64-bitni Firefox

poruka: 26
|
čitano: 5.860
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "64-bitni Firefox".
16 godina
neaktivan
offline
64-bitni Firefox

Pa u čemu bi bila razlika?

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: 64-bitni Firefox
U tome sto je sada kompajliran za 64bitne sisteme (iako ne donosi nikakva znacajna poboljsanja... dapače...)
In Control
16 godina
neaktivan
offline
RE: 64-bitni Firefox

nikakva razlika... a malo je i vijest "buđava" ;-)

za sad bez potpisa....
15 godina
offline
64-bitni Firefox

64-bitni firefox sam probao jos na 64-bitnom XP-u dok jos nije postojala ni Vista, i sada su izasli tek sa sluzbenom testnom verzijom. Brzo, nema sta.

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: 64-bitni Firefox
bnaci kaže...

64-bitni firefox sam probao jos na 64-bitnom XP-u dok jos nije postojala ni Vista, i sada su izasli tek sa sluzbenom testnom verzijom. Brzo, nema sta.

  Jep... imao je onaj tim koji je radio te stvari (zaboravih ime... a ne mogu naci stranicu sada)---

In Control
15 godina
offline
64-bitni Firefox

-Zašto u tako kratkom, beznačajnom tekstu, izvalit da ''..prilagođenog za izvršavanje na 64-bitnim procesorima ..''

 

original naslov: ''.. Pre-release Firefox Windows 64-bit builds now available (testing purposes)

We started producing on Friday in an automated manner the 64 bit version of Firefox for Windows.  ..''

-nigdje ni spomena procesora, spominje se OS.

 

-Pošto je stvarno sporedna vijest, pretjerano je tražiti da bude točna?

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
 
2 7 hvala 0
16 godina
offline
64-bitni Firefox

Malo upozorenje radoznalcima, ne radi Flash.

Moj PC  
1 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
RE: 64-bitni Firefox
Ivan(4) kaže...

Malo upozorenje radoznalcima, ne radi Flash.

Normalno kad je napravljen za linux!

14 godina
protjeran
offline
64-bitni Firefox

Konačno smo i to dočekali!

http://www.pc44.byethost31.com/
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
64-bitni Firefox

Mislim da ne postoji jos flash player za 64 bit browsere

 
4 2 hvala 0
16 godina
offline
64-bitni Firefox

Ono što mene zanima je kakva su konkretna poboljšanja, odnosno zbog čega bi netko prelazio na 64-bit-nu verziju u odnosu na 32-bitnu verziju (naravno isto pod 64-bit-nim Windozima)?

 

Lijep pozdrav ;)
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: 64-bitni Firefox
Riker kaže...

Pa u čemu bi bila razlika?

U tome da ti na x64 neče raditi pola pluginova.

ihush kaže...

-Zašto u tako kratkom, beznačajnom tekstu, izvalit da ''..prilagođenog za izvršavanje na 64-bitnim procesorima ..''

 

original naslov: ''.. Pre-release Firefox Windows 64-bit builds now available (testing purposes)

We started producing on Friday in an automated manner the 64 bit version of Firefox for Windows.  ..''

-nigdje ni spomena procesora, spominje se OS.

 

-Pošto je stvarno sporedna vijest, pretjerano je tražiti da bude točna?

Nemojmo cjepidlačiti.

Pa ako je za x64 os onda če valjda biti i prilagođena za 64bitne procesore. Inače nisu ništa napravili.

Bad Company 2 status: http://bfbc2.elxx.net/stats/pc/Kuky90
16 godina
neaktivan
offline
64-bitni Firefox

E pa to...Sumnjam da bi firefox izbacio nešto što ne bi donijelo neka poboljšanja...

Moj PC  
4 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
64-bitni Firefox

Ovo je tek jako rana faza 64bit verzije Firefoxa.

Poboljšanja bi trebalo biti u memoriji i JavaScripti (akda JaegerMonkey dođe) . Verovatno ima i ostalih poboljšanja

A Adobe će valjda izbaciti i 64-bit flash za Windowse dok 4.0 ne izađe.

Ako ništa barem se polako približavamo 64-bit-u :D

There's no sense crying over every mistake. You just keep on trying till you run out of cake.
 
2 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: 64-bitni Firefox

Bitno bi bilo da koristi što više jezgri da se oslobodi jedna jezgra od svih operacija.

15 godina
offline
RE: 64-bitni Firefox
Jack Sparrow kaže...

Nemojmo cjepidlačiti.

Pa ako je za x64 os onda če valjda biti i prilagođena za 64bitne procesore. Inače nisu ništa napravili.

 

CPUi unazad desetak godina su 64bitni.

Ostatak postova se dodiruje trenutno nepostojće podrške kao flash-64bit itd. -opet nema spomena CPUa.

-koji je preduvijet za instalaciju nekog 64bitnog aplikativnog softwarea? - 64-OS. Ili može biti 32bitni OS (jer CPUi su 64)?

 

Kad takvu stvar izbaci neki časopis koji se bavi kuhanjem i modom, 'može proći', ali ovo je na BOLu.

-Pošto je ovo IT časopis, nikako se nemogu miješati elementarne stvari, kao OS ili CPU.

-Koji smisao ima vijest ako je netočna ili neprecizna?

-Koji je smisao postojanja zločeste stranice?

-Zašto ne cjepidlačiti?

 

Time niti komentiram FF, naravno da je prilagođen, naravno da radi, flash-64 će se pojaviti, pluginovi također...

 

-Za tako očigledan autorov 'lapsuz', dobijem same TD? -'ne slažem se' (to me uopće ne čudi, niti zanima, ali je zabrinjavajuće)

-možda se ne slažete da je 1+1=2? - BRAVO!

Ali kriteriji su vam malo neobični...

 

Riker kaže...

E pa to...Sumnjam da bi firefox izbacio nešto što ne bi donijelo neka poboljšanja...

 - samo primjer za što se dobija TU = 'slažem se'

Samim izražavanjem sumnje... i svi se slažu. (i ja!)

Riker kaže...

Pa u čemu bi bila razlika?

 -osim što nezna u čemu je razlika... što naknadni postovi objašnjavaju.

 

sorry, Riker što sam iskoristio citate...

 

edit: dodatak u vidu linka... što piše? (ovaj prut pravi link) Osmijeh

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put uto 1.6.2010 18:20 (ihush).
16 godina
neaktivan
offline
64-bitni Firefox

Nema problema

Moj PC  
0 0 hvala 1
15 godina
protjeran
offline
RE: 64-bitni Firefox
tomiis kaže...

Mislim da ne postoji jos flash player za 64 bit browsere

postoji, ali samo testna verzija za linux

http://www.erepublik.com/en/referrer/GrimyHR
16 godina
offline
64-bitni Firefox

Na Linuxu već godinama postoji 64-bitna verzija - točnije od kad je Mozille i 64-bitnih procesora (svaka 64-bitna distra ima u repozitoriju 64-bitni FF, kao i sav ostali softver, osim možda Winea). Kako je dostupan izvorni kod Firefoxa, 64-bitnu verziju je svako mogao kompajlirati sam i za Windowse, tako da ne vidim uopće zašto ovo Mozilla posebno najavljuje. Puno veća vijest bi bila da Adobe napokon izda 64-bitnu verziju Flasha (za Linux postoji beta, a za ostale platforme ne postoji ništa 64-bitnog).

A neutron walks into a bar; he asks the bartender, 'How much for a beer?' The bartender looks at him, and says 'For you, no charge.'
 
2 0 hvala 0
14 godina
offline
64-bitni Firefox

Još nitko nije odgovorio na slično pitanje iznad..pa ću ja opet pitat..

 

Recimo da imam Win7 64-bit. 32-bit-ni firefox radi odlično. Zašto bi ja prešao na 64-bitnu inačicu firefoxa?

Hvala.

Dijelim časopis VIDI u PDF-u! (iz arhive, dakle svaki mjesec imam za prošli mjesec)
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: 64-bitni Firefox
DamageHigh kaže...

Još nitko nije odgovorio na slično pitanje iznad..pa ću ja opet pitat..

 

Recimo da imam Win7 64-bit. 32-bit-ni firefox radi odlično. Zašto bi ja prešao na 64-bitnu inačicu firefoxa?

Hvala.

http://www.polte.org/

 

For all the naysayers out there that always try to convince us that 32-bit is good enough and that you don't need to run 64-bit apps, I have two words for you: "Compatibility layer". Running 32 in a 64 is not native and requires a compatibility layer. More moving parts means more of an opportunity for something to go wrong. I want 64-bit programs whether or not I'm going to use 4GB of RAM for that one program.

 

Nadam se da sam ti pomogao u odgovoru.Belji se

There's no sense crying over every mistake. You just keep on trying till you run out of cake.
15 godina
offline
64-bitni Firefox

Znam da su mi se IE7 i IE8 u 64-bita zgadili da boli glava, samo puno problema bilo i nije bilo flasha za njih pa stalno iskače prozorčić da instaliram flash,a nemožeš(to sam prije probao, neznam jesu do sada šta popravili)

 

Ja podržavam prelazak na 64-bita ne samo vatrene lisice već svih programa.

MSN - drazen016@net.hr , e-mail novi - drazen018@email.t-com.hr
Poruka je uređivana zadnji put sri 2.6.2010 0:16 (Hyperion).
Moj PC  
3 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: 64-bitni Firefox
ihush kaže...
CPUi unazad desetak godina su 64bitni.

Athlon 64 je izašao prije manje od 7 godina...

A proizvodnja 32-bit only je stala tek prije 2 godine.

14 godina
neaktivan
offline
RE: 64-bitni Firefox

O cem' ti brijes? 32bit je jos dobar standard ma koliko mi pricali i nije istina da se software 32bit vise ne razvija - razvija se, al' ce se stati razvijati.
Mislim da ce slijedeci Win OS biti iskljucivo 64bit - a i znam da Linux ce jos dugo raditi na 32bit only masinama.

There's no place like (127.0.0.1) home. . .
13 godina
neaktivan
offline
64-bitni Firefox

Nije stvar u tome da li je 32-bit dobar ili loš "standard", stvar je u kompatibilnosti, kao što je netko gore već naveo. Tvoj 32-bitni program može raditi sa podacima od 32-bita (nulama i jedinicama). Znači za neki podatak koji je veći od 32-bit mora iskoristiti dva radna takta procesora. Ako CPU i OS podržavaju 64-bita naravno da je bolje da i program radi sa 64-bitnim podacima i za podatak od 64 bita ne koristi dva nego jedan takt.

Ako se u nama krije skriveni talenat, onda se jako dobro sakrio
Poruka je uređivana zadnji put pet 4.6.2010 18:29 (LeeMoon).
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: 64-bitni Firefox
Kakav god napredak bio bitno da se koliko-toliko razvija sve više 64bitnih aplikacija...
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice