AMD zakrpom rješava niske brzine ventilatora na Ra

poruka: 31
|
čitano: 5.554
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "AMD zakrpom rješava niske brzine ventilatora na Ra".
15 godina
offline
AMD zakrpom rješava niske brzine ventilatora na Ra

Bože dragi....

I thought that I heard you laughing I thought that I heard you sing I think I thought I saw you try But that was just a dream That was just a dream
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
AMD zakrpom rješava niske brzine ventilatora na Ra

Ne može se ništa preuzeti jer stalno javlja grešku na stranici. Kakvi driver-i takva i stranica

Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
AMD zakrpom rješava niske brzine ventilatora na Ra

A ja mislio da je do mene nešto neće da mi otvori drivere...

 

Imam Sapphire 280X i nisam primijetio probleme sa brzinom vrtnje ventilatora sa običnim Crimson driverima.

Naš mentalitet ima jedan kvalitet, da te jebe u zdrav mozak sve dok ima imunitet! Zustavite zemlju silazim, nije mi do ničeg, odlazim!
Moj PC  
1 0 hvala 1
16 godina
offline
AMD zakrpom rješava niske brzine ventilatora na Ra

Vratio se na zadnji CCC. Najgore od svega je što imaju bug u Fallout 4 koji radi flickering na kompasu pa je teško vidjeti gdje se što nalazi. Treba poliranja.

A dream, all a dream, that ends in nothing, and leaves the sleeper where he lay down, but I wish you to know that you in
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
AMD zakrpom rješava niske brzine ventilatora na Ra

Oni se ovakvim debilanama(doslovno) rijesavaju kupaca...

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Moj PC  
7 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: AMD zakrpom rješava niske brzine ventilatora n
Stjepanj kaže...

Oni se ovakvim debilanama(doslovno) rijesavaju kupaca...

 Da nažalost. Napokon su odbacili CCC i na velika vrata najavili Radeon Software i onda opet zaseru 

Zmaj od Bosne | Unlock the Power Within
12 godina
protjeran
offline
AMD zakrpom rješava niske brzine ventilatora na Ra

Mogli su barem staviti naziv beta, alpha ili nesto trece pa tko zeli nek proba, ovak se samo jos vise ukopavaju...

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
AMD zakrpom rješava niske brzine ventilatora na Ra

Baš me zanima šta će biti s tom grafuljom što je izgorila zbog CSGOa(ako se utvrdi da je driver bio problem).

@ Meni na R7 260x radi ventilator kako treba.. Hladi bez problema.

 
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: AMD zakrpom rješava niske brzine ventilatora n
Pa i piše da je beta. Treba čitati.
Optimizam je nedostatak iskustva.
16 godina
offline
Re: AMD zakrpom rješava niske brzine ventilatora n
turbojc kaže...
Pa i piše da je beta. Treba čitati.

 Naprotiv. Ima i beta i puna verzija.

Twitter: @191x7
15 godina
neaktivan
offline
AMD zakrpom rješava niske brzine ventilatora na Ra

To se lako rješava i uopće nije potreban nikakav patch. Naime, trebate POZNAVATI svoju karticu, gledati kako se ponaša pod opterećenjem, do koliko stupnjeva ide i koliko su pritom bučni ventilatori (njihov okretaj po minuti), pa onda uzeti jedan simpatičan programčić poput Sapphire Trixx, koji radi sa gotovo svim Radeon karticama drugih proizvođača, premda je Sapphireov program.

U tom programčiću osim finog OCa kartice možete i precizno podesiti brzinu ventilatora, ovisno o stupnjevima. Ja za svoju koristim ventilatore na oko 40% jer tada nisu bučni, a zadovoljavajuće hlade i kartica je stabilna u SVIM igrama.

 

Kakav AMD, bjež'te od njihovih softver-inžinjera, to je neka priučena bagra...

Ne slažem se sa tvojim mišljenjem, ali ću do kraja života braniti tvoje pravo da ga kažeš. - V. (Iz Hrvatske, s ljubavlju)
Moj PC  
1 12 hvala 0
15 godina
offline
AMD zakrpom rješava niske brzine ventilatora na Ra

dragi lastane,

 

meni r7 260 radi k'o urica, bez obzira čime je opteretio, i to čak i nakon instaliranja crimson inačice (kao što je i prije toga). moram li instalirati beta-paket (15.11...) ili smijem i dalje biti tehnozaostavština? 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
6 0 hvala 1
16 godina
offline
Re: AMD zakrpom rješava niske brzine ventilatora n

Uz ovakav AMD, Nvidia se uopće ne mora truditi. Toliko su radili na Crimsonu i svejedno su uspjeli sj*** stvarno su nevjerovatni

15 godina
offline
Re: AMD zakrpom rješava niske brzine ventilatora n
Danyel kaže...

 

 

Kakav AMD, bjež'te od njihovih softver-inžinjera, to je neka priučena bagra...

 ne znam zašto si dobio dva td no više manje si u pravu i slažem se sa tobom.

 

No ovdje nisu problem normalni ljudi, potražite tekst Tončija sa foruma i dobiti ćete odgovor.

Kartica se mora automatski gasiti kod pregrijavanja.

Ovdje se radi o ljudima koji gase power management i slično te ocaju grafe bez svih tih dodatnih zaštita.

 

 

15 godina
neaktivan
offline
AMD zakrpom rješava niske brzine ventilatora na Ra

I onda kad neko kaže da je AMD smeće odmah svi na njega da je fanboy.

 
2 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: AMD zakrpom rješava niske brzine ventilatora n
zeroname kaže...

I onda kad neko kaže da je AMD smeće odmah svi na njega da je fanboy.

 

 

Hahaha

 

Ma ja kupujem samo Ati već 20 godina, doslovno. Uz iznimku, dvaput sam samo malo "poćirio" na drugu stranu, ali sam se brzo vratio Atiju. Ati ipak daje puno više za novac, ali valja priznati da im softver nije jača strana i da često imaju problema s driverima. 

 

Evo baš sam stavio ove nove Crimson drivere, i već mi izbacuje grešku (ati security u windowsima)... Iako sam napravio puni uninstall... A što dalje govoriti?

Ne slažem se sa tvojim mišljenjem, ali ću do kraja života braniti tvoje pravo da ga kažeš. - V. (Iz Hrvatske, s ljubavlju)
15 godina
neaktivan
offline
Re: AMD zakrpom rješava niske brzine ventilatora n
Ajar kaže...

dragi lastane,

 

meni r7 260 radi k'o urica, bez obzira čime je opteretio, i to čak i nakon instaliranja crimson inačice (kao što je i prije toga). moram li instalirati beta-paket (15.11...) ili smijem i dalje biti tehnozaostavština? 

 Dragi Ajar, prema svemu što si opisao, na žalost, moram te obavijestiti da si zatrudnio.

tvoj lastan.

Origin: F4stReload ----- | ----- Nema na čemu! ----- | ----- Google is your friend !
16 godina
offline
Re: AMD zakrpom rješava niske brzine ventilatora n
Danyel kaže...
zeroname kaže...

I onda kad neko kaže da je AMD smeće odmah svi na njega da je fanboy.

 

 

Hahaha

 

Ma ja kupujem samo Ati već 20 godina, doslovno. Uz iznimku, dvaput sam samo malo "poćirio" na drugu stranu, ali sam se brzo vratio Atiju. Ati ipak daje puno više za novac, ali valja priznati da im softver nije jača strana i da često imaju problema s driverima. 

 

Evo baš sam stavio ove nove Crimson drivere, i već mi izbacuje grešku (ati security u windowsima)... Iako sam napravio puni uninstall... A što dalje govoriti?

 Kako daje puno više ako im je softver smeće i to se stalno događa s driverima i nikad ne radi od prve sve kako treba. Tako da ne vidim logiku da daje puno više za novac

9 godina
offline
AMD zakrpom rješava niske brzine ventilatora na Ra

Hvala Bogu što sam na vrijeme prešao na Nvidiu :D

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
AMD zakrpom rješava niske brzine ventilatora na Ra

Iz mog iskustva sa mojim i tuđim ATI karticama u zadnjih 20 godina mogu reći da su ok dok rade ali problem je što se

nakon par godina počnu pojavljivati artefakti zbog otkazivanja kondenzatora (iako, da budem iskren, uglavnom su to bile Sapphire kartice pa ne znam da li je baš na svima tako).

E sad to djeci i strastvenim igračima obično nije problem jer ionako mjenjaju karticu svakih par godina, ali za mene je to velika mana.

A moja mana je što se bez ozbira na to, opet svaki put odlučim za ATI-ja. :-)

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: AMD zakrpom rješava niske brzine ventilatora n
PaleRider kaže...

Iz mog iskustva sa mojim i tuđim ATI karticama u zadnjih 20 godina mogu reći da su ok dok rade ali problem je što se

nakon par godina počnu pojavljivati artefakti zbog otkazivanja kondenzatora (iako, da budem iskren, uglavnom su to bile Sapphire kartice pa ne znam da li je baš na svima tako).

E sad to djeci i strastvenim igračima obično nije problem jer ionako mjenjaju karticu svakih par godina, ali za mene je to velika mana.

A moja mana je što se bez ozbira na to, opet svaki put odlučim za ATI-ja. :-)

 Osobno, ne vidim ni jednu stranu da danas kupim ADM GPU. Više se griju, troše više struje, imaju konstantog problema s driverima, iako je Nvidia napravila fijasko s GTX 970 i 3.5GB, ta ista GTX 970 je i danas vrhunska kartica i mnogi je kupuju, u preksi se mjeri s grafama koje imaju 8GB RAM-a i opet su tu negje ili su u nekim naslovama +/- koji FPS. Dok je s druge strane AMD prvak u rebrandanju i stalno rade iste stvari. Ne kažem da je Nvidia savršena ali u današnje vrijeme s vrlo sličnim cijenama nebi uzeo AMD. Još jednom naglašavam da je to moj osobni stav da fanboyi ne krenu...

16 godina
offline
AMD zakrpom rješava niske brzine ventilatora na Ra

Gadan propust, no ove zahvale na Nvidi-i su me natjerale da vas podsjetim kako se to i njima desilo...

A dream, all a dream, that ends in nothing, and leaves the sleeper where he lay down, but I wish you to know that you in
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: AMD zakrpom rješava niske brzine ventilatora n
Zura kaže...
Ajar kaže...

dragi lastane,

 

meni r7 260 radi k'o urica, bez obzira čime je opteretio, i to čak i nakon instaliranja crimson inačice (kao što je i prije toga). moram li instalirati beta-paket (15.11...) ili smijem i dalje biti tehnozaostavština? 

 Dragi Ajar, prema svemu što si opisao, na žalost, moram te obavijestiti da si zatrudnio.

tvoj lastan.

 Pa zašto nažalost? dobit će amd prinovu za koju će imati porodiljni dopust, dječji doplatak, naknadu za samohranog forumaša i besplatan vrtić za atića.

ParaNO1d kaže...
PaleRider kaže...

Iz mog iskustva sa mojim i tuđim ATI karticama u zadnjih 20 godina mogu reći da su ok dok rade ali problem je što se

nakon par godina počnu pojavljivati artefakti zbog otkazivanja kondenzatora (iako, da budem iskren, uglavnom su to bile Sapphire kartice pa ne znam da li je baš na svima tako).

E sad to djeci i strastvenim igračima obično nije problem jer ionako mjenjaju karticu svakih par godina, ali za mene je to velika mana.

A moja mana je što se bez ozbira na to, opet svaki put odlučim za ATI-ja. :-)

 Osobno, ne vidim ni jednu stranu da danas kupim ADM GPU. Više se griju, troše više struje, imaju konstantog problema s driverima, iako je Nvidia napravila fijasko s GTX 970 i 3.5GB, ta ista GTX 970 je i danas vrhunska kartica i mnogi je kupuju, u preksi se mjeri s grafama koje imaju 8GB RAM-a i opet su tu negje ili su u nekim naslovama +/- koji FPS. Dok je s druge strane AMD prvak u rebrandanju i stalno rade iste stvari. Ne kažem da je Nvidia savršena ali u današnje vrijeme s vrlo sličnim cijenama nebi uzeo AMD. Još jednom naglašavam da je to moj osobni stav da fanboyi ne krenu...

 Joj kad se sjetim frustracija sa crossfire postavkama i potom surfanja i dežuranja kad će stići nasušni update ccc-a da pošteno proradi pun kufer skup komad hardvera...
nije tu samo gtx970...još veći pomrs su napravile srednje klasne nevjerojatno efikasne i štedljive gtx 750/ti. Jer ipak se to više prodaje od vrha ponude. Pa meni radi 750ti na "hd ready" telki sve igre koje sam pokušao, na max postavkama
na kartici koja netreba dodatno napajanje i nije ju briga ni ako ventilator ne radi. AMDova ekvivalentna kartuša je minimum duplo gladnija struje i tako i grije. Ati godinama rebranda sve ispod flagshipa pa je očigledna apsurdna situacija da su 
dućani puni hd5450 kartica, koje se čak nisu trudili ni rebrandati. jednostavno još uvijek proizvode i dilaju karticu proizvedenu prije gotovo 6 godina. (još je luđe njuškalo gdje onda genijalci iščupanu karticu iz firminog stroja prodaju za isti novac kao u dućanu. Prije 4 godine sam tu igračku platio 200 kn, sad za nju traže nadobudno 250-300)

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
Poruka je uređivana zadnji put uto 1.12.2015 21:10 (overhaul).
15 godina
neaktivan
offline
Re: AMD zakrpom rješava niske brzine ventilatora n
ParaNO1d kaže...
Danyel kaže...
zeroname kaže...

 

 Kako daje puno više ako im je softver smeće i to se stalno događa s driverima i nikad ne radi od prve sve kako treba. Tako da ne vidim logiku da daje puno više za novac

 Softver im nije uvijek smeće, osobno drivere ne mijenjam tako često i meni rade uglavnom stabilno. Ako se pojavi kakva greška kod novih, vratim se na stare ili pričekam nove. A za OC koristim druge aplikacije, ne od AMD-a. Nikakav problem. Inače, primarno sam mislio na cijenu, odnos pefromanse/cijena... Nisam nikaav Atijevac, jednostavno sam se navikao na njih, nisu skupi i dobri su.

 

Za kolegu ispod: Nema ATI (AMD) problema s kondenzatorima, već proizvođač, odnosno konkretno Sapphire. Sapphire i inače radi nešto lošije kartice zadnjih par godina.

Ne slažem se sa tvojim mišljenjem, ali ću do kraja života braniti tvoje pravo da ga kažeš. - V. (Iz Hrvatske, s ljubavlju)
16 godina
offline
Re: AMD zakrpom rješava niske brzine ventilatora n
Danyel kaže...

 Nisam nikaav Atijevac, jednostavno sam se navikao na njih, nisu skupi i dobri su.

 hm, pa sad, tu ne možeš biti tako općenit. Nekom je skupo za grafičku i sto eura, nekome nije ništa ni tisuću.
U najnižem segmentu, kažu recenzenti, trenutno je najbolji deal geforce gt 730 (tko ima izbora i zna odabrati gddr5 model). 
u najvišem segmentu najbolji deal je GTX980ti(koji vani košta kao Radeon R9 Fury X i R9 Nano), također 980ti najbolja i za multicard setup.
Najbolja za zadanu cijenu, dakle nisu više geforsice toliko precijenjene tj. nije više ati toliko povoljniji ako pričamo o novim karticama.
U visokoj klasi, gtx970... Ati je performance po jedinici novca vodeći samo u nižoj srednjoj klasi, rebrandeanim hd7770 (R7 250x/360), R7 260x/ 370... neznam ni sam napamet.

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
11 godina
offline
Re: AMD zakrpom rješava niske brzine ventilatora n
overhaul kaže...

 Ati je performance po jedinici novca vodeći samo u nižoj srednjoj klasi, rebrandeanim hd7770 (R7 250x/360), R7 260x/ 370... neznam ni sam napamet.

 nije ni tu baš tako, 370 i 950 su podjednake cijenom, a 950 je jača, tako da je tu nvidia ta koja daje više za istu lovu

uostalom takvi uopćeni stavovi kojih se neki drže godinama, na tržištu koje se mijenja češće nego ja mijenjam čarape, su u najmanju ruku bedasti

16 godina
offline
Re: AMD zakrpom rješava niske brzine ventilatora n
Danyel kaže...
 

Za kolegu ispod: Nema ATI (AMD) problema s kondenzatorima, već proizvođač, odnosno konkretno Sapphire. Sapphire i inače radi nešto lošije kartice zadnjih par godina.

 

Istina, ali mislim da nije samo Sapphire, vjerojatno i drugi stavljaju lošije komponente da bi mogli konkurirat cijenom, a svi ionako očekuju da za par godina kupiš drugu.

Poruka je uređivana zadnji put sri 2.12.2015 11:48 (PaleRider).
8 godina
protjeran
offline
AMD zakrpom rješava niske brzine ventilatora na Ra

Čujem da Rusi proizvode grafičku.

Oni će biti treći veliki igrač.

Mislim da se zove Krim BM-30 GTX s 10 GB Rama.

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: AMD zakrpom rješava niske brzine ventilatora n
overhaul kaže...
Danyel kaže...

 Nisam nikaav Atijevac, jednostavno sam se navikao na njih, nisu skupi i dobri su.

 hm, pa sad, tu ne možeš biti tako općenit. Nekom je skupo za grafičku i sto eura, nekome nije ništa ni tisuću.
U najnižem segmentu, kažu recenzenti, trenutno je najbolji deal geforce gt 730 (tko ima izbora i zna odabrati gddr5 model). 
u najvišem segmentu najbolji deal je GTX980ti(koji vani košta kao Radeon R9 Fury X i R9 Nano), također 980ti najbolja i za multicard setup.
Najbolja za zadanu cijenu, dakle nisu više geforsice toliko precijenjene tj. nije više ati toliko povoljniji ako pričamo o novim karticama.
U visokoj klasi, gtx970... Ati je performance po jedinici novca vodeći samo u nižoj srednjoj klasi, rebrandeanim hd7770 (R7 250x/360), R7 260x/ 370... neznam ni sam napamet.

 Da, to sam i ja primijetio. U zadnje vrijeme malo su zaostali. Zadnjih 5 godina su šišali nVidiju, ali ovom zadnjom serijom i prihvatljivim cijenama, nVidija je šišnula njih. I tako će biti dok Ati ne počne koristiti novi proizvodni proces pa kad nagrne s novim jeftinim čipovima i masovno počne proizvoditi hbm memoriju (propusnost 4096 bit!) uz prihvatljive cijene, opet će izbiti ispred nVidie... Utrka bez kraja :-))

Za sada Amd očito muči proizvodni proces, nemaju dovoljno uvjeta za smanjivanje čipova i zbog toga se i dosta griju njihove kartice u zadnje vrijeme (uz, naravno, i veću potrpošnju). Ako ne propadnu do iduće godine, bit će opet br. 1 :-))

Ne slažem se sa tvojim mišljenjem, ali ću do kraja života braniti tvoje pravo da ga kažeš. - V. (Iz Hrvatske, s ljubavlju)
15 godina
neaktivan
offline
Re: AMD zakrpom rješava niske brzine ventilatora n
Povoljni reketari.com kaže...

Čujem da Rusi proizvode grafičku.

Oni će biti treći veliki igrač.

Mislim da se zove Krim BM-30 GTX s 10 GB Rama.

 

 

Da, i ja sam čuo tako.

 

https://hr.wikipedia.org/wiki/BM-30_Tornado

Ne slažem se sa tvojim mišljenjem, ali ću do kraja života braniti tvoje pravo da ga kažeš. - V. (Iz Hrvatske, s ljubavlju)
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice