Besplatno na Androidu

poruka: 40
|
čitano: 9.629
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Besplatno na Androidu".
13 godina
neaktivan
offline
Besplatno na Androidu

jeeeeee....samo se pitam kako se to odražava na kvalitetu aplikacija...

 
2 4 hvala 0
15 godina
offline
Besplatno na Androidu

Dobro je sto nisu tu uvrstili "nokia market". Pobro bi zadnje mjesto Smijeh

 
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Besplatno na Androidu

Jel netko moze uputit na neku dobru igru za android mobitele?

Stara japanska: ako pas laje, nije dovoljno kuhan.
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Besplatno na Androidu

Slijedeće što će Jobs uvesti je da naplaćuje zaključavanje telefona...jer zaboga to je neka vrsta aplikacije... vjerovatno će i patentirati to... to znači još para za njega... 

igrorama.com
Moj PC  
6 3 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
Besplatno na Androidu

Samo neka, smao neka... apple skupo sranje

android: jednostavno jeftino :)

Moj PC  
2 2 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
RE: Besplatno na Androidu
Darth Error kaže...

Slijedeće što će Jobs uvesti je da naplaćuje zaključavanje telefona...jer zaboga to je neka vrsta aplikacije... vjerovatno će i patentirati to... to znači još para za njega... 

trebalo bi se sjetiti patentirati ono cudo od tehnologije - nezamjenjiva baterija :)

15 godina
offline
RE: Besplatno na Androidu
TranceMight kaže...
Darth Error kaže...

Slijedeće što će Jobs uvesti je da naplaćuje zaključavanje telefona...jer zaboga to je neka vrsta aplikacije... vjerovatno će i patentirati to... to znači još para za njega... 

trebalo bi se sjetiti patentirati ono cudo od tehnologije - nezamjenjiva baterija :)

Ili patentrati ono njegovo posebno drzanje telefona da ima signala HAHA

14 godina
neaktivan
offline
RE: Besplatno na Androidu
TranceMight kaže...
Darth Error kaže...

Slijedeće što će Jobs uvesti je da naplaćuje zaključavanje telefona...jer zaboga to je neka vrsta aplikacije... vjerovatno će i patentirati to... to znači još para za njega... 

trebalo bi se sjetiti patentirati ono cudo od tehnologije - nezamjenjiva baterija :)

poslednja rijec tehnologije :D

nije vazno ciljati u metu,nego metati u cilj :)
15 godina
neaktivan
offline
RE: Besplatno na Androidu
inb4 iPhone ima kvalitetne a Android sranje aplikacije flame war.
In my opinion za iPhone je stvar slicna kao i sa Macom - besplatno je cesto lose kvalitete a dobar softver se dobije za malo para. Da se izrazim rijecnikom kojeg Logic i flame war kompanija razumije - Za Android aplikacije trebaju bit besplatne jer Android ionako nitko ne koristi pa da barem malo dobiju ljudi!!!!!11!one!!
15 godina
neaktivan
offline
RE: Besplatno na Androidu
Iako nisam nikakav podrzavatelj applea isto smatram da besplatne aplikacije opcenito nisu toliko dobre kao odredjene komercijalne inacice, pa makar te komercijalne inacice (a vrlo cesto je to) imale nisku cijenu...
In Control
14 godina
online
Besplatno na Androidu

Nemojte usporedivati trziste aplikacija za desktope i mobitele. Jos za symbian se sijecam da su neke najbolje aplikacije bile besplatne. Dakle nije ista stvar kao za desktop da su najbolje aplikacije komercijalne, tj. da se placaju.

 

A sto se tice appova za iphone sve sto sam vidio je razocarajavajuce. Niti stabilno niti funkcionalno a one najpopularnije su jos i najjednostavniije i vrlo beskorisne. Ali sto ces iphone je namjenjen takvom trzistu.

 
1 1 hvala 0
15 godina
online
RE: Besplatno na Androidu

Iako nisam nikakav podrzavatelj applea isto smatram da besplatne aplikacije opcenito nisu toliko dobre kao odredjene komercijalne inacice, pa makar te komercijalne inacice (a vrlo cesto je to) imale nisku cijenu...

 

Kakva notorna glupost. Kvaliteta softvera ne ovisi o parama.

Na androidu ima fenomenalnih besplatnih aplikacija, da su komercijalne ne bi bile nista bolje.

 

Glavni problem iphonea je sto su programeri nanjusili ludu djecurliju koja kupuje svakakve gluposti, pa zasto ne iskoristiti to i uzeti lovu koju ce netko drugi onda pokupiti.

Android ipak targetira malo ozbiljnije ljude.

Poruka je uređivana zadnji put ned 29.8.2010 16:06 (Bitanga).
13 godina
neaktivan
offline
Besplatno na Androidu

na iphonu se može imati sve aplikacije besplatno uz jailbrake

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
RE: Besplatno na Androidu
Bitanga kaže...

Iako nisam nikakav podrzavatelj applea isto smatram da besplatne aplikacije opcenito nisu toliko dobre kao odredjene komercijalne inacice, pa makar te komercijalne inacice (a vrlo cesto je to) imale nisku cijenu...

 

Kakva notorna glupost. Kvaliteta softvera ne ovisi o parama.

Na androidu ima fenomenalnih besplatnih aplikacija, da su komercijalne ne bi bile nista bolje.

 

Glavni problem iphonea je sto su programeri nanjusili ludu djecurliju koja kupuje svakakve gluposti, pa zasto ne iskoristiti to i uzeti lovu koju ce netko drugi onda pokupiti.

Android ipak targetira malo ozbiljnije ljude.

  nisam apple fan(hvala bogu) ali smatram da app store i njegove applikacije imaju veću kvalitetu nego one za android,zato jer na androidu ima više developera koji to rade kao hobi dok u appleovom dućanu ima više developera koji to ozbiljnije shvaćaju,koji u tome vide izvor novca

15 godina
neaktivan
offline
RE: Besplatno na Androidu
AFK kaže...

na iphonu se može imati sve aplikacije besplatno uz jailbrake

Na Androidu se moze i bez icega, samo ako znas gdje traziti.

:D
15 godina
neaktivan
offline
RE: Besplatno na Androidu
crovalentin kaže...
Bitanga kaže...

Iako nisam nikakav podrzavatelj applea isto smatram da besplatne aplikacije opcenito nisu toliko dobre kao odredjene komercijalne inacice, pa makar te komercijalne inacice (a vrlo cesto je to) imale nisku cijenu...

 

Kakva notorna glupost. Kvaliteta softvera ne ovisi o parama.

Na androidu ima fenomenalnih besplatnih aplikacija, da su komercijalne ne bi bile nista bolje.

 

Glavni problem iphonea je sto su programeri nanjusili ludu djecurliju koja kupuje svakakve gluposti, pa zasto ne iskoristiti to i uzeti lovu koju ce netko drugi onda pokupiti.

Android ipak targetira malo ozbiljnije ljude.

  nisam apple fan(hvala bogu) ali smatram da app store i njegove applikacije imaju veću kvalitetu nego one za android,zato jer na androidu ima više developera koji to rade kao hobi dok u appleovom dućanu ima više developera koji to ozbiljnije shvaćaju,koji u tome vide izvor novca

  U potpunosti se slazem s tobom, koristio sam iPhone i sada sam se prebacio na android tocnije Desire, i mogu sa sigurnoscu reci da ima ljudi koji samo rade aplikacije kao izvor zarade, a ne kao neki hobi kako je na androidu, na htcu-u jos nisam odigrao neku dobru igru, recimo doodle jump igra po meni tako dobra, koju su btw.hrvati napravili  Smijeh za iPhone, prebacena je za android i ne znam zasto, al jednostavno puno laga, trza.. U ovih mjesec dana koristenja desirea mislim da android je vise namjenjen za aplikacije nego igre, ima stvarno dobrih aplikacija, ali realno.. iPhone ima boljih..

Odsada smo Real i ja jedno!
16 godina
neaktivan
offline
Besplatno na Androidu

Mislim da je mogućnost zarade ono što motivira većinu developera (od nečeg se treba živjeti!) pa je stoga logičnije da se onda opredijele za iPhone. Kompletni sustav zaštite aplikacija je na AppStoreu mnogo bolji i demotivira korisnike za korištenje crackanih aplikacija, pogotovo jer dolar ili 2 nisu nešto puno za platiti. Zbog toga (te aplikacija za iPad) mislim da je AppStore još u prednosti i da će neko vrijeme tako biti. S druge strane, pojavom neodoljivih smartphoneova Android market je u ipak u poziciji da većina aplikacija koje ciljaju na širok krug korisnika ima verziju za iOS i Android. Stvarno ne vidim čime bi tu Nokijin OVI mogao parirati spomenutim storeovima...

There's no business like showbusiness
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Besplatno na Androidu

Ovo nije nova vijest to se je još i od prije znalo da android ima najviše besplatnih aplikacija

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Besplatno na Androidu

evo... ja sam vlasnik HTC Desirea i iPhonea 3GS

 

Iako mi je u globalu Desire kao mobitel i sredstvo komunikacije draži, što se tiče kvalitete i izbora aplikacija (a pogotovo igara) iPhone obriše pod sa njim

 

primjeri... Doodle Jump je na iPhoneu (koji btw ima 40% sporiji CPU) puno glađe izvedbe; dalje... čitanje Google Readera... NewsRack je neusporedivo bolji od NewsRoba, Facebook app je puno bolji na iPhoneu; o specijaliziranom medicinskom softveru da ne pričam (npr. medcalc na iphoneu je puno bolji od bilokakvog medicinskog kalkulatora na Androidu)

 

Ali u drugu ruku... na Androidu imam puno više slobode... Za kontroliranje uTorrenta ima super programa (TorrentFu i Transdroid); Handcent SMS je odličan, a Tele2 SMS omogućava nama Tele2 korisnicima da besplatno šaljemo SMSove bez pokretanja browsera.

 

Pričekajmo što će nam MeeGo donijeti... ukoliko ekipa iz nokije stavi dobar hardver (npr. 800x480 ekran, Snapdragon ili OMAP 3630 CPU) moglo bi se raditi o odličnoj konkurenciji iPhoneu i Androidu... QT toolkit bi nam mogao donijeti fantastičnih aplikacija koje će se ipak izvoditit nativno a ne preko nekakvog VMa (glavni razlog boljih performansi iPhonea u odnosu na Android)

Tko pod drugim jamu, ja mu mamu.
Moj PC  
1 0 hvala 1
16 godina
offline
Besplatno na Androidu

i to sve govori o kvaliteti istih

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Besplatno na Androidu
bnaci kaže...

Dobro je sto nisu tu uvrstili "nokia market". Pobro bi zadnje mjesto Smijeh

po čemu zašto misliš

15 godina
offline
Besplatno na Androidu
I na linuxu je vecina programa besplatna a i sam linux je besplatan. Jel to znaci da je losiji od windowsa i njegovih programa?
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Besplatno na Androidu
dejo6 kaže...
I na linuxu je vecina programa besplatna a i sam linux je besplatan. Jel to znaci da je losiji od windowsa i njegovih programa?

  Linux je opet nesto potpuno drugo od Androida... (nemoj mi sada reci da je Android radjen na jezgri bla bla bla, znam to, samo nisu slicni nimalo sto se tice programera)

 

Nemoj mješati jabuke i orahe...

In Control
15 godina
offline
Besplatno na Androidu

Ono što je očito glavna razlika je da za iphone devovi više ulažu truda te aplikacije i naplaćuju jer žele zaraditi. Dok i za android ima puno aplikacija i koje se plaćaju ima uvijek dosta puno besplatnih alternativa koje su odlične. Ali kad se radi o igrama onda iphone tuče veliko jer je devovima lakše kad imaju svega 4 konfiguracije za koje treba programirati dok androida ima pun koš sa svakvim procesorima, neki imaju tipkovnice, neki ovo, neki ono, i da izradiš igru koja će svima raditi super je puno teži posao nego na iphonu a na kraju bi još kao trebalo biti i besplatno...

 

Ali opet kod iOS-a mi se ne sviđa što devovi masovno sve više uzimaju maha sa plaćanjem aplikacija pa sada igra za iPad dođe i do 15$. To je jeftino? Pa za tu lovu se kupi ful desktop igra a neka zajebancija za igranje na ipadu što će nam dosaditi kroz par tjedana. Ili recimo da super odlična aplikacija iMovie apple prodaje za 5$...znači dođe vam ako želite iskusiti puni doživljaj svog moba morate isresti još puno love na sve aplikacije da bi imali sve, dok na androidu ćete za puno manje aplikacija platiti. Ja konkretno na mobu od aplikacija imam može 2-3 koje se plaćaju, odnosno pro verzije besplatnih, dok od igara skoro sve se plaćaju. Dok za iOS za većinu aplikacija treba platiti.  

 

Ali i to što se u apple naplaćuje je i razlog boljim aplikacijama jer devovi se moraju potruditi da neko da lovu za njihov software, dok na androidu kad je besplatno se možda i neće toliko potruditi pa će ostati šrot aplikacija(facebook za android je čisti primjer toga, nema gore aplikacije od nje na androidu) dok sa druge strane na iphonu je kako čujem odlična i sve možete raditi unutar aplikacije dok na androidu za svaku drugu stvar vas šalje na m.facebook...zbog toga samo preko browsera koristim i to desktop verziju da sam na miru.

Stoja
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
RE: Besplatno na Androidu
Stoja kaže...

Ono što je očito glavna razlika je da za iphone devovi više ulažu truda te aplikacije i naplaćuju jer žele zaraditi. Dok i za android ima puno aplikacija i koje se plaćaju ima uvijek dosta puno besplatnih alternativa koje su odlične. Ali kad se radi o igrama onda iphone tuče veliko jer je devovima lakše kad imaju svega 4 konfiguracije za koje treba programirati dok androida ima pun koš sa svakvim procesorima, neki imaju tipkovnice, neki ovo, neki ono, i da izradiš igru koja će svima raditi super je puno teži posao nego na iphonu a na kraju bi još kao trebalo biti i besplatno...

 

Ali opet kod iOS-a mi se ne sviđa što devovi masovno sve više uzimaju maha sa plaćanjem aplikacija pa sada igra za iPad dođe i do 15$. To je jeftino? Pa za tu lovu se kupi ful desktop igra a neka zajebancija za igranje na ipadu što će nam dosaditi kroz par tjedana. Ili recimo da super odlična aplikacija iMovie apple prodaje za 5$...znači dođe vam ako želite iskusiti puni doživljaj svog moba morate isresti još puno love na sve aplikacije da bi imali sve, dok na androidu ćete za puno manje aplikacija platiti. Ja konkretno na mobu od aplikacija imam može 2-3 koje se plaćaju, odnosno pro verzije besplatnih, dok od igara skoro sve se plaćaju. Dok za iOS za većinu aplikacija treba platiti.  

 

Ali i to što se u apple naplaćuje je i razlog boljim aplikacijama jer devovi se moraju potruditi da neko da lovu za njihov software, dok na androidu kad je besplatno se možda i neće toliko potruditi pa će ostati šrot aplikacija(facebook za android je čisti primjer toga, nema gore aplikacije od nje na androidu) dok sa druge strane na iphonu je kako čujem odlična i sve možete raditi unutar aplikacije dok na androidu za svaku drugu stvar vas šalje na m.facebook...zbog toga samo preko browsera koristim i to desktop verziju da sam na miru.

android se vrti na dva qualcomma i dva omapa ...

http://www.erepublik.com/en/referrer/GrimyHR
15 godina
offline
RE: Besplatno na Androidu
grimyHR kaže...

android se vrti na dva qualcomma i dva omapa ...

I na 4 verzije androida,  pa recimo gigahercni snapdragon na androidu 1.6 i 2.2 sigurno nema jednake performanse što opet znači dodatan posao sve prilagoditi da svima radi. A di su još igre koje su čisti iphone portovi(igre gamelofta) koje na snapdragonima skoro pa i ne rade, već samo sa ovim drugim procesorima...ima tu dosta toga samo eto, većina čega imam je besplatno a igre mi nisu odlučujući faktor tako je meni sve super.

Stoja
15 godina
offline
Besplatno na Androidu

a koji će se to tim udružiti i dati sve od sebe, potrošiti puno svog vremena, uložiti lovu u razvoj, testiranje, popravke....a da to radi samo za dobrobit čovječanstva???

 

Razvoj SW je sve samo ne jeftin i lagan, a ove free aplikacije (čast na par iznimaka koje su ionako portovi) na Androidu su smijeh u odnosu na aplikacije na iPhoneu ili npr.BlackBerryu.

 

Uostalom, dati za aplikaciju 99 centi i nije neki ulog ako će ti to uštediti pare ili dati neku dodatnu korist, pa makar i gušt ko za naše dečke-milijunaše

Einsteine, da ti olakšam teoriju: samo za svemir postoji vjerojatnost da nije bezgraničan
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Besplatno na Androidu
genije_čudo_prirode kaže...

a koji će se to tim udružiti i dati sve od sebe, potrošiti puno svog vremena, uložiti lovu u razvoj, testiranje, popravke....a da to radi samo za dobrobit čovječanstva???

 

Razvoj SW je sve samo ne jeftin i lagan, a ove free aplikacije (čast na par iznimaka koje su ionako portovi) na Androidu su smijeh u odnosu na aplikacije na iPhoneu ili npr.BlackBerryu.

 

Uostalom, dati za aplikaciju 99 centi i nije neki ulog ako će ti to uštediti pare ili dati neku dodatnu korist, pa makar i gušt ko za naše dečke-milijunaše

I meni ne bi bio problem dati za neku aplikaciju i to 99 centi, ali evo kad je u BUG-u bili top 10 appova za iOS i android, za iphone je od 10 aplikacija bilo 5 koji se plaća ukupne cijene 14$ dok je za android bilo 2 aplikacije koje se plaćaju ukupne vrijednosti 3$ a opet su za oboje stavili odlične aplikacije u top listu...

Stoja
15 godina
offline
Besplatno na Androidu

Puno aplikacija na androidu se financira preko reklama tako da developeri ipak nešto zarade a aplikacija ostane besplatna.

Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Besplatno na Androidu
Gerontius kaže...

evo... ja sam vlasnik HTC Desirea i iPhonea 3GS

 

Iako mi je u globalu Desire kao mobitel i sredstvo komunikacije draži, što se tiče kvalitete i izbora aplikacija (a pogotovo igara) iPhone obriše pod sa njim

 

primjeri... Doodle Jump je na iPhoneu (koji btw ima 40% sporiji CPU) puno glađe izvedbe; dalje... čitanje Google Readera... NewsRack je neusporedivo bolji od NewsRoba, Facebook app je puno bolji na iPhoneu; o specijaliziranom medicinskom softveru da ne pričam (npr. medcalc na iphoneu je puno bolji od bilokakvog medicinskog kalkulatora na Androidu)

 

Ali u drugu ruku... na Androidu imam puno više slobode... Za kontroliranje uTorrenta ima super programa (TorrentFu i Transdroid); Handcent SMS je odličan, a Tele2 SMS omogućava nama Tele2 korisnicima da besplatno šaljemo SMSove bez pokretanja browsera.

 

Pričekajmo što će nam MeeGo donijeti... ukoliko ekipa iz nokije stavi dobar hardver (npr. 800x480 ekran, Snapdragon ili OMAP 3630 CPU) moglo bi se raditi o odličnoj konkurenciji iPhoneu i Androidu... QT toolkit bi nam mogao donijeti fantastičnih aplikacija koje će se ipak izvoditit nativno a ne preko nekakvog VMa (glavni razlog boljih performansi iPhonea u odnosu na Android)

Vidim da većina ljudi tu nikad nije napisala liniju koda. Doodle Jump šteka na androidu jer su tvorci te igre, igru samo portali u Android (za one koji neznaju, pokušavati dobiti isti rezultat, sa minimalnim mijenjanjem koda), umjesto da ju napišu za Android, kolko znam igra ne koristi openGLES, tako da nema hardware-ske akceleracije. Istina da je više "kvalitetnih" (ovisi pod što netko podrazumijeva kvalitetno) aplikacija na iPhone Marketu, jer se lakše zarađuje , kod Android marketa je samo par zemlja uključeno kod kojih se pojedini software (igre, apps itd) mogu naplatiti ili uopće kupiti. U HR se aplikacija mora zasebno kupiti na stranici developera (ako je uopće ima).

 

Normalno da je onda više besplatnih aplikacija kad ja ne mogu preko marketa kupiti neku igru koja se plaća, tj. ona mi se uopće niti ne pojavljuje kad pretražujem Market. A koliko znam ta statistika uključuje samo Market, a ne software koji je kupljen u slobodnoj prodaji.

 

I moram, ali stvarno moram komentirati ovaj dio posta. Kakve veze ima "SLOBODA" sa "KVALITETNIM" programom (kojega je netko napisao i dao "badava") s kojim se može kontrolirati uTorrent ili slati SMS poruka, a toga programa nema na iPhone. Ono o čemu ljudi govore da je platforma slobodnija jest to da je Android "open source", dok je iPhone "Proprietary". Znači ja mogu promijeniti dio coda core sustava na Androidu i nitko me neće goniti, dok ako to napravim na iPhone, odma će Stevie skakati po mojoj glavi sa svojim odvjetnicima.

'Genius might be the ability to say a profound thing in a simple way' Charles Bukowski
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice