Čista instalacija Windowsa 10 nakon nadogradnje

poruka: 43
|
čitano: 13.747
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Čista instalacija Windowsa 10 nakon nadogradnje".
15 godina
offline
Čista instalacija Windowsa 10 nakon nadogradnje

a kak drugačije nego čista instalacija?! kakve su prljave? 

 

ured: sori ali nikad mi nije palo na pamet ikakvo "nadograđivanje" (ma što to značilo). format c: i deri, miško. dakle, isključivo "čista" instalacija. i uvijek fizički = logički disk. nikakve particije i sranja-pranja. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I'm not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put sub 6.6.2015 13:34 (Ajar).
Moj PC  
2 22 hvala 0
10 godina
offline
Čista instalacija Windowsa 10 nakon nadogradnje

Tvoj avatar ti je dao odgovor, jedino šta bi ovo čista trebalo pisati "čista" ili tzv. čista.

Postoje samo dvije beskonačne stvari: svemir i ljudska glupost, ali za svemir baš nisam potpuno siguran. (Albert Einstein)
Moj PC  
7 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Čista instalacija Windowsa 10 nakon nadogradnje

Oce se moc nadogradit ako imas piratski windows?

Moj PC  
0 2 hvala 0
10 godina
protjeran
offline
Čista instalacija Windowsa 10 nakon nadogradnje

 

Kod oem-a je čak pojednostavljeno jer je ključ u uefiju i prilikom instalacije uopće netraži ključ a nakon prvog boota su winsi već aktivirani...

 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Čista instalacija Windowsa 10 nakon nadogradnje

Rezervirao prije tjedan dana, jedva čekam 

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Čista instalacija Windowsa 10 nakon nadogradnje

Ja sam dobio besplatan ključ za osmicu preko onog za studente, i to je vrijedilo godinu dana valjda i sad je prošlo već 2 godine i windowsi su mi i dalje aktivirani, i pojavilo mi se dolje u notification area get windows 10 i upisao sam mail. Pa mi nije jasno jel ću dobit besplatno nadogranju ili u čemu je caka?

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Čista instalacija Windowsa 10 nakon nadogradnje

Evo zgodnog objašnjenja vezano za licenciranje

 

Windows 10 Windows 10
www.wpnovosti.com || WoT: zemo323
Moj PC  
8 1 hvala 6
14 godina
offline
Re: Čista instalacija Windowsa 10 nakon nadogradnj
Tonchek kaže...

Ja sam dobio besplatan ključ za osmicu preko onog za studente, i to je vrijedilo godinu dana valjda i sad je prošlo već 2 godine i windowsi su mi i dalje aktivirani, i pojavilo mi se dolje u notification area get windows 10 i upisao sam mail. Pa mi nije jasno jel ću dobit besplatno nadogranju ili u čemu je caka?

nema cake

nemam za potpis
Poruka je uređivana zadnji put sub 6.6.2015 12:23 (tenac).
15 godina
offline
Re: Čista instalacija Windowsa 10 nakon nadogradnj
houska kaže...

Oce se moc nadogradit ako imas piratski windows?

- možeš. (i dobit ćeš blackscr, upozorenje, gašenje..). Mogućnost nadogradnje OSa s neke verzije na neku noviju nema veze s aktivacijom, genuine (i to samo određene licence, jednokratne, za kranjeg korsisnika) će raditi, ostali ne.

 

bunkermax kaže...

 

Kod oem-a je čak pojednostavljeno jer je ključ u uefiju i prilikom instalacije uopće netraži ključ a nakon prvog boota su winsi već aktivirani...

 -to je 'pravi' OEM, predinstaliran.. postoji i onaj drugi, kupljen key-medij.. nije u BIOSu kao ni retail (kojeg nitko ne kupuje zbog cijene u odnosu na jeftiniji OEM).

- pormalno za OEM PC (i soft) MS nema nikakav support, odgovornost, nego sve treba ići kroz OEMa. Naravno, to bi bilo 'komplicirano' pa MS to radi bez razlike (jednostavnije, njihova odluka/želja/interes).

 

Tonchek kaže...

Ja sam dobio besplatan ključ za osmicu preko onog za studente, i to je vrijedilo godinu dana valjda i sad je prošlo već 2 godine i windowsi su mi i dalje aktivirani, i pojavilo mi se dolje u notification area get windows 10 i upisao sam mail. Pa mi nije jasno jel ću dobit besplatno nadogranju ili u čemu je caka?

 -nije vrijedio godinu nego je neograničen (vječan, tj lifetime by MS), jednokratna aktivacija. Sasvim nešto drugo je to što institucije (pa i fax/država) ugovore radi na npr godišnjem nivou.

-nadogradnja je besplatna inače se nebi tako zvala (nego bi kupio novi OS). Što bi bilo da takve MSove ponude nema? (tad bi svima bilo jasnije što ova ponuda znači i koja joj je cijena..). Tko želi w10, ako zadovoljava req. u što spada i tip licence može, for free, idućih godinu dana. To je poklon i interes MSa. (koji btw, ako želi može vrlo otežati piratizaciju..).

 

***

+u textu se spominje, 'dobiti key na mail'... nema takve MSove rečenice. Key se kod upgradea nikad do sad nije dobijao, upravo to je razlika kod installera koji dozvoljava/predviđa upgrade (nasuprot npr OEM verziji koja je isključivo za clean, jer je predviđena za novi PC, ID vezan uz hardware). Dali će MS dijeliti keyeve? Može kao želi... može ih promotivno bacati iz aviona (letke-reklame..) ili na bilo koji drugi način kao dijeljenje insiderima u TPu. Ali do sad to nikad nije tako išlo, nema potrebe, logike.. ali i za sve postoji prvi put.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
10 godina
offline
Čista instalacija Windowsa 10 nakon nadogradnje

Ovdje piše da će doživotno biti besplatni ako se rezerviramo unutar godina dana i ako su stari W legalni. U BUG- u je pisalo da će to biti samo unutar godine dana. Znači sve što trebam je na legalne W napraviti upgrade na 10?

Postoje samo dvije beskonačne stvari: svemir i ljudska glupost, ali za svemir baš nisam potpuno siguran. (Albert Einstein)
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Čista instalacija Windowsa 10 nakon nadogradnj
mrki_tua kaže...

Ovdje piše da će doživotno biti besplatni ako se rezerviramo unutar godina dana i ako su stari W legalni. U BUG- u je pisalo da će to biti samo unutar godine dana. Znači sve što trebam je na legalne W napraviti upgrade na 10?

 

Unutar godinu dana nakon izlaska napraviš upgrade i to je to. Nema više nikakvih drugih mudrolija. 

Death closes all: but something ere the end, Some work of noble note, may yet be done, Not unbecoming men that strove with Gods....Come, my friends, Tis not too late to seek a newer world
11 godina
offline
Re: Čista instalacija Windowsa 10 nakon nadogradnj
Je li netko već dobio poziv za rezervaciju za win7?
Svi koji opisuju nadogradnju, opisuju to za win8.1.

Ja imam wib 7 pro spojen samo na exchange i još nemam poziv za rezervaciju.
16 godina
neaktivan
offline
Čista instalacija Windowsa 10 nakon nadogradnje

Ne vidim zašto se nakon izlaska W10 više ne bismo trebali brinuti o smeću koje se gomila na OS-u i počne ga usporavati toliko da poželimo sve reinstalirati... Nema razloga zašto se to ne bi nastavilo događati.

 

Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Čista instalacija Windowsa 10 nakon nadogradnj
Taman fino stec upgrade status, prebacit hdd sa 8.1 na 10, upiknut ssd neki i lagano format na ssd :D
R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011. http://500px.com/mihovilm
13 godina
neaktivan
offline
Čista instalacija Windowsa 10 nakon nadogradnje

Mislim da je pravo pitanje zapravo koliko će koštati windows 10.

Ako je cijena < 300 Kn, to je fer cijena koju treba platiti jer to toliko vrijedi i to je netko morao napraviti.

Sve preko toga je previše para za nas ovdje.

Ništa ne bi trebalo biti džabe pa ni softver, ali sa pravednom cijenom i svi bi bili zadovoljni.

 
6 1 hvala 0
15 godina
offline
Re: Čista instalacija Windowsa 10 nakon nadogradnj
Dobio za WIN 7 prije par dana.
10 godina
offline
Re: Čista instalacija Windowsa 10 nakon nadogradnj
gordan0810 kaže...
Je li netko već dobio poziv za rezervaciju za win7?
Svi koji opisuju nadogradnju, opisuju to za win8.1.

Ja imam wib 7 pro spojen samo na exchange i još nemam poziv za rezervaciju.

 Ja sam dobio na "dicijem kompu" di je jos uvik Win7ultimate. Mora ti bit automatski update ukljucen.

Sami sebi smo najveci neprijatelji
13 godina
offline
Re: Čista instalacija Windowsa 10 nakon nadogradnj
gordan0810 kaže...
Je li netko već dobio poziv za rezervaciju za win7?
Svi koji opisuju nadogradnju, opisuju to za win8.1.

Ja imam wib 7 pro spojen samo na exchange i još nemam poziv za rezervaciju.

 

Nisam ni ja imao, dok nisam upalio onu skriptu iz prethodnih postova. Također 7 pro

15 godina
offline
Re: Čista instalacija Windowsa 10 nakon nadogradnj
gordan0810 kaže...
Je li netko već dobio poziv za rezervaciju za win7?
Svi koji opisuju nadogradnju, opisuju to za win8.1.

Ja imam wib 7 pro spojen samo na exchange i još nemam poziv za rezervaciju.

 Ja na oboje...Win 7 Pro x64, Win 8.1 Pro x64


Pojavila se mala ikona dolje u taskbaru...

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011. http://500px.com/mihovilm
14 godina
offline
Čista instalacija Windowsa 10 nakon nadogradnje

Hoću li moći na PCu s legalnim Windowsima 8.1 klonirati disk, upgradeati na 10, i ako vidim da imam problema(koristim jedan program napisan u vrijeme Windowsa 95 koji je  svakom verzijom ga je sve teže natjerati da radi) vratiti drugi disk i nastaviti koristiti legalne Win8.1 i reinstalirati ih ako ikada bude potrebno?

While some see them as the crazy ones, we see genius. Because the people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.---R.I.P S.J.|||Minecraft: njofra|BF3: nj0fra
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
online
Čista instalacija Windowsa 10 nakon nadogradnje

I još da su godinama uspjeli napraviti da se recimo My Documents može automatski staviti na drugu particiju. To bi tek bilo milina.

 

Recimo to ima Linux da možeš Home staviti na posebnu particiju. (Da da imam i Linux i legalne Windowse 7).

 
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Čista instalacija Windowsa 10 nakon nadogradnj

80% korisnika ne zna što su particije. Ovih ostalih 20% ako treba mydoc na drugoj (tj. user folder), znat će sami to napraviti. Riječ je o 3 minute posla.

My name is Legion... For we are many!
14 godina
offline
Re: Čista instalacija Windowsa 10 nakon nadogradnj
moebius kaže...

Mislim da je pravo pitanje zapravo koliko će koštati windows 10.

Ako je cijena < 300 Kn, to je fer cijena koju treba platiti jer to toliko vrijedi i to je netko morao napraviti.

Sve preko toga je previše para za nas ovdje.

Ništa ne bi trebalo biti džabe pa ni softver, ali sa pravednom cijenom i svi bi bili zadovoljni.

109$.

 

Nije najslužbenija informacija ali to bi trebalo biti to.

Swedish latin super funk.
15 godina
odjavljen
offline
Re: Čista instalacija Windowsa 10 nakon nadogradnj

Što OEM radi u slobodnoj prodaji?

My name is Legion... For we are many!
16 godina
neaktivan
offline
Re: Čista instalacija Windowsa 10 nakon nadogradnj
spiderhr kaže...

I još da su godinama uspjeli napraviti da se recimo My Documents može automatski staviti na drugu particiju. To bi tek bilo milina.

 

Recimo to ima Linux da možeš Home staviti na posebnu particiju. (Da da imam i Linux i legalne Windowse 7).

 Što to točno znači automatski? Nakon instalacije Windowsa, desni klik na My Documents, Properties pa Location. Ako bas hoces putem instalacije, moze se i to, samo nije opcija GUI-a.

Yes, I work for Microsoft!
12 godina
protjeran
offline
Re: Čista instalacija Windowsa 10 nakon nadogradnj
Sum_of_all_fears kaže...

Što OEM radi u slobodnoj prodaji?

 

Koliko sam ja shvatio, Retail verzija kakvu poznajemo više ne postoji. 

Death closes all: but something ere the end, Some work of noble note, may yet be done, Not unbecoming men that strove with Gods....Come, my friends, Tis not too late to seek a newer world
14 godina
online
Čista instalacija Windowsa 10 nakon nadogradnje

Dobro ne baš automatski ali da ti ponudi da staviš korisničke stvari na drugu particiju radi ponovne instalacije ako ti se nešto dogodi s Windowsima a događa se svašta.

 

A kasnije moraš ručno mijenjati lokaciju što je nepotrebno. Bilo bi bolje da je cijeli korisnik na drugoj particiji. Uglavnom svim korisinicama napravim da imaju sve te mape na drugoj particiji. Lakše je onda defragmentirat i počistit sistemsku particiju.

 

I da, znam da ćete uvijek lupati kontre i da se sve može i bla bla bla... samo što bi bilo jednostavno kada može komplicirano.

 
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Čista instalacija Windowsa 10 nakon nadogradnje

Pozdrav, postavio sam pitanje i na Microsoftov forum i nisam dobi nedvosmislen odgovor. Imam Windows 10 Insider Preview i to je čista instalacija. Ne posjedujem licencu od Windowsa 7 ili 8.1, i nisam nadogradio sa piratske verzije nego kao što sam rekao clean install.. Riješavam njihove Survey i Questove. Član sam Insider programa. Hoću li moći nadograditi na Windows 10 RTM besplatno i koristiti ga? Hoću li imati kakvo ograničenje? Tipa prvih godinu dana..

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Čista instalacija Windowsa 10 nakon nadogradnj
spiderhr kaže...

I još da su godinama uspjeli napraviti da se recimo My Documents može automatski staviti na drugu particiju. To bi tek bilo milina.

 

Recimo to ima Linux da možeš Home staviti na posebnu particiju. (Da da imam i Linux i legalne Windowse 7).

 -automatski? desni klik... location, move.

-btw, to što se može postaviti /home možeš gledati i kao ograničenje.. jer polovica juzera ne zna kolika particija treba biti za pojedine dijelove uporabljivog sistema pa koriste sve u jednoj... dok kod win, nema te opcije u installu, ali nije 'ograničeno' particijom, može biti bilo koji storage (osim particije, npr folder..). Dali je to ikako povezano s 'automatikom'? Ili je desni klik toomuch zajuzera? Oduvjek se to moglo.. razlika je samo u installerovoj proceduri.

 

Sum_of_all_fears kaže...

..Riječ je o 3 minute posla.

 -3sec.

NiramX kaže...
Sum_of_all_fears kaže...

Što OEM radi u slobodnoj prodaji?

 

Koliko sam ja shvatio, Retail verzija kakvu poznajemo više ne postoji. 

- naravno da postoji, za OEM moraš biti sistembuilder (licenčni uvijeti pišu na kutiji, kao kod svake EULAe, to se ne čita, pa i npr pozicija na kojoj mora biti naljepljena markica) i zapravo je nebi trebalo biti u slobodnoj maloprodaji.. ali ima je. btw, prave retail licence direktno od MSa nisu skupe, npr 3pak 150$ iz vremena win7, biz verzija je pokrivala poslovni pro + kućno računalo itd.. ali sad MS mijenja način licenciranja/naplate.. pa treba čekati/vidjeti. enivej bing može biti free... ali pitanje kad/ako će se pojaviti za juzere..

-kad se računa cijena, računajte s PDVom, maržom trgovca, distributera.. i tad je maloprodajna od 100$ naviše, direktno može biti 40$ i manje kad je neka prigodna akcija, pa sve do 'realnih' 10-15$.. MS i tad zarađuje jako dobro ali ne treba očekivati da će postati djedmraz.

.. pa iako retail postoji, trgovci ga ne naručuju, to je roba kao i sve ostale, nitko ne kupuje kad može jeftinije (ali se opeku kad bace stari PC i licencu s njim). +edit: Retail licenca se može prenositi na drugo računalo, OEM ne.

-uz kupljeno računalo, OEMova cijena je cca 200kn, dok u prvim danima trgovac može naručiti bilo koji medij (nevažna licenca) po cca 30kn, kasnije isti taj medij (po komadu) plaća i desetak puta više. To je dodatni razlog za npr prodaju prazne kutije (samo key).. itd.

 

-ako ostane trenutno stanje, tj tko ima key, može s MSovih str. skinuti noramalan ISO w81 (nema razloga da s w10 neće biti jednako), tad možemo (karikirano) reći da MS daje windowse besplatno. Naplaćuje samo aktivaciju (key-licencu). Dodatni razlog da se zaobiđe TPB osim za yogurt.

 

lovacmaki kaže...

Pozdrav, postavio sam pitanje i na Microsoftov forum i nisam dobi nedvosmislen odgovor. Imam Windows 10 Insider Preview i to je čista instalacija. Ne posjedujem licencu od Windowsa 7 ili 8.1, i nisam nadogradio sa piratske verzije nego kao što sam rekao clean install.. Riješavam njihove Survey i Questove. Član sam Insider programa. Hoću li moći nadograditi na Windows 10 RTM besplatno i koristiti ga? Hoću li imati kakvo ograničenje? Tipa prvih godinu dana..

- ako dobiješ insider key, to je normalan retail key, nemaš ograničenja.. (zašto bi ih bilo..). Poklon=kupljeno (inače nije poklon).

- nadograditi? zašto, možeš ili možeš clean, imaš key (ako dobiješ) i aktiviraš, to je sve, nije nuklearna fizika. Clean je u svakom slučaju bolji, dok bi uvjetovanje s nadograđivanjem s TPa na RTM bilo 'smećasto'.. (ali moguće je i to, bar po najavama..).

 

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put sub 6.6.2015 16:26 (ihush).
15 godina
offline
Re: Čista instalacija Windowsa 10 nakon nadogradnj
Sum_of_all_fears kaže...

Što OEM radi u slobodnoj prodaji?

 Mislim da su sad OEM verzije one koje možeš 3 puta instalirati, ali vrtiti samo 1 odjednom.

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011. http://500px.com/mihovilm
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice