Biometrijsko skeniranje umjesto putovnica u Austra

poruka: 12
|
čitano: 2.642
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Biometrijsko skeniranje umjesto putovnica u Austra".
16 godina
offline
Biometrijsko skeniranje umjesto putovnica u Austra

pametno 

Moj PC  
3 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Biometrijsko skeniranje umjesto putovnica u Austra

Australija bi uskoro moga značajno olakšati imigracijske kontrole na ulazu u zemlju.

 

Drago mi je, više ne budu trebali trpati nepoželjne osobe u zatvorske logore.

 

https://en.wikipedia.org/wiki/Australian_immigration_detention_facilities#Controversy

 
0 1 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Biometrijsko skeniranje umjesto putovnica u Austra

Dva pitanja, prvo, zasto bih ja morao dati svoj otisak prsta ili sken zjenice, drugo, koliko se ti podaci dugo cuvaju, gdje i u koje se sve svrhe upotrebljavaju?

 

To su bitne informacije vezane za ovaj sustav koje bi trebalo ponuditi, ostalo je manje bitno.

Perhaps today IS a good day to die. PREPARE FOR RAMMING SPEED!
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Biometrijsko skeniranje umjesto putovnica u Au
1domagoj1 kaže...

Dva pitanja, prvo, zasto bih ja morao dati svoj otisak prsta ili sken zjenice, drugo, koliko se ti podaci dugo cuvaju, gdje i u koje se sve svrhe upotrebljavaju?

 

To su bitne informacije vezane za ovaj sustav koje bi trebalo ponuditi, ostalo je manje bitno.

 Hmm... pa sve se vrti oko stupnja uspješnosti identifikacije. Čim imaš putovnicu fotografija tvog lica je već negdje pohranjena u binarnom obliku i može se proslijediti bilo gdje na svijetu. Dao si otisak prstiju na MUP-u koji se također proslijeđuje. Tako da, kako bi znali tko je tko, mora postojati nekakav sustav identifikacije koji je po mogućnosti što robusniji, pa i kroz vremensku komponentu. Koliko se čuvaju? Pa npr. ja, da predstavljam sustav, htio bih znati tko želi ući u moju zemlju, a kako to možeš poželjeti dok si živ, onda bi valjda te podatke čuvao dok si živ. Jer kad više ne budeš živ; nećeš putovati pa podaci gube značaj. Gdje se podaci čuvaju? U predviđenim bazama podataka, vode se evidencije tko je kada ušao u zemlju, za slučaj da si npr. na listi traženih; cilj je zabilježiti tvoj pokušaj ulaska. U koje svrhe? Osim predhodno navedenih, sve zavisi koliko si značajan za vladajuću ekipu zemlje u koju ulaziš. Npr. ako si bogat industrijalac koji može imati "utjecaja" na zemlju u koju ulaziš ili otkriveni obavještajac, vjerujem da će se u nekom udaljenom uredu upaliti lampica kada te očita skener. S druge strane, ako si samo turist koji će ostaviti koji dolar, biti ćeš samo dio statistike.

16 godina
neaktivan
offline
Re: Biometrijsko skeniranje umjesto putovnica u Au
Cijela priča je vrlo nejasna. Sada su biometrijski podaci upisani u putovnici i oni se uspoređuju s osobom koja se provjerava. Ako izbace putovnicu što mogu s nečijom fotografijom ili otiskom bez da ih s nečime usporede?
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Biometrijsko skeniranje umjesto putovnica u Au
1domagoj1 kaže...

Dva pitanja, prvo, zasto bih ja morao dati svoj otisak prsta ili sken zjenice, drugo, koliko se ti podaci dugo cuvaju, gdje i u koje se sve svrhe upotrebljavaju?

 Mislim da već sad pri ulasku u neke zemlje(npr. Japan, SAD, itd.) moraš dati otiske prstiju.

16 godina
neaktivan
offline
Re: Biometrijsko skeniranje umjesto putovnica u Au
Canis kaže...

Hmm... pa sve se vrti oko stupnja uspješnosti identifikacije. Čim imaš putovnicu fotografija tvog lica je već negdje pohranjena u binarnom obliku i može se proslijediti bilo gdje na svijetu. Dao si otisak prstiju na MUP-u koji se također proslijeđuje. Tako da, kako bi znali tko je tko, mora postojati nekakav sustav identifikacije koji je po mogućnosti što robusniji, pa i kroz vremensku komponentu. Koliko se čuvaju? Pa npr. ja, da predstavljam sustav, htio bih znati tko želi ući u moju zemlju, a kako to možeš poželjeti dok si živ, onda bi valjda te podatke čuvao dok si živ. Jer kad više ne budeš živ; nećeš putovati pa podaci gube značaj. Gdje se podaci čuvaju? U predviđenim bazama podataka, vode se evidencije tko je kada ušao u zemlju, za slučaj da si npr. na listi traženih; cilj je zabilježiti tvoj pokušaj ulaska. U koje svrhe? Osim predhodno navedenih, sve zavisi koliko si značajan za vladajuću ekipu zemlje u koju ulaziš. Npr. ako si bogat industrijalac koji može imati "utjecaja" na zemlju u koju ulaziš ili otkriveni obavještajac, vjerujem da će se u nekom udaljenom uredu upaliti lampica kada te očita skener. S druge strane, ako si samo turist koji će ostaviti koji dolar, biti ćeš samo dio statistike.

Da, ok, fotografija je pohranjena, kao sto i svatko na ulici moze vidjeti moje lice pa si to pohrani u sjecanje. Da, dao sam otisak prsta MUP-u, koji je organ ove drzave, a ne organ neke strane drzave.

 

Identificirati me na ulasku u svoju zemlju mozes i pomocu fotografije te imena i prezimena, mjesta i godine rodenja i ostalih standardnih podataka, a ako si toliko paranoican, mozes zahtjevati da netko od tvojih drzavljana jamci za mene (prijatelji, daleki rodaci, strina, tetka, mama, tata, cura, pas, macka, tko god). A ako si jos paranoicniji, mozes zahtjevati da po ulasku u tvoju zemlju moram imati bar rodbinu u 2. koljenu koja ce za mene garantirati inace sljus van. I jednako ces dobro znati tko sam i sto sam, bez skena zjenice i ostalih privatnih biometrijskih podataka (ok, izuzimam otisak prsta jer je standard, a moze ga se i ukloniti s ruke).

 

A sto se tice liste trazenih, ako sam na toj listi, zar zbilja mislis da bih pokusao uci legitimnim putem u tvoju zemlju?

captain_soap_McTawish kaže...

Mislim da već sad pri ulasku u neke zemlje(npr. Japan, SAD, itd.) moraš dati otiske prstiju.

Ok, znaci u te zemlje ne ulazim. Hvala na migu.

Perhaps today IS a good day to die. PREPARE FOR RAMMING SPEED!
14 godina
neaktivan
offline
Re: Biometrijsko skeniranje umjesto putovnica u Au
1domagoj1 kaže...

 

Identificirati me na ulasku u svoju zemlju mozes i pomocu fotografije te imena i prezimena, mjesta i godine rodenja i ostalih standardnih podataka, a ako si toliko paranoican, mozes zahtjevati da netko od tvojih drzavljana jamci za mene (prijatelji, daleki rodaci, strina, tetka, mama, tata, cura, pas, macka, tko god). A ako si jos paranoicniji, mozes zahtjevati da po ulasku u tvoju zemlju moram imati bar rodbinu u 2. koljenu koja ce za mene garantirati inace sljus van. I jednako ces dobro znati tko sam i sto sam, bez skena zjenice i ostalih privatnih biometrijskih podataka (ok, izuzimam otisak prsta jer je standard, a moze ga se i ukloniti s ruke).

 

A sto se tice liste trazenih, ako sam na toj listi, zar zbilja mislis da bih pokusao uci legitimnim putem u tvoju zemlju?

 Kompliciraš, biometrija to sve pojednostavljuje, dok su tvoje metode dugotrajnije, sporije, uključuju puno ljudi (vidim i životinja) i u konačnici se sve to može - lažirati. Biometrija na sve ranije navedeno ima odgovor.

Nitko tu nije "paranoičan", već imaš poslovne procese koje je potrebno ubrzati uz manji koeficijent greške i novčanih izdataka. Stvar je jasna, ako ne želiš da se zna tko si, onda ti je problem i obična fotografija i svjedoci, a ako ti nije problem da netko dokaže tko si, onda neka uzmu i dna kartu ako treba, samo da sve bude efikasnije uz manje maltretiranja.

 

A sto se tice liste trazenih, ako sam na toj listi, zar zbilja mislis da bih pokusao uci legitimnim putem u tvoju zemlju?

 

- Da, traženi pokušavaju ući na teritorij države i legitimnim putem (ne bih toliko oko ovoga drvio, no u obitelji imam djelatnika granične policije pa pišem ovo sve čisto iz iskustva dok sam slušao neke stvari).

8 godina
offline
Biometrijsko skeniranje umjesto putovnica u Austra

obzirom na popularnost drustvenih mreza i slicnih stvari,mnogi nisu ni svjesni da su mozda trazeni u nekim zemljama radi verbalnog delikta 

waaagh
 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Biometrijsko skeniranje umjesto putovnica u Austra

masoni i iluminati ce iskoristiti te podatke da nas prisile na cijepljenje i kredite

 

sheeple wake up

 

 

Moj PC  
5 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Biometrijsko skeniranje umjesto putovnica u Au
1domagoj1 kaže...
captain_soap_McTawish kaže...

Mislim da već sad pri ulasku u neke zemlje(npr. Japan, SAD, itd.) moraš dati otiske prstiju.

Ok, znaci u te zemlje ne ulazim. Hvala na migu.

 Pazi i na tranzit kroz te zemlje. Koliko znam, SAD uzima otiske i po tranzitu, dok Japan ne.

16 godina
neaktivan
offline
Re: Biometrijsko skeniranje umjesto putovnica u Au
Canis kaže...

Kompliciraš, biometrija to sve pojednostavljuje, dok su tvoje metode dugotrajnije, sporije, uključuju puno ljudi (vidim i životinja) i u konačnici se sve to može - lažirati. Biometrija na sve ranije navedeno ima odgovor.

Nitko tu nije "paranoičan", već imaš poslovne procese koje je potrebno ubrzati uz manji koeficijent greške i novčanih izdataka. Stvar je jasna, ako ne želiš da se zna tko si, onda ti je problem i obična fotografija i svjedoci, a ako ti nije problem da netko dokaže tko si, onda neka uzmu i dna kartu ako treba, samo da sve bude efikasnije uz manje maltretiranja.

 

A sto se tice liste trazenih, ako sam na toj listi, zar zbilja mislis da bih pokusao uci legitimnim putem u tvoju zemlju?

 

- Da, traženi pokušavaju ući na teritorij države i legitimnim putem (ne bih toliko oko ovoga drvio, no u obitelji imam djelatnika granične policije pa pišem ovo sve čisto iz iskustva dok sam slušao neke stvari).

Stanes ispred kamere i provuces putovnicu (na kojoj su ionako svi potrebni podaci pohranjeni u cipu), racunalo usporedi to dvoje i voila, propusti, a ako nesto ne valja oglasi se uzbuna. Takvi sustavi postoje i implementirani su, takav sustava postoji u frankfurtskom aerodromu. Upravo ono sto opisujes. Medutim, takav sustav ima i svoj nedostatak, a to je da nema nikoga od djelatnika u blizini takvih sustava (bar ih ja nisam vidio). Sto ako se ne znam koristiti takvim sustavom, koga cu upitati za pomoc, kameru, racunalo? Sto ako dode do nekakvih problema koje ne razumijem ili ne znam rijesiti, koga cu upitati kako ih rijesiti i sto se dogodilo? Jedina prednost koju ja vidim u takvim sustavima je neko malo ubrzanje protoka ljudi i to je ok.

 

No, sustav koji radi na principu, 'dodem na carinu i automatski mi preuzme otisak zjenice, prsta ili cega vec', meni i svakome tko se nade na carini (bez mog pristanka i bez nacina da se od toga ogradim), ne hvala (takav se sustav opisuje u clanku).

 

Svakako da ima trazenih koji to pokusavaju uci u zemlju na legitiman nacin, ali rekao bih da je to jako glupa stvar za napraviti. Cak i uz laznu dokumentaciju, jer si svejedno registriran da si usao u zemlju, makar pod laznom dokumentacijom. Ono, nije da dajem nekome ideje, to je samo moje misljenje, ako mislis ici raditi sra*nja, onda se bar potrudi da se za tebe ne zna.

 

No, da zakljucimo, tebi je u redu da ti odmah na granici uzmu sve biometrijske podatke, meni nije, ja bih zelio mogucnost da kad dodem na granicu da me pitaju zelim li dati biometrijske podatke i uci ili ne, tako da mogu odustati od ulaska i vratiti se od kuda sam i dosao ako ne pristanem na to.

Perhaps today IS a good day to die. PREPARE FOR RAMMING SPEED!
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice