Bugov vodič za kupovanje i rudarenje bitcoina

poruka: 54
|
čitano: 11.019
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Bugov vodič za kupovanje i rudarenje bitcoina".
16 godina
offline
Bugov vodič za kupovanje i rudarenje bitcoina

Samo trebate stalno naglašavati OPREZ sa ovim bitcoinima jer zbog vas će se puno ljudi zaletiti u to pa će biti plakanja kasnije. OPREZ svima koji misle ulaziti u to.

Ono dodat disclaimere jer puno ljudi nemaju pojma i htjet će zbog viđenog u BUG-u obogatit se preko noći, a to tako ne ide.

Poruka je uređivana zadnji put čet 31.8.2017 8:30 (makopos).
 
4 0 hvala 0
15 godina
offline
Bugov vodič za kupovanje i rudarenje bitcoina

"Kako se obogatiti bitcoinima" -  da vam taj vodič uistinu vrijedi, nebi tu trabunjali kojekakve vodiče već bi uživali u svom bogatstvu

 
9 1 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Bugov vodič za kupovanje i rudarenje bitcoina
Ges kaže...

"Kako se obogatiti bitcoinima" -  da vam taj vodič uistinu vrijedi, nebi tu trabunjali kojekakve vodiče već bi uživali u svom bogatstvu

 

Pa možda je odgovor u temi - nikako? Ako ne pročitaš, nećeš znati! 

Never put Dolby on snake detectors, that's what we must remember.
6 godina
offline
Bugov vodič za kupovanje i rudarenje bitcoina

Po meni nema smisla kupovati skupu opremu za rudarenje jer već sutra se može desiti da to postane neisplativo(cijene u BUG-u za grafulje ne mogu nigdje naći, meni ispada puno skuplja konfa s preporučenim komponentama pa samim time i rok povrata uloženog).

 

Bolje te pare uložiti u par vodećih valuta i čekati penziju :)

 

Bitno je naglasati da se u kripto valute ulaže novac koji je višak u kućnom budgetu i za koji ste se pomirili da ga više nikad nećete vidjeti, a ako eksplodira do neslućenih visina, super :)

 

p.s. cijela ova priča oko bitcoina me podsjeća na priču o Shoeshine boysima :)

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Bugov vodič za kupovanje i rudarenje bitcoina

Naravno, tko je bio pametan, mogao se obogatiti u vrlo kratkom roku, i to samim rurenjem...

 

Prije dvije godine, kada sam krenuo amaterski u mining, nekih 15 Radeonki kopalo je 2 etha dnevno, do danas se moglo iskopati par stotina etha, a cijena je gotovo 400 dolara...

 

Od kada sam poceo, dakle tu ima dvije godine, povratak ulozenog je uvijek bio izmedju 10-12 mjeseci, s jednom ludnicom prije par mjeseci kada je bio svega 3 mjeseca, ali to je trajalo maltene par dana...

 

Tako da, po meni je mining odlicna investicija s relativnmo malim rizikom, jer kes koji ulazete, ulazete u hardver koji vam ostaje i ima svoju vrijednost ako i sve propadne...

 

Naravno, druga je stvar s trejdingom, tu je puno veci rizik, ali on donosi i puno veci profit. Ali to nije za svakoga i tu se vec mogu izgubiti ozbiljni novci.

Intel i5 2550K;Asus Maximus IV Gene-Z/Gen3; GSkill 2X4 Gb 1600 Mhz;Sapphire ATI Radeon 5850 1 Gb;Hdd Samsung F3 1 Tb X 2
Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
online
Bugov vodič za kupovanje i rudarenje bitcoina

Nemam iskustva sa bitcoinom ali čini mi se da je trading nešto poput ulaganja u dioničke fondove, vrlo rizično..

 
2 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Bugov vodič za kupovanje i rudarenje bitcoina

Ljudi, nebudite naivni i ne ulazite u ovo. Vi koji sada ulazete ste samo naivci onima koji ce preko vas da unovce dok je bitcon bio minimalan.

Ako ve ulazete novce, ulozite samo ono sto vam nije potreb no i sto ste spremni izgubiti.

 

Kakva je to valuta iza koje niti jedna drzava svijeta ne stoji?, ljudi ne budite naivni

Poruka je uređivana zadnji put čet 31.8.2017 10:59 (kingofthenight).
 
4 5 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Bugov vodič za kupovanje i rudarenje bitcoina
PaleRider kaže...

Nemam iskustva sa bitcoinom ali čini mi se da je trading nešto poput ulaganja u dioničke fondove, vrlo rizično..

 

Ulaganje u dinocke fondove bar ima smisla jer fondovi kupuju dionice fizicki postojanih tvrtki koje bar proizvode nesto.

U bitconima se kupuje nesto iza koga ne stoji nitko i nista.

9 godina
offline
Bugov vodič za kupovanje i rudarenje bitcoina

Hvala Bugovci, odlucio sam uloziti 5000 eura. Ako propadne, ukidam pretplatu 

 
5 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Bugov vodič za kupovanje i rudarenje bitcoina
Kant kaže...

Naravno, tko je bio pametan, mogao se obogatiti u vrlo kratkom roku, i to samim rurenjem...

 

Prije dvije godine, kada sam krenuo amaterski u mining, nekih 15 Radeonki kopalo je 2 etha dnevno, do danas se moglo iskopati par stotina etha, a cijena je gotovo 400 dolara...

 

Od kada sam poceo, dakle tu ima dvije godine, povratak ulozenog je uvijek bio izmedju 10-12 mjeseci, s jednom ludnicom prije par mjeseci kada je bio svega 3 mjeseca, ali to je trajalo maltene par dana...

 

Tako da, po meni je mining odlicna investicija s relativnmo malim rizikom, jer kes koji ulazete, ulazete u hardver koji vam ostaje i ima svoju vrijednost ako i sve propadne...

 

Naravno, druga je stvar s trejdingom, tu je puno veci rizik, ali on donosi i puno veci profit. Ali to nije za svakoga i tu se vec mogu izgubiti ozbiljni novci.

 

Ako sve propadne taj tvoj harver nece vrijediti nista jer ce istog tog hardvera biti na bacanje.

16 godina
online
Re: Bugov vodič za kupovanje i rudarenje bitcoina
kingofthenight kaže...

Ulaganje u dinocke fondove bar ima smisla jer fondovi kupuju dionice fizicki postojanih tvrtki koje bar proizvode nesto.

U bitconima se kupuje nesto iza koga ne stoji nitko i nista.

 

Tebi kao ulagaču je valjda bitan profit, tako da ne vidim zašto bi dionički fondovi imali više smisla.

Ako je rizik podjednak tako ti je svejedno što se događa iza toga. Ulažeš novce, na kraju ćeš dobit ili izgubit novce, ništa fizički.

Ako uzmeš recimo raspon od 10 godina i krivulja vrijednosti udjela se podudara za jedno i za drugo, u čemu je razlika?

16 godina
offline
Bugov vodič za kupovanje i rudarenje bitcoina

Bez brige, taj je hardver sebe otplatio... Unatoc tome sto vec dvije godine slusam kako ce sve puknuti i kako nista vise nece vrijediti, niti hardver niti kripto valute... 

Intel i5 2550K;Asus Maximus IV Gene-Z/Gen3; GSkill 2X4 Gb 1600 Mhz;Sapphire ATI Radeon 5850 1 Gb;Hdd Samsung F3 1 Tb X 2
Moj PC  
3 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Bugov vodič za kupovanje i rudarenje bitcoina
PaleRider kaže...
kingofthenight kaže...

Ulaganje u dinocke fondove bar ima smisla jer fondovi kupuju dionice fizicki postojanih tvrtki koje bar proizvode nesto.

U bitconima se kupuje nesto iza koga ne stoji nitko i nista.

 

Tebi kao ulagaču je valjda bitan profit, tako da ne vidim zašto bi dionički fondovi imali više smisla.

Ako je rizik podjednak tako ti je svejedno što se događa iza toga. Ulažeš novce, na kraju ćeš dobit ili izgubit novce, ništa fizički.

Ako uzmeš recimo raspon od 10 godina i krivulja vrijednosti udjela se podudara za jedno i za drugo, u čemu je razlika?

 Zaboravljas rizik svog uloga. Kad ulazes u nesto sto fizicki postoji, firmu koja proizvodi nesto, u kojoj stotine ljudi radi i koja je profitabilna, rizik gubitka tvog uloga je minimalan.

Ako izgubi izgubit ces, 10, 15, 20% uloga sto je jako jako velik gubitak, i ne dogadaju se bas cesto takve negativne oscilacije.

 

Kad ulazess u neku virtualnu valutu, iza koje nitko ne stoji, koja ima varijacije +/- 20 posto na dnevnoj razini, kad svaki tjedan izade nova virtualna valuta... e onad ti je rizik uloga gubitka ogroman, ako izgubis, izgubit ces sve. Ako dobijes, ok dobit ces ali pitanje je jel sad vec kasno za omjer rizika profita.

Ako risiram svoj ulog i spreman sam izgubiti sve, onda isto tako ocekujem proporcijonalno da rizik gubitka prati rizik dobitka. Ako ulazem 1000 eura da sam spreman izgubiti svih 1000 eura, onda na 1000 eura uloga mi mora dobitak biti 5000 eura.

 

 

Nova financijska kriza kuca na vrata..., kada ude na vrata sta ti mislis sta ce prije da padne, bitcoint ili euro?

 

Mozda na kraju bude lijepa prica od bitcointa, ali ovo je jedan buble koji ce da uskoro pukne a najvise ce da izgube mali ulagaci kao i u svakoj krizi koja bude.

15 godina
offline
Bugov vodič za kupovanje i rudarenje bitcoina

Svako ko moze nek strpa neku lovu u kriptovalute i nek zaboravi na to 2-3 godine. Mozete mi onda zahvalit. :p da, postoji mozda 5% sanse da kripto svijet ode u pm. Svaka druga opcija je  x10 x100 x1000....ulagat samo ono sto se moze izgubit :)

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Bugov vodič za kupovanje i rudarenje bitcoina
zlosobno kaže...

Svako ko moze nek strpa neku lovu u kriptovalute i nek zaboravi na to 2-3 godine. Mozete mi onda zahvalit. :p da, postoji mozda 5% sanse da kripto svijet ode u pm. Svaka druga opcija je  x10 x100 x1000....ulagat samo ono sto se moze izgubit :)

Najlakse je reci ulazite.

Objasni meni zasto bih ja evo usao?

 

Zasto 5% postoji sansa da sve ode u pm, zasto je opcija dobitka x10 x100 x1000?

Poruka je uređivana zadnji put čet 31.8.2017 11:36 (kingofthenight).
16 godina
offline
Bugov vodič za kupovanje i rudarenje bitcoina

Pa ne moras uci :)

 

 

Tko god da je do sada usao nije popusio, vec zaradio :)

 

Tko je prije godinu i pol ulozio u ETH 1000 dolara, danas ima 40 000 dolara

 

Tko je prije godinu i pol ulozio u btc 1000 dolara, danas ima 11 250 dolara

 

Tko je prije godinu dana ulozio 1000 dolara u XRP danas ima 7 500 dolara

 

:)

 

I to su "ulazi" u etablirane kripto valute, a ne neke divlje :)

 

 

...ali najvise volim kada moram moliti nekoga da zaradi :)

 

Ima ljudi kojima sam govrio da bi bilo pametno malo rudariti kada je btc bio 400 dolara, Ltc 12, eth 10...

 

Naravno da nisu, a sada se lupaju po glavi i sami sebe uvjeravaju da su pametno postupili sto nisu usli jer je sve to balon, koji, eto, samo sto nije puko :) 

 

Intel i5 2550K;Asus Maximus IV Gene-Z/Gen3; GSkill 2X4 Gb 1600 Mhz;Sapphire ATI Radeon 5850 1 Gb;Hdd Samsung F3 1 Tb X 2
Poruka je uređivana zadnji put čet 31.8.2017 12:04 (Kant).
Moj PC  
4 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Bugov vodič za kupovanje i rudarenje bitcoina

Vrlo jednostavno, da ne propustis ono sto je bila klasicna burza pocetkom 20og st. Nemrem ti tu sad argumentirat sve. Ako te zanima prouci problemtaiku. Moje iskustvo od 5 tjedana je x20. Nisam ulozio u nista sto nije bilo debelo etablirano kolko je to moguce, imao sam srece jer sam uso prije forka pa su mnogi altovi bilo niski. No u kriptosvijetu se 'drame' dogadjaju cesto. Ne nagovaram nikog da udje na blef. Ja sam mjesec dana proucavao sve prije nego sam lipu ulozio. Taman mozes sad krenut proucavat jer kroz neko dogledno vrijeme ce bit dump bitcoina pa se moze uc. Ponavljam nikad ne ulagat ono sto ne mozes izgubit. Moj koncept je radije spljugat neke pare (koje mogu)ako sve odhebe, nego procitat da je bitcoin 2025 - 500 000 dolara,a imo sam 20 sansi da udjem u pricu - meni je to glavni motiv za kripto...

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 31.8.2017 12:01 (zlosobno).
16 godina
offline
Bugov vodič za kupovanje i rudarenje bitcoina

Manite se špekuliranja i virtualnog rudarenja i počnite proizvoditi nešto konkretno. 

Od bitcoint hype-a najviše imaju koristi oni koji su prvi počeli rudariti i skupili najviše bitcoina za skoro ništa uloženog truda. I svi se pokušavaju uključiti u taj vlak dobivajući mrvice.

I'm silicon-based life-form
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Bugov vodič za kupovanje i rudarenje bitcoina

Sinoc slagao dva nova rigica, danas testiranje... :)

Intel i5 2550K;Asus Maximus IV Gene-Z/Gen3; GSkill 2X4 Gb 1600 Mhz;Sapphire ATI Radeon 5850 1 Gb;Hdd Samsung F3 1 Tb X 2
Moj PC  
13 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Bugov vodič za kupovanje i rudarenje bitcoina

Kakva spekulacija, bitcoin mi je jedina peMzija koju cu dobit :)

15 godina
neaktivan
offline
Re: Bugov vodič za kupovanje i rudarenje bitcoina
IOTA, skroz drugi đir od bitcoina i ostalih blockchain ( zasniva se na tangle-u)

tldr: IOTA nema tranzakcijske naknade, niti se rudari, a funkcionira na nacin da je mreza brza sto je vise ljudi koristi
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Bugov vodič za kupovanje i rudarenje bitcoina
IOTA, skroz drugi đir od bitcoina i ostalih blockchain ( zasniva se na tangle-u)

tldr: IOTA nema tranzakcijske naknade, niti se rudari, a funkcionira na nacin da je mreza brza sto je vise ljudi koristi
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Bugov vodič za kupovanje i rudarenje bitcoina
Mislim da ti onaj radijator iza stola nece trebati 😁
16 godina
offline
Bugov vodič za kupovanje i rudarenje bitcoina

nakon 2.mj se vratili sa odlicnom temom i testovima 

Moj PC  
0 0 hvala 1
8 godina
offline
Bugov vodič za kupovanje i rudarenje bitcoina

Baš bu vam se isplatilo. Pgotovo od ovog Petka, od kad poskupljuje struja. :P

Twitch-Duxcro
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
odjavljen
offline
Re: Bugov vodič za kupovanje i rudarenje bitcoina
Kant kaže...

Sinoc slagao dva nova rigica, danas testiranje... :)

 Ako ti se da, testiraj Bitcoin Cash, čujem da ima finta za unosnije kopanje na redditu.

13 godina
odjavljen
offline
Re: Bugov vodič za kupovanje i rudarenje bitcoina
kingofthenight kaže...

 Zaboravljas rizik svog uloga. Kad ulazes u nesto sto fizicki postoji, firmu koja proizvodi nesto, u kojoj stotine ljudi radi i koja je profitabilna, rizik gubitka tvog uloga je minimalan.

Ako izgubi izgubit ces, 10, 15, 20% uloga sto je jako jako velik gubitak, i ne dogadaju se bas cesto takve negativne oscilacije.

 

 

 

Fun fact: postoje stop loss funkcije na exchangeovima. Ukratko, ukoliko cijena padne na onu koju namjestiš (recimo ona po kojoj si kupio, ili možda viša 2-5% od kupljene) odmah je prodaje po cijeni koju si ti namjestio. Znači kupiš za 5 dolara, ode na 7 al ne želiš prodat jer misliš da ide još gore, ideš spavat, ujutro se probudiš a ono cijena na 4 dolara. Ti se ne brineš jer je exchange automatski prodao po cijeni od 5 dolara, jer si tako namjestio. Isto tako možeš namjestit da postepeno prodaje od trenutka kad staviš do trenutka kad cijena dođe do namještene, onda prodaje sve što je ostalo. 

 

Rizik se lako računa, i naravno da ćeš analizirati rast i prethodne padove i izračunat rizik i potencijalni profit. Ali, kao što sam već rekao, manji je rizik jer imaš stop loss funkcije.

 

kingofthenight kaže...

 

Kad ulazess u neku virtualnu valutu, iza koje nitko ne stoji, koja ima varijacije +/- 20 posto na dnevnoj razini, kad svaki tjedan izade nova virtualna valuta... e onad ti je rizik uloga gubitka ogroman, ako izgubis, izgubit ces sve. Ako dobijes, ok dobit ces ali pitanje je jel sad vec kasno za omjer rizika profita.

 

 

Not per se. Ovo ljeto je svaki tjedan prosječno bilo oko 3-4 ICO-a (initial coin offering), znači po tjednoj bazi bude par novih valuta. Ali to ne označava ogroman gubitak u coinu, jer je npr bitcoin na marketcapu prvi, preko 70 milijardi dolara je u bitcoinu. Bez obzira koliko ih je izašlo, bitcoin nije značajno pao na duže vrijeme (u ogromnom je rastu od prvog kvartala godine) jer je ogromna vrijednost u njemu. 

 

kingofthenight kaže...
 

 

Nova financijska kriza kuca na vrata..., kada ude na vrata sta ti mislis sta ce prije da padne, bitcoint ili euro?

 

Mozda na kraju bude lijepa prica od bitcointa, ali ovo je jedan buble koji ce da uskoro pukne a najvise ce da izgube mali ulagaci kao i u svakoj krizi koja bude.

 

Od te dvije valute u izboru: euro.

 

Da mi je jedan satoshi za svaki put kad sam čuo "bubble koji će puknut" imao bi 4 bitcoina 

6 godina
neaktivan
offline
Re: Bugov vodič za kupovanje i rudarenje bitcoina
Kant kaže...

Sinoc slagao dva nova rigica, danas testiranje... :)

 Ugasi W10 themu i stavi W.Clasic da ti se ne razsipaju performanse.

7 godina
protjeran
offline
Bugov vodič za kupovanje i rudarenje bitcoina

Ljudi maknite se od Bitcoina, krenute s Ripple :D osobno na ovim skakanjima od 0-40% ja sam u zadnjih 10 dana dignuo oko 1600 eura samo profita or Ripplea :D

 
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Bugov vodič za kupovanje i rudarenje bitcoina

Inače ne majnam nego samo buy/sell preko Bitstampa! Počeo sam s 200€ sad imam već par tisuća s kojima trgujem stalno i ubirem profit, jer Ripple je trenutno u fazi hoće li boom biti ili ne, te konferencija Ripple koja će biti 16.10. nakon koje bi trebao biti boom veliki :D tako da poslušajte me.

 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice