Canonical predstavio Ubuntu 14.10

poruka: 129
|
čitano: 14.293
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Canonical predstavio Ubuntu 14.10".
13 godina
neaktivan
offline
Canonical predstavio Ubuntu 14.10

Najveća novost je da nema puno novosti.Većinom se radilo na stabilizaciji.A većina resursa trenutno ide u Unity 8 sučelje i Ubuntu touch.Problem sa unity 8 sučeljem je da njegov desktop dio još uvijek nije dovoljno stabilan za stalno korištenje.A u slijedećim verzijama očekujte revolucije.

Vječni izazivač na gostujućem terenu.Moj blog:http://thebluedrag.blogspot.com/ Svi smo mi jedna velika obitelj sa prezimenom Čovječanstvo
Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: Canonical predstavio Ubuntu 14.10
g12356 kaže...

A u slijedećim verzijama očekujte revolucije.

 

Smrt windowsa?

Freak Show Inc.
15 godina
offline
Re: Canonical predstavio Ubuntu 14.10
g12356 kaže...

Najveća novost je da nema puno novosti.Većinom se radilo na stabilizaciji.A većina resursa trenutno ide u Unity 8 sučelje i Ubuntu touch.Problem sa unity 8 sučeljem je da njegov desktop dio još uvijek nije dovoljno stabilan za stalno korištenje.A u slijedećim verzijama očekujte revolucije.

:))))))))))))))))))))))))

14 godina
offline
Canonical predstavio Ubuntu 14.10

Smijeh

Informatičarski haiku: Jebo te, Ne radi, Opet | HTC Hero - iPhone 3GS - Nexus S - Nexus 7 - Htc 8S - iPhone 4 - Galaxy S2 - HTC Sensation - Lumia 625 i Nokia N8 - Dell Venue pro 8
Moj PC  
2 2 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Canonical predstavio Ubuntu 14.10

Moram se malo pohvalit.. Ova verzija Ubunta u defaultnim desktop pozadinama sadrži dvanaest fotki koje su pobjedile na Flickr natječaju, a od kojih je jedna od njih moja.. :)
Da je stvar bolja, da nije bilo Bug-a, ne bi ni znao za natječaj!!

 
56 0 hvala 6
14 godina
offline
Re: Canonical predstavio Ubuntu 14.10
twingomaniak kaže...

Moram se malo pohvalit.. Ova verzija Ubunta u defaultnim desktop pozadinama sadrži dvanaest fotki koje su pobjedile na Flickr natječaju, a od kojih je jedna od njih moja.. :)
Da je stvar bolja, da nije bilo Bug-a, ne bi ni znao za natječaj!!

 

Može link?

Da mi to pohvalimo ili popljujemo ako treba... {#}

9 godina
neaktivan
offline
Re: Canonical predstavio Ubuntu 14.10

Ni bad.. :)
Evo linka 
http://www.omgubuntu.co.uk/2014/09/ubuntu-14-10-wallpaper-contest-winners 

Fotka je "Davor Dopar’s seascape" - Istarska obala u vrijeme punog mjeseca.. Jedino nisam očekivao oblake :)

14 godina
neaktivan
offline
Re: Canonical predstavio Ubuntu 14.10
twingomaniak kaže...

Moram se malo pohvalit.. Ova verzija Ubunta u defaultnim desktop pozadinama sadrži dvanaest fotki koje su pobjedile na Flickr natječaju, a od kojih je jedna od njih moja.. :)
Da je stvar bolja, da nije bilo Bug-a, ne bi ni znao za natječaj!!

 

Majstore ,

Svaka čast.

 

Daj u par crta samo info na skali od 1-10 koliko je teško bilo : konkurencija (koliko ljudi) , koliko si uložio vremena i naravno daj link da te se pohvali.

{#}

 

 

dopuna:

Vidim par min prije objavljen link , foto je odličan , -- Keep up the good work -- .

 

moje aplikacije na play-u : https://play.google.com/store/search?q=nik02droid
Poruka je uređivana zadnji put pet 24.10.2014 12:06 (nik_02).
16 godina
odjavljen
offline
Re: Canonical predstavio Ubuntu 14.10
twingomaniak kaže...

Ni bad.. :)
Evo linka 
http://www.omgubuntu.co.uk/2014/09/ubuntu-14-10-wallpaper-contest-winners 

Fotka je "Davor Dopar’s seascape" - Istarska obala u vrijeme punog mjeseca.. Jedino nisam očekivao oblake :)

 

Imaš koju da je kompatibilna sa windowsima? {#}

 

Šalim se, odlična je stvarno! {#}

Freak Show Inc.
15 godina
offline
Re: Canonical predstavio Ubuntu 14.10
Friday kaže...
g12356 kaže...

A u slijedećim verzijama očekujte revolucije.

 

Smrt windowsa?

Vazno je da je istovremeno uz izlazak novog Ubuntua izasao i tutorial Things to do after installing Ubuntu 14.10 ;)

9 godina
neaktivan
offline
Canonical predstavio Ubuntu 14.10

Ekipa Thx!

Fotka nastala u ovo ljeto blizu Pule.. Oko jedan ujutro.. Fotić, more, mjesec i ja sami na divljoj plaži.. :) 
Nakon godišnjeg, vidio tu na Bug-u da je natječaj na Flicker-u otvoren za profesonalce i amatere, pa se prijavio.. (spadam u ove druge).. Malo edita u Photoshopu, jedan "send" kasnije i ostalo je povijest :)
Evo linka na fotku malo bolje kvalitete od one u prošlom linku

https://www.flickr.com/photos/_davor/14917627146/ 

 
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Canonical predstavio Ubuntu 14.10
malina22 kaže...

Vazno je da je istovremeno uz izlazak novog Ubuntua izasao i tutorial Things to do after installing Ubuntu 14.10 ;)

Kao da to ne izlazi i za svaku verziju windowsa u 1000 različitih članaka ;)

 

 

Samomrzeći hrvat
10 godina
protjeran
offline
Re: Canonical predstavio Ubuntu 14.10
malina22 kaže...

Vazno je da je istovremeno uz izlazak novog Ubuntua izasao i tutorial Things to do after installing Ubuntu 14.10 ;)

Ma da ? I bez toga mozeš odmah započeti sa multimedijom, ili uredskim radom, igranjem...

 

Dok je za windows nakon friske instalacije isto potrebno vise koraka do divx, xvid, mp3 e dvd, tabele excel, word dopisi, najnoviji drajveri proizvođača...

11 godina
neaktivan
offline
Re: Canonical predstavio Ubuntu 14.10
bunkermax kaže...
malina22 kaže...

Vazno je da je istovremeno uz izlazak novog Ubuntua izasao i tutorial Things to do after installing Ubuntu 14.10 ;)

Ma da ? I bez toga mozeš odmah započeti sa multimedijom, ili uredskim radom, igranjem...

 

Dok je za windows nakon friske instalacije isto potrebno vise koraka do divx, xvid, mp3 e dvd, tabele excel, word dopisi, najnoviji drajveri proizvođača...

Ahahahahahaha

 

Covjece kavu sam popljuvao po monitoru. koji najnoviji driveri? Ati/Amd? Nvidia? Bluetooth mis? Wacom tablet za crtanje?

Kad ti nesto ne radi, onda obicno odgovor bude da si skompajliras kernel nabrzinu ili da portas neki qrac sa arm-a na x86 i da se yebes s toolchainovima ...

Toliko o uporabljivosti ubuntua/linuxa ...

 

*dobitnik i7-4790K!
Poruka je uređivana zadnji put pet 24.10.2014 13:05 (Bastardo).
16 godina
offline
Re: Canonical predstavio Ubuntu 14.10
Bastardo kaže...
Kad ti nesto ne radi, onda obicno odgovor bude da si skompajliras kernel nabrzinu ili da portas neki qrac sa arm-a na x8f i da se yebes s toolchainovima ...

£Toliko o uporabljivosti ubuntua/linuxa ...

Meni nešto nije radilo, pa sam proguglao, kopipejstao rješenje u terminal i nakon toga je radilo.

Nisam morao nabrzinu skompajlirati kernel, niti portati qurčeve s arm-a, niti je bilo seksa s toolchainovima.

Da uplatim loto ili sam svu sreću već potrošio?

Gledam te!
16 godina
neaktivan
offline
Re: Canonical predstavio Ubuntu 14.10
Bastardo kaže...

Ahahahahahaha

 

Covjece kavu sam popljuvao po monitoru. koji najnoviji driveri? Ati/Amd? Nvidia? Bluetooth mis? Wacom tablet za crtanje?

Kad ti nesto ne radi, onda obicno odgovor bude da si skompajliras kernel nabrzinu ili da portas neki qrac sa arm-a na x8f i da se yebes s toolchainovima ...

£Toliko o uporabljivosti ubuntua/linuxa ...

Kad mi se dogodi da mi nesto ne bude radilo otprve (a u pitanju je Ubuntu 12.04, verzija stara 2,5 godine) tebi prvom javljam.

 

Do tad idem uplatiti loto listic prije kolege, izgleda da je i njemu sreca "over 9000". /sarcasm off

 

P.S. x8f je?

Perhaps today IS a good day to die. PREPARE FOR RAMMING SPEED!
11 godina
neaktivan
offline
Re: Canonical predstavio Ubuntu 14.10
Veliki Brat kaže...
Bastardo kaže...
Kad ti nesto ne radi, onda obicno odgovor bude da si skompajliras kernel nabrzinu ili da portas neki qrac sa arm-a na x8f i da se yebes s toolchainovima ...

£Toliko o uporabljivosti ubuntua/linuxa ...

Meni nešto nije radilo, pa sam proguglao, kopipejstao rješenje u terminal i nakon toga je radilo.

Nisam morao nabrzinu skompajlirati kernel, niti portati qurčeve s arm-a, niti je bilo seksa s toolchainovima.

Da uplatim loto ili sam svu sreću već potrošio?

LOL :) mislim da je sreca otisla nenadano kako je i dosla ...

 

Ne zelim da sada ispadne da sam hejter linuksoida ali daleko je to od jednostavnosti windowsa. Linux i freebsd koristim svakodnevno u radu, ali nikada kao korisnicki OS nego kao serverski.

Stabilni su, nisu toliko gladni resursa, ali nekad male promjene mogu iziskivati puno znanja a to nije ono sto se ocekuje od prosjecnog korisnika.

*dobitnik i7-4790K!
15 godina
neaktivan
offline
Canonical predstavio Ubuntu 14.10

mene zanima jel jos uvijek defaultni init Upstart, ili je Ubuntu sa ovom verzijom presao na systemd? Naime, razvile su se poprilicne diskusije na internetu vezano uz to s kojim initom nastaviti, jer, zeljeli mi to priznati ili ne, sysvinit je zastario (makar su donekle i njega moderniziralim, pa i on sad, primjerice, podrzava podizanje init skripti (donekle) u paraleli). problem koji ja vidim sa systemd sustavom (osim sto mi se vec pomalo gade ljudi koji su povezani sa Red Hatom) je sto svoje pipke pusta svugdje, bez mogucnosti neke kontrole :-/ recimo, journal sistem koji je na systemd sustavu drzi u binarnoj datoteci. ne bi to sam po sebi bio problem da mozes birat koji journal sistem koristiti. ali ne mozes. kazu "pa mozes koristit syslog-ng ili rsyslog ili kaj vec" - ne mozes bez systemd jer se journal samo parsa prema eksternoj aplikaciji i parsira se samo ono kaj systemd odluci parsirat. kernel devovi su pred neko vrijeme poludili na kaya sieversa (posebice linus torvalds) jer je systemd uzurpirao kernel command line, koji je iskljucivo stvar kernela. i svi switchevi u komandnoj liniji su stvar kernela. stvar je bila u tome sto je ocito systemd-ov journal buffer premalen da prihvati kernelov debug info pa se sistem srusi. treca stvar koja me smeta je sto systemd ima PID 1. i sysvinit ima PID 1, ali je razlika u tome sto init ne komunicira direktno s kernelom nego samo sluzi za startanje procesa, dok systemd osim sto starta daemone jos ima i direktnu vezu sa kernel userspaceom i sluzi kao medijator prema kernel api-u. jel samo meni jasno da bi tu moglo biti sve i svasta ukoliko netko zaista zeli cackat po tome? i cetvrto, s obzirom da systemd pokusava integrirati jako puno sistemskih api-a (recimo, dbus) on postaje dependacy za prakticki bilo koji program koji koristi dbus api-e za komunikaciju. dakle, netko te tjera da koristis samo jedan sistem. systemd se u tom slucaju ponasa kao svchost.exe :-/ nisam siguran da bi to trebao biti put kojim linux ide.

 

znam da je bila isto i velika diskusija sto ce debian preuzeti u smislu init sustava, koliko znam i oni su odlucili preuzeti systemd (slackware i gentoo koliko znam nisu, niti planiraju to napraviti). vec su se javili ljudi koji misle forkat debian tako da ne koristi systemd. vidi tcemo kam ce to otici.

 

 

Moj PC  
3 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Canonical predstavio Ubuntu 14.10
Veliki Brat kaže...
Bastardo kaže...
Kad ti nesto ne radi, onda obicno odgovor bude da si skompajliras kernel nabrzinu ili da portas neki qrac sa arm-a na x8f i da se yebes s toolchainovima ...

£Toliko o uporabljivosti ubuntua/linuxa ...

Meni nešto nije radilo, pa sam proguglao, kopipejstao rješenje u terminal i nakon toga je radilo.

Nisam morao nabrzinu skompajlirati kernel, niti portati qurčeve s arm-a, niti je bilo seksa s toolchainovima.

Da uplatim loto ili sam svu sreću već potrošio?

Znači ti kopipejstaš to nešto za što ni ne znaš šta radi u svoj komp samo tako (objašnjenje nekog anonymus forumaša/blogera ne priznajem kao objašnjenje)?

Šta radiš kad to nešto shebe nešto drugo?

Opet googlanje i kopipejstanje nekog drugog NLO-a.

U windowsima barem jasno tekstom piše šta će se dogoditi ako nešto kliknem.

Informatičarski haiku: Jebo te, Ne radi, Opet | HTC Hero - iPhone 3GS - Nexus S - Nexus 7 - Htc 8S - iPhone 4 - Galaxy S2 - HTC Sensation - Lumia 625 i Nokia N8 - Dell Venue pro 8
16 godina
odjavljen
offline
Re: Canonical predstavio Ubuntu 14.10
ibazulic kaže...

mene zanima jel jos uvijek defaultni init Upstart, ili je Ubuntu sa ovom verzijom presao na systemd? Naime, razvile su se poprilicne diskusije na internetu vezano uz to s kojim initom nastaviti, jer, zeljeli mi to priznati ili ne, sysvinit je zastario (makar su donekle i njega moderniziralim, pa i on sad, primjerice, podrzava podizanje init skripti (donekle) u paraleli). problem koji ja vidim sa systemd sustavom (osim sto mi se vec pomalo gade ljudi koji su povezani sa Red Hatom) je sto svoje pipke pusta svugdje, bez mogucnosti neke kontrole :-/ recimo, journal sistem koji je na systemd sustavu drzi u binarnoj datoteci. ne bi to sam po sebi bio problem da mozes birat koji journal sistem koristiti. ali ne mozes. kazu "pa mozes koristit syslog-ng ili rsyslog ili kaj vec" - ne mozes bez systemd jer se journal samo parsa prema eksternoj aplikaciji i parsira se samo ono kaj systemd odluci parsirat. kernel devovi su pred neko vrijeme poludili na kaya sieversa (posebice linus torvalds) jer je systemd uzurpirao kernel command line, koji je iskljucivo stvar kernela. i svi switchevi u komandnoj liniji su stvar kernela. stvar je bila u tome sto je ocito systemd-ov journal buffer premalen da prihvati kernelov debug info pa se sistem srusi. treca stvar koja me smeta je sto systemd ima PID 1. i sysvinit ima PID 1, ali je razlika u tome sto init ne komunicira direktno s kernelom nego samo sluzi za startanje procesa, dok systemd osim sto starta daemone jos ima i direktnu vezu sa kernel userspaceom i sluzi kao medijator prema kernel api-u. jel samo meni jasno da bi tu moglo biti sve i svasta ukoliko netko zaista zeli cackat po tome? i cetvrto, s obzirom da systemd pokusava integrirati jako puno sistemskih api-a (recimo, dbus) on postaje dependacy za prakticki bilo koji program koji koristi dbus api-e za komunikaciju. dakle, netko te tjera da koristis samo jedan sistem. systemd se u tom slucaju ponasa kao svchost.exe :-/ nisam siguran da bi to trebao biti put kojim linux ide.

 

znam da je bila isto i velika diskusija sto ce debian preuzeti u smislu init sustava, koliko znam i oni su odlucili preuzeti systemd (slackware i gentoo koliko znam nisu, niti planiraju to napraviti). vec su se javili ljudi koji misle forkat debian tako da ne koristi systemd. vidi tcemo kam ce to otici.

 

 

 

I zato djeco - uvijek koristimo windowse!

Freak Show Inc.
15 godina
odjavljen
offline
Re: Canonical predstavio Ubuntu 14.10
EZY-E kaže...

U windowsima barem jasno tekstom piše šta će se dogoditi ako nešto kliknem.

 

Eh, taj dio windowsa se i meni najvise svidja. Dokaz u prilogu.

Savrsen opis errora. Savrsen opis errora.
16 godina
odjavljen
offline
Re: Canonical predstavio Ubuntu 14.10
Hann kaže...
EZY-E kaže...

U windowsima barem jasno tekstom piše šta će se dogoditi ako nešto kliknem.

 

Eh, taj dio windowsa se i meni najvise svidja. Dokaz u prilogu.

 

Trebao si postaviti sliku jednoroga i reći da je to definitivan dokaz da oni ipak postoje!

Freak Show Inc.
11 godina
offline
Re: Canonical predstavio Ubuntu 14.10
Bastardo kaže...
Veliki Brat kaže...
Bastardo kaže...
Kad ti nesto ne radi, onda obicno odgovor bude da si skompajliras kernel nabrzinu ili da portas neki qrac sa arm-a na x8f i da se yebes s toolchainovima ...

£Toliko o uporabljivosti ubuntua/linuxa ...

Meni nešto nije radilo, pa sam proguglao, kopipejstao rješenje u terminal i nakon toga je radilo.

Nisam morao nabrzinu skompajlirati kernel, niti portati qurčeve s arm-a, niti je bilo seksa s toolchainovima.

Da uplatim loto ili sam svu sreću već potrošio?

LOL :) mislim da je sreca otisla nenadano kako je i dosla ...

 

Ne zelim da sada ispadne da sam hejter linuksoida ali daleko je to od jednostavnosti windowsa. Linux i freebsd koristim svakodnevno u radu, ali nikada kao korisnicki OS nego kao serverski.

Stabilni su, nisu toliko gladni resursa, ali nekad male promjene mogu iziskivati puno znanja a to nije ono sto se ocekuje od prosjecnog korisnika.

 

Windowsi jednostavniji od Linuxa? Po cemu to i u kojem kontekstu?

Ako te zanima produktivnost, jednostavnost onda ces sigurno odabrati neku linux distribuciju za rad, kakav propali windows ahahahaha

 

Puno znanja? Ja tvrdim da zahtijeva prilicno malo znanja :D al eto, kako ti kazes, ops..... mozda tebi znanja fali? :)

 

EZY-E kaže...
Veliki Brat kaže...
Bastardo kaže...
Kad ti nesto ne radi, onda obicno odgovor bude da si skompajliras kernel nabrzinu ili da portas neki qrac sa arm-a na x8f i da se yebes s toolchainovima ...

£Toliko o uporabljivosti ubuntua/linuxa ...

Meni nešto nije radilo, pa sam proguglao, kopipejstao rješenje u terminal i nakon toga je radilo.

Nisam morao nabrzinu skompajlirati kernel, niti portati qurčeve s arm-a, niti je bilo seksa s toolchainovima.

Da uplatim loto ili sam svu sreću već potrošio?

Znači ti kopipejstaš to nešto za što ni ne znaš šta radi u svoj komp samo tako (objašnjenje nekog anonymus forumaša/blogera ne priznajem kao objašnjenje)?

Šta radiš kad to nešto shebe nešto drugo?

Opet googlanje i kopipejstanje nekog drugog NLO-a.

U windowsima barem jasno tekstom piše šta će se dogoditi ako nešto kliknem.

 

Lako je u ne znanju provocirati, vrlo lako :D

Ljudi koji nesto upisu u komandu liniju i znaju sto rade, za razliku od window korisnika koji sve klikaju po nekakvom GUIu a da pri tome ne znaju sto im system radi u pozadini.

 

Friday kaže...
ibazulic kaže...

mene zanima jel jos uvijek defaultni init Upstart, ili je Ubuntu sa ovom verzijom presao na systemd? Naime, razvile su se poprilicne diskusije na internetu vezano uz to s kojim initom nastaviti, jer, zeljeli mi to priznati ili ne, sysvinit je zastario (makar su donekle i njega moderniziralim, pa i on sad, primjerice, podrzava podizanje init skripti (donekle) u paraleli). problem koji ja vidim sa systemd sustavom (osim sto mi se vec pomalo gade ljudi koji su povezani sa Red Hatom) je sto svoje pipke pusta svugdje, bez mogucnosti neke kontrole :-/ recimo, journal sistem koji je na systemd sustavu drzi u binarnoj datoteci. ne bi to sam po sebi bio problem da mozes birat koji journal sistem koristiti. ali ne mozes. kazu "pa mozes koristit syslog-ng ili rsyslog ili kaj vec" - ne mozes bez systemd jer se journal samo parsa prema eksternoj aplikaciji i parsira se samo ono kaj systemd odluci parsirat. kernel devovi su pred neko vrijeme poludili na kaya sieversa (posebice linus torvalds) jer je systemd uzurpirao kernel command line, koji je iskljucivo stvar kernela. i svi switchevi u komandnoj liniji su stvar kernela. stvar je bila u tome sto je ocito systemd-ov journal buffer premalen da prihvati kernelov debug info pa se sistem srusi. treca stvar koja me smeta je sto systemd ima PID 1. i sysvinit ima PID 1, ali je razlika u tome sto init ne komunicira direktno s kernelom nego samo sluzi za startanje procesa, dok systemd osim sto starta daemone jos ima i direktnu vezu sa kernel userspaceom i sluzi kao medijator prema kernel api-u. jel samo meni jasno da bi tu moglo biti sve i svasta ukoliko netko zaista zeli cackat po tome? i cetvrto, s obzirom da systemd pokusava integrirati jako puno sistemskih api-a (recimo, dbus) on postaje dependacy za prakticki bilo koji program koji koristi dbus api-e za komunikaciju. dakle, netko te tjera da koristis samo jedan sistem. systemd se u tom slucaju ponasa kao svchost.exe :-/ nisam siguran da bi to trebao biti put kojim linux ide.

 

znam da je bila isto i velika diskusija sto ce debian preuzeti u smislu init sustava, koliko znam i oni su odlucili preuzeti systemd (slackware i gentoo koliko znam nisu, niti planiraju to napraviti). vec su se javili ljudi koji misle forkat debian tako da ne koristi systemd. vidi tcemo kam ce to otici.

 

 

 

I zato djeco - uvijek koristimo windowse!

 

Glupani uvijek koriste alate prilagodjene glupanima, to je prirodno :D kao i hvaljenje konja slomljenih nogu! :D

16 godina
neaktivan
offline
Re: Canonical predstavio Ubuntu 14.10
Bastardo kaže...

LOL :) mislim da je sreca otisla nenadano kako je i dosla ...

 

Ne zelim da sada ispadne da sam hejter linuksoida ali daleko je to od jednostavnosti windowsa. Linux i freebsd koristim svakodnevno u radu, ali nikada kao korisnicki OS nego kao serverski.

Stabilni su, nisu toliko gladni resursa, ali nekad male promjene mogu iziskivati puno znanja a to nije ono sto se ocekuje od prosjecnog korisnika.

Serverski je svakako kompliciraniji, uostalom, ne moze svatko biti sysadmin.

 

Ali sto se desktopa tice? Koristimo li iste distre ili? Daleko mi je jednostavnije (i nadasve logicnije) koristenje Ubuntua/Minta (cak i s Unity suceljem) od "logike" Winsa. Cesto puta se pitam imaju li u MS-u uopce ljude koji brinu za UX.

Friday kaže...

I zato djeco - uvijek koristimo windowse!

Takvih rasprava kod Win nema? Razlika je samo u tome sto se odvijaju iza zatvorenih vrata. Ako te ne zanima, ignoriras i na isto ti dode. ;)

Perhaps today IS a good day to die. PREPARE FOR RAMMING SPEED!
10 godina
protjeran
offline
Re: Canonical predstavio Ubuntu 14.10
Bastardo kaže..

Ahahahahahaha

 

Covjece kavu sam popljuvao po monitoru. koji najnoviji driveri? Ati/Amd? Nvidia? Bluetooth mis? Wacom tablet za crtanje?

Kad ti nesto ne radi, onda obicno odgovor bude da si skompajliras kernel nabrzinu ili da portas neki qrac sa arm-a na x86 i da se yebes s toolchainovima ...

Toliko o uporabljivosti ubuntua/linuxa ...

 

Nakon instalacije minta, libreoffce je odmah u igri, kao i svi multimedijalni codeci, i još hrpa toga, dok za sve to u windowsima moram

odraditi zasebne radnje i instalacije...  I gimp mi je na mintu odmah u igri , a ako se dobro sjecam photoshop još uvjek nije dio

standardne windows instalacije...  I još bi se dalo o keyringu,virtual toolsima, pa o tome da linux kuži i ntfs i ext4 i btrfs, a 

koliko se sjećam windowsi to baš i ne kuže bez dodatnih softwera..    

 

No ajde, mlad si ( ( 1980 god? ) i tamo ti je hladno ( CH? ) pa ti nebumo zamjerili....

{#}

12 godina
offline
Re: Canonical predstavio Ubuntu 14.10
LudaRajcica kaže...

Ako te zanima produktivnost, jednostavnost onda ces sigurno odabrati neku linux distribuciju za rad, kakav propali windows ahahahaha

 

 

 

Glupani uvijek koriste alate prilagodjene glupanima, to je prirodno :D kao i hvaljenje konja slomljenih nogu! :D

Evo mene zanima jednostavnost i produktivnost. Bavim se arhitekturom i svime onim sto uz arhitekturu ide, vizualizacije, fizika, statika...

Nakon sto sam procitao tvoju zadnju recenicu osjecam se glupo ali vjerujem da ces me u sljedecem postu prosvijetliti kako da svoj posao obavljam jednostavnije, produktivnije i da se uz to osjecam pametno. Koje aplikacije mi preporucas?

12 godina
offline
Canonical predstavio Ubuntu 14.10

koje aplikaicje hee.. NEMA IH

 

99% aplikacija koje trebaju za rad nema na linuxu.

 

gimp nemojte ni pominjati da valja on bi kao besplatan vladao u obradi slika sto je daaleeeeeeko od trenutnog stanja.

 

sysadmini i to slobodno linux nikakav problem. 

ako se bavis necim malo konretnijim.. CAD, CG etc... zaboravi linux

http://www.modsrigs.com/detail.aspx?BuildID=32977
Moj PC  
1 5 hvala 0
14 godina
offline
Canonical predstavio Ubuntu 14.10

Opet se pretvorilo u standardnu raspravu. Nije mi jasno kako i jedna i druga strana prednosti ljubljenog OSa kojeg koriste kuju u zvijezde, a negativne strane niti ne spominju, odnosno, nije to do OSa, netko drugi je kriv. Sve me podsjeća na film "Svi su ludi za Mary" i onog autostopera ubojicu koji pukne kad ga netko pita zašto ne bi netko drugi snimio kazetu za vježbanje, ali minutu kraću...

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Canonical predstavio Ubuntu 14.10
BlueMax kaže...
Nakon sto sam procitao tvoju zadnju recenicu osjecam se glupo ali vjerujem da ces me u sljedecem postu prosvijetliti kako da svoj posao obavljam jednostavnije, produktivnije i da se uz to osjecam pametno. Koje aplikacije mi preporucas?

Gle, po meni je poprilično glupo ocjenjivati jednostavnost praktičnost i kvalitetu nekakve platforme isključivo po tome postoji li specifičan program koji ti koristiš na toj platformi. Da li je AutoCad na Ubuntu-u ili nije apsolutno nema veze s time da li je Ubuntu jednostavan ili je potrebno biti računalni Harry Potter. Tvrdim da ljudi kojima je Ubuntu kompliciran su nesposobne neadaptivne ovce naviknute na jednu stvar, pa sad pljujte...

12 godina
odjavljen
offline
Re: Canonical predstavio Ubuntu 14.10
EZY-E kaže...
Veliki Brat kaže...
Bastardo kaže...
Kad ti nesto ne radi, onda obicno odgovor bude da si skompajliras kernel nabrzinu ili da portas neki qrac sa arm-a na x8f i da se yebes s toolchainovima ...

£Toliko o uporabljivosti ubuntua/linuxa ...

Meni nešto nije radilo, pa sam proguglao, kopipejstao rješenje u terminal i nakon toga je radilo.

Nisam morao nabrzinu skompajlirati kernel, niti portati qurčeve s arm-a, niti je bilo seksa s toolchainovima.

Da uplatim loto ili sam svu sreću već potrošio?

Znači ti kopipejstaš to nešto za što ni ne znaš šta radi u svoj komp samo tako (objašnjenje nekog anonymus forumaša/blogera ne priznajem kao objašnjenje)?

Šta radiš kad to nešto shebe nešto drugo?

Opet googlanje i kopipejstanje nekog drugog NLO-a.

U windowsima barem jasno tekstom piše šta će se dogoditi ako nešto kliknem.

da pise pise 100%

 

kaj nemozes vidjet kaj pise u tome kaj ces napravit copy/paste ?

http://www.snabbox.org/
Poruka je uređivana zadnji put pet 24.10.2014 15:12 (Arnold Layne).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice