace of sh*t

*piece {#}

 

 

 

ON topic: Koji će mi qrac toliko nepotrebnih jezgri na mobitelu? Korist od toga je jednaka nuli....

Ko prvo, nebih to nazvao jezgrama nego "pomoćnim sklopovljem", kojeg inače ima svaki smartphone uz glavni aplikativni procesor. Ovime se možda smanji dio tog zasebnog sklopovlja za kojekakve hardwarske akceleracije, a gain na snazi nikad nije nedostatak. 

 

Jedino je pitanje povećanja potrošnje energije, a ova reklama da ima 100 jezgi može privući malo bedastije kupce (čitaj appleovce).

15 godina
offline
Re: 100 jezgri za Android
psihološki marketinški rat počinje
R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011.
16 godina
neaktivan
offline
100 jezgri za Android

problem je da još nema aplikacija za android koje iskorištavaju višejezgrene procesore

UT3, Lily Allen, Franz Ferdinand, R.E.M., nVidia, Intel :: FANBOY :: BEWARE!
Poruka je uređivana zadnji put sub 7.1.2012 13:10 (FioPro).
Moj PC  
1 1 hvala 0
16 godina
offline
100 jezgri za Android
Po ovome moj Radeon ima 1280 jezgara. LOL!
 
0 1 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: 100 jezgri za Android

Ah, dakle napokon su poceli u necemu primjenjivati Stem Cell Computing o kojem su toliko bauljali prije tri godine. Bas da vidimo kako se ponasa u praksi, ako ispadne dobro ovo bi moglo znacajno utjecati na razvoj procesora kakve poznajemo.

 

Malto kaže...
Po ovome moj Radeon ima 1280 jezgara. LOL!

Pa i ima. Sto je smijesno?

My computer once beat me at chess, but we got even after a round of boxing.
16 godina
neaktivan
offline
100 jezgri za Android

Grafičke kartice imaju hrpu programibilnih jezgri i zato su povoljne za razne proračune pomoću tehnologija kao što je CUDA - uz drivere, nVidijina najveća prednost pred ATIjem

UT3, Lily Allen, Franz Ferdinand, R.E.M., nVidia, Intel :: FANBOY :: BEWARE!
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: 100 jezgri za Android
FioPro kaže...

Grafičke kartice imaju hrpu programibilnih jezgri i zato su povoljne za razne proračune pomoću tehnologija kao što je CUDA - uz drivere, nVidijina najveća prednost pred ATIjem

Ne znam bas koliku prednost nvidia ima zbog CUDA-e nakon pojave OpenCL-a. Ali driveri definitivno, ATI-jevci jednostavno ne znaju napisati postene drivere. Ajd jos DirectX kako-tako, ali OpenGL driver im je grozan...

My computer once beat me at chess, but we got even after a round of boxing.
16 godina
neaktivan
offline
Re: 100 jezgri za Android
Krešo91 kaže...
memulica kaže...

Dakle 4-jezgreni proc sa 96 nepotrebnih komada plastike i silicija ... nije ni čudo što to niko živ ne koristi.

 

Glavno da su stavli bombastičnu reklamu 100-jezgrni android.

 

Ameri bi rekli ... peace of sh*t

*piece {#}

 

 

 

ON topic: Koji će mi qrac toliko nepotrebnih jezgri na mobitelu? Korist od toga je jednaka nuli....

 

 

Isto cemu sluze i na tvom sadasnjem mobitelu/tabletu. 

 

Samo sto se na tvom mobitelu te jezgre zovu npr.: GPU sa podrskom za OpenGL_ES 2.0,  AVC/H.264 decoder, VC-1/WMV9 Decoder, DivX 6 decoder, SD/HD camera image processing engine, itd. itd., i samo sto su te jezgre nazovimo "hardcodirane" i nisu programibilne za razliku od ovih SteamCell-ova u spomenutom procesoru.

 

Pa tako kad jednom dodu codeci VC-2, AVC-2, DivX 7 ili OpenGL_ES 3.0, ili bilo sta drugo sto treba zvakati puno podataka u realtime, ti ces svog tableta bacit u smece, a tvoj kolega sa ZMS-xx cipom ce napraviti update software-a.

 

Jedini nedostatak ovoga je sa razvojne strane proizvodaca uredaja ili OS-a, dok sa sadasnjim cipovima dobivaju "gotovu" stvar, sa ovim cipom trebaju pisati dodatni software za svaku mogucnost, sa dodatnom komplikacijom da taj software treba koordinirati rad izmedu xx jezgara. Vjerojatno se zbog toga proizvodaci uredaja bas i ne razgrabaju za tim CPU-om (a i onda njihovi uredaji vise nisu toliko "potrosni" koliko bi oni htjeli da jesu). Nadam se da je ZiiLabs pripremio dobru softversku podrsku za ove CPU-e. 

 

http://izrada-igara.bloger.hr/ -> Blog o izradi igara :)
Poruka je uređivana zadnji put sub 7.1.2012 17:03 (Koki007).
15 godina
offline
Re: 100 jezgri za Android
FioPro kaže...

problem je da još nema aplikacija za android koje iskorištavaju višejezgrene procesore

Naravno da ima, a i sam android koristi više jezgri kad je to potrebno.

12 godina
offline
100 jezgri za Android

malo je 100 jezgri za android..

Had a dream I was king, I woke up still king
 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: 100 jezgri za Android
Indestructible kaže...

malo je 100 jezgri za android..

100 jezgri za Android bi trebalo bit 70 jezgri za iOS.

No Apple će stavit 150 jezgri pa će Androidu trebat još.

 

 

 

Glupa logika, ali istinita je.

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011.
14 godina
neaktivan
offline
Re: 100 jezgri za Android

Jako zanimljivo, vise nece trebati puniti mobitel svakih 12 sati nego svakih 3 sata. 

14 godina
neaktivan
offline
Re: 100 jezgri za Android
oipoi kaže...

Jako zanimljivo, vise nece trebati puniti mobitel svakih 12 sati nego svakih 3 sata. 

Ukratko - nista nisi shvatio...

My computer once beat me at chess, but we got even after a round of boxing.
13 godina
offline
100 jezgri za Android

aliens 

Ono što možeš sutra,ne ostavljaj za danas.
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: 100 jezgri za Android
rustweaver kaže...
oipoi kaže...

Jako zanimljivo, vise nece trebati puniti mobitel svakih 12 sati nego svakih 3 sata. 

Ukratko - nista nisi shvatio...

 

Ma nije da nisam shvatio, nisam procitao clanak ;) 

12 godina
offline
100 jezgri za Android
ma pretjeravaju s hardverom za mobitele.. čemu to ??
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: 100 jezgri za Android

A zasto ne? Ovo je bas dobro za mobitele, oni nemaju posebno snazan dedicated hardver kao desktop racunala, i ove jezgrice koje mogu u radu promijeniti svoju namijenu bas dobro dodu u takvom okruzju.

 

Cijela ideja iza stem cell computinga (gledao sam davno nekakvu Creativeovu prezentaciju), je dinamicka prenamjena jezgri. Koristis browser, treba ti vise procesorske snage, neke jezgre se prebace na izvrsavanje browsera. Pokrenes 3d igru, jezgre se sada prebace na racunanje 3d grafike, gledas HD video sada se vecina jezgri posveti dekodiranju videa...

 

Postize se efekat slican klasicnom task scheduleru kada dodjeljuje prioritete procesima. Naravno stem cell computing nije samo task scheduler u cudnom pakiranju, ima tu i dodatnih fora poput dinamickog dodavanja novih jezgri (npr dva spojena uredaja) i slicne kerefeke...

My computer once beat me at chess, but we got even after a round of boxing.
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice