Adobe Edge za HTML multimediju

poruka: 21
|
čitano: 3.548
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Adobe Edge za HTML multimediju".
12 godina
protjeran
offline
Adobe Edge za HTML multimediju

Flash... umri više... sad ti je prilika.

The CAPS LOCK key is evil and must be destroyed
Moj PC  
7 7 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Adobe Edge za HTML multimediju
Adobe je odlučio igrati na sigurno, očito su i oni shvatili da im flash nije rješenje na duge staze...
Ne dozvolite da vas obeshrabre oni koji su razočarani životom i koji su postali gluhi za najdublje i iskonske želje svoga srca - IVAN PAVAO II
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
Re: Adobe Edge za HTML multimediju
alen-c kaže...
Adobe je odlučio igrati na sigurno, očito su i oni shvatili da im flash nije rješenje na duge staze...

grijesis, Adobe jednostavno širi paletu proizvoda

kad zazivi HTML 5 ponudit ce i njega,

njima je svjedno koja se tehnologija koristi dokle god se koriste Adobe alati,

past ce broj razvijatelja u Flashu, a narasti u drugim tehnologijama, ali bitno je da oni ostanu kod Adobe-a

 

inace kad se smanje resursi trosenja Flasha i pruzi puna hardware podrska Flash bi mogao dozivjeti renesansu,

njegova animacija i AS3 te povezivost sa Javom i PHP-om bas i nemaju neku konkurenciju

14 godina
neaktivan
offline
Adobe Edge za HTML multimediju

Evo nesto za sve Flash apolgete na forumu koji se uvijek zale na nedostatak dobrih alata za mogucnosti koje HTML 5 nudi.

So then I typed GOTO 500 - and here I am!
 
1 0 hvala 1
12 godina
protjeran
offline
Re: Adobe Edge za HTML multimediju
abraham kaže...

inace kad se smanje resursi trosenja Flasha i pruzi puna hardware podrska Flash bi mogao dozivjeti renesansu,

njegova animacija i AS3 te povezivost sa Javom i PHP-om bas i nemaju neku konkurenciju

Flash, danas, vecinom se koristi za bannere i igrice.. A sa Flex.om sam dosta radio.. no odgovorno tvrdim da se 90% Flex RIA moze pristojno odraditi s JS/PHP/CSS.

 

Tu je i HTML5 video.. stoga zaista ne znam zašto bi više imao istaliran Flash plugin, iako sam prije primarno razvijao aplikacije na Flex/CF platformi   {#}

 

Jedini nedostak JS aplikacija jest (barem u mojoj praksi): audio i multiupload ... za što se još uvijek, nažalost, koristi Flash.

 

The CAPS LOCK key is evil and must be destroyed
14 godina
offline
Re: Adobe Edge za HTML multimediju
elwood kaže...

Flash... umri više... sad ti je prilika.

Dok je igrica, neće umrijet.

 

Možda umre, ako HTML5 dobije više mogućnosti.

__ __ ____ ____ /\ \ /\ \ /\ _`\ /\ _`\ \ `\`\\/'/ __\ \ \L\ \ __ __\ \ \/\_\ __ `\ `\ /' /'__`\ \ _ <'/\ \/\ \\ \ \/_/_ /
15 godina
neaktivan
offline
Re: Adobe Edge za HTML multimediju
EVO kaže...
elwood kaže...

Flash... umri više... sad ti je prilika.

Dok je igrica, neće umrijet.

 

Možda umre, ako HTML5 dobije više mogućnosti.

Da, kontam da će se na kraju flash koristiti isključivo za male web igrice. HTML 5 će vjerovatno preuzeti reklame i video, zbog manjeg trošenja resursa, a i skreno tu je i silverlight, tako da flash, izumro ili ne, sigurno ide u opadanje, osim ako ne izađe nekakva super kul urbana verzija koja će promijeniti svijet.

15 godina
protjeran
offline
Re: Adobe Edge za HTML multimediju
nCh! kaže...
EVO kaže...
elwood kaže...

Flash... umri više... sad ti je prilika.

Dok je igrica, neće umrijet.

 

Možda umre, ako HTML5 dobije više mogućnosti.

Da, kontam da će se na kraju flash koristiti isključivo za male web igrice. HTML 5 će vjerovatno preuzeti reklame i video, zbog manjeg trošenja resursa, a i skreno tu je i silverlight, tako da flash, izumro ili ne, sigurno ide u opadanje, osim ako ne izađe nekakva super kul urbana verzija koja će promijeniti svijet.

  graficki bogati "html5" sadrzaj trosi puno vise resursa nego flash

http://www.erepublik.com/en/referrer/GrimyHR
15 godina
neaktivan
offline
Re: Adobe Edge za HTML multimediju

Istina, ali ipak treba uzeti u obzir da je html 5 još u povojima, a flash je na tržištu dugo i prošao je prekonekoliko revizija.

14 godina
neaktivan
offline
Re: Adobe Edge za HTML multimediju
abraham kaže...
alen-c kaže...
Adobe je odlučio igrati na sigurno, očito su i oni shvatili da im flash nije rješenje na duge staze...

grijesis, Adobe jednostavno širi paletu proizvoda

kad zazivi HTML 5 ponudit ce i njega,

njima je svjedno koja se tehnologija koristi dokle god se koriste Adobe alati,

past ce broj razvijatelja u Flashu, a narasti u drugim tehnologijama, ali bitno je da oni ostanu kod Adobe-a

 

inace kad se smanje resursi trosenja Flasha i pruzi puna hardware podrska Flash bi mogao dozivjeti renesansu,

njegova animacija i AS3 te povezivost sa Javom i PHP-om bas i nemaju neku konkurenciju

 Mislim da ipak ne griješim, jer sam to dijelom i rekao s ovim boldanim.

Da su potpuno sigurni da flash nema konkurencije nebi se s ovakvim stvarima ni bavili.

 

Obecanja o optimizaciji u flashu i svemu što si rekao vec se slušaju godinama,

ali ostaje ugl.na tome. Ako nisu do sad ništa znacajnije poduzeli, sumnjam da uopce i budu.

Stoga bi im bilo pametnije da sve vlastite snage upravo ulože u Flash ako se vec može

znacajnije poboljšati i ako su sigurni u njega.

EVO kaže...

Dok je igrica, neće umrijet.

 

Možda umre, ako HTML5 dobije više mogućnosti.

 Igrice baš i nisu neki jak razlog. Npr.na uređajima koji se sve više koriste za surfanje, zasad ugl. s iOS

i Android platforme -smartphone i tableti, ima ionako 100 x boljih i zabavnijih igrica od onih u flashu

tako da cisto sumnjam da bi nešto takvo moglo imati znacajniji utjecaj za držanje flasha na životu.

 

HTML5 je tek u povojima, pa mi nije toliko teško zamisliti da dobije više mogucnosti.

 

Naravno nemože se ignorirati dosadašnji znacaj flasha kada mu nije bilo konkurencije,

ali sad mu je vec upitna neka dalja buducnost. Naravno nece umrijet preko noci ili kroz 1 godinu,

ali sve manje ce se koristiti, kao što to vec sad govore neke statistike koliko se sjecam.

Ne dozvolite da vas obeshrabre oni koji su razočarani životom i koji su postali gluhi za najdublje i iskonske želje svoga srca - IVAN PAVAO II
15 godina
odjavljen
offline
Re: Adobe Edge za HTML multimediju
abraham kaže...

inace kad se smanje resursi trosenja Flasha i pruzi puna hardware podrska Flash bi mogao dozivjeti renesansu,

njegova animacija i AS3 te povezivost sa Javom i PHP-om bas i nemaju neku konkurenciju

Silverlight je znatno moćniji od te kombinacije, u bilo kojem segmentu.

Poruka je uređivana zadnji put uto 2.8.2011 21:36 (Tonči).
16 godina
offline
Re: Adobe Edge za HTML multimediju

Toni sad ćeš pokrenuti vječnu ASP vs PHP diskusiju. Dosta je šta već čitamo raznovrsne komentare o Flashu, zašto ovo zašto ono... sve su to samo nagađanja.

12 godina
protjeran
offline
Re: Adobe Edge za HTML multimediju
makopos kaže...

Toni sad ćeš pokrenuti vječnu ASP vs PHP diskusiju

  nebuloze pričaš...kakve veze imaju ASP ili PHP s Flashom ili pak Silverlightom ??? WTF  {#} Flex radi i sa ASPom

The CAPS LOCK key is evil and must be destroyed
15 godina
protjeran
offline
Re: Adobe Edge za HTML multimediju
alen-c kaže...
abraham kaže...
alen-c kaže...
Adobe je odlučio igrati na sigurno, očito su i oni shvatili da im flash nije rješenje na duge staze...

grijesis, Adobe jednostavno širi paletu proizvoda

kad zazivi HTML 5 ponudit ce i njega,

njima je svjedno koja se tehnologija koristi dokle god se koriste Adobe alati,

past ce broj razvijatelja u Flashu, a narasti u drugim tehnologijama, ali bitno je da oni ostanu kod Adobe-a

 

inace kad se smanje resursi trosenja Flasha i pruzi puna hardware podrska Flash bi mogao dozivjeti renesansu,

njegova animacija i AS3 te povezivost sa Javom i PHP-om bas i nemaju neku konkurenciju

 Mislim da ipak ne griješim, jer sam to dijelom i rekao s ovim boldanim.

Da su potpuno sigurni da flash nema konkurencije nebi se s ovakvim stvarima ni bavili.

 

Obecanja o optimizaciji u flashu i svemu što si rekao vec se slušaju godinama,

ali ostaje ugl.na tome. Ako nisu do sad ništa znacajnije poduzeli, sumnjam da uopce i budu.

Stoga bi im bilo pametnije da sve vlastite snage upravo ulože u Flash ako se vec može

znacajnije poboljšati i ako su sigurni u njega.

EVO kaže...

Dok je igrica, neće umrijet.

 

Možda umre, ako HTML5 dobije više mogućnosti.

 Igrice baš i nisu neki jak razlog. Npr.na uređajima koji se sve više koriste za surfanje, zasad ugl. s iOS

i Android platforme -smartphone i tableti, ima ionako 100 x boljih i zabavnijih igrica od onih u flashu

tako da cisto sumnjam da bi nešto takvo moglo imati znacajniji utjecaj za držanje flasha na životu.

 

HTML5 je tek u povojima, pa mi nije toliko teško zamisliti da dobije više mogucnosti.

 

Naravno nemože se ignorirati dosadašnji znacaj flasha kada mu nije bilo konkurencije,

ali sad mu je vec upitna neka dalja buducnost. Naravno nece umrijet preko noci ili kroz 1 godinu,

ali sve manje ce se koristiti, kao što to vec sad govore neke statistike koliko se sjecam.

trenutno je inkubatoru flash 11 i MoleHil 3d API, podrzava GPU-ove, tu je i nova verzija Alternativa3D ver 8 enginea za Flash koji vrti 3 milje poligona,

sto je znacajan napredak, sta se tice HTML5 brzina mu je nepoznata jer jos ne postoji, tj. uspjeli su se dogovoriti tek kako mu izgleda logo

evo i etapa za HTML5 :)

 

  • First W3C Working Draft in October 2007.
  • Last Call Working Draft in October 2009.
  • Call for contributions for the test suite in 2011.
  • Candidate Recommendation in 2012.
  • First draft of test suite in 2012.
  • Second draft of test suite in 2015.
  • Final version of test suite in 2019.
  • Reissued Last Call Working Draft in 2020.
  • Proposed Recommendation in 2022

 

sa druge strane Flash je dobio podrsku za Smartphone uređaje, multitouch ... tako da jos nije mrtav

14 godina
offline
Adobe Edge za HTML multimediju

Flash je po pitanju potrošnje resursa i brzine izvođenja miljama ispred HTML-a 5, dok je flash na razini peglice, HTML5 je na razini mrtve ribe.

__ __ ____ ____ /\ \ /\ \ /\ _`\ /\ _`\ \ `\`\\/'/ __\ \ \L\ \ __ __\ \ \/\_\ __ `\ `\ /' /'__`\ \ _ <'/\ \/\ \\ \ \/_/_ /
 
1 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Adobe Edge za HTML multimediju

...sve to ok, al u praksi Flash stalno neš zahebava, ruši browser itd. Eto imam friški windows original i chrome, i srušil mi je browser vec dva puta  {#}

The CAPS LOCK key is evil and must be destroyed
15 godina
protjeran
offline
Re: Adobe Edge za HTML multimediju
elwood kaže...

...sve to ok, al u praksi Flash stalno neš zahebava, ruši browser itd. Eto imam friški windows original i chrome, i srušil mi je browser vec dva puta  {#}

  flash 11 koristim od rane alphe na operi 11.50 i minefieldu i nikakvog rusenja vezanog uz to troje ni jednom nije bilo

http://www.erepublik.com/en/referrer/GrimyHR
16 godina
offline
Re: Adobe Edge za HTML multimediju
elwood kaže...

...sve to ok, al u praksi Flash stalno neš zahebava, ruši browser itd. Eto imam friški windows original i chrome, i srušil mi je browser vec dva puta {#}

 

Gle ne možeš takve nebuloze pričat jer imamo testno računalo AMD Athlone 3000+ sa 1GB ddr2 na Win XP-u i NITI jednom se nije browser srušio, a imam 4 instalirana browsera i testiramo tj. surfamo svaki dan sa njima po svim živim i neživim web stranicama. Večernjak je imao neki Flash koji je uzimao 100% cpu-a to sam im rekao i sutradan su optimizirali Flash banner i problem riješen. Ali rušenja browsera zbog Flasha nisam još imao niti jednom na tom računalu i to od Flash verzije 8, za ranije od toga se ne sjećam.

E sad ako ti to gledaš na nekom računalu iz 1994 godine onda nije ni čudo da se ruši...........

12 godina
protjeran
offline
Re: Adobe Edge za HTML multimediju
makopos kaže...
elwood kaže...

...sve to ok, al u praksi Flash stalno neš zahebava, ruši browser itd. Eto imam friški windows original i chrome, i srušil mi je browser vec dva puta  {#}

 

Gle ne možeš takve nebuloze pričat jer imamo testno računalo AMD Athlone 3000+ sa 1GB ddr2 na Win XP-u i NITI jednom se nije browser srušio, a imam 4 instalirana browsera i testiramo tj. surfamo svaki dan sa njima po svim živim i neživim web stranicama. Večernjak je imao neki Flash koji je uzimao 100% cpu-a to sam im rekao i sutradan su optimizirali Flash banner i problem riješen. Ali rušenja browsera zbog Flasha nisam još imao niti jednom na tom računalu i to od Flash verzije 8, za ranije od toga se ne sjećam.

E sad ako ti to gledaš na nekom računalu iz 1994 godine onda nije ni čudo da se ruši...........

 

Eto... HP ProBook, Win7 x64, Turion X2 2.3 Mhz, 1MB Cache, 6 GB RAM, AtiRadeon 512MB eksterna. Original windowsi, update-ani. Najnoviji Chrome stable. U zadnjih 2 tj. 3 puta je srušio Chrome... baš Flash. I prije sam imao slučajeva da se ruši i worma procesor.

 

  Ti si očito na nekom velikom egotripu, jer ako TEBI ne šteka, onda nikom ne šteka. Hvala bogu da imamo tebe...

{#}

The CAPS LOCK key is evil and must be destroyed
14 godina
offline
Adobe Edge za HTML multimediju

ZUapravo chrome je po pitanju flash, u velikom zaostatku, samo mi se on zbog flash uspio srušit.

__ __ ____ ____ /\ \ /\ \ /\ _`\ /\ _`\ \ `\`\\/'/ __\ \ \L\ \ __ __\ \ \/\_\ __ `\ `\ /' /'__`\ \ _ <'/\ \/\ \\ \ \/_/_ /
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Adobe Edge za HTML multimediju

@elwood

To nije stvar tehnologije nego programera. Za par minuta u AS-u napraviš petlju koja će zalipit procesor ili pojesti memorijske resurse. Ali to je do autora koji nije to testirao, debugirao, zavrtio u različitim browserima itd.

BTW alternativa mu kod određenih projekata ne postoji. Izabrati pogrešnu tehnologiju i forsirati neke svoje preferencije je nebuloza i da citiram svog priku "guranje šake u nos". Izabrati pravu tehnologiju i alat je ogroman korak u realizaciji projekta. Trendovi su već takvi da kada dobiješ projekt onda kažeš, recimo, za ovo mi treba AS i Flex ili C# i MSSQL i otvoriš knjigu i učiš a ne ono ja rasturam javascript i sad ću ja to pa udri.

 

vatrom
Poruka je uređivana zadnji put sri 3.8.2011 20:59 (vatrom).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice