DeX Station - mobitel kao desktop računalo

poruka: 14
|
čitano: 2.871
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "DeX Station - mobitel kao desktop računalo".
9 godina
offline
DeX Station - mobitel kao desktop računalo

jedina zanimljiva stvar od jucerasnje prezentacije (uz screen to body ratio uredaja)

steta sto su "ubili" mogucnost koristenja toga na s7/s7e koristenjem usb-c

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: DeX Station - mobitel kao desktop računalo
Moja L950 to može već poodavno... A sa UWP bit ce jos bolje.
 
4 1 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
Re: DeX Station - mobitel kao desktop računalo
Brk kaže...
Moja L950 to može već poodavno... A sa UWP bit ce jos bolje.

 Opet bice? Nada nikad ne umire ;)

Koristis to? vjerovatno ne kao sto niko nece koristiti ni dex... Al ajd barem dex koristi android pa se ne pati sa w10 i uwp kojih je sve manej abrem ovih sto svi koriste....

Glupost na w10m a glupost i na androidu....

14 godina
offline
Re: DeX Station - mobitel kao desktop računalo
@ Torent Ne koristim, probao sam. Za sad je to poprilično bez veze, ali kad Win10 bude na ARM i x86 na (očekivanim) Surface uredjajima i bude moguća instalacija 32 aplikacija, pa u najmanju ruku bit ce zanimljivo. Jedini problem sto moja L950 to neće (skoro 100%) moci ☹
8 godina
odjavljen
offline
Re: DeX Station - mobitel kao desktop računalo
Brk kaže...
@ Torent Ne koristim, probao sam. Za sad je to poprilično bez veze, ali kad Win10 bude na ARM i x86 na (očekivanim) Surface uredjajima i bude moguća instalacija 32 aplikacija, pa u najmanju ruku bit ce zanimljivo. Jedini problem sto moja L950 to neće (skoro 100%) moci ☹

 Znam da nisi a znam i zasto nisi. JEr je to preskupo i maltene neupotrebljivo u svakodnevnom radu. To bice slusam o w10m vec koliko godina. Uvijek je samo sto niej a nista ni na vidiku. Prica se o nekakvoj emulaciji ali to su samo mokri snovi bez realne podloge....

14 godina
offline
Re: DeX Station - mobitel kao desktop računalo
@ Torent Nada umire zadnja.... Nešto moraju promijeniti jer su mobiteli sad svi manje vise isti. Razlike u klasama i cijeni. No vidjet ćemo, rekoše slijepi ☺ WP imam jos od Win Ce. Imao sam gro Androida, što skupljih, što jeftinih, ali ni jedan mi nije tako sjeo kao WP Nadam se da MS jos računa na tu platformu.
10 godina
neaktivan
offline
Re: DeX Station - mobitel kao desktop računalo

Meni je bezveze jer

 

Mobitel imaš uz sebe, osnovna namjena su mu pozivi i poruke. I ako nešto pišeš na kompjutoru i dođe još netko da ti dovrši tvoj rad a ti odes na wc i sjetis se da si morao poslati poruku ili obaviti neki poziv a ne možeš jer mobitel nije uz tebe.

 

Poanta je također - da se da nači miniračunala za 200-300kn u obliku usb sticka, sa hdmi izlazom, 2 usb-a ili imas slično poput raspberypi koji je isto malen i jednostavan za korištenje barem za osnovne radnje. 

Dexstation(dock)  košta 150eura, raspberypi košta 300kn. 

Podatke je sad običaj spremati u cloudu i mozes bez problema pristupit sa moba bilo gdje. A osim toga za raspberypi mozes prikopčati mobitel i povuči podatke sa jednostavnim kablom kojim puniš mobitel :)  Zbog toga, dexstation i mobitel nikad nebi služio za uobičajeno PC korištenje jer je preskupo i nepotrebno pored jeftinijih rješenja. 

 

 

 

14 godina
neaktivan
offline
DeX Station - mobitel kao desktop računalo

150 € za punjač i 4 utora? Kakva pljačka, jbt... Prvo sam mislio da i ovaj monitor, tipkovnica i miš dođu u paketu, rekoh ne zvuči ni tako loše... Ali samo za ovaj docking station, božmesačuvaj...

Poruka je uređivana zadnji put čet 30.3.2017 16:27 (Mirko935).
Moj PC  
6 1 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
Re: DeX Station - mobitel kao desktop računalo
Brk kaže...
@ Torent Nada umire zadnja.... Nešto moraju promijeniti jer su mobiteli sad svi manje vise isti. Razlike u klasama i cijeni. No vidjet ćemo, rekoše slijepi ☺ WP imam jos od Win Ce. Imao sam gro Androida, što skupljih, što jeftinih, ali ni jedan mi nije tako sjeo kao WP Nadam se da MS jos računa na tu platformu.

 Vjejur mi ja sam ista tako zeljno ocekivao konkurenciju androidu ne zato jer sam nezadovoljan vec zato sto je konkurencija uvijek dobra stvar za korisnike. Ios mi ne sjeda svojoj filozofijom i ocekivao sam da ce ms to malo ozbiljnije shvatiti i napraviti neki ekosistem koji funkcionise ali kao sto je obicaj kod MS-a izbacili i digli ruke odmah... Bez obzira sto budale pricaju o meni kao hejteru i sl meni nije uopste drago sto je MS digao ruke od w10m ali tuzna realnost je takva....

Markić7 kaže...

Meni je bezveze jer

 

Mobitel imaš uz sebe, osnovna namjena su mu pozivi i poruke. I ako nešto pišeš na kompjutoru i dođe još netko da ti dovrši tvoj rad a ti odes na wc i sjetis se da si morao poslati poruku ili obaviti neki poziv a ne možeš jer mobitel nije uz tebe.

 

Poanta je također - da se da nači miniračunala za 200-300kn u obliku usb sticka, sa hdmi izlazom, 2 usb-a ili imas slično poput raspberypi koji je isto malen i jednostavan za korištenje barem za osnovne radnje. 

Dexstation(dock)  košta 150eura, raspberypi košta 300kn. 

Podatke je sad običaj spremati u cloudu i mozes bez problema pristupit sa moba bilo gdje. A osim toga za raspberypi mozes prikopčati mobitel i povuči podatke sa jednostavnim kablom kojim puniš mobitel :)  Zbog toga, dexstation i mobitel nikad nebi služio za uobičajeno PC korištenje jer je preskupo i nepotrebno pored jeftinijih rješenja. 

 

 

 

 Upravo to cijelo vrijeme pricam. Contuunum i dockovi svih mogucih vrsta mi ne donose nista sto vec nemam a traze puno ulaganja. Prenosivost dokumenata i filozofija sve uza se je ok na papiru ali na dva mjesta moras imati monitor tastatura i misa. Koaj je poenta? Ako sve to kupim mogu kupiti i dva komplet kompa pa se ne zezam sa dockovima. Cloud sync i miran....A to vec imam....

14 godina
neaktivan
offline
DeX Station - mobitel kao desktop računalo
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: DeX Station - mobitel kao desktop računalo
Vi svi stvarno mislite da je ovo za vas? Postoje ljudi kojima je ovo dovoljno umjesto PC-a. Eto čak i meni. PC koristim samo za editiranje teksta i nešto laganih obrada slika. Da mi krepa komp nešto poput ovog mi je dovoljno. Pod uvjetom da radi kako treba.
 
3 0 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
Re: DeX Station - mobitel kao desktop računalo

Sve pet al jeftinije kupiti neki koristeni pc u nekom malom kucistu nego ovo....

9 godina
offline
DeX Station - mobitel kao desktop računalo

velikoj vecini bi to bilo dovoljno, usudim se reci i 90% ljudi, jer vecina ljudi pc/laptop koristi iskljucivo za surfanje, mail, film, tu i tamo neki dokument i to je to...

naravno da ako vec imas u kuci laptop/pc da ti nema smisla, ali to ce polako doci kao nesto normalno.. pogotovo danasnji klinci, cijeli dan su na mob, dodu kuci i nastave iste radnje u istim aplikacijama kod kuce na mobu ili na laptopu, kog ne zanima neki posao ili igranje na pc-u to je sve sto mu treba, a da bas ne bulji cijeli dan u mali ekran, lakse se zavaliti u fotelju i to isto raditi na vecem ekranu i fizickoj tipkovnici... ne treba brinuti o nekom drugom uredaju, njegovom softveru, podesavanju, antivirusima, kvarovima, gdje su mu podaci koji su uvijek u depu..

ja osobno cu cloud shvatiti ozbiljno kada budem svugdje imao 1gb brzinu upload i download i to free... do tada mi sluzi samo za najbitnije poslovne podatke kao backup i kao dio podataka kojem moram pristupiti svugdje

 

cak i meni bi ovaj dax (ili neka verzija toga) bio interesantan, znaci meni koji u kuci imam 2 pc-a, 3 laptopa, 2 tableta... dodem kuci i opet mi se neda ukljucivat nista od toga, nego iz fotelje nesto prosurfam na mobitelu pored svih tih uredaja oko mene, i onda se uhvatim da gledam neki video 2 sata na mobu kao manijak, i da je ispred mene 43 incni tv, pa onda kliknem jedno dugme da mi prebaci sliku s moba na tv, pa mi super, pa onda mi dode mail i idem odgovorit hrpu teksta i kazem sam sebi, jebiga prodao sam bt tipkovnicu i mis, sad moram tipkat po malom ekranu ili ukljucivat laptop/pc, jer mi se ne tipka puno teksta na malom ekranu...

 

uglavnom ovo su poceci i vidjet ce se s vremenom kako ce to funkcionirati sa svim aplikacijama, bit ce tu jos 100 problema i gluposti, a kroz par godina ocekujem to isto, ali na nacin da udem u kucu, mob dok je u depu skuzi gdje sam, spoji se bezicno na tv/monitor/ tipkovnicu/ mis/ pojacalo, ostavim ga negdje na bezicnom punjacu i koristim ga kao pc koji ce mi dati 4k 60fps hdr bez beda u svim uvjetima :)

znaci bez ikakvog glupog docka i sl.

Poruka je uređivana zadnji put čet 30.3.2017 23:23 (digitall).
Moj PC  
0 0 hvala 2
10 godina
neaktivan
offline
Re: DeX Station - mobitel kao desktop računalo
CroDexter kaže...
Vi svi stvarno mislite da je ovo za vas? Postoje ljudi kojima je ovo dovoljno umjesto PC-a. Eto čak i meni. PC koristim samo za editiranje teksta i nešto laganih obrada slika. Da mi krepa komp nešto poput ovog mi je dovoljno. Pod uvjetom da radi kako treba.

 I bolje ti je dati 1100kuna za ovaj dock :D dok možes mini računalo u usb stick obliku kupiti za 300kuna :D 

Poruka je uređivana zadnji put pet 31.3.2017 8:53 (Markić7).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice