Appleu prijeti istraga europskih regulatora

poruka: 43
|
čitano: 5.446
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Appleu prijeti istraga europskih regulatora".
12 godina
protjeran
offline
Appleu prijeti istraga europskih regulatora

Vec sam se ponadao da je EK odlucila natjerati Apple da dopusti promjenu defaultnog browsera i sl. stvari, no na zalost ovi i dalje udaraju samo da udare :)

 
4 2 hvala 0
12 godina
offline
Re: Appleu prijeti istraga europskih regulatora
jumboY kaže...

Vec sam se ponadao da je EK odlucila natjerati Apple da dopusti promjenu defaultnog browsera i sl. stvari, no na zalost ovi i dalje udaraju samo da udare :)

I da ih natjeraju na koristenje USB konektora. Apple je jos uvijek tu jedina iznimka..

12 godina
protjeran
offline
Re: Appleu prijeti istraga europskih regulatora
kerum kaže...
jumboY kaže...

Vec sam se ponadao da je EK odlucila natjerati Apple da dopusti promjenu defaultnog browsera i sl. stvari, no na zalost ovi i dalje udaraju samo da udare :)

I da ih natjeraju na koristenje USB konektora. Apple je jos uvijek tu jedina iznimka..

  Ne bih se nikako slozio. Meni osobno je USB konektor zivi uzas. Uz iP4s koristim trenutacno Note2 pa imam sa cime usporediti.

16 godina
offline
Re: Appleu prijeti istraga europskih regulatora
jumboY kaže...
kerum kaže...
jumboY kaže...

Vec sam se ponadao da je EK odlucila natjerati Apple da dopusti promjenu defaultnog browsera i sl. stvari, no na zalost ovi i dalje udaraju samo da udare :)

I da ih natjeraju na koristenje USB konektora. Apple je jos uvijek tu jedina iznimka..

  Ne bih se nikako slozio. Meni osobno je USB konektor zivi uzas. Uz iP4s koristim trenutacno Note2 pa imam sa cime usporediti.

i kaj ti je tu točno užas?

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
14 godina
offline
Re: Appleu prijeti istraga europskih regulatora
nixass kaže...
jumboY kaže...
kerum kaže...
jumboY kaže...

Vec sam se ponadao da je EK odlucila natjerati Apple da dopusti promjenu defaultnog browsera i sl. stvari, no na zalost ovi i dalje udaraju samo da udare :)

I da ih natjeraju na koristenje USB konektora. Apple je jos uvijek tu jedina iznimka..

  Ne bih se nikako slozio. Meni osobno je USB konektor zivi uzas. Uz iP4s koristim trenutacno Note2 pa imam sa cime usporediti.

i kaj ti je tu točno užas?

Ne podcjenjuj užase koji proizlaze iz praktičnosti i velike zastupljenosti! The horror! {#}

But Father, I have dreams and courage, and the name of an excellent cosmetic surgeon. Fear not, one day word will reach you of the success of me, the great Eskimo actor, Jennifer Love Hewitt.
16 godina
offline
Re: Appleu prijeti istraga europskih regulatora
kerum kaže...
jumboY kaže...

Vec sam se ponadao da je EK odlucila natjerati Apple da dopusti promjenu defaultnog browsera i sl. stvari, no na zalost ovi i dalje udaraju samo da udare :)

I da ih natjeraju na koristenje USB konektora. Apple je jos uvijek tu jedina iznimka..

 E to sam se ja ponadao kad sam vidio naslov. Nije li u EU obavezan unificirani konektor?

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
12 godina
offline
Re: Appleu prijeti istraga europskih regulatora
overhaul kaže...
kerum kaže...
jumboY kaže...

Vec sam se ponadao da je EK odlucila natjerati Apple da dopusti promjenu defaultnog browsera i sl. stvari, no na zalost ovi i dalje udaraju samo da udare :)

I da ih natjeraju na koristenje USB konektora. Apple je jos uvijek tu jedina iznimka..

 E to sam se ja ponadao kad sam vidio naslov. Nije li u EU obavezan unificirani konektor?

Nije. Srecom. Jer usb je potpuno inferioran. Bitno je da postoji raspoloziv adapter.

15 godina
neaktivan
offline
Re: Appleu prijeti istraga europskih regulatora
overhaul kaže...

 E to sam se ja ponadao kad sam vidio naslov. Nije li u EU obavezan unificirani konektor?

Je ,u EU su to ''zadovoljli'' smokvinim listom - adapterom koji se mora dokupiti. Košta ''samo'' 25 €.

 

A interesantno ,u Kini ,gdje je na snazi sličan propis ,daju ga besplatno ,u pakiranju.

If it ain't broken, you're not working hard enough ...
15 godina
odjavljen
offline
Appleu prijeti istraga europskih regulatora

Yap, užas je kada sa novom generacijom uređaja dođe i novi konektor, nestandardan koliko god može biti. Stari dockovi i adapteri potpuno neupotrebljivi bez preskupog adaptera koji u proizvodnji ne košta ni 25 centi, a kamo 25 dolara.

 

Nećeš micro USB? Nećeš dobiti ni GSM certifikat. Ili daj adapter free u kutiji, za sve. Da je MS to napravio, plaćali bi i vragu i bogu kazne...

http://nighthawk-software.blogspot.com/
Moj PC  
24 0 hvala 4
12 godina
offline
Re: Appleu prijeti istraga europskih regulatora
Sum_of_all_fears kaže...

Yap, užas je kada sa novom generacijom uređaja dođe i novi konektor, nestandardan koliko god može biti. Stari dockovi i adapteri potpuno neupotrebljivi bez preskupog adaptera koji u proizvodnji ne košta ni 25 centi, a kamo 25 dolara.

 

Nećeš micro USB? Nećeš dobiti ni GSM certifikat. Ili daj adapter free u kutiji, za sve. Da je MS to napravio, plaćali bi i vragu i bogu kazne...

Nek prvo oni kao standard odaberu nesto malo naprednije od USBa, a onda uvjetuju postavljanje toga na uredjaj. Inace bi to bilo cisto sprecavanje inovacija. Uostalom, Apple, za razliku od nekih, svoje punjace isporucuje iskljucivo u USB verziji.

 

A sto se tice Applea, gurali su isti konektor 10 godina. U to vrijeme se promijenilo preko 10 generacija uredjaja. Jednom se i to mora zavrsit.

15 godina
odjavljen
offline
Re: Appleu prijeti istraga europskih regulatora

Nikakav propertary konektor ne može biti standard - to mora biti nešto otvoreno i općeprihvaćeno u industriji, jeftino za proizvodnju i ugradnju. A to je, gle čuda, USB - universal serial bus.

 

Uostalom, GSM standard specificira micro USB kao standard samo za punjenje, data je opcionalni feature. Nitko ne brani appleu da stavlja svoje điđa-miđa konektore uz USB i da je taj USB samo za punjenje. I ne, nisu isti konektor gurali 10 godina, njima jedan konektor ne preživi ni 2 generacije uređaja, dakle 2-3 god max.

 

Pokušaj spojit punjač od iP 3GS na 5... How yes no.

 

[edit] - a uostalom, kao što kizo kaže, na drugoj strani tog "svemogućeg" lightinga je dobri, stari USB.

[edit 2] - krivo, 5 umjesto 4s...

http://nighthawk-software.blogspot.com/
Poruka je uređivana zadnji put sri 29.5.2013 13:55 (Sum_of_all_fears).
15 godina
neaktivan
offline
Re: Appleu prijeti istraga europskih regulatora
F10EXX kaže...

Nek prvo oni kao standard odaberu nesto malo naprednije od USBa, a onda uvjetuju postavljanje toga na uredjaj. Inace bi to bilo cisto sprecavanje inovacija. Uostalom, Apple, za razliku od nekih, svoje punjace isporucuje iskljucivo u USB verziji.

 

A sto se tice Applea, gurali su isti konektor 10 godina. U to vrijeme se promijenilo preko 10 generacija uredjaja. Jednom se i to mora zavrsit.

I koja korist od tog ''superiornog'' i naprednog lightninga (i to kažu samo u Appleu ,dok se u praksi pokazuje da nije ništa bolji) kad je na drugoj strani kabla usb ,a isto tako je i na Macu (velikom bratu)  i PC-u?

 

10 godina?! {#} Koliko ja vidim ,još uvijek smo u 2013. ,a ne 2017.?! Izgubljeni u vremenu?

If it ain't broken, you're not working hard enough ...
Poruka je uređivana zadnji put sri 29.5.2013 0:11 (kizo2703).
16 godina
offline
Re: Appleu prijeti istraga europskih regulatora
kizo2703 kaže...
F10EXX kaže...

Nek prvo oni kao standard odaberu nesto malo naprednije od USBa, a onda uvjetuju postavljanje toga na uredjaj. Inace bi to bilo cisto sprecavanje inovacija. Uostalom, Apple, za razliku od nekih, svoje punjace isporucuje iskljucivo u USB verziji.

 

A sto se tice Applea, gurali su isti konektor 10 godina. U to vrijeme se promijenilo preko 10 generacija uredjaja. Jednom se i to mora zavrsit.

I koja korist od tog ''superiornog'' i naprednog lightninga (i to kažu samo u Appleu ,dok se u praksi pokazuje da nije ništa bolji) kad je na drugoj strani kabla usb ,a isto tako je i na Macu (velikom bratu)  i PC-u?

 

10 godina?! {#} Koliko ja vidim ,još uvijek smo u 2013. ,a ne 2017.?! Izgubljeni u vremenu?

 Upravo to. Pa ako mi se isprazni iphone5 ili ipad4(ok njega nemam, nego dvicu, 
ali pričam teoretski) ja moram tegliti kabel (ili dokupljeni adapter) sa sobom?! 
I dakle SamsungS4 ili HTC ONE ili Sony XperiaZ su INFERIORNI jer se spajaju micro usb-om?
Nisam primjetio, i to pričam iz prve ruke, tj. osobne upotrebe. I iphonea5 i potonjih.

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
12 godina
offline
Appleu prijeti istraga europskih regulatora

Lupio bi ja njima zabranu prodaje u EU bez standardnog micro USB utora, pa bi vidio što bi bilo prije. Jel bi Europa zafalila Appleu ili Apple Europi ;)

Osvrt s korisničke strane - http://echo1.blog.hr/
Poruka je uređivana zadnji put sri 29.5.2013 4:08 (EchoOne).
 
8 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Appleu prijeti istraga europskih regulatora
Sum_of_all_fears kaže...

Nikakav propertary konektor ne može biti standard - to mora biti nešto otvoreno i općeprihvaćeno u industriji, jeftino za proizvodnju i ugradnju. A to je, gle čuda, USB - universal serial bus.

 

Uostalom, GSM standard specificira micro USB kao standard samo za punjenje, data je opcionalni feature. Nitko ne brani appleu da stavlja svoje điđa-miđa konektore uz USB i da je taj USB samo za punjenje. I ne, nisu isti konektor gurali 10 godina, njima jedan konektor ne preživi ni 2 generacije uređaja, dakle 2-3 god max.

 

Pokušaj spojit punjač od iP 3GS na 4S... How yes no.

 

[edit] - a uostalom, kao što kizo kaže, na drugoj strani tog "svemogućeg" lightinga je dobri, stari USB.

GSM standard ne specificira da micro USB mora biti na uredjaju. 

 

Punjac od iP 3GS itekako ide na 4S. Ne pricaj gluposti. 

 

Na drugoj strani lightning kabela koji sluzi za sync i punjenje je USB. Ima puno drugih.

12 godina
offline
Re: Appleu prijeti istraga europskih regulatora
kizo2703 kaže...
F10EXX kaže...

Nek prvo oni kao standard odaberu nesto malo naprednije od USBa, a onda uvjetuju postavljanje toga na uredjaj. Inace bi to bilo cisto sprecavanje inovacija. Uostalom, Apple, za razliku od nekih, svoje punjace isporucuje iskljucivo u USB verziji.

 

A sto se tice Applea, gurali su isti konektor 10 godina. U to vrijeme se promijenilo preko 10 generacija uredjaja. Jednom se i to mora zavrsit.

I koja korist od tog ''superiornog'' i naprednog lightninga (i to kažu samo u Appleu ,dok se u praksi pokazuje da nije ništa bolji) kad je na drugoj strani kabla usb ,a isto tako je i na Macu (velikom bratu)  i PC-u?

 

10 godina?! {#} Koliko ja vidim ,još uvijek smo u 2013. ,a ne 2017.?! Izgubljeni u vremenu?

Dock connector je debutao 28.4.2003 u iPodu. Zamijenjen je novim nakon 9.5 godina postojanja. Ajd se nemoj sramotit.

 

Na drugoj strani kabela za punjenje i sync je USB. Postoji puno drugih Lightning kablova jer konektor nije ogranicen kao micro USB.

16 godina
offline
Re: Appleu prijeti istraga europskih regulatora
F10EXX kaže...
Sum_of_all_fears kaže...

Nikakav propertary konektor ne može biti standard - to mora biti nešto otvoreno i općeprihvaćeno u industriji, jeftino za proizvodnju i ugradnju. A to je, gle čuda, USB - universal serial bus.

 

Uostalom, GSM standard specificira micro USB kao standard samo za punjenje, data je opcionalni feature. Nitko ne brani appleu da stavlja svoje điđa-miđa konektore uz USB i da je taj USB samo za punjenje. I ne, nisu isti konektor gurali 10 godina, njima jedan konektor ne preživi ni 2 generacije uređaja, dakle 2-3 god max.

 

Pokušaj spojit punjač od iP 3GS na 4S... How yes no.

 

[edit] - a uostalom, kao što kizo kaže, na drugoj strani tog "svemogućeg" lightinga je dobri, stari USB.

GSM standard ne specificira da micro USB mora biti na uredjaju. 

 

 

ne specificira, ali gubitak istoga je zgodan trik da se majmunima stane na kraj sa samovoljom ;)

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
14 godina
offline
Re: Appleu prijeti istraga europskih regulatora
nixass kaže...
jumboY kaže...
kerum kaže...
jumboY kaže...

Vec sam se ponadao da je EK odlucila natjerati Apple da dopusti promjenu defaultnog browsera i sl. stvari, no na zalost ovi i dalje udaraju samo da udare :)

I da ih natjeraju na koristenje USB konektora. Apple je jos uvijek tu jedina iznimka..

  Ne bih se nikako slozio. Meni osobno je USB konektor zivi uzas. Uz iP4s koristim trenutacno Note2 pa imam sa cime usporediti.

i kaj ti je tu točno užas?

 

Nebih baš rekao užas, ali bolji su čisto zato jer su dosta čvršći i izdržljiviji, bez problema mogu mob držati pod kutem u docku, a USB tako nebi dugo izdržao. Na strani USBa je "samo" raširenost.
While some see them as the crazy ones, we see genius. Because the people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.---R.I.P S.J.|||Minecraft: njofra|BF3: nj0fra
Poruka je uređivana zadnji put sri 29.5.2013 7:23 (power_user).
16 godina
neaktivan
offline
Re: Appleu prijeti istraga europskih regulatora
Sum_of_all_fears kaže...
Pokušaj spojit punjač od iP 3GS na 4S... How yes no.

 

Pokušao sam i ide bez problema jer su isti konektori.

I am Guybrush Threepwood, Mighty Pirate!
12 godina
protjeran
offline
Re: Appleu prijeti istraga europskih regulatora
nixass kaže...
jumboY kaže...
kerum kaže...
jumboY kaže...

Vec sam se ponadao da je EK odlucila natjerati Apple da dopusti promjenu defaultnog browsera i sl. stvari, no na zalost ovi i dalje udaraju samo da udare :)

I da ih natjeraju na koristenje USB konektora. Apple je jos uvijek tu jedina iznimka..

  Ne bih se nikako slozio. Meni osobno je USB konektor zivi uzas. Uz iP4s koristim trenutacno Note2 pa imam sa cime usporediti.

i kaj ti je tu točno užas?

 

Zavisi koliko tko pazi i mazi svoje mobitele, tj. koliko je tko (ne)spretan. Ja osobno ne pazim ni malo, niti ih mazim. Na svom prijasnjem DHD-u rasklimao sam u potpunosti ulaz USB, a evo nakon samo tjedan dana mogu isto prognozirati i za NoteII kojeg trenutacno koristim.

 

S druge strane gotovo 2 godine iP4s imam i radi savrseno. Dockove i sl. stvari vec su ti spomenuli, jer preko USB-a isti su dosta nestabilniji i losije funkcioniraju. A tu je i 'quality control' koji Apple toliko spominje. Izguglaj malo lightning vs micro usb i procitaj par clanaka. Vecinom su u pravu u protivnici lightninga, ali i oni koji zagovaraju isti.

 

Meni osobno (kljucna rijec - osobno) je puno bolji lightning cable od micro usb-a. No to sam samo ja :)

16 godina
neaktivan
offline
Appleu prijeti istraga europskih regulatora

Zanimljivo kako branite USB, a s druge strane to sto pola stvari vise ne funkcionira nije bitno. Prije je postajao OBEX standard koji je omogucavao donekle kompatibilnost transfera podataka, a danas? Mene daleko vise muci sto cu pri promjeni mobitela morati izgubiti hrpu podataka nego sto cu trebat nosit drugi kabel. Ili kada ti netko, npr sa iPhonea, posalje kontakt, a WP to ne kuzi.

 

Sva sreca da sam na Exchangu pa mi se barem kontakti i kalendar automatski sinhroniziraju. SMSe mogu zaboravit.

 

 
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Appleu prijeti istraga europskih regulatora
F10EXX kaže...
Punjac od iP 3GS itekako ide na 4S. Ne pricaj gluposti. 
ROADRUNNER kaže...

Pokušao sam i ide bez problema jer su isti konektori.

Greška, mislio sam na 3gs i 5.

 

Poanta je u tome da moraš "šlepati" posebni punjač za iUređaje dok sve ostalo ide na micro USB.

 

@drazen - i WP i Android čitaju .vcf fajlove tako da barem imenik preživi. Za iOS ne znam jel može poslat kontakt kao .vcf

http://nighthawk-software.blogspot.com/
Poruka je uređivana zadnji put sri 29.5.2013 12:06 (Sum_of_all_fears).
12 godina
offline
Re: Appleu prijeti istraga europskih regulatora
Drazen kaže...

Zanimljivo kako branite USB, a s druge strane to sto pola stvari vise ne funkcionira nije bitno. Prije je postajao OBEX standard koji je omogucavao donekle kompatibilnost transfera podataka, a danas? Mene daleko vise muci sto cu pri promjeni mobitela morati izgubiti hrpu podataka nego sto cu trebat nosit drugi kabel. Ili kada ti netko, npr sa iPhonea, posalje kontakt, a WP to ne kuzi.

 

Sva sreca da sam na Exchangu pa mi se barem kontakti i kalendar automatski sinhroniziraju. SMSe mogu zaboravit.

 

Mene smeta i ostalo, ali micro usb je jedini standard kojeg poštuju svi osim Applea.

Osvrt s korisničke strane - http://echo1.blog.hr/
16 godina
offline
Appleu prijeti istraga europskih regulatora

Neznam ja imam najnormalnije na sonyjevoj aplikaciji koja ide uz mobitel opciju prebacivanja podataka sa iphonea.
ali znam da recimo iphone neželi prihvatiti bluetooth uređaje drugih proizvođača. Svi ostali se međusobno kuže,
makar bili i stari dumbfone,  symbian ili blackberry a ne samo android.

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
Poruka je uređivana zadnji put sri 29.5.2013 12:12 (overhaul).
Moj PC  
3 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Appleu prijeti istraga europskih regulatora
Sum_of_all_fears kaže...
F10EXX kaže...
Punjac od iP 3GS itekako ide na 4S. Ne pricaj gluposti. 
ROADRUNNER kaže...

Pokušao sam i ide bez problema jer su isti konektori.

Greška, mislio sam na 3gs i 5.

 

Poanta je u tome da moraš "šlepati" posebni punjač za iUređaje dok sve ostalo ide na micro USB.

 

@drazen - i WP i Android čitaju .vcf fajlove tako da barem imenik preživi. Za iOS ne znam jel može poslat kontakt kao .vcf

Pa dobro, naravno da ce se pri promjeni konektora nekad stvar morati prekinuti. Poanta je da ces opet godinama imat isti punjac za sve Apple uredjaje, od iPoda, iPada do iPhonea, kao sto je to bilo i dosad. Koji uz to ima puno puno vise mogucnosti od USBa.

 

Osim toga, nikad nisam primjetio da ljudi kod kojih cesto idem imaju nesto puno vise microUSB od dock connectora. Jasno da je Lightning sad rjedji jer je novi, za par godina ces opet imat istu situaciju. Osim toga, punjac je isti za sve, u Appleov punjac ide bilo koji kabel. Bolje bi bilo da drugi to rade na taj nacin, npr Samsung. HTC je tu puno bolji.

 

 

16 godina
offline
Re: Appleu prijeti istraga europskih regulatora
F10EXX kaže...

 

Osim toga, nikad nisam primjetio da ljudi kod kojih cesto idem imaju nesto puno vise microUSB od dock connectora. Jasno da je Lightning sad rjedji jer je novi, za par godina ces opet imat istu situaciju. Osim toga, punjac je isti za sve, u Appleov punjac ide bilo koji kabel. Bolje bi bilo da drugi to rade na taj nacin, npr Samsung. HTC je tu puno bolji.

 

 

 "za sve apple uređaje"
To koliko ja znam nije po tržišnim odredbama EU komisije, jer se tjera samo i isključivo na kupovinu jednog proizvođača.
I nije za sve, jer dakle i relativno novi Iphone4s ili ipad3 odjednom spadaju u nepodržano.
Ja imam micro usb na svakom koraku, jer svatko ima neki prijenosni hard ili mobitel koji ga podržava.
Neznam što si zapeo za Samsung, evo ovako ti izgleda njihov punjač i kabel. Ne vidim u čemu je problem?

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
12 godina
offline
Re: Appleu prijeti istraga europskih regulatora
overhaul kaže...
F10EXX kaže...

 

Osim toga, nikad nisam primjetio da ljudi kod kojih cesto idem imaju nesto puno vise microUSB od dock connectora. Jasno da je Lightning sad rjedji jer je novi, za par godina ces opet imat istu situaciju. Osim toga, punjac je isti za sve, u Appleov punjac ide bilo koji kabel. Bolje bi bilo da drugi to rade na taj nacin, npr Samsung. HTC je tu puno bolji.

 

 

 "za sve apple uređaje"
To koliko ja znam nije po tržišnim odredbama EU komisije, jer se tjera samo i isključivo na kupovinu jednog proizvođača.
I nije za sve, jer dakle i relativno novi Iphone4s ili ipad3 odjednom spadaju u nepodržano.
Ja imam micro usb na svakom koraku, jer svatko ima neki prijenosni hard ili mobitel koji ga podržava.
Neznam što si zapeo za Samsung, evo ovako ti izgleda njihov punjač i kabel. Ne vidim u čemu je problem?

 Ovakav nije sa svim uredjajima/na svim trzistima. Dosad sam kupio SGS+ SGS2 SGS3 i SGS3mini i svi su dosli s fiksiranim kabelom na tom kraju, nemaju klasican USB utor.

 

U skladu je s odredbama, jer se nigdje ne spominje da microUSB mora biti na uredjaju.

 

Sve ladice koje ja imam, 4 komada, imaju mini USB. Kao i fotici.

 

A sto se tice mobitela, ljudi koje znam i kod kojih idem imaju tako negdje 50:50 iphone i android, a jos vise ih ima i ipad, pa se stvarno nije puno lakse snaci s microUSBom nego s dock connectorom. Jebiga, malo cemo se strpit za Lightning, al ni to nece bit veliki problem. Puno puta se to dogadjalo. I s disketama, i s paralelnim potrovima, i s optikom, pa smo sve uspjesno prebrodili.

 

No recimo Apple na svojim tabletima ima iste kao i na playerima i telefonima, sto Samsung nema, pa tako ja za svoj samsung tablet moram vuci kabel okolo. S ipadom ipak imas vise sanse snaci se.

12 godina
offline
Re: Appleu prijeti istraga europskih regulatora

@F10EXX

A koga ti braniš? Fakin Apple jer jedini na cijelom tržištu isporučuje drugačiji konektor??

 

Zašto ga branite? Meni je to neshvatljivo! Jednostavno mi je van svake pameti da braniš tako nešto? Dokle taj "fanboyizam" može ići???

Osvrt s korisničke strane - http://echo1.blog.hr/
15 godina
offline
Re: Appleu prijeti istraga europskih regulatora
overhaul kaže...

Neznam ja imam najnormalnije na sonyjevoj aplikaciji koja ide uz mobitel opciju prebacivanja podataka sa iphonea.
ali znam da recimo iphone neželi prihvatiti bluetooth uređaje drugih proizvođača. Svi ostali se međusobno kuže,
makar bili i stari dumbfone,  symbian ili blackberry a ne samo android.

 

Zanimljivo ja sam na jednu sony Ericsson xperiu ukopcao slusalice od Apple-a isto nije htio uopće ih prepoznati...a evo i punjac od HTC-a uredno puni 4S, tako da ne širite dezinformacije bezveze
Stoja
Poruka je uređivana zadnji put sri 29.5.2013 14:02 (Stoja).
15 godina
odjavljen
offline
Re: Appleu prijeti istraga europskih regulatora

Je, aj pikni kabel koji si dobio sa HTCom u iPhone...

 

Baš i ne ide, ha? Nije stvar u punjaču, drugom kraju, stvar je u konektoru na mobu. Micro USB je posvuda - ext. ladice od HDDova, fotoaparati, mp3/mp4 playeri, tableti, čak i stare motorole (dosta stare - 2005. godina) imaju micro USB za punjenje.

http://nighthawk-software.blogspot.com/
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice