Apple Music ima 11 milijuna korisnika

poruka: 10
|
čitano: 2.241
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Apple Music ima 11 milijuna korisnika".
15 godina
offline
Apple Music ima 11 milijuna korisnika

Ja ne kuzim kako se distributerima i izdavacima ovo isplati....nije ni cudo sta su poceli slat ona pisma (Taylor Swift)....

 

15$/m. family plan za 6 uredaja....svasta, neograniceno spremanje glazbe itd.

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011. http://facebook.com/MandicPhoto
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Apple Music ima 11 milijuna korisnika
Mitch kaže...

Ja ne kuzim kako se distributerima i izdavacima ovo isplati....nije ni cudo sta su poceli slat ona pisma (Taylor Swift)....

 

15$/m. family plan za 6 uredaja....svasta, neograniceno spremanje glazbe itd.

To je ekvivalent od nekih 10-15 CD-ova godisnje, mjesec za mjesecom, godina za godinom. Mislis da je prosjecna obitelj ranije kupovala vise od toga? Ili su downloadali besplatno, kopirali, kupovali jeftine kompilacije "Best Of/Top 10" za $3.99 uz prasak za ves...? Zakon velikih brojeva. Uostalom sto im drugo preostaje? Vecina je konzumenata danas spremno platiti jos jedino za takav oblik distribucije (ako uopce), ono malo ljudi sto jos uvijek kupuje CD-ove ili MP3-eve za stalno nije dosta za nahraniti niti 10% glazbene industrije. Ni industrija knjiga nije propala kad su uvedene javne knjiznice u kojima za neki flat rate mozes 12 mjeseci citati koliko hoces, pa nece ni ovi.

15 godina
offline
Re: Apple Music ima 11 milijuna korisnika
RobertS kaže...
Mitch kaže...

Ja ne kuzim kako se distributerima i izdavacima ovo isplati....nije ni cudo sta su poceli slat ona pisma (Taylor Swift)....

 

15$/m. family plan za 6 uredaja....svasta, neograniceno spremanje glazbe itd.

To je ekvivalent od nekih 10-15 CD-ova godisnje, mjesec za mjesecom, godina za godinom. Mislis da je prosjecna obitelj ranije kupovala vise od toga? Ili su downloadali besplatno, kopirali, kupovali jeftine kompilacije "Best Of/Top 10" za $3.99 uz prasak za ves...? Zakon velikih brojeva. Uostalom sto im drugo preostaje? Vecina je konzumenata danas spremno platiti jos jedino za takav oblik distribucije (ako uopce), ono malo ljudi sto jos uvijek kupuje CD-ove ili MP3-eve za stalno nije dosta za nahraniti niti 10% glazbene industrije. Ni industrija knjiga nije propala kad su uvedene javne knjiznice u kojima za neki flat rate mozes 12 mjeseci citati koliko hoces, pa nece ni ovi.

 Da, ali ne znam nabrojati nikoga tko bi bas kupio citav CD i to od odredenih 10-12 pjevaca :)

 

Ne kazem ja da ce propast...ali kazem da je pitanje vremena kad ce se cijene malo promijenit (singlovi po 1.49$, a streaming i downloading za 9.99$ i to sve glazbe s iTunesa lol)

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011. http://facebook.com/MandicPhoto
15 godina
odjavljen
offline
Apple Music ima 11 milijuna korisnika

iTunes ima oko 800mil korisnika, zar ne?

Koliko Apple proda iPhonea godisnje? Macova? iPoda?

 

Ovo su ustvari uzasno lose brojke, jer prva 3 mjeseca su besplatna. Dakle velika vecina ekipe ne zeli ni isprobati Apple Music, iako je isti besplatan (za sad). I jos jedna zanimljivost, brojke prodanih satova jos uvijek nisu objavili. Ocito je i taj dio debelo podbacio. I neka je, jer to i dalje smatram bespotrebnim gimmicksima.

 

Isprobao sam Apple Music, i uzasan je. Prvo mi je unistio iTunes playliste, ali ajde, time machine to the rescue, pa nije neki problem. Onda kad sam sve napokon sredio, taj servis me u potpunosti razocarao. Aplikacija na iPhoneu je uzasna, od sucelja pa na dalje. Algoritme za prijedloge glazbe je valjda totalni idiot napisao. Prije Musica sam koristio Spotify, i unatoc tome sto je aMusic besplatan, vratio sam se na spotify unatoc tome sto je aMusic besplatan. Mislim da to sve govori o ovom servisu. Izbacili su ga brze-bolje, cisto da ga izbace van. 

 

Apple opcenito ima odlican hardware, i odlican software. Koristim dugo macove, i nastavit cu ih koristiti. No servisi su im uzasni. Tu ne da zaostaju za googleom, vec valjda za svim vecim igracima na trzistu. I valjda je vec vrijeme da te silne milijarde utrose na nekoga tko ce im srediti tu ekipu koja radi na tim servisima. Uzas nad uzasima.

 
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Apple Music ima 11 milijuna korisnika

"Unfortunately, virtually no one wants to use it. "I had high hopes for Apple Music," writes Jim Dalrymple of influential Apple fan blog The Loop. "I really wanted it to work and become my default music streaming service, but after the problems I’ve experienced over the last couple of weeks, I’m disabling it altogether."

If the early numbers are any indication, however, Cook and Co. have quite a ways to go before catching up with the reigning music streaming champ.

Maybe -- MAYBE -- Apple Music just fucking sucks and millennials (and their darned digital literacy) can smell it a mile off.

— Cariad Eccleston (@cariadeccleston) August 6, 2015

According to Spotify, 75 million people are active on its free service, and 20 million pay the $9.99-a-month fee for its premium music service. Pandora, which offers both ad-supported free and subscription options, said it had 79.4 million active users in its most recent quarter."

Da, loše brojke.

 

http://www.theregister.co.uk/2015/08/06/two_months_to_cancel_apple_music_subscriptions/

 

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Apple Music ima 11 milijuna korisnika
MdN kaže...

"Unfortunately, virtually no one wants to use it. "I had high hopes for Apple Music," writes Jim Dalrymple of influential Apple fan blog The Loop. "I really wanted it to work and become my default music streaming service, but after the problems I’ve experienced over the last couple of weeks, I’m disabling it altogether."

If the early numbers are any indication, however, Cook and Co. have quite a ways to go before catching up with the reigning music streaming champ.

Maybe -- MAYBE -- Apple Music just fucking sucks and millennials (and their darned digital literacy) can smell it a mile off.

— Cariad Eccleston (@cariadeccleston) August 6, 2015

According to Spotify, 75 million people are active on its free service, and 20 million pay the $9.99-a-month fee for its premium music service. Pandora, which offers both ad-supported free and subscription options, said it had 79.4 million active users in its most recent quarter."

Da, loše brojke.

 

http://www.theregister.co.uk/2015/08/06/two_months_to_cancel_apple_music_subscriptions/

 

 Zašto bi bile loše brojke? Čak i ako pretpostavimo da niti jedan jedini korisnik Spotifya ili Pandore ne prijeđe na Apple Music, još uvijek ostaje barem 600 milijuna korisnika koji imaju iTunes račun i koji trenutno ne koriste još nikakav streaming servis. Kolika je vjerojatnost da će oni, ako i kada se odluče za prijelaz na streaming, uzeti Spotify, a kolika da će se ipak odlučiti za opciju koja im je ugrađena u uređaj koji koriste, jeftinija (family paket Apple Music-a je bitno povoljniji od Spotify-a) i dugoročno vjerojatno bolja zbog ekskluzivnih ugovora koje će Apple zahvaljujući svojoj veličini moći isposlovati sa mizičkom industrijom. Treba dugoročno razmišljati, neka  u narednih godinu dana uzmu samo 5% od tih 600+ milijuna čije kreditne kartice već imaju, bit će veći od Spotifya. Dakle oni uopće ne računaju na prebjege sa drugih servisa, nego na onih 90% koji još nemaju nikakav servis. 

12 godina
neaktivan
offline
Apple Music ima 11 milijuna korisnika

Moguće. Apple dobro zna kako uvaliti ljudima ono što ne znaju da im treba, možda samo promijene pristup. Uglavnom, vidjećemo kroz koju godinu.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Apple Music ima 11 milijuna korisnika

Ja sam siguran da ce ovo profunkcionirati....uvijek je nekako lezernije koristiti originalni servis..

 

Vjerojatno ce i ponuditi 6 mj. usluge uz novi iP proizvod...

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011. http://facebook.com/MandicPhoto
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Apple Music ima 11 milijuna korisnika
RobertS kaže...
MdN kaže...

"Unfortunately, virtually no one wants to use it. "I had high hopes for Apple Music," writes Jim Dalrymple of influential Apple fan blog The Loop. "I really wanted it to work and become my default music streaming service, but after the problems I’ve experienced over the last couple of weeks, I’m disabling it altogether."

If the early numbers are any indication, however, Cook and Co. have quite a ways to go before catching up with the reigning music streaming champ.

Maybe -- MAYBE -- Apple Music just fucking sucks and millennials (and their darned digital literacy) can smell it a mile off.

— Cariad Eccleston (@cariadeccleston) August 6, 2015

According to Spotify, 75 million people are active on its free service, and 20 million pay the $9.99-a-month fee for its premium music service. Pandora, which offers both ad-supported free and subscription options, said it had 79.4 million active users in its most recent quarter."

Da, loše brojke.

 

http://www.theregister.co.uk/2015/08/06/two_months_to_cancel_apple_music_subscriptions/

 

 Zašto bi bile loše brojke? Čak i ako pretpostavimo da niti jedan jedini korisnik Spotifya ili Pandore ne prijeđe na Apple Music, još uvijek ostaje barem 600 milijuna korisnika koji imaju iTunes račun i koji trenutno ne koriste još nikakav streaming servis. Kolika je vjerojatnost da će oni, ako i kada se odluče za prijelaz na streaming, uzeti Spotify, a kolika da će se ipak odlučiti za opciju koja im je ugrađena u uređaj koji koriste, jeftinija (family paket Apple Music-a je bitno povoljniji od Spotify-a) i dugoročno vjerojatno bolja zbog ekskluzivnih ugovora koje će Apple zahvaljujući svojoj veličini moći isposlovati sa mizičkom industrijom. Treba dugoročno razmišljati, neka  u narednih godinu dana uzmu samo 5% od tih 600+ milijuna čije kreditne kartice već imaju, bit će veći od Spotifya. Dakle oni uopće ne računaju na prebjege sa drugih servisa, nego na onih 90% koji još nemaju nikakav servis. 

 

Pitanje kolko će trajati dugo takve cijene - u tijeku je istraga obzirom da smrad od Applea uzima Spotifyu 3 dolara od 10 kolko korisnik plati za Spotify kroz iTunes, a onda još za svoj servis naplaćuju istu cijenu.

http://www.theverge.com/2015/5/6/8558647/apple-ftc-spotify-app-store-antitrust

 

Svejedno, ako uz toliki broj korisnika iOS uređaja nisu skupili više od 11 milijuna nakon lansiranja i uz free promociju teško da će uskoro ozbiljno ugroziti ostale. Za očekivati je da će im drastično pasti broj korisnika nakon isteka promocije, a pitanje onda kad će se vratiti nazad i na tih 11.

Ali ipak je to Apple, što god napravili dobivaju pa tako i s ovim.

14 godina
offline
Re: Apple Music ima 11 milijuna korisnika
Chronosus, kako je to "smrad od Applea" jer uzima 3 od 10$ za korisnike Spotifya?? Jeli bi trebao mukte davat?
ptspclan.com | visit us ^^
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice