Corning na Noteu7 ne vidi oštećenja stakla već met

poruka: 11
|
čitano: 2.467
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Corning na Noteu7 ne vidi oštećenja stakla već met".
16 godina
offline
Corning na Noteu7 ne vidi oštećenja stakla već met

Cornigov odgovor je proverljiv, ako ništa drugo, ostatke metala bi moralo biti moguće skinuti kiselinom, koja, sa druge strane, ne bi trebalo da nagriza staklo. Pa ako se skine, kapa dole, upravu su, a u suprotnom će biti uhvaćeni u laži.

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Corning na Noteu7 ne vidi oštećenja stakla već met

Koga boli briga jel to ustvari ogrebotina ili ostatak metala na staklu.

Ako ne nestaje brisanjem onda je to za mene trajno oštećenje, ko će ić svako malo

skidat to sa stakla kiselinom.

To je slična stvar ko i oni shatterproof ekrani na Motorolinim smartfonima.

 
6 0 hvala 0
13 godina
offline
Corning na Noteu7 ne vidi oštećenja stakla već met

Mene malo  kao zbunjuje ovaj pojam staklo, bez obzira na sve! 

Iskreno, ako bi "uspoređivali" zašto je Mercedes princeze Diane popucao kada ga je vozač zabio u stup tunela, isti je popucao jer je meca bila slaba na žilavost, prekruta pa je puknula kao kokica! 

Ovo "staklo" vjerojatno nije simple basic komad stakla, vjerojatno je to neka "kompozit" materija, ali ipak, pojam tvdoće i žilavosti, to se mora razlikovati, kao što je jedno kucati po "staklu" nekom umjerenom silom i snagom, u odnosu na povlačenje oštrim, tvrdim predmetom identičnom snagom ili silom?! 

ATJ Lučko
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Corning na Noteu7 ne vidi oštećenja stakla već
ATJLučko kaže...

Mene malo  kao zbunjuje ovaj pojam staklo, bez obzira na sve! 

Iskreno, ako bi "uspoređivali" zašto je Mercedes princeze Diane popucao kada ga je vozač zabio u stup tunela, isti je popucao jer je meca bila slaba na žilavost, prekruta pa je puknula kao kokica! 

Ovo "staklo" vjerojatno nije simple basic komad stakla, vjerojatno je to neka "kompozit" materija, ali ipak, pojam tvdoće i žilavosti, to se mora razlikovati, kao što je jedno kucati po "staklu" nekom umjerenom silom i snagom, u odnosu na povlačenje oštrim, tvrdim predmetom identičnom snagom ili silom?! 

 

Na čem si ti čovječe :-)

Priča se o "tvrdoći" gorilla glass stakla, ne "žilavosti". Žilavost nema veze s ogrebotinama.

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 21.8.2016 22:12 (Bitanga).
14 godina
offline
Corning na Noteu7 ne vidi oštećenja stakla već met

Zašto nitko ne testira sa pijeskom? Ja inače ne držim noževe u istom džepu sa mobitelom

 
5 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Corning na Noteu7 ne vidi oštećenja stakla već
Ovo sam našao na prijateljskoj stranici "računalo" iz 2012

Imate li mobilni telefon čiji je zaslon izrađen od Gorilla Glass stakla, prema Boh Ruffinu ,iz tvrtke Corning Gorilla Glass , takvi zasloni mogu se lako čistiti jer podržavaju sve proizvode za čišćenje, i napominje da čak čišćenje s ručnicima koji imaju alkohol ne degradira performanse stakla. To znači da ste mirni i možete koristiti namjenska kemijska sredstva za čišćenje zaslona osim sredstva na bazi klorovodične kiseline (Domestos) koja utječe na kristale stakla.
Moj PC  
2 0 hvala 2
16 godina
moderator
offline
Re: Corning na Noteu7 ne vidi oštećenja stakla već
ATJLučko kaže...

Mene malo  kao zbunjuje ovaj pojam staklo, bez obzira na sve! 

...

Ovo "staklo" vjerojatno nije simple basic komad stakla, vjerojatno je to neka "kompozit" materija,

Čini se da se to ipak klasificira kao staklo. Safirno staklo zapravo nije staklo.

15 godina
neaktivan
offline
Corning na Noteu7 ne vidi oštećenja stakla već met

Ne kaže se badava da se prva serija koja izađe ne kupuje baš zbog razno raznih grešaka.

Tako je u autoindustriji tako je i u mobilnoj. Prva serija S7 je imala katastrofa home gumb koji se je grebao malte ne kad si ga gledao pa se to kasnije popravilo tako da je ocito i ovdje taj situacija.

 
0 0 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
Re: Corning na Noteu7 ne vidi oštećenja stakla već

U ovom slicaju sam na strani proizvdjaca. Ovaj test je budalastina. Stavi jedan pored drugog i odradi paralelni test sa oostim siljkom i sa istom sliom. Ovako mozes napraviti sta zelis u montazi. Kako znamo da je isti siljak od istog materijala? A pritisak 100% niej isti jer je to nemoguce napraviti rukom....

16 godina
offline
Corning na Noteu7 ne vidi oštećenja stakla već met

Mozda malo offtopic, ali moze li mi neko objasniti sta je temepered glass (googlao sam vec, ali nije mi najjasnije). Nedavno sam stavljao tempered glass screen protector, ali to mi nije izgledalo bas kao staklo, jer je savitljivo i elasticno (neka je ne bas skupa varijanta, ali ocekivao bih da lici na staklo).

S druge strane, prijatelju je nedavno spasilo displej kada mu je ispao na beton, puklo je bas kao staklo, a ispod displej neostecen.

 
0 0 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
Re: Corning na Noteu7 ne vidi oštećenja stakla već

Toughened or tempered glass is a type of safety glass processed by controlled thermal or chemical treatments to increase its strength compared with normal glass. Tempering puts the outer surfaces into compression and the inner surfaces into tension. Such stresses cause the glass, when broken, to crumble into small granular chunks instead of splintering into jagged shards as plate glass (aka: annealed glass) creates. The granular chunks are less likely to cause injury.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice