Apple nakon 13 godina prestao rasti

poruka: 78
|
čitano: 8.149
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Apple nakon 13 godina prestao rasti".
11 godina
offline
Apple nakon 13 godina prestao rasti

Pa dobro je i trajalo, a i ovakav jer rezultat neminovan. Svako se tržište zasiti pa je došao red i na ovo. 

jaska jaska jaskaja
Moj PC  
10 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Apple nakon 13 godina prestao rasti

Tim Cook je uvjeren da je ovo prolazno i da će se rast vratiti. Pa ti menađeri stvarno nisu normalni. Vjerojatno u svojoj projekciji ima zacrtano da će 2036. prodati 2 mobitela godišnje po glavi stanovnika.

 
14 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Apple nakon 13 godina prestao rasti
Tužna vijest za BOL-ovce. Vrijeme da se osnuje fond "dajmo im da rastu" u koji ćemo uplaćivati dio svojih prihoda.
 
3 0 hvala 0
16 godina
offline
Apple nakon 13 godina prestao rasti

Apple od odlaska Steve Jobsa ima katastrofalne poslovne odluke. Treba li uopce spomenuti da i najnoviji Apple-ov iPhone 6s dolazi sa samo 16 GB memorije u osnovnom modelu! Pa kad je tek izašao, iPhone 4 je u osnovnom modelu dolazio s isto toliko memorije. Dakle 5 generacija stariji uredaj ima jednaku memoriju za pohranu, a potreba za istom drasticno raste (slike s više megapiksela, aplikacije sve vece...).

 

Ja stvarno ne razumijem tu poslovnu politiku. Dakle oni tu pokušavaju zaraditi na glupih 16 umjesto 32 GB storage-a, odnosno tjeraju kupce da kupuju skuplji model, a ne shvaćaju da frustrirani korisnik koji snimi 10 minuta videa (karikiram) i dobije poruku da je nestalo memorije, teško da će tako lako opet kupit iPhone.

 
20 1 hvala 1
12 godina
neaktivan
offline
Apple nakon 13 godina prestao rasti

Da mi je znati tko piše ove članke ,a ne istraži dobro ono što napiše, Apple NIJE najbogatija kompanija nasvijetu.

Npr. Samsung je veći od Googlea, Applea skupa. 

 
1 5 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Apple nakon 13 godina prestao rasti
matt07 kaže...

Da mi je znati tko piše ove članke ,a ne istraži dobro ono što napiše, Apple NIJE najbogatija kompanija nasvijetu.

Npr. Samsung je veći od Googlea, Applea skupa. 

Krivo, Samsung nije jedna "firma" nego divovski konglomerat. Cak i bez obzira na to, Apple ima daleko veci profit od citavog Samsung konglomerata.

16 godina
offline
Re: Apple nakon 13 godina prestao rasti

Možda najbogatija ako se gleda samo IT branša, Samsung je ogroman konglomerat koji ne proizvodi samo IT opremu. A opet, ako se gleda po zaradi, onda je ispred Samsunga.

Dvije su stvari beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran - Einstein ----- www.cigoff.eu -----
16 godina
offline
Re: Apple nakon 13 godina prestao rasti
matt07 kaže...

Da mi je znati tko piše ove članke ,a ne istraži dobro ono što napiše, Apple NIJE najbogatija kompanija nasvijetu.

Npr. Samsung je veći od Googlea, Applea skupa. 

 Brijem da si naso ovaj video negdje na fejsu u grupi "jeste li znali" i sad vec par tjedana hodocastis i siris pamet.

Btw Japan je pun takvih konglomerata pa ne vidim da si se njih sjetio

 

Ontopic, apple u 6mj ima vece prihode od hrvatskog bdp :|

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
Poruka je uređivana zadnji put sri 27.4.2016 10:04 (nixass).
12 godina
offline
Apple nakon 13 godina prestao rasti

Taman da obore cijene (oboriće'malo sutra)

Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Apple nakon 13 godina prestao rasti

U ovom "problemu" ako se analitički pogleda sam problem kao takav, ovo je neminovno istina, ali i utvaram si samo mali predah u novijem jačem uzletu Apple brenda! 

Što bi bilo kad vi bilo da je Steve Jobs poživio još kojih pedesetak godina, o tome možemo samo "maštati i razmišljati", ali kada bih mogao staviti svojih 100€ na jednu od oklada da je Upravo ON ostavio iza sebe crte smjernica napretka i progresivnog razvoja Apple brenda kao takvog, ja bih tute bez pola muke stavio svoje oere! 

Kada pogledaš jedan MacBookAir, evidentno je da su poslije njega niknuli brojni klonovi po uzoru na njega, po izlasku iPad tableta, mam je uslijedio razvoj, kvalitetan razvoj tablet sektora, pa samo zbog toga ne treba ako ništa povjerovati da je "ovo" očekivano smanjenje vrijednosti dionica ili smanjenje prodaje nešto što može ukazivati na razvoj događaja, ali sa negativnim predznakom! 

ATJ Lučko
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Apple nakon 13 godina prestao rasti

Pogledaj si video gdje je sve lijepo čovijek istražio i objasnio. Tu si u pravu Samsung je grupa , ali u 2014 Samsung je zaradio 305 bilijuna dok je Apple 180, tako da to što si rekao o profitu nije točno. Da ne govorim kako Samsung proizvodi čipove i ostale stvari koje Apple kupuje od njih..

No uglavnom ja sam se osvrnuo na to da su u članku napisali da su oni najbogatiji na svijetu što nije točno.

11 godina
offline
Apple nakon 13 godina prestao rasti

Ja sam osobno kao i Apple prestao rasti sa 13 godina... nekad najvislji danas samo visoko letim :)

 
1 6 hvala 0
16 godina
online
Apple nakon 13 godina prestao rasti
Sad će 13 godina padati.
I'm silicon-based life-form
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Apple nakon 13 godina prestao rasti

Inače pratim tog lika na Youtubu jer ima jako zanimljive stvari,usporedio sam Samsung jer se Apple i Samsung uvijek nekako uspoređuju ,tako da sam i ja onda.

Btw pogledao sam i stvari o Tesli, Applu itd, tako da ako ciljaš da sam Samsung fanboy nije istina.

14 godina
offline
Apple nakon 13 godina prestao rasti

Dokaz da Tim Cook radi odličan posao. Appleu nikad nije bilo u interesu biti najbogatija, najiščekivanija, najvrijednija kompanija, jer su dugoročno to samo opterećenja. Tja pa dokaz je i ovaj financ. izvještaj za Q2 2016., a i sami ljudi iz vrha Apple su par puta između redova tako najavili.

Prijaviš prihod od 50 milijardi $ za zadnja 3 mjeseca i pras nije dobro :-), i imaš 232 milijarde $ keša, ali nije dobro, imaš povećane prihode od servisa (Apple Music, App Store, itd), ali nije dobro. I tako redom zadnjih godina. Jer tko prati Apple, dionice i njihova financijska izvješća primjetit će da je u zadnjih par godine skoro uvijek uslijedio pad dionice nakon izvješća premda su uvijek bili prijavljivani rekordni poslovni rezultati. Osobno sam uvjeren kako je ovo dugoročna strategija uprave Apple da mu smanji vrijednost i očekivanja. Taj proces će trajati cijelu ovu i najvjerojatnije iduću godinu, jer najstabilniji si kad imaš redovne prihode, dobru prodaju i maržu, ali bez velikih očekivanja i stalnog pritiska dioničara i tržišta.

 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Apple nakon 13 godina prestao rasti

... nije problem u tome. Problem je u ovom grafu. I to veliki. Najvio sam ja ovo na forumu prije 2-3 mjeseca, ali nitko nije obraćao pažnju na to. I nema to veze sa strategijom tvrtke. To su tržišni uvjeti,

Poruka je uređivana zadnji put sri 27.4.2016 11:05 (mikulam).
 
0 0 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
Re: Apple nakon 13 godina prestao rasti
devotion kaže...

Dokaz da Tim Cook radi odličan posao. Appleu nikad nije bilo u interesu biti najbogatija, najiščekivanija, najvrijednija kompanija, jer su dugoročno to samo opterećenja. Tja pa dokaz je i ovaj financ. izvještaj za Q2 2016., a i sami ljudi iz vrha Apple su par puta između redova tako najavili.

Prijaviš prihod od 50 milijardi $ za zadnja 3 mjeseca i pras nije dobro :-), i imaš 232 milijarde $ keša, ali nije dobro, imaš povećane prihode od servisa (Apple Music, App Store, itd), ali nije dobro. I tako redom zadnjih godina. Jer tko prati Apple, dionice i njihova financijska izvješća primjetit će da je u zadnjih par godine skoro uvijek uslijedio pad dionice nakon izvješća premda su uvijek bili prijavljivani rekordni poslovni rezultati. Osobno sam uvjeren kako je ovo dugoročna strategija uprave Apple da mu smanji vrijednost i očekivanja. Taj proces će trajati cijelu ovu i najvjerojatnije iduću godinu, jer najstabilniji si kad imaš redovne prihode, dobru prodaju i maržu, ali bez velikih očekivanja i stalnog pritiska dioničara i tržišta.

8 godina
odjavljen
offline
Re: Apple nakon 13 godina prestao rasti

Mislis da ce cuvati rezultat? Nazalost tvoju ekonomija tako ne funkcionise. Moras rasti da bi opstao a ne jer si pohlepan...

10 godina
offline
Apple nakon 13 godina prestao rasti

Odmah otpustit 20.000 ljudi da se prikaže veća dobit! Komapnija mora nastavit rast jer to je najvažnije neeee??? *pljuc*

Moj PC  
1 0 hvala 0
8 godina
offline
Apple nakon 13 godina prestao rasti

Mala digresija, glede nevjerojatnog naslova:
Ako je Apple prestao rasti, što im se tek desilo s prihodima?
Malo ću pojačati tv jer mi tu nešto smrdi pred ušima...
Zar je tako teško napisati "Apple-u dobit (ili prihodi) prestala rasti"? Pobogu, ne "raste" Apple, može se eventualno "širiti", odn širiti poslovni udio globalno ili kako li već.

Znam da zvuči kao zanovijetanje, ali ako se na (bar formalno) informatičkom portalu spotičemo o nepismenost, što onda možemo očekivati od ostatka "žurnalizma"?

 
2 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Apple nakon 13 godina prestao rasti
matt07 kaže...

Da mi je znati tko piše ove članke ,a ne istraži dobro ono što napiše, Apple NIJE najbogatija kompanija nasvijetu.

Npr. Samsung je veći od Googlea, Applea skupa. 

 

https://en.wikipedia.org/wiki/Saudi_Aramco

 

Apple je najvrijednija "izlistana" firma, ne znaci istovremeno da je najvrijednija ili najbogatija na svijetu.

12 godina
offline
Re: Apple nakon 13 godina prestao rasti
matt07 kaže...

Pogledaj si video gdje je sve lijepo čovijek istražio i objasnio. Tu si u pravu Samsung je grupa , ali u 2014 Samsung je zaradio 305 bilijuna dok je Apple 180, tako da to što si rekao o profitu nije točno. Da ne govorim kako Samsung proizvodi čipove i ostale stvari koje Apple kupuje od njih..

No uglavnom ja sam se osvrnuo na to da su u članku napisali da su oni najbogatiji na svijetu što nije točno.

 Razlikujes li ti pojmove zarada i profit?

16 godina
offline
Re: Apple nakon 13 godina prestao rasti
assassin.st kaže...

 Razlikujes li ti pojmove zarada i profit?

 Bojim se da ih ti razlikuješ, a ne bi trebao.

 

(zarada=dobit=profit)

The Internet is so big, so powerful and pointless, that for some people it is a complete substitute for life.
12 godina
odjavljen
offline
Re: Apple nakon 13 godina prestao rasti
Nije Apple glup da ne može čip napravit.
13 godina
offline
Re: Apple nakon 13 godina prestao rasti
izith kaže...
assassin.st kaže...

 Razlikujes li ti pojmove zarada i profit?

 Bojim se da ih ti razlikuješ, a ne bi trebao.

 

(zarada=dobit=profit)

Usudim se kazati da ste vi kolega pozabili u kalkulaciju ubaciti i još jednu referencu, uložena sredstva! 

 

Ako u kompletan razvoj uložiš 250 po komadu recimo nečega, a proizvod prodaš za 1000 ili čak za 1250 isto nečega, nije isto ako uložiš u razvoj po komadu 180 a proizvod prodaješ po 400 ili 480 maksimalno, ako! 

Uz ogradu, na prva kalkulacija je rezervirana za najjeftiniji model gadgeta, jer je zarada u globalu i veća za veći gadgeta, recimo 300 uloženo a 1500 zarada, koja je moguće i nešto malo manja, ali na nekoliko milja komada se to vrlo lijepo generira i akumulira! 

ATJ Lučko
15 godina
offline
Apple nakon 13 godina prestao rasti

vjerojatno nešto s hormonima. ionako su od jobsove smrti gmo. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Apple nakon 13 godina prestao rasti
matt07 kaže...

Pogledaj si video gdje je sve lijepo čovijek istražio i objasnio. Tu si u pravu Samsung je grupa , ali u 2014 Samsung je zaradio 305 bilijuna dok je Apple 180, tako da to što si rekao o profitu nije točno. Da ne govorim kako Samsung proizvodi čipove i ostale stvari koje Apple kupuje od njih..

No uglavnom ja sam se osvrnuo na to da su u članku napisali da su oni najbogatiji na svijetu što nije točno.

 

Brkas profit i prihod. I nije bilijun nego je milijarda. Na engleski je billion milijarda a ne bilijun.

 

Kakve veze ima sta Apple kupuje cipove u Samsunga sa icim?

8 godina
odjavljen
offline
Apple nakon 13 godina prestao rasti

AMD raste, Apple pada.

Što se to događa u svijetu, da li se konačno kritična masa pametnih ljudi počela približavati brandašima 

Battlelog: Glavas_ZG
Poruka je uređivana zadnji put sri 27.4.2016 13:27 (Glavas_ZG).
 
1 1 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Apple nakon 13 godina prestao rasti
Trebalo je 9 godina da ljudi shvate da kupuju glupi poluproizvod 😂
 
1 4 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Apple nakon 13 godina prestao rasti

Korisnici ce i dalje kupovat Apple, jako vole kad odes na more ili na put i ne mozes si prebacit pjesme na mob. Osim toga prednost iPhone-a je da moras ici na YouTube tutorijal da postavis custom ringtone. Odlicni feature-i, da bar to Android ima.

http://isvijet.com.hr, Siemens C60, SE K700i, Samsung D600, Sam. Omnia i900, iPhone 3G, iPhone 3GS, iPhone 4, Galaxy SIII, Nexus 5, LG G3
 
3 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice