Cloud verzija Windowsa 10 dospjela u javnost

poruka: 40
|
čitano: 6.127
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Cloud verzija Windowsa 10 dospjela u javnost".
15 godina
neaktivan
offline
Cloud verzija Windowsa 10 dospjela u javnost

Ja si uzeo prije par dana win 10 pro oem za 6.66 €. Mislim da još uvijek ima na allkeyshop..

Give a man a mask and he will show you his true face
Moj PC  
4 0 hvala 4
13 godina
protjeran
offline
Cloud verzija Windowsa 10 dospjela u javnost

Smeće

http://www.soundstream.com/
 
5 14 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
Re: Cloud verzija Windowsa 10 dospjela u javnost
limitedition kaže...

Ja si uzeo prije par dana win 10 pro oem za 6.66 €. Mislim da još uvijek ima na allkeyshop..

 koja je poenta toga kad to u ocima zakona nije legalan win a sa crackom dobijes istu stvar ali dzabe?

14 godina
neaktivan
offline
Re: Cloud verzija Windowsa 10 dospjela u javnost

Mozes li dati link,i da li je kljuc moguce vise puta upotrijebit(za reinstalaciju nakon godinu i sl) ili... ?

15 godina
offline
Re: Cloud verzija Windowsa 10 dospjela u javnost
limitedition kaže...

Ja si uzeo prije par dana win 10 pro oem za 6.66 €. Mislim da još uvijek ima na allkeyshop..

- a to ima veze s čime? :)

ok, 'ispravak' koi se provlači uz winver kao bing/starter (kako god nazvali 'te' verzije win-OSa tj. licence).

-prvo, nema cijene (cijena je tržišni-novčani izraz vrijednosti robe, .. .. na tržištu), jer nije u slobodnoj prodaji, isključivo OEM-predisntalirano, a koliko oni plačaju licencu nema ništa s kranjim kupcem (ima, ali nema.. kao riječ cijena OSa, ima kao cijena uređaja). Ovisno o diagonali, MS je refoundao 15$, naplačivao OEMu 20$.. licencu.. tak da je bio i ono što se kolokvijalno naziva free (mada nema free win) nego se tako (pogrešno) govorilo o cijeni. Sad opet isto.. :)

 

-naravno, ide se prema free softu (ne FOSSu, ali MSu ni to nije problem, jedino što želi zarađivati, jel po osnovi a-b-c.. kako god je nazvali, svejedno mu..), tj ideja MSa (plan) je naplaćivati uslugu unutar nekog paketa, mjesečno-godišnje, platiš-imaš, kao telekom operateri.. i nema piraterije + višestruka zarada (mjesečno 10$.. pa računajte).

 

cijena? Za kupca-korisnika je 'TCO' :) bitan, kao i kod mobitela za 1kn.. pa sad to zamislite s MSom. Isto-slično. Kad pijem kavu u kafiću, platim recimo 10kn, cijena kave od toga je zanemariva, plaćam uslugu, konobora, zaradu, poreze... a samu kavu (voda je free) mogu i đabe dobiti, kao i švedski stol ili bilo koji drugi paušal-mjesečni za bilo što drugo usporedivo.

-naravno, stari način, jednokratne prodaje licence (a soft je teoretski vječan) nije zanimljiv proizvođačima softa, zato stalno izmišljaju 'toplu vodu', nove verzije (ili nastavke), izmjene zbog izmjene same. OK, evoluira i soft, prati HW.. ali primarno im je važna zarada, pa tek tad stvarne mogućnosti.

Sve ide u cloud, jer to eliminira neplaćanje, eliminira jednokratno a kao kredit, kupcu ne izgleda puno.. mada plati u pravilu više. No time i 'benefit', tj kad to zaživi, više neće biti izmjena zbog izmene.. i to je ono što MS naziva 'posljednji windowsi' .. trenutno w10 za devicese. Tad će se napokon stanje smiriti, biti durgoročnije osim praćenja HWa. Tako da na kraju i korisnik će nešto dobiti, ali ništa đabe, a kad se plaća tad se ne govori o dobijanju (daru).

 

MS trenutno više zarađuje od linuxa/androida nego npr Canonical, njima je svejedno na kojem softu, .. a cijena? Čega? Robe, TCOa, ili na kraju mjeseca za korisnika? Što je ukupna cijena nečega, pa i OSa?

Ponekad bi to mogli uključiti u odlomak s cijenom, kad već sama cijena za konkretan soft ne postoji. Trošak, usluge. Cijena je sve što se mora platiti da bi se nešto koristilo, jednako kao što se plaća PDV za kranjeg kupca (ništa mu ne znači iznos bez PDVa osim ako je stvar utaje-muljaže).

 

Torent kaže...

krekuj i ustedi par eur....

-zapravo, ne baš.. nije isto.

-krejkanje je kazneno djelo, po sili zakona .. uz npr torrent=dovolnjo za zatvor-kaznu-pljenidbu sredtava počinjenja :)) najs?

-nema nelegalne licence. Ako nije fejk-lažna, tad je prava, vrijedi. To odlučuje MS. Sasvim nešto drugo je za firme, R1-račun, koji mora imati za sve u vlasništvu firme i kazna inspektora (što nema veze s MSom), prekršaj..

-mali-kućni korisnik (kupac) ne treba nikakav račun, može ga baciti izlaskom iztrgovine i to je to.. (ni jedan jedini slučaj u svijetu, kazne) .. ok?

 

(ne)legalno u tome može biti smao trgovanje-trgovac. To nije stvar kupca (jednako ne znaš, nemaš uvid, jel npr konzum legalna firma, plaća li poreze, tantijeme i sl. to radi država-inspektor..).

 

tak da, svakako je bolje kupiti licencu (bilo gdje, uz rizik 'mačka u vreći' = izgubljen novac) i imati čisti-legalan sys, dok MS to provjerava, kao vlasnik, aktivacijom. Ako MS kaže OK, tko drugi može reći suprotno? Licenca je važeća ili nije. MS kaže da je. (ili izgubljen novac, žališ se trgovcu, prijaviš ga... i možda dobiješ nazad).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put sub 4.2.2017 14:03 (ihush).
9 godina
neaktivan
offline
Cloud verzija Windowsa 10 dospjela u javnost

"Cijena bi im također trebala biti značajno snižena u odnosu na standardnu verziju...."

 

Cijena bi trebala biti snižena na 0 kuna da priča dobije smisao

 
10 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Cloud verzija Windowsa 10 dospjela u javnost
zlajutin kaže...

Mozes li dati link,i da li je kljuc moguce vise puta upotrijebit(za reinstalaciju nakon godinu i sl) ili... ?

 http://www.allkeyshop.com/blog/buy-windows-10-professional-cd-key-compare-prices/

 

OEM verzija ti se veže za comp, tj hardware. Ako ne radiš veće izmjene možeš reinstalirati koliko hoćeš. Iako možeš telefonski riješiti s njima ako zašteka nakon promjene matične..

Složio sam si novi comp i za te novce se ne želim zaj.. s crackom.

Give a man a mask and he will show you his true face
15 godina
offline
Re: Cloud verzija Windowsa 10 dospjela u javnost
Torent kaže...

zajebavati? crack je bukvalno klik na jednu tipku. Vise posla imas sa tik key-em a nelegalno i ovako i onako... Niko drugi ionako ne moze primijetiti razliku tako da stvarno ne vidim sta se kupi za tih 7 eur....

 

Cisto da se razumijemo ja imam legalni win dobijen uz lap....

 nisam moralista, no preporuka je barem prešutjeti takav savjet na forumu, ok? Pitanja i odgovori za crack nisu poželjni, pogotovo kad se sam ograđuješ i 'koristiš legalno' (ne postoji nelegalno).

-ostalima, cijena od 5-15$ je prihvatljiva u odnosu na probleme ili cijenu PCja.. ponekad je đabe daleko skuplje od te cijene.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
 
3 2 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Cloud verzija Windowsa 10 dospjela u javnost
ihush kaže...
limitedition kaže...

Ja si uzeo prije par dana win 10 pro oem za 6.66 €. Mislim da još uvijek ima na allkeyshop..

- a to ima veze s čime? :)

 Mislio si na temu? Pa htio sam reći da i za male novce (osim torrenta :) možeš dobiti legalnu inačicu pro verzije, zašto uopće ovu cloud i uzimati u obzir sa svim tim ograničenjima.

Give a man a mask and he will show you his true face
14 godina
offline
Cloud verzija Windowsa 10 dospjela u javnost

Zauzimat će na disku preko 10 GB, 1.5 GB RAM-a i u pozadini će biti učitan kompletan kernel punokrvnog Windowsa, čime se gube sve dobre osobine Cloud OS-a. MS će samo skresati mogućnosti i spustiti cijenu. Uglavnom bit će to proizvod za budale. Slično je sa Chrome OS, gdje imate dobro optimiziran Linux kernel ograničen na Google proizvode. Naravno na istom stroju je moguće pokrenuti neku distru Linuxa i dobiti sve mogućnosti uz sličnu potrošnju baterije.

Your dad always said that one day Del Boy would reach the top. Then again, he always said Millwall would win the cup.
 
3 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Cloud verzija Windowsa 10 dospjela u javnost
ihush kaže...
limitedition kaže...

Ja si uzeo prije par dana win 10 pro oem za 6.66 €. Mislim da još uvijek ima na allkeyshop..

-  a to ima veze s čime? :)

ok, 'ispravak' koi se provlači uz winver kao bing/starter (kako god nazvali 'te' verzije win-OSa tj. licence).

-prvo, nema cijene (cijena je tržišni-novčani izraz vrijednosti robe, .. .. na tržištu), jer nije u slobodnoj prodaji, isključivo OEM-predisntalirano, a koliko oni plačaju licencu nema ništa s kranjim kupcem (ima, ali nema.. kao riječ cijena OSa, ima kao cijena uređaja). Ovisno o diagonali, MS je refoundao 15$, naplačivao OEMu 20$.. licencu.. tak da je bio i ono što se kolokvijalno naziva free (mada nema free win) nego se tako (pogrešno) govorilo o cijeni. Sad opet isto.. :)

 

-naravno, ide se prema free softu (ne FOSSu, ali MSu ni to nije problem, jedino što želi zarađivati, jel po osnovi a-b-c.. kako god je nazvali, svejedno mu..), tj ideja MSa (plan) je naplaćivati uslugu unutar nekog paketa, mjesečno-godišnje, platiš-imaš, kao telekom operateri.. i nema piraterije + višestruka zarada (mjesečno 10$.. pa računajte).

 

cijena? Za kupca-korisnika je 'TCO' :) bitan, kao i kod mobitela za 1kn.. pa sad to zamislite s MSom. Isto-slično. Kad pijem kavu u kafiću, platim recimo 10kn, cijena kave od toga je zanemariva, plaćam uslugu, konobora, zaradu, poreze... a samu kavu (voda je free) mogu i đabe dobiti, kao i švedski stol ili bilo koji drugi paušal-mjesečni za bilo što drugo usporedivo.

-naravno, stari način, jednokratne prodaje licence (a soft je teoretski vječan) nije zanimljiv proizvođačima softa, zato stalno izmišljaju 'toplu vodu', nove verzije (ili nastavke), izmjene zbog izmjene same. OK, evoluira i soft, prati HW.. ali primarno im je važna zarada, pa tek tad stvarne mogućnosti.

Sve ide u cloud, jer to eliminira neplaćanje, eliminira jednokratno a kao kredit, kupcu ne izgleda puno.. mada plati u pravilu više. No time i 'benefit', tj kad to zaživi, više neće biti izmjena zbog izmene.. i to je ono što MS naziva 'posljednji windowsi' .. trenutno w10 za devicese. Tad će se napokon stanje smiriti, biti durgoročnije osim praćenja HWa. Tako da na kraju i korisnik će nešto dobiti, ali ništa đabe, a kad se plaća tad se ne govori o dobijanju (daru).

 

MS trenutno više zarađuje od linuxa/androida nego npr Canonical, njima je svejedno na kojem softu, .. a cijena? Čega? Robe, TCOa, ili na kraju mjeseca za korisnika? Što je ukupna cijena nečega, pa i OSa?

Ponekad bi to mogli uključiti u odlomak s cijenom, kad već sama cijena za konkretan soft ne postoji. Trošak, usluge. Cijena je sve što se mora platiti da bi se nešto koristilo, jednako kao što se plaća PDV za kranjeg kupca (ništa mu ne znači iznos bez PDVa osim ako je stvar utaje-muljaže).

 

Torent kaže...

krekuj i ustedi par eur....

-zapravo, ne baš.. nije isto.

-krejkanje je kazneno djelo, po sili zakona .. uz npr torrent=dovolnjo za zatvor-kaznu-pljenidbu sredtava počinjenja :)) najs?

-nema nelegalne licence. Ako nije fejk-lažna, tad je prava, vrijedi. To odlučuje MS. Sasvim nešto drugo je za firme, R1-račun, koji mora imati za sve u vlasništvu firme i kazna inspektora (što nema veze s MSom), prekršaj..

-mali-kućni korisnik (kupac) ne treba nikakav račun, može ga baciti izlaskom iztrgovine i to je to.. (ni jedan jedini slučaj u svijetu, kazne) .. ok?

 

(ne)legalno u tome može biti smao trgovanje-trgovac. To nije stvar kupca (jednako ne znaš, nemaš uvid, jel npr konzum legalna firma, plaća li poreze, tantijeme i sl. to radi država-inspektor..).

 

tak da, svakako je bolje kupiti licencu (bilo gdje, uz rizik 'mačka u vreći' = izgubljen novac) i imati čisti-legalan sys, dok MS to provjerava, kao vlasnik, aktivacijom. Ako MS kaže OK, tko drugi može reći suprotno? Licenca je važeća ili nije. MS kaže da je. (ili izgubljen novac, žališ se trgovcu, prijaviš ga... i možda dobiješ nazad).

  kako se tebi da non stop pisati tolike poruke?čak i na ovako glupe teme?

14 godina
offline
Re: Cloud verzija Windowsa 10 dospjela u javnost
GSP kaže...

  kako se tebi da non stop pisati tolike poruke?čak i na ovako glupe teme?

 Kolega ihush je najveći stručnjak za Windowse od kolega na forumu koje poznajem i mnogo sam tokom godina naučio iz njegovih dugih poruka.

Your dad always said that one day Del Boy would reach the top. Then again, he always said Millwall would win the cup.
16 godina
offline
Cloud verzija Windowsa 10 dospjela u javnost

nastavno na članak očekivao sa komnetare na Cloud Win10

-koje će biti mogućnosti pokretanja win32 aplikacija

-hoće li biti besplatan?

-hoće li biti brži od win8 na istom stroju?

-minimalni hardverski zahtjevi..

Poruka je uređivana zadnji put sub 4.2.2017 15:44 (Xidrus).
 
4 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Cloud verzija Windowsa 10 dospjela u javnost
limitedition kaže...
zlajutin kaže...

Mozes li dati link,i da li je kljuc moguce vise puta upotrijebit(za reinstalaciju nakon godinu i sl) ili... ?

 http://www.allkeyshop.com/blog/buy-windows-10-professional-cd-key-compare-prices/

 

OEM verzija ti se veže za comp, tj hardware. Ako ne radiš veće izmjene možeš reinstalirati koliko hoćeš. Iako možeš telefonski riješiti s njima ako zašteka nakon promjene matične..

Složio sam si novi comp i za te novce se ne želim zaj.. s crackom.

To je tehnicka strana price, pravna je malo drukcija. Ako na racunu na kojem je kupljena OEM Windows licenca nema ni jednog komada hardvera sigurno je ilegalna. A u nekoj sivoj zoni legalnosti je ako se na racunu osim OEM Windows licence nalazi jos i neki komad hardvera (popularno je kupiti kabel za napajanje).

Ovaj clanak dobro objasnjava situaciju, doduse za Win 7: http://www.zdnet.com/article/is-it-ok-to-use-oem-windows-on-your-own-pc-dont-ask-microsoft/

Poruka je uređivana zadnji put sub 4.2.2017 16:27 (robycro).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Cloud verzija Windowsa 10 dospjela u javnost
GSP kaže...

  kako se tebi da non stop pisati tolike poruke?čak i na ovako glupe teme?

 netko tko zna napisat će roman, netko tko ne zna premišlja se s kojim slovom započeti 

14 godina
offline
Cloud verzija Windowsa 10 dospjela u javnost

kakvo kupovanje 10ke kad je dobijete besplatno ? možda nešto ne znam što vi znate ali ja sam upgrade-ao crackanu verziju 8.1 na 10 ovak https://www.microsoft.com/en-us/accessibility/windows10upgrade i funkcionira normalno

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Cloud verzija Windowsa 10 dospjela u javnost
Xidrus kaže...

nastavno na članak očekivao sa komnetare na Cloud Win10

-koje će biti mogućnosti pokretanja win32 aplikacija

-hoće li biti besplatan?

-hoće li biti brži od win8 na istom stroju?

-minimalni hardverski zahtjevi..

 

Za ovo prvo dvoje mogao si pročitati u članku ili linku, 3. i 4. samo MS zna, zasad

16 godina
neaktivan
offline
Cloud verzija Windowsa 10 dospjela u javnost

Chromebook jede tržište u USA. Ušli u skolstvo. Baterija traje 'cijeli dan', uskoro će raditi svih milijun aplikacija s Playa. 2016 se prodalo više ChromeOS uređaja od macOS uređaja

 

MS može samo svirati 'Uzalud vam trud svirači' u ovom slučaju i gledati kako Google preuzima low-desktop tržište ispod 250$. Asus Flip C100' je trenutno hit za zamijeniti tablet i nezahtjevni laptop. Sve aplikacije koje imaš kupljene na Androidu, koristiš na Chromebooku. S čim počinješ na Win10Cloudu? Jedino su bitne aplikacije i cijena. Kod MS-a to bi bila Office365 mašina sa upola manjim trajanjem baterije. 

 

 

 

Nećemo dividende, hoćemo veće lopate!
Poruka je uređivana zadnji put sub 4.2.2017 17:42 (hrvooje).
 
6 2 hvala 0
15 godina
offline
Cloud verzija Windowsa 10 dospjela u javnost

ovo izričaju "prodavanje magle" daje potpuno nov smisao. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
6 1 hvala 0
15 godina
offline
Re: Cloud verzija Windowsa 10 dospjela u javnost
limitedition kaže...
ihush kaže...
limitedition kaže...

Ja si uzeo prije par dana win 10 pro oem za 6.66 €. Mislim da još uvijek ima na allkeyshop..

- a to ima veze s čime? :)

 Mislio si na temu? Pa htio sam reći da i za male novce (osim torrenta :) možeš dobiti legalnu inačicu pro verzije, zašto uopće ovu cloud i uzimati u obzir sa svim tim ograničenjima.

- problem, npr Starter (čisto da se možemo na nešto referirati..) nije verzija koja se može kupiti, u trgovini.. kao proizvod-soft-OS.. nema cijene, jer ne postoji maloprodajna verzija, isključivo (pravi) OEM za proizvođače devicea-PCja (predinstalirano). Kupac 'dobije', proizvođač ovisno o refoundu.. 0-20$ .. a govori se o cijeni. (kad već ne o novoj 'starter-bing' tj cloud verziji, osim najvažnije, ograničenja za appse-store).

+ edit: .. i da, slažem se s kriterijem, pogotovo zbog ograničenja koje su takve verzije nosile, kretenski starter s win-temom? Kako je to bilo bitno? Ali, to bi svaki user trebao za sebe.. (a cijena ne postoji za usporedbu.. odnosno cijena u 'normalnom dućanu'.. i online). Zato je torrentov savijet o krejkanju ako ništa zbog pravila, loš :)

 

GSP kaže...
..

  kako se tebi da non stop pisati tolike poruke?čak i na ovako glupe teme?

-ima li išta gluplje od takvog komentara? .. priželjkujem bar opomenu (meni) modova.. ali uzalud.

-ima, .. komentar na nepotreban quote plahte texta koja te ne zanima.. kontraporduktivno. Znaš, može se eidtirati.. no, smisao?

 

robycro kaže...
..

To je tehnicka strana price, pravna je malo drukcija. Ako na racunu na kojem je kupljena OEM Windows licenca nema ni jednog komada hardvera sigurno je ilegalna. A u nekoj sivoj zoni legalnosti je ako se na racunu osim OEM Windows licence nalazi jos i neki komad hardvera (popularno je kupiti kabel za napajanje).

Ovaj clanak dobro objasnjava situaciju, doduse za Win 7: http://www.zdnet.com/article/is-it-ok-to-use-oem-windows-on-your-own-pc-dont-ask-microsoft/

-netočno. Tj, zaboravi stara pravila, jer kao sve ostalo, mijenaju se..

-zakon s time nema ništa, to je stvar MSa. EULA. Legalnost je nešto drugo, valjanost nešto treće.. nije neobično zašto promašiš.. :) a ja ću ispraviti :))

nema nelegalnog, nit je OEM verzija zabranjena u malopodaji.. kreni od toga. Trebala bi biti (tad bi to što kažeš bilo točno).. i već s time ti je jasno da je pogrešno. (?).

Dva različita OEMa, jedan (pravi) porizvođački, predinstaliran, sad više ne na mediju cd-dvd.. nego na HDDu/internoj memoriji uređaja. Upališ, unseseš korisničke podatke i radi.

Drugi, trgovački OEM, prodaje se zasebno, u trgovini... a to je priča za sebe. Ako to MS ne dozvoljava, tad svi trgovci krše što?.. zakon ili ugovor s MSom? Tužba? Primjer?

nasrtavak, da, uvjetuje se nekim komadom HWa, (kretenizam.. što je PC? kućište?) .. to se svelo na MBO, ima smisla.. ali, nije ni HW uvijet, tj (ako ne vjeruješ, provjeri, znam) i sam MS ti dozvoljava, odvojenu kupnju HW+OEM-SW u roku od 30 dana. (vjeruješ? -pitaj ih ili čitaj eule i sl.) .. no pri tome MS ne može nikako znati jesam li ja jučer ili prije 6 godina kupio HW, nit ja to moram dokazivati.

-ne miješati firme i fizičke (kućne) osobe-korisnike. Firme su nešto drugo-treće i tu je R1 zakon (a ne MS ili EULA).

Razlika koju i vrapci zanju, retail se može prenositi na drugi HW, OEM ne.. .. na to dodati pravilo, MS ne dozvoljava prijenos licence na ruge osobe.. i izuzetak, dojčland :) dakle, stvar MSa i raznih ugovora-trgovaca.. ne nešto podrazumijevano, konkretno... mada i sam MS+BSA (namjerno) mute s time, žele biti zakon, ali ipak to nisu. Čak ni odgovori supporta nisu relevantni (jednostrani interes, djelatnik ne može osim onog što je politika firme, lako osporivo). npr, u svakoj EULAi-licenci, piše za OEM, da MS ne daje supprot, jer je to za OEM licencu stvar proizvođača računala.. no u stvarnosti MS daje support najnormalnije (jednako kao za retail) pa i do novog keya npr. Da se bar MS drži pravila, tad bi operater odbio pomoći za OEM.

Razlike zapravo nema.

Nema razlike ni u radu-mogućnostima (osim namjernih ograničenja, zaključanih opcija).

I važno, nema nelegalne licence. Licenca je važeća ili je nema, nevažeća, izgubljena-blacklistana.. što neki korisnik može, s kojom licencom, to piše u uvijetima za svaku od njih. Npr, bilo je zabranjeno za poslovno.. (mobilna platforma.. ) pa su se mudraci dosjetili da tad nitko nebi smio koristiti na poslu mobitel.. s wp osom.. jel glupasto malo? Izbačeno.

 

-nema sive zone legalnosti, nego je ili nije. Zakon nije EULA-MS, obrnuto, oni moraju biti u skladu i poštivati zakone.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put sub 4.2.2017 19:11 (ihush).
10 godina
offline
Cloud verzija Windowsa 10 dospjela u javnost

Smece od windowsa :D

 
1 10 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Cloud verzija Windowsa 10 dospjela u javnost
GSP kaže...
ihush kaže...

  kako se tebi da non stop pisati tolike poruke?čak i na ovako glupe teme?

 

Kaj malo zapinješ na njegovim postovima?

 

.

Poruka je uređivana zadnji put sub 4.2.2017 19:07 (maximilian).
14 godina
offline
Re: Cloud verzija Windowsa 10 dospjela u javnost
hrvooje kaže...

Chromebook jede tržište u USA. Ušli u skolstvo. Baterija traje 'cijeli dan', uskoro će raditi svih milijun aplikacija s Playa. 2016 se prodalo više ChromeOS uređaja od macOS uređaja

 

MS može samo svirati 'Uzalud vam trud svirači' u ovom slučaju i gledati kako Google preuzima low-desktop tržište ispod 250$. Asus Flip C100' je trenutno hit za zamijeniti tablet i nezahtjevni laptop. Sve aplikacije koje imaš kupljene na Androidu, koristiš na Chromebooku. S čim počinješ na Win10Cloudu? Jedino su bitne aplikacije i cijena. Kod MS-a to bi bila Office365 mašina sa upola manjim trajanjem baterije. 

 

 

 

 za oko 400 kn više dobiješ asus transformer book t100-tam s potpuno funkcionalnim windowsom 10. možeš i na njega spojiti tipkovnicu, miš i televizor ili monitor te ga koristiti kao desktop računalo. sve aplikacije na njemu rade bez štekanja, tj. radi još i bolje od klasičnih laptopa s i3 procesorom (misli se na svakodnevni rad: surfanje, office i sl.) jer umjesto hdd-a ima flash memoriju koja je brža. i uz to baterija traje 11 sati

nemam za potpis
Poruka je uređivana zadnji put sub 4.2.2017 19:44 (tenac).
15 godina
offline
Cloud verzija Windowsa 10 dospjela u javnost

... ili malo o Cloud verziji, (bar meni važno kao 'sitnica'..) tj to je nasljednik RT serije (za devicese, mobače..) ili WPa, ne win-PCja.. mada (brzopleto sam ..) MS ide na objedinjavanje windowsa-devicesa, ovo je znači neki korak ili prikrivanje (PRovsko) natavka po starom modelu, tj odgode objedinjavanja.. u jedan OS koji radi na devicesima.

 

-naravno.. u drugoj (kontretnoj) vijesti na bofu.. nasljednik w8bing-rt.. to i piše :)

 

dakle, to nije verzija za PC.. nit će se kupovati i sl.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put sub 4.2.2017 19:56 (ihush).
 
0 1 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Cloud verzija Windowsa 10 dospjela u javnost

Ja instalirao, malo prošvrljao po njemu i dojam je onako.. meh. Ništ od ovog.

 

Par info i screenshota ovdje...

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
Moj PC  
8 0 hvala 3
16 godina
neaktivan
offline
Cloud verzija Windowsa 10 dospjela u javnost

Razočaravajuće, mislio sam da će MS ponuditi nešto korisnije. Tko bi uopće želio to kupiti?

The best is yet to come, and wont that be fine You think youve seen the sun, but you aint seen it shine
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Cloud verzija Windowsa 10 dospjela u javnost
maximilian kaže...
GSP kaže...
ihush kaže...

  kako se tebi da non stop pisati tolike poruke?čak i na ovako glupe teme?

 

Kaj malo zapinješ na njegovim postovima?

 

.

  ne

 

ni ne čitam ih.puno texta malo korisnoga.ima ih ovdje puno stručnijih i sažetijih, a nemam bas vremena citate psalme svaki put

9 godina
neaktivan
offline
Re: Cloud verzija Windowsa 10 dospjela u javnost
GSP kaže...
maximilian kaže...
GSP kaže...
ihush kaže...

  kako se tebi da non stop pisati tolike poruke?čak i na ovako glupe teme?

 

Kaj malo zapinješ na njegovim postovima?

 

.

  ne

 

ni ne čitam ih.puno texta malo korisnoga.ima ih ovdje puno stručnijih i sažetijih, a nemam bas vremena citate psalme svaki put

 

 Kad prvedeš sa asemblera na hrvatski ispadne Ok.

16 godina
neaktivan
offline
Re: Cloud verzija Windowsa 10 dospjela u javnost
tenac kaže...
hrvooje kaže...

Chromebook jede tržište u USA. Ušli u skolstvo. Baterija traje 'cijeli dan', uskoro će raditi svih milijun aplikacija s Playa. 2016 se prodalo više ChromeOS uređaja od macOS uređaja

 

MS može samo svirati 'Uzalud vam trud svirači' u ovom slučaju i gledati kako Google preuzima low-desktop tržište ispod 250$. Asus Flip C100' je trenutno hit za zamijeniti tablet i nezahtjevni laptop. Sve aplikacije koje imaš kupljene na Androidu, koristiš na Chromebooku. S čim počinješ na Win10Cloudu? Jedino su bitne aplikacije i cijena. Kod MS-a to bi bila Office365 mašina sa upola manjim trajanjem baterije. 

 

 za oko 400 kn više dobiješ asus transformer book t100-tam s potpuno funkcionalnim windowsom 10. možeš i na njega spojiti tipkovnicu, miš i televizor ili monitor te ga koristiti kao desktop računalo. sve aplikacije na njemu rade bez štekanja, tj. radi još i bolje od klasičnih laptopa s i3 procesorom (misli se na svakodnevni rad: surfanje, office i sl.) jer umjesto hdd-a ima flash memoriju koja je brža. i uz to baterija traje 11 sati

 Za te pare, a ovdje piše da košta 2,999 kn , mogu uzeti 'pravi' laptop s Intelovim 3825U i 4GB za 2,139 kn :) Čisto ne vjerujem da može konkurirati Chromebooku s baterijom, a i da radi potpuno funkcionalno s 2GB RAM-a, također bi uzeo s rezervom. Također, odbija me pomisao da po kući moram tražit miš i tipkovnicu svako malo. Navikao sam na touchpad.

 

Chromebook uzimaš kao drugo 'konzumersko' računalo i tu punokrvni Windowsi za pokretanje npr. Officea ili nekih sličnih punokrvnih programa nema smisla. Al ovo što MS sada kao nudi da konkurira Google Play aplikacijama je smiješno.

Nećemo dividende, hoćemo veće lopate!
16 godina
offline
Re: Cloud verzija Windowsa 10 dospjela u javnost
robycro kaže...

To je tehnicka strana price, pravna je malo drukcija. Ako na racunu na kojem je kupljena OEM Windows licenca nema ni jednog komada hardvera sigurno je ilegalna. A u nekoj sivoj zoni legalnosti je ako se na racunu osim OEM Windows licence nalazi jos i neki komad hardvera (popularno je kupiti kabel za napajanje).

To inspektori mogu popušit a i ne moraju. Nama se u firmi desio slučaj da je trebalo radit reinstalaciju Windows 8 na jednom računalu i informatičar je odradio sve, ali nije aktivirao OS jer je ostavio računalo da prvo napravi update. Dakle na desktopu je bio watermark. Legalni key (naljepnica na kućištu jer su gotovo sva računala kupljena s predinstaliranim Windows 8). I ko za qrac baš su nam taj dan uletili inspektori i "aha zašto ovaj OS nije aktiviran, di je račun, licenca". Drž-nedaj, natezali se (ja osobno) skoro 2 sata dok sam im pokušavao objasnit da je friško instaliran OS i da je ostavljen da povuče update i da zato nije aktiviran. Bilo je fino vidljivo da OS radi update ali ne, dok nije završio update i napravljena aktivacija nisu se makli od tog računala. U jednu ruku ih razumijem, to im je posao, ali opet u firmi ima preko 20 računala sa raznim OS i pregledali su svako računalo posebno, svaki program, svaki račun za sve živo. Sva sreća pa vlasnik fimre (iliti boss) voli imat sve leglano i račun za sve. Najjača fora je bila kad je inspektor pogledao račun na kojem je Catia R2015 i drugi račun na kojem cijena MBO/RAM/CPU za računalo na kojem je ta Catia. Pogleda u mene i kaže "šta ovo stvarno toliko košta", reko to je još i okljaštrena verzija, fali dosta modula a i taj PC nije baš najmoderniji, trebalo bi ga mijenjat skoro. Na kraj usve izašlo na dobro. Još sam i popričao s jednim od njih u vezi Windows 10 licenci i toga što se vežu na hotmail račun (one što smo dobili kao insideri) i kaže da još uvijek ne znaju ništa i nisu dobili ništa po tom pitanju iako i sam ima takav Windows doma.

Lumia 520, 640, 830, 930, 950
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice