Djedica i newcomer

poruka: 34
|
čitano: 4.116
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Djedica i newcomer".
15 godina
offline
Djedica i newcomer

"Tresla se brda rodio se miš" nekada je netko rekao.

Sve me ovo podsjeća na bug y2k, i gašenja Winampa, kao da će se 8. aprila otvoriti zemlja i pola svijeta propasti u bezdam.

 

Aplikativni softver mi je uvijek bio bitniji od operativnog softvera, tako da na starom poslu (štamparija) imali smo i sustave i sa XP-om, Visom i beta verzijom 7-ce. Kada nešto treba uraditi (ispraviti neke krivulje u Corelu) meni je fakat bilo svejedno je li to bio XP ili tada stabilna beta verzije 7 Windowsa.

 

Igre su se igrale jer su bile kvalitetnije, a valjda smo mi bili i mlađi, pa smo ih pokretali i u DOS-u (majko za večeru mi napravi odojak) i Windowsu 98, te ponajviše na XP-u. Sada su igre bespotrebno kompleksnije, složenije, krivulja samog igranja (gdje šta i kako) je mnogo sporijia, pa me sve to odbija da sjednem na stolicu jer već se ukočim i prije no što pokrenem neku od igara.

 

Windowsi XP su bili mora za održavanje: zamjeni Microsoftovu Javu sa SUN-ovom javom, instaliraj Sysinternasl Suite, pa tek onda po zahtjevu korisnika instaliraj NOD32 koji mu neće 'zacrveniti' nakon mjesec dana.. Poslije 8-ce jednostavno se osječam kao da mi je pao neki ogroman teret sa leđa.

 

Ruku na srce, vjerojatno se i ja krećem (između ostalih) u društvu praktičnih ljudi, ali oni ne vrte neke produkcijske alate na strojevima starim 10 godina. Nego jednostavno Chrome i Skype rade jednako na Pentiumu 4 na 1,6 GHz i 512 MB RAM-a i na dvojezgrenom i5 sa 4 GB RAM-a, a par klikova gdje ne treba, napravit ćete isti problem i na Windowsu XP i na Windowsu 8.1.

Moj PC  
9 3 hvala 2
13 godina
offline
Djedica i newcomer

Jedan jako dobar članak na tu temu:

http://arstechnica.com/information-technology/2014/04/memory-lane-before-everyone-loved-windows-xp-they-hated-it/

 

Lagano je povuć poveznice između XP-a i 8-ice, samo se povijest i zaboravlja. ;)

Sjećam se i ja kako sam bio još mali kad je XP izašao i kad je opća preporuka bila da se ne prelazi na njega jer je loš - 98 SE je rulala još neko vrijeme.

Poruka je uređivana zadnji put sri 16.4.2014 10:35 (Chronosus).
Moj PC  
6 1 hvala 0
16 godina
offline
Re: Djedica i newcomer
Chronosus kaže...

 

Sjećam se i ja kako sam bio još mali kad je XP izašao i kad je opća preporuka bila da se ne prelazi na njega jer je loš - 98 SE je rulala još neko vrijeme.

Za igre je 98ica bila zakon, za ozbiljnije stvari Win2000. XP je bio eye candy za djecicu.

 

Those damn scientist people have been promising global warming for years now. But when I go outside it's still very cold. I want the global warming like they promised NOW! I hate being cold...
15 godina
online
Djedica i newcomer

baš sam neki dan instalirao Win 8.1 i to mi je bio prvi susret s 8-icom i definitivno ću ga preskočit i ostati na 7-ici koja je definitivno dobar upgrade sa XP-a do mjere da se na XP-u osjećam zakinuto za funkcije koje imaju u 7-ici

Sučelje je definitivni fail u 8, čak i ovo "dorađeno" u 8.1 i lakoća i praktičnost korištenja je debelo iza XP-a i 7-ice dok su performanse zanemarivo mikromalne da bi opravdale takvo nepraktično sučelje

 

btw. ubio me u pojam pokušaj instaliravanja printera i desni slide bar na start prozoru u kojem ima opcija printers u kojoj mi windoze kažu to nije za printanje već da moram printati iz drito programa te to mjesto na traci ispada ko slijepa ulica a cijela 8ima ostavlja dojam labirinta

 
6 8 hvala 0
14 godina
offline
Re: Djedica i newcomer
Kakav glupi tekst. Jos kad mjesa engleski i hr.
http://www.neobux.com/?r=inoxzg,
15 godina
online
Re: Djedica i newcomer
Chronosus kaže...

Jedan jako dobar članak na tu temu:

http://arstechnica.com/information-technology/2014/04/memory-lane-before-everyone-loved-windows-xp-they-hated-it/

 

Lagano je povuć poveznice između XP-a i 8-ice, samo se povijest i zaboravlja. ;)

Sjećam se i ja kako sam bio još mali kad je XP izašao i kad je opća preporuka bila da se ne prelazi na njega jer je loš - 98 SE je rulala još neko vrijeme.

a je našao poveznicu da su XP "jednako" bili loši ko 8-ica: jer su XP uveli aktivaciju po računalu. iako to jesu prozivali, niti približno to nije bio problem težeg prelaska sa 98-ice na XP. naime u to vrijeme je hardver bio skup, pogotovo RAM. a XP je zahtjevao min 64mb za ikakav rad. i to je recimo spriječavalo sve koje ja znam da prijeđu: jer nisu imali rama za ugodan rad na XP-u dok su 98-ica zahtjevali samo 16mb. meni je trebalo dobrih godinu i pol da skupim pare za novo računalo na kojem bih uopće mogao upogonit xp...

 

stoga nemojte laprdat bezveze usporedbe i stavljat linkove na ove hipefag-ove koji žive od pisanja tupavih članaka.

windows 8 i xp nemaju poveznice po negativnosti: xp je bio prezahtjevan za svoje vrijeme no vrijeme je to popravilo a 8ica je užasan proizvod i vrijeme to nikada neće popraviti

Poruka je uređivana zadnji put sri 16.4.2014 11:04 (Ges).
15 godina
offline
Re: Djedica i newcomer
Chronosus kaže...

Jedan jako dobar članak na tu temu:

http://arstechnica.com/information-technology/2014/04/memory-lane-before-everyone-loved-windows-xp-they-hated-it/

 

Lagano je povuć poveznice između XP-a i 8-ice, samo se povijest i zaboravlja. ;)

Sjećam se i ja kako sam bio još mali kad je XP izašao i kad je opća preporuka bila da se ne prelazi na njega jer je loš - 98 SE je rulala još neko vrijeme.

Da, odličan je naslov. "Prije neg što je svako zavolio XP prije toga suga mrzili".

 

Tačno je da na dobro ispeglanom Windowsu 98 Secon Edition niste imali razloga prelaziti na XP ali i XP bez prvog SP1 bio je jedan od najbugovitijih OS-ova. Tačno je da mnogi nisu znali da driveri od Windowsa 2000 mogu bez problema na Windowse XP, ali mnogi nisu znali da je 98 DOS baziran OS dok je XP bio NT baziran sustav.

 

Ja iskreno prešao sam odmah na XP zajedno sa Officom XP i nekako sam bio oduševljen svime što sma vidio i doživio, ali isto tako (do izlaska SP1) znao sam gdje mi je mjesto da čaprkam a gdje nije. Većina igara išla je i na XP, samo neke se moralo postaviti u mod kompatibilnosti.. Ali tačno, prije nego je XP stekao kultni status, svatko ga je mrzio, ali sada desetljeće poslije probajte na ovom formu (ne baš na ovoj temi) reći da je 'XP zakon' ili "ja jos uvijek na XP i nikakvih problema' sasut će vas vojska ljutitih forumaša.

11 godina
neaktivan
offline
Djedica i newcomer

Već su dosadni iz microsofta i kukanjem za XP-om. Neka im "procuri" na net neki opaki virus koji koristi te "propuste" (ili to čega se već boje) u XP-u pa će svi morati staviti nešto drugo i gotovo.

 

Ima li netko kakav primjer gdje je neki OS prestao sa podrškom i da je nakon toga došlo do ogromnih problema?

 

Inače koristio sam 95 čim je izašao, i sto vrijedi za 98, 98 SE, Me, XP, 7, 8, 8.1. Evo preskočio sam vistu jer sam u to vrijeme radije stavljao last XP.

Windows 8 je problem prvih tjedan dana i onda niti ne razmišljaš više. Čuo sam za 8.1 na primjer prigovore, da se teško gasi i dolazi do control panela a ta osoba očito nije pokušala nešto jednostavno kao desni klik na start. U biti desni klik na start od win 8.1 daje 3 puta više opcija nego normalni klik na win 7 start...

 
5 4 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Djedica i newcomer

Svar je da je Windows xp 6 godina bio glavni sustav iz MS-a.Dogodio se blaster crv,pa su krenuli brže bolje raditi SP2,zbog toga su odogodili Vistu za čak 2-3 godine...Vista,Stalker i DNF su u ono vrijeme bili najveći vaporware.

Ja sam Plavi zmaj.Form the future!Masa,društvo većina,''normalni'' su ništa bez onih pojedinaca koji ih čine.Moj blog:http://thebluedrag.blogspot.com/
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
Djedica i newcomer

Sučelje koje reagira na dodir je možda praktično na tabletima,mobitelima ili nekim (rijetkim) specijaliziranim računalima,ali odkud im ideja da je to primjereno za laptope ili stolna računala. Probajte zamisliti da osam sati morate nešto crtati sa prstima po ekranu računala, pa ruka bi odpala. Da ne govorim da bi ekran bio stalno umrljan. Tipkovnica i miš su zakon za računala! 

 
3 2 hvala 0
15 godina
offline
Re: Djedica i newcomer
bubimir5 kaže...

* * * Čuo sam za 8.1 na primjer prigovore, da se teško gasi i dolazi do control panela a ta osoba očito nije pokušala nešto jednostavno kao desni klik na start. U biti desni klik na start od win 8.1 daje 3 puta više opcija nego normalni klik na win 7 start...

Ili jednostavno da pokuša pritisnit dugme za paljenje (gašenje) računara.

Do pokretanja nekog programa u 8.1 je u najmanje za 3 koraka brže nego u xp/7, pogotovo uzevši u obzir sve veće rezolucije ekrana gdje vam 90% programa koji koristite u toku dana stoji prikvačeno na Taskbaru.

 

Isti sam što se tiče prelaskom na novi sistem sa tim da sam i ja preskočio Vistu jer iz prostog razloga nisam imao toliko jake resurse da to čudo ni pokrenem. Milenimum sam probao, radio je on i par mjeseci ali to čudo je bilo tako bugovito da se znalo desiti da nakon čisto instaliranog OS-a već iskaču neki problemi oko običnog zatvaranje Explorera. U zadnje vrijeme koristim i beta verzije OS-ova kao jedini i nativni OS koji se vrsti na računaru. Tako recimo nikada nisam imao završenu 7-cu nego je nekim čudom beta verzija radila sve do samog izlaska Developer Previewe 8-ce  isve ostale Preview osmice su išle kako se koja pojavljivala do konačnog proizvoda tj. Enterprise Evaluation.

 

Sada sam konačno legalan, ali sa Windows Serverom 2012 R2 Datacetar, ni manje ni više nego najskuplji Microsofotovim OS-om (MSRP: $6.129,00). 

11 godina
neaktivan
offline
Re: Djedica i newcomer
virtuozo kaže...

Sučelje koje reagira na dodir je možda praktično na tabletima,mobitelima ili nekim (rijetkim) specijaliziranim računalima,ali odkud im ideja da je to primjereno za laptope ili stolna računala. Probajte zamisliti da osam sati morate nešto crtati sa prstima po ekranu računala, pa ruka bi odpala. Da ne govorim da bi ekran bio stalno umrljan. Tipkovnica i miš su zakon za računala! 

Win 8.1 nije isključivo touch OS nego su dva operativna sustava u jednom tako da imaš desktop i tablet OS u jednom OS-u.

Ako instaliraš 8.1 na desktop onda se držiš desktopa a metro skoro da i ne vidiš. Link na bitne stvari staviš na destop ili taskbar a one manje bitne staviš na "start".

Ako instaliraš 8.1 na tablet onda se držiš metro strane i windows store-a a u desktop ulaziš po potrebi.

15 godina
offline
Re: Djedica i newcomer
bubimir5 kaže...
virtuozo kaže...

Sučelje koje reagira na dodir je možda praktično na tabletima,mobitelima ili nekim (rijetkim) specijaliziranim računalima,ali odkud im ideja da je to primjereno za laptope ili stolna računala. Probajte zamisliti da osam sati morate nešto crtati sa prstima po ekranu računala, pa ruka bi odpala. Da ne govorim da bi ekran bio stalno umrljan. Tipkovnica i miš su zakon za računala! 

Win 8.1 nije isključivo touch OS nego su dva operativna sustava u jednom tako da imaš desktop i tablet OS u jednom OS-u.

Ako instaliraš 8.1 na desktop onda se držiš desktopa a metro skoro da i ne vidiš. Link na bitne stvari staviš na destop ili taskbar a one manje bitne staviš na "start".

Ako instaliraš 8.1 na tablet onda se držiš metro strane i windows store-a a u desktop ulaziš po potrebi.

 

A kad stisnes Win tipku kam te odvede? U Metro UI, jel tak? I onda ili saras lijevo desno po gomili ikona ili kliknes na strelicu dolje (lijevo dolje) pa odes dolje u jos vecu gomilu ikona. To je i dalje glupost za ne-touch uredjaje i nema smisla. Trebali su ponuditi opciju ili Metro a la Win8 ili Start meni a la Win 7 pa mjenjas kako ti pase. Jedino kaj spasava cijelu stvar je HUD search inace bi Metro bio neupotrebljiv na desktopu. Ja sam od onih koji nije imao izbora pa je Win8 stigao s laptopom, i jos onda kad nemam izbora pa moram i koristiti taj Win (VPN npr) cijela stvar ne pomaze. Ajde, na srecu po mene nije to cesto pa se prezivi, ali ne bi zelio s time svaki dan zivjeti. U svakom slucaju, sve to izgleda zbrda zdola i ili je neorganizirano (sve na kupu nabacano - Metro) ili totalno preogranizirano (vidi Control Panel).

11 godina
neaktivan
offline
Re: Djedica i newcomer
Igor101 kaže...
bubimir5 kaže...
virtuozo kaže...

Sučelje koje reagira na dodir je možda praktično na tabletima,mobitelima ili nekim (rijetkim) specijaliziranim računalima,ali odkud im ideja da je to primjereno za laptope ili stolna računala. Probajte zamisliti da osam sati morate nešto crtati sa prstima po ekranu računala, pa ruka bi odpala. Da ne govorim da bi ekran bio stalno umrljan. Tipkovnica i miš su zakon za računala! 

Win 8.1 nije isključivo touch OS nego su dva operativna sustava u jednom tako da imaš desktop i tablet OS u jednom OS-u.

Ako instaliraš 8.1 na desktop onda se držiš desktopa a metro skoro da i ne vidiš. Link na bitne stvari staviš na destop ili taskbar a one manje bitne staviš na "start".

Ako instaliraš 8.1 na tablet onda se držiš metro strane i windows store-a a u desktop ulaziš po potrebi.

 

A kad stisnes Win tipku kam te odvede? U Metro UI, jel tak? I onda ili saras lijevo desno po gomili ikona ili kliknes na strelicu dolje (lijevo dolje) pa odes dolje u jos vecu gomilu ikona. To je i dalje glupost za ne-touch uredjaje i nema smisla. Trebali su ponuditi opciju ili Metro a la Win8 ili Start meni a la Win 7 pa mjenjas kako ti pase. Jedino kaj spasava cijelu stvar je HUD search inace bi Metro bio neupotrebljiv na desktopu. Ja sam od onih koji nije imao izbora pa je Win8 stigao s laptopom, i jos onda kad nemam izbora pa moram i koristiti taj Win (VPN npr) cijela stvar ne pomaze. Ajde, na srecu po mene nije to cesto pa se prezivi, ali ne bi zelio s time svaki dan zivjeti. U svakom slucaju, sve to izgleda zbrda zdola i ili je neorganizirano (sve na kupu nabacano - Metro) ili totalno preogranizirano (vidi Control Panel).

Da prvi klik te odvede u metro a zamisli još jedan klik i odvede te natrag na desktop (zar netko koristi win tipku i ako da zašto?).

 

Ikone si u startu možeš podesiti onako kako ti paše, ne vidim u čemu je problem, napraviš par kategorija (igre, programi itd) i slažeš si ikone u njih, imaš i opcije, veće, manje... ništa nije ni manje ni više neorganizirano nego start meni od win7 gdje je sve isto pobacano, jedina razlika je da su u program meniju metroa veće ikone pa ne stanu na ekran sve a u win 7 je start meni puno manji pa sve stane na ekran...

16 godina
offline
Djedica i newcomer

win8.1 + classic start i sve pet, ali iskreno da mogu stavljajo bih xp, 99% korisnika treba libreoffice, chrome, flash, mpchc i javu, to je to. Neki klijenti me zovu, kažu, joj što sad, rekoh, jel radi sve već x godina bez problema? Kaže radi... e onda jel imaš 3000Kn+ za novi OS i hardver, Kaže, pa ne baš, e tjeraj onda dalje konja koji radi i kad crkne onda ćemo razmišljat što i kako dalje.

http://www.zvonimirbuzanic.com/ - http://www.doom.com.hr/ - http://www.weboteka.net/
Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Djedica i newcomer
zbuzanic kaže...

win8.1 + classic start i sve pet, ali iskreno da mogu stavljajo bih xp, 99% korisnika treba libreoffice, chrome, flash, mpchc i javu, to je to. Neki klijenti me zovu, kažu, joj što sad, rekoh, jel radi sve već x godina bez problema? Kaže radi... e onda jel imaš 3000Kn+ za novi OS i hardver, Kaže, pa ne baš, e tjeraj onda dalje konja koji radi i kad crkne onda ćemo razmišljat što i kako dalje.

Java? Kaj je to ,nekaj za jesti? Čemu uopće Java (puna rupetina) na Sedmici i Osmici?

This is a 44 Magnum, the most powerfull handgun in the world, and will blow your head clean off, so You've gotta ask yourself a question: Do I feel lucky? Well, do ya, punk?
14 godina
offline
Re: Djedica i newcomer
Puno vas samo ser*, win 8 je buducnost. Mene cude likovi kojima je xp bolji od win 8. Metro je Start samo u novom ruhu, to vecina nikad nece svatiti.
http://www.neobux.com/?r=inoxzg,
13 godina
neaktivan
offline
Re: Djedica i newcomer
x18x05x kaže...
Puno vas samo ser*, win 8 je buducnost. Mene cude likovi kojima je xp bolji od win 8. Metro je Start samo u novom ruhu, to vecina nikad nece svatiti.

Tko je meni MS da bi on meni ili ikome diktirao budućnost?Nitko i ništa.Ako se nekome ne sviđa budućnost koju nam Microsoft nameće nemoramo ju odbarati,štoviše možemo otkantati Microsoft.

 

Microsoft zbog svoje dominantne pozicije na desktop tržištu pokušava da nam prodaje m**a poda pod bubrege.

 

Ja želim budućnost,ali definitivno ne onakvu budućnost kakva je u viziji Microsofta.(osim ako se jednom zvijezde poklope u pravilnu konstelaciju pa se dgodi da se naše vizije poklope).

MS meni nije nitko i ništa da bi on meni nešto diktirao.

Ja sam Plavi zmaj.Form the future!Masa,društvo većina,''normalni'' su ništa bez onih pojedinaca koji ih čine.Moj blog:http://thebluedrag.blogspot.com/
Poruka je uređivana zadnji put sri 16.4.2014 14:52 (g12356).
15 godina
neaktivan
offline
Re: Djedica i newcomer
x18x05x kaže...
Puno vas samo ser*, win 8 je buducnost. Mene cude likovi kojima je xp bolji od win 8. Metro je Start samo u novom ruhu, to vecina nikad nece svatiti.

Ima puno ljudi kojima i na Sedmici fali klasični start ,pa stavljaju zamjene:

Ovo je preglednije od Start Screena?! :/ Ovo je preglednije od Start Screena?! :/
Yebi ga ,ukusi su različiti!

g12356 kaže...

Microsoft zbog svoje dominantne pozicije na desktop tržištu pokušava da nam prodaje m**a poda pod bubrege.

 

MS meni nije nitko i ništa da bi on meni nešto diktirao.

Uvijek postoji alternativa ...

 

Ti ,uostalom ne upotrebljavaš Windowse ,barem prema avataru? Kaj se to tebe uopće tiče?! {#}

This is a 44 Magnum, the most powerfull handgun in the world, and will blow your head clean off, so You've gotta ask yourself a question: Do I feel lucky? Well, do ya, punk?
Poruka je uređivana zadnji put sri 16.4.2014 14:59 (kizo2703).
16 godina
neaktivan
offline
Re: Djedica i newcomer
kizo2703 kaže...
zbuzanic kaže...

win8.1 + classic start i sve pet, ali iskreno da mogu stavljajo bih xp, 99% korisnika treba libreoffice, chrome, flash, mpchc i javu, to je to. Neki klijenti me zovu, kažu, joj što sad, rekoh, jel radi sve već x godina bez problema? Kaže radi... e onda jel imaš 3000Kn+ za novi OS i hardver, Kaže, pa ne baš, e tjeraj onda dalje konja koji radi i kad crkne onda ćemo razmišljat što i kako dalje.

Java? Kaj je to ,nekaj za jesti? Čemu uopće Java (puna rupetina) na Sedmici i Osmici?

Recimo za pokretanje ePorezne.

I am Guybrush Threepwood, Mighty Pirate!
15 godina
neaktivan
offline
Re: Djedica i newcomer
ROADRUNNER kaže...

Recimo za pokretanje ePorezne.

Dobro ,sve pet ,neki to rade sami ,nekima od nas to radi servis. Meni osobno (i većini) Java odavno ne treba.

 

Nadam se samo da će jednog dana Linić i društvo u MF-u napokon shvatiti da ima i sigurnijih načina komunikacije!

This is a 44 Magnum, the most powerfull handgun in the world, and will blow your head clean off, so You've gotta ask yourself a question: Do I feel lucky? Well, do ya, punk?
Poruka je uređivana zadnji put sri 16.4.2014 16:38 (kizo2703).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Djedica i newcomer
kizo2703 kaže...
g12356 kaže...

Microsoft zbog svoje dominantne pozicije na desktop tržištu pokušava da nam prodaje m**a poda pod bubrege.

 

MS meni nije nitko i ništa da bi on meni nešto diktirao.

Uvijek postoji alternativa ...

 

Ti ,uostalom ne upotrebljavaš Windowse ,barem prema avataru? Kaj se to tebe uopće tiče?! {#}

Ne znači da nikad nisam.Linux mi je postao glavni os tek nakon mjesec dana mučenja sa osmicom.Mislim da je mjesec dana više nego dovoljno vremena za testiranje.

 

Problem leži u tržišnoj tromosti,da postoje i deset puta bolji sustavi od Windowsa(samo karikiram,dali postoje ili ne je druga stvar) jednostavno bi bilo teško uzeti veći postotak Microsoftu samo zbog tržišne tromosti.

 

Osim toga,poanta mog prošlog posta je da samo zato što nam MS ili neki user account na nekom forumu govori da je nešto budućnost da to gotovo sigurno nije budućnost.Kladim se da će Microsoft za dvije tri verzije ukinuti metro kao što je ukinuo aero i da će imati neku novu izmišljotinu.

Ja sam Plavi zmaj.Form the future!Masa,društvo većina,''normalni'' su ništa bez onih pojedinaca koji ih čine.Moj blog:http://thebluedrag.blogspot.com/
Poruka je uređivana zadnji put sri 16.4.2014 15:11 (g12356).
14 godina
offline
Re: Djedica i newcomer
x18x05x kaže...
Puno vas samo ser*, win 8 je buducnost. Mene cude likovi kojima je xp bolji od win 8. Metro je Start samo u novom ruhu, to vecina nikad nece svatiti.

 

Pricate gluposti postovani, mozda vama odgovara no ocito je da velikoj vecini ne odgovara te zato su mnogi na XP/7-ici i ne micu se sa iste makar nitko nije rekao da 8-ica nema prednosti. Ipak ako mi netko servira na silu ono sto ne zelim i smatram da jos jako mnogo godina na desktop/notebook racunalu necu koristiti onda to nije nimalo dobro. Nitko ovdje nije rekao da je 8-ica kao OS losa nego da je neprakticna/nefunkcionalna a to je velika razlika te ne vidim uopce razloga da upotrebljava se vulgaran rijecnik govoreci ljudima da ovdje ser*. Mislim da svatko ima pravo izreci svoje misljenje no da i doza kulture mora postojati sto kod vas postovani je to ocito Spansko selo.

informatika je kao labirint, jednom uđeš i više nikako da izađeš
14 godina
offline
Re: Djedica i newcomer
dagoberhr kaže...
x18x05x kaže...
Puno vas samo ser*, win 8 je buducnost. Mene cude likovi kojima je xp bolji od win 8. Metro je Start samo u novom ruhu, to vecina nikad nece svatiti.

 

Pricate gluposti postovani, mozda vama odgovara no ocito je da velikoj vecini ne odgovara te zato su mnogi na XP/7-ici i ne micu se sa iste makar nitko nije rekao da 8-ica nema prednosti. Ipak ako mi netko servira na silu ono sto ne zelim i smatram da jos jako mnogo godina na desktop/notebook racunalu necu koristiti onda to nije nimalo dobro. Nitko ovdje nije rekao da je 8-ica kao OS losa nego da je neprakticna/nefunkcionalna a to je velika razlika te ne vidim uopce razloga da upotrebljava se vulgaran rijecnik govoreci ljudima da ovdje ser*. Mislim da svatko ima pravo izreci svoje misljenje no da i doza kulture mora postojati sto kod vas postovani je to ocito Spansko selo.

Ti ćeš mi govoriti o kulturi. {#}

http://www.neobux.com/?r=inoxzg,
10 godina
protjeran
offline
Re: Djedica i newcomer
E-porezna, e-zdravstvo, rba e-banking... potrebuju Javu. To sto je ti ne koristis i pretpostavljas da je vecina ne koristi nema bas nekog smisla. Dnevno imam 200 racunala "pod sobom" od toga 35% na xp-u. Tu mi se namece najvece pitanje: Koji free av za komercijalnu upotrebu koristiti? Koliko citam eule i "kvalitetu" tu mi se comodo izdvaja iz "mase" free comerc av..
15 godina
offline
Re: Djedica i newcomer
kizo2703 kaže...
zbuzanic kaže...

...99% korisnika treba libreoffice...

Java? Kaj je to ,nekaj za jesti? Čemu uopće Java (puna rupetina) na Sedmici i Osmici?

 

https://wiki.documentfoundation.org/Development/Java <- Djelovi libreofficea koji traže javu.

 

(a meni eto treba za android programiranje :P) Zamisli neki ljudi još uvijek dolaze u kontakt s tim :P

 

I to je nekaj za piti http://en.wikipedia.org/wiki/Java_coffee{#}

13 godina
neaktivan
offline
Djedica i newcomer

Java je trenutno jedan od 5 najpopularnijih programskih jezika.Jedino za Ansi c sam siguran da je popularniji od Jave jer je on najpopularniji.Ostala 4 kojima popularnost fluktuira ovisno od ankete do ankete su naravno Java,C++,C# i Objective-C(afaik).

Ja sam Plavi zmaj.Form the future!Masa,društvo većina,''normalni'' su ništa bez onih pojedinaca koji ih čine.Moj blog:http://thebluedrag.blogspot.com/
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Djedica i newcomer
Chronosus kaže...

Jedan jako dobar članak na tu temu:

http://arstechnica.com/information-technology/2014/04/memory-lane-before-everyone-loved-windows-xp-they-hated-it/

 

Lagano je povuć poveznice između XP-a i 8-ice, samo se povijest i zaboravlja. ;)

Sjećam se i ja kako sam bio još mali kad je XP izašao i kad je opća preporuka bila da se ne prelazi na njega jer je loš - 98 SE je rulala još neko vrijeme.

Nije lako povlačiti poveznice, jer se radi o dva fundamentalno različita operacijska sustava. Priznajem, površinski gledano situacija izgleda jednako. U oba slučaja imaš korisnike koji naizgled iracionalno odbijaju prihvatiti nadogradnju, no to samo tako izgleda.

 

Migracija se izbjegavala jer je ispalo da većina kućnih korisnika voli igrati igre, a one na NT-u jednostavno dugo nisu radile kako treba. Prelazak sa 9x sustava na NT je bio značajan, i označio je kraj jedne ere. Kao i prelazak sa 16 bitnih windowsa na 95-icu. Nakon toga sljedeći prelasci sa NT-a na NT nisu bili ni upola toliko značajni, dokaz tome je upravo ova dugovječnost XP-a.

 

Prodor 64 bitnih procesora u mainstream računala, Aero sučelje (iako ga osobno ne volim), kao i odluka da DX 10 bude samo za Vistu nadalje, je MS-u puno pomoglo sa prihvaćenosti Viste i sedmice. Da nisu kod osmice eksperimentirali sa sučeljem pretpostavljam da bi većina jednostavno inercijom prešla i na osmicu, ali ovako su samo dobili razlog da ne prijeđu.

 

Ljudi koji su ostali na XP-u su ljudi sa dovoljno starim konfiguracijama da nemaju apsolutno nikakve koristi od novijeg OS-a (izuzev te famozne podrške, jel). Mislim da se na ovom forumu malo previše zabrijalo na nekakve ideje da hrpa ljudi sa nekakvim pilama doma bez razloga trpa XP na njih.

Što se mene tiče, ja sam na XP-u još neko vrijeme, dok me bude služio. Nakon toga ide ekskluzivno Linux, jer imam osjećaj da će sedmica biti za mirovinu kad se ja napokon smislim nadograditi, a osmica mi je nagovještaj stvari koje mi se ni malo ne sviđaju, uostalom ionako sam na linuxu k'o doma (iako nisam ni upola linuxu guru za razliku od nekih forumaša).

 

Tu se protežu i nekakvi komentari da su XP bili noćna mora za održavanje, ali to se uvijek govori o svakom operacijskom sustavu, dotični to mogu prodavati nekome drugome, kao da svi ovdje nismo koristili XP. Tko zna koristiti računalo snaći će se i sa DOS-om, tko ne zna uvijek će imati problema.

 

Čisto da se osvrnem i na temu nostalgije, prije nego me netko prozove nostalgičarom. Da je to kod mene doista slučaj, tada bih još uvijek bio na DOS-u, jer me uz njega veže mnogo lijepih iskustava. :D

 

Zašto imam osjećaj da je ova tema već raspravljena do besvijesti na ovom forumu? I uvijek isti akteri ponavljaju ista stajališta (myself included), još samo fali oldy da stavi točku na i. xD

To understand what recursion is, you must first understand recursion.
14 godina
online
Re: Djedica i newcomer
kizo2703 kaže...
x18x05x kaže...
Puno vas samo ser*, win 8 je buducnost. Mene cude likovi kojima je xp bolji od win 8. Metro je Start samo u novom ruhu, to vecina nikad nece svatiti.

Ima puno ljudi kojima i na Sedmici fali klasični start ,pa stavljaju zamjene:

Puno je preglednije od metro starta.

Potpis!
13 godina
offline
Djedica i newcomer

A di su tu cice?

 

Malo sam razočaran tekstom. Naslov me povukao i nakon čitanja ne mogu se oteti dojmu da ili je autor izbacio neki dio teksta ili ga je sklepao na brzinu u očekivanju flame wara jer nešto ovakvo ne može proći bez makljaže. Ako je autor unaprijed očekivao makljažu (nasilje) gdje su u članku neke seksi ilustracije i kakva reklama za alkohol.

 

Di smo to došli kad smo se počeli vezati za OS i gorljivo branimo našeg odabranika/cu (kako je kome draže)? Lopata ko lopata, dok služi za ono što mi treba dobra je, ne ždere me ni godina proizvodnje ni proizvođač.

Stručnjak za odmaganje...
 
3 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice