Apple prelazi na "flat" dizajn

poruka: 32
|
čitano: 7.000
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Apple prelazi na "flat" dizajn".
11 godina
neaktivan
offline
Apple prelazi na "flat" dizajn

Sada Microsoft odmah treba tužiti Apple radi sljedećeg:

 

- Upotrebe kockica

- Krađe vizualnog identiteta

- Sabotaže

 

Našlo bi se još po nešto ....

 

 
40 6 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Apple prelazi na "flat" dizajn
metro sucelje se sve vise vida po netu
ljudi koji ne vole metro ne shvacaju utjecaj ms-a
i da ce ga zavoliti ili milom ili silom
12 godina
protjeran
offline
Apple prelazi na "flat" dizajn

EDIT: koji promašajj arg {#}

Poruka je uređivana zadnji put pet 22.3.2013 20:08 (DeusExMachin).
 
2 14 hvala 1
15 godina
neaktivan
offline
Re: Apple prelazi na "flat" dizajn
DeusExMachin kaže...

... novi iMac, Macbook Pro i Air, iPod Touch, iPod Nano, iPad Mini... Iako, najljepši dizajno kod apple je defenitivno u macovima. Mnogi se čudi zašto tolika cijena a ne pitaju se koliko ti materijali košta, šta je je cijena je previše ali .. 

Priča se o dizajnu GUI-ja (sučelja ,softvera) ne hardvera.

 

Sad će se malo kopirat Metro ,iliti Modern UI Windowsa 8 i WP-a.

OS X 10.9? OS X 10.9?
 

If it ain't broken, you're not working hard enough ...
Poruka je uređivana zadnji put pet 22.3.2013 19:01 (kizo2703).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Apple prelazi na "flat" dizajn
apoteka kaže...
metro sucelje se sve vise vida po netu
ljudi koji ne vole metro ne shvacaju utjecaj ms-a
i da ce ga zavoliti ili milom ili silom

Vizualno je Metro lijep, čiste linije, dobro odabrane boje, elegantna tipografija (Segoe UI Light)... svakako djeluje "moćnije" od XP Lune ili Vista/7 Aero sučelja.

Nije čudo da ga mnogi sad kopiraju.

15 godina
neaktivan
offline
Re: Apple prelazi na "flat" dizajn
Luciano kaže...

Vizualno je Metro lijep, čiste linije, dobro odabrane boje, elegantna tipografija (Segoe UI Light)... svakako djeluje "moćnije" od XP Lune ili Vista/7 Aero sučelja.

Nije čudo da ga mnogi sad kopiraju.

Moćnije? Dok od Lune sve izgleda bolje ,naspram Aero sučelja izgleda isprano i prazno.

 

Pogotovo na Metro aplikacijama na full hd monitorima.

 

Ali ,za mobilne telefone je taman.

If it ain't broken, you're not working hard enough ...
15 godina
odjavljen
offline
Apple prelazi na "flat" dizajn

Čisto sumnjam da će kopirati baš Modern (Metro). Radi se o naginjanju na "flat" dizajn, što svakako nije isto što i Swiss dizajn, (ono od čega je Metro izvučen) a kamoli Modern/Metro.

:)
Moj PC  
9 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
Apple prelazi na "flat" dizajn

metro je lijep pogotovo na mobilniom windowsu makar meni a ako ih apple kopira ja nevidim razlog da ih netuže 

 
2 6 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Apple prelazi na "flat" dizajn
kizo2703 kaže...

Moćnije? Dok od Lune sve izgleda bolje ,naspram Aero sučelja izgleda isprano i prazno.

 

Pogotovo na Metro aplikacijama na full hd monitorima.

 

Ali ,za mobilne telefone je taman.

Meni osobno je Aero konfuzan. Evo sad imam 11 otvorenih prozora na 2 x 24" (1920x1080) i od prozirnih ploha više ne znam gdje je koji prozor.

 

Inače, isprobao sam Win8 na Asusovom ultrabooku sa touch ekranom, i moram priznati da sam se i ja, kao metuzalem iz MS-DOS doba, jako brzo privikao na čiste plohe i packanje po ekranu.

Nakon 2-3 dana sam se toliko privikao da sam na svakom kompu instinktivno išao prstom po ekranu;-) 

 

Svako sučelje zahtjeva koji dan privikavanja... kada sam sa Win2k prelazio na XP, bilo mi je užasno snaći se na novi "Start" izbornik;-) A tabove u novom Officeu još nisam svladao:-(

12 godina
protjeran
offline
Re: Apple prelazi na "flat" dizajn
Luciano kaže...

Meni osobno je Aero konfuzan. Evo sad imam 11 otvorenih prozora na 2 x 24" (1920x1080) i od prozirnih ploha više ne znam gdje je koji prozor.

 

 

Stavi temu koja nije prozirna.

daniel
15 godina
neaktivan
offline
Re: Apple prelazi na "flat" dizajn
Luciano kaže...

Meni osobno je Aero konfuzan. Evo sad imam 11 otvorenih prozora na 2 x 24" (1920x1080) i od prozirnih ploha više ne znam gdje je koji prozor.

Nikad nikakvih problema. Ali ,za to postoji taskbar i tumbnailovi

  ili Flip3D
  i uvijek znam gdje sam ,pa i na 3 27'' monitora koje imam na poslu. {#}

 

Jednostavno ,stvar navike.

 

A i uvijek se prozirnost može isključiti ,samo treba maknuti kvačicu.

I još uvijek izgleda bolje od Osmice!! I još uvijek izgleda bolje od Osmice!!
 

If it ain't broken, you're not working hard enough ...
Poruka je uređivana zadnji put pet 22.3.2013 20:52 (kizo2703).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Apple prelazi na "flat" dizajn
intel97 kaže...

metro je lijep pogotovo na mobilniom windowsu makar meni a ako ih apple kopira ja nevidim razlog da ih netuže 

osveta bi bila slatka, ali verovatno neće biti šupci poput njih, i pustiti decu da se igraju

15 godina
offline
Re: Apple prelazi na "flat" dizajn
kizo2703 kaže...
Luciano kaže...

Meni osobno je Aero konfuzan. Evo sad imam 11 otvorenih prozora na 2 x 24" (1920x1080) i od prozirnih ploha više ne znam gdje je koji prozor.

Nikad nikakvih problema. Ali ,za to postoji taskbar i tumbnailovi

 

Pregledavanje vise otvorenih prozora odjednom je daleko ali daleko bolje sredeno na Macu. To govorim iz vlastitog iskustva. Inace kada radim nesto za kompom otvaram miljun stvari i na winsima bi se uvijek izgubio medu svim tim prozorima dok Apple je to jako elegantno sredio. 

 

Mozda je cisto stvar ukusa, ali meni winsi sto se toga tice nikako nisu odgovarali, i jos uvijek mi nije jasno zasto to Microsoft ne sredi (doduse neznam, mozda su 8icu sredili, nisam jos isprobao).

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 22.3.2013 22:01 (Independent).
15 godina
offline
Re: Apple prelazi na "flat" dizajn
Krtislav1 kaže...
intel97 kaže...

metro je lijep pogotovo na mobilniom windowsu makar meni a ako ih apple kopira ja nevidim razlog da ih netuže 

osveta bi bila slatka, ali verovatno neće biti šupci poput njih, i pustiti decu da se igraju

E, alo, ako se dobro sjećam Macovi su pred 10 godina imali praktički Win 8 sučelje, a i neki Linuxi su vrlo sličnu stvar (npr. Ubuntu, samo mrvicu manje efektnu) nudili pred par godina pa se baš i ne pitam tko tu koga kopira {#}

Einsteine, da ti olakšam teoriju: samo za svemir postoji vjerojatnost da nije bezgraničan
15 godina
neaktivan
offline
Re: Apple prelazi na "flat" dizajn
Independent kaže...

Pregledavanje vise otvorenih prozora odjednom je daleko ali daleko bolje sredeno na Macu. To govorim iz vlastitog iskustva. Inace kada radim nesto za kompom otvaram miljun stvari i na winsima bi se uvijek izgubio medu svim tim prozorima dok Apple je to jako elegantno sredio. 

 

Mozda je cisto stvar ukusa, ali meni winsi sto se toga tice nikako nisu odgovarali, i jos uvijek mi nije jasno zasto to Microsoft ne sredi (doduse neznam, mozda su 8icu sredili, nisam jos isprobao).

Malo više WOW efekta ,ništa drugo.

Da ,samo je stvar ukusa i osobnih preferenci.

genije_čudo_prirode kaže...

E, alo, ako se dobro sjećam Macovi su pred 10 godina imali praktički Win 8 sučelje, a i neki Linuxi su vrlo sličnu stvar (npr. Ubuntu, samo mrvicu manje efektnu) nudili pred par godina pa se baš i ne pitam tko tu koga kopira {#}

Prije 10 godina ,Windowsi su ipak izgledali bolje.

 A i Osmica ipak izgleda bolje od OS 9 od prije 10 godina!!

If it ain't broken, you're not working hard enough ...
Poruka je uređivana zadnji put pet 22.3.2013 22:41 (kizo2703).
15 godina
offline
Apple prelazi na "flat" dizajn

Opet neki likovi vode besmilsena prepucavanja.

 

Ovdje se ne govori o kopiraranju dizajna nego 'de facto' o odustajanju od dosadašnje 'mantre' korištenja tekstura koje oponašaju stvarne predmete (drvene police u iBooks-u, notesa u Contacts-ima, stranica papira u Notes-u, zatvarača objektiva u Camer-i i sl.) i prelasku na klasični 'kompjuterski' dizajn.

 
10 0 hvala 2
15 godina
neaktivan
offline
Apple prelazi na "flat" dizajn

Flat dizajn, tj. fail dizajn tj. nedostatak dizajna.

 
1 6 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Apple prelazi na "flat" dizajn

Hoće i to patentirati?

Professional Case and PC modder. Sponsored by: CoolerMaster,Inter-tech,ASBIS, LD Cooling, MG Vrbanus , iShop,Noiseblocker,Shuttle,In Win, Enermax, EKWB, ASUS
Moj PC  
3 4 hvala 0
11 godina
protjeran
offline
Re: Apple prelazi na "flat" dizajn
Independent kaže...
kizo2703 kaže...
Luciano kaže...

Meni osobno je Aero konfuzan. Evo sad imam 11 otvorenih prozora na 2 x 24" (1920x1080) i od prozirnih ploha više ne znam gdje je koji prozor.

Nikad nikakvih problema. Ali ,za to postoji taskbar i tumbnailovi

 

Pregledavanje vise otvorenih prozora odjednom je daleko ali daleko bolje sredeno na Macu. To govorim iz vlastitog iskustva. Inace kada radim nesto za kompom otvaram miljun stvari i na winsima bi se uvijek izgubio medu svim tim prozorima dok Apple je to jako elegantno sredio. 

 

Mozda je cisto stvar ukusa, ali meni winsi sto se toga tice nikako nisu odgovarali, i jos uvijek mi nije jasno zasto to Microsoft ne sredi (doduse neznam, mozda su 8icu sredili, nisam jos isprobao).

 

 

Aha, pogotovo kad imas nekoliko windowa otvorenih u browseru, plus x-code i pdf, a taskbara nigdje, slabo je to rijeseno. Za casual korisnike je ok.

12 godina
neaktivan
offline
Apple prelazi na "flat" dizajn

Evo tko na Windowsima zeli desktop/tab switcher,hot cornere,prečace...itd.

 

Besplatan i lagan program. http://www.dexpot.de/

Moj PC  
3 0 hvala 2
15 godina
neaktivan
offline
Apple prelazi na "flat" dizajn

Mah, ne vidim baš neke pametne komentare, sve što Apple će napraviti je 2D izgled ikona i neće biti šarene, nego uniformirane boje.

 

A Microsoft ih sigurno neće moć tužit. Ipak je Apple stara lija u tome, neće to dopustiti.

 

Usput, samo da kažem, da IOS/Android nije niti blizu korisničkog iskustva Windows Phonea 8. WP gaji futuristički izgled, dok IOS je još u 2007. A Android ga kopira.

Imamo televune, radivone, televizije, lektrika, lektrika, sva čuda, raj na zemlji brajo... Samo nemamo pisme, ni ognjišta ni smija... E!
 
2 6 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Apple prelazi na "flat" dizajn

 

@ fade

Baš sam tražio nešto ovakvo,maleno za HTCP kantu... Thanks

Poruka je uređivana zadnji put sub 23.3.2013 8:56 (Pubovo).
15 godina
odjavljen
offline
Re: Apple prelazi na "flat" dizajn

Smooth, koristio sam WP7, koristim WP 7.8 i probao sam WP8... iskreno, mislim da nisi baš u pravu. Dok je WP zaista "svjež" kad ga tek kreneš koristiti, kroz koji mjesec vidiš i mane. iOS je daleko ispoliraniji sustav s nekim boljim rješenjima. Ono u čemu je, doduše, WP nepobjediv je tipkovnica. Tu zaista ni Android ni iOS nisu toliko dobri.

:)
15 godina
neaktivan
offline
Apple prelazi na "flat" dizajn

Prava istina je da Windows nije prvi, niti blizu sa flat dizajnom, ako se već tako gleda od velikih brandova prvi je Google, naravno sa bivšim Apple dizajnerm na čelu :P

 
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Apple prelazi na "flat" dizajn
Tonči kaže...

Smooth, koristio sam WP7, koristim WP 7.8 i probao sam WP8... iskreno, mislim da nisi baš u pravu. Dok je WP zaista "svjež" kad ga tek kreneš koristiti, kroz koji mjesec vidiš i mane. iOS je daleko ispoliraniji sustav s nekim boljim rješenjima. Ono u čemu je, doduše, WP nepobjediv je tipkovnica. Tu zaista ni Android ni iOS nisu toliko dobri.

Slazem se sa svime osim sa tipkovnicom. Sto ti je toliko dobro u WP tipkovnici? Meni je bolja bila iOS tipkovnica. Na android tipkovnice se ne mogu referirati jer zadnje sto sam koristio bio je Froyo na middle class uredjaju.

Rvat katolik!
15 godina
odjavljen
offline
Re: Apple prelazi na "flat" dizajn

Pa, meni je imho, tipkovnica na WP jednostavno najdraža. Najmanje griješim na njoj. No, možda je to do mene. 

 

P.S. off-topic smo :){#}

:)
15 godina
neaktivan
offline
Re: Apple prelazi na "flat" dizajn
Tonči kaže...

Smooth, koristio sam WP7, koristim WP 7.8 i probao sam WP8... iskreno, mislim da nisi baš u pravu. Dok je WP zaista "svjež" kad ga tek kreneš koristiti, kroz koji mjesec vidiš i mane. iOS je daleko ispoliraniji sustav s nekim boljim rješenjima. Ono u čemu je, doduše, WP nepobjediv je tipkovnica. Tu zaista ni Android ni iOS nisu toliko dobri.

Ja već 2mj koristim Lumiu 820 i najzadovoljniji sam od svih touchscreen mobitela koje sam imao. Još to nije lako ko na numeričkim tipkovnicama, al eto, valjda će bit. Premda OS ima mana i o tome sam već pisao, mislim da neke jedinstveno rješene stvari su mi sad bolje nego dok sam bio na Androidu. Npr. svi se žale na notifikacijski centar, meni je još bolje rješenje obavijesti na lock screenu. Naravno, ako ih aplikacije podržavaju. IOS nisam nikad probao dalje od postavljanja mreže i Exchange-a, ali onaj UI nebi sad mogao zamjeniti s IOS-om.

 

Doduše, ljepota je u korisnikovim očima.

Imamo televune, radivone, televizije, lektrika, lektrika, sva čuda, raj na zemlji brajo... Samo nemamo pisme, ni ognjišta ni smija... E!
Poruka je uređivana zadnji put sub 23.3.2013 12:34 (Smooth Operator).
15 godina
odjavljen
offline
Re: Apple prelazi na "flat" dizajn
Smooth Operator kaže...
 IOS nisam nikad probao dalje od postavljanja mreže i Exchange-a, ali onaj UI nebi sad mogao zamjeniti s IOS-om.

:)

:)
15 godina
neaktivan
offline
Re: Apple prelazi na "flat" dizajn
Tonči kaže...

:)

Naravno, najbolje je kad Generalni Direktor kupi ajfon i kad mu prebaciš brojeve, pa ako je inozemni broj, a on ga upisao 00, a nije plus, pa kad ga ta osoba poziva, nema prikaza imena iz imenika. Pa prebacivaj, pa ručno ispravljaj, srećom znam par cecova s s vcfovima i kopiranjima, pa se nekako riješi.

 

Takve stvari su vrlo smješne. Isto kao kad WP7 neće da učita savršeno dobar certifikat za Exchange.

 

Niti jedan nije savršen.

Imamo televune, radivone, televizije, lektrika, lektrika, sva čuda, raj na zemlji brajo... Samo nemamo pisme, ni ognjišta ni smija... E!
15 godina
offline
Re: Apple prelazi na "flat" dizajn
kizo2703 kaže...
Independent kaže...

Pregledavanje vise otvorenih prozora odjednom je daleko ali daleko bolje sredeno na Macu. To govorim iz vlastitog iskustva. Inace kada radim nesto za kompom otvaram miljun stvari i na winsima bi se uvijek izgubio medu svim tim prozorima dok Apple je to jako elegantno sredio. 

 

Mozda je cisto stvar ukusa, ali meni winsi sto se toga tice nikako nisu odgovarali, i jos uvijek mi nije jasno zasto to Microsoft ne sredi (doduse neznam, mozda su 8icu sredili, nisam jos isprobao).

 

genije_čudo_prirode kaže...

E, alo, ako se dobro sjećam Macovi su pred 10 godina imali praktički Win 8 sučelje, a i neki Linuxi su vrlo sličnu stvar (npr. ...

 

 

 

 

Ovo je povratak u user experience Win-Max OS iz 2002:

Windows XP vs. Max OS X, 2002 Windows XP vs. Max OS X, 2002
 

Naravno, stvar je osobnog ukusa oko dizajna korisničkog sučelja. Osobno, nakon što sam isprobao Dell tablet sa Win 8, mislim da je konačno došlo opravdano vrijeme zamjene laptopa ovim tipom tableta koji nudi punokrvni OS, zajedno sa kvalitetnim dockom koji omogućuje veliki ekran, tipkovnicu, mrezu, hrpu uređaja na USB-u ....

Einsteine, da ti olakšam teoriju: samo za svemir postoji vjerojatnost da nije bezgraničan
Poruka je uređivana zadnji put sub 23.3.2013 19:03 (genije_čudo_prirode).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice