Agencijska briga za žene

poruka: 44
|
čitano: 6.206
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Agencijska briga za žene".
16 godina
odjavljen
offline
Agencijska briga za žene

Moroni...

Freak Show Inc.
 
4 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Agencijska briga za žene
Kao i obično, priča ima i drugu stranu. Radi se o tradicionalnom međunarodnom događaju, koji organizira ITU, čiji je član i naš HAKOM.
http://girlsinict.org

U mojoj firmi žena u ITju ima oko polovine, ali nije svugdje tako, a ovo je globalni događaj.
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
16 godina
odjavljen
offline
Re: Agencijska briga za žene
Visak kaže...
Kao i obično, priča ima i drugu stranu. Radi se o tradicionalnom međunarodnom događaju, koji organizira ITU, čiji je član i naš HAKOM.
http://girlsinict.org

U mojoj firmi žena u ITju ima oko polovine, ali nije svugdje tako, a ovo je globalni događaj.

 

To što je neki pokret globalan - ne znači da nije glup...

Freak Show Inc.
16 godina
neaktivan
offline
Re: Agencijska briga za žene
Da si žena u Africi, Aziji ili na Kozari boku, vjerojatno bi drugačije razmišljao.

Radi se o konceptu podizanja društvene svijesti o problemima koji doista postoje.
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
16 godina
odjavljen
offline
Re: Agencijska briga za žene
Visak kaže...
Da si žena u Africi, Aziji ili na Kozari boku, vjerojatno bi drugačije razmišljao.

Radi se o konceptu podizanja društvene svijesti o problemima koji doista postoje.

 

Žene u africi sigurno imaju prečih problema od IT-a i upravo se o tome radi. Ne treba brkati druge stvari sa ovime. Tu se radi isključivo o položaju žena u IT-u. Ništa više i ništa manje. Radio sam sa dosta žena u zadnje 3 firme i nikad ni jedna nije imala prigovor na svoj status u firmi. Čak štoviše - uvijek je postojala blaga pozitivna diskriminacija. Vjerujem da je tako i drugdje.

Freak Show Inc.
16 godina
neaktivan
offline
Re: Agencijska briga za žene
Osnovni problem žena svugdje (većine, ne svih) je ekonomska ovisnost o muškarcima. Iz toga proizlazi većina ostalih. IT nudi priliku mnogima da se izvuku (opet, ne svima, ali više nego rudarenje ili brodogradnja).

Da si mrdnuo guzicu, ili bar šaku, i kliknuo na link koji sam stavio vidio bi da se ne radi na tome da se sa ženama ljepše ophodi, nego da ih se potakne na karijeru u ITu. Dakle ne radi se o onima koje već jesu u ITu, već da se ohrabri one koje nisu.
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
12 godina
neaktivan
offline
Re: Agencijska briga za žene
Visak kaže...
Osnovni problem žena svugdje (većine, ne svih) je ekonomska ovisnost o muškarcima. Iz toga proizlazi većina ostalih. IT nudi priliku mnogima da se izvuku (opet, ne svima, ali više nego rudarenje ili brodogradnja).

Da si mrdnuo guzicu, ili bar šaku, i kliknuo na link koji sam stavio vidio bi da se ne radi na tome da se sa ženama ljepše ophodi, nego da ih se potakne na karijeru u ITu. Dakle ne radi se o onima koje već jesu u ITu, već da se ohrabri one koje nisu.

 Slazem se s Olegovim tekstom.

A s ovim tvojim 'potaknuti' se nimalo ne slazem. Ako nekoga nesto zanima (bez obzira na spol), ta osoba ce se i sama potaknuti na karijeru u tom sektoru. Pogotovo u IT-u se moze lako krenuti, npr.: kopat po sistemu, istrazivat po netu, programiranje, blabla younameit..., jer vise-manje svako kucanstvo ima danas barem jedan pc/lap.

To sto netko ne zeli, pa ih se tjera na silu (ipak se moraju ispuniti norme da bude odreden postotak zenskih na odredenim poslovima), je skroz druga prica i po meni potpuno glupo.

Dok ne uvedu dane, tipa: "Međunarodnog dana djevojaka i žena na baušteli" (i slicnim fizickim poslovima) nemamo o cemu pricati.

Gender equality? Za ovakve stvari - in the trash it goes. Za jednake place i radne uvjete na istim radnim mjestima - imate moju podrsku.

16 godina
odjavljen
offline
Re: Agencijska briga za žene
ant_p kaže...

A s ovim tvojim 'potaknuti' se nimalo ne slazem. Ako nekoga nesto zanima (bez obzira na spol), ta osoba ce se i sama potaknuti na karijeru u tom sektoru. Pogotovo u IT-u se moze lako krenuti, npr.: kopat po sistemu, istrazivat po netu, programiranje, blabla younameit..., jer vise-manje svako kucanstvo ima danas barem jedan pc/lap.

 

Upravo to...

Radim kao programer i neloše zarađujem. Svako malo me netko od frendova pita "e, jel bih mogao ja nešto upisati pa raditi to što i ti?". Kao prvo, ako sam po sebi nemaš želju za nekom vrstom posla moje mišljenje je da se ne trebaš sa time baviti. Kao drugo, ne treba gledati samo lovu (kao ni inače). Nije ovaj posao baš uvijek zabavan, baš naprotiv!

 

Slažem se sa kolegom Viskom u smislu da je u nekim dijelovima svijeta potrebno otvoriti oči ali isto tako mislim da su neke druge prepreke mnogo veće u nerazvijenim državama. Shodno tome - glupost je kod nas održavati dane nečega ako to sa nama nema apsolutno nikakve veze i neće nikome pomoći (kao da će se neka žena u africi lakše zaposliti zato što je HAKOM potrošio npr 100.000 kn na oglašavanje i organizaciju ovog događaja u hrvatskoj).

Freak Show Inc.
16 godina
neaktivan
offline
Re: Agencijska briga za žene
Visak kaže...
Kao i obično, priča ima i drugu stranu. Radi se o tradicionalnom međunarodnom događaju, koji organizira ITU, čiji je član i naš HAKOM.
http://girlsinict.org

U mojoj firmi žena u ITju ima oko polovine, ali nije svugdje tako, a ovo je globalni događaj.

Mora da je neki ženomrzac zakupljivao link, girl sin ict...

 

15 godina
offline
Re: Agencijska briga za žene
Friday kaže...

 

To što je neki pokret globalan - ne znači da nije glup...

 glupost je jednako globalna pojava. masovna. a čudi me da se Oleg čudi. kao da ne zna u kojoj plemenskoj vukojebini živimo. pa Zagorci i Dalmoši prvi ne daju ženama blizu "muških stvari". 

I know that you believe you understand what you think I said, but I'm not sure you realize that what you heard is not what I meant.
16 godina
neaktivan
offline
Re: Agencijska briga za žene
ant_p kaže...
 

 Slazem se s Olegovim tekstom.

A s ovim tvojim 'potaknuti' se nimalo ne slazem. Ako nekoga nesto zanima (bez obzira na spol), ta osoba ce se i sama potaknuti na karijeru u tom sektoru. Pogotovo u IT-u se moze lako krenuti, npr.: kopat po sistemu, istrazivat po netu, programiranje, blabla younameit..., jer vise-manje svako kucanstvo ima danas barem jedan pc/lap.

To sto netko ne zeli, pa ih se tjera na silu (ipak se moraju ispuniti norme da bude odreden postotak zenskih na odredenim poslovima), je skroz druga prica i po meni potpuno glupo.

Dok ne uvedu dane, tipa: "Međunarodnog dana djevojaka i žena na baušteli" (i slicnim fizickim poslovima) nemamo o cemu pricati.

Gender equality? Za ovakve stvari - in the trash it goes. Za jednake place i radne uvjete na istim radnim mjestima - imate moju podrsku.

 Oleg je potpuno promašio smisao ovog događanja, a vi ostali, usprkos tome što ste informirani o čemu se stvarno radi, i dalje se držite njegove interpretacije, jer vam očito odgovara više od istine.

 

Smisao događaja nije ravnopravnost žena u ITu, pa ti je ovo s bauštelom potpuno promašeno.

 

Pokušaj shvatiti da ne žive svi u uvjetima kakve ti imaš i nemaju mogućnosti kakve si ti imao, čak ni u tvojoj ulici. Mnogi su u situaciji da im treba određena pomoć, narkomani i alkoholičari su si sami krivi, što ne znači da im ne treba pomoći. Isto tako postoje mlade žene (naročito u patrijarhalnijim sredinama) koje nisu svjesne koje mogućnosti doista stoje pred njima i da mogu donijeti odluku koja će im pružiti potpuno drugačiji život. Tebe nisu cijeli život odgajali da je za tebe kuhanje, šivanje ili eventualno da postaneš učitelj, nego su ti dali priliku da se baviš onime što te zanima. Nekima tek treba reći da i oni imaju pravo na to.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
16 godina
neaktivan
offline
Re: Agencijska briga za žene
Friday kaže...
Kao prvo, ako sam po sebi nemaš želju za nekom vrstom posla moje mišljenje je da se ne trebaš sa time baviti. Kao drugo, ne treba gledati samo lovu (kao ni inače).

 

Prvo, poanta ovoga je upravo da se potakne želja za bavljenje time.

Drugo, "radi ono što želiš raditi i bit ćeš sretan" je čisti bulšit uz ovoliku nezaposlenost i mase ljudi koje jedva preživljavaju.

 

Friday kaže...
 Shodno tome - glupost je kod nas održavati dane nečega ako to sa nama nema apsolutno nikakve veze

 

Stvar sa nama apsolutno ima veze.

Osim turizma i ICTa Hrvatska nema šanse da bude konkurentna u ičemu, tako da treba tjerat što više ljudi, pogotovo žena u ICT.

 

To da je lakše organizirati "dan nečega" nego stvarno razviti nekakvu stategiju je drugi par rukavica...

16 godina
odjavljen
offline
Re: Agencijska briga za žene
Visak kaže...

 Oleg je potpuno promašio smisao ovog događanja, a vi ostali, usprkos tome što ste informirani o čemu se stvarno radi, i dalje se držite njegove interpretacije, jer vam očito odgovara više od istine.

 

Kada bih se uvijek držao činjenica vjerojatno bi mi bilo dosadno. Ponavljam, ženama je u IT-u dobro!

Freak Show Inc.
16 godina
online
Re: Agencijska briga za žene
Visak kaže...

 

Smisao događaja nije ravnopravnost žena u ITu, pa ti je ovo s bauštelom potpuno promašeno.

 

Pokušaj shvatiti da ne žive svi u uvjetima kakve ti imaš i nemaju mogućnosti kakve si ti imao, čak ni u tvojoj ulici. Mnogi su u situaciji da im treba određena pomoć, narkomani i alkoholičari su si sami krivi, što ne znači da im ne treba pomoći. Isto tako postoje mlade žene (naročito u patrijarhalnijim sredinama) koje nisu svjesne koje mogućnosti doista stoje pred njima i da mogu donijeti odluku koja će im pružiti potpuno drugačiji život. Tebe nisu cijeli život odgajali da je za tebe kuhanje, šivanje ili eventualno da postaneš učitelj, nego su ti dali priliku da se baviš onime što te zanima. Nekima tek treba reći da i oni imaju pravo na to.

 Vidiš, ovaj deo je sam sebi protivrečan. Kažeš da smisao događaja nije ravnopravnost žena u ICT-ju, a onda objašnjavaš da je cilj programa da obezbedi jednak pristup obrazovanju i karijerama iz ove oblasti devojčicama iz takvih-i-takvih sredina.

 

Problem devojčica "u patrijarhalnim sredinama koje nisu svjesne koje mogućnosti doista stoje pred njima i da mogu donijeti odluku koja će im pružiti potpuno drugačiji život" nije specifičan za IT oblast. I, kao što je Oleg rekao, i ja smatram da rešenje problema rodne ravnopravnosti ne leži u programima koji ljude razdvajaju po polu.

 

Osim toga, na njihovom sajtu su slike iz Kameruna, Nigerije itd - nisam siguran da u tim zemljama samo devojčice imaju slabe prilike da se od ranog doba razvijaju u nekom savremenom IT smeru, pa je pravljenje programa za te zemlje koje pokrivaju samo jedan pol i sa te strane potpuno promašeno.

 

Dakle:

  1. problem obrazovanja devojčica u tim sredinama nije specifičan za IT;
  2. problem obrazovanja u oblasti IT-ja u tim sredinama nije specifičan za devojčice. 

 

I, na kraju, među slikama svih tih afričkih, azijskih i karipskih država sam na njihovom sajtu našao i sliku nekih danskih devojčica. Koliko sam upućen u pitanje rodne ravnopravnosti u nordijskim zemljama, a pogotovo Danskoj, u svim oblastima, to se definitivno uklapa u Olegovu kvalifikaciju da se radi o "rešenju koje traži problem".

Poruka je uređivana zadnji put čet 23.4.2015 12:28 (Ivan(4)).
10 godina
offline
Agencijska briga za žene

Da niste ovako nekulturi, primitivni i zaostali, te da ste studirali nešto korisno, a ne glupi IT shvatili bi da je patriahat kriv za sve, i uz to vrlo nedobar.

Ne samo da zabranjuje ženama ulazak na IT poslove, već je kriv i za globalno zatopljenje, tsunamije, onečišćenje, uragane, ....

Pošto niste doktoriral ekofeminizam takve stvari ne možete znati i razumljivo je da ne vidite širu sliku.

 

 

BTW. nije ovo ništa novo, pogledajte malo kako se radi po zapadu, mi samo kasnimo desetak godina. Ali nije ni SWJ ekipi lako.. moraju tu seljačinama objašnjavati kaj je to progres.

Poruka je uređivana zadnji put čet 23.4.2015 12:58 (filter160).
Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Agencijska briga za žene
Friday kaže...
 

Kada bih se uvijek držao činjenica vjerojatno bi mi bilo dosadno. Ponavljam, ženama je u IT-u dobro!

Ako od novinara ne očekujemo činjenice, zašto od političara očekujemo da ne kradu, ili od agencija da rade svoj posao? 

Po ne znam koji put, ovdje nije riječ o ženama koje već jesu u IT-u.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
11 godina
neaktivan
offline
Re: Agencijska briga za žene
Ivan(4) kaže...

Dakle:

  1. problem obrazovanja devojčica u tim sredinama nije specifičan za IT;
  2. problem obrazovanja u oblasti IT-ja u tim sredinama nije specifičan za devojčice.

 

Upravo to. No feminizam je poznat po tome da probleme rješava tamo gdje ih nema.

 

Zanimljiva je činjenica da u liberalnim zemljama, kao što je Švedska, feministkinje i muslimanke(koje žive u izrazito patrijahalnim sredinama čak i u tim državama) glasaju za istu stranku.

16 godina
neaktivan
offline
Re: Agencijska briga za žene
Ivan(4) kaže...
 

 Vidiš, ovaj deo je sam sebi protivrečan. Kažeš da smisao događaja nije ravnopravnost žena u ICT-ju, a onda objašnjavaš da je cilj programa da obezbedi jednak pristup obrazovanju i karijerama iz ove oblasti devojčicama iz takvih-i-takvih sredina.

 

Problem devojčica "u patrijarhalnim sredinama koje nisu svjesne koje mogućnosti doista stoje pred njima i da mogu donijeti odluku koja će im pružiti potpuno drugačiji život" nije specifičan za IT oblast. I, kao što je Oleg rekao, i ja smatram da rešenje problema rodne ravnopravnosti ne leži u programima koji ljude razdvajaju po polu.

 

Osim toga, na njihovom sajtu su slike iz Kameruna, Nigerije itd - nisam siguran da u tim zemljama samo devojčice imaju slabe prilike da se od ranog doba razvijaju u nekom savremenom IT smeru, pa je pravljenje programa za te zemlje koje pokrivaju samo jedan pol i sa te strane potpuno promašeno.

 

Dakle:

  1. problem obrazovanja devojčica u tim sredinama nije specifičan za IT;
  2. problem obrazovanja u oblasti IT-ja u tim sredinama nije specifičan za devojčice. 

 

I, na kraju, među slikama svih tih afričkih, azijskih i karipskih država sam na njihovom sajtu našao i sliku nekih danskih devojčica. Koliko sam upućen u pitanje rodne ravnopravnosti u nordijskim zemljama, a pogotovo Danskoj, u svim oblastima, to se definitivno uklapa u Olegovu kvalifikaciju da se radi o "rešenju koje traži problem".

 Žene koje se još nisu opredijelile za to što će studirati i čime će se baviti teško možemo zvati 'ženama u IT-u'.

 

IT ženama djeluje ka 'muška stvar', ne samo u zabitima Kameruna i Pakistana, nego i među zapadnjacima, i cilj je razbiti te predrasude, jer dok za neka zanimanja postoje fizičke predispozicije, kod informatike toga nema.

 

Smisao ove akcije nije da riješi sve svetske probleme, nego da učini nešto u domeni bliskoj toj organizaciji. Kao što je Friday lucidno primjetio, ljudi u Africi imaju i većih problema, ali ITU ne može svrgavati diktatore ili nahraniti milijune, pa rade ono što mogu. Na ovom forumu se pri svakoj takvoj akciji u kojoj netko nešto radi nađe brdo onih koji ne čine ništa, ali rado sve popljuju. Svojedobno se tako pljuvalo po Zukerbergu i Gatesu jer troše svoj novac na ovo, a ne na ono.

 

Osnovni problem članka je što je netočan i nepotpun, ali kako očito titra jaja publici, nitko s time izgleda nema nikakvih problema. Nije bitno je li istina dok se ja s time slažem...

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
11 godina
neaktivan
offline
Re: Agencijska briga za žene
dekstroza kaže...
Friday kaže...
Kao prvo, ako sam po sebi nemaš želju za nekom vrstom posla moje mišljenje je da se ne trebaš sa time baviti. Kao drugo, ne treba gledati samo lovu (kao ni inače).

 

Prvo, poanta ovoga je upravo da se potakne želja za bavljenje time.

Drugo, "radi ono što želiš raditi i bit ćeš sretan" je čisti bulšit uz ovoliku nezaposlenost i mase ljudi koje jedva preživljavaju.

 

A što je sa poticanjem muškaraca u poslovima koje većinom rade žene?

Zašto nitko ne potiče muškarce da budu odgajatelji, učitelji, tajnici, recepcionisti, socijalni radnici itd.?

 

Osobito je problematična koncentracija žena na poslovima u školi i vrtiću.

Neka istraživanja su pokazala da se dječacima često postavljaju teža pitanja, te da učitelji imaju više strpljenja sa djevojčicama.

 

Postoji puno neravnopravnosti i nejednakosti među spolovima u tim sredinama i to ku korist žena.

16 godina
neaktivan
offline
Re: Agencijska briga za žene
Wooki kaže...
 

A što je sa poticanjem muškaraca u poslovima koje većinom rade žene?

Zašto nitko ne potiče muškarce da budu odgajatelji, učitelji, tajnici, recepcionisti, socijalni radnici itd.?

 

Osobito je problematična koncentracija žena na poslovima u školi i vrtiću.

Neka istraživanja su pokazala da se dječacima često postavljaju teža pitanja, te da učitelji imaju više strpljenja sa djevojčicama.

 

Postoji puno neravnopravnosti i nejednakosti među spolovima u tim sredinama i to ku korist žena.

Kako misliš sto je? Pa čeka nekoga da se time pozabavi. Ljudi koji misle da je problem što žene zaziru od ITa su učinili nešto (malo, ali ipak nešto), a ti umjesto da pokušaš riješiti probleme za koje ti misliš da postoje, koristiš postojanje tih problema da omalovažavaš one koje rade na drugim problemima. Da u Africi (i šire) ima gladnih, da ima ljudi bez posla, da neke žene su PITA, da političari su korumpirani, da novinari pišu neistine. No ako doista dio žena potpuno sposobnih zarad u IT-u zazire od toga zbog nekih društvenih normi i neko to pokušava ispraviti, onda u tome nema ničeg lošeg. Oni će se baviti time, a ti slobodno rješavaj neki drugi problem.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
11 godina
neaktivan
offline
Re: Agencijska briga za žene
Visak kaže...

Kako misliš sto je? Pa čeka nekoga da se time pozabavi. Ljudi koji misle da je problem što žene zaziru od ITa su učinili nešto (malo, ali ipak nešto), a ti umjesto da pokušaš riješiti probleme za koje ti misliš da postoje, koristiš postojanje tih problema da omalovažavaš one koje rade na drugim problemima. Da u Africi (i šire) ima gladnih, da ima ljudi bez posla, da neke žene su PITA, da političari su korumpirani, da novinari pišu neistine. No ako doista dio žena potpuno sposobnih zarad u IT-u zazire od toga zbog nekih društvenih normi i neko to pokušava ispraviti, onda u tome nema ničeg lošeg. Oni će se baviti time, a ti slobodno rješavaj neki drugi problem.

 Da se pozabavim tim problemom bio bih prozvan seksistom, osobito od strane feministica, jer po njihovoj teoriji ne postoji diskriminacija muškaraca ili da budem precizniji "white cis male-a."

 

 

Smatram da je takav pristup "zabavljanja" diskriminirajuć. Iako su u tim poslovima pretežito prisutne žene, ja ne vidim razloga zašto bih poticao muškarce da se bave time ukoliko ne žele.

Iako je ovaj slučaj u obrazovanju zabrinjavajuć zgob prisutne diskrimiancije, čega u IT-u nema.

 

Još gora stvar su kvote koje poduzeća i obrazovne ustanove moraju poštivati prema manjinama u nekim državama.

Primjerice, ukoliko je na fakultetu ostalo jednu slobodno mjesto za studente, a nema dovoljan broj crnaca na fakultetu, crnac će dobiti to mjesto neovisno o njegovim rezultatima na prijemnom. Čak i ako postoji hrpa bijelaca koji su ostvarili bolje rezultate.

Slično se događa i po pitanju spolova. Osim toga, postoji puno više stipendija za žene, nego muškarce.

 

 

Treba uvesti meritokraciju i rukovoditi se načelom "live and let live."

Žene/muškarci čine manjinu u nekoj industriji? Kog briga? Ako se žele baviti time bavit će se, ništa ih ne sprječava.

 

16 godina
offline
Agencijska briga za žene

Moju ženu živcira što ja po cijele dane neki vrag čitam, stalno nešto slažem na tavanu, lemim, programiram, mrdam, buljim u ekran do 4 ujutro, klikam li ga klikam itd itd i ne shvaća ma što ja pričao jer to je njoj suvišno i nepotrebno, kao što ni moji roditelji nisu nikad kužili i slično. No ok je zato listati 24 sata, index, net.hr i ostali trash par sati ili buljiti u tv dok ne zakrmiš. I sad takvoj osobi ti moraš omogućiti kvotu u IT-u jer eto nema posla za njega ili ga treba motivirati, a nema interesa uopće u to. Idiotizam.

Da ne spominjem općenito kvote u državi za žene, invalide, manjine, partizane, branitelje, da opet se vraćamo na temeljni problem naše države... :D Naime, zašto bi itko imao neko uzvišeno pravo jer je crn, bijel, žuti, žena, muško, gay, hetero, hrvat, turčin, hercegovac itd... Ok, u privatnoj firmi radi što želiš, ali ono, neka se gleda da li je kompetentan, a ne da ga se zaposli zato jer je invalid ili žena, a IT ili sabor ga uopće ne zanimaju, tj. posao gdje radi.

Ne želim nikoga diskriminirati niti mu onemogućavati rad na mjestu koje želi i zaslužuje, ali meni se to stvaranje nekih kvota ili forsiranje nekih ljudi u neka područja čini više kao da neki imaju ili žele veća prava od drugih/većine. Na kraju krajeva svi smo mi zbog nečega oštećeni, neki su bili siromašni, neki satima putovali u školu, neki nisu imali za fakultet, neki su ovo neki su ono.... dakle prema svima jednako i to je to. Samo izmišljanje dodatnih zakona, pravila, rupa...

http://www.zvonimirbuzanic.com/ - http://www.doom.com.hr/ - http://www.weboteka.net/
Moj PC  
5 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Agencijska briga za žene
Ti brkaš ovu akciju s pozitivnom diskriminacijom. Ovdje se nigdje ne govori da treba zapošljavati žene umjesto muškaraca. Uglavnom svi tu projeciraju nekakve svoje frustracije koje nemaju veze s onim o čemu se zapravo radi, a Oleg je to prvi započeo.

Meritokracija je OK između onih koji se bave nekim poslom, no ovdje govorimo (ponavljam po stoti put) upravo o rušenju barijera (u glavi) da bi se žene uopće odlučile za tu struku. Suprotno tvom mišljenju njih nešto sprečava, ponekad okolina, ponekad njihove vlastite predrasude. Tebe nije briga, druge je.
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
16 godina
neaktivan
offline
Re: Agencijska briga za žene
Wooki kaže...

A što je sa poticanjem muškaraca u poslovima koje većinom rade žene?

Zašto nitko ne potiče muškarce da budu odgajatelji, učitelji, tajnici, recepcionisti, socijalni radnici itd.?

 

 

Lijepo je to kako si pobrojao sve nisko plaćene poslove u kojima većinom rade žene...

14 godina
odjavljen
offline
Agencijska briga za žene

#killallmen

Svi smo mi Mentalist.
 
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Agencijska briga za žene

Ja volim žene.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ; NiramX kaže... Tko se na četvorku opeko i na peticu puše
Moj PC  
4 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Agencijska briga za žene
Visak kaže...
Ti brkaš ovu akciju s pozitivnom diskriminacijom. Ovdje se nigdje ne govori da treba zapošljavati žene umjesto muškaraca. Uglavnom svi tu projeciraju nekakve svoje frustracije koje nemaju veze s onim o čemu se zapravo radi, a Oleg je to prvi započeo.

Meritokracija je OK između onih koji se bave nekim poslom, no ovdje govorimo (ponavljam po stoti put) upravo o rušenju barijera (u glavi) da bi se žene uopće odlučile za tu struku. Suprotno tvom mišljenju njih nešto sprečava, ponekad okolina, ponekad njihove vlastite predrasude. Tebe nije briga, druge je.

Zašto bi se uopće rušile barijere? Žene znaju da imaju prava i da mogu raditi što žele ukoliko je to u skladu sa zakonom, ako one to odbijaju raditi zašto ih uvjeravati da se ipak bave time? Svatko ima svoj izbor.

 

Neka im ruše barijere i za druga zanimanja onda, vozače taksija npr. Ali to je ipak malo preopasno za žene, ne? Bolje da muškarci stradaju, ako netko već mora.

 

 

dekstroza kaže...

Lijepo je to kako si pobrojao sve nisko plaćene poslove u kojima većinom rade žene...

Ali i daleko lakše i sigurnije poslove, bez velike potrebe za cjeloživotnim obrazovanjem.  (sigurnije u smislu zadržavanja posla)

16 godina
neaktivan
offline
Re: Agencijska briga za žene
Wooki kaže...

Zašto bi se uopće rušile barijere? Žene znaju da imaju prava i da mogu raditi što žele ukoliko je to u skladu sa zakonom, ako one to odbijaju raditi zašto ih uvjeravati da se ipak bave time? Svatko ima svoj izbor.

 

Neka im ruše barijere i za druga zanimanja onda, vozače taksija npr. Ali to je ipak malo preopasno za žene, ne? Bolje da muškarci stradaju, ako netko već mora.

 

 

 Zašto čovjeku koji nešto može i smije, a ne usudi se, pomoći da se usudi? Hm, zašto bilo kome pomoći oko bilo čega?

 

Osim čisto ljudskih razloga, koji tebi očito nisu uočljivi, postoji i onaj pragmatični, da ako polovina stanovništva apstinira od intelektualno zahtjevnih poslova, onda cijelo društvo lošije prolazi, jer te poslove obavlja netko lošiji od njih iz one druge polovine. Recimo da u državi ima 100000 informatičara i svi su muškarci, ako ih gradiramo od najboljeg do najlošijeg onda za onih lošijih 50000 možeš naći (pod realnom pretpostavkom da su žene na tom polju ekvivalentne muškarcima) 50000 žena koje su u rangu s onih boljih 50000.

 

 

Isti argument vrijedi za besplatno školovanje. Ako siromašnima uskratiš obrazovanje lišavaš se onih darovitih među njima, čime je cijelo društvo na gubitku.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
15 godina
offline
Re: Agencijska briga za žene
CyberDemonVZ kaže...

Ja volim žene.

 potpuno te razumijem. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I'm not sure you realize that what you heard is not what I meant.
10 godina
offline
Re: Agencijska briga za žene

Realna pretpostavka ti je kriva, dakle biološki su žene drugačije od muškaraca.

 

Znam da je nekima to teško shvatiti, ali žene ne zanimaju iste stvari kao i muškarce.

 

Naravno da uvijek postoje iznimke, ali općenito problem pokreta jednakosti je taj što nismo jednaki.

Između dva random čovjeka na cesti, između spolova, između naroda, ....

 

Ovo nije ništa drugo nego jedan od pokušaja da se nametnu kvote.

 

A oko pomoći da se nekoga usmijeri prema nekoj struci, pomogne mu se, itd... naravno ali bez novaca poreznih obveznika i kvota.

Poruka je uređivana zadnji put pet 24.4.2015 13:06 (filter160).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice