Backblaze: Čvrsti diskovi tvrtke Hitachi HGST najp

poruka: 12
|
čitano: 2.492
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Backblaze: Čvrsti diskovi tvrtke Hitachi HGST najp".
16 godina
offline
Backblaze: Čvrsti diskovi tvrtke Hitachi HGST najp

HGST je WesternDigitalov, a ne Hitachijev

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Backblaze: Čvrsti diskovi tvrtke Hitachi HGST

malo sam preletio kroz tekst ali nisam nikako skuzio a ni vidio da je HGST najpouzdaniji, dapace upravo suprotno

Alienware m17x R4,7970m,32gb ram,1x256gb ssd,2x500gb ssd
15 godina
neaktivan
offline
Re: Backblaze: Čvrsti diskovi tvrtke Hitachi HGST
Robert_84 kaže...

malo sam preletio kroz tekst ali nisam nikako skuzio a ni vidio da je HGST najpouzdaniji, dapace upravo suprotno

Imaš podatke na slici koja ide uz tekst, mada je to sve slično (+/- 1-2%)

Origin: F4stReload ----- | ----- Nema na čemu! ----- | ----- Google is your friend !
16 godina
offline
Re: Backblaze: Čvrsti diskovi tvrtke Hitachi HGST
Robert_84 kaže...

malo sam preletio kroz tekst ali nisam nikako skuzio a ni vidio da je HGST najpouzdaniji, dapace upravo suprotno

 U tablici imaš podatke. HGST ima najmanji Failure rate od svih. Mada opet meni više znači broj isporučenih diskova i onih koji su otkazali nego samo generički postotak. Iz postotka je vidljivo da je HGST "najbolji". Ali od 237 samo 3 Toshibe su crkle... tak da ono

12 godina
neaktivan
offline
Backblaze: Čvrsti diskovi tvrtke Hitachi HGST najp

imao Hitachi-a od 160gb...u to vrijeme mislio da je neki "žbiri" proizvođač...ali u 6 godina preživio moja gaženja,nestanke struje...i na kraju prodan.nikad problema s dotičnim s tim jednim HDD-om.

Svaka akcija ima svoju reakciju.
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Backblaze: Čvrsti diskovi tvrtke Hitachi HGST najp

He, he dobro je pogledati ovakve statistike, jednostavno da se čovjek zna orijenitirati ako hoće izbrati koji tvrdi disk, odnonsos HDD, da mu je bitna pozudanost.

Moj Maxtor na staroj config, već radi 14 godina.

Panzerkampfwagen.Unatoč svemu - Dinamo Zagreb.Leaving or dead, always ahead...
Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Backblaze: Čvrsti diskovi tvrtke Hitachi HGST
Ja znam da sam ove godine od pocetka 1. Mjeseca do danas zamjenio 4 HGST diska u laptopima, svi odreda odapeli, odnos o hrpetina bad sektora.
I zanimljivo da sve u toshiba laptopima starim godinu-dvije. Toshiba ima svoju proiuvodnju diskova, a u laptope stavlja HGST hmmm.
Živi život kao da ti je svaki dan zadnji dan!
12 godina
offline
Backblaze: Čvrsti diskovi tvrtke Hitachi HGST najp

Uzieo prije 2 mjeseca Toshiba  1TB. Takodje nisam znao šta da kupim. Pregledao hrpu stranica, testova i na kraju skontam da nema pravila. Imam WD od 320GB već 10 godina. Kolega i ja uzeli u isto vrijeme. Njegov otkazao nakon 3 godine.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Backblaze: Čvrsti diskovi tvrtke Hitachi HGST najp

Ajmo vi koji ste matematičkog duha:

Ako je vjerojatnost krepavanja jednog diska u godini 3%, kolika je vjerojatnost da u godini dana krepa barem 1 disk u RAID array-u od 50 komada?

(odgovor: oko 80%)

 
0 1 hvala 0
15 godina
offline
Backblaze: Čvrsti diskovi tvrtke Hitachi HGST najp

Mislio sam da je bug forum okupljalište intelektualaca. Moram priznat da sam malo razočaran. Ili oni najbolji nisu baš glasni?

 
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Backblaze: Čvrsti diskovi tvrtke Hitachi HGST
Igor150 kaže...

imao Hitachi-a od 160gb...u to vrijeme mislio da je neki "žbiri" proizvođač...ali u 6 godina preživio moja gaženja,nestanke struje...i na kraju prodan.nikad problema s dotičnim s tim jednim HDD-om.

 Ja ga jos gazim i radi kao prvog dana. To su u biti IBM-ovi diskovi, jer, ako se ne varam tada je negdje Hitachi kupio IBMom odjel za proizvodnju HDDova.

16 godina
offline
Re: Backblaze: Čvrsti diskovi tvrtke Hitachi HGST
Keso kaže...

Ajmo vi koji ste matematičkog duha:

Ako je vjerojatnost krepavanja jednog diska u godini 3%, kolika je vjerojatnost da u godini dana krepa barem 1 disk u RAID array-u od 50 komada?

(odgovor: oko 80%)

 50%, il ce krepat il nece.

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice