Cook za nagodbu

poruka: 10
|
čitano: 2.294
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Cook za nagodbu".
15 godina
neaktivan
offline
Cook za nagodbu

Lol, Apple izumitelj za cijeli svijet. Svaki dan sve više imam osjećaj da neki ljudi ne znaju što znači ta riječ. Zaobljeni rubovi nisu izum kao ni suncokret na ikonici. (Samo da se ogradim, niti sam fanboy niti sam hater, dapače mislim da je Apple imao nekih jako dobrih rješenja npr. oni su kraljevi što se tiče međusobne povezanosti uređaja, svojih uređaja naravno).

 

Btw software-ski patenti nisu patenti ma koliko god amerikanci to željeli. Ideja se ne može patentirati, to je debilno. Izum koji se može patentirati je novo rješenje nekog tehničkog problema uz to ne smije biti prije viđen, tj. mora biti nov LINK. Većina današnjih "patenata" (ne samo Apple-ovih) bi se mogla svrstati pod industrijski dizajn ili autorska prava (primjetite da niti jedno od njih ponovno ne štiti ideju nego samo to djelo).

Ovdje bih nešto kao trebao napisati, jel?
Moj PC  
11 0 hvala 1
13 godina
neaktivan
offline
Cook za nagodbu

Covjek zna da iz ovakvih sporova krajnji pobjednici postaju odvjetnici... Nevjerovatne kolicine novca sliju se u njihove djepove.

Moj PC  
3 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Cook za nagodbu
Cook je kretencina kao i SJ, i jos je licemjercina. Onaj barem nije govorio jedno, pa radio drugo. Cuj preferiramo nagodbe a svaku sedmicu novu tuzbu dizu zbog neke gluposti.
12 godina
neaktivan
offline
Re: Cook za nagodbu
Mr. Monster kaže...

Lol, Apple izumitelj za cijeli svijet.

Čovjek hoće reći da se tvrtke trebaju koncentrirati na izmišljanje svojih rješenja, a ne da kopiraju Appleova. Iako, kad sad razmislim možda im to ipak i koristi. Hrpa ljudi koja je kupila Android (lošu kopiju iOS-a) potakla je ljude da kupe "original" više nego išta drugo.

14 godina
protjeran
offline
Cook za nagodbu

Ne znam stvarno zaasto neke to toliko smeta, ali Apple jest unio velike promjene u svijetu mobilne tehnologije. Do iphonea NIJE postojao sličan uređaj s sličnim mogućnostima. Nakon iphone dogodila se eksplozija uredaja koje danas zovemo smatphoneima. To je kao da kazete da Ford nije revolucionizirao automobilsku industriju jer su i mnogi nakon njega štancali automobile. 

I do know everything, just not all at once. It's a virtual memory problem.
 
3 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Cook za nagodbu
Bigkix kaže...

Ne znam stvarno zaasto neke to toliko smeta, ali Apple jest unio velike promjene u svijetu mobilne tehnologije. Do iphonea NIJE postojao sličan uređaj s sličnim mogućnostima. Nakon iphone dogodila se eksplozija uredaja koje danas zovemo smatphoneima. To je kao da kazete da Ford nije revolucionizirao automobilsku industriju jer su i mnogi nakon njega štancali automobile. 

bilo je mogućnosti, samo nije bilo tako lijepe plastike i odgovarajuće bijele boje

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
Poruka je uređivana zadnji put sri 25.4.2012 14:59 (nixass).
15 godina
neaktivan
offline
Re: Cook za nagodbu
Bigkix kaže...

Ne znam stvarno zaasto neke to toliko smeta, ali Apple jest unio velike promjene u svijetu mobilne tehnologije. Do iphonea NIJE postojao sličan uređaj s sličnim mogućnostima. Nakon iphone dogodila se eksplozija uredaja koje danas zovemo smatphoneima. To je kao da kazete da Ford nije revolucionizirao automobilsku industriju jer su i mnogi nakon njega štancali automobile.

Oni nisu baš unijeli ništa pretjerano novo, ali jesu popularizirali smartphone tehnologiju među širim masama to im se mora priznati. Prije iPhone-a, smartphone uređaji su bili rezervirani za poslovne korisnike kojima su zapravo trebale takve mogućnosti i za šačicu entuzijasta, a danas ih ima valjda više nego dummyphone-a (karikiram). Da li je to dobro ili ne, to je već tema za neku drugu raspravu.

 

Moj post se obazirao općenito na gluposti koje američki patentni ured odobrava. Ne samo Apple-u (iako najčešće koliko sam shvatio) nego i drugim proizvođačima. To samo zaustavlja tržišnu utakmicu, stvara monopol i usporava razvoj novih tehnologija. Ja ne vidim ništa dobro u tome.

 

Ako sam u krivu neka me netko slobodno ispravi.

Ovdje bih nešto kao trebao napisati, jel?
14 godina
protjeran
offline
Re: Cook za nagodbu
nixass kaže...
Bigkix kaže...

Ne znam stvarno zaasto neke to toliko smeta, ali Apple jest unio velike promjene u svijetu mobilne tehnologije. Do iphonea NIJE postojao sličan uređaj s sličnim mogućnostima. Nakon iphone dogodila se eksplozija uredaja koje danas zovemo smatphoneima. To je kao da kazete da Ford nije revolucionizirao automobilsku industriju jer su i mnogi nakon njega štancali automobile. 

bilo je mogućnosti, samo nije bilo tako lijepe plastike i odgovarajuće bijele boje

 

Možda, ali opet do tada nije bilo te lijepe plastike i odgovarajuće boje.

 

Mr. Monster kaže...
Bigkix kaže...

Ne znam stvarno zaasto neke to toliko smeta, ali Apple jest unio velike promjene u svijetu mobilne tehnologije. Do iphonea NIJE postojao sličan uređaj s sličnim mogućnostima. Nakon iphone dogodila se eksplozija uredaja koje danas zovemo smatphoneima. To je kao da kazete da Ford nije revolucionizirao automobilsku industriju jer su i mnogi nakon njega štancali automobile.

Oni nisu baš unijeli ništa pretjerano novo, ali jesu popularizirali smartphone tehnologiju među širim masama to im se mora priznati. Prije iPhone-a, smartphone uređaji su bili rezervirani za poslovne korisnike kojima su zapravo trebale takve mogućnosti i za šačicu entuzijasta, a danas ih ima valjda više nego dummyphone-a (karikiram). Da li je to dobro ili ne, to je već tema za neku drugu raspravu.

 

Moj post se obazirao općenito na gluposti koje američki patentni ured odobrava. Ne samo Apple-u (iako najčešće koliko sam shvatio) nego i drugim proizvođačima. To samo zaustavlja tržišnu utakmicu, stvara monopol i usporava razvoj novih tehnologija. Ja ne vidim ništa dobro u tome.

 

Ako sam u krivu neka me netko slobodno ispravi.

 

Rat patentima i to što se sve može patentirati jest malo nakaradno. Nekada se patentirao izum, danas se patentira ideja (i još to hajde, ali patentira se ideja za nešto što danas uopće nije moguće izvesti i ne zna se kako se uopće i može izvesti). 

Smartphonei jesu postojali i ranije, ali nisu bili na toj "razini". Nisu imali toliko mogućnosti. Postojali su mobiteli sa WM-om, ali to nije bilo to. Za svoje vrijeme jest bilo izvanredno, ali iPhone ipak jest donio nekakve "revoluciju". Ne opravdavam Apple, rade oni sve i svašta i svakako se odnose prema korisnicima (da sad ne OT-am), ali kod ovoga su stvari kakve jesu i to je tako. 

I do know everything, just not all at once. It's a virtual memory problem.
13 godina
offline
Cook za nagodbu

Smješni su ovi koji misle da apple nije napravio revoluciju na smartphone polju, u svakom pogledu. Od izgleda telefona i UI ja do popratnih sadržaja, app storea, pristupa prema telekomima ... sve su izvrnuli. 

 

U oracle - google parnici se pomalo otkrivaju pojedinosti o tome koliko je SJ bio u pravu kad je tvdio da je Android ukraden ( ili bar iskopiran ) proizvod. Eric S. je bio možda najveća Jobsova greška od devedesetih naovamo.

 
1 0 hvala 1
12 godina
offline
Re: Cook za nagodbu
grzzi kaže...

Smješni su ovi koji misle da apple nije napravio revoluciju na smartphone polju, u svakom pogledu. Od izgleda telefona i UI ja do popratnih sadržaja, app storea, pristupa prema telekomima ... sve su izvrnuli. 

 

U oracle - google parnici se pomalo otkrivaju pojedinosti o tome koliko je SJ bio u pravu kad je tvdio da je Android ukraden ( ili bar iskopiran ) proizvod. Eric S. je bio možda najveća Jobsova greška od devedesetih naovamo.

Da je bilo po Googleovom i da se nisu ugledali u Apple, vjerojatno bi mnogi smartphoni danas izgledali kao neki derivati BlackBerrya

Kap ljubavi je mnogo više nego ocean razuma.
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice