Aplikacije nadziru korisnike

poruka: 23
|
čitano: 4.315
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Aplikacije nadziru korisnike".
16 godina
neaktivan
offline
Aplikacije nadziru korisnike

Jer stvarno se tesko zapitati sto ce aplikaciji koja pali/gasi LED na mobitelu dozvola za citanje SMS-a.

Perhaps today IS a good day to die. PREPARE FOR RAMMING SPEED!
 
4 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Aplikacije nadziru korisnike

Na PCu (Win7) imam firewall koji me pita dal dopustam nekoj aplikaciji da salje podatke. Zar je to tako tesko ugradiiti i u mobilne OSove?

To kaj te Android obavijesti da aplikacija nesto koristi nikakve koristi jer ak ne prihvatis ne dozvoli instalaciju.

 
2 0 hvala 0
16 godina
offline
Aplikacije nadziru korisnike
Ich no habla Français..?!?! ;)
Nije mi rodendan danas!!
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Aplikacije nadziru korisnike

Nedavno sam tražio aplikaciju za čitanje epub naslova iz mora aplikacija bile su 1 ili 2 koje nisu tražile pristup kontaktima, informaciji o pozivu itd.

Želim instalirati terrariu, također ima neke bedaste zahtjeve,alo što će igrici pristup mojim kontaktima/porukama itd?!?! Zato i imam instalirano samo nekoliko najnužnijih aplikacija.

--------------------------------------------------------------------------------------------
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Postoji rješenje

1. Instalirate Xposed Installerhttp://forum.xda-developers.com/xposed/xposed-installer-versions-changelog-t2714053

 

2. Pokrenite ga. OBAVEZNO instalirajte Framework iz programa. 

 

3. Restartajte mobitel.

 

4. Pokrenite Xposed Installer. Uđite u MODULES

 

5. Izaberite XPrivacy modul te ga instalirajte.

 

6. Restartirajte mobitel.

 

7. Uđite ponovo u Xposed Installer, pa MODULES i stavite kvačicu s desne strane XPrivacy-a.

=== BEZ OVOG KORAKA PROGRAM NEĆE BITI AKTIVIRAN ===

 

Xposed Installer ima jako puno modula sa još više opcija. XPrivacy je samo jedan od njih.

 

Nakon instalacije počinje zabava jer ćete se ŠOKIRATI koliko puno programa pokušavaju pristupiti SVIM vašim podacima, a najviše - gmailu, sms-ima, phone book-u, i call logs-u.

 

Kod prvog pokušaja pristupa bilo kojeg programa vašim podacima, XPrivacy će reagirati odmah i dati vam 15 sec da izaberete što točno želite učiniti sa programom koji traži pristup. Pojavit će se 3 opcije koje su dosta jasne. 

 

Najgori program je... naravno Facebook! 

 

Kad jednom definirate kakav pristup dozvoljavate vašim podacima, možete ući u svaki progam unutar XPrivacy modula te još i ručno jako fino definirati svaku stavku. Na primjer, Facebooku sam dozvolio samo pristup netu i još 1-2 procesa koja su mu potrebna da radi. Nema pristup slikama, kontaktima itd., što ne znači da ne možete sliku sa mobitela updatetat na FB.

 

NAPOMENA: Program radi samo na rootanim uređajima!

 

Sretno! {#}

Poruka je uređivana zadnji put pon 27.10.2014 22:14 (AntonioTech).
 
14 0 hvala 10
15 godina
neaktivan
offline
Aplikacije nadziru korisnike

Jel radi samo na rootanim uređajima ili na svima? Hvala Bogu pa sam fb aplikaciju maknuo čim sam dobio novi mob (HTC desire 310) na starom (xperia mini pro) mi nije dalo da je uninstaliram.

--------------------------------------------------------------------------------------------
 
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Aplikacije nadziru korisnike

Da, samo na rootanim.

11 godina
offline
Aplikacije nadziru korisnike

daj molim te još reci u kojoj situaciji bi se xprivacy treba aktivirati sam, jer koju god aplikaciju pokrenem, nema nikakve rekacije

uredno počešljan i obuven
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Aplikacije nadziru korisnike

Program nije aktiviran. Moja greška. Propustio sam taj korak. Sada ću ga dodati. Znači, jako je bitno nakon instalacije restartirati mobitel i kasnije kad uđeš u Xposed Installer, u modulima, MORAŠ staviti kvačicu s desne strane XPrivacy-a.

Poruka je uređivana zadnji put pon 27.10.2014 22:06 (AntonioTech).
11 godina
offline
Aplikacije nadziru korisnike

ma jesam, imam već odprije xposed, znam snjim radit..

pokrenem xprivacy, al nemam volje aplikaciju po aplikaciju čekirati, zato bi htio da mi sama izbacuje kad mi koja aplikacija što radi

uredno počešljan i obuven
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Aplikacije nadziru korisnike
xDISORDERx kaže...

ma jesam, imam već odprije xposed, znam snjim radit..

pokrenem xprivacy, al nemam volje aplikaciju po aplikaciju čekirati, zato bi htio da mi sama izbacuje kad mi koja aplikacija što radi

 

Ako ti je XPrivacy aktiviran i još ti nije počeo izbacivati pitanja glede dozvola, znači da nisi startao te aplikacije. Instalirao sam ga više puta i uvijek, odmah nakon aktiviranja XPrivacya  pitanja su započela. Također je moguće da programi na mobutelu još uvijek nisu počeli obavljati svoje skrivene radnje. Probaj pokrenuti par aplikacija i vidi hoće li se meni od modula pojaviti.

11 godina
offline
Aplikacije nadziru korisnike

ma neradi i dalje, probao sam i nanovo instalirat ali nema pomoći..

uredno počešljan i obuven
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Aplikacije nadziru korisnike
xDISORDERx kaže...

ma neradi i dalje, probao sam i nanovo instalirat ali nema pomoći..

 

Je li mobitel rootan?

11 godina
offline
Aplikacije nadziru korisnike

da.

neznam, trenutno se mob puni, al mislim da to nema veze s ićim..

probao sam i zadnju beta i stable verziju, nema pomaka

 

pronašao sam još jedan sličan modul, pa ću ga isprobati poslije

uredno počešljan i obuven
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Aplikacije nadziru korisnike

DonkeyGuard mi radi odlično, zahtejvi se otvaraju ko ludi :D

problem radi što za pola zahtjeva neznam što je pametno odgovoriti xD

i definitvino ima ljepše sučelje od Xprivacy.

uredno počešljan i obuven
Poruka je uređivana zadnji put pon 27.10.2014 23:53 (xDISORDERx).
 
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Aplikacije nadziru korisnike
xDISORDERx kaže...

DonkeyGuard mi radi odlično, zahtejvi se otvaraju ko ludi :D

problem radi što za pola zahtjeva neznam što je pametno odgovoriti xD

i definitvino ima ljepše sučelje od Xprivacy.

 

Istina je da je sučelje ljepše, ali mi se čini da je XPrivacy dosta detaljniji i ide dublje, ali možda i nisam u pravu :)

 

Kod Xprivacya, ako pogriješiš i staviš previše zabrana, vrlo je lako ponovo ući aplikaciju u poništiti sve, ili određene zabrane/dozvole. Siguran sam da je slično i kod Donkeya. 

 

Što se samih aplikacija tiče, tj. što smiješ zabraniti i što ne, nažalost, situacija je nezahvalna - morat ćeš sam provjeravati što paše i što ne određenoj/svakoj aplikaciji.

11 godina
offline
Re: Aplikacije nadziru korisnike

a odredio sam da po sistemskim aplikacijama se nemislim previše i sve dopuštam, dok user aplikacijama dopuštam samo spajanje na internet uglavnom, te slanje lažnih podataka.

trebat će par dana dok se prođe kroz sve..

i da, ako nešto pogrešno odrediš, lako se ispravi u Donkeyguardu.

Čak i ima tutorial za svaki dio aplikacije, tako da bi i najvećin laicima trebalo bit jasno kako funkcionira :)

uredno počešljan i obuven
16 godina
neaktivan
offline
Re: Aplikacije nadziru korisnike
Drazen kaže...

Na PCu (Win7) imam firewall koji me pita dal dopustam nekoj aplikaciji da salje podatke. Zar je to tako tesko ugradiiti i u mobilne OSove?

To kaj te Android obavijesti da aplikacija nesto koristi nikakve koristi jer ak ne prihvatis ne dozvoli instalaciju.

{#}

Ako sam u krivu, ispravite me ;)
16 godina
offline
Aplikacije nadziru korisnike

Posto ji li neki dobar program koji ne zahtjeva root? Ne bih želi rootati svoj S galaxy 5 da ne izgubim garanciju.

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Aplikacije nadziru korisnike

to je do platforme?

 

The firewall is a handy tool that allows you to control network access on a per-app basis. This can be useful for multiple reasons: security, convenience (think online ads) and even battery life (use of the network is a big battery eater). Unfortunately, the firewall is only available on rooted phones, and the reason for that is that the limitations of the Android platform didn’t allow us to implement it for non-rooted phones (even though we’d love to).

 

Trust us, we’re taking your privacy very seriously.

http://blog.avast.com/2011/12/30/faq-ams/

{#}

 
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Aplikacije nadziru korisnike
Brajki kaže...

Posto ji li neki dobar program koji ne zahtjeva root? Ne bih želi rootati svoj S galaxy 5 da ne izgubim garanciju.

Rootom se ne gubi garancija, yebemu!

Loroc kaže...

to je do platforme?

 

The firewall is a handy tool that allows you to control network access on a per-app basis. This can be useful for multiple reasons: security, convenience (think online ads) and even battery life (use of the network is a big battery eater). Unfortunately, the firewall is only available on rooted phones, and the reason for that is that the limitations of the Android platform didn’t allow us to implement it for non-rooted phones (even though we’d love to).

 

Trust us, we’re taking your privacy very seriously.

http://blog.avast.com/2011/12/30/faq-ams/

{#}

Da, do platforme je. Vjeruj mi, bolje ovako. Zadnje što treba je da nešto iz userlanda ima pristup kompletnoj komunikaciji na uređaju. Ako je potreban root, onda možeš računati sa time da user nije neki lulek i da neće dati podatke nekome na pladnju.

 

Zamisli da Google pusti mogućnost da firewall radi bez roota. Idući dan bi bila doslovce poplava svakakvih super-duper-ultra-mega firewalla koji em propuštaju sve, em šalju kopije svega svojim autorima. Na desktopu to nije problem jer vrlo veliki postotak korisnika koji ide instalirati firewall ima većinu dasaka u glavi i neće skinuti neki "Mega Firewall 2014 HD"... Prosječni mobilni korisnik je kompletni idiot, bez pola mozga i sa neopisivom željom da instalira svaku aplikaciju za koju dobije popup na xxx stranicama ("Battery Saver! Produžite trajanje baterije 96 sati!). Treba li napominjati koje sve "nužne" permissione ima?

My name is Legion... For we are many!
12 godina
offline
Aplikacije nadziru korisnike

Kakva je situacija sa ostalim platformama, iOS i WP i aplikacijama? pretpostavljam da nisu nevini, ali se kod Androida eto barem može zaobići to ako se želi

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Aplikacije nadziru korisnike
Tanuki kaže...

Kakva je situacija sa ostalim platformama, iOS i WP i aplikacijama? pretpostavljam da nisu nevini, ali se kod Androida eto barem može zaobići to ako se želi

 

 

Situacija je ista - svi kradu sve {#} A kako bi korisnicima zakmplicirali život, tj. da ne možemo pročitati sve šta piše u Pravilima korištenja njihovog softwarea, proizvođači su napisali poduža pravila. Ajmo biti realni, tko je ikad (do kraja) pročitao sve s čime se slaže kada skida neku aplikaciju sa Google Play-a, na primjer?

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice