70% ljudi i dalje radije filmove gleda u kinu nego

poruka: 52
|
čitano: 9.500
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "70% ljudi i dalje radije filmove gleda u kinu nego".
15 godina
neaktivan
offline
Re: 70% ljudi i dalje radije filmove gleda u kinu
Kino samo za wow efekat u filmui samo za filmove na koje se predpostavlja da ce biti puno eksplozija ili dobrih cgi efekata
Otic gledat neku komediju/triler/dramu mi je trosenje novaca.

Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: 70% ljudi i dalje radije filmove gleda u kinu
Idem kad mogu a ne mogu jer imam malu djecu. Dok ih nije bilo isli smo svaki mjesec, ovisno o tome ako je bilo filmova koji nisu totalno smece.

Kad smo bili klinci nije bilo interneta i posudivali smo videokazete u videoteci. Znaci svaki dobar film se islo u kino i dan danas mi je fora otici s zenom ili sa ekipom. Prije popijemo pivicu, gemist malo chillamo i pogledamo si film. Na kraju veceri ne smrdim ko pepeljara a bili smo vani i malo se zabavili. Frend s posla ide svaki tjedan ili dva puta tjedno u kino, doma ima valjda stotinjak bluray filmova i tako nesto je na zapadu naj normalnije. Problem je kupovna moc hrvata ili nedostatak iste pa im vise pase doma gledat na tv eventualno projektor. Jednog dana kad ubodemo kucu ili stan mislim definitivno slozit projetor i neki surround sound ali na kraju dana kino je kino.
12 godina
neaktivan
offline
70% ljudi i dalje radije filmove gleda u kinu nego

Ja opet u manjini,nažalost. NjaaaaaaAAAaaaAaa

Svaka akcija ima svoju reakciju.
Moj PC  
0 1 hvala 0
16 godina
offline
70% ljudi i dalje radije filmove gleda u kinu nego

Dugo vremena mi je bilo draže još uvijek ići u kino, što usput i danas prakticiram, ali u zadnje vrijeme sam užasno razočaran situacijom kakva vlada kod nas po pitanju premier (cinestar) kina

Veliko platno je kod filma uvijek bitan faktor, ali u zadnje vrijeme filmovi koje gledam u kinu jako mi kvalitativno loše stoje...

 

Danas mi je čak ugodnije gledati izvorni bluray doma na 60 inča nego u cinestara na extreme platnu. Flmovi u kinima su mi postali subjektivno pretamni, slika mi se doima kao upscaled SD na preogromnom televizoru. 3D je katastrofa tamnilo, jedino IMAX spašava stvar, pretpostavljam jer ipak stvari pogone 2 projektora.

 

Jednostavno, slika na kino platnu mi se u zadje vrijeme ne može mjeriti sa kvalitetom slike i detaljima koje vidim na običnom LCD televizoru koji vrti bluray, a da ne govorim kad tek pustim 4K i HDR.

 

Baš danas gledam rogue one, u kinu mi je slika u cjelini sve bilo sivo i tamno, zrnata slika, a sa upravo pristiglim rogue one, blurayom, sve pršti od boja, slika i čiste slike.

 

Također zvuk u cinestaru mi je definitivno preglasan (a čak sam i oglušio od pustih glasnih mp3ca iz madosti) , a da ne govorim o intro reklamama koje traju koliko i sam film, i  hihotanjima djevojčuraka i prepričavanjima filma od kolega iz stražnjih redova...

 

 

 

(p) & (c) Dario
 
2 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
70% ljudi i dalje radije filmove gleda u kinu nego

meni osobno kino nije neki gust...zamor puno glasova oko mene, ne jednom sam vadio zvaku iz kose, uvijek se netko mrda, ceri ili me na neki drugi nacin iritira. Ne smijem zapaliti cigaretu, plus sto sam anksiozan i agorafobican donekle. A film ne mogu pauzirat kad triba ic u zahod. Kino mi je uz sve to na drugom kraju grada, a kino koje mi je bilo blizu je zatvoreno jer ih je vlasnik blitza unistio....trazio sam dugo neko drugo rijesenje, pokusavao sa KODI-jem, koji me podsjecao na ono superbrzo baciklo iz southparka, i na kraju jednostavno dao novce netflixu. Em legalno, em se radi o sici, em maks kvaliteta, em sve sto ti srce zeli...A ovakve vijesti uzimam sa zrnom soli...

Moj PC  
1 1 hvala 0
14 godina
offline
Re: 70% ljudi i dalje radije filmove gleda u kinu
Meni nedostaju analogni projektori i filmovi sa vrpce.
Moj PC  
0 2 hvala 0
11 godina
offline
70% ljudi i dalje radije filmove gleda u kinu nego

U kinu sam bio prošli mjesec,prvi put nakon 7 godina i to s prijateljima sam išao. Hajde,film me je interesirao pošto je bila dobra akcija,a tako sam jedino i siguran da ćemo kasnije raspravljati o tom filmu pošto smo skupa gledali,a ne kao kad im pošaljem link od cijelog filma pa netko od njih i zaboravi da sam im to poslao (pizde,šta ćeš). U kinu ni najmanje me nije interesiralo to što neki klinac drka po mobitelu u prvom redu i sl.,jer sam gledao film a ne u publiku...

John Rambo
Moj PC  
0 1 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: 70% ljudi i dalje radije filmove gleda u kinu

Čak nije ni to toliko bitno koliko su cijene po filmu napucane...ipak nerealne i nedostupne za većinu raje.Kod mene u Osijeku,IMAX jedini i iskorištava situaciju;70kn po filmu/osobi.Zadnje što i jesam pogledao jeste 8 milja(eminem) i od onda nekako...vlastiti ekrani.

Svaka akcija ima svoju reakciju.
Poruka je uređivana zadnji put ned 28.5.2017 7:28 (Igor150).
14 godina
offline
Re: 70% ljudi i dalje radije filmove gleda u kinu

Ne vidim nigdje cijenu od 70 Kuna, možeš li objasniti detaljnije?

 

http://www.blitz-cinestar.hr/redovne-cijene-1572

13 godina
offline
Re: 70% ljudi i dalje radije filmove gleda u kinu
PaleRider kaže...
natko kaže...

 

 U Cinestar kinu sam bio. Imaju dane kada je ulaznica jeftinija. I nema šanse da je doma bolji zvuk o kakvog god da se kućnom kinu radilo.

 

Srijedom je jeftinije.

A što se tiče zvuka - tu se nikako ne mogu složiti.

 

Ako mjeriš kvalitetu zvuka po glasnoći onda da - u Cinestaru je predobar.

Inače meni je katastrofa.

Ja sam si prije par godina kod kuće složio kućno kino - 9.1 sustav, na zvuk sam potrošio oko 35.000 kn, u nijednom kinu nisam čuo bolji zvuk.

 Za tu cijenu bi bilo čudno da nije bolji. Ali tu ekipa jauče da je kino skupo, pa si onda mislim da si ne mogu ni takav sustav priuštiti.

13 godina
offline
Re: 70% ljudi i dalje radije filmove gleda u kinu
natko kaže...
PaleRider kaže...
natko kaže...

 

 U Cinestar kinu sam bio. Imaju dane kada je ulaznica jeftinija. I nema šanse da je doma bolji zvuk o kakvog god da se kućnom kinu radilo.

 

Srijedom je jeftinije.

A što se tiče zvuka - tu se nikako ne mogu složiti.

 

Ako mjeriš kvalitetu zvuka po glasnoći onda da - u Cinestaru je predobar.

Inače meni je katastrofa.

Ja sam si prije par godina kod kuće složio kućno kino - 9.1 sustav, na zvuk sam potrošio oko 35.000 kn, u nijednom kinu nisam čuo bolji zvuk.

 Za tu cijenu bi bilo čudno da nije bolji. Ali tu ekipa jauče da je kino skupo, pa si onda mislim da si ne mogu ni takav sustav priuštiti.

 a neš ti bogatstva jbt..., 20kn za pogledat film u cinestaru

12 godina
neaktivan
offline
Re: 70% ljudi i dalje radije filmove gleda u kinu

Kod mene bilo,što znam da me odbilo i nikad više nisam ni išao.Cinestar,imax...nije bitno.Cijene znam da su bile napucane prije koju godinu.nisam se ravnao po linku nego po realnosti onog što su tražili nekad na upadu.

Svaka akcija ima svoju reakciju.
Poruka je uređivana zadnji put ned 28.5.2017 10:05 (Igor150).
15 godina
online
70% ljudi i dalje radije filmove gleda u kinu nego

ne kuzim kako su cijene napucane, pa oduvijek je neki prosjek bio 35-37 kn, osim ako nejdes na 4d ili gold class. ja sam i 3d filmove placo po 40 kn, imax me znao ispast 45 otprilike, ali vecinom placam manje od 30 kn sto uopce nije skupo.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
70% ljudi i dalje radije filmove gleda u kinu nego

uzmite u obzir da se u navedenim mjestima istraživanja ne mogu tek tako skinuti filmovi (citaj nema tamo piratluka kao kod nas)
što odma daje nekakvu drukčiju perspetivu na tu temu..
isto tako sama karta u kino nije skupa (odeš srijedom, imaš popuste, još posebno studentska kartica gdje te dvije karte izadu 20ak kn)

veci trosak je na kokice i pića, što opet ako pogledate kod nas može se švercat, i izađe vas jeftinije..

Umro je Einstein, umro je Newton, ni ja se ne osjećam baš najbolje.. :(
 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: 70% ljudi i dalje radije filmove gleda u kinu
LUNAT1C kaže...

uzmite u obzir da se u navedenim mjestima istraživanja ne mogu tek tako skinuti filmovi (citaj nema tamo piratluka kao kod nas)
što odma daje nekakvu drukčiju perspetivu na tu temu..
isto tako sama karta u kino nije skupa (odeš srijedom, imaš popuste, još posebno studentska kartica gdje te dvije karte izadu 20ak kn)

veci trosak je na kokice i pića, što opet ako pogledate kod nas može se švercat, i izađe vas jeftinije..

 

Ma novci za kino nisu toliki problem, koliko je problem što su dobra kina su uglavnom samo u velikim gradovima (lokalna kina su gotovo neposjećena i zapuštena) i što nema kvalitetnih i relevantnih AAA filmova za pogledati (a indie produkcija me ne zanima ni najmanje).

Također je problem što odrasli zaposleni ljudi s djecom rijetko mogu odvojiti 2-3-4 sata za pogledati film u komadu, onda normalno da ga rađe pogledaš kod kuće u nastavcima ako i tako.

Rađe gledam serije, a toga nema u kinu.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga
16 godina
offline
Re: 70% ljudi i dalje radije filmove gleda u kinu
natko kaže...
PaleRider kaže...
Ja sam si prije par godina kod kuće složio kućno kino - 9.1 sustav, na zvuk sam potrošio oko 35.000 kn, u nijednom kinu nisam čuo bolji zvuk.

 Za tu cijenu bi bilo čudno da nije bolji. Ali tu ekipa jauče da je kino skupo, pa si onda mislim da si ne mogu ni takav sustav priuštiti.

 Ma ne treba toliko para, prije toga sam imao 5.1 sustav od 3000 kn koji je isto imao odličan zvuk i opet mi je bolji od Cinestara.

 

Samsung HT-TZ315 kućno kino 5.1 - zvuk do jaja, mislim da boljeg zvuka za te pare nema

16 godina
offline
Re: 70% ljudi i dalje radije filmove gleda u kinu
Bitanga kaže...

Ma novci za kino nisu toliki problem, koliko je problem što su dobra kina su uglavnom samo u velikim gradovima (lokalna kina su gotovo neposjećena i zapuštena) i što nema kvalitetnih i relevantnih AAA filmova za pogledati (a indie produkcija me ne zanima ni najmanje).

Također je problem što odrasli zaposleni ljudi s djecom rijetko mogu odvojiti 2-3-4 sata za pogledati film u komadu, onda normalno da ga rađe pogledaš kod kuće u nastavcima ako i tako.

Rađe gledam serije, a toga nema u kinu.

 

Kad budu ljudi u tom kinu uopće?

Nedavno, u srijedu odem pogledat (za 22 kn ili tako nešto) film u Cinestar Kaptol (Trag života) i jedini budem u kinu!

Ovu subotu(!) odem u Cinestar u Sl. Brodu pogledat Guardians of the Galaxy 2, bilo 5 ljudi ukupno.

 

Mislim da je novac ipak najveći problem jer većina (pogotovo odrasli s djecom) za kino imaju vremena preko vikenda a onda je najskuplje.

Drugi razlog je vjerojatno što većina ljudi jednostavno ne cijeni odlazak u kino jer najnovije filmove imaju i kod kuće, čak im nije bitno što

streamaju film u SD rezoluciji na HD ekranima, što je meni recimo nepojmljivo.

Ja ne streamam filmove, ne skidam odmah kad izađe nego skinem kad izađe kvalitetan HD rip i mislim da upravo za takve kino ima svojih čari.

 

Za mene je opet razlog slabog odlaženja u kino kvaliteta toga što izlazi iz Hollywood-a - prezasićenost, predvidljivost, šablona i reciklaža.

15 godina
offline
Re: 70% ljudi i dalje radije filmove gleda u kinu
PaleRider kaže...
 

Mislim da je novac ipak najveći problem jer većina (pogotovo odrasli s djecom) za kino imaju vremena preko vikenda a onda je najskuplje.

 

 

Ja filmove najčešće gledam solo dok svi odu spavati. Nema šanse da nešto pogledam prije u miru, a i nema šanse da se s ženom dogovorim da ćemo skupa nešto pogledati jer ona radi u drugom gradu i budi se u pola 6.

Iz mog aspekta, novci mi nisu nikakav problem za kinom, problem je ono što sam naveo gore: kino u mom gradu je lošije od mog kućnog kina doma (4k TV + dobri zvučnici + kauč za izvalit se) te nedostatak filmova koje me uopće zanima pogledati u takvom kinu (većinom imam nekoliko serija koje pratim redovito jer su puno kvalitetnije od običnog filma, pa za filmove nemam ni vremena). Zadnje dok sam bio u IMAXu me brutalno razočarao (jer me na TVu razmazio motion smoothing): slika trzava i zvuk preglasan.

 

Do Zagreba i nazad moram skuriti 200kn benzina tako da je to opcija jedino kad idem u neki shopping pa povežem i kino.

Možeš sad reći da su mi onda ipak novci problem, ali nisu, nego mi jednostavno kino nije toliko bitno da bih na njega potrošio toliko novaca.

 

Stvar je skroz individualna. Kino je odavno prestalo biti jedino mjesto za pogledati film, a koliko vidim većina ljudi ovdje ide u kino radi neke nostalgije što je čisto emotivni razlog. A s obzirom koliki backlog filmova i serija imam za pogledati nemam problem s čekanjem da neki film izađe na DVDu ili streaming servisima, uvijek se ima što za pogledati i bez da čekam najnoviji film u kinu. Mislim da većina ljudi ima slično razmišljanje kao i ja.

 

A i ovo što si spomenuo, imam dosta tehnološki potkovanih frendova koji streamaju filmove s Kodija. U SD kvaliteti, iz kina, nije im uopće bitno kakva je slika i zvuk. Ne razumijem to.

Ako nešto već gledam onda mora biti kvalitetno, a ne bilo kakvo smeće što mogu naći besplatno. Otkako imam 4k telku već mi je i 1080p ispod časti gledati :-P

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga
Poruka je uređivana zadnji put pon 29.5.2017 10:56 (Bitanga).
12 godina
protjeran
offline
Re: 70% ljudi i dalje radije filmove gleda u kinu
Jbga prije u doba crt-a i 4:3 formata maximalne dijagonale 55 bilo je gust otici u kino, sad vecina predpostavljam imaju nekakav oblik lcd od min 80cm-100+ dijagonale...nije to vise to! Sad u kino jedino odem s drustvom da se dobro zabavimo!lp
Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
7 godina
neaktivan
offline
Re: 70% ljudi i dalje radije filmove gleda u kinu
Norways gift to Sweden kaže...
hakintosrh kaže...

ne idem u kino često al kad odem idem na neki film koji se neće još dugo prikazivati...

 koji su to filmovi "koji se neće još dugo prikazivati"?

 oni koji se vec dugo prikazuju i oni koji se u kinu prikazuju jos tjedan-dva

Netko radi što zna a netko zna šta radi.
13 godina
offline
Re: 70% ljudi i dalje radije filmove gleda u kinu

Ok, meni je lakše otići u kino nego doma nešto pogledati. Jednostavno ni ne stignem niti se mogu odlučiti što pogledati.

10 godina
neaktivan
offline
70% ljudi i dalje radije filmove gleda u kinu nego

Vidim neka osobna neslaganja. Osobno, film ne gledam samo, nego ga proučavam. Akademično, kao knjigu. Toliku slobodu studiranja kina ne mogu jamčiti. Internet je prvi izvor.

Pa sad, primjetio sam da takvi ljudi, češći posjetitelji kina od mene, nisu ni blizu overall znanja o filmu. Deseci tisuća sati uloženih, rekao bih staža umjetnosti kao takve i filma kao široke komponente.

Razumijem sve. No, nisam nikada ni posjećivao takva mjesta. Nisam ljubitelj.

Kreativnost se postiže repeticijom. Analogno, talent - radom.
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice