Android najnesigurniji

poruka: 29
|
čitano: 4.873
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Android najnesigurniji".
16 godina
neaktivan
offline
Android najnesigurniji

Taman triba da jos kupujemo licence za antivirusne programe za mobitele... onda je taj smartphone zapravo glupa igracka...

 
6 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Android najnesigurniji

Nece ti trebati licence, uvijek ce biti besplatna aplikacija za skinuti.. Imam symbian i android telefon, skinuo sam jako puno aplikacija sa razni stranica i nikada mi se nije deslio da neka aplikacija bude zarazena.. Mislim da je ovo cisti marketing od strane McAfee-a. Moraju oni sebe reklamirat.

inox
14 godina
neaktivan
offline
Re: Android najnesigurniji
Eto sve se bojim. Da sam ja vlasnik Google-a ili Apple-a, tuzio bi ovaj McAfee -.-
15 godina
neaktivan
offline
Android najnesigurniji

"Prvenstveno zahvaljujući otvorenosti platforme, uređaji temeljeni na Androidu su najviše izloženi sigurnosnim prijetnjama"

 

 

Ne, to uopće nije zahvaljujući otvorenosti platforme. To što je platforma otvorena i kod je otvoren, to ne povlači za sobom odmah 3 puta više virusa nego zatvorena platforma.

Windows je isto najizloženiji prijetnjama zato što je najpopularniji.

 

 

"...korisnici mogu jednostavno presnimiti aplikacije za Android s raznih nezavisnih stranica koje nemaju nužno postavljene odgovarajuće sigurnosne mjere. "

Da, ali kad već to ljudi rade, trebali bi koristiti mozak. Na tim stranicama (razni forumi) uvijek se mogu naći komentari ispod aplikacije. Stvar je slična kao i kod dijeljenja torrenata, aplikacije su provjerene i uz korištenje pameti nebi trebalo biti problema.

 

 

Btw. izvještaj dolazi od tvrtke koja nastoji prodati svoj proizvod, njima je u interesu reći da je ta platforma nesigurna kad za tu istu platformu prodaju tu zaštitu...

 

"Kako gotovo sve zaraze zloćudnim softverom mobilnih uređaja dolaze s trgovina aplikacija, Android je postao najrizičnija mobilna platforma. "

 

Nakon one bruke s zaraženom aplikacijom na Marketu, Google je sredio stvari i Market je sada sigurna trgovina aplikacija.

BRUN0_CRO ||| ''Work less, play more.'' \o/ ||| ''Svako generaliziranje je loše.''
Poruka je uređivana zadnji put sub 3.12.2011 19:00 (Šef).
Moj PC  
5 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Android najnesigurniji

Komentar na sliku:

 

Bug ugrožava Android? {#}

SK crew
Moj PC  
16 0 hvala 0
16 godina
offline
Android najnesigurniji

Mene isto nesto pocelo grlo hvatati, a koristim Android...

- Psiho246
Moj PC  
6 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Android najnesigurniji

Namece se pitanje, kako primjetiti da ti je mobitel zarazen, nije da imas antivirus da ti iskoci obavijestenje?

 

btw i ja smatram da je ovo glupa prica, al gornje pitanje je validno.

15 godina
online
Re: Android najnesigurniji
OMG Android je 10% raširenija platforma, a samo je 6% nesigurnija od iOS-a. ZNAČI DA JE iOS NAJNESIGURNIJI
R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011.
16 godina
neaktivan
offline
Re: Android najnesigurniji
mersadk kaže...

Namece se pitanje, kako primjetiti da ti je mobitel zarazen, nije da imas antivirus da ti iskoci obavijestenje?

 

btw i ja smatram da je ovo glupa prica, al gornje pitanje je validno.

primjetit ces... u boljem slucaju na racunu od mobitela, u gorem slucaju na izvjescu s banke... s obzirom na broj podataka koji je zapisan u smartphoneu, bolje ne razmisljat o tome... taman da z(a)gadi tehniku...

13 godina
offline
Android najnesigurniji

{#}

 

Što reći na ovakve vijesti?

Sve manje ih smatram relevantnim i pouzdanim...

Potezi očajnika, definitivno... Kao prvo, ako netko želi neku aplikaciju, hvala Bogu ima svaku na Android Marketu,

a ako baš želi (može) ju skinuti s weba for free.
Stoga, nije stvar u Androidu, nego u korisniku.

Ako ja želim neku aplikaciju, onda sam pobogu svjestan riziku kojem se izlažem...

 

 

Prljavi su to poslovi moj druže Buže. 

Ako se slažeš, ne košta te ništa TU. Ako sam ti uz to pomogao, neka ti ne bude mrsko stisnuti i HVALA! ;)
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Android najnesigurniji

Možete skinuti neke antivirusne programe, čini mi se da neke poznate tvrtke koje rade i av programe za računala rade i za android. Sjećam se da sam svojevremeno probao AVGov i Nortonov program i još neki poznati, ne sjećam se točno. Mislim da rizik nije dovoljno velik da bi žrtvovao bateriju radi av programa. Trenutno samo koristim Antivirus Free koji je svojevrsni oblik pasivne zaštite u smislu da ne skenira real time datoteke i ne nadzire sve moguće procese već samo provjerava prilikom instalacije novih aplikacija jesu li zaražene ili ne. Korisno ako recimo namjeravate skidati .apkove sa raznih sumnjivih stranica.

UT3, Lily Allen, Franz Ferdinand, R.E.M., nVidia, Intel :: FANBOY :: BEWARE!
Poruka je uređivana zadnji put sub 3.12.2011 19:45 (FioPro).
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Android najnesigurniji

nisam ljubitelj ni androida ni jabuke ni symbiana,imam ono sta mi je cjenovno dostupno,al ovdje stalno guraju taj iphone..jos najbolje da se pocnem moba bojat jer je nesiguran... ma bas

...potpis nije potreban...
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Android najnesigurniji

Summa summarum članka: koristite mozak, najbolji antivirus na tržištu!

16 godina
offline
Android najnesigurniji
bravo za WM
 
0 1 hvala 0
16 godina
offline
Android najnesigurniji

odkud nema vijesti na bug-u o   Carrier IQ?

/y OOM
 
2 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Android najnesigurniji

OMG ovo je takav retardirani clanak.

Nema virusa kod onih koji ne koriste jailbreak (iphone), nema virusa kod onih koji igraju po pravilima pa skidaju sve sa android marketa!

 

Ista stvar OMG naravno da ce tardovi koji zele sve djaba pobrati hrpu virusa OMG

The enemy of my enemy is my friend!
Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
protjeran
offline
Android najnesigurniji

 

 

Naime, do sada nije poznat niti jedan slučaj zaraze zloćudnim softverom korisnika iPhonea, odnosno barem onih koji ne koriste jailbreakane uređaje.

No shit Sherlock.

 

 

korisnici mogu jednostavno presnimiti aplikacije za Android s raznih nezavisnih stranica koje nemaju nužno postavljene odgovarajuće sigurnosne mjere.

 

 

No shit Sherlock.

 

Tko je onda na kraju kriv? Debilni korisnik ili Google?

 

Platforma je nesigurna onoliko, koliko je debilan njezin korisnik, ne računajući zero-day napade.

Poruka je uređivana zadnji put sub 3.12.2011 21:29 (the_tux).
 
3 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Android najnesigurniji

pa dobro kad cete vise prestat radit debilne clanke na temu android ovo iphone ono,ko god skida  s marketa moze bit bez brige,previse ste poceli gurat taj iphone postajete presumnjivi,mislim da nitko ovdje niti slicnim mjestima nije dovoljno glup da kupuje to s****

bojcha
Moj PC  
1 1 hvala 0
16 godina
offline
Re: Android najnesigurniji
noob007 kaže...

odkud nema vijesti na bug-u o   Carrier IQ?

nemaju bugovci m00da o tome pisati!

12 godina
neaktivan
offline
Android najnesigurniji
Kakvo je stanje na Android marketu? Da li se Android aplikacije pregledavaju od strane Googlea ili svatko moze objaviti sta hoce?
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Android najnesigurniji
Mitch kaže...
OMG Android je 10% raširenija platforma, a samo je 6% nesigurnija od iOS-a. ZNAČI DA JE iOS NAJNESIGURNIJI

wtf? jel ti znas sta znaci postotak? nije da slijepo vjerujem u ovakve clanke, a nije me bas ni briga, ali ako je nesto 6% nesigurnije onda je 6% nesigurnije neovisno o broju prodanih uredjaja.

12 godina
offline
Re: Android najnesigurniji
Perkan777 kaže...

OMG ovo je takav retardirani clanak.

Nema virusa kod onih koji ne koriste jailbreak (iphone), nema virusa kod onih koji igraju po pravilima pa skidaju sve sa android marketa!

 

Ista stvar OMG naravno da ce tardovi koji zele sve djaba pobrati hrpu virusa OMG

tardovi? ja bi prije tardom nazvao nekoga tko placa ono sto drugi koristi besplatno. na mobitelu nemam ni jednu legalnu pay aplikaciju i imam isto toliko virusa. a ti placaj i pravi se pametan.

15 godina
online
Re: Android najnesigurniji
BlueMax kaže...
Mitch kaže...
OMG Android je 10% raširenija platforma, a samo je 6% nesigurnija od iOS-a. ZNAČI DA JE iOS NAJNESIGURNIJI

wtf? jel ti znas sta znaci postotak? nije da slijepo vjerujem u ovakve clanke, a nije me bas ni briga, ali ako je nesto 6% nesigurnije onda je 6% nesigurnije neovisno o broju prodanih uredjaja.

Ma pisem bezveze jer mi je vec dosta ovako ogavnih tema na BOLu

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011.
16 godina
offline
Android najnesigurniji

Skidam već 2 godine što god smatram interesantnim i sa marketa i preko neta, i nikad problema, baš nikad tako da ovaj članak vodu ne drži.

 

Pozdrav

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Android najnesigurniji
Aldo kaže...
noob007 kaže...

odkud nema vijesti na bug-u o   Carrier IQ?

nemaju bugovci m00da o tome pisati!

pa izgleda da je tako...

 

  jedna od najvećih vijesti o povredi privatnosti u zadnje vrijeme (nije ograničena samo na Android)

a ovi šute ko zaliveni...   {#}

/y OOM
14 godina
neaktivan
offline
Re: Android najnesigurniji
Mitch kaže...
OMG Android je 10% raširenija platforma, a samo je 6% nesigurnija od iOS-a. ZNAČI DA JE iOS NAJNESIGURNIJI

iOS je veći nego android

goricanec
14 godina
protjeran
offline
Re: Android najnesigurniji
Atomic kaže...

Skidam već 2 godine što god smatram interesantnim i sa marketa i preko neta, i nikad problema, baš nikad tako da ovaj članak vodu ne drži.

 

Pozdrav

To ti misliš, al tam na nekom serveru ima tvoj profil i folder u kojem piše: "Atomic, datum rođenja, pravo ime, broj cipela, PIN, adresa..... itd, i još piše: dana tog i tog, za vreme radnog vremena gledal je gole tete na mobitelu prek firminog WIFi-a, akcija: preporučiti šefu nek mu skine s plaće" {#} 

bolje haker nego šljaker
14 godina
neaktivan
offline
Re: Android najnesigurniji

Veći po čemu ?

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice