AMD evoluirao na Socket AM4

poruka: 46
|
čitano: 8.368
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "AMD evoluirao na Socket AM4".
11 godina
online
AMD evoluirao na Socket AM4

baš bi mi dobro sjeo jedan mali apu za klince + neki ssd, da im zamijenim prastari core2duo i gtx550ti i stavim u minijaturno kućište na zadnju stranu monitora

ništa jače njima neće niti trebati, a riješim se bespotrebne kante i hrpe kablova koji im samo smetaju u sobi i skupljaju prašinu

 

no, nije mi žurba pa ćemo radije pričekati zen, nego kupovati ovo posljednje cijeđenje prastare arhitekture

Moj PC  
5 1 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: AMD evoluirao na Socket AM4
picajzla0707 kaže...

baš bi mi dobro sjeo jedan mali apu za klince + neki ssd, da im zamijenim prastari core2duo i gtx550ti i stavim u minijaturno kućište na zadnju stranu monitora

ništa jače njima neće niti trebati, a riješim se bespotrebne kante i hrpe kablova koji im samo smetaju u sobi i skupljaju prašinu

 

no, nije mi žurba pa ćemo radije pričekati zen, nego kupovati ovo posljednje cijeđenje prastare arhitekture

 Ako čekaš APU sa Zenom, načekat ćeš se. Prvi Zen procesori će biti u klasi današnjih FX-ova i neće imati integriranu grafiku. 

15 godina
neaktivan
offline
AMD evoluirao na Socket AM4

A koja je svrha ovih USB 2.0 portova na matičnoj.

 
0 0 hvala 0
11 godina
online
Re: AMD evoluirao na Socket AM4
Denis kaže...
picajzla0707 kaže...

baš bi mi dobro sjeo jedan mali apu za klince + neki ssd, da im zamijenim prastari core2duo i gtx550ti i stavim u minijaturno kućište na zadnju stranu monitora

ništa jače njima neće niti trebati, a riješim se bespotrebne kante i hrpe kablova koji im samo smetaju u sobi i skupljaju prašinu

 

no, nije mi žurba pa ćemo radije pričekati zen, nego kupovati ovo posljednje cijeđenje prastare arhitekture

 Ako čekaš APU sa Zenom, načekat ćeš se. Prvi Zen procesori će biti u klasi današnjih FX-ova i neće imati integriranu grafiku. 

 ja sam strpljiv, s godinama dođeš do toga da ti se nikuda previše ne žuri...

do kraja sljedeće godine će valjda doći, a do tada za simse, spore i slično što cure igraju, plus nešto sitno interneta, ova je konfa zasad sasvim dovoljna

 

EDIT:

vjerojatno bi bila dovoljna i konfica s ovakvim apu-ima poput tog novog a8 ili štedljivije verzije a10, ali ako će zen biti svojevrsni evolucijski skok u odnosu na escavator i donijeti još bolje perfomanse uz bolju efikasnost (što je bitno kod tih minijaturnih kućišta za postavljanje iza monitora), zašto ne pričekati malo

Poruka je uređivana zadnji put sri 7.9.2016 11:59 (picajzla0707).
16 godina
moderator
offline
Re: AMD evoluirao na Socket AM4
zeroname kaže...

A koja je svrha ovih USB 2.0 portova na matičnoj.

 Ne znam točno tehnikalije, ali mislim da je implementacija USB 3.1 kontrolera kompleksnija i skuplja nego USB 2.0 kontrolera. Recimo imaš i na najmodernijim Intelovim čipsetima još uvijek podršku za USB 2.0. Konkretno, Z170 podržava do 14 USB 2.0 portova. 

9 godina
neaktivan
offline
Re: AMD evoluirao na Socket AM4
zeroname kaže...

A koja je svrha ovih USB 2.0 portova na matičnoj.

Legacy primjena, stari OS i/ili stara periferija.

 

Windows 7, recimo, ne podrzava nativno USB 3.0 

12 godina
neaktivan
offline
AMD evoluirao na Socket AM4

Mene danas odlično služi FX6300,ali ako jedan Zen 4/8 thread bude ispod 1000kn definitivno prelazim zbog boljeg IPC u igrama.lp

Moj PC  
3 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: AMD evoluirao na Socket AM4
Pitanje je samo hoće li cijena matične i procesora biti značajno niža od Intelovog ekvivalenta.
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
4 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: AMD evoluirao na Socket AM4
zeroname kaže...

A koja je svrha ovih USB 2.0 portova na matičnoj.

 Ukopčavanje USB 2.0 uređaja :)

 

Ako pitaš zašto svi portovi nisu 3.0 ili 3.1 (a samim tim unatrag kompatibilni) ima više razloga. Cijena, potrošnja, ostavljanje featurea za kasnije bolje chipsete...

12 godina
neaktivan
offline
Re: AMD evoluirao na Socket AM4
Visak kaže...
Pitanje je samo hoće li cijena matične i procesora biti značajno niža od Intelovog ekvivalenta.

 Sumnjam pošto svi novi proizvodi pa i socket odmah u startu koštaju puno novca treba vremena da se stvari slegnu,uglavnom ako ponude jeftinu matičnu za 500-600kn sa kojom možeš OC Zen onda je to odlična situacija za AMD. Uglavnom ako ponude Zen 4/8 thread (1000kn) + matična (600kn) + DDR4 ram (400kn) onda će to definitivno biti odlična kupovina za malo para te imati platformu perfomansama sada nagađam jednog i7 4/8 haswella/broadwella.

Poruka je uređivana zadnji put sri 7.9.2016 12:58 (3n3m1).
16 godina
moderator
offline
Re: AMD evoluirao na Socket AM4
3n3m1 kaže...
Visak kaže...
Pitanje je samo hoće li cijena matične i procesora biti značajno niža od Intelovog ekvivalenta.

 Sumnjam pošto svi novi proizvodi pa i socket odmah u startu koštaju puno novca treba vremena da se stvari slegnu,uglavnom ako ponude jeftinu matičnu za 500-600kn sa kojom možeš OC Zen onda je to odlična situacija za AMD. Uglavnom ako ponude Zen 4/8 thread (1000kn) + matična (600kn) + DDR4 ram (400kn) onda će to definitivno biti odlična kupovina za malo para te imati platformu perfomansama sada nagađam jednog i7 4/8 haswella/broadwella.

 Mislim da malo previše očekuješ. Najjeftiniji Intelov proces s 4 jezgre i 8 threadova danas košta cca 2.500 kn. Po kojoj bi se računici AMD-u isplatilo prodavati sličan procesor za 1.000 kn? To što danas prodaju nazivno četverojezgrene procesore za 1.000 kuna nema puno veze sa Zenom jer današnji AMD-ovi procesori nemaju punokrvne jezgre već dvije možeš računati kao jednu (i nešto sitno) normalnu. 

16 godina
offline
AMD evoluirao na Socket AM4

Denis kaj se tiče A12-9800E i njegovih 35W TDP-a, znaš i sam da 35W TDP-a(malo se grije) nije direktna oznaka za potrošnju procesora ili kolko struje vuče.Taj model če vjerojatno u Full Load trošit do 75W, a to je fakat mizerno kad vidiš o čemu se tu radi, i da je to još uvijek stari 28nm proizvodni proces.Zato sam ja na dolnjem linku i potegnuo usporedbu sa starom 28nm/AMD HD 7750 grafom.

 

 

 

http://www.bug.hr/forum/topic/vijesti-by-forumasi/amd-bristol-ridge-apu/242995.aspx

 

Kaj se tiče Bristol Ridge video encoding podrške, na tom području to uopče nema smisla na bilo koji način uspoređivat sa Intel Kaby Lake modelima.Bristol Ridge APU ne koristi Polaris GPU, nego malo stariji GCN 3.0 GPU grafički motor.Iako je u pitanju GCN GPU predzadnje generacije, zbog optimizacije i takav GPU vrlo lako performansama pregazi bilo koji Intel Kaby Lake i3 procesor.

 

Opčenito realno gledano, HEVC video podrška nije nešto s čime bi se AMD ili Intel trebali puno hvalit okolo.Tu su jeftini ARM SoC-evi odavno bili prvi, dakle fučkaj ga sad ARM SoC za 30dolara može ono kaj ne može Intel CPU od 250dolara.

 

http://www.bug.hr/forum/topic/komentari-it-vijesti/chromebookovi-rockchip-soc-em/210117.aspx?page=0&jumpto=4253262&sort=asc&view=flat

 

 

https://www.malwarebytes.org/antiexploit/index.html
Moj PC  
3 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: AMD evoluirao na Socket AM4
rambox kaže...

Denis kaj se tiče A12-9800E i njegovih 35W TDP-a, znaš i sam da 35W TDP-a(malo se grije) nije direktna oznaka za potrošnju procesora ili kolko struje vuče.Taj model če vjerojatno u Full Load trošit do 75W,

Znači hoćeš reći da će proc koji "troši" 75W generirati tek 35W TDPa.. gdje će ostalih 40W otići? 

Will this run on my 486?
16 godina
offline
Re: AMD evoluirao na Socket AM4
Penryn kaže...
rambox kaže...

Denis kaj se tiče A12-9800E i njegovih 35W TDP-a, znaš i sam da 35W TDP-a(malo se grije) nije direktna oznaka za potrošnju procesora ili kolko struje vuče.Taj model če vjerojatno u Full Load trošit do 75W,

Znači hoćeš reći da će proc koji "troši" 75W generirati tek 35W TDPa.. gdje će ostalih 40W otići? 

Ovo ostalo ide na listu SDP-a, uostalom pa več sam dao fotku kao primjer ili zgodna usporedba.Opterečuješ se bez potrebe, ovaj zeleni APU ima oznaku 35W TDP-a ali realna potrošnja je nekaj sasvim drugo.

https://www.malwarebytes.org/antiexploit/index.html
16 godina
neaktivan
offline
Re: AMD evoluirao na Socket AM4
rambox kaže...

Ovo ostalo ide na listu SDP-a, uostalom pa več sam dao fotku kao primjer ili zgodna usporedba.Opterečuješ se bez potrebe, ovaj zeleni APU ima oznaku 35W TDP-a ali realna potrošnja je nekaj sasvim drugo.

Ta sličica potrošnje koju si dao pokazuje potrošnju cijele konfe, znači i ploče, rama, diskovi, gubici na napajanju..

Will this run on my 486?
16 godina
offline
Re: AMD evoluirao na Socket AM4
Penryn kaže...
rambox kaže...

Ovo ostalo ide na listu SDP-a, uostalom pa več sam dao fotku kao primjer ili zgodna usporedba.Opterečuješ se bez potrebe, ovaj zeleni APU ima oznaku 35W TDP-a ali realna potrošnja je nekaj sasvim drugo.

Ta sličica potrošnje koju si dao pokazuje potrošnju cijele konfe, znači i ploče, rama, diskovi, gubici na napajanju..

A nije ne bi išlo, jer stranica koja je obično radi te testove(vlasnici fotke), ekipa ima puno iskustva pa su oduzeli određenu potrošnju na ovom zelenom.Ja sam samo dopisal AMD ili Intel TDP oznake procesora.

 

Pričekaj testove A12-9800E na defolt tehnikalijama, pa buš videl kolko troši u Full Load, ili kak sam več napisal do 75W to je moja procjena.

 

 

https://www.malwarebytes.org/antiexploit/index.html
16 godina
neaktivan
offline
Re: AMD evoluirao na Socket AM4
rambox kaže...

A nije ne bi išlo, jer stranica koja je obično radi te testove(vlasnici fotke), ekipa ima puno iskustva pa su oduzeli određenu potrošnju na ovom zelenom.Ja sam samo dopisal AMD ili Intel TDP oznake procesora.

Pričekaj testove A12-9800E na defolt tehnikalijama, pa buš videl kolko troši u Full Load, ili kak sam več napisal do 75W to je moja procjena.

Znam, to su slikice od techspota, i da, to je potrošnja cijele konfe ne samo proca.. ako želiš saznat potrošnju samo proca onda od max potrošnje pod loadom(recimo pod cinebench ili nešto takvo a da nije prime95) oduzmeš potrošnju u mirovanju. 

 

 

Will this run on my 486?
16 godina
moderator
offline
AMD evoluirao na Socket AM4

http://www.tomshardware.com/reviews/amd-a10-7800-kaveri-apu-efficiency,3899-7.html

http://techreport.com/review/26845/amd-a10-7800-processor-reviewed/3

 

Evo testova potrošnje jednog starijeg 65-vatnog APU-a. Koliko ja vidim tu nema potrošnje više od deklariranih 65 W. Ne znam otkud ovim tvojima (nisi naveo izvor) takve brojke. 

 

Što se tiče podrške za video dekodiranje vs. ARM rješenja, malo uspoređujemo kruške i jabuke. PC temeljen na Kaby Lakeu ili Bristol Ridgeu ima znatno veću funckionalnost i fleksibilnost od bilo kakvog ARM rješenja koje ti spominješ. Naravno, sve je pitanje što korisnik treba, želi i u konačnici može platiti. 

 

 

 
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: AMD evoluirao na Socket AM4
3n3m1 kaže...

Mene danas odlično služi FX6300,ali ako jedan Zen 4/8 thread bude ispod 1000kn definitivno prelazim zbog boljeg IPC u igrama.lp

Lol, malo smo optimisticni.. Neces to vidjet za manje od 2000kn ako je istina da je ipc na razini broadwell-a...

16 godina
offline
Re: AMD evoluirao na Socket AM4
Denis kaže...

http://www.tomshardware.com/reviews/amd-a10-7800-kaveri-apu-efficiency,3899-7.html

http://techreport.com/review/26845/amd-a10-7800-processor-reviewed/3

 

Evo testova potrošnje jednog starijeg 65-vatnog APU-a. Koliko ja vidim tu nema potrošnje više od deklariranih 65 W. Ne znam otkud ovim tvojima (nisi naveo izvor) takve brojke. 

 

Što se tiče podrške za video dekodiranje vs. ARM rješenja, malo uspoređujemo kruške i jabuke. PC temeljen na Kaby Lakeu ili Bristol Ridgeu ima znatno veću funckionalnost i fleksibilnost od bilo kakvog ARM rješenja koje ti spominješ. Naravno, sve je pitanje što korisnik treba, želi i u konačnici može platiti. 

 

 

Kaj se tiče ovog zelenog, i moje usporedne fotke vs A10-7800 to su prilično različiti APU proizvodi, uostalom niti proizvodni proces nije isti.

 

A10-5700 Trinity APU, 4 Threads CPU+GPU VLIW4 arhitektura, 32nm proizodni proces=troši znatno više struje

 

A10-7800 Kavery APU, 4 Threads CPU+GPU GCN 1.1 arhitektura, 28nm proizvodni proces=znatno niža potrošnja

 

 

 

U odnosu na stari AMD VLIW4 GPU, GCN GPU troši osjetno manje struje i to pogotovo na 28nm proizvodnom procesu.Badave ti navedena 65W TDP oznaka, kad to nema realne veze sa određenom maksimalnom potrošnjom nekog APU modela.

 

Kaj se tiče ovog žutog, a čuj pa Intel i AMD su mogli znatno ranije na svoje proizvode nabacit HEVC hardverske dekodere.Ali eto nisu to napravili, vjerojatno zato kaj su mislili da je nebitno, ali znaš kak se kaže ko prvi njemu ide zasluga.ARM SoC ekipa je bila prva sa HEVC tehnikalijama, i realno opčenito ARM SoC kombinacije nude jako puno za vrlo malo love tu je kvaka.

 

Nedostatak potpunih HEVC tehnikalija danas je prilično lako rješiv problem. Ako imaš stari komp+Windows 7, dakle određena AMD kombinacija tu nema nikakvih problema.U praksi trebaš kupit najeftiniju Polaris grafu, a to je trenutno RX460 i eto grafa na sebe preuzima skoro pa kompletan posao oko raznih video formata.

 

 

Za klasičan ne-gejmerski HTPC komp, za to ti je i više nego dosta jedan moderan ARM SoC Powered media player.

 

Realno danas je bilo koja AM4 socket APU potrošnja ispod 100W onako ništa i zanemarivo.Šta ti je potrošnja do 100W pa to je Desktop komp, koji troši otprilike kao jedna obična žarulja od 100W.

 

https://www.malwarebytes.org/antiexploit/index.html
10 godina
offline
Re: AMD evoluirao na Socket AM4
3n3m1 kaže...

Mene danas odlično služi FX6300,ali ako jedan Zen 4/8 thread bude ispod 1000kn definitivno prelazim zbog boljeg IPC u igrama.lp

 Jako jako teško da ce bit quad core sa "HT"om ispod 1000kn. Mislim da ce tako nesto biti dosta skuplje

Battlelog: D3lBoy-00
12 godina
neaktivan
offline
Re: AMD evoluirao na Socket AM4
D3lBoy kaže...
3n3m1 kaže...

Mene danas odlično služi FX6300,ali ako jedan Zen 4/8 thread bude ispod 1000kn definitivno prelazim zbog boljeg IPC u igrama.lp

 Jako jako teško da ce bit quad core sa "HT"om ispod 1000kn. Mislim da ce tako nesto biti dosta skuplje

 Zašto ne? Prvo Intel ajmo reči dominira u tom segmentu sa non K i5 modelima za malo više novca dok AMD mora imati konkurenta u tom segmentu bio APU ili običan procesor sa 4 jezgre. Drugo 14nm proces značajno pojeftinjuje proces proizvodnje stoga ne vidim problema da izdaju jedan best  buy procesor po nižoj cijeni od konkurenta koji su usput na tržištu za AMD/Intel u tom cijenovnom rangu najprodavaniji i najbitniji. Ipak će Zen 4/8core biti nešto kao FX4300 u usporedbi sa FX8370 i Zen 8/16 core,ako gledamo današnje cijene FX4300 košta skoro upola manje od 1000kn.

Poruka je uređivana zadnji put sri 7.9.2016 17:49 (3n3m1).
14 godina
protjeran
offline
Re: AMD evoluirao na Socket AM4
D3lBoy kaže...
3n3m1 kaže...

Mene danas odlično služi FX6300,ali ako jedan Zen 4/8 thread bude ispod 1000kn definitivno prelazim zbog boljeg IPC u igrama.lp

 Jako jako teško da ce bit quad core sa "HT"om ispod 1000kn. Mislim da ce tako nesto biti dosta skuplje

 Nije jako tesko nego je apsolutno nemoguce..

16 godina
neaktivan
offline
Re: AMD evoluirao na Socket AM4
rambox kaže...

Realno danas je bilo koja AM4 socket APU potrošnja ispod 100W onako ništa i zanemarivo.Šta ti je potrošnja do 100W pa to je Desktop komp, koji troši otprilike kao jedna obična žarulja od 100W.

Hmm.. baš me zanima hoće li AMD moći ponuditi nešto energetski efikasnije od i3-6100 + GTX1050. 

Will this run on my 486?
10 godina
offline
Re: AMD evoluirao na Socket AM4
3n3m1 kaže...
D3lBoy kaže...
3n3m1 kaže...

Mene danas odlično služi FX6300,ali ako jedan Zen 4/8 thread bude ispod 1000kn definitivno prelazim zbog boljeg IPC u igrama.lp

 Jako jako teško da ce bit quad core sa "HT"om ispod 1000kn. Mislim da ce tako nesto biti dosta skuplje

 Zašto ne? Prvo Intel ajmo reči dominira u tom segmentu sa non K i5 modelima za malo više novca dok AMD mora imati konkurenta u tom segmentu bio APU ili običan procesor sa 4 jezgre. Drugo 14nm proces značajno pojeftinjuje proces proizvodnje stoga ne vidim problema da izdaju jedan best  buy procesor po nižoj cijeni od konkurenta koji su usput na tržištu za AMD/Intel u tom cijenovnom rangu najprodavaniji i najbitniji. Ipak će Zen 4/8core biti nešto kao FX4300 u usporedbi sa FX8370 i Zen 8/16 core,ako gledamo današnje cijene FX4300 košta skoro upola manje od 1000kn.

 Jer kako su rekli ipc ce biti dosta bolji, tako da naprave ponovno kao stari FX samo da imaju takav IPC to je za njih vec napredak, a da naprave 4 full jezgre + HT, to bi onda jednacilo Intelovom i7, a to ce kostat masno, možda 300tinjak kn manje od jednakog Intela

Battlelog: D3lBoy-00
Poruka je uređivana zadnji put sri 7.9.2016 18:09 (D3lBoy).
16 godina
moderator
offline
Re: AMD evoluirao na Socket AM4
rambox kaže...
Denis kaže...

http://www.tomshardware.com/reviews/amd-a10-7800-kaveri-apu-efficiency,3899-7.html

http://techreport.com/review/26845/amd-a10-7800-processor-reviewed/3

 

Evo testova potrošnje jednog starijeg 65-vatnog APU-a. Koliko ja vidim tu nema potrošnje više od deklariranih 65 W. Ne znam otkud ovim tvojima (nisi naveo izvor) takve brojke. 

 

Što se tiče podrške za video dekodiranje vs. ARM rješenja, malo uspoređujemo kruške i jabuke. PC temeljen na Kaby Lakeu ili Bristol Ridgeu ima znatno veću funckionalnost i fleksibilnost od bilo kakvog ARM rješenja koje ti spominješ. Naravno, sve je pitanje što korisnik treba, želi i u konačnici može platiti. 

 

 

Kaj se tiče ovog zelenog, i moje usporedne fotke vs A10-7800 to su prilično različiti APU proizvodi, uostalom niti proizvodni proces nije isti.

 

A10-5700 Trinity APU, 4 Threads CPU+GPU VLIW4 arhitektura, 32nm proizodni proces=troši znatno više struje

 

A10-7800 Kavery APU, 4 Threads CPU+GPU GCN 1.1 arhitektura, 28nm proizvodni proces=znatno niža potrošnja

 

 

 

U odnosu na stari AMD VLIW4 GPU, GCN GPU troši osjetno manje struje i to pogotovo na 28nm proizvodnom procesu.Badave ti navedena 65W TDP oznaka, kad to nema realne veze sa određenom maksimalnom potrošnjom nekog APU modela.

 

Kaj se tiče ovog žutog, a čuj pa Intel i AMD su mogli znatno ranije na svoje proizvode nabacit HEVC hardverske dekodere.Ali eto nisu to napravili, vjerojatno zato kaj su mislili da je nebitno, ali znaš kak se kaže ko prvi njemu ide zasluga.ARM SoC ekipa je bila prva sa HEVC tehnikalijama, i realno opčenito ARM SoC kombinacije nude jako puno za vrlo malo love tu je kvaka.

 

Nedostatak potpunih HEVC tehnikalija danas je prilično lako rješiv problem. Ako imaš stari komp+Windows 7, dakle određena AMD kombinacija tu nema nikakvih problema.U praksi trebaš kupit najeftiniju Polaris grafu, a to je trenutno RX460 i eto grafa na sebe preuzima skoro pa kompletan posao oko raznih video formata.

 

 

Za klasičan ne-gejmerski HTPC komp, za to ti je i više nego dosta jedan moderan ARM SoC Powered media player.

 

Realno danas je bilo koja AM4 socket APU potrošnja ispod 100W onako ništa i zanemarivo.Šta ti je potrošnja do 100W pa to je Desktop komp, koji troši otprilike kao jedna obična žarulja od 100W.

 

 Ti sad meni objašnjavaš razliku između Trinity i Kaveri APU...o bože.

 

Gle, poanta je da 65-vatni TDP znači da čip troši do 65 W što sam ti pokušao ilustrirati s linkovima na mjerenja 65-vatnog A10-7800 APU-a. Isto tako će 65-vatni Bristol Ridge trošiti 65 W.

Then again, možda uopće nisam shvatio što mi želiš reći...

Što se tiče ugradnje diskretne grafike da bi dobio HVEC playback, to je naravno uvijek opcija, ali ovdje pričamo o integriranoj grafici. Postoje korisnici koji žele PC, a ne Android, a istovremeno nisu spremni na ugradnju diskretne grafičke kartice. 

16 godina
odjavljen
offline
Re: AMD evoluirao na Socket AM4
Denis kaže...
To što danas prodaju nazivno četverojezgrene procesore za 1.000 kuna nema puno veze sa Zenom jer današnji AMD-ovi procesori nemaju punokrvne jezgre već dvije možeš računati kao jednu (i nešto sitno) normalnu. 

 Ako ovo možeš dokazati onda pravac sud i zgrnuti češ ogromne novce na tužbi za lažni marketnig. To su osamjezgreni procesori koji se kao takvi reklamiraju. Sad kako ih tko želi računati drugi je par cipela.

 

Po nekim špekulacijama Zen 4/8 bi trebao biti 300$/300 eura, ali to je verovatno netko bubnou na netu...bu se vidlo ali da bu 1000 kn 

11 godina
online
AMD evoluirao na Socket AM4

amd će uskoro slaviti 50 godina, unutar kojih su ostvarili kumulativni minus od skoro tri milijarde dolara...

investitorima je pun kujac čekanja na profit jer ne financiraju pučku kuhinju - zato će konkurentni proizvod imati konkurentnu cijenu

Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
offline
AMD evoluirao na Socket AM4

oxi fx današnji imaju module sa po 2 jezgre koje dijele 1 floating point (zbog toga amd procovi imaju loše single-core rezultate) - znači da nisu kao intelove jezgre. to znači da istovremeno 8 "jezgri" ne mogu obavljati 8 različitih funkcija u datom trenutku već svake 2 jezgre (1 modul). pa se onda dolazi do toga da taj 8- jezgreni proc djeluje kao quadcore.

fx 8xxx ima 4 takva modula, fx 6xxx 3 modula itd.

 

inače ako te zanima - u tijeku je parnica sa više tužitelja (kako se to u sad-u veli class action) protiv amd-a upravo zbog tog false advertising oko 8 jezgri.

mkay?
 
1 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: AMD evoluirao na Socket AM4
Hornet_93 kaže...

oxi fx današnji imaju module sa po 2 jezgre koje dijele 1 floating point (zbog toga amd procovi imaju loše single-core rezultate) - znači da nisu kao intelove jezgre. to znači da istovremeno 8 "jezgri" ne mogu obavljati 8 različitih funkcija u datom trenutku već svake 2 jezgre (1 modul). pa se onda dolazi do toga da taj 8- jezgreni proc djeluje kao quadcore.

fx 8xxx ima 4 takva modula, fx 6xxx 3 modula itd.

 

inače ako te zanima - u tijeku je parnica sa više tužitelja (kako se to u sad-u veli class action) protiv amd-a upravo zbog tog false advertising oko 8 jezgri.

 Znam za tu parnicu, traje već dosta dugo i baš me zanima rezultat. Ako se pokaže ipravna mogla bi pokopati AMD ali ne vjerujem da će biti bilo što od toga. Nisam nešto istraživao ali vjerujem da postoje aplikacije koje mogu koristiti svih osam jezgri zasebno ili npr. ovo

 

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice