Appleova dobit najveća ikada

poruka: 32
|
čitano: 5.521
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Appleova dobit najveća ikada".
13 godina
offline
Appleova dobit najveća ikada

drugi najveći kvartal globalno je imao gazprom. 

 

keševine trenutno imaju 178 milijardi, a ne 142 ...

Poruka je uređivana zadnji put sri 28.1.2015 13:56 (grzzi).
 
5 0 hvala 0
12 godina
offline
Appleova dobit najveća ikada

Zanimljivo:

prihodi poradli 30%

dobit porasla 37%

 

zakljucak: manje su ulozili u nove skare i opleli po ovcama 

Moj PC  
10 3 hvala 0
15 godina
offline
Appleova dobit najveća ikada

"javna kompanija"? u smislu komunalnog poduzeća ili gradskog prijevoza? dionička društva nisu "javne kompanije". 

I know that you believe you understand what you think I said, but I'm not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
2 1 hvala 0
13 godina
offline
Re: Appleova dobit najveća ikada
kerum kaže...

Zanimljivo:

prihodi poradli 30%

dobit porasla 37%

 

zakljucak: manje su ulozili u nove skare i opleli po ovcama 

 veća marža ... razloga može biti milijun. kako god okreneš ljudi su zasukali rukave i rade. iP6 je veća promjena u dužem periodu pa je i skok u prodaji očekivan.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Appleova dobit najveća ikada

Javna kompanija = publicly traded company, ili na naškom kompanija koja je izlistana na burzi, za razliku od privately owned company koja ima jednog ili nekoliko vlasnika.

 

Pojam javne kompanije ne treba miješati s pojmom kompanija u javnom sektoru: kompanije čiji su (su)vlasnici država ili lokalne zajednice: komunalna poduzeća, gradski prijevoz i sl.

 

Dioničko društvo samo po sebi nije "javna kompanija", ali postaje takva kad se njezine dionice izlistaju na burzi (prvo izlistavanje se popularno zove IPO, inital public offer = inicijalna ponuda za javnost - čime kompanija postaje javna!)

 

14 godina
neaktivan
offline
Appleova dobit najveća ikada

Koliko u toj dobiti učestvuju blokirani hrvatski građani?

Moj PC  
5 1 hvala 0
15 godina
offline
Re: Appleova dobit najveća ikada
JohnnyBGood V kaže...

Javna kompanija = publicly traded company, ili na naškom kompanija koja je izlistana na burzi, za razliku od privately owned company koja ima jednog ili nekoliko vlasnika.

 

Pojam javne kompanije ne treba miješati s pojmom kompanija u javnom sektoru: kompanije čiji su (su)vlasnici država ili lokalne zajednice: komunalna poduzeća, gradski prijevoz i sl.

 

Dioničko društvo samo po sebi nije "javna kompanija", ali postaje takva kad se njezine dionice izlistaju na burzi (prvo izlistavanje se popularno zove IPO, inital public offer = inicijalna ponuda za javnost - čime kompanija postaje javna!)

 

 u redu, kolega. dajte indeks i prijavnicu, iako mi u Europi NE upotrebljavamo amričku terminologiju i njihov se sustav značajno razlikuje od europskog. dakle, dioničko društvo NIJE javna kompanija (u javnom vlasništvu). 

I know that you believe you understand what you think I said, but I'm not sure you realize that what you heard is not what I meant.
13 godina
offline
Appleova dobit najveća ikada

Ćudo, što bi kazao Ćirohito  !?!? 

Uvjeren sam nekako, da je ovo urota android zajednice, potpomognuta avetima koje promoviraju sve i svašta uključujući i afere tipa bandgate   !!!!

ATJ Lučko
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Appleova dobit najveća ikada
Apple dobro zaradjuje, Kim Kardashian isto, Paris Hilton takodjer... Zasto? Svi ciljaju na istu publiku.
Steam: ukay1000 Xfire: ukay1000 LoL: Cquencer Molten WoW Warsong: Steelrock (ally)
12 godina
offline
Re: Appleova dobit najveća ikada
ATJLučko kaže...

Ćudo, što bi kazao Ćirohito  !?!? 

Uvjeren sam nekako, da je ovo urota android zajednice, potpomognuta avetima koje promoviraju sve i svašta uključujući i afere tipa bandgate   !!!!

 Napravis brend, reklamiras svoj proizvod kao da je nesto intergalakticko i pufff... ulovio si publiku od 12-18 ( novu generaciju kojoj je bitno imati iPhone i najnovije gadgete ) + das svoje proizvode poznatim licima = reklama za besplatno. Jedino sta u Appleu valja je marketing i njihov smisao kako uvaliti eskimu led... iLed ( smrznut posebnom metodom zaledivanja ). Simple as that.

https://www.youtube.com/user/crazypeopleteamcro
15 godina
odjavljen
offline
Re: Appleova dobit najveća ikada
SimeKZ kaže...
ATJLučko kaže...

Ćudo, što bi kazao Ćirohito  !?!? 

Uvjeren sam nekako, da je ovo urota android zajednice, potpomognuta avetima koje promoviraju sve i svašta uključujući i afere tipa bandgate   !!!!

 Napravis brend, reklamiras svoj proizvod kao da je nesto intergalakticko i pufff... ulovio si publiku od 12-18 ( novu generaciju kojoj je bitno imati iPhone i najnovije gadgete ) + das svoje proizvode poznatim licima = reklama za besplatno. Jedino sta u Appleu valja je marketing i njihov smisao kako uvaliti eskimu led... iLed ( smrznut posebnom metodom zaledivanja ). Simple as that.

 

Ne znam onda sta camis ovdje na forumu, idi radi i zaradi par stotina milijardi dolara.

Simple as that

16 godina
offline
Re: Appleova dobit najveća ikada
Hann kaže...

 

Ne znam onda sta camis ovdje na forumu, idi radi i zaradi par stotina milijardi dolara.

Simple as that

 U principu je formula jako jednostavna, ali nemoguca za izvest (nama ovdje).  To ti je isto ko da ti sad odes u Irak i pokusas nekoga nagovoriti da se ubije za djevice u raju. Nebu islo, ali nekom zmazanom bradatom s kalasom bu. 

Steam: ukay1000 Xfire: ukay1000 LoL: Cquencer Molten WoW Warsong: Steelrock (ally)
15 godina
odjavljen
offline
Re: Appleova dobit najveća ikada
ukay1000 kaže...
Hann kaže...

 

Ne znam onda sta camis ovdje na forumu, idi radi i zaradi par stotina milijardi dolara.

Simple as that

 U principu je formula jako jednostavna, ali nemoguca za izvest (nama ovdje).  To ti je isto ko da ti sad odes u Irak i pokusas nekoga nagovoriti da se ubije za djevice u raju. Nebu islo, ali nekom zmazanom bradatom s kalasom bu. 

 

Ne mora sam, niti mora osnovati neku svoju kompaniju.

Neka se zaposli u MS-u, Samsungu, HTC-u ili bilo kojoj drugoj. Svi oni bi htjeli zaradjivati lovu kao Apple (normalno). A covjek ocito zna Appleov recept, i najbolje od svega, ocito mu je lako isti primjeniti. Samim time, moze zaraditi par milijardi. Samo neka i nama jadnicima javi u koju od navedenih kompanija ce otici, da na vrijeme kupimo dionica pa da i mi nesto zaradimo. As simple as that.

12 godina
offline
Re: Appleova dobit najveća ikada
Hann kaže...
ukay1000 kaže...
Hann kaže...

 

Ne znam onda sta camis ovdje na forumu, idi radi i zaradi par stotina milijardi dolara.

Simple as that

 U principu je formula jako jednostavna, ali nemoguca za izvest (nama ovdje).  To ti je isto ko da ti sad odes u Irak i pokusas nekoga nagovoriti da se ubije za djevice u raju. Nebu islo, ali nekom zmazanom bradatom s kalasom bu. 

 

Ne mora sam, niti mora osnovati neku svoju kompaniju.

Neka se zaposli u MS-u, Samsungu, HTC-u ili bilo kojoj drugoj. Svi oni bi htjeli zaradjivati lovu kao Apple (normalno). A covjek ocito zna Appleov recept, i najbolje od svega, ocito mu je lako isti primjeniti. Samim time, moze zaraditi par milijardi. Samo neka i nama jadnicima javi u koju od navedenih kompanija ce otici, da na vrijeme kupimo dionica pa da i mi nesto zaradimo. As simple as that.

 Ne trkeljaj, da se netko u Alcatelu sjeto napraviti zatvoreni OS i Smartphone danas bi svi kupovali Alcatel... aj covjece, sta si se uzhebo odma. Recept je jednostavan, iskoristen i gotovo je... aj se smiri.

https://www.youtube.com/user/crazypeopleteamcro
12 godina
neaktivan
offline
Re: Appleova dobit najveća ikada

@Ajar - kod nas imas termin javno dionicko drustvo, a detaljnije o klasifikaciji vidi na: http://burza.com.hr/novac/burza/2003/01/030130-sto-je-javno-dionicko-drustvo/

 

Prihvacam tvoj argument da je nasa terminologija nesto drugacija. 

15 godina
neaktivan
offline
Appleova dobit najveća ikada

Jebote propadose, nisu prodali ni za 75 milijardi!

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Appleova dobit najveća ikada
SimeKZ kaže...
Hann kaže...
ukay1000 kaže...
Hann kaže...

 

Ne znam onda sta camis ovdje na forumu, idi radi i zaradi par stotina milijardi dolara.

Simple as that

 U principu je formula jako jednostavna, ali nemoguca za izvest (nama ovdje).  To ti je isto ko da ti sad odes u Irak i pokusas nekoga nagovoriti da se ubije za djevice u raju. Nebu islo, ali nekom zmazanom bradatom s kalasom bu. 

 

Ne mora sam, niti mora osnovati neku svoju kompaniju.

Neka se zaposli u MS-u, Samsungu, HTC-u ili bilo kojoj drugoj. Svi oni bi htjeli zaradjivati lovu kao Apple (normalno). A covjek ocito zna Appleov recept, i najbolje od svega, ocito mu je lako isti primjeniti. Samim time, moze zaraditi par milijardi. Samo neka i nama jadnicima javi u koju od navedenih kompanija ce otici, da na vrijeme kupimo dionica pa da i mi nesto zaradimo. As simple as that.

 Ne trkeljaj, da se netko u Alcatelu sjeto napraviti zatvoreni OS i Smartphone danas bi svi kupovali Alcatel... aj covjece, sta si se uzhebo odma. Recept je jednostavan, iskoristen i gotovo je... aj se smiri.

 Što nisu isti recept imali i propali blackberry, pa i hp i još neki ... za vrijeme ili i prije iOSa ... ? a kasnije je i Ms krenuo tim putem. Mora biti da nešto još u appleu rade dobro što drugi nisu skontali, ili jednostavno prodaju dobar (najbolji) paket.

13 godina
offline
Re: Appleova dobit najveća ikada

 Na stranu kvaliteta software-a i hardware-a Apple ima najbolju mašineriju marketinga i hype koji su izgradili oko Svetog Rimskog Carstva "i" je neviđen. Stvorili su vojsku fanatika i sad samo marširaju. Količina keša koji oni drže je zastrašujuća.

16 godina
offline
Appleova dobit najveća ikada

Pa super za njih.. školski primjer marketinga i prodavanja branda ;)

Lijep pozdrav ;)
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Appleova dobit najveća ikada

eee, a kad sam ja pred 6/7 godina ovdje tvrdio da će apple prestići hp, ibm i MS i negdje 2012/2013 dionica biti na 500 injak milijardi tu su se sablažnjavali :D ....šteta pa ne postoji lakse pretraziva arhiva ovih foruma.

najveća konkurencija samsung i dalje gubi dah, danas su objavili novi pad od 23% i apple je nakon više od 3 godine ponovno isporučio najviše smartphonea u jednom kvartalu ( poravnao sa samsungom ). 

tableti su za sad "razočarali" ... s jedne strane njihov rast su zaustavili phablet/smartphone hibridi, ali veći problem je što se ne radi dovoljno kvalitetno na softwareu za kreiranje sadržaja preko novog UIja pa touchscreen i dalje ne može kvalitetnije zamijeniti miša i tipkovnicu. iP7 će vjerojatno imati "force touch" a novi "pro" iPad i olovčicu ... to dvoje u kombinaciji možda nešto promijeni.

iWatch je enigma, obizorm na hype mogli bi ih prodat 20ak miljuna u prvih par mjeseci, a dalje će ovisiti o zadovoljstvu i daljnjem razvoju i ulaganju u wearable ( dizajner iPod-a sad vodi google glass ).
i naravno Tim Cook nije Jobs :/

A.
Poruka je uređivana zadnji put čet 29.1.2015 10:01 (artfull).
 
3 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Appleova dobit najveća ikada
itomic009 kaže...

 Na stranu kvaliteta software-a i hardware-a Apple ima najbolju mašineriju marketinga i hype koji su izgradili oko Svetog Rimskog Carstva "i" je neviđen. Stvorili su vojsku fanatika i sad samo marširaju. Količina keša koji oni drže je zastrašujuća.

Kolega @itomic009, vi ste mi svojim komentarom uljepšali danas dan, imati ću debelog razloga nositi onaj cinični smješuljak upravo zahvaljujući vama!!!! 

Komentarom "Na stranu kvaliteta SW-a i HW-a, Apple ima ...", vi u stvari pokušavate pobiti dva uber krucijalna detalja spominjući marketing, hype, Rimsko carstvo koje je BTW propalo jer mu je falilo upravo kvalitete, kako u Senatu tako i komunikaciji sa narodom!! 

Količina cash money kojeg imaju je razmjerno proporcionalna kvaliteti upravo SW-a, HW-a, marketinga pa ako zatreba i hype-a, jer naš narod oduvijek priznaje onu "od viška glava ne boli, osim ako su batine u pitanju"!! 

 

E sada i vojska fanatika!? U svakom slučaju, radije sam "fanatik" nego "guska u magli"!!!! 

 

Toliko od mene!

ATJ Lučko
14 godina
offline
Re: Appleova dobit najveća ikada
artfull kaže...

eee, a kad sam ja pred 6/7 godina ovdje tvrdio da će apple prestići hp, ibm i MS i negdje 2012/2013 dionica biti na 700-1000 tu su se sablažnjavali :D .... ( sad je na 1350 obzirom je bio stock split od onda :O ) šteta pa ne postoji arhiva ovih foruma.

najveća konkurencija samsung i dalje gubi dah, danas su objavili novi pad od 23% i apple je nakon više od 3 godine ponovno isporučio najviše smartphonea u jednom kvartalu ( poravnao sa samsungom ). 

tableti su za sad "razočarali" ... s jedne strane njihov rast su zaustavili phablet/smartphone hibridi, ali veći problem je što se ne radi dovoljno kvalitetno na softwareu za kreiranje sadržaja preko novog UIja pa touchscreen i dalje ne može kvalitetnije zamijeniti miša i tipkovnicu. iP7 će vjerojatno imati "force touch" a novi "pro" iPad i olovčicu ... to dvoje u kombinaciji možda nešto promijeni.

iWatch je enigma, obizorm na hype mogli bi ih prodat 20ak miljuna u prvih par mjeseci, a dalje će ovisiti o zadovoljstvu i daljnjem razvoju i ulaganju u wearable ( dizajner iPod-a sad vodi google glass ).

i naravno Tim Cook nije Jobs :/

 Dugo te nije bilo, pogotovo fališ u Apple temama.

 

Swedish latin super funk.
16 godina
neaktivan
offline
Appleova dobit najveća ikada

a nije to vise to otkad nema Jobsa :) al pratim koliko stignem hahahah

A.
 
2 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Appleova dobit najveća ikada
artfull kaže...

a nije to vise to otkad nema Jobsa :) al pratim koliko stignem hahahah

A molim te što je točno g. Jobs radio (osim znao masno unovčiti rad i trud ljudi oko sebe..) da je Apple bio bolji prije?

 

Po meni je to ista precijenjena firma kakva je uvijek i bila...

Lijep pozdrav ;)
14 godina
offline
Re: Appleova dobit najveća ikada
Ako je Appleprecijenjena kompanija, reci mi koja kompanija u branši po tebi nije. Thnx.
ptspclan.com | visit us ^^
15 godina
odjavljen
offline
Re: Appleova dobit najveća ikada
Dado_ZG78 kaže...

A molim te što je točno g. Jobs radio (osim znao masno unovčiti rad i trud ljudi oko sebe..) da je Apple bio bolji prije?

 

Po meni je to ista precijenjena firma kakva je uvijek i bila...

 

Sta je tocno radio ne zna nitko od nas. Osim sto je kompaniju koja je bila pred bankrotom digao u najvrijedniju kompaniju na svijetu. Uvjerljivo.

Da li je tebi ili meni precjenjena - nevazno. Nas nitko ni ne pita. Ali omalovazavati ono sto je Jobs napravio sa Appleom je glupost i idiotizam. Bez obzira voli ti Jobsa i Apple ili ne.

16 godina
offline
Re: Appleova dobit najveća ikada
Sto je Jobs radil znaju svi (valjda cak i ono u 4 zida sa zenom). Vec sam ovdje na forumu napisal, Jobs je upropastil Apple i Gates je uletil "prijatelju" i iscupal ih. Nakon toga ide ono sto Applu ide najbolje - marketing, kradja intelektualnog vlasnistva, izmisljanje tople vode i patentno trolanje. Posto je to americka firma, to im je takodjer jedna prednost jer su americki konzumenti (pogotovo malo gluplji) uvijek spremni platiti muda pod bubrege - iz godine u godinu. S velikom sumom love lako se prosiriti po svijetu s pravom merikanskom reputacijom. Kineska... nebu islo. Ali zato bu Apple proizvodil tamo vecinu svojeg asortimana. Ok, vecina tamo proizvodi jer, eto, takav nam je svijet. Karte su igrale na srecu Appla. Balon koji je prenapuhan i pitanje je vremena kad ce puknut... Puff. GG.
Steam: ukay1000 Xfire: ukay1000 LoL: Cquencer Molten WoW Warsong: Steelrock (ally)
16 godina
offline
Re: Appleova dobit najveća ikada
sardax kaže...
Ako je Appleprecijenjena kompanija, reci mi koja kompanija u branši po tebi nije. Thnx.

 Google :)

 

Izbacuju inovacije i kvalitetne aplikacije iz godine u godinu i to besplatno ili bar po pristupačnim cijenama.

 

Svakodnevno rabim Google mail (inbox), Maps-e, naravno tražilicu i docs-e - potpuno besplatno :)

 

Također Android mi je mobilni OS na svim uređajima (smaertphone, tableti..) i nemam prigovora - pogotovo što je isto tako - besplatan.

Lijep pozdrav ;)
9 godina
neaktivan
offline
Appleova dobit najveća ikada

Da,da, google je toliko inovativan, da mu 89% prihoda ide od reklama..

 

 
4 2 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Re: Appleova dobit najveća ikada
ukay1000 kaže...
Apple dobro zaradjuje, Kim Kardashian isto, Paris Hilton takodjer... Zasto? Svi ciljaju na istu publiku.

 

Drkadžije? 

S budalama se ne isplati svađati, jer prvo te spuste na svoj nivo i onda te dotuku s iskustvom!
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice