Beskontaktno plaćanje u Hrvatskoj

poruka: 10
|
čitano: 4.557
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Beskontaktno plaćanje u Hrvatskoj".
11 godina
neaktivan
offline
Beskontaktno plaćanje u Hrvatskoj

Visa PayWave isto ima: http://usa.visa.com/personal/security/card-technology/visa-paywave.jsp

Neke banke u HR nude već sa VISA Paywave.

Poruka je uređivana zadnji put pet 14.11.2014 23:49 (marin_sagovac).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Beskontaktno plaćanje u Hrvatskoj

Sve je to divno i bajno ali kako možeš pričati o "sigurnosti" kad ti svatko tko se dočepa te kartice može bez problema izbiti 100kn sa računa?

Daleko je to od sigurnog ili možda idu sa tom logikom da je 100kn zanemariv iznos ako ju netko zloupotrijebi.

Nekako mi je draža i ćini se sigurnija tehnologija gdje će se koristiti otisak prsta kao autorizacija transakcije.

Poruka je uređivana zadnji put sub 15.11.2014 0:48 (mudantos).
 
1 3 hvala 0
15 godina
offline
Re: Beskontaktno plaćanje u Hrvatskoj

Koje banke osim PBZ-a nude ovakve kartice? 

GL&HF
13 godina
neaktivan
offline
Beskontaktno plaćanje u Hrvatskoj

Erste, PBZ, Otp, RBA i Podravska banka.

 
1 0 hvala 1
15 godina
offline
Beskontaktno plaćanje u Hrvatskoj

ne vidim ikakav smiso u tome (ionak, osim usmenih, nemam nikakvih kontakata pri plaćanju) dok sve trgovine neće imati samo jedan uređaj, kao u austriji. za one koji ne znaju o čemu ja to, neka odu do stanice za tehnički u remetincu i češu se s nogom iza uha u čuđenju. jedan mi trgovac pojašnjava da zbog različitih ugovora s bankama moraju imati za svaku poseban uređaj (ili čak dva), što nije nikakvo opravdanje. ovo je kupovanje vlakova dok još nigdje nema tračnica. {#}

I know that you believe you understand what you think I said, but I'm not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
0 2 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Beskontaktno plaćanje u Hrvatskoj
Je li bilo sta o uvodjenju Aaple Paya u Hrvatsku?
 
0 2 hvala 0
12 godina
offline
Re: Beskontaktno plaćanje u Hrvatskoj
mudantos kaže...

Sve je to divno i bajno ali kako možeš pričati o "sigurnosti" kad ti svatko tko se dočepa te kartice može bez problema izbiti 100kn sa računa?

Daleko je to od sigurnog ili možda idu sa tom logikom da je 100kn zanemariv iznos ako ju netko zloupotrijebi.

Nekako mi je draža i ćini se sigurnija tehnologija gdje će se koristiti otisak prsta kao autorizacija transakcije.

Sigurno idu s tim da je 100 kn zanemariv iznos. Zato sto ga, u slucaju problema s time, snose banke, a ne korisnici.

16 godina
online
Re: Beskontaktno plaćanje u Hrvatskoj
Ajar kaže...

ne vidim ikakav smiso u tome (ionak, osim usmenih, nemam nikakvih kontakata pri plaćanju) dok sve trgovine neće imati samo jedan uređaj, kao u austriji. za one koji ne znaju o čemu ja to, neka odu do stanice za tehnički u remetincu i češu se s nogom iza uha u čuđenju. jedan mi trgovac pojašnjava da zbog različitih ugovora s bankama moraju imati za svaku poseban uređaj (ili čak dva), što nije nikakvo opravdanje. ovo je kupovanje vlakova dok još nigdje nema tračnica. {#}

Uvođenje jednog umjesto više uređaja nema veze s tehnologijama ni državom.

Ima veze s organizacijom plaćanja i mogućnostima investicija prodajnog mjesta. I kod nas mnogi imaju samo jedan POS, a ni NFC i slično nije rijetko.

12 godina
neaktivan
offline
Beskontaktno plaćanje u Hrvatskoj

Meni baš danas poslali SMS iz RBA da mi šalju novu beskontaktnu karticu, što me začudilo jer stara vrijedi još godinu dana. {#}

 

Vidjet ćemo kako će funkcionirati, ali dobar početak za eventualno NFC plaćanje mobitelima.

 

Neki stariji se možda sjećaju zašto se "peglanje" kartica zove peglanje pa je svaki napredak dobrodošao. 

 

 
1 0 hvala 0
16 godina
moderator
online
Re: Beskontaktno plaćanje u Hrvatskoj
zoki.zlikowski kaže...
Je li bilo sta o uvodjenju Aaple Paya u Hrvatsku?

Ništa konkretno - samo su spomenuli kako surađuju s Appleom i podržavaju ih u uvođenju njihove usluge, ali nemaju informacije kada dolaze u Europu, a kamoli kada u Hrvatsku.

...
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice