Chrome - većini korisnika omiljeni internetski pre

poruka: 47
|
čitano: 6.351
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Chrome - većini korisnika omiljeni internetski pre".
13 godina
offline
Chrome - većini korisnika omiljeni internetski pre

I ubrzo će svi preći na neki drugi browser jer jedini plugin koji trenutno radi u Chromeu je Flash. 

Hvala Bogu pa Opera podržava sve plugine i još je bazirana na Chromiumu. 

 
0 8 hvala 0
15 godina
offline
Chrome - većini korisnika omiljeni internetski pre

Iako je kodiran užasno loše, Chrome je jako minimalan i čini se vrlo lagan na prvi pogled pa ga ljudi koriste....naravno čini jer su webkiti katastrofa

 

 

 

 

No, volio bih da Microsoft Edge postane bolji da više ne moram imati aftermarket preglednike itd....ima potencijala! :)

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011. http://facebook.com/MandicPhoto
Poruka je uređivana zadnji put sub 3.10.2015 13:37 (Mitch).
 
4 9 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Chrome - većini korisnika omiljeni internetski pre

Dobar komad Chrome korisnika otpada na amatere koji vide reklamu "Surfajte brže - instalirajte Google Chrome" na Googleu pa kliknu i instaliraju, drugi dio otpada na ekipu kojoj se "prisilno" instalira uz antivirus, codec pack ili nešto treće.

 

U vezi Chromea i pluginova, može se bez problema koristiti "staru" verziju na kojoj pluginovi rade. I da, automatsko ažuriranje se može isključiti bez problema.

Ako sam u krivu, ispravite me ;)
Moj PC  
14 4 hvala 0
13 godina
offline
Re: Chrome - većini korisnika omiljeni internetski
indig0F10w kaže...

Dobar komad Chrome korisnika otpada na amatere koji vide reklamu "Surfajte brže - instalirajte Google Chrome" na Googleu pa kliknu i instaliraju, drugi dio otpada na ekipu kojoj se "prisilno" instalira uz antivirus, codec pack ili nešto treće.

 

U vezi Chromea i pluginova, može se bez problema koristiti "staru" verziju na kojoj pluginovi rade. I da, automatsko ažuriranje se može isključiti bez problema.

Može se, ali nije preporučeno zbog sigurnosnih propusta.

11 godina
neaktivan
offline
Re: Chrome - većini korisnika omiljeni internetski
indig0F10w kaže...

Dobar komad Chrome korisnika otpada na amatere koji vide reklamu "Surfajte brže - instalirajte Google Chrome" na Googleu pa kliknu i instaliraju, drugi dio otpada na ekipu kojoj se "prisilno" instalira uz antivirus, codec pack ili nešto treće.

 

U vezi Chromea i pluginova, može se bez problema koristiti "staru" verziju na kojoj pluginovi rade. I da, automatsko ažuriranje se može isključiti bez problema.

 A treći dio otpada na ekipu koja ga koristi još od bete i vezan im je uz google račun i jednostavno ne vide smisao prelaska na neki browser koji je minimalno bolji/gori.

Koristimo domaće proizvode za pranje zuba - Kalodont (Saponia Osijek)
14 godina
neaktivan
offline
Chrome - većini korisnika omiljeni internetski pre

Treba ih tužit..to smeće mi se automatski podiže s Windowsima bez da me se pitalo..To je baš ono za tužbu, pa to niti IE ne radi.

 
10 4 hvala 0
11 godina
offline
Chrome - većini korisnika omiljeni internetski pre

Korisnik sam Chroma vec dugi niz godina, jako zadovoljan pogotovo sa sinkronizacijom svih podataka na bilo koje racunalo. Brz i lagan.

 
9 2 hvala 0
13 godina
offline
Re: Chrome - većini korisnika omiljeni internetski
roby27 kaže...

Korisnik sam Chroma vec dugi niz godina, jako zadovoljan pogotovo sa sinkronizacijom svih podataka na bilo koje racunalo. Brz i lagan.

Isto ima i Opera i Firefox i još hrpa drugih browsera. Na primjer, na Chromodo se može prijaviti s Google računom za sinkronizaciju, kod Opere je Opera Link, a kod Firefoxa Firefox Sync. 

PlayMaker10 kaže...

Treba ih tužit..to smeće mi se automatski podiže s Windowsima bez da me se pitalo..To je baš ono za tužbu, pa to niti IE ne radi.

A što misliš zašto se GoogleUpdate.exe pali pri startupu, nadgleda sve što radiš. Zato i je prozvan spywareom. Ako te smeta deinstaliraj ga u potpunosti i pređi na neki drugi browser (kod Opere i Firefoxa toga nema).

Poruka je uređivana zadnji put sub 3.10.2015 12:39 (Marko :D).
11 godina
offline
Re: Chrome - većini korisnika omiljeni internetski

Mozda isprobam Operu bas zbog pluginova, jer sam primjetio da neke filmice nece pustit na Film Clubu... 

13 godina
offline
Re: Chrome - većini korisnika omiljeni internetski
roby27 kaže...

Mozda isprobam Operu bas zbog pluginova, jer sam primjetio da neke filmice nece pustit na Film Clubu... 

Neće te razočarati. Iz Opere su rekli da će NPAPI plugine uvijek podržavati, ali pitanje je do kada će to moći zbog Chromiuma. Isto tako, negdje sam čitao da su rekli ukoliko Chromium ostane bez opcije za vraćanje NPAPI-ja, da će se bacit na programiranje i vratiti istu.

Poruka je uređivana zadnji put sub 3.10.2015 12:44 (Marko :D).
15 godina
offline
Re: Chrome - većini korisnika omiljeni internetski
PlayMaker10 kaže...

Treba ih tužit..to smeće mi se automatski podiže s Windowsima bez da me se pitalo..To je baš ono za tužbu, pa to niti IE ne radi.

 

Da.

I još pri tome ždere sve resurse, bez ikakvog obzira.

 

Ali ljudi to ne percipiraju, ako ne otvore task manager i tamo vide masni, debeli google_update.exe kako odmah po pokretanju zadovoljava svoje potrebe, ostavljajući naivnog korisnika da psuje comp (i eventualno MS) koji se usporio.

 

Smrt za slabiju konfiguraciju.

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 3.10.2015 12:45 (uuY).
14 godina
offline
Re: Chrome - većini korisnika omiljeni internetski
roby27 kaže...

Mozda isprobam Operu bas zbog pluginova, jer sam primjetio da neke filmice nece pustit na Film Clubu... 

 Opera je isto smeće kao i Chrome, nije to više ona stara opera 12.10 (i verzije prije), ovo sada... samo skin Chromea.

Swedish latin super funk.
9 godina
offline
Chrome - većini korisnika omiljeni internetski pre

Meni osobno je chrome živi užas-

nikak se nemogu priviknut na postavke a još manje na nedostatak sidebara

SIVE LUBANJE SILOM
Moj PC  
6 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Chrome - većini korisnika omiljeni internetski
sirka666 kaže...
roby27 kaže...

Mozda isprobam Operu bas zbog pluginova, jer sam primjetio da neke filmice nece pustit na Film Clubu... 

 Opera je isto smeće kao i Chrome, nije to više ona stara opera 12.10 (i verzije prije), ovo sada... samo skin Chromea.

Ne slažem se s tobom. Opera je sada brži, bolji i sigurniji internetski preglednik. Ista mi uopće ne liči na Chrome i jedino što im je zajedničko je Blink engine. Stara Opera nije mogla pola stranica otvoriti zbog kompatibilnosti i bila je prenarkcana s raznim (nepotrebnim) opcijama.

10 godina
odjavljen
offline
Chrome - većini korisnika omiljeni internetski pre

Što se tiče Edge,čeka se podrška za addone i pluginove. Windows 10 Mobile im je sada prioritet,i što se tiče Chrome to je veliko smeće. Spor startup,jede memoriju bezveze,i jednom sam dobio BSOD samo zbog njega. Za mene Opera #1 browser.

Moj PC  
2 1 hvala 0
15 godina
offline
Re: Chrome - većini korisnika omiljeni internetski
Silwncer kaže...

Što se tiče Edge,čeka se podrška za addone i pluginove. Windows 10 Mobile im je sada prioritet,i što se tiče Chrome to je veliko smeće. Spor startup,jede memoriju bezveze,i jednom sam dobio BSOD samo zbog njega. Za mene Opera #1 browser.

 Tako je....samo čekam da Edge dobije Android verziju pa da imam sinkronizaciju i Lastpass + Adblock addon i to je to

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011. http://facebook.com/MandicPhoto
10 godina
odjavljen
offline
Chrome - većini korisnika omiljeni internetski pre

Dobićete vi sve (Android),samo malo strpljenja

Dobili ste Office,Cortanu,Outlook itd.,no Google se prema Windowsu odnosi kao da ne postoji (i jer jednostavno neće da rade).Bgt kao da su u Googleu hrpa 11-godišnjaka pa se tako ponašaju (bez uvrede),imaju acc za dev ali jednostavno sse ponašaju kao djeca,no ipak bi bilo super da Google nudi svoje appove za Windows 10 .

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Chrome - većini korisnika omiljeni internetski pre

1. Za one koje živcira automatsko pokretanje stvari pri startupu koje vam ne daju mogućnost izbora, preporučam programčić Autoruns. Mala aplikacijica koju koristim već preko 10 godina valjda a otkrio je zahvaljujući Bug CD-u, prilično brzo detektira i izlista sve živo šta se može automatski pokrenuti pod bilo kakvim okolnostima i dopušta vam da to editirate jednim jedinim klikom. Neophodan alat u toolkitu bilo kojeg smart computer usera, inače se broj procesa koji se uvijek vrte nakon par godina instaliravanja programa nakoti ko leglo napaljenih zečeva...

 

2. Chrome mi je drugi najdraži browser. U odnosu na IE je brži svjetlosnim godinama, malo stabilniji, i ne usisava sav mogući malware ko lud kao što IE radi. U odnosu na Firefox mi je malo previše minimalan (pogotovo opcije, ridikulozno kako najosnovnije opcije nudi pod "Advanced Settings"), luđački trati goleme količine RAM-a, Firefox je oduvijek imao bolju ponudu ekstenzija iako nisam baš pratio u zadnje vrijeme, i finally Chrome ima par bugova / featurea koji me malo živciraju (vezano uz pokretanje i otvaranje prozora).

 

Moram priznati da me zaprepastio ovaj graf raspodjele. Udio IE i ovih ostalih browsera je praktično nepromijenjen od zadnjeg puta kad sam vidio takav graf, ali Firefox i Chrome su totalno zamijenili mjesta. Zadnji put kad sam to vidio Firefox je još dominirao a Chrome bio daleki drugi.

 
0 5 hvala 0
14 godina
offline
Re: Chrome - većini korisnika omiljeni internetski
@ enkidu

Jesi se bogme nakenj### gluposti da ne mogu vjerovati.

Vani sam upravo, a hrpu gluposti koje si nadrobio cu komentirati kada dodem kuci i pred kantu.
First they ignore you... Then they laught at you... Then they fight you... Then you win... Mohandas Gandhi
Moj PC  
1 1 hvala 0
16 godina
offline
Chrome - većini korisnika omiljeni internetski pre

Imam instalirane sve preglednike na desktopu ali glavni mi je Chrome zbog brzine i reponzivnosti.

 

Uostalom pogledajte si kako kotiraju određeni browseri sa HTML-om 5:

 

http://html5test.com/results/desktop.html

 

Chrome je uvjerljivo ispred ostalih, a prati ga Opera (jer isto koristi Chromium..)

Lijep pozdrav ;)
Moj PC  
4 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Chrome - većini korisnika omiljeni internetski pre

Koji pluginovi ne rade? Da li se to odnosi na ekstenzije, jer koristim Adblocker i radi normalno a na Chrome 64 beti sam..

Poruka je uređivana zadnji put sub 3.10.2015 15:00 (lovacmaki).
 
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Chrome - većini korisnika omiljeni internetski pre

IE se jedini može "spojiti" na VS debugger - iznimno korisna funkcija kod razvoja ASP.Net stranica koje imaju puno AJAXa i generalno, JSa.

 

Koliko znam, nema nijedne druge slične mogućnosti kod "konkrencije" - dakle rad nekog IDEa i browsera skupa. Uz to, Chrome ima nekako najlošije developer opcije - Firefox sa Firebugom ga šije naveliko (je da se vuče ko krepana mačka, ali šta ćeš).

And I looked, and behold a pale horse: and his name that sat on him was Death, and Hell followed with him...
Moj PC  
3 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Chrome - većini korisnika omiljeni internetski
Dado_ZG78 kaže...

Imam instalirane sve preglednike na desktopu ali glavni mi je Chrome zbog brzine i reponzivnosti.

 

Uostalom pogledajte si kako kotiraju određeni browseri sa HTML-om 5:

 

http://html5test.com/results/desktop.html

 

Chrome je uvjerljivo ispred ostalih, a prati ga Opera (jer isto koristi Chromium..)

 Tako je Chrome je jako brz a jos obavezna ekstezija je uBlock Origin. 

13 godina
offline
Re: Chrome - većini korisnika omiljeni internetski
lovacmaki kaže...

Koji pluginovi ne rade? Da li se to odnosi na ekstenzije, jer koristim Adblocker i radi normalno a na Chrome 64 beti sam..

Plugini koji ne rade u Chrome-u:

- Adobe Shockwave

- Adobe Air

- Java

- Silverlight

- VLC plugin

- Unity Player

- Google Talk

- Skype

- Facebook Video

- Google Earth

i još hrpa drugih...

 

Plugini i ekstenzije (dodaci) nisu isto. Plugini služe za reprodukciju web sadržaja, a dodaci samo proširuju mogućnosti preglednika. Tako ti je npr. Flash Player plugin jer se on koristi za prikazivanje Flash animacija na webu i jedini je plugin koji Chrome podržava.

11 godina
offline
Re: Chrome - većini korisnika omiljeni internetski

Mislim da je Java nativno podrzana u Chromu.

15 godina
offline
Re: Chrome - većini korisnika omiljeni internetski
Java, VLC, Skype, FB Video i GEarth mi rade najnormalnije....
R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011. http://facebook.com/MandicPhoto
11 godina
offline
Re: Chrome - većini korisnika omiljeni internetski

Ipak izgleda da od verzije 45 nije podrzana Java http://techhelpkb.com/how-to-enable-java-in-google-chrome-45/

13 godina
neaktivan
offline
Re: Chrome - većini korisnika omiljeni internetski
Marko :D kaže...
lovacmaki kaže...

Koji pluginovi ne rade? Da li se to odnosi na ekstenzije, jer koristim Adblocker i radi normalno a na Chrome 64 beti sam..

Plugini koji ne rade u Chrome-u:

- Adobe Shockwave

- Adobe Air

- Java

- Silverlight

- VLC plugin

- Unity Player

- Google Talk

- Skype

- Facebook Video

- Google Earth

i još hrpa drugih...

 

Plugini i ekstenzije (dodaci) nisu isto. Plugini služe za reprodukciju web sadržaja, a dodaci samo proširuju mogućnosti preglednika. Tako ti je npr. Flash Player plugin jer se on koristi za prikazivanje Flash animacija na webu i jedini je plugin koji Chrome podržava.

Hvala na info. Sada sam stavio VLC plugin za probu i radi normalno, makar meni..

13 godina
offline
Chrome - većini korisnika omiljeni internetski pre

Koristite li baš Chrome ili neki drugi browser baziran na Chromiumu? Ako koristite Chrome, koju verziju imate? U svim verzijama nakon 45 plugini koje sam naveo ne bi trebali raditi.

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Chrome - većini korisnika omiljeni internetski

Chrome verzija 45 najnovija...

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice