Appleovi televizori tek krajem sljedeće godine?

poruka: 16
|
čitano: 2.326
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Appleovi televizori tek krajem sljedeće godine?".
12 godina
offline
Appleovi televizori tek krajem sljedeće godine?

Moram priznat da me ovaj sa slike neodoljivo podsjeca na Panasonica. Ekran je ravan, pravih kutova a stalak se nalazi po sredini. I boja mi je nekako Panasonicova!

Posto ja vjerujem u Apple nadam se da ce bar ovo sto sam gore spomenuo promijeniti kako njihov proizvod ne bi bio kopija postojecih. 

 
4 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Appleovi televizori tek krajem sljedeće godine
Nek vec jednom izbace i to, da mogu fanboy-i konacno imat TV u kuci.
15 godina
neaktivan
offline
Appleovi televizori tek krajem sljedeće godine?

Još uvijek sam nekako skeptičan prema ideji da Apple namjerava proizvoditi vlastite televizore.

But where did he come from, this fleck of spite in an abandoned paradise?
 
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Appleovi televizori tek krajem sljedeće godine

Ovisno o tome kaj bude u tv-u mozda ni ne budu "skupi".
2000 dolara bude kod nas 2000 eura ali tak nekak se trenutno krecu cijene nekih solidnih tv-a. Npr Samsung od 55 incha serije 7 pocinje od 2089 eura.

Meni jedino nije jasno zakaj svi rade komponente za Apple. Mislim na LG i Samsung. Konkurenciji omogucuju da postoji i konkurira njima samim te im umanjuje promet. Kad Apple dode na trziste TV-a LG i Samsung budu imali drastican pad prihoda od prodaje TV-a i ne kuzim gdi im je pamet.
Je oni zarade na komponentama ali ne znam ako im je zarada veca nego na krajnjem proizvodu. Vjerojatno je tako inace su kreteni.

 

Realno gledano da LG i Samsung prekinu ugovore te prestanu isporucivat komponente, Apple bi isti dan prestao "proizvodit" telefone. Ono imali bi valjda 100 miljardi gubitaka unutar jedne godine.

Poruka je uređivana zadnji put pon 26.11.2012 11:38 (NEW_MAN).
13 godina
offline
Appleovi televizori tek krajem sljedeće godine?

Baš me zanima što će to revolucionarno skrojiti za televizore. Nije da bi kupio. Za 800 eura se dobije televizor koji zadovoljava i zahtjevne. Možda uzet 2-3 takva za vikendicu/spavaću sobu umjesto jednog Apple-a?

Moj PC  
2 1 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Appleovi televizori tek krajem sljedeće godine
NEW_MAN kaže...

Ovisno o tome kaj bude u tv-u mozda ni ne budu "skupi".
2000 dolara bude kod nas 2000 eura ali tak nekak se trenutno krecu cijene nekih solidnih tv-a. Npr Samsung od 55 incha serije 7 pocinje od 2089 eura.

Meni jedino nije jasno zakaj svi rade komponente za Apple. Mislim na LG i Samsung. Konkurenciji omogucuju da postoji i konkurira njima samim te im umanjuje promet. Kad Apple dode na trziste TV-a LG i Samsung budu imali drastican pad prihoda od prodaje TV-a i ne kuzim gdi im je pamet.
Je oni zarade na komponentama ali ne znam ako im je zarada veca nego na krajnjem proizvodu. Vjerojatno je tako inace su kreteni.

 

Realno gledano da LG i Samsung prekinu ugovore te prestanu isporucivat komponente, Apple bi isti dan prestao "proizvodit" telefone. Ono imali bi valjda 100 miljardi gubitaka unutar jedne godine.

To bi bilo pametno da se Apple prije početka proizvodnje nije debelo zaštitio ugovorima. Sad da prekinu proizvodnju Apple bi više zarađivao nego na mobitelima. Osim toga, tu ti je uvijek konkurencija. Ako nećeš ti, budem ja. Neće LG i Samsung, japanci jedva čekaju, a o Kinezima da ne govorim.

16 godina
offline
Re: Appleovi televizori tek krajem sljedeće godine
Japanci i Kinezi ne mogu proizvest valjda ni 10% kolko Apple treba tak da oni bez LG i Samsunga mogu kljuc u bravu.
12 godina
protjeran
offline
Appleovi televizori tek krajem sljedeće godine?

Kad su novci u pitanju, nove tvornice se vrlo lako naprave. A ovdje su ogromni novci u pitanju. Da je samsung lud i/ili glup, ne bi bio ovdje gdje su danas. Zna samsung vrlo dobro zasto radi to sto radi, ne brinite.

 
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Appleovi televizori tek krajem sljedeće godine
NEW_MAN kaže...
Japanci i Kinezi ne mogu proizvest valjda ni 10% kolko Apple treba tak da oni bez LG i Samsunga mogu kljuc u bravu.

Prilično točno. Tko proizvodi panele - Samsung, Sharp i LG-Philips i još par manjih kineza... to je to!

 

A za jedan model TV koji se proda u milju komada nije isplativo gradit nove tvornice.

Poruka je uređivana zadnji put pon 26.11.2012 16:04 (logik).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Appleovi televizori tek krajem sljedeće godine
logik kaže...
A za jedan model TV koji se proda u milju komada nije isplativo gradit nove tvornice.

To je i Ballmer rekao za iPhone i još jednom za iPad.

16 godina
offline
Re: Appleovi televizori tek krajem sljedeće godine
I kolko je to tvornica izgradil Apple za iPhone i iPAd?
Proizvodit panele nije isto ko i peci klipice. Kupis pecnicu i stavis da se pece. To su specificne tehnologije i patenti od kojih Apple ima nula, pogotovo kad su u pitanju high res ekrani koje oni trebaju.
Isto tako telefon kupis na ugovor i placas na rate te istekom ugovora kupis novi. TV kupis jednom na deset godina u nadi da ne crkne i gg.

Ne sumnjam da bude TV hit i da se bude prodaval ko lud ali bude sigurno skup jer ne bude imal HD razlucivost nego budu sigurno izveli neku kerefeku sa vecom razlucivosti da se istaknu u odnosu na konkurenciju.
12 godina
neaktivan
offline
Re: Appleovi televizori tek krajem sljedeće godine
zoki.zlikowski kaže...
logik kaže...
A za jedan model TV koji se proda u milju komada nije isplativo gradit nove tvornice.

To je i Ballmer rekao za iPhone i još jednom za iPad.

Dap, ali ovaj put Apple kasni!

12 godina
neaktivan
offline
Re: Appleovi televizori tek krajem sljedeće godine
logik kaže...
zoki.zlikowski kaže...
logik kaže...
A za jedan model TV koji se proda u milju komada nije isplativo gradit nove tvornice.

To je i Ballmer rekao za iPhone i još jednom za iPad.

Dap, ali ovaj put Apple kasni!

Aha, i iPad je kasnio za Window tabletom.

16 godina
offline
Re: Appleovi televizori tek krajem sljedeće godine
iPad nije kasnio za Windows tabletom jer su to dva totalno razlicita proizvoda.
iPad je igracka koja vrti nekakve smjesne appove dok je Windows tablet bil Windows x86 komp na kojem se moglo radit sve ko na svakom drugom racunalu.
99% ljudi koje kupuje iPad kupuje ga za surfanje, citanje maila i igranje stupidnih igrica, 99% kupaca Win tableta ga je koristilo za posao.

Btw TV trziste postoji recimo 70 godina, ne znam tocno. TV industrija se ne sastoji od jedne firme nego od valjda sto proizvodaca te vise stotina proizvoda. TV je u svakom kucanstvu. TV i to solidan mozes kupit za recimo 500 eura, a Apple bude svoj jeftiniji imal po 1500.
15 godina
offline
Re: Appleovi televizori tek krajem sljedeće godine
NEW_MAN kaže...

Ovisno o tome kaj bude u tv-u mozda ni ne budu "skupi".
2000 dolara bude kod nas 2000 eura ali tak nekak se trenutno krecu cijene nekih solidnih tv-a. Npr Samsung od 55 incha serije 7 pocinje od 2089 eura.

Po meni budala kupuje toliko skup TV iz razloga sto se "smjene" tehnologija dogadjaju svakih par godina u zadnje vrijeme (najprije HD televizije, pa 3D, pa ovi paneli, pa oni paneli) tako da je kupovati takve televizije poprilicno skup sport ako zelis biti "trendy"...

Rvat katolik!
16 godina
offline
Re: Appleovi televizori tek krajem sljedeće godine

Zivimo u potrosackom drustvu koje od malih nogu truju sa "moras skupiti sve" tak da nist cudno.
Inace na zapadnom trzistu to i nije neka super velika cijena. Ima miljardu ljudi koji si takav tv mogu priustit valjda svake godine.
Opcenito su ljudi ovce tak da neovisno u brandu ili proizodu, prodaja magle ide jako dobro. Ne znam kak je u Njemackoj, USA ili Francuskoj ali kod mene u Austriji imas trinaestu i cetrnaestu placu. To su place koje su u prosjeku recimo 1800 eura (to je placa koja se u cijelosti ne oporezuje pa je veca). Znaci svi u Austriji dobe cetrnaestu placu ili ti "bozicnicu" 1800 eura. Kaj mislis kolko od recimo 3 milijuna ljudi bude za bozic kupilo novi TV a kolko njih bude kupilo Apple TV? I to sve u drzavi od nekih 8,5 milijuna stanovnika.

Poruka je uređivana zadnji put sri 28.11.2012 10:03 (NEW_MAN).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice