Cijena bitcoina prešla 1.000 dolara

poruka: 36
|
čitano: 7.772
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Cijena bitcoina prešla 1.000 dolara".
11 godina
offline
Cijena bitcoina prešla 1.000 dolara

Kad se sjetim za koliko sam svoje bitcoine prodao, smijem se a suza mi sama niz obraz poteče...

Moj PC  
20 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Cijena bitcoina prešla 1.000 dolara
To sad dizu cijenu pred izlazak vege! Kao da smo od jucer...
Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
16 godina
protjeran
offline
Re: Cijena bitcoina prešla 1.000 dolara
Stjepanj kaže...
To sad dizu cijenu pred izlazak vege! Kao da smo od jucer...

 Nekakav sarkazam pretpostavljam? Bitcoin se već godinama ne rudari sa GPU.

Distributed Computing Statistics for Croatia http://goo.gl/5b6Q5W
12 godina
protjeran
offline
Re: Cijena bitcoina prešla 1.000 dolara
A nego s cim se rudari i koja valuta?
Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
14 godina
offline
Re: Cijena bitcoina prešla 1.000 dolara
Stjepanj kaže...
A nego s cim se rudari i koja valuta?

 https://www.hobbymining.com/mining-hardware/

12 godina
protjeran
offline
Re: Cijena bitcoina prešla 1.000 dolara
Nezanimaju me ti uredaji vec odgovor sta se rudari s gpu-om jer amd-ove rx-ice nisi mogao kupiti zbog prevelikih narudbi kod tih rudara?
Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
16 godina
protjeran
offline
Re: Cijena bitcoina prešla 1.000 dolara
Stjepanj kaže...
A nego s cim se rudari i koja valuta?

Bitcoin se danas rudari s tzv. ASIC uređajima, specijaliziranim isključivo za SHA-256 hashing algoritam koji se koristi za Bitcoin. Teoretski, Bitcoin je moguće rudariti i sa GPU, ali to je potpuno neisplativo (i bit će potpuno neisplativo i sa Vegom). Naravno, danas postoji i cijeli niz drugih kriptovaluta koje se mogu manje ili više isplativo rudariti i sa grafičkim karticama, ali to je već druga priča. Ethereum i Ethereum Classic su vjerovatno najpopularniji u toj kategoriji. Ja osobno rudarim Gridcoin kroz BOINC (podržava CPU, GPU i Android rudarenje).

Distributed Computing Statistics for Croatia http://goo.gl/5b6Q5W
Poruka je uređivana zadnji put pon 2.1.2017 22:09 (Vortac).
16 godina
neaktivan
offline
Cijena bitcoina prešla 1.000 dolara

Odem se logirat nakon 15 dana i vidim da sam u plusu 55€.

expert za istrazivanje ruda i gubljenje vremena na Bol-u.. WindowsPhone die hard fanboy koji ne napušta brod.
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Cijena bitcoina prešla 1.000 dolara

A ljudi nekoc rudarili po 1000 coinova tjedno na laptopu.

Pa ti ne budi early adopter..

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
9 godina
offline
Re: Cijena bitcoina prešla 1.000 dolara
Da ali i ti koji su rudarili otpocetka
Vjerojatno nisu docekali cijenu od 1000 dolara
SIVE LUBANJE SILOM
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Cijena bitcoina prešla 1.000 dolara
Hrvoje.RH kaže...
Da ali i ti koji su rudarili otpocetka
Vjerojatno nisu docekali cijenu od 1000 dolara

pitaj boga, al bitcoin se relativno brzo "uhvatio" pa nije nemoguce da ima vise milijunasa..

 

ovo me uvijek fascinira - 10,000 coinova za pizzu.

https://bitcointalk.org/index.php?topic=137.0;all

kaj inflacija radi a? :D

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
16 godina
protjeran
offline
Re: Cijena bitcoina prešla 1.000 dolara
nixass kaže...

pitaj boga, al bitcoin se relativno brzo "uhvatio" pa nije nemoguce da ima vise milijunasa..

 

ovo me uvijek fascinira - 10,000 coinova za pizzu.

https://bitcointalk.org/index.php?topic=137.0;all

kaj inflacija radi a? :D

Inflacija nema veze s tim, imaj u vidu da je to post iz 2010. kad je Bitcoin bio još uvijek nepoznati i bezvrijedni kuriozitet. Tih 10 tisuća bitcoina je tada vrijedilo nekih 41 USD, danas vrijede 10 milijuna USD.

Distributed Computing Statistics for Croatia http://goo.gl/5b6Q5W
14 godina
offline
Re: Cijena bitcoina prešla 1.000 dolara
Vortac kaže...
Stjepanj kaže...
A nego s cim se rudari i koja valuta?

Bitcoin se danas rudari s tzv. ASIC uređajima, specijaliziranim isključivo za SHA-256 hashing algoritam koji se koristi za Bitcoin. Teoretski, Bitcoin je moguće rudariti i sa GPU, ali to je potpuno neisplativo (i bit će potpuno neisplativo i sa Vegom). Naravno, danas postoji i cijeli niz drugih kriptovaluta koje se mogu manje ili više isplativo rudariti i sa grafičkim karticama, ali to je već druga priča. Ethereum i Ethereum Classic su vjerovatno najpopularniji u toj kategoriji. Ja osobno rudarim Gridcoin kroz BOINC (podržava CPU, GPU i Android rudarenje).

 Bok, a jel se isplati zezati sa tim Gridcoinom? Ja imam oko 1 bitcoina, koji mi je ostao od početka rudarenja i nije mi se dalo prodavati ga po onoj smiješno niskoj cijeni, a sad čekam da još poraste pa ću ga onda možda riješiti ako ću morati.

 

13 godina
offline
Re: Cijena bitcoina prešla 1.000 dolara
Vortac kaže...
Stjepanj kaže...
A nego s cim se rudari i koja valuta?

Bitcoin se danas rudari s tzv. ASIC uređajima, specijaliziranim isključivo za SHA-256 hashing algoritam koji se koristi za Bitcoin. Teoretski, Bitcoin je moguće rudariti i sa GPU, ali to je potpuno neisplativo (i bit će potpuno neisplativo i sa Vegom). Naravno, danas postoji i cijeli niz drugih kriptovaluta koje se mogu manje ili više isplativo rudariti i sa grafičkim karticama, ali to je već druga priča. Ethereum i Ethereum Classic su vjerovatno najpopularniji u toj kategoriji. Ja osobno rudarim Gridcoin kroz BOINC (podržava CPU, GPU i Android rudarenje).

 Ni Foldingcoin/Curecoin nisu za odbacit ako baš hoće čovjek i ofce i nofce!

Poruka je uređivana zadnji put uto 3.1.2017 7:56 (Antropofob).
16 godina
protjeran
offline
Re: Cijena bitcoina prešla 1.000 dolara
Schtefek kaže...

 Bok, a jel se isplati zezati sa tim Gridcoinom? Ja imam oko 1 bitcoina, koji mi je ostao od početka rudarenja i nije mi se dalo prodavati ga po onoj smiješno niskoj cijeni, a sad čekam da još poraste pa ću ga onda možda riješiti ako ću morati.

Puno ljudi (uključujući i mene) vrti BOINC na svojim kompjuterima već godinama potpuno besplatno, dakle pro bono za znanost. Gridcoin im omogućuje da to na neki način monetiziraju, te zarade i koji dolar usput. Detaljnije sam o tome pisao ovdje

 

 

Antropofob kaže...

 Ni Foldingcoin/Curecoin nisu za odbacit ako baš hoće čovjek i ofce i nofce!

 Tako je, za ljude koji vrte Folding@home postoje Foldingcoin i Curecoin. Njihova vrijednost je trenutno nešto manja od Gridcoina, a i tehnički su drukčije izvedeni tj. više centralizirani. Ali kad Gridcoin raste, uglavnom rastu i oni, za nekakvu širu kripto zajednicu to su sve "research coins".

Distributed Computing Statistics for Croatia http://goo.gl/5b6Q5W
10 godina
offline
Cijena bitcoina prešla 1.000 dolara

Pazite djeco i dobro pogledajte jer gledate krizu u nastajanju! :) Al će biti kuknjave, plaća i psovki kad se sve to slomi i izađe na vidjelo. "Jao pa kakp, pa zašto, pa tko nas to prevari, država je trebala paziti, nismo htjrli, nismo znali, nismo krivi".

 

Moj PC  
2 7 hvala 0
16 godina
offline
Re: Cijena bitcoina prešla 1.000 dolara
Sto ce to izaci na vidjelo?
16 godina
neaktivan
offline
Re: Cijena bitcoina prešla 1.000 dolara
Bitcoin, sigurna luka ili napuhani balon?
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Cijena bitcoina prešla 1.000 dolara
Krizu cega?
10 godina
offline
Cijena bitcoina prešla 1.000 dolara

kao netko tko doalzi iz financijskog sektora savjetovao bih svima da se klone ovakvih igara. Osobno se ne bih u to upuštao nikad.

Moj PC  
1 7 hvala 0
13 godina
offline
Re: Cijena bitcoina prešla 1.000 dolara
Azmo kaže...

kao netko tko doalzi iz financijskog sektora savjetovao bih svima da se klone ovakvih igara. Osobno se ne bih u to upuštao nikad.

 Kao netko tko dolazi iz financijskog sektora pričaš gluposti, bez uvrede... 

10 godina
offline
Re: Cijena bitcoina prešla 1.000 dolara
Volume kaže...
Azmo kaže...

kao netko tko doalzi iz financijskog sektora savjetovao bih svima da se klone ovakvih igara. Osobno se ne bih u to upuštao nikad.

 Kao netko tko dolazi iz financijskog sektora pričaš gluposti, bez uvrede... 

 Naravno! Samo naprijed!

13 godina
offline
Re: Cijena bitcoina prešla 1.000 dolara
Azmo kaže...

 Naravno! Samo naprijed!

 Prosvijetli me? Imam nešto manje od 12 komada pa da znam kako dalje, a vidim i da nisam jedini kojem tvoje izjave nisu baš najjasnije

15 godina
neaktivan
offline
Cijena bitcoina prešla 1.000 dolara

Nekom ko dolazi iz financiskog sektora neodgovara nikakva kriptovaluta jer se njima želi zaobić mešetar (čitaj banke) jer one su i dovele do toga da novac nazivaju robom koju oni plasiraju i postavljaju pravila ko kojom mi morama skakutat. Znam mnogi će sad spomut ponudu i potražnju ... po kojoj se danas gotovo sve ravna ... koji nas je doveo tu gdje se danas nalazimo.

Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Cijena bitcoina prešla 1.000 dolara
Azmo kaže...

kao netko tko doalzi iz financijskog sektora savjetovao bih svima da se klone ovakvih igara. Osobno se ne bih u to upuštao nikad.

Kao nekome iz financijskog sektora (ali u to čisto sumnjam) savjetovao bih ti da se ne prosipaš na informatičkom forumu...

15 godina
neaktivan
offline
Cijena bitcoina prešla 1.000 dolara

Samo da se nadovežem na svojoj prijašnji post.

Sorry za Off topic

Moj PC  
3 2 hvala 0
15 godina
offline
Cijena bitcoina prešla 1.000 dolara

hoće li sad pojeftiniti otkupnine za otključavanje podataka u računalu? 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Cijena bitcoina prešla 1.000 dolara
Azmo kaže...

Pazite djeco i dobro pogledajte jer gledate krizu u nastajanju! :) Al će biti kuknjave, plaća i psovki kad se sve to slomi i izađe na vidjelo. "Jao pa kakp, pa zašto, pa tko nas to prevari, država je trebala paziti, nismo htjrli, nismo znali, nismo krivi".

 

http://www.bug.hr/vijesti/nakon-velikog-skoka-bitcoin-znacajno-izgubio-vr/157955.aspx

eto a vi mu svi rokali td kao da je covjek sarlatan a ne financijski menager

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Poruka je uređivana zadnji put ned 8.1.2017 12:22 (Stjepanj).
14 godina
offline
Re: Cijena bitcoina prešla 1.000 dolara
Stjepanj kaže...

http://www.bug.hr/vijesti/nakon-velikog-skoka-bitcoin-znacajno-izgubio-vr/157955.aspx

eto a vi mu svi rokali td kao da je covjek sarlatan a ne financijski menager

 možda je i njegov članak 

15 godina
neaktivan
offline
Cijena bitcoina prešla 1.000 dolara

Bitcoin nije kriptovaluta nije od jučer te njena vrijenost je stalno u variranju ... špekuliranje s kripovalutom nije novost ... velik ekonom netreba bit da ovo siguno neće bit ni zadnji put da se to desi. Sve više i više bitcoin ulazi kao valuta s kojom se može baratat kao s sa 'pravim novacem' ... mada još uvjek se bitcoin nije valuta koja je centralizirana i koja se nazire (mada se pokušava i tu uvest reda) i zbog toga bankari 'štucaju' dočim se spomene bilo koja kriptovaluta.

Moj PC  
1 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice