Bendgate skandal i s Galaxyjem S6 Edge?

poruka: 23
|
čitano: 4.251
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Bendgate skandal i s Galaxyjem S6 Edge?".
10 godina
neaktivan
offline
Bendgate skandal i s Galaxyjem S6 Edge?

Što će mi mob kojeg nemogu staviti u džep. Žašto izbjegavaju test običnog s6 koji bočno ima duplo više metala, forsiraju samo ovog staklenog šminkera?

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Bendgate skandal i s Galaxyjem S6 Edge?
Staklo i metal nisu za mobitele i .
Da bi mobitel bio laga sve to mora bit kako tanko i onda eto problema.
Jos uvijek polikarbonati nemaju zamijenu, jedino sto ne daju onaj "premium" polomljeni osijecaj.
Živi život kao da ti je svaki dan zadnji dan!
13 godina
odjavljen
offline
Re: Bendgate skandal i s Galaxyjem S6 Edge?
PC - stručnjak kaže...
Staklo i metal nisu za mobitele i .
Da bi mobitel bio laga sve to mora bit kako tanko i onda eto problema.
Jos uvijek polikarbonati nemaju zamijenu, jedino sto ne daju onaj "premium" polomljeni osijecaj.

Ajde tako M8 savij? Metal je zakon, kako po osjećaju u ruci, tako i kao termalno riješenje

15 godina
neaktivan
offline
Bendgate skandal i s Galaxyjem S6 Edge?

Ma da, metal i staklo nisu za mobitele. Oni koji trube o nekakvom premium feelingu metala redom nose nekakve plastične/silikonske navlake na njima. Ovaj Edge izgleda prekrasno ali kud s tim bez zaštite? Zvekne jednom na asfalt i ode premium metal look u tri..

Moj PC  
5 0 hvala 0
13 godina
offline
Bendgate skandal i s Galaxyjem S6 Edge?

Pa normalno da ce se bilo koji mobitel napravljen od neke vrste metala saviti puno brže od plasticnog, ko je tu lud?

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
online
Re: Bendgate skandal i s Galaxyjem S6 Edge?
PC - stručnjak kaže...
...
Jos uvijek polikarbonati nemaju zamijenu, jedino sto ne daju onaj "premium" polomljeni osijecaj.

^Objasnio!

 

Kolega ima Edge i još ga nije slomio, tako da sigurno nije tako osetljiv (u pitanju je sjajan tip, ali krhkiji komadi hardvera ne opstaju dugo u njegovim rukama).

16 godina
offline
Bendgate skandal i s Galaxyjem S6 Edge?

Baš me zanima kako bi izgledao taj bend test za Galaxy Xcover 2/3 ili Lumie 830/930

Windows Phone 8.1 - L520, L822, L930...
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Bendgate skandal i s Galaxyjem S6 Edge?

svaka se takva plosnata tvorevina može saviti/puknuti, osobito u za to namijenjenoim stroju. ipak, samo se jedan može saviti i u (guzičnom) džepu 

I know that you believe you understand what you think I said, but I'm not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
1 1 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Bendgate skandal i s Galaxyjem S6 Edge?

SVE na svijetu je lomljivo, pa ako nešto želiš čuvati i sačuvati, ipak treba malo i pripaziti. sjesti na tako tanku (i SKUPU) napravu kao što su mobiteli, pogotovo ovi visoke kategorije, zazivanje je vraga i komegod se savije, taj drugo nije niti zaslužio. nisu biseri za svinje.

 
5 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Bendgate skandal i s Galaxyjem S6 Edge?

Alo, 55 kila pritiska na jednu točku da se S6 Edge savije (a i ostali su tu negdi ili još žilaviji), to je više od jedne vreće cementa!
Realno, šanse da se to potrefi i da ga u džepu tak saviješ su skoro pa nikakve.
Bitno da budale dižu pompu oko toga ko da su smartfoni od šećera!

Trust me, I'm a Jedi!
Moj PC  
6 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Bendgate skandal i s Galaxyjem S6 Edge?
bome ja imam note 3 i mislim da mi je vec malo ausvinkl... imam spigenovu masku i klacka se...i ide mi na zivce to klackanje bome..
VenAtoR#2231
11 godina
neaktivan
offline
Bendgate skandal i s Galaxyjem S6 Edge?

Smiješan test, pa po "consumer reportu" m8 se savijao na dosta manje pritiska ("70 pounds"). Između ostalog problem sa iphone 6+ je bio taj da ako na SPECIFIČNIM mjestima primjeniš dovoljan pritisak (kod iphone 6 to je samo 20KG kod tipki za zvuk) telefon sa savija.

 

c/p reddit komentara

 

  1. Force strain rate, the speed at which the force is applied is important. You can see a guy in the back controlling the speed of the device, this isn't a proper method as it needs to be a certified NIST calibration to have scientific results.

  2. Length of phones, the length of the phone will affect the total bending force it sees, same force on different phones, but due to their individual length has experienced different bending forces.

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 4.4.2015 16:40 (kenan.M).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Bendgate skandal i s Galaxyjem S6 Edge?
MARKOZD15 kaže...
PC - stručnjak kaže...
Staklo i metal nisu za mobitele i .
Da bi mobitel bio laga sve to mora bit kako tanko i onda eto problema.
Jos uvijek polikarbonati nemaju zamijenu, jedino sto ne daju onaj "premium" polomljeni osijecaj.

Ajde tako M8 savij? Metal je zakon, kako po osjećaju u ruci, tako i kao termalno riješenje

 Ma sta pricas ti?

M8 je na bend testu jos gori,kao prvo, a kao drugo za sto je metal zakon? Kakvo termalno rjesenje? Toliko je 'zakon' da zimi vani na blagom minusu metalni mobitel prazni bateriju u roku nekoliko minuta doslovno dok plastikaner drzi normalno jer nema problema sa naglim 'preuzimanjem' vanjske temperature. Imao,vidio,probao. 

Sva ta izd.kavanja o materijalu izrade i premium feelingu su samo to izd.kavanja za nadobudnu balavurdiju. Daj mi mob s dobrom kamerom,brz,dobre baterije,cvrst, a od cega je bmk ;) Nisam ga kupio da ga stavljam na stol u birtiji da bi se ku.cio nego zbog gore navedenih razloga i za svoj gust.

Poruka je uređivana zadnji put sub 4.4.2015 16:17 (jopis).
13 godina
neaktivan
offline
Bendgate skandal i s Galaxyjem S6 Edge?

Aluminij premium u čemu najlošiji metal koji postoji, a staklo tek.

Ja imam S5 već godinu dana bogu hvala od plastike je inače bi davno bio savijen, plastični obrub je još uvjek sjajan a poklopac baterije je ugodan i mobitel ne kliže iz ruku. U slučaju pada ispadne baterija i to je to (isprobano u više navrata).

 
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Bendgate skandal i s Galaxyjem S6 Edge?

Kad rade mobitele od 3 metra, kako se neće savit.

 
3 0 hvala 0
9 godina
protjeran
offline
Re: Bendgate skandal i s Galaxyjem S6 Edge?
Ako sam dobro shvatio vi covjeku koji vam kaze da voli premium osjecaj aluminija zapravo uvjeravate da on ne voli aluminij?
Ako sam u krivu; sta vas boli ona stvar sta kom paše?
Meni odgovara staklo, i imam stalko, i ni najmanje se ne opterecujem time sto nekome odgovara plastika.
13 godina
odjavljen
offline
Re: Bendgate skandal i s Galaxyjem S6 Edge?
jopis kaže...

 Ma sta pricas ti?

M8 je na bend testu jos gori,kao prvo, a kao drugo za sto je metal zakon? Kakvo termalno rjesenje? Toliko je 'zakon' da zimi vani na blagom minusu metalni mobitel prazni bateriju u roku nekoliko minuta doslovno dok plastikaner drzi normalno jer nema problema sa naglim 'preuzimanjem' vanjske temperature. Imao,vidio,probao. 

Sva ta izd.kavanja o materijalu izrade i premium feelingu su samo to izd.kavanja za nadobudnu balavurdiju. Daj mi mob s dobrom kamerom,brz,dobre baterije,cvrst, a od cega je bmk ;) Nisam ga kupio da ga stavljam na stol u birtiji da bi se ku.cio nego zbog gore navedenih razloga i za svoj gust.

 M8 najmanje throttla od sve do jednog flagshipa, pitaj se zašto? Topal je na dodir, ali komponente unutra hladne, dakle odlično termalno riješenje.

 

Imam M8, ne nosim maskicu, ne treba mi, padao mi je, igram se s njim kako hoću i nije me briga, ipak je to SAMO mobitel.. par sitnih ogrebotina mi ne znače ni ku*ca u životu.. ali platiti za nešto par tisuća kuna i imati osjećaj kao da držim plastičnu igračku u ruci, hvala, ali - NE HVALA

16 godina
offline
Re: Bendgate skandal i s Galaxyjem S6 Edge?

mislim da je ovo kljucan dio vijesti:

 

Osiguravajuća kompanija specijalizirana za mobilne uređaje, SquareTrade

 

osiguravajuca kuca, cega?

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
15 godina
neaktivan
offline
Re: Bendgate skandal i s Galaxyjem S6 Edge?
nixass kaže...

mislim da je ovo kljucan dio vijesti:

 

Osiguravajuća kompanija specijalizirana za mobilne uređaje, SquareTrade

 

osiguravajuca kuca, cega?

 Pa mobitela. Sad treba prodajni hit pošteno osigurati/naplatiti. Možda ne čude rezultati ako tako gledaš.

Poruka je uređivana zadnji put sub 4.4.2015 20:36 (limitedition).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Bendgate skandal i s Galaxyjem S6 Edge?

Gdje je problem? Ja sam u džepu nosio još krhkije stvari i nisu bile uništene. 50kg je stvarno puno, jedino ako imate 70-80kg i stavite ga u zadnji džep. Cure s kilažom 50-60kg nebi ni tada onda uništile mob.

Stavite ga u prednji džep i mobitel je siguran. Ravni metal na pozadini mobitela nije naj bolje rjiješenje.  Ipak su bolji mobiteli od plastike i da im se može maknuti pozadina, jer kada padnu raspadnu se tako da sila nije velika. I jedino dobijete koju ogrebodinu na mobu, nekada niti to.

http://informacijsketehnologije.blogspot.com/
Poruka je uređivana zadnji put sub 4.4.2015 21:34 (77ari).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Bendgate skandal i s Galaxyjem S6 Edge?
MARKOZD15 kaže...
jopis kaže...

 Ma sta pricas ti?

M8 je na bend testu jos gori,kao prvo, a kao drugo za sto je metal zakon? Kakvo termalno rjesenje? Toliko je 'zakon' da zimi vani na blagom minusu metalni mobitel prazni bateriju u roku nekoliko minuta doslovno dok plastikaner drzi normalno jer nema problema sa naglim 'preuzimanjem' vanjske temperature. Imao,vidio,probao. 

Sva ta izd.kavanja o materijalu izrade i premium feelingu su samo to izd.kavanja za nadobudnu balavurdiju. Daj mi mob s dobrom kamerom,brz,dobre baterije,cvrst, a od cega je bmk ;) Nisam ga kupio da ga stavljam na stol u birtiji da bi se ku.cio nego zbog gore navedenih razloga i za svoj gust.

 M8 najmanje throttla od sve do jednog flagshipa, pitaj se zašto? Topal je na dodir, ali komponente unutra hladne, dakle odlično termalno riješenje.

 

Imam M8, ne nosim maskicu, ne treba mi, padao mi je, igram se s njim kako hoću i nije me briga, ipak je to SAMO mobitel.. par sitnih ogrebotina mi ne znače ni ku*ca u životu.. ali platiti za nešto par tisuća kuna i imati osjećaj kao da držim plastičnu igračku u ruci, hvala, ali - NE HVALA

 

Kako mobitel može biti topal izvana a iznutra hladan? Kažeš aluminij hladi komponente? Onda i on mora biti hladan. Kada hladiš svoje računalo hladiš li ga toplim ili hladnim zrakom? Aluminij je naj jeftiniji, najmekši, naj savitljiviji i jedan od lakših metala, koje možeš koristiti za mobitel.Da na rub mobitela stave pravi čelik to bi bilo onda super, ne svugdje samo na rub. Teško bi se savijao a i nebi bio težak.

http://informacijsketehnologije.blogspot.com/
Poruka je uređivana zadnji put sub 4.4.2015 21:41 (77ari).
15 godina
neaktivan
offline
Bendgate skandal i s Galaxyjem S6 Edge?

Da su stavili nokia-u 3310 savio bi se taj stroj a ne mobitel hahah.

 
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Bendgate skandal i s Galaxyjem S6 Edge?
77ari, koliko ti godina imas? Ako ides u skolu ili na faks neki tehnicki i ovo izjavis... Ufuf, jao nama s takvim inzenjerima :) osnove termodinamike ne razumis, ... Znaš li ti šta je čelik i to pravi uopće?? Po tebi je i aluminij teži od čelika, jeftiniji ...
ptspclan.com | visit us ^^
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice