Canonical će ipak izdati Ubuntu telefon

poruka: 32
|
čitano: 7.231
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Canonical će ipak izdati Ubuntu telefon".
13 godina
protjeran
offline
Canonical će ipak izdati Ubuntu telefon

zakon :D

http://www.soundstream.com/
 
3 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Canonical će ipak izdati Ubuntu telefon

Osobno smatram da bi trebali čim prije izdati telefon poput edge-a jer tržištu treba nešto inovativno. Tržište mobilnih telefona već duže vrijeme stagnira u pravim inovacijama i ovaj telefon bi mogao biti pun pogodak.

Moj PC  
19 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Canonical će ipak izdati Ubuntu telefon

Znači upravo onako kako su neki predviđali/teoretizirali.

Ja sam Plavi zmaj.Form the future!Masa,društvo većina,''normalni'' su ništa bez onih pojedinaca koji ih čine.Moj blog:http://thebluedrag.blogspot.com/
Moj PC  
1 1 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Canonical će ipak izdati Ubuntu telefon

Ja bih za početak bio zadovoljan i s "običnim" Ubuntu OS smartphoneom. Ako ništa drugo, skupili su dosta love za tako nešto.

 
0 3 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Canonical će ipak izdati Ubuntu telefon

Koliko god os bio dobar ne vjerujem da bude jako brzo napredovao, dok ljudi prepoznaju novi os bude prošlo dosta vremena.

http://informacijsketehnologije.blogspot.com/
14 godina
offline
Canonical će ipak izdati Ubuntu telefon
A sto je sa ponudom aplikacija? Nemaju sanse pored applea i androida. Mozda bi imali neke sitne sanse sa uredjajem kakvog su najavljivali ali sa ovim standardnim tesko. A dok se oni iskonvergiraju, samsung ce se konvergirati vec 5 puta.
Potpis!
Moj PC  
4 6 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Canonical će ipak izdati Ubuntu telefon

Ubuntu je linux..  Android je linux...  nema razloga zašto na njemu nebi radile sve android aplikacije, pogotovo jer su programirane u javi i ionako se vrte u nekoj virtualnoj mašini.

Poruka je uređivana zadnji put ned 25.8.2013 20:41 (Glamdring).
 
17 2 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Canonical će ipak izdati Ubuntu telefon
Chrisophylax kaže...

Ja bih za početak bio zadovoljan i s "običnim" Ubuntu OS smartphoneom. Ako ništa drugo, skupili su dosta love za tako nešto.

 

Sav novac je vraćen jer kampanja nije uspjela.

13 godina
neaktivan
offline
Re: Canonical će ipak izdati Ubuntu telefon
Ezio kaže...
A sto je sa ponudom aplikacija? Nemaju sanse pored applea i androida. Mozda bi imali neke sitne sanse sa uredjajem kakvog su najavljivali ali sa ovim standardnim tesko. A dok se oni iskonvergiraju, samsung ce se konvergirati vec 5 puta.

  NJihovi planovi su da desktop aplikacije nekako stave na mobitel.

Ja sam Plavi zmaj.Form the future!Masa,društvo većina,''normalni'' su ništa bez onih pojedinaca koji ih čine.Moj blog:http://thebluedrag.blogspot.com/
15 godina
neaktivan
offline
Re: Canonical će ipak izdati Ubuntu telefon
Moze li me netko uputiti sta je tako inovantno na ovome telefoni da ostali nemaju?
Imamo televune, radivone, televizije, lektrika, lektrika, sva čuda, raj na zemlji brajo... Samo nemamo pisme, ni ognjišta ni smija... E!
13 godina
neaktivan
offline
Re: Canonical će ipak izdati Ubuntu telefon
Smooth Operator kaže...
Moze li me netko uputiti sta je tako inovantno na ovome telefoni da ostali nemaju?

  Dockaš ga na veliki ekran i imaš puni pc sa tradicionalnim ubuntu desktop okruženjem.

Ja sam Plavi zmaj.Form the future!Masa,društvo većina,''normalni'' su ništa bez onih pojedinaca koji ih čine.Moj blog:http://thebluedrag.blogspot.com/
12 godina
neaktivan
offline
Re: Canonical će ipak izdati Ubuntu telefon
Ezio kaže...
A sto je sa ponudom aplikacija? Nemaju sanse pored applea i androida. Mozda bi imali neke sitne sanse sa uredjajem kakvog su najavljivali ali sa ovim standardnim tesko. A dok se oni iskonvergiraju, samsung ce se konvergirati vec 5 puta.

Već je bilo u prijašnjim tekstovima da bi se uredjaj trebao bazirati na Androidu za mobilni dio i aplikacije Ubuntu koja bi se automatski pokrenula kad se mobitel spoji na monitor i tastaturu i koja bi upalila Ubuntu Linux za desktop verziju. Vjerojatno nešto kao virtualac.

Smooth Operator kaže...
Moze li me netko uputiti sta je tako inovantno na ovome telefoni da ostali nemaju?

Desktop OS na mobitelu koji se pali kad ga ukopčaš na monitor.

15 godina
neaktivan
offline
Re: Canonical će ipak izdati Ubuntu telefon

pa stvar je u tome da se telefon stavi u nekakv dok, prikljući na monitor , miš i tipkovnicu i da bude pravi desktop

bar sam aj to tako shvatio

 

Osobno ja jedva čekam Jollu, bivši ljudi nokie bi mogli stvarno napraviti nešto dobro, bar tako izgledaju prezentacije,a imam N9 i prezadovoljan sam

10 godina
neaktivan
offline
Re: Canonical će ipak izdati Ubuntu telefon
Smooth Operator kaže...
Moze li me netko uputiti sta je tako inovantno na ovome telefoni da ostali nemaju?

 

Dock na ekran, vrhunski hardver (po specifikacijama se može mjeriti sa iPhone 5, SE S4, HTC ONE, ako nije čak i bolji od njih), Android aplikacije.

12 godina
offline
Re: Canonical će ipak izdati Ubuntu telefon
Ezio kaže...
A sto je sa ponudom aplikacija? Nemaju sanse pored applea i androida. Mozda bi imali neke sitne sanse sa uredjajem kakvog su najavljivali ali sa ovim standardnim tesko. A dok se oni iskonvergiraju, samsung ce se konvergirati vec 5 puta.

Tako se prije samo 2 godine govorilo za Android.

 

Ubuntu OS, ako ne uvedu kakve glupe restrikcije, ima cijelu Linux zajednicu developera iza sebe sto je poprilican potencijal za razvoj aplikacija. Ljude koji su i do sad razvijali, uglavnom bez razmisljanja o zaradi. 

14 godina
neaktivan
offline
Re: Canonical će ipak izdati Ubuntu telefon
Glamdring kaže...

Ubuntu je linux..  Android je linux...  nema razloga zašto na njemu nebi radile sve android aplikacije, pogotovo jer su programirane u javi i ionako se vrte u nekoj virtualnoj mašini.

Ubuntu nije linux, a ni Android nije linux, oboje koriste linux kernel i tu sve sličnosti prestaju.
I zar stvarno misliš da se zahtjevnije 3D igre vrte u Dalviku? 
Sve 3D igre su jednim djelom pisane u javi, ali da bi fluidno radile moraju se spustit na nivo nize i pišu se u c/c++. 
Možeš pogledat da neke igre nisu podržane na svim mobitelima i to baš zato što se koristi ne koristi samo java.
http://www.mindfiresolutions.com/images/Android_System_Architecture.JPG


P.S. postoje ideje da se u potpunosti odustane od jave i da se aplikacije kompajliraju direktno na uređaju (ne znam kako to misle izvest, ali to je pričao jedan od ljudi koji je razvijao android)

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 25.8.2013 23:07 (srky.du).
15 godina
neaktivan
offline
Canonical će ipak izdati Ubuntu telefon

misliš na JIT? nije to nista novo.

 

Ali ako bi se odustalo od jave i stvari se kompajlirale na uredjajima, prakticki svaki uredjaj bi morao imati svoj kompajler, a ljudi bi dilali souce kodove.

Btw, I java kod se najnormalnije moze kompajlirati u strojni kod, nema potrebe za bijegom u c/c++

Poruka je uređivana zadnji put pon 26.8.2013 0:53 (Glamdring).
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Canonical će ipak izdati Ubuntu telefon
srky.du kaže...
Glamdring kaže...

Ubuntu je linux..   Android je linux...   nema razloga zašto na njemu nebi radile sve android aplikacije, pogotovo jer su programirane u javi i ionako se vrte u nekoj virtualnoj mašini.

Ubuntu nije linux, a ni Android nije linux, oboje koriste linux kernel i tu sve sličnosti prestaju.
I zar stvarno misliš da se zahtjevnije 3D igre vrte u Dalviku? 
Sve 3D igre su jednim djelom pisane u javi, ali da bi fluidno radile moraju se spustit na nivo nize i pišu se u c/c++. 
Možeš pogledat da neke igre nisu podržane na svim mobitelima i to baš zato što se koristi ne koristi samo java.
http://www.mindfiresolutions.com/images/Android_System_Architecture.JPG


P.S. postoje ideje da se u potpunosti odustane od jave i da se aplikacije kompajliraju direktno na uređaju (ne znam kako to misle izvest, ali to je pričao jedan od ljudi koji je razvijao android)

 

  Koriste kernel i to je sve šta treba da budu Linux.Čak i svoj kod vraćaju u mainline.Linux distribucija je širok pojam.

 

Šta su onda distribucije koje koriste razne modificirane kernele poput linux rt-a?one nemaju niti kernel koji je čisti Linux,a siguran sam da bi njih zvao Linuxom.

 

Linux je širok pojam,a ograničavati pojam Linux na neke niše je po mom mišljenju suprotno načelima otvorenosti.

Ja sam Plavi zmaj.Form the future!Masa,društvo većina,''normalni'' su ništa bez onih pojedinaca koji ih čine.Moj blog:http://thebluedrag.blogspot.com/
Poruka je uređivana zadnji put pon 26.8.2013 1:03 (g12356).
15 godina
neaktivan
offline
Canonical će ipak izdati Ubuntu telefon

Blackbery OS pokrece vecinu android aplikacija bez beda

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Canonical će ipak izdati Ubuntu telefon
Glamdring kaže...

Ubuntu je linux..  Android je linux...  nema razloga zašto na njemu nebi radile sve android aplikacije, pogotovo jer su programirane u javi i ionako se vrte u nekoj virtualnoj mašini.

Pa ne bi bas radile sve aplikacije jer nisu sve aplikacije u javi. Srecom, takve je najlakse prebacit na drugi OS.

10 godina
protjeran
offline
Canonical će ipak izdati Ubuntu telefon

Da li je itko isprobao Ubuntu na Nexusu 4 ili GNexusu?  Kako radi?

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Canonical će ipak izdati Ubuntu telefon

stvar je u tome da uređaji koje canonical planira prve izbaciti na tržište neće biti onakvi kakav je trebao biti edge. dakle nema spajanja na monitor i zamjene desktop računala.  biti ce obicni smartphoneovi, a kao takvi imaju slabe šanse na tržištu.

Potpis!
Moj PC  
1 2 hvala 0
14 godina
offline
Re: Canonical će ipak izdati Ubuntu telefon
srky.du kaže...
I zar stvarno misliš da se zahtjevnije 3D igre vrte u Dalviku?
Sve 3D igre su jednim djelom pisane u javi, ali da bi fluidno radile moraju se spustit na nivo nize i pišu se u c/c++. 

Možeš pogledat da neke igre nisu podržane na svim mobitelima i to baš zato što se koristi ne koristi samo java.
http://www.mindfiresolutions.com/images/Android_System_Architecture.JPG

Malo si pomiješao stvari. To je li aplikacija pisana u javi ili c/c++ nema nikakve veze sa njezinim izvođenjem na dalviku. Kad se razvija aplikaciju u javi, onda se koristi Android SDK, a kad se želi ići malo više low-level onda se koristi c/c++ u kombinaciji sa Android NDK (Native Development Kit). No u oba slučaja aplikacija se izvodi na Dalviku.

 

Točno je da sve aplikacije ne podržavaju sve uređaje, no to nema nikakve veze sa programskim jezikom u kojem su napisane. Prije svega na tržištu ima jako puno android uređaja sa vrlo različitim specifikacijama. Ako je aplikacija zahtjevnija, onda ona traži više resursa i sasvim je logično da se ona neće moći izvoditi na slabijim uređajima. Vrlo značajnu ulogu imaju velik broj različitih verzija Androida. Kako se Android razvija, razvijaju se i SDK i NDK, a novije verzije nisu kompatibilne sa starima. Pa tako ako neka aplikacija koristi određenu verziju Android SDK ili NDK, onda svi uređaji sa starijim verzijama automatski ne podržavaju tu aplikaciju.

Poruka je uređivana zadnji put pon 26.8.2013 12:12 (captain_soap_McTawish).
10 godina
protjeran
offline
Re: Canonical će ipak izdati Ubuntu telefon
Ezio kaže...

 a kao takvi imaju slabe šanse na tržištu.

Sve to dobar marketing promjeni. 

A linuxasa ima jako puno, i puno njih ce uzeti taj mobitel samo da bi imali linux i na desktopu i na mobu. 

 

Ako taj uredjaj bude kvalitetno napravljen i OS bude podrzavao android applikacije, nema niti jednog razloga zasto ne bi bio uspjesan. 

A po meni bolje je na trziste izaci prvo sa uredjajem srednjeg segmenta, nize cijene, dostupnijeg masama; nego high end uredjajem koji jos nitko nema a direktno napada flagshipove drugih proizvodjaca. 

 

 

13 godina
protjeran
offline
Re: Canonical će ipak izdati Ubuntu telefon
Ezio kaže...

stvar je u tome da uređaji koje canonical planira prve izbaciti na tržište neće biti onakvi kakav je trebao biti edge. dakle nema spajanja na monitor i zamjene desktop računala.  biti ce obicni smartphoneovi, a kao takvi imaju slabe šanse na tržištu.

Hvala na informaciji vidoviti Milane.

Ad astra peronospora
14 godina
offline
Re: Canonical će ipak izdati Ubuntu telefon
Bypass kaže...
Ezio kaže...

stvar je u tome da uređaji koje canonical planira prve izbaciti na tržište neće biti onakvi kakav je trebao biti edge. dakle nema spajanja na monitor i zamjene desktop računala.  biti ce obicni smartphoneovi, a kao takvi imaju slabe šanse na tržištu.

Hvala na informaciji vidoviti Milane.

sve stoji u tekstu

Potpis!
16 godina
neaktivan
offline
Re: Canonical će ipak izdati Ubuntu telefon
Ezio kaže...

sve stoji u tekstu

Pa da, stoji: "Ipak, Silber ističe kako vjeruje kako je konvergencija budućnost, a može doći u mnogo oblika." - mozda spremaju i jos nesto osim mobitela s mogucnoscu konvergencije.

Uostalom, ovo im je bio genijalan marketing. Potrosili su nista novaca ili vrlo malo, a bili su na vecini portala, novina i casopisa po netu sto je izmedu ostalog privuklo i paznju razno raznih partnera s kojima su zapoceli pregovore.

Perhaps today IS a good day to die. PREPARE FOR RAMMING SPEED!
10 godina
neaktivan
offline
Re: Canonical će ipak izdati Ubuntu telefon
1domagoj1 kaže...

Uostalom, ovo im je bio genijalan marketing. Potrosili su nista novaca ili vrlo malo, a bili su na vecini portala, novina i casopisa po netu sto je izmedu ostalog privuklo i paznju razno raznih partnera s kojima su zapoceli pregovore.

 

Preko 10.000.000 dolara je vjerovatno akcija koja je najviše skupila podrške ikada na internetu.

Preko 10.000 ljudi je htjelo da uzme high-end mobitel koji niko nikad nije vidjeo vjerujući Canonical-u kao firmi da će napraviti kvalitetan proizvod.

 

Samom kampanjom su se predstavili kao jak igrač koji ima šanse da se uključi u borbu sa Android-om i Apple-om. Sad je sve na developerima da ponude kvalitetne aplikacije i uspjeh im je zagarantovan. Imaju veće šanse nego Firefox OS sigurno.

14 godina
neaktivan
offline
Re: Canonical će ipak izdati Ubuntu telefon
captain_soap_McTawish kaže...
srky.du kaže...
I zar stvarno misliš da se zahtjevnije 3D igre vrte u Dalviku?
Sve 3D igre su jednim djelom pisane u javi, ali da bi fluidno radile moraju se spustit na nivo nize i pišu se u c/c++. 

Možeš pogledat da neke igre nisu podržane na svim mobitelima i to baš zato što se koristi ne koristi samo java.
http://www.mindfiresolutions.com/images/Android_System_Architecture.JPG

Malo si pomiješao stvari. To je li aplikacija pisana u javi ili c/c++ nema nikakve veze sa njezinim izvođenjem na dalviku. Kad se razvija aplikaciju u javi, onda se koristi Android SDK, a kad se želi ići malo više low-level onda se koristi c/c++ u kombinaciji sa Android NDK (Native Development Kit). No u oba slučaja aplikacija se izvodi na Dalviku.

 

Točno je da sve aplikacije ne podržavaju sve uređaje, no to nema nikakve veze sa programskim jezikom u kojem su napisane. Prije svega na tržištu ima jako puno android uređaja sa vrlo različitim specifikacijama. Ako je aplikacija zahtjevnija, onda ona traži više resursa i sasvim je logično da se ona neće moći izvoditi na slabijim uređajima. Vrlo značajnu ulogu imaju velik broj različitih verzija Androida. Kako se Android razvija, razvijaju se i SDK i NDK, a novije verzije nisu kompatibilne sa starima. Pa tako ako neka aplikacija koristi određenu verziju Android SDK ili NDK, onda svi uređaji sa starijim verzijama automatski ne podržavaju tu aplikaciju.

Na linku koji si dao ne piše da se aplikacija u potpunosti izvodi na dalviku već samo onaj dio koji je pisan u javi i taj dio u javi kontrolira onaj dio koji je pisan u c/c++. 
Kada se c/c++ kod kompajlira onda se on prevodi u nativni kod. Svi procesori ne podržavaju sve instrukcije tako da se dio pisan u c/c++ kompajlira za svaku arhitekturu posebno, a to nekada može stvorit probleme. 

 

15 godina
offline
Re: Canonical će ipak izdati Ubuntu telefon
Glamdring kaže...

Blackbery OS pokrece vecinu android aplikacija bez beda

Ali to ih nije sprijecilo da udare rebrima o ledinu.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice