Bay Trail brži od Snapdragona 800?

poruka: 25
|
čitano: 3.577
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Bay Trail brži od Snapdragona 800?".
16 godina
offline
Bay Trail brži od Snapdragona 800?

na kraju če autor programa proglasit bug u softveru i mir.

Mene zanima, ako i jest intel jači na 1.1Ghz napram ovih 2.3Ghz, kakvo je stanje sa baterijom...

Ghz i Mhz više nisu in, mislim da je konačno vrijeme da baterije napreduju

 
3 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Bay Trail brži od Snapdragona 800?
ARM je pljuga za bilo koji x86 i to smo davno zakljucili
R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011.
16 godina
neaktivan
offline
Bay Trail brži od Snapdragona 800?

Podatak o 30% nije bas tocan. Ako Intel radi na 1.1, a ARM na 2.3 tada je razlika u brzini reda 240%!

 

x86 ima puno jaci instruction set od ARMa, a  Intel ima i poprilicno iskustva sa cachom tako da je rezultat i ocekivan. Stvarno ostaje pitanje potrosnje jer napredna arhitektura znaci i vecu potrosnju. Nadam se da su isli na 100% staticki design tako da se radna frekva moze spustit vrlo nisko.

 

Iz vlastitog iskustva bolje je zavrtit CPU na visoj frekvi, pa posao obavit u kracem vremenu nego obrnuto. Sada ce do izrazaja doci kako je napisan OS, tj dal kuzi drzat CPU(ove) u sleepu ili ne.

 

 
1 5 hvala 0
12 godina
offline
Bay Trail brži od Snapdragona 800?

@ optimizacija - gornji post

 

I uvijek je tu cuveni dalvik VM koji voli cuclati stogod mu das <3

ja
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Bay Trail brži od Snapdragona 800?

Ne vjerujem ničemu dok ne izađe na tržište. A onda ćemo vidjeti real life rezultate.

Osvrt s korisničke strane - http://echo1.blog.hr/
 
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Bay Trail brži od Snapdragona 800?
dadoremix kaže...

na kraju če autor programa proglasit bug u softveru i mir.

Mene zanima, ako i jest intel jači na 1.1Ghz napram ovih 2.3Ghz, kakvo je stanje sa baterijom...

Ghz i Mhz više nisu in, mislim da je konačno vrijeme da baterije napreduju

 

da vjerojatno je Intelov PR ponesto nafriziro potrosnju birajuci bateriju testova, al unatoc konkurecnija iz ARM-a se ima itekako zbog cega zabrinut, ako vec ne zbog predstojeceg 22nm Silvermonta onda zbog nadolazeceg 14nm Airmonta

 

- PRAVI VJERNIK NIJE ONAJ KOJI SLIJEPO VJERUJE, NEGO ONAJ KOJI UVIJEK SUMNJA.
15 godina
protjeran
offline
Bay Trail brži od Snapdragona 800?

imatu cu 30% brzi mobitel kojime cu moci sta ?

brze surfati, sms-ati, jel ce razgovor ici brze ili kaj

 

brze cu moci tipkati na 4" minimi ekranu i lakse gubiti oci u glupim igricama koje lice na 486 like DOS igre

 

ili ce mi fotke na 0.005 cm velikoj leci biti bolje i imati vise megapiksela

 
7 16 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Bay Trail brži od Snapdragona 800?

Preuzme li Intel i ARM tržište to će bit game over.

everybody lies
 
0 3 hvala 0
15 godina
offline
Bay Trail brži od Snapdragona 800?

Ne budite djeca, Intel je Intel.. što si zacrta to će i ostvariti.

Because anything Korea does, Japan does it better.
Moj PC  
10 2 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Bay Trail brži od Snapdragona 800?
abraham kaže...

imatu cu 30% brzi mobitel kojime cu moci sta ?

brze surfati, sms-ati, jel ce razgovor ici brze ili kaj

 

brze cu moci tipkati na 4" minimi ekranu i lakse gubiti oci u glupim igricama koje lice na 486 like DOS igre

 

ili ce mi fotke na 0.005 cm velikoj leci biti bolje i imati vise megapiksela

 ne, vec ces jednostavno imat racunalo u dzjepu, koje ces elegatno nosit sa sobom i onda spajat na stagod hoces. vjerojatno ce trebat softveru malo vremana da uhvati korak, uvijek mu treba, ali klasicnim desktop kantama sudbina je sve samo na ruzicasta, a toga su itekako svijesni i u Intelu...

 

btw prema Intelu vec 14nm Airmont (sljedece godine) bi trebao bit snazniji od danasnjih AMD-ovih stolnih sestojezgrenih procesora pa ti vidi kuda to ide...

- PRAVI VJERNIK NIJE ONAJ KOJI SLIJEPO VJERUJE, NEGO ONAJ KOJI UVIJEK SUMNJA.
12 godina
neaktivan
offline
Re: Bay Trail brži od Snapdragona 800?

Ako je manje GHz a veća snaga dali onda pada potrošnja baterije? 

Ovo je stvarno dobro, INTEL svakim novom proizvodom dokazuje da je naj bolji u ovom poslu.

16 godina
offline
Re: Bay Trail brži od Snapdragona 800?
Envy kaže...

Ne budite djeca, Intel je Intel.. što si zacrta to će i ostvariti.

Na tvoju žalost ako si Intel navijač jel,Izlanuo se na području Mobitela ili Pametnjakovič telefona to im neče poč za rukom bez greške.ARM je jednostavno prejak i preraširen, i ono najbitnije više nego dovoljan s obzirom na procesorsku snagu koju nudi to i ptice na krovu znaju. O cijeni procesora Bay Trail vs ARM ergela, da ne pričamo Intel jednostavno ne može cijenom parirat Kineskoj ARM ergeli, koja če uskoro štancat čak i 8 Core ARM procesore ko pivske flaše u tvornici.Šutim

R4sput1n kaže...
abraham kaže...

imatu cu 30% brzi mobitel kojime cu moci sta ?

brze surfati, sms-ati, jel ce razgovor ici brze ili kaj

 

brze cu moci tipkati na 4" minimi ekranu i lakse gubiti oci u glupim igricama koje lice na 486 like DOS igre

 

ili ce mi fotke na 0.005 cm velikoj leci biti bolje i imati vise megapiksela

 ne, vec ces jednostavno imat racunalo u dzjepu, koje ces elegatno nosit sa sobom i onda spajat na stagod hoces. vjerojatno ce trebat softveru malo vremana da uhvati korak, uvijek mu treba, ali klasicnim desktop kantama sudbina je sve samo na ruzicasta, a toga su itekako svijesni i u Intelu...

 

btw prema Intelu vec 14nm Airmont (sljedece godine) bi trebao bit snazniji od danasnjih AMD-ovih stolnih sestojezgrenih procesora pa ti vidi kuda to ide...

A di si to pročital molim te ljepo,Smijeh pa nemoj Intelu sve vjerovat jer situacija je takva da na Mainstream Desktop terenu Intel usporava razvoj procesora.{#}

 

Jedini teren di če bit velika bitka, to su Tablet kompovi u praksi pogotovo oni sa X86 procesorima tu če bit vrlo zanimljivo bez greške. S obzirom šta novo nudi AMD po vrlo ugodnim cijenama, nasuprot Intelu pa i ARM ergeli na području Tablet kompova bit če rovovske bitke fučkaj ga.Smijeh

http://dambek.minus.com/mjf1iISZq
12 godina
neaktivan
offline
Re: Bay Trail brži od Snapdragona 800?
rambox kaže...
Envy kaže...

Ne budite djeca, Intel je Intel.. što si zacrta to će i ostvariti.

Na tvoju žalost ako si Intel navijač jel,Izlanuo se na području Mobitela ili Pametnjakovič telefona to im neče poč za rukom bez greške.ARM je jednostavno prejak i preraširen, i ono najbitnije više nego dovoljan s obzirom na procesorsku snagu koju nudi to i ptice na krovu znaju. O cijeni procesora Bay Trail vs ARM ergela, da ne pričamo Intel jednostavno ne može cijenom parirat Kineskoj ARM ergeli, koja če uskoro štancat čak i 8 Core ARM procesore ko pivske flaše u tvornici.Šutim

Ako je preraširen ne znaći da intel nemože imati bolje prodajne rezultate.  Proizvođaći mobitela zanju za ovo sigurno prije nego što je bug napisao.

Zašto nebi mogao konkurirati cijenom? Btv intel sada kada ima ovu tehnologiju može napraviti 6 Core i konkurirati ARM procesorima. Bit če jaći jer ipak ova tehnologija vrijedi jako puno.

10 godina
neaktivan
offline
Bay Trail brži od Snapdragona 800?

Autor se stvarno mora educirati o ULP SoC-ovima.(ironično, upravo to područje je najviši high tech sa najpropulzivnijim razvojem uopće)

 

Otkud početi..

a) Antutu je manjkav bench, podložan simuliranju rezultata, posebno u memorijskom dijelu.

To iskorištava Intel ciljanim microtuningom u složenoj Clover Trail arhitekturi, pa tako dobivamo Antutu score od 24-28000 za Atom 2560/2580.. dok u čistim, kredibilnim i transparentnim sintetičkim mjerenjima permansi DALEKO kasni za ARM konkurencijom:

 

http://www.gsmarena.com/samsung_galaxy_tab_3_101-review-948p4.php

 

Čak i Atom(Clover Trail +)2580 na 2ghz i sa PowerVr SGX 544MP3 GPU, je potpuno inferioran Exynosu 5 octa, a da o Snapdragonu 800 da i ne pričamo: 1500 naprama 3500/4000 u Geekbench 2.

 

http://browser.primatelabs.com/geekbench2/compare/1970328/2112149

 

 

b) spomenuti Bay trail soc je vjerojatno Atom E3840- sa TDP od oko <10w, i cijenom od debelo preko 100$( vjerojatno oko 150$), znači ugrađivati će se samo u high end tablete. 

Jednostavno nema ni primisli da taj soc nađe mjesto u mobitelima, čak i da snize TDP..iz jednostavnog razloga što je već i dual core Atom debelo velik chip.

Snapdragon 800, s druge strane, je malen, fleksibilan soc sa integriranim najnaprednijim LTE modulom unutar matične ploče (fenomenalno dostignuće već samo po sebi); potrošnja mu je u klasi TDP <5.5, a cijena otprilike 40$, sve to uz GPU od 80-preko 100 GFLOPS!!

 

Uz sve navedeno, kad dodamo da je performansama(ukupno gledajući) ugrubo usporediv Bay Trailu na ~1.4ghz, nameće se samo jedan zaključak - Intel NE MOŽE konkurirati Qualcommu u ULP sferi.

Moj PC  
4 0 hvala 1
16 godina
offline
Re: Bay Trail brži od Snapdragona 800?
77ari kaže...

Ako je preraširen ne znaći da intel nemože imati bolje prodajne rezultate.  Proizvođaći mobitela zanju za ovo sigurno prije nego što je bug napisao.

Zašto nebi mogao konkurirati cijenom? Btv intel sada kada ima ovu tehnologiju može napraviti 6 Core i konkurirati ARM procesorima. Bit če jaći jer ipak ova tehnologija vrijedi jako puno.

Ček malo a kakvu to Intel ima tehnologiju,Nevinašce možda ti to ne znaš pa i još neko drugi evo ti dolnji link tako da znaš šta su to to BayTrail Atomi.Tu se ne radi o ničem spektakularnom niti posebnom, kad se malo pogledaju detalji sve je jasno u praksi to sigurno. Vezano za ovaj rezultat to je vjerojatno Bay Trail-T model proca ili SoC, dakle do 3W TDP-a e sad u kojem je to uređaju vjerojatno neki Pametnjakovič telefon ili Tablet komp jel.Cool

 

http://www.bug.hr/forum/topic/komentari-it-vijesti/bay-trail-atomi-blizi-core-arhitekturi/184869.aspx?page=0&jumpto=3588024&sort=asc&view=flat

http://dambek.minus.com/mjf1iISZq
13 godina
offline
Bay Trail brži od Snapdragona 800?

pa ako se današnji high end smartfoni prodaju sa 5-6k kuna i ako se neki proizvođač odluči staviti ovaj intel koji je napredniji od snapdragona 800, zašto ne? napredak bi se postigao, cijena se nebi mrdala, kupci će to primjetiti i kupovati

Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
Re: Bay Trail brži od Snapdragona 800?
abraham kaže...

imatu cu 30% brzi mobitel kojime cu moci sta ?

brze surfati, sms-ati, jel ce razgovor ici brze ili kaj

 

brze cu moci tipkati na 4" minimi ekranu i lakse gubiti oci u glupim igricama koje lice na 486 like DOS igre

 

ili ce mi fotke na 0.005 cm velikoj leci biti bolje i imati vise megapiksela

ako nisi u stanju naci primjnu za tako sto, ko ti kriv :P

 

uglavnom prica je vrlo jasna... imam mobilni uredjaj koji kad je u pokretu uglavnom radi na 1-2% procesorke snage, tako da cpu moze slobodno usporiti, iskljuciti visak jezgri... iskljuciti poijedine sklopove u jedino aktivnoj jezgri itd. itd... ocito u stanju je mirovanja... zazvoni... jezgra se aktivira u potpunosti, omoguci audio/video poziv te animacije na uredjaju i svi sretni...

dodjem doma... uvalim ovo malo cudo u dock... prijavim se na "racunalo" koje sada kuca na 4-8-16 jezgara... optimizirani os, optimizirane aplikacije... moj sadrzaj je uvijek samnom, moje racunalo je uvijek samnom... a razlika je samo u UIu.

 

ne bude to danas ali tu je pred vratima...

 

Envy kaže...

Ne budite djeca, Intel je Intel.. što si zacrta to će i ostvariti.

Naravno, Intel je Intel, novac, razvoj... ali puno je puta taj Intel pokazao da bas i nisu sposobni ili su samo maligni prema korisnicima ? :))) 

 

AMD sa druge strane u dugovima pa jedino sto im preostaje jest DOBAR PLAN a usprkos svim negativnim komentarima nasih forum strucnjaka... nekakvo svijetlo na kraju tunela je ipak vidljivo... ukljucili decki mozak i rekli... copy paste ne ide, treba tu malo mišmaša.... i eto, nakon dvije generacije dve razlicite obitelji apu & fx (zapravo testne platforme za ispitivanje i progresivnu tranizciju) najavljuju se prave inovacije...

 

rambox kaže...
77ari kaže...

Ako je preraširen ne znaći da intel nemože imati bolje prodajne rezultate.  Proizvođaći mobitela zanju za ovo sigurno prije nego što je bug napisao.

Zašto nebi mogao konkurirati cijenom? Btv intel sada kada ima ovu tehnologiju može napraviti 6 Core i konkurirati ARM procesorima. Bit če jaći jer ipak ova tehnologija vrijedi jako puno.

Ček malo a kakvu to Intel ima tehnologiju,Nevinašce možda ti to ne znaš pa i još neko drugi evo ti dolnji link tako da znaš šta su to to BayTrail Atomi.Tu se ne radi o ničem spektakularnom niti posebnom, kad se malo pogledaju detalji sve je jasno u praksi to sigurno. Vezano za ovaj rezultat to je vjerojatno Bay Trail-T model proca ili SoC, dakle do 3W TDP-a e sad u kojem je to uređaju vjerojatno neki Pametnjakovič telefon ili Tablet komp jel.Cool

 

http://www.bug.hr/forum/topic/komentari-it-vijesti/bay-trail-atomi-blizi-core-arhitekturi/184869.aspx?page=0&jumpto=3588024&sort=asc&view=flat

Hvala na linku jer me bas to zanimalo... 3W je dobar rezultat dok je AMD sa svojim Hondom na nekih 4,5W

Biti ce interesantna borba... AMD sa svojom skalabilnom arhitekturom kojoj fali iteracija-dvije da bude potpuno zrela vs Novi Atomi :)

 

prilicno dobra ideja vs tehnologija i pumpaj pumpaj pumpaj system :)

16 godina
offline
Re: Bay Trail brži od Snapdragona 800?
TranceMight kaže...

 

rambox kaže...
77ari kaže...

Ako je preraširen ne znaći da intel nemože imati bolje prodajne rezultate.  Proizvođaći mobitela zanju za ovo sigurno prije nego što je bug napisao.

Zašto nebi mogao konkurirati cijenom? Btv intel sada kada ima ovu tehnologiju može napraviti 6 Core i konkurirati ARM procesorima. Bit če jaći jer ipak ova tehnologija vrijedi jako puno.

Ček malo a kakvu to Intel ima tehnologiju,Nevinašce možda ti to ne znaš pa i još neko drugi evo ti dolnji link tako da znaš šta su to to BayTrail Atomi.Tu se ne radi o ničem spektakularnom niti posebnom, kad se malo pogledaju detalji sve je jasno u praksi to sigurno. Vezano za ovaj rezultat to je vjerojatno Bay Trail-T model proca ili SoC, dakle do 3W TDP-a e sad u kojem je to uređaju vjerojatno neki Pametnjakovič telefon ili Tablet komp jel.Cool

 

http://www.bug.hr/forum/topic/komentari-it-vijesti/bay-trail-atomi-blizi-core-arhitekturi/184869.aspx?page=0&jumpto=3588024&sort=asc&view=flat

Hvala na linku jer me bas to zanimalo... 3W je dobar rezultat dok je AMD sa svojim Hondom na nekih 4,5W

Biti ce interesantna borba... AMD sa svojom skalabilnom arhitekturom kojoj fali iteracija-dvije da bude potpuno zrela vs Novi Atomi :)

 

prilicno dobra ideja vs tehnologija i pumpaj pumpaj pumpaj system :)

Od kuda sad taj Hondo APU,Nevinašce to je Tablet APU da no on je na odlasku jer je to izvorno proizvod ili CPU arhitektura napravljena pod kraj 2010 godine.Temash Jaguar APU je novi proizvod, i njega uspoređuješ sa BayTrail Atomičima tak to ide.E sad kaj se tiče Temash APU TDP-a, tu če bit jedan Dual Core model od 3.6W TDP-a no to nije APU za Pametnjakovič telefone nego samo za Tablet kompove.

 

http://www.bug.hr/forum/topic/vijesti-by-forumasi/amd-kabini-temash-apu/176292.aspx

 

AMD zapravo nema APU za Pametnjakovič telefone, a niti če ga imat u bližoj budučnosti kako sad stvari stoje. Nema smisla da se AMD sa svojim resursima gura na taj ARM teren, uz sve to AMD je kao HSA osnivač ionako u društvu sa gotovo svim največim proizvođačima ARM procesora ili SoC rješenja.{#}

 

http://hsafoundation.com/

 

http://dambek.minus.com/mjf1iISZq
15 godina
protjeran
offline
Re: Bay Trail brži od Snapdragona 800?
TranceMight kaže...
abraham kaže...

imatu cu 30% brzi mobitel kojime cu moci sta ?

brze surfati, sms-ati, jel ce razgovor ici brze ili kaj

 

brze cu moci tipkati na 4" minimi ekranu i lakse gubiti oci u glupim igricama koje lice na 486 like DOS igre

 

ili ce mi fotke na 0.005 cm velikoj leci biti bolje i imati vise megapiksela

ako nisi u stanju naci primjnu za tako sto, ko ti kriv :P

 

uglavnom prica je vrlo jasna... imam mobilni uredjaj koji kad je u pokretu uglavnom radi na 1-2% procesorke snage, tako da cpu moze slobodno usporiti, iskljuciti visak jezgri... iskljuciti poijedine sklopove u jedino aktivnoj jezgri itd. itd... ocito u stanju je mirovanja... zazvoni... jezgra se aktivira u potpunosti, omoguci audio/video poziv te animacije na uredjaju i svi sretni...

dodjem doma... uvalim ovo malo cudo u dock... prijavim se na "racunalo" koje sada kuca na 4-8-16 jezgara... optimizirani os, optimizirane aplikacije... moj sadrzaj je uvijek samnom, moje racunalo je uvijek samnom... a razlika je samo u UIu.

 

ne bude to danas ali tu je pred vratima...

 

Envy kaže...

Ne budite djeca, Intel je Intel.. što si zacrta to će i ostvariti.

Naravno, Intel je Intel, novac, razvoj... ali puno je puta taj Intel pokazao da bas i nisu sposobni ili su samo maligni prema korisnicima ? :))) 

 

AMD sa druge strane u dugovima pa jedino sto im preostaje jest DOBAR PLAN a usprkos svim negativnim komentarima nasih forum strucnjaka... nekakvo svijetlo na kraju tunela je ipak vidljivo... ukljucili decki mozak i rekli... copy paste ne ide, treba tu malo mišmaša.... i eto, nakon dvije generacije dve razlicite obitelji apu & fx (zapravo testne platforme za ispitivanje i progresivnu tranizciju) najavljuju se prave inovacije...

 

rambox kaže...
77ari kaže...

Ako je preraširen ne znaći da intel nemože imati bolje prodajne rezultate.  Proizvođaći mobitela zanju za ovo sigurno prije nego što je bug napisao.

Zašto nebi mogao konkurirati cijenom? Btv intel sada kada ima ovu tehnologiju može napraviti 6 Core i konkurirati ARM procesorima. Bit če jaći jer ipak ova tehnologija vrijedi jako puno.

Ček malo a kakvu to Intel ima tehnologiju,Nevinašce možda ti to ne znaš pa i još neko drugi evo ti dolnji link tako da znaš šta su to to BayTrail Atomi.Tu se ne radi o ničem spektakularnom niti posebnom, kad se malo pogledaju detalji sve je jasno u praksi to sigurno. Vezano za ovaj rezultat to je vjerojatno Bay Trail-T model proca ili SoC, dakle do 3W TDP-a e sad u kojem je to uređaju vjerojatno neki Pametnjakovič telefon ili Tablet komp jel.Cool

 

http://www.bug.hr/forum/topic/komentari-it-vijesti/bay-trail-atomi-blizi-core-arhitekturi/184869.aspx?page=0&jumpto=3588024&sort=asc&view=flat

Hvala na linku jer me bas to zanimalo... 3W je dobar rezultat dok je AMD sa svojim Hondom na nekih 4,5W

Biti ce interesantna borba... AMD sa svojom skalabilnom arhitekturom kojoj fali iteracija-dvije da bude potpuno zrela vs Novi Atomi :)

 

prilicno dobra ideja vs tehnologija i pumpaj pumpaj pumpaj system :)

i onda je svizac zamotao cokoladu :)

rijetko sta je optimzirano na vise jezgri na desktopu, rendering koji nece biti moguc na mobitelu, high end igre koje nece biti moguce na mobitelu i obrada videa koja nece biti moguca na mobitelu.

A ti bi optimizirao 16 jezgri, bas si duhovit.

Ukljucit ce mi se druga jezgra kod poziva, koliko je imala Nokia 3310 jezgri ?

Kad su mi na nekom drugom threadu prodavali iste price o mobitelu racunalu, kad sam pitao sta osim surfanja i glupih igrica mogu raditi svi su zasutjeli.

Jel mogu vrtiti Mysql, pokrenuti adobe ili baciti neki compile, a da nije na android OS-u i da se vrti normalnom brzinom.

12 godina
offline
Re: Bay Trail brži od Snapdragona 800?
abraham kaže...

imatu cu 30% brzi mobitel kojime cu moci sta ?

brze surfati, sms-ati, jel ce razgovor ici brze ili kaj

 

brze cu moci tipkati na 4" minimi ekranu i lakse gubiti oci u glupim igricama koje lice na 486 like DOS igre

 

ili ce mi fotke na 0.005 cm velikoj leci biti bolje i imati vise megapiksela

Boze, koliko usko gledanje, nevjerojatno. I zalosno. Prestani o tom uredjaju misliti kao o mobitelu, pa ce ti sve bit jasnije. I nije bitan ovaj uredjaj, bitno je prema cemu on vodi. 

Poruka je uređivana zadnji put uto 9.7.2013 8:26 (F10EXX).
16 godina
neaktivan
offline
Re: Bay Trail brži od Snapdragona 800?
Nikada tablet/mobitel nece moc konkurirat desktopu, ako ce se to tako zvat. Jedan od razloga je HDD. Kapacitetom da, ali brzinom ne jer da bi bilo brze mora bit paralelno (SDD ima nekoliko flasheva u paraleli), a to znaci vise mjesta. Slicno je i sa ramom. Desktop prelazi na 4 kanala, a mobilno tek na 2.
Koliko god da mobitel ima mali TDP on je na maloj povrsini sto znaci i veliko zagrijavanje. A hladjenje nemoguce poboljsat.
Ja osobno nikad ne bi volio imati sve kod sebe. Mobitel se lako gubi ili krade. Npr "Dropbox" izmedju mobitela i PCa je super ali na puno visem nivou nego danas. WP putem Zuna ima WiFi sync - tako nesto ali pametnije.
Ali tu dolazi do problema sa mergeom kada software nije sam u stanju syncat. Stvarno ne bi volio provest sate na Araxisu :)
10 godina
neaktivan
offline
Bay Trail brži od Snapdragona 800?
Da upotpunim prijašnji koment..svi četverojezgreni Bay Trail Atomi su namijenjeni tabletima, i to onim skupima.
TDP do 10w, cijena iznad 100 dolara:

http://www.notebookcheck.net/Details-of-Intel-Bay-Trail-linup-leaked.96566.0.html

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Bay Trail brži od Snapdragona 800?
Mikro vodeno hlađenje+7nm proizvodni proces = performanse današnjeg high end desktopa, na dlanu
16 godina
offline
Re: Bay Trail brži od Snapdragona 800?
darko_sam kaže...
Da upotpunim prijašnji koment..svi četverojezgreni Bay Trail Atomi su namijenjeni tabletima, i to onim skupima.
TDP do 10w, cijena iznad 100 dolara:

http://www.notebookcheck.net/Details-of-Intel-Bay-Trail-linup-leaked.96566.0.html

Ak je to točno uopče jel, znači Intel je izgleda iz nekog razloga preimenoval BayTrail-T u Bay Trail-I.Kaj se tiče cijene ako je i to točno, znači za dva Dual Core Bay Trail Celeron modela i jedan Quad Core za to traže 132 dolara jezuš kristuš fučkaj ga sad.Onda nije niti čudno kad se kaže, da je AMD pogodio u sridu sa svojim novim Jaguar Temash/Kabini SoC APU modelima od kojih niti jedan ne košta više od 100 dolara.Izlanuo se{#}

 

http://www.bug.hr/forum/topic/komentari-it-vijesti/stizu-jaguari/185781.aspx?page=0&jumpto=3608762&sort=asc&view=flat

http://dambek.minus.com/mjf1iISZq
16 godina
offline
Re: Bay Trail brži od Snapdragona 800?
R4sput1n kaže...

 

da vjerojatno je Intelov PR ponesto nafriziro potrosnju birajuci bateriju testova, al unatoc konkurecnija iz ARM-a se ima itekako zbog cega zabrinut, ako vec ne zbog predstojeceg 22nm Silvermonta onda zbog nadolazeceg 14nm Airmonta

Ne bi bilo nečuveno, no, zapravo, svi dosadašnji Andoid uređaji na Intelu za koje znam (tj oba: Motorola Razr I i ASUS FonePad) imaju veoma dobro trajanje baterije.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice