Botovi utjecali na online peticiju za ponavljanje

poruka: 15
|
čitano: 1.855
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Botovi utjecali na online peticiju za ponavljanje ".
16 godina
odjavljen
offline
Botovi utjecali na online peticiju za ponavljanje

Zasto bi botovi bili smatrani gradjanima drugog reda?

Freak Show Inc.
 
15 0 hvala 0
11 godina
offline
Botovi utjecali na online peticiju za ponavljanje

Svi smo mi bot.

 
1 0 hvala 0
9 godina
protjeran
offline
Botovi utjecali na online peticiju za ponavljanje

Pravda za botove.

 
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Botovi utjecali na online peticiju za ponavljanje

A i ta peticija, kao demokracija mi odgovara dok moja opcija pobjeđuje, kad izgubi idemo pisati peticije za novi referendum dok moji ne pobijede.  Nek pišu peticiju da Engleska prođe umjesto Islanda dalje. 

Why so serious?
 
6 1 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Botovi utjecali na online peticiju za ponavlja

Second EU Referendum Petition Started By Leave Voter William Oliver Healey

 

Peticiju nije pokrenula strana koja je izgubila.

8 godina
neaktivan
offline
Botovi utjecali na online peticiju za ponavljanje

Vidim nitko nije primijetio da dolaze glasovi sa adresa od tri osovine zla Antartike, Vatikana i Sjeverne Koreje.

 
1 2 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Botovi utjecali na online peticiju za ponavlja
Zato online peticije i jesu bzvz.
https://en.wikiquote.org/wiki/Mikhail_Bakunin
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Botovi utjecali na online peticiju za ponavlja
vito79 kaže...

Vidim nitko nije primijetio da dolaze glasovi sa adresa od tri osovine zla Antartike, Vatikana i Sjeverne Koreje.

 To su turisti Britanci :D

 

GNU+Linux kaže...
Zato online peticije i jesu bzvz.

 A peticije uživo su bolje? Ovdje barem imaš neki način provjere, na peticijama uživo netko poput Željke potpiše cijelu župu, i žive, i mrtve, i još nerođene pa nikome nista :D

16 godina
neaktivan
offline
Re: Botovi utjecali na online peticiju za ponavlja
Kao da ovi što su glasali za izlazak nisu bili botovi.
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
1 1 hvala 0
7 godina
offline
Re: Botovi utjecali na online peticiju za ponavlja
Mirko935 kaže...

 A peticije uživo su bolje? Ovdje barem imaš neki način provjere, na peticijama uživo netko poput Željke potpiše cijelu župu, i žive, i mrtve, i još nerođene pa nikome nista :D

 To me podsjetilo na jedne općinske izbore kod nas prije mnogo godina. 

Bio sam honorarno u društvenom domu na skupljanju glasačkih listića. 

Sve ok. 

Izbori prošli, a imao sam u rukama evidenciju koliko je ukupno glasača bilo u cijeloj općini, a načelnik je pobijedio sa 65% glasova za njega, a tih 65% je bilo čak i više nego što općina ukupno ima prijavljenih stanovnika 

Čovjek si je za svaki slučaj osigurao unaprijed 3 mandat 

Kruha i igala...
8 godina
neaktivan
offline
Re: Botovi utjecali na online peticiju za ponavlja
Mirko935 kaže...
vito79 kaže...

Vidim nitko nije primijetio da dolaze glasovi sa adresa od tri osovine zla Antartike, Vatikana i Sjeverne Koreje.

 To su turisti Britanci :D

 

GNU+Linux kaže...
Zato online peticije i jesu bzvz.

 A peticije uživo su bolje? Ovdje barem imaš neki način provjere, na peticijama uživo netko poput Željke potpiše cijelu župu, i žive, i mrtve, i još nerođene pa nikome nista :D

 Peticije uživo su naravno bolje.
1)Na peticiji uživo netko mora znati moj OIB da bi mogao falsificirati moj potpis. Na online peticiji moraš samo znati napraviti novi email račun.
2)Za peticije uživo postoji zakon da vlada mora na njih reagirati nakon što se postigne X broj potpisa. Pa makar ta reakcija bila obično odbijanje. Taj zakon ne obuhvaća online peticije. Prvenstveno zato jer te peticije ne traže OIB.
3)Iako možeš poslati plavu kuvertu osobi koja provjerava legalnost peticija uživo, jednako tako možeš poslati plavu kuvertu vlasniku web stranice na kojoj se online peticija vodila.
4)Peticija uživo šalje jaču poruku vladajućima jer ona znači da su ljudi dovoljno ogorčeni da se zapravo dignu iz fotelje.

https://en.wikiquote.org/wiki/Mikhail_Bakunin
16 godina
neaktivan
offline
Re: Botovi utjecali na online peticiju za ponavlja
Ova peticija se provodi na službenim stranicama Vlade Britanije i ako je skupljeno preko 100000 potpisa Vlada (ili parlament) mora o njoj raspravljati.
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
1 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Botovi utjecali na online peticiju za ponavlja
Visak kaže...
Ova peticija se provodi na službenim stranicama Vlade Britanije i ako je skupljeno preko 100000 potpisa Vlada (ili parlament) mora o njoj raspravljati.

 Ok to mijenja kontekst. Ja sam mislio da se radi o stvarima poput peticija24, change.org ili sumofus.org

https://en.wikiquote.org/wiki/Mikhail_Bakunin
14 godina
neaktivan
offline
Re: Botovi utjecali na online peticiju za ponavlja

Vezano za tvoj argument broj 1, ne provjerava se svaki glas na peticiji uživo. Sjećam se da su kad je bila ona homofobna peticija na kraju provjerili tipa random par listova potpisa iz par random kutija od cijele gomile. Možeš fino hrpu bezveznih imena ispisati i random OIB-ova i imaš dobru šansu da nitko to neće vidjeti :D Kad je online se može automatski svaki potpis provjeriti. Doduše, ne kužim zašto u ovim peticijama ne traže nikakve osobne brojeve ili šta već imaju u UK.

 

A realno, koga briga i da je ovdje dio potpisa botova? Ionako je potrebno samo sto iljada, a imaju 4 milijuna. Nemoguće da je baš 98 % lažnih. 

16 godina
neaktivan
offline
Re: Botovi utjecali na online peticiju za ponavlja
Englezi su bar odmah nakon glasanja shvatili da su prevareni. Kod nas pohapse pola Vlade i opet raja glasa za tu stranku. Sada su na 20% potpore birača, a za tri mjeseca kad budu izbori mogli bi ih bez problema dobiti. Memorija birača kao kod zlatne ribice.
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
2 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice