AMOLED uskoro jeftiniji od LCD-ova

poruka: 6
|
čitano: 1.644
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "AMOLED uskoro jeftiniji od LCD-ova".
13 godina
offline
AMOLED uskoro jeftiniji od LCD-ova
Mozda da porade i na kvaliteti. Ovaj dojam. Mutnjikave, neostre slike plus prenaglasene, pseudo flourescentne boje, boli glava.
Moj PC  
3 5 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: AMOLED uskoro jeftiniji od LCD-ova

Nemoj to uspoređivati s mobitelima, svaki TV možeš detaljno kalibrirati. Jedino me zanima dal bude problema sa burn-in.

Crkva je zlo 21. stoljeća
12 godina
neaktivan
offline
Re: AMOLED uskoro jeftiniji od LCD-ova
N!NO kaže...
Mozda da porade i na kvaliteti. Ovaj dojam. Mutnjikave, neostre slike plus prenaglasene, pseudo flourescentne boje, boli glava.

Slike su oštre, a jake boje i jesu selling point tih ekrana. Naravno može se i na mobitelima namjestiti na prirodne boje pa je dobro.

Slušaj svoje srce! o_O ..... Eem. Who am I kidding? Samo budi logičan! :-)
15 godina
neaktivan
offline
Re: AMOLED uskoro jeftiniji od LCD-ova
N!NO kaže...
Mozda da porade i na kvaliteti. Ovaj dojam. Mutnjikave, neostre slike plus prenaglasene, pseudo flourescentne boje, boli glava.

{#}

Oštrina ovisi o rezoluciji odnosno gustoći piksela i kod AMOLEDa i kod LCDa. Nabavi si mobitel 4K rezolucije ako misliš da su mutni. To što AMOLED može prikazati veći kontrast i veći raspon boja mu je prednost. Još jedna prednost AMOLEDa je u tome što nema pozadinsko osvjetljenje pa su crni pikseli isključeni i ne troše bateriju. Crna boja je stvarno crna a svijetle samo točno oni pikseli koji trebaju svijetliti. LCD ima lošiji kontrast, manji raspon boja, ne može prikazati crnu boju i ne može se koristiti za prikazivanje obavijesti na mobitelu jer bi previše trošio zbog pozadinskog osvjetljenja (LCD ekran mora biti potpuno osvijetljen i kada je crn).

14 godina
odjavljen
offline
Re: AMOLED uskoro jeftiniji od LCD-ova
daniel.hajdinjak666 kaže...

Nemoj to uspoređivati s mobitelima, svaki TV možeš detaljno kalibrirati. Jedino me zanima dal bude problema sa burn-in.

Jest, zasad me jedino burn-in odbija od AMOLED-a, a itekako sam ga doživio na starom S3 Miniju. I frend također na Galaxy Neši.

14 godina
offline
Re: AMOLED uskoro jeftiniji od LCD-ova
THK kaže...
daniel.hajdinjak666 kaže...

Nemoj to uspoređivati s mobitelima, svaki TV možeš detaljno kalibrirati. Jedino me zanima dal bude problema sa burn-in.

Jest, zasad me jedino burn-in odbija od AMOLED-a, a itekako sam ga doživio na starom S3 Miniju. I frend također na Galaxy Neši.

Ja također na GS2.

Informatičarski haiku: Jebo te, Ne radi, Opet | HTC Hero - iPhone 3GS - Nexus S - Nexus 7 - Htc 8S - iPhone 4 - Galaxy S2 - HTC Sensation - Lumia 625
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice