Alphabet postao najvrednija tvrtka, Apple pao na d

poruka: 23
|
čitano: 2.487
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Alphabet postao najvrednija tvrtka, Apple pao na d".
15 godina
online
Alphabet postao najvrednija tvrtka, Apple pao na d

Odlicno, sto vide apple bude padao to je veca mogucnost da cemo dozivit od niuh neki novitet a ne recikliranje jedno te istih proizvoda. Konkurencija je dobra stvar, tjera te da budes bolji. Kad nema konkurencije onda stagniras(primjer intel s procesorima za pc). 

 

Moj PC  
8 0 hvala 0
15 godina
offline
Alphabet postao najvrednija tvrtka, Apple pao na d

Ni iz džepa ni u džep al neka ih, možda se malo prizemlje i zbilja naprave nešto inovativno

Creativity is allowing yourself to make mistakes. Art is knowing which ones to keep.
Moj PC  
1 0 hvala 1
14 godina
offline
Alphabet postao najvrednija tvrtka, Apple pao na d

Kaj je vama Hasanbegović nekaj u rodu ili ste prali mozak s istim revidirajućim sredstvom kao i on?

Komapnija koje je u svojoj povijesti potpuno preokrenula prvo svijet računala i grafike, zatim glazbe i na kraju mobilne tehnologije možda postane inovativna?!

 

O jbt led :-)

 
4 7 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Alphabet postao najvrednija tvrtka, Apple pao
Ovo je opet 24sata stil pisanja. Nije Apple smanjio vrijednost, nego se Google okrupnio u Alphabet i sada ukupno više vrijedi, što ne znači da Apple manje vrijedi. Nema nikakve paralele s Jobsovim odlaskom i tadašnjim padom prihoda.

U hrvatske škole pod hitno uvesti osnove ekonomije.
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
3 3 hvala 0
15 godina
offline
Alphabet postao najvrednija tvrtka, Apple pao na d

Zašto ja sada prvi put čujem za tvrtku koja je vlasnik Googla ?!

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Alphabet postao najvrednija tvrtka, Apple pao
devotion kaže...

Kaj je vama Hasanbegović nekaj u rodu ili ste prali mozak s istim revidirajućim sredstvom kao i on?

Komapnija koje je u svojoj povijesti potpuno preokrenula prvo svijet računala i grafike, zatim glazbe i na kraju mobilne tehnologije možda postane inovativna?!

 

O jbt led :-)

 Sorry, nisam mislio da treba pojašnjenje.. Pod "naprave nešto inovativno" mislim da zbilja izmisle neku tehnologiju/proizvod/uslugu a ne da "preokreću svijetove" sa tuđima  

Creativity is allowing yourself to make mistakes. Art is knowing which ones to keep.
14 godina
offline
Alphabet postao najvrednija tvrtka, Apple pao na d

  Kada se uzmu u obzir prihodi, po trenutnom stanju stvari

 

  Da danas daš 535 mlrd $ za apple, vratile bi ti se za 10 godina. Cak ne uzimajuci u obzir 200 mlrd kesa kojim raspolazu.

 

  Ulaganje od 568 mlrd $ u alphabet bi se isplatilo za nekih 35 godina. Keš- 0 bodova

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Alphabet postao najvrednija tvrtka, Apple pao na d

"Alphabet u zadnjem kvartalu prijavio 4,9 milijardi neto prihoda te operativnu dobit od 23,4 milijarde dolara."
Može pojašnjenje ovog. Kako dobit može biti veća od prihoda?

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
protjeran
offline
Re: Alphabet postao najvrednija tvrtka, Apple pao
dejo6 kaže...

"Alphabet u zadnjem kvartalu prijavio 4,9 milijardi neto prihoda te operativnu dobit od 23,4 milijarde dolara."
Može pojašnjenje ovog. Kako dobit može biti veća od prihoda?

 Operativna dobit jesu prihodi prije poreza, medjutim 4.9 miljardi je neto profit/dobit a ne prihod. Clanke pisu botovi koji prevode koristeci Google translate pa im nije za zamjeriti. Samo zamisli da citas index.

11 godina
offline
Re: Alphabet postao najvrednija tvrtka, Apple pao
Visak kaže...
Ovo je opet 24sata stil pisanja. Nije Apple smanjio vrijednost, nego se Google okrupnio u Alphabet i sada ukupno više vrijedi, što ne znači da Apple manje vrijedi. Nema nikakve paralele s Jobsovim odlaskom i tadašnjim padom prihoda.

U hrvatske škole pod hitno uvesti osnove ekonomije.

Apple je prije godinu i nesto imao market cap 750+ mlrd, sad ima 530, po kojim to osnovama ekonomije Apple nije smanjio vrijednost?
Google se nije okrupnio u Alphabet, vec je izdvojio neke odjele pod vlasnistvom Googlea i napravio zajednicku "parent" kompaniju. Prakticki samo preimenovanje...

13 godina
offline
Alphabet postao najvrednija tvrtka, Apple pao na d

Apple je iskeširao u zadnjih par godina više dioničarima nego će google zaraditi u narednih 10 godina.

 

Appleova dionica je trenutno debelo potcijenjena ali padati će još i to sve tamo do ljeta vjerojatno. Google je u ovom trenutku precijenjen ali vidjet ćemo koliko će opravdati velika očekivanja. Appl pe 10, google pe 32 ( price / earnings ratio ) Apple međutim sa postojećim proizvodima i industrijama nema puno prostora za rast jer su saturirali high end, dakle rast mogu ostvariti samo novim proivodima i ulazom u nove industrije ( automobili, još softwarea, ai, svemir ... )

Poruka je uređivana zadnji put uto 2.2.2016 21:09 (grzzi).
 
2 1 hvala 0
13 godina
offline
Re: Alphabet postao najvrednija tvrtka, Apple pao

pa nije shema da apple nikad ne isplacuje dividendu dionicarima? ili se i to promjenilo odkad onog kontrol frika nema?

15 godina
neaktivan
offline
Alphabet postao najvrednija tvrtka, Apple pao na d

Na ovom forumu vise ekonomista nego informaticara,kaj bi vam ISK rekel?

--------------------------------------------------------------------------------------------
 
4 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Alphabet postao najvrednija tvrtka, Apple pao
phnx kaže...

pa nije shema da apple nikad ne isplacuje dividendu dionicarima? ili se i to promjenilo odkad onog kontrol frika nema?

 Tim je to promijenio, popustio dioničarima ( papak ) i isplatio im preko 150 milijardi u par godina, plan je 200 pa onda vidit. to će iskrcat u narednih cca godinu.

8 godina
odjavljen
offline
Re: Alphabet postao najvrednija tvrtka, Apple pao
devotion kaže...

Kaj je vama Hasanbegović nekaj u rodu ili ste prali mozak s istim revidirajućim sredstvom kao i on?

Komapnija koje je u svojoj povijesti potpuno preokrenula prvo svijet računala i grafike, zatim glazbe i na kraju mobilne tehnologije možda postane inovativna?!

 

O jbt led :-)

 Preokrenuli trziste a on misli na tehnoloski preokret. Iz tehnologije nista inovativno nisu napravili... Ekonomski i marketinski da....

13 godina
offline
Re: Alphabet postao najvrednija tvrtka, Apple pao
Torent kaže...
devotion kaže...

Kaj je vama Hasanbegović nekaj u rodu ili ste prali mozak s istim revidirajućim sredstvom kao i on?

Komapnija koje je u svojoj povijesti potpuno preokrenula prvo svijet računala i grafike, zatim glazbe i na kraju mobilne tehnologije možda postane inovativna?!

 

O jbt led :-)

 Preokrenuli trziste a on misli na tehnoloski preokret. Iz tehnologije nista inovativno nisu napravili... Ekonomski i marketinski da....

 upotrijebili su tehnologiju da je normalni ljudi mogu koristiti. mislim da je to dosta inovativno.

8 godina
odjavljen
offline
Re: Alphabet postao najvrednija tvrtka, Apple pao

Sa ekonomske i marketinske strane da ali sa tehnoloske ne nimalo. Kupis ili ukrades vec postojece rjesenje i prodas znaci da si dobar trgovac ali ne i inovator.

13 godina
offline
Re: Alphabet postao najvrednija tvrtka, Apple pao
Torent kaže...

Sa ekonomske i marketinske strane da ali sa tehnoloske ne nimalo. Kupis ili ukrades vec postojece rjesenje i prodas znaci da si dobar trgovac ali ne i inovator.

Apple je poznat i priznat po tome što zna upotrijebiti i unaprijediti neku postojeću tehnologiju, ne po tome što nudi nove, do tad nepostojeće tehnologije. Dakle od beskorisnog xeroxovog UI ja sa kojim nisu znali što će napravili su prvo pravo komercijalno računalo sa grafičkim sučeljem i mišem. Bilo je inovativno, dostupno i populariziralo je računalo. Iz njega su nastali windowsi. Isto su učinili nebrojeno puta u više industrija, glazba, dtp, mobilne aplikacije, smartphone, tablet .... Bespredmetno je to negirati i nitko ozbiljan to ne čini. 

Dakle imati novu tehnologiju u praksi je super, ali treba to znati uobličiti u koristan proizvod, praktično upotrijebiti i da, prodati. 

Poruka je uređivana zadnji put sri 3.2.2016 20:41 (grzzi).
13 godina
offline
Alphabet postao najvrednija tvrtka, Apple pao na d

btw, eto što ti je burza, apple je opet broj 1, bježi googleu za 25 milijardi.

 
0 0 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
Re: Alphabet postao najvrednija tvrtka, Apple pao

I ko to spori??? U svakom postu kazem to. Marketisnki strucnjaci ali tehnološka inovativnost nula bodova.

13 godina
offline
Re: Alphabet postao najvrednija tvrtka, Apple pao
Torent kaže...

I ko to spori??? U svakom postu kazem to. Marketisnki strucnjaci ali tehnološka inovativnost nula bodova.

 pa kažem ti, nije samo čista tehnologija inovativnost. Jobs je uvijek govorio da stoji na razmeđi između tehnologije i umjetnosti. http://www.fastcompany.com/1793428/steve-jobs-wasnt-einstein-our-generation-he-was-picasso

doduše software jest tehnologija, a Apple jest ponajbolja software tvrtka. i ponajbolja hardware tvrtka :D da i najbolja marketinška.

8 godina
odjavljen
offline
Re: Alphabet postao najvrednija tvrtka, Apple pao
Torent kaže...
devotion kaže...

Kaj je vama Hasanbegović nekaj u rodu ili ste prali mozak s istim revidirajućim sredstvom kao i on?

Komapnija koje je u svojoj povijesti potpuno preokrenula prvo svijet računala i grafike, zatim glazbe i na kraju mobilne tehnologije možda postane inovativna?!

 

O jbt led :-)

 Preokrenuli trziste a on misli na tehnoloski preokret. Iz tehnologije nista inovativno nisu napravili... Ekonomski i marketinski da....

 

grzzi kaže...
Torent kaže...

I ko to spori??? U svakom postu kazem to. Marketisnki strucnjaci ali tehnološka inovativnost nula bodova.

 pa kažem ti, nije samo čista tehnologija inovativnost. Jobs je uvijek govorio da stoji na razmeđi između tehnologije i umjetnosti. http://www.fastcompany.com/1793428/steve-jobs-wasnt-einstein-our-generation-he-was-picasso

doduše software jest tehnologija, a Apple jest ponajbolja software tvrtka. i ponajbolja hardware tvrtka :D da i najbolja marketinška.

 Malo si pogubio nit ;) Ja sam se nadovezao na gornji post u kojem se izricito spominje tehnološka inovativnost....Niko ne spori da su carobnjaci za prodati i upakovati proizvod koji nije nista specijalno. Pa sami ekonmski pokazatelji to govore. Meni recimo nece nista nikad prodati dok ne budu imali tehnoloski inovativan proizvod i otvoren eko sistem. Evo u drugom threadu se prica o zabrani jedne aplikacije na google playu koja blokira oglase a postao je covjek koji obozava Apple i to je ok ali andorid ti dozvoljava da je instaliras mimo google playa najnormalnije. Dok mi apple ne bude dao slobodu izbora mene nemaju za kupca. Ali to je moje razmisljanje.... Nekome pase da ga se ogranici i crta kao i sta treba raditi. Meni to ne pase i ja necu biti njihov kupac... Nadam se da sad nece krenuti djecija rasprava da ga sebi ne mogu priustiti bla bla ;)

Poruka je uređivana zadnji put sri 3.2.2016 21:07 (Torent).
13 godina
offline
Re: Alphabet postao najvrednija tvrtka, Apple pao

 

grzzi kaže...
Torent kaže...

I ko to spori??? U svakom postu kazem to. Marketisnki strucnjaci ali tehnološka inovativnost nula bodova.

 pa kažem ti, nije samo čista tehnologija inovativnost. Jobs je uvijek govorio da stoji na razmeđi između tehnologije i umjetnosti. http://www.fastcompany.com/1793428/steve-jobs-wasnt-einstein-our-generation-he-was-picasso

doduše software jest tehnologija, a Apple jest ponajbolja software tvrtka. i ponajbolja hardware tvrtka :D da i najbolja marketinška.

 Malo si pogubio nit ;) Ja sam se nadovezao na gornji post u kojem se izricito spominje tehnološka inovativnost....Niko ne spori da su carobnjaci za prodati i upakovati proizvod koji nije nista specijalno. Pa sami ekonmski pokazatelji to govore. Meni recimo nece nista nikad prodati dok ne budu imali tehnoloski inovativan proizvod i otvoren eko sistem. Evo u drugom threadu se prica o zabrani jedne aplikacije na google playu koja blokira oglase a postao je covjek koji obozava Apple i to je ok ali andorid ti dozvoljava da je instaliras mimo google playa najnormalnije. Dok mi apple ne bude dao slobodu izbora mene nemaju za kupca. Ali to je moje razmisljanje.... Nekome pase da ga se ogranici i crta kao i sta treba raditi. Meni to ne pase i ja necu biti njihov kupac... Nadam se da sad nece krenuti djecija rasprava da ga sebi ne mogu priustiti bla bla ;)

Koristim i jednu i drugu i treću platformu. svaka ima svoje prednosti i mane i dobro je da postoje i dobro je da ima konkurencije. Obizirom ne radim ništa posebno zahtjevno najviše mi leži appleov sustav jer je po mojem mišljenju najintuitivniji i najdovršeniji. Istina je i da je vjerojatno najzatvoreniji, al u mom slučaju to mu je najčešće prednost. Glupo je zatvarati se ili ograničavati ... sve su to samo alati, ne treba biti isključiv, u okvirima mogućnosti / dostupnosti probati što više i koristiti ono što ti najviše odgovara; workflowu, afinitetima, estetici ...

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 4.2.2016 0:03 (grzzi).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice