Bakterija na koži štiti je od slobodnih radikala

poruka: 8
|
čitano: 2.013
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Bakterija na koži štiti je od slobodnih radikala".
16 godina
offline
Bakterija na koži štiti je od slobodnih radikala

Što točno oksidativan stres čini koži?

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Bakterija na koži štiti je od slobodnih radikala
Oksidativni stres nije neki jasno definiran, specifičan poremećaj. Slobodni radikali djeluju, grubo rečeno, poput vatre. Kako sve gori u vatri, tako sve oštećuju slobodni radikali.
Kemijski mijenjaju DNA, masti i proteine.
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Bakterija na koži štiti je od slobodnih radika
danen kaže...
Oksidativni stres nije neki jasno definiran, specifičan poremećaj. Slobodni radikali djeluju, grubo rečeno, poput vatre. Kako sve gori u vatri, tako sve oštećuju slobodni radikali.
Kemijski mijenjaju DNA, masti i proteine.

 Da, hvala, to znam, nedavno sam radio reklamu za neke antioksidanse, pa sam radio te vizuale sa oksidacijom... zločeste radikale i njihovu krađu elektrona protiv antioksidanata koje im daju elektrone bez da i sami postaju lančano gladni elektrona... samo nije spominjano djelovanje na kožu. I poslije pročitah da u biti nema dobrih i loših u toj priči.
https://blogs.scientificamerican.com/food-matters/antioxidant-supplements-too-much-of-a-kinda-good-thing/
Dakle, možemo li pretpostaviti da u biti sebum radi zaštitni sloj od direktnog spoja kisika sa stanicama kože, tj da isušivanje pretjeranjim struganjem slojeva kože i promjenom kiselosti i isušivanjem, izazivamo i oksidaciju zbog ispranog "zaštitnog laka" ? 

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
14 godina
neaktivan
offline
Re: Bakterija na koži štiti je od slobodnih radika

 

 

 

"...(Oksidativni stres povezan je s više kožnih bolesti, posebice s atipičnim dermatitisom i psorijazom.)..."

 

 

You know I am born to lose, and gambling is for fools, But thats the way I like it baby, I do not wanna live for ever , And do not forget the joker!
8 godina
offline
Bakterija na koži štiti je od slobodnih radikala
Jedno je postaviti razumnu hipotezu ("bakterije štite kožu od oksidativnog stresa"), a drugo je točno ustanoviti (izmjeriti) njihovo djelovanje. Za ovo drugo trebalo bi primjerice napraviti epidemiološku studiju pa vidjeti koliko tko ima tih i drugih bakterija na koži pa to sve korelirati s incidencijom kožnih bolesti. Skupo, dugotrajno i komplicirano. A što se tiče pretjerane higijene stvar je jasna. Svaka terapija ako se s njom pretjera izaziva upravo one simptome protiv kojih je propisana. Ako se primjerice pretjeruje s primjenom antibiotika, pojavit će se rezistentni sojevi bakterija i time pojačati infekcije. Ni s čime ne treba pretjerivati, jer se zdrav organizam nalazi u stanju dinamičke ravnoteže (homeostaze), pa ga svaka pretjeranost izbacuje iz te ravnoteže - u bolest.
 
1 0 hvala 2
11 godina
offline
Bakterija na koži štiti je od slobodnih radikala

Aaaaaaaaa, ništa slađe nego lansirati prištić u orbitu. Najdraži su mi bili oni oko usnica, boli ko vrag dok ga istišćeš, a na kraju sljedi onaj "POP" po ogledalu. Mašala.

jaska jaska jaskaja
Moj PC  
3 0 hvala 0
15 godina
offline
Bakterija na koži štiti je od slobodnih radikala

na "ovim prostorima" jedina djelotvorna zaštita od slobodnih radikala (šešelj, glasnović, čmarkićka ... - svi su na slobodi!) je 9 mm para, hollow point. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
5 1 hvala 1
16 godina
offline
Re: Bakterija na koži štiti je od slobodnih radika
Ajar kaže...

na "ovim prostorima" jedina djelotvorna zaštita od slobodnih radikala (šešelj, glasnović, čmarkićka ... - svi su na slobodi!) je 9 mm para, hollow point. 

 I nepranje... jer inače ti nanjuše sapun i skuže da nisi njihov :)
:::

danen kaže...
Jedno je postaviti razumnu hipotezu ("bakterije štite kožu od oksidativnog stresa"), a drugo je točno ustanoviti (izmjeriti) njihovo djelovanje. Za ovo drugo trebalo bi primjerice napraviti epidemiološku studiju pa vidjeti koliko tko ima tih i drugih bakterija na koži pa to sve korelirati s incidencijom kožnih bolesti. Skupo, dugotrajno i komplicirano. A što se tiče pretjerane higijene stvar je jasna. Svaka terapija ako se s njom pretjera izaziva upravo one simptome protiv kojih je propisana. Ako se primjerice pretjeruje s primjenom antibiotika, pojavit će se rezistentni sojevi bakterija i time pojačati infekcije. Ni s čime ne treba pretjerivati, jer se zdrav organizam nalazi u stanju dinamičke ravnoteže (homeostaze), pa ga svaka pretjeranost izbacuje iz te ravnoteže - u bolest.

Da to je još jedan primjer koji pokazuje koliko nam je organizam optimiziran da se sam nosi sa okolicom i uvjetima kojima je izložen (prehrana, dnevni napori) i koliko je upitno kad pretjerujemo sa nečim za što se u nekom trenutku pokazalo da "koristi" organizmu. Upravo je dobar primjer taj suprotni "antioksidativni stres"

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice