AMD-ova Zen CPU x86 arhitektura stiže u 2016. godi

poruka: 30
|
čitano: 7.373
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "AMD-ova Zen CPU x86 arhitektura stiže u 2016. godi".
14 godina
neaktivan
offline
AMD-ova Zen CPU x86 arhitektura stiže u 2016. godi

I onako preskačem buldožera i taman ću tamo negdje 2016 mijenjati komp... Biti će više izbora barem.

 
2 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: AMD-ova Zen CPU x86 arhitektura stiže u 2016.
Leryan kaže...

I onako preskačem buldožera i taman ću tamo negdje 2016 mijenjati komp... Biti će više izbora barem.

 

Uzmi intela pa si miran...

Freak Show Inc.
12 godina
odjavljen
offline
AMD-ova Zen CPU x86 arhitektura stiže u 2016. godi

Zar ne bi trebalo pisati x64 a ne x86? 32-bitna arhitektura ? 

 
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: AMD-ova Zen CPU x86 arhitektura stiže u 2016.
Dex.pwn kaže...

Zar ne bi trebalo pisati x64 a ne x86? 32-bitna arhitektura ? 

 

x64 su samo instrukcije - procesori su svi x86

Freak Show Inc.
9 godina
neaktivan
offline
AMD-ova Zen CPU x86 arhitektura stiže u 2016. godi

Bome super!,uvijek ima ALI

novi AM4 dobro novi procesori koliko će oni trošiti kolika će biti cijena neće biti astronomska.

Moje viđenje toga je tko sada ima AMD u računalu tada kada bude radio 'upgrade'računala

bolje bi bilo uzeti Intel ploču i procesor i5 ili i7

 

Zovite me box
 
0 5 hvala 0
13 godina
offline
AMD-ova Zen CPU x86 arhitektura stiže u 2016. godi

nema sretnijeg od mene ukoliko se uspiju oporaviti i dati konkurentski CPU po ok cijeni. Jer zadnjih godina kaskaju, kako s proizvodima tako i financijski. Ne bih volio da ostane samo Intel, tu sreće ne bi bilo...

 
10 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
AMD-ova Zen CPU x86 arhitektura stiže u 2016. godi

Zen procesori dosta obečavaju i mislim da če biti dosta konkuretniji iduče godine.Intel ove godine izdaje nove cpu iako neče biti ništa "novo" samo blaga evolucija haswell dizajna uz dodatak DDR4 kontrolera,ukratko današnji FX procesori nisu nipošto ugroženi do izlaska ZEN-a.

Poruka je uređivana zadnji put pet 8.5.2015 13:00 (3n3m1).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
AMD-ova Zen CPU x86 arhitektura stiže u 2016. godi

Meni je pak najzanimljiviji dio da ce odma po defaultu trebati DDR4, tako ce sigurno(upitno:) prisiliti da cijene DDR4 idu dolje a i znamo da veca brojka kod kupovine specificnim kupcima nesto znaci pa ce shodno tome mozda i dosta veci broj kupaca se orijentirati prema AMD platformi...bravo Amd!lp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy, Xfire; 2fu2L :)LP
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
AMD-ova Zen CPU x86 arhitektura stiže u 2016. godi

Mole se administratori foruma da uvedu osnovni test pravopisa i gramatike na obrazac za registraciju. Tko ne položi, ne može se ni registrirati. 

 

(Xbox5843n3m1

Poruka je uređivana zadnji put pet 8.5.2015 12:59 (lllnuclearlll).
Moj PC  
10 1 hvala 1
12 godina
neaktivan
offline
AMD-ova Zen CPU x86 arhitektura stiže u 2016. godi

Što se tiče memorije Zen će koristiti DDR3 i DDR4 kombinaciju utora kao i intelovi skyleov proc. http://www.benchmark.rs/vesti/prvi-amd-zen-procesori-ce-biti-cetvorojezgarni-56880

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: AMD-ova Zen CPU x86 arhitektura stiže u 2016.
Friday kaže...
Leryan kaže...

I onako preskačem buldožera i taman ću tamo negdje 2016 mijenjati komp... Biti će više izbora barem.

 

Uzmi intela pa si miran...

 

Ako bude tada kada mijenjam isplativiji, naravno da ću uzet... Nemam potrebe za mijenjanjem komponenata još jedno vrijeme.

16 godina
odjavljen
offline
Re: AMD-ova Zen CPU x86 arhitektura stiže u 2016.
Leryan kaže...

 

Ako bude tada kada mijenjam isplativiji, naravno da ću uzet... Nemam potrebe za mijenjanjem komponenata još jedno vrijeme.

 

Ma uzmi, nemoj filozofirati. Moraš postati muškarac kad-tad...

Freak Show Inc.
16 godina
offline
AMD-ova Zen CPU x86 arhitektura stiže u 2016. godi

Ja bi bas volio da AMD opet zazivi kako treba, jer im je bager katastrofa.

Nevalja nikako da je Intel bez konkurencije (sto trenutno IMHO jest).

Jos ih i nV ubija na podrucju grafike sa svojim TWIMTBP naslovima, i u profi sgementu...

 

Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
AMD-ova Zen CPU x86 arhitektura stiže u 2016. godi

Hehehehe, ali mnogo će da boli... :)

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
AMD-ova Zen CPU x86 arhitektura stiže u 2016. godi

a đe su bili x86.? 

I know that you believe you understand what you think I said, but I'm not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
AMD-ova Zen CPU x86 arhitektura stiže u 2016. godi

A neznam AMD mi "nit smrdi nit miriše", oduvijek sam ih nekako favorizirao no prvo sam ispizdio sa njihovim GPU-om, a sad sam u high end pc stavio Intela. Tako da držim fige, ali sumnjam da će se nešto promjeniti na području CPU vladavine, no AMD 300 serija grafičkih se željno isčekuje, ali i taj dio priče mi se čini previše hajpan.

 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: AMD-ova Zen CPU x86 arhitektura stiže u 2016.

Meni se čini da je AMD-ovo vrijeme prošlo, oni će uvjek biti 2 koraka iza intela. čini se da intel uvjek unapred napravi nešto napredno naravno ništa ne prodaju odma nego polako puštaju u prodaju čim amd predstavi nešto bolje.  

 

 

9 godina
neaktivan
offline
AMD-ova Zen CPU x86 arhitektura stiže u 2016. godi

Amd prije svega treba smanjiti potrošnju svojih procesora, a poboljšati učinkovitost (čitaj single core performanse).

Još me živciraju njihovi pod navodnicima hexa core i octa core procesori, dok su u biti samo triple core i quad core sa nečim sličnim poput intelovog hyperthreadinga.

I na vrhuncu svega, manje više svaki i5 četvrte generacije pojede amdov''octa core'' procesor.

 

Jedino što amdu koliko toliko pomaže je ta činjenica da su jeftiniji od intela.

Clueless gamers shouldn't judge
Moj PC  
5 5 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: AMD-ova Zen CPU x86 arhitektura stiže u 2016.
Markić7 kaže...

Meni se čini da je AMD-ovo vrijeme prošlo, oni će uvjek biti 2 koraka iza intela. čini se da intel uvjek unapred napravi nešto napredno naravno ništa ne prodaju odma nego polako puštaju u prodaju čim amd predstavi nešto bolje.  

 

 

 Tako je i AMD bio ispred Intela, svakome se desi krivi korak..to ne zaboravi. Samo neka cijene spuste i Intel i AMD pa nek se oni tuku koliko ih god volja.

Poruka je uređivana zadnji put pet 8.5.2015 15:31 (PlayMaker10).
16 godina
offline
AMD-ova Zen CPU x86 arhitektura stiže u 2016. godi

Kolko sam ja primjetil, u ovoj vijest neke informacije baš i nisu točno navedene.Preciznije to je ovo dole, jer tu se ne misli Zen CPU 40% bolji IPC u odnosu na prvu modularnu AMD Bulldozer CPU jezgru.

 

"Potpuno novi dizajn pružit će 40% veći broj instrukcija po taktu u odnosu na Bulldozer jezgre,"

 

Kad AMD kaže 40% bolji IPC, to ide ovako "Zen CPU vs modularni Excavator CPU".

 

http://www.bug.hr/forum/topic/vijesti-by-forumasi/amd-zen-cpu/224306.aspx?page=1&jumpto=4645762&sort=asc&view=flat

http://www.radiocrash.net/category/category/ekipa
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: AMD-ova Zen CPU x86 arhitektura stiže u 2016.
csgoplayer kaže...

Amd prije svega treba smanjiti potrošnju svojih procesora, a poboljšati učinkovitost (čitaj single core performanse).

Još me živciraju njihovi pod navodnicima hexa core i octa core procesori, dok su u biti samo triple core i quad core sa nečim sličnim poput intelovog hyperthreadinga.

I na vrhuncu svega, manje više svaki i5 četvrte generacije pojede amdov''octa core'' procesor.

 

Jedino što amdu koliko toliko pomaže je ta činjenica da su jeftiniji od intela.

 ako si drugi to ti u utrci nikako ne pomaze, jer treci ne postoji, svi zele prvog, najjaceg? Amd ce sigurno razvaliti trziste, grijanje i potrosnja ce se smanjiti jer ide manji proizvodni proces, jaci ipc, sigurno ce boljim tezultatima dobro doci visoki taktovi kao po obicaju od amd-a ma bude to super samo 2016 je jako daleko...

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy, Xfire; 2fu2L :)LP
14 godina
neaktivan
offline
Re: AMD-ova Zen CPU x86 arhitektura stiže u 2016.
Stjepanj kaže...
csgoplayer kaže...

Amd prije svega treba smanjiti potrošnju svojih procesora, a poboljšati učinkovitost (čitaj single core performanse).

Još me živciraju njihovi pod navodnicima hexa core i octa core procesori, dok su u biti samo triple core i quad core sa nečim sličnim poput intelovog hyperthreadinga.

I na vrhuncu svega, manje više svaki i5 četvrte generacije pojede amdov''octa core'' procesor.

 

Jedino što amdu koliko toliko pomaže je ta činjenica da su jeftiniji od intela.

 ako si drugi to ti u utrci nikako ne pomaze, jer treci ne postoji, svi zele prvog, najjaceg? Amd ce sigurno razvaliti trziste, grijanje i potrosnja ce se smanjiti jer ide manji proizvodni proces, jaci ipc, sigurno ce boljim tezultatima dobro doci visoki taktovi kao po obicaju od amd-a ma bude to super samo 2016 je jako daleko...

 Aha tak su i sa buldozerom obečavali brda i doline dogodio se blago rečeno drek. Procovi iz najboljih waffera (fx 8350...) teško se mjere čak i sa intelovim i5 procovima pa amd pribjegava nekim jeftinim trikovima nabijanja proca na stock 5 GHz  i TDP od suludih 220W (fx 9590...)

pero_HR
16 godina
odjavljen
offline
AMD-ova Zen CPU x86 arhitektura stiže u 2016. godi

Mene moj služi odlično zadnjih godinu i pol a bogme ne namjeravam ga mijenjati još godinama...čist OK za proc od soma kuna . Ovi će u 2016. koštati barem dva soma prilikom izlaska...dok ne padnu na neku normalnu cijenu imam debelo vremena za nadogradnju . Uostalom ovaj svoj nisam još ni uznojio... rijetko kad ga koristim više od 50%.

Poruka je uređivana zadnji put pet 8.5.2015 20:44 (XXX).
Moj PC  
6 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: AMD-ova Zen CPU x86 arhitektura stiže u 2016.
to je bilo prije 10god, sad je stalno iza, fale mi ta vremena.
 
0 1 hvala 0
12 godina
offline
AMD-ova Zen CPU x86 arhitektura stiže u 2016. godi

Ma za "kikiriki juzera" (net, fejs, jubito, gejming) je AMD dovoljan. Nek se "Napredni Sićušni Uređaji", već jednom, saberu sa grafuljama. 

Nisam ja ništa prčko.
Poruka je uređivana zadnji put sub 9.5.2015 1:27 (Spiridon).
Moj PC  
0 2 hvala 0
11 godina
offline
Re: AMD-ova Zen CPU x86 arhitektura stiže u 2016.
Spiridon kaže...

Ma za "kikiriki juzera" (net, fejs, jubito, gejming) je AMD dovoljan. Nek se "Napredni Sićušni Uređaji", već jednom, saberu sa grafuljama. 

 Za geyming jedino ako igras lig of legends.

12 godina
neaktivan
offline
Re: AMD-ova Zen CPU x86 arhitektura stiže u 2016.
Xbox584 kaže...

Bome super!,uvijek ima ALI

novi AM4 dobro novi procesori koliko će oni trošiti kolika će biti cijena neće biti astronomska.

Moje viđenje toga je tko sada ima AMD u računalu tada kada bude radio 'upgrade'računala

bolje bi bilo uzeti Intel ploču i procesor i5 ili i7

 

 Sadašnji 32nm VS 14nm, trošiće puno manje. Kad ovo izađe biće taman vakat za prelazak na DDR4.

 

A ni ovi trenutni nisu loši. Pogotovo će se dobro držati kad dođe Windows 10. Sa DirecX12 će profitirati i procesori, a ne samo grafičke. A izgleda da će i na DirectX11 bolje raditi na Win10:

12 godina
neaktivan
offline
AMD-ova Zen CPU x86 arhitektura stiže u 2016. godi

Imam FX-8120 u kombinaciji sa HD6970 i dan danas pokrečem npr GTA 5 na max, tako da ne kužim što toliko ne valja sa njime.. A taj procesor i grafika su iz 2011.

Poruka je uređivana zadnji put sub 9.5.2015 19:34 (lovacmaki).
 
1 1 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
AMD-ova Zen CPU x86 arhitektura stiže u 2016. godi

Sada i ja čekam novu generaciju AMD-a za DDR 4..

Poruka je uređivana zadnji put sub 9.5.2015 19:42 (lovacmaki).
 
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: AMD-ova Zen CPU x86 arhitektura stiže u 2016.
lovacmaki kaže...

Imam FX-8120 u kombinaciji sa HD6970 i dan danas pokrečem npr GTA 5 na max, tako da ne kužim što toliko ne valja sa njime.. A taj procesor i grafika su iz 2011.

Pa tu ne bi bilo problema, da AMD nije forsirao The World First Unlocked 8-Core CPU jer to prolazi samo na papiru.U praksi zna se kak to izgleda, a ostalo sam navel na dolnjem linku.

 

http://www.bug.hr/forum/topic/komentari-it-vijesti/haswell-idf/159614.aspx?page=0&jumpto=3083610&sort=asc&view=flat

 

S druge strane buduči Zen CPU, on u praksi izgleda totalno drukčije to sigurno. Preciznije Zen CPU jezgra, ona je po dizajnu(Powered by Jim Keller) zapravo prilično slična jednoj današnjoj Intel CPU jezgri. Recimo u praksi to bila Ivy Bridge CPU jezgra ili Haswell, sa iznimkom da je Zen CPU jezgra ipak znanto manjih dimenzija.

 

https://semiaccurate.com/2012/08/01/apples-cpu-architect-jim-keller-moves-back-to-amd/

http://www.radiocrash.net/category/category/ekipa
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice