Audijevi automobili "razgovaraju" sa semaforom

poruka: 19
|
čitano: 2.451
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Audijevi automobili "razgovaraju" sa semaforom".
12 godina
offline
Audijevi automobili "razgovaraju" sa semaforom
Ovakve stvari će prije (ili poslije) postati sigurnosna prijetnja. A realno gledano za ovaj fičr nema niti potrebe. Jednostavno stave odbrojavanje na sam semafor i gotovo. Može biti u vidu digitalnih btojeva ili crtica koje nestaju kako vrijeme prolazi.
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Re: Audijevi automobili "razgovaraju" sa semaforom
Ovo je samo početak komuniciranja auta sa ostalim infrastrukturom a i ostalim autima oko sebe.....

Mora se krenit od neceg
16 godina
neaktivan
offline
Re: Audijevi automobili "razgovaraju" sa semaforom
kerum kaže...
Ovakve stvari će prije (ili poslije) postati sigurnosna prijetnja. A realno gledano za ovaj fičr nema niti potrebe. Jednostavno stave odbrojavanje na sam semafor i gotovo. Može biti u vidu digitalnih btojeva ili crtica koje nestaju kako vrijeme prolazi.

 vjerojatno, ali ce takoder sigurno povecat sigurnost u prometu, a da ne pricamo o samom sustavu kontrole prometa i protocnosti kroz guzve i samokontrolirane semafore

potpis :D
14 godina
neaktivan
offline
Audijevi automobili "razgovaraju" sa semaforom

Ne znam znate li za semafore sa brojacima u Zapresicu (broji koliko dugo je jos zeleno a koliko crveno). Vrlo dobra stvar i ne vidim kako bi tocno omela vozaca, pogotovo pocetnike koji su jos nesigurni sa zutim, mada opet moraju naucit kad tad procjenit i bez tog

mojpismonosa
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Audijevi automobili "razgovaraju" sa semaforom
Nama je jos znanstvena fantastika da zeleno blica prije zutog...
11 godina
offline
Audijevi automobili "razgovaraju" sa semaforom

Odavno viđah ljude koji na raskršćima čine isto.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Audijevi automobili "razgovaraju" sa semaforom

Ali, ali, u Zagrebu se kreće već na žuto?

Can't find a better Jam!
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Audijevi automobili "razgovaraju" sa semaforom

Ubit ce nas ovi silni feature-si koji nam nisu niti potrebni, i cine nam zivot samo komplexniji, a da ne pricamo o komplexnosti popravka tih novijih auta. Ako se ista pokvari i nemas uz sebe laptop i software mozes se yeb..

Don’t make a habit out of choosing what feels good over what’s actually good for you.
Moj PC  
0 4 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Audijevi automobili "razgovaraju" sa semaforom
U dosta gradova postoje brojači na semaforima, a u Zagrebu nijedan. Stvar je izvrsna, jer štedi živce. Znaš da imaš toliko i toliko do zelenog, pa nisi napet.

Druga je stvar što mnogi ne znaju čemu služi žuto prije zelenog, pa ne kreću čim se upali zeleno. Boli ih briga, oni su prvi i sigurno će proći, a to što onaj osmi ili deveti neće nije njihov problem. Upravo takve stvari će optimizirati autonomni auti. Kroz križanje će proći više vozila nego sada, što će automatski smanjiti gužve.
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Audijevi automobili "razgovaraju" sa semaforom

U zagrebu ti je problem jer na puno raskrizja imas senzore za promet pa se zeleno na sporednim ulicama pali samo po potrebi. No ajd ako vec ne mozes odbrojavat koliko ima do crvenog (iako se i tu moze stavit 5 sekundi), mozes koliko ima do zelenog.

mojpismonosa
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Audijevi automobili "razgovaraju" sa semaforom
Visak kaže...
U dosta gradova postoje brojači na semaforima, a u Zagrebu nijedan. Stvar je izvrsna, jer štedi živce. Znaš da imaš toliko i toliko do zelenog, pa nisi napet.

Druga je stvar što mnogi ne znaju čemu služi žuto prije zelenog, pa ne kreću čim se upali zeleno. Boli ih briga, oni su prvi i sigurno će proći, a to što onaj osmi ili deveti neće nije njihov problem. Upravo takve stvari će optimizirati autonomni auti. Kroz križanje će proći više vozila nego sada, što će automatski smanjiti gužve.

 Nisi na trkama da si napet jer cekas zuto da se pojavi odnosno zeleno. Radije neka naprave kao u Las Vegasu pametne semafore sa kamerama i gdje je previse auta automatski pali semafor da se rastereti prometnica kada se vec nemoze siriti cesta ( ala zagrebacka avenija ). 

Don’t make a habit out of choosing what feels good over what’s actually good for you.
Poruka je uređivana zadnji put sri 17.8.2016 15:49 (Fake_Alert).
16 godina
offline
Re: Audijevi automobili "razgovaraju" sa semaforom

ovo je najbolje kaj sam do sada vidio, a da ne ukljucuje autopilot na autu (koji na svakako treba i sto prije dodje to bolje).

ovo + autopilot = vrh

 

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
16 godina
neaktivan
offline
Re: Audijevi automobili "razgovaraju" sa semaforom
@fake_alert
Stvar je pristojnosti krenuti na zeleno, a glupo je buljiti non stop u semafor. Ako vidiš da imaš pola minute možeš promijeniti CD ili namjestiti retrovizor bez da ti netko trubi.

Senzori su glupost, jer upale strelicu samo ako netko već čeka. Ako nailazim i stižem taman da ju uhvatim, neće mi ju upaliti, nego moram juriti i kočiti da se nađem pred semaforom u pravom trenutku. Ili čekati cjeli ciklus. Najgore što baš nitko ne profitira ako se strelica ne upali, jer se druga svjetla ne upale ranije.
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
14 godina
offline
Re: Audijevi automobili "razgovaraju" sa semaforom
Visak kaže...
@fake_alert
Stvar je pristojnosti krenuti na zeleno, a glupo je buljiti non stop u semafor. Ako vidiš da imaš pola minute možeš promijeniti CD ili namjestiti retrovizor bez da ti netko trubi.

Senzori su glupost, jer upale strelicu samo ako netko već čeka. Ako nailazim i stižem taman da ju uhvatim, neće mi ju upaliti, nego moram juriti i kočiti da se nađem pred semaforom u pravom trenutku. Ili čekati cjeli ciklus. Najgore što baš nitko ne profitira ako se strelica ne upali, jer se druga svjetla ne upale ranije.

 To si upravu, u zapresicu je brutalno izvedeno. Cak i u Tuzli (bih) blinka zeleno da projuris. Samo ne znam.zasto ne i ZGu

Don’t make a habit out of choosing what feels good over what’s actually good for you.
8 godina
offline
Re: Audijevi automobili "razgovaraju" sa semaforom
Npr u SB svi semafori blinkaju zeleno. Bas svi.
16 godina
neaktivan
offline
Re: Audijevi automobili "razgovaraju" sa semaforom
Trepčuće zeleno su ukinuli jer su zaključili da vozači onda izdaleka ubrzavaju, pa projure kroz križanje velikom brzinom, često na žuto, ponekad i na crveno. Ovako nemaš toliko vremena za ubrzavanje, pa je konačna brzina manja.
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Audijevi automobili "razgovaraju" sa semaforom
Visak kaže...
Trepčuće zeleno su ukinuli jer su zaključili da vozači onda izdaleka ubrzavaju, pa projure kroz križanje velikom brzinom, često na žuto, ponekad i na crveno. Ovako nemaš toliko vremena za ubrzavanje, pa je konačna brzina manja.

 Onda dolazimo do zakljucka da su vozaci u ZGu divljaci naspram u gradovima di se primjenjuje to? 

Don’t make a habit out of choosing what feels good over what’s actually good for you.
8 godina
offline
Re: Audijevi automobili "razgovaraju" sa semaforom
Ko je tocno ukinuo trepcuce zeleno i gdje?
16 godina
neaktivan
offline
Re: Audijevi automobili "razgovaraju" sa semaforom
Pa u Zg postoji nezanemariva količina divljaka, ali isto tako i velik broj prometnica na kojima je moguće razviti veliku brzinu.

Na stanje u prometu bez sumnje utječe i činjenica da je uvjerljivo najlakši i najkorumpiraniji fakultet upravo prometni u Zagrebu.
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
2 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice