Botnet mreža Methbot uzrokuje gubitke američkim tv

poruka: 8
|
čitano: 1.729
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Botnet mreža Methbot uzrokuje gubitke američkim tv".
14 godina
offline
Botnet mreža Methbot uzrokuje gubitke američkim tv
Može li netko objasnit kako ovo funkcionira. Mislim ako bot pregledava reklame na portalu onda portal zarađuje a ne onaj tko mu generira pregledavanje. Gdje je catch?!
Moj PC  
0 0 hvala 3
12 godina
neaktivan
offline
Re: Botnet mreža Methbot uzrokuje gubitke američki
jozef kaže...
Može li netko objasnit kako ovo funkcionira. Mislim ako bot pregledava reklame na portalu onda portal zarađuje a ne onaj tko mu generira pregledavanje. Gdje je catch?!

 Ja nista nisam shvatio iz clanka 😡

14 godina
neaktivan
offline
Botnet mreža Methbot uzrokuje gubitke američkim tv

Pametniji članak je ovdje.... LINK

 
0 0 hvala 3
15 godina
offline
Botnet mreža Methbot uzrokuje gubitke američkim tv

ovak to nekak radi: prvo naprave brdo lažnjaka - stranica (portala, čegaveć) koje umjetno/prividno rasporede po čitavoj državi (SAD) a zatim i botove koji masovno "posjećuju" te stranice. pohlepne tvrtke nasjednu na "posjećenost" i plaćaju oglašavanje na takvim stranicama. kol'ko sam skužil, čak su i samo načinili "oglase" koji stvaraju privid da se na takvim stranicama već opako oglašava, što je dodatni mamac/tatac. u osnovi se stvara zatvoren "ekosustav", odn. ljepilo na koje se onda love muhe s puno (stvarne) love. i eto nofaca. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
3 0 hvala 4
12 godina
offline
Botnet mreža Methbot uzrokuje gubitke američkim tv

Ovo samo po sebi niti nije toliko lose kao sto se cini na prvu:

 

1. nista nije ukradeno

2. prividno smanjuje problem (za marketing) povecanog rasta koristenja ad-blockera

3. kriminala ce uvijek biti, a bolje onda da je na racun oglasivaca (jednostavnije za izvesti, manja logistika, manje sanse za hapsenje) nego u vidu droge ili trgovanja ljudima

 

Pitanje je samo kako ce druga strana odgovoriti, jer svaka akcija ima i reakciju.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Botnet mreža Methbot uzrokuje gubitke američki
kerum kaže...
...

Pitanje je samo kako ce druga strana odgovoriti, jer svaka akcija ima i reakciju.

 cijeli svijet će prestat oglašavat i više nikad nećemo koristit adblockere. Oorah!

12 godina
offline
Re: Botnet mreža Methbot uzrokuje gubitke američki
ranko091 kaže...
kerum kaže...
...

Pitanje je samo kako ce druga strana odgovoriti, jer svaka akcija ima i reakciju.

 cijeli svijet će prestat oglašavat i više nikad nećemo koristit adblockere. Oorah!

To bi bila jedna od vrlo nategnutih solucija, ali sto bi u tom slucaju zamijenilo oglasavanje? Nesto mora, a ne vjerujem da ce ljudi pristati na placeni sadrzaj. Odnosno cak i da pristanu, placat ce ga vrlo selektivno, prema najnuznijoj potrebi, a tada svi gube. Pruzatelji usluga gube jer bi im se baza korisnika drasticno smanjila, kao posljedica bi nastupila konsolidacija kvalitetnih sadrzaja u svega nekoliko krovnih entiteta uz propadanje pruzatelja nekvalitetnog sadrzaja (opet nije lose), ali i otezano probijanje malih (novih) pruzatelja usluga. Malo tko ce kupiti (ili pretplatiti se) na nesto neprovjereno. Korisnici gube jer im se izbor smanjuje, a s vremenom usporava i inovativnost ovih koji su opstali.

 

Uzmimo npr domacu informativnu scenu - sto mislis koliko bi ljudi pristalo na placanje za pristup jutranjem, vecernjem, indexu ili bilo kojem drugom portalu? 99% bi zakljucilo da im je kruh na stolu bitniji od zutila.

15 godina
neaktivan
offline
Re: Botnet mreža Methbot uzrokuje gubitke američki
kerum kaže...
ranko091 kaže...
kerum kaže...
...

Pitanje je samo kako ce druga strana odgovoriti, jer svaka akcija ima i reakciju.

 cijeli svijet će prestat oglašavat i više nikad nećemo koristit adblockere. Oorah!

To bi bila jedna od vrlo nategnutih solucija, ali sto bi u tom slucaju zamijenilo oglasavanje? Nesto mora, a ne vjerujem da ce ljudi pristati na placeni sadrzaj. Odnosno cak i da pristanu, placat ce ga vrlo selektivno, prema najnuznijoj potrebi, a tada svi gube. Pruzatelji usluga gube jer bi im se baza korisnika drasticno smanjila, kao posljedica bi nastupila konsolidacija kvalitetnih sadrzaja u svega nekoliko krovnih entiteta uz propadanje pruzatelja nekvalitetnog sadrzaja (opet nije lose), ali i otezano probijanje malih (novih) pruzatelja usluga. Malo tko ce kupiti (ili pretplatiti se) na nesto neprovjereno. Korisnici gube jer im se izbor smanjuje, a s vremenom usporava i inovativnost ovih koji su opstali.

 

Uzmimo npr domacu informativnu scenu - sto mislis koliko bi ljudi pristalo na placanje za pristup jutranjem, vecernjem, indexu ili bilo kojem drugom portalu? 99% bi zakljucilo da im je kruh na stolu bitniji od zutila.

Freemium model bi mogao biti vrlo dobro rješenje. Osnovni i bitan sadržaj je svima dostupan, dok za dodatan sadržaj plaćaš pretplatu.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice