64-bitni Firefox ide dalje

poruka: 39
|
čitano: 8.000
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "64-bitni Firefox ide dalje".
12 godina
neaktivan
offline
64-bitni Firefox ide dalje

Nisam na Windowsima, pa ne znam, kakva je razlika između 64 i 32-bitnog Firefoxa? Može li se 32 bitna aplkacija pokrenuti na 64 bitnim Windowsima ili se treba uključiti neka opcija?

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
64-bitni Firefox ide dalje

Razlika je u tome što inače 64-bitne verzije programa rade brže. Svaka pojedina aplikacija zna baratati sa više RAM-a. I 64-bitni Windowsi mogu alocirati do, mislim, skoro 200 GB RAM-a. I da na 64-bitnim Windowsima se mogu izvršavati i 64-bitni programi kao i 32-bitni

Steam: nixnixnixnt XFire:nixnixnixnt
 
0 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
64-bitni Firefox ide dalje

Naravno da ce sa 64bita nastaviti... 

Treba i nuzan nam je browser koji ce moci adresirati vise od 2gb rama, neizbijezno je da ce se takav browser i razviti :)

Moj PC  
9 0 hvala 0
14 godina
offline
64-bitni Firefox ide dalje

Samo se prebacim sa FF-a na kojem sam prije 3.0 verzije presao, na operu koja mi se sve vise svida. Simple as that. Samo moram skemijat kako namjestit na operi na slican nacinda sljaka ovaj addon za FF i tamo jer ne planiram pamtit PW-ove vise.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
64-bitni Firefox ide dalje

nije li 64- bitna verzija waterfox a ne firefox?

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: 64-bitni Firefox ide dalje
Fake_Alert kaže...

Samo se prebacim sa FF-a na kojem sam prije 3.0 verzije presao, na operu koja mi se sve vise svida. Simple as that. Samo moram skemijat kako namjestit na operi na slican nacinda sljaka ovaj addon za FF i tamo jer ne planiram pamtit PW-ove vise.

Opera ti po defaultu ima svoj password manager. Mozes si postaviti masterpassword koji ti otkljucava pristup svim ostalima, ako zelis dodatnu zastitu..

16 godina
offline
Re: 64-bitni Firefox ide dalje
TranceMight kaže...

Naravno da ce sa 64bita nastaviti... 

Treba i nuzan nam je browser koji ce moci adresirati vise od 2gb rama, neizbijezno je da ce se takav browser i razviti :)

nije baš 2 GB limit, 32bitna aplikacija na 64bitnim Windowsima može (teoretski) adresirati do 4GB RAM-a

16 godina
neaktivan
offline
64-bitni Firefox ide dalje
32 bitne aplikacije na 64 bitnim Win vrte se pod WoW 64 (win on win) koji svakoj 32 bit aplikaciji omoguci pristup do 4GB memorije. Naravno, koliko se stvarno moze alocirat ovisi o kolicini rama i velicini swap fila.
U C/C++ ako se pazi na tipove podataka sve sto je potrebno za prijelaz sa 32 na 64 je recompile programa. Ima svega par funkcija koje zahtjevaju promjenu koda.

E sad, nemam pojma o Javi ali zasto je takav problem? Negdje sam vidio da je FF cak pisan u Java Scriptu. To bi trebao biti jos manji problem.
Ja sve svoje programe (C++) uvijek isporucujem kao 32 i 64 exe.
 
1 1 hvala 0
15 godina
offline
64-bitni Firefox ide dalje

Ja ne znam kako vi ali meni se Firefox počeo toliko gubiti u zadnje vrijeme da je to za poludit...koristim ga samo za mail bez ikakvih addona ili bilo čega i program se štopa sam od sebe...mislio sam da je do mene ali juče sam kod sestre na laptopu dozivio istu stvar...

Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
protjeran
offline
Re: 64-bitni Firefox ide dalje
Fake_Alert kaže...

Samo se prebacim sa FF-a na kojem sam prije 3.0 verzije presao, na operu koja mi se sve vise svida. Simple as that. Samo moram skemijat kako namjestit na operi na slican nacinda sljaka ovaj addon za FF i tamo jer ne planiram pamtit PW-ove vise.

Opera je svjetlosnim godinama ispred Firefoxa

http://www.soundstream.com/
14 godina
offline
64-bitni Firefox ide dalje

Ja otkad sam prešao na Chrome, preporodio sam se.

Jednostavno, Mozilla je postala krajnje neozbiljan suparnik ostalima.

 

Iako sam bio njihov korisnik jako dugo vremena, odlučio sam da je došlo vrijeme za promjenu.

Moj PC  
7 4 hvala 0
16 godina
offline
64-bitni Firefox ide dalje

pretpostavlkjam da dosta ljudi nije upoznato sa ovim:

 

waterfox

 

punokrvini 64bitni FF   (podržan od mozille)

koristi isti korisnički direktorij kao i FF, tako da svi bookmarksi, raspored gumba... itd je automatski.

Ako slučajno deinstalirate FF, nemojte obrisati taj user dir.

I'm Afraid of Americans
 
4 0 hvala 0
15 godina
offline
64-bitni Firefox ide dalje
Pa to sam napiso gore. Po meni najbolji browser.
Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: 64-bitni Firefox ide dalje
zabranjeniples kaže...

Ja otkad sam prešao na Chrome, preporodio sam se.

Jednostavno, Mozilla je postala krajnje neozbiljan suparnik ostalima.

 

Iako sam bio njihov korisnik jako dugo vremena, odlučio sam da je došlo vrijeme za promjenu.

U pravu si da je Chrome bolji do nekle, ali uvek imaj na umu da je firefox neprofitna organizacija, i kao takva, teško joj je da se razvija.

Lako je Google-u napraviti Chrome, kada im je to najmanji problem, imaju ljudi kolko žele, para kolko treba, i to je to.

U svakom slučaju, podržavam Firefox samo zato jer je uložena žrtva za njega, ali inače mislim da će firefox biti i bolji uskoro.

12 godina
odjavljen
offline
Re: 64-bitni Firefox ide dalje
TranceMight kaže...

Naravno da ce sa 64bita nastaviti... 

Treba i nuzan nam je browser koji ce moci adresirati vise od 2gb rama, neizbijezno je da ce se takav browser i razviti :)

vise od 3.2 gb rama ;)

http://revohd.com
16 godina
moderator
offline
Re: 64-bitni Firefox ide dalje
Arnold Layne kaže...
TranceMight kaže...

Naravno da ce sa 64bita nastaviti... 

Treba i nuzan nam je browser koji ce moci adresirati vise od 2gb rama, neizbijezno je da ce se takav browser i razviti :)

vise od 3.2 gb rama ;)

32-bitni programi pod Windowsima mogu adresirati maksimalno 2 GB (3 GB samo ako je uključen onaj /3GB ili kako već switch), jer se adresni prostor dijeli 2 GB za aplikacije, 2 GB za Windowse (ili 3 GB za aplikacije i 1 GB za Windowse uz korištenje "prekidača").

12 godina
offline
64-bitni Firefox ide dalje

Koristim Waterfox duze vrijeme, i nikad se nije srusio ni napravio ni najmanji problem...dize se u treptaj oka,veliki broj addons-a za svacije potrebe,stabilnost....Nisam niciji fanboy,ali ovaj browser radi perfektno,i ima sve sto mi treba,  i stvarno ne znam o kakvim problemima i rusenjima  pojedini korisnici pricaju.A Google Chrome ne zelim ni komentirat.I da,slazem se,najbolji izbor za casual surfere i korisnike facebooka i youtubea...tu mu nema premca sve dok ne zatreba bilo sta sto nije klasicno surfanje.Ali svak ima pravo na izbor,tako da....

Poruka je uređivana zadnji put uto 25.12.2012 18:18 (error_666).
Moj PC  
5 1 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: 64-bitni Firefox ide dalje
nixnixnixnt kaže...

Razlika je u tome što inače 64-bitne verzije programa rade brže.

Ovo je diskutabilno. Firefox sigurno neće biti ništa brži samo zbog 64 bita.

0xBADC0DE
12 godina
odjavljen
offline
Re: 64-bitni Firefox ide dalje
mbaksa kaže...
Arnold Layne kaže...
TranceMight kaže...

Naravno da ce sa 64bita nastaviti... 

Treba i nuzan nam je browser koji ce moci adresirati vise od 2gb rama, neizbijezno je da ce se takav browser i razviti :)

vise od 3.2 gb rama ;)

32-bitni programi pod Windowsima mogu adresirati maksimalno 2 GB (3 GB samo ako je uključen onaj /3GB ili kako već switch), jer se adresni prostor dijeli 2 GB za aplikacije, 2 GB za Windowse (ili 3 GB za aplikacije i 1 GB za Windowse uz korištenje "prekidača").

onda je x264 ukljucio taj prekidac il vec kaj 
ja nisam nista dirao 

http://revohd.com
16 godina
moderator
offline
Re: 64-bitni Firefox ide dalje
Arnold Layne kaže...
onda je x264 ukljucio taj prekidac il vec kaj 

ja nisam nista dirao 

Pronašao sam sad ovo:

On 64-bit versions of Windows Server 2003, the system automatically expands the virtual address space available to 32-bit user-mode programs linked with the /LARGEADDRESSAWARE option as needed without the /3GB boot parameter.

Dakle, pod 64-bitnim verzijama Windowsa 32-bitni programi automatski rade u 3:1 konfiguraciji (ukoliko su propisno kompajlirani/linkani).

12 godina
odjavljen
offline
Re: 64-bitni Firefox ide dalje
mbaksa kaže...
Arnold Layne kaže...
onda je x264 ukljucio taj prekidac il vec kaj 

ja nisam nista dirao 

Pronašao sam sad ovo:

On 64-bit versions of Windows Server 2003, the system automatically expands the virtual address space available to 32-bit user-mode programs linked with the /LARGEADDRESSAWARE option as needed without the /3GB boot parameter.

Dakle, pod 64-bitnim verzijama Windowsa 32-bitni programi automatski rade u 3:1 konfiguraciji (ukoliko su propisno kompajlirani/linkani).

aha :) hvala na informaciji 

to je prvi program kod kojeg sam vidio da tolko trosi pa sam mislio da je to tak normalno  

http://revohd.com
16 godina
moderator
offline
Re: 64-bitni Firefox ide dalje
Arnold Layne kaže...
to je prvi program kod kojeg sam vidio da tolko trosi pa sam mislio da je to tak normalno  

Zašto ne skineš 64-bitnu verziju tog enkodera? Ako imaš dovoljno RAM-a i ako je video kojeg rekodiraš dovoljno zahtjevan, možda će pojesti i više od 3 GB RAM-a. {#}

12 godina
odjavljen
offline
Re: 64-bitni Firefox ide dalje
mbaksa kaže...
Arnold Layne kaže...
to je prvi program kod kojeg sam vidio da tolko trosi pa sam mislio da je to tak normalno  

Zašto ne skineš 64-bitnu verziju tog enkodera? Ako imaš dovoljno RAM-a i ako je video kojeg rekodiraš dovoljno zahtjevan, možda će pojesti i više od 3 GB RAM-a. {#}

zato jer imam problema sa avisynthom u 64bita :( ,a i ovo sam samo bezveze nafrljio postavke da koriste cim vise rama zbog slike :D
inace mi trosi sa nekim klasicnim postavkama oko 800mb cak i manje tak da nema potrebe 

http://revohd.com
16 godina
neaktivan
offline
Re: 64-bitni Firefox ide dalje
Otprilike jednom godišnje podlegnem tim pričama kako su Opera i Chrome bolji, pa ih instaliram, ponovo se uvjerim da nisu i onda sam opet miran neko vrijeme.
15 godina
offline
Re: 64-bitni Firefox ide dalje
Visak kaže...
Otprilike jednom godišnje podlegnem tim pričama kako su Opera i Chrome bolji, pa ih instaliram, ponovo se uvjerim da nisu i onda sam opet miran neko vrijeme.

Također :D

 

Što ih više koristim vidim sve više i više mana u odnosu na firefox no i oni imaju neke stvari koje bih volio vidjeti u firefoxu.

Stargate - checked | Star Trek - checked | Battlestar Galactica - checked | Farscape - dropped | Firefly - checked | Babylon 5 - checked
Poruka je uređivana zadnji put uto 25.12.2012 19:41 (Hyperion).
14 godina
neaktivan
offline
Re: 64-bitni Firefox ide dalje
Fake_Alert kaže...

Samo se prebacim sa FF-a na kojem sam prije 3.0 verzije presao, na operu koja mi se sve vise svida. Simple as that. Samo moram skemijat kako namjestit na operi na slican nacinda sljaka ovaj addon za FF i tamo jer ne planiram pamtit PW-ove vise.

imaš ga za chrome {#}

 

Recite šta očete ali mani se chrome do sad ni jednom nije srušio (vjerojatno jer je svaki tab i plugin zasebni proces), dok se firefox znao srušit ničim izazvan barem 3-4 puta dnevno (počelo se događat nakon što su uveli one učestale updateove). Što se firefoxa kao neprofitne organizacije tiče, što krajnjeg korisnika briga ko je browser napravio? Glavno da radi.

pero_HR
Poruka je uređivana zadnji put uto 25.12.2012 22:38 (peroko).
16 godina
neaktivan
offline
Re: 64-bitni Firefox ide dalje
peroko kaže...

 Što se firefoxa kao neprofitne organizacije tiče, što krajnjeg korisnika briga ko je browser napravio? Glavno da radi.

mozilla je neprofitna organizacija i naravno da me je briga, appleove proizvode primjerice niti ne dodirem a kamo li kupujem, bljak {#}

td svima
14 godina
neaktivan
offline
Re: 64-bitni Firefox ide dalje
(s)izgoreo kaže...
peroko kaže...

 Što se firefoxa kao neprofitne organizacije tiče, što krajnjeg korisnika briga ko je browser napravio? Glavno da radi.

mozilla je neprofitna organizacija i naravno da me je briga, appleove proizvode primjerice niti ne dodirem a kamo li kupujem, bljak {#}

A gle ja sam bio vjeran mozilli dok se nakon jednog updatea nije počela konstantno rušit, rade li oni profit ili ne meni svejedno (nekakav profit ipak rade inače bi gladni kruha bili) glavno da je proizvod zadovoljavajuć...

pero_HR
14 godina
neaktivan
offline
Re: 64-bitni Firefox ide dalje
peroko kaže...

(nekakav profit ipak rade inače bi gladni kruha bili)

http://en.wikipedia.org/wiki/Nonprofit_organization

0xBADC0DE
14 godina
offline
Re: 64-bitni Firefox ide dalje

ma ništa od toga samo će IE ostat na 64 bita ...

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice