Dostupan iOS 4.2

poruka: 39
|
čitano: 8.117
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Dostupan iOS 4.2".
16 godina
offline
Dostupan iOS 4.2

ti bokca, iPad dobiva FOLDER!

extra napredno :P

 

 

(ovo da jedan "appleovac" zapocme temu sprdajuci se na apple-ov racun, neka se i to dogodi :P)

www.stripovi.tk
 
6 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Dostupan iOS 4.2

ja mislim da je OS freda kremenka imao foldere, za razliku od ovog "najnaprednijeg OS-a na svijetu"

 
4 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Dostupan iOS 4.2

Malo su pretjerali s tim. Sviđa mi se ovo ako ga izgubiš...

 

Neznam što je t-comu, nikak da dobijem svog {#}

 

A desire i galaksy S su im bezobrazno skupi {#}

 

 

 

Intel C2D E6400 2.13GHz, Nvidija 7900GS 256 MB, HDD 250GB, 2GB DDR2 RAM-a 667 MHz
Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
Dostupan iOS 4.2

"iOS 4.2 od iPada će stvoriti posve novi uređaj, naglašavaju iz Applea"

hahahahahaha...strasno....

http://www.erepublik.com/en/referrer/GrimyHR
 
9 2 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Dostupan iOS 4.2
Ako netko update na 4.2 s iPhoneom nek javi promjene! :)
16 godina
offline
Dostupan iOS 4.2

Evo upravo napravio update iPad-a na 4.2 i za mene najvažnija novost je multitasking (konačno mogu slušati Otvoreni radio i surfati istovremeno, moglo se i prije, ali sad je bolje), i konačno ima punu podršku za hrvatski jezik, tako da se pod slovom D krije i slovo Đ. {#}

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Dostupan iOS 4.2
digao 4.2.1 na 3Gs ... voice memos je zasad jedino novo sto vidim ... nakon par minuta igranja doduše ...
A.
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Dostupan iOS 4.2

LOL. Stvarno im treba dodijeliti Nobelovu nagradu za PRENAPUHAVANJE. Toliko nije ni Nvidia Prenapuhala izlazak GTX4xx serije, a zna se kako je to napuhavanje završilo ogromnom rupom u balonu{#}

I'll be back
Moj PC  
3 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Dostupan iOS 4.2
artfull kaže...
digao 4.2.1 na 3Gs ... voice memos je zasad jedino novo sto vidim ... nakon par minuta igranja doduše ...

novi ti je airprint,airplay imaš nove sms tonove samo za iphone 4,imaš volume slider u mt baru preko lijevo.

Evo ti na wikipediji spisak kaj je novo

15 godina
offline
Dostupan iOS 4.2

Ovaj skok bih usporedio sa skokom sa 8086 na 486. Fap fap folderi. :)

Mi smo na putu da budemo na putu prema izlazu iz krize [GOOGLE TRANSLATOR]: Na putu prema dolje
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Dostupan iOS 4.2
jpelko2 kaže...
imaš nove sms tonove samo za iphone 4

Samo za iPhone 4? Pff, sto starije verzije nisu dovoljno jake da vrte nove zvukove?

[btw upravo stavljam 4.2 na 3GS]

lab.simurai.com/html5/ads/
14 godina
offline
RE: Dostupan iOS 4.2
parizer kaže...
jpelko2 kaže...
imaš nove sms tonove samo za iphone 4

Samo za iPhone 4? Pff, sto starije verzije nisu dovoljno jake da vrte nove zvukove?

[btw upravo stavljam 4.2 na 3GS]

Stare verzije nisu dovoljno cool da bi vrtile nove melodije...

 

 

 

cool cool
16 godina
neaktivan
offline
RE: Dostupan iOS 4.2
MatkoBB kaže...
parizer kaže...
jpelko2 kaže...
imaš nove sms tonove samo za iphone 4

Samo za iPhone 4? Pff, sto starije verzije nisu dovoljno jake da vrte nove zvukove?

[btw upravo stavljam 4.2 na 3GS]

Stare verzije nisu dovoljno cool da bi vrtile nove melodije...

 

 

 

Jebiga.Tako je bilo i s battery perchange kad ga je 3gs imao dok 3g nije.Budi sretan bar dobiješ update dok na androuidu ni to.Iskreno neznam tko njih koristi u moru user made ringtona kao i onih na itunesu.

16 godina
neaktivan
offline
RE: Dostupan iOS 4.2

"nove mogućnosti za iPad, poput multitaskinga, foldera, unificiranog inboxa, Game centra, AirPlaya i AirPrinta."

 

Citam ovo i sjetim se djetinjstva kad su ovakve vijesti objavljivanje ;)

:)
15 godina
offline
Dostupan iOS 4.2

Samo ću citirati artfull-a iz jedne druge teme, gdje piše o iOS-u, ako ništa drugo mi "pametni" korisnici smo imali folder-e i multitasking od početka, šteta što je naš sustav lošije implementiran i neinventivan. Jebiga, kolko sam skužio samo ono što se pojavljuje na iPhone-u može biti inventivno... Moram to zapamtiti

 

"Ovo za (r)evoluciju je još smješnije, dosta je pogledati kako su izgledali telefoni u vrijeme predstavjanja iPhonea, a kako izgledaju sad. I hw i sw. Pametnom dosta.

 

Ah, da ... sve se to da objasniti sa marketingom, sektom, i sličnim biserjem :D

 

android se polako ali sigurno pretvara u windowse mobilnih OSeva ( ukoliko ga Oracle ne zakolje ). Bolji od iOSa po ničemu, zapravo lošije implementiran sustav, lošiji i neinventivniji GUI i lošije performanse sa puno gumbića i postavki za "pametne" korisnike, iOS je OSX, a maemo koji obećava je linux koji isto obećava ... ali eto nije za svakog."

 

'Genius might be the ability to say a profound thing in a simple way' Charles Bukowski
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Dostupan iOS 4.2
dado2202 kaže...

Samo ću citirati artfull-a iz jedne druge teme, gdje piše o iOS-u, ako ništa drugo mi "pametni" korisnici smo imali folder-e i multitasking od početka, šteta što je naš sustav lošije implementiran i neinventivan. Jebiga, kolko sam skužio samo ono što se pojavljuje na iPhone-u može biti inventivno... Moram to zapamtiti

 

"Ovo za (r)evoluciju je još smješnije, dosta je pogledati kako su izgledali telefoni u vrijeme predstavjanja iPhonea, a kako izgledaju sad. I hw i sw. Pametnom dosta.

 

Ah, da ... sve se to da objasniti sa marketingom, sektom, i sličnim biserjem :D

 

android se polako ali sigurno pretvara u windowse mobilnih OSeva ( ukoliko ga Oracle ne zakolje ). Bolji od iOSa po ničemu, zapravo lošije implementiran sustav, lošiji i neinventivniji GUI i lošije performanse sa puno gumbića i postavki za "pametne" korisnike, iOS je OSX, a maemo koji obećava je linux koji isto obećava ... ali eto nije za svakog."

 

A jel postoji hotspot za iOS?

16 godina
neaktivan
offline
RE: Dostupan iOS 4.2
Aldo kaže...

 

A jel postoji hotspot za iOS?

 

yes

Tvoj win ovo nemoze http://www.youtube.com/watch?v=3V6365NQrV0 // Win 7 na osx-u http://www.youtube.com/watch?v=Co5BnTQDh2A
15 godina
offline
RE: Dostupan iOS 4.2
Aldo kaže...

A jel postoji hotspot za iOS?

Krivu osobu pitaš, neznam ti ja, ja imam Android.


Ovo gore sam htio samo pokazat kako gledaju prosječni iOS korisnici na iOS. Oni vide samo "dobre" stvari, ali za nedostatke još nisam čuo da su spomenuli, a ima ih, ima...


Ja sam svjestan nedostataka svojeg uređaja, ograničenja koja ima i nikad neću tvrditi da je najbolji, ali iPhone korisnici su zaluđeni sa svojim mobitelom (jer je Stevica rekao da je najbolji i svi mu vjeruju na riječ) i misle da mogu s njim na Mjesec (ako slučajno izađe aplikacija koja pretvara bateriju u mlazni motor {#})


Sad o tvrdnji da iPhone korisnici nisu fanatici, "the free dictionary" kaže:


 wildly excessive or irrational devotion, dedication, or enthusiasm


Ajde sad mi recite da to ne opisuje većinu naših apple "korisnika" na forumu... Iako ponekad artfull zbori pametno (to mu moram priznati), ali kad njegov fanatizam "kick in-a", onda se pretvara točno u ovu rečenicu iznad (no hard feelings)
Moram priznati artfull ti si naš Stivica na ovom forumu (nadam se da ti to nije uvrijeda)

Inače kad isto netko kaže da marketing nije učinio to što jest od iPhone-a, onda mi je isto tako zlo. Moj frend stalno govori da će kupiti iPhone. Ja ga pitam a zašto ne Android telefon. On kaže :" Zato jer je iphone puno bolji". Dok ga pitam zašto, kaže da nezna, ali je čuo da je iPhone najbolji. Ako to nije marketing, onda neznam što jest.

'Genius might be the ability to say a profound thing in a simple way' Charles Bukowski
16 godina
neaktivan
offline
RE: Dostupan iOS 4.2
dado2202 kaže...


Ajde sad mi recite da to ne opisuje većinu naših apple "korisnika" na forumu... Iako ponekad artfull zbori pametno (to mu moram priznati), ali kad njegov fanatizam "kick in-a", onda se pretvara točno u ovu rečenicu iznad (no hard feelings)
Moram priznati artfull ti si naš Stivica na ovom forumu (nadam se da ti to nije uvrijeda)

Inače kad isto netko kaže da marketing nije učinio to što jest od iPhone-a, onda mi je isto tako zlo. Moj frend stalno govori da će kupiti iPhone. Ja ga pitam a zašto ne Android telefon. On kaže :" Zato jer je iphone puno bolji". Dok ga pitam zašto, kaže da nezna, ali je čuo da je iPhone najbolji. Ako to nije marketing, onda neznam što jest.

A aj da te ja pitam fino sto ja nemogu na svom iPhone napravit?

Kad si vec tolko pronicljiv i upucen u temu.

 

Tvoj win ovo nemoze http://www.youtube.com/watch?v=3V6365NQrV0 // Win 7 na osx-u http://www.youtube.com/watch?v=Co5BnTQDh2A
15 godina
offline
RE: Dostupan iOS 4.2
bistri kaže...
dado2202 kaže...


Ajde sad mi recite da to ne opisuje većinu naših apple "korisnika" na forumu... Iako ponekad artfull zbori pametno (to mu moram priznati), ali kad njegov fanatizam "kick in-a", onda se pretvara točno u ovu rečenicu iznad (no hard feelings)
Moram priznati artfull ti si naš Stivica na ovom forumu (nadam se da ti to nije uvrijeda)

Inače kad isto netko kaže da marketing nije učinio to što jest od iPhone-a, onda mi je isto tako zlo. Moj frend stalno govori da će kupiti iPhone. Ja ga pitam a zašto ne Android telefon. On kaže :" Zato jer je iphone puno bolji". Dok ga pitam zašto, kaže da nezna, ali je čuo da je iPhone najbolji. Ako to nije marketing, onda neznam što jest.

A aj da te ja pitam fino sto ja nemogu na svom iPhone napravit?

Kad si vec tolko pronicljiv i upucen u temu.

 

Isto pitanje tebi, što ja ne mogu na svom Android telefonu ??  Nigdje nisam naveo da nešto ne možeš napraviti na svom iPhone-u. Ako jesam, please uputi me....

 

Nikad niti nisam rekao da je to loš uređaj. Ako jesam, nađi jedan post gdje sam to naveo, pa me opet uputi...

 

Sve što sam naveo, jest da je taj uređaj prosječan, definitivno ne najbolji (kao što tvrde iz Apple-a i kao što tvrde korisnici (fanatici) na ovom forumu)

 

'Genius might be the ability to say a profound thing in a simple way' Charles Bukowski
16 godina
neaktivan
offline
Dostupan iOS 4.2

"ima bolji ekran, bolje fotke i video snimanje, bolju bateriju od 95% android telefona."

evo ti argumenta za frenda.

ako je iphone prosjecan, koji mob je po tebi iznadprosjecan?

Tvoj win ovo nemoze http://www.youtube.com/watch?v=3V6365NQrV0 // Win 7 na osx-u http://www.youtube.com/watch?v=Co5BnTQDh2A
Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
offline
RE: Dostupan iOS 4.2
dado2202 kaže...

Inače kad isto netko kaže da marketing nije učinio to što jest od iPhone-a, onda mi je isto tako zlo. Moj frend stalno govori da će kupiti iPhone. Ja ga pitam a zašto ne Android telefon. On kaže :" Zato jer je iphone puno bolji". Dok ga pitam zašto, kaže da nezna, ali je čuo da je iPhone najbolji. Ako to nije marketing, onda neznam što jest.

Sve je to ok(ne baš sve al ajd :D) ali zašto htc(andriod) nema takav marketing? Nitko ih ne spriječava.možda neznaju,neće,nemogu??

Prodajem N95 8gb- http://www.njuskalo.hr/nokia/nokia-n95-8gb-oglas-1931860
Poruka je uređivana zadnji put uto 23.11.2010 14:54 (Kill Frenzy).
16 godina
neaktivan
offline
RE: Dostupan iOS 4.2
dado2202 kaže...
bistri kaže...
dado2202 kaže...


Ajde sad mi recite da to ne opisuje većinu naših apple "korisnika" na forumu... Iako ponekad artfull zbori pametno (to mu moram priznati), ali kad njegov fanatizam "kick in-a", onda se pretvara točno u ovu rečenicu iznad (no hard feelings)
Moram priznati artfull ti si naš Stivica na ovom forumu (nadam se da ti to nije uvrijeda)

Inače kad isto netko kaže da marketing nije učinio to što jest od iPhone-a, onda mi je isto tako zlo. Moj frend stalno govori da će kupiti iPhone. Ja ga pitam a zašto ne Android telefon. On kaže :" Zato jer je iphone puno bolji". Dok ga pitam zašto, kaže da nezna, ali je čuo da je iPhone najbolji. Ako to nije marketing, onda neznam što jest.

A aj da te ja pitam fino sto ja nemogu na svom iPhone napravit?

Kad si vec tolko pronicljiv i upucen u temu.

 

Isto pitanje tebi, što ja ne mogu na svom Android telefonu ??  Nigdje nisam naveo da nešto ne možeš napraviti na svom iPhone-u. Ako jesam, please uputi me....

 

Nikad niti nisam rekao da je to loš uređaj. Ako jesam, nađi jedan post gdje sam to naveo, pa me opet uputi...

 

Sve što sam naveo, jest da je taj uređaj prosječan, definitivno ne najbolji (kao što tvrde iz Apple-a i kao što tvrde korisnici (fanatici) na ovom forumu)

 

Gle, možeš ti preferirati android, maemo, windowse ili što već, HTC ili Nokiu, al tvrditi da je iPhone 4 u ovom trenutku ( kao i svaki iPhone u periodu u kojem se prodavao ) prosječan uređaj je blesavo i nitko normalan to neće uzeti zaozbiljno osim fanatičnih antiappleovaca. 

 

I po čistim hw specifikacijama ( što mi je inače često najmanje bitno ) i po isporučenom softwareu ( OS i bundled aplikacije i usluge ) i po izboru 3rd party aplikacija i po kvaliteti izrade, materijala i svega ostalog, uključujući omjer utrošeno dobiveno, da ne duljim, je među nekoliko ( 3-5 ) top modela. Po mnogim stavkama je broj 1, po ostalim je top.

 

Isto tako imaš izbor držati se app storea i appleove politike i imati najbolji "out of box" uređaj ili ga možeš legalno jailbrejkati i igrati se, što vole android useri.

 

 

 

A.
14 godina
offline
RE: Dostupan iOS 4.2

Ja imam i koristim iphone i nisam nekakav apple fanboy! mobitel je dobar i sluzi mi svrsi koliko sam ga platio bolji nisam mogao dobiti! Vecina vas se zali na zatvorenost platforme ali kome je to od vas zaista bitno? imas appstore imas jailbrake! isto tako android je po meni odlican os samo jos to nije to kako bi trebalo biti i glupo je sto SVI mobiteli nemaju na isti dan update nego se stalno ceka i ceka i ceka...kad budem kupovao novi mob pogledat cu sta se nudi i opet uzeti ono sto meni odgovara za odredenu svotu novaca! Po meni niti jedan mobitel nije najbolji  svi imaju pozitivnih i losih strana!

My Life Is A Very Serious Game...
16 godina
neaktivan
offline
RE: Dostupan iOS 4.2
Kill Frenzy kaže...
dado2202 kaže...

Inače kad isto netko kaže da marketing nije učinio to što jest od iPhone-a, onda mi je isto tako zlo. Moj frend stalno govori da će kupiti iPhone. Ja ga pitam a zašto ne Android telefon. On kaže :" Zato jer je iphone puno bolji". Dok ga pitam zašto, kaže da nezna, ali je čuo da je iPhone najbolji. Ako to nije marketing, onda neznam što jest.

Sve je to ok(ne baš sve al ajd :D) ali zašto htc(andriod) nema takav marketing? Nitko ih ne spriječava.možda neznaju,neće,nemogu??

E, da je to tako lako. Marketing je sve. Al ljudi to percipiraju kao nekakvo reklamiranje ... a marketing je politika firme ( kratkoročna i dugoročna strategija ), rukovodstvo, pakiranje, kvaliteta uređaja, podrška ... sve je danas marketing. Sve što se radi, proizvodi, način poslovanja, usluge, dućani, osoblje ...  sve utječe na image firme i proizvoda u javnosti. Nemože firma koja je naopako postavljena imati dobar marketing i izvlačiti se na PR i reklamiranje. Apple je globalno ponajbolje postavljena firma u svim segmentima, sa jasnom strategijom i najkvalitetnijim rukovodećim kadrom zato i ima rezultate. 

A.
15 godina
offline
RE: Dostupan iOS 4.2
bistri kaže...

"ima bolji ekran, bolje fotke i video snimanje, bolju bateriju od 95% android telefona."

evo ti argumenta za frenda.

ako je iphone prosjecan, koji mob je po tebi iznadprosjecan?

 

Bolji ekran - definitivno 4-ka ima najbolji ekran i MT podršku od svih smartphone uređaja.

Bolje fotke - eh, tu se baš ne slažem s tobom. Po danu moj x10 ima definitivno bolje fotke, po noći je katastrofa (ali to je zato jer nema blica, nego samo svijetlo) i iphone ima bolje fotke

Bolju bateriju - eh to neznam jer nisam mogao direktno usporediti, meni traje baterija 2 - 3 dana (umjereno korištenje), kolegi na poslu na iPhone 4 traje baterija (1 - 2 dana, kaže isto umjereno korištenje), kolko znam Motorolini telefoni(top modeli) uvijek imaju jednu od najboljih autonomija

 

Samsung Galaxy S

Samsung Epic 4G

Desire Evo 4G

 

Evo biraj, najjači trenutno dostupni hardware, sa masom multimedijalnih (osobito epic) opcija (reproducira sve i svašta)

'Genius might be the ability to say a profound thing in a simple way' Charles Bukowski
16 godina
neaktivan
offline
RE: Dostupan iOS 4.2
dado2202 kaže...
bistri kaže...

"ima bolji ekran, bolje fotke i video snimanje, bolju bateriju od 95% android telefona."

evo ti argumenta za frenda.

ako je iphone prosjecan, koji mob je po tebi iznadprosjecan?

 

Bolji ekran - definitivno 4-ka ima najbolji ekran i MT podršku od svih smartphone uređaja.

Bolje fotke - eh, tu se baš ne slažem s tobom. Po danu moj x10 ima definitivno bolje fotke, po noći je katastrofa (ali to je zato jer nema blica, nego samo svijetlo) i iphone ima bolje fotke

Bolju bateriju - eh to neznam jer nisam mogao direktno usporediti, meni traje baterija 2 - 3 dana (umjereno korištenje), kolegi na poslu na iPhone 4 traje baterija (1 - 2 dana, kaže isto umjereno korištenje), kolko znam Motorolini telefoni(top modeli) uvijek imaju jednu od najboljih autonomija

 

Samsung Galaxy S

Samsung Epic 4G

Desire Evo 4G

 

Evo biraj, najjači trenutno dostupni hardware, sa masom multimedijalnih (osobito epic) opcija (reproducira sve i svašta)

po čemu je taj hardware ( kad se već hardwarea hvataš ) napredniji od onog u četvorci ajfonu? ista klasa procesora, ekran ili podjednak ili lošiji, memorije manje al ajde možeš nagurati karticu od 32 Gb, kamera generalno lošija ili daje lošije rezultate ... uz to jeftiniji materijali i izrada i glomazniji/teži ... čak i baterija je po svemu sudeći lošija. Sve su to top modeli ali u ničemu ne pobjeđuju iPhone ... niti kao skup specifikacija niti kao paket ( u čemu je apple najjači ).

 

 

A.
15 godina
offline
RE: Dostupan iOS 4.2
artfull kaže...

E, da je to tako lako. Marketing je sve. Al ljudi to percipiraju kao nekakvo reklamiranje ... a marketing je politika firme ( kratkoročna i dugoročna strategija ), rukovodstvo, pakiranje, kvaliteta uređaja, podrška ... sve je danas marketing. Sve što se radi, proizvodi, način poslovanja, usluge, dućani, osoblje ...  sve utječe na image firme i proizvoda u javnosti. Nemože firma koja je naopako postavljena imati dobar marketing i izvlačiti se na PR i reklamiranje. Apple je globalno ponajbolje postavljena firma u svim segmentima, sa jasnom strategijom i najkvalitetnijim rukovodećim kadrom zato i ima rezultate. 

You'r over selling it.

 

I kako da te netko onda shvati ozbiljno kad takve stvari pišeš, to je valjda da nas sve ostale raspi*zdiš pa da opet počne flameovanje.

 

Apple je steve jobs(dok njega nije bilo skoro su propali), on je čovjek koji zna povući dobar potez (npr iPod), dobro ga prezentirati (dizanjem pompe mjesecima prije i najavljivanjem nećeg neviđenog), onda na njegove prezentacije dolazi par tisuća "apple luđaka" koji svaku njegovu riječ upijaju kao biljke sunce (i olakšavaju novčanike). Nakon toga se ti luđaci kupe njegov novi proizvod, u novinama vrišti naslov "iPhone milijun primjeraka prvi dan", to vidi obična osoba (koja nikad nije kupila niti jedan apple proizvod) i misli da je to nešto "posebno", da je to najbolji uređaj na svijetu jer je prodan u toliko primjeraka (problem je da su ga kupili oni koji bi ga kupili i da ne valja ništa), onda ga kupi i prodaja raste, a iPhone je kao najbolji.

 

'Genius might be the ability to say a profound thing in a simple way' Charles Bukowski
16 godina
neaktivan
offline
RE: Dostupan iOS 4.2
dado2202 kaže...
artfull kaže...

E, da je to tako lako. Marketing je sve. Al ljudi to percipiraju kao nekakvo reklamiranje ... a marketing je politika firme ( kratkoročna i dugoročna strategija ), rukovodstvo, pakiranje, kvaliteta uređaja, podrška ... sve je danas marketing. Sve što se radi, proizvodi, način poslovanja, usluge, dućani, osoblje ...  sve utječe na image firme i proizvoda u javnosti. Nemože firma koja je naopako postavljena imati dobar marketing i izvlačiti se na PR i reklamiranje. Apple je globalno ponajbolje postavljena firma u svim segmentima, sa jasnom strategijom i najkvalitetnijim rukovodećim kadrom zato i ima rezultate. 

You'r over selling it.

 

I kako da te netko onda shvati ozbiljno kad takve stvari pišeš, to je valjda da nas sve ostale raspi*zdiš pa da opet počne flameovanje.

 

Apple je steve jobs(dok njega nije bilo skoro su propali), on je čovjek koji zna povući dobar potez (npr iPod), dobro ga prezentirati (dizanjem pompe mjesecima prije i najavljivanjem nećeg neviđenog), onda na njegove prezentacije dolazi par tisuća "apple luđaka" koji svaku njegovu riječ upijaju kao biljke sunce (i olakšavaju novčanike). Nakon toga se ti luđaci kupe njegov novi proizvod, u novinama vrišti naslov "iPhone milijun primjeraka prvi dan", to vidi obična osoba (koja nikad nije kupila niti jedan apple proizvod) i misli da je to nešto "posebno", da je to najbolji uređaj na svijetu jer je prodan u toliko primjeraka (problem je da su ga kupili oni koji bi ga kupili i da ne valja ništa), onda ga kupi i prodaja raste, a iPhone je kao najbolji.

 

da Steve je bitan, zato je iz godine u godinu u izboru za osobu godine, proglašen CEO of the decade, ima za sobom projekte poput pixara usporedo sa appleom ... ali njegova najveća i najpoznatija kvaliteta je u okupljanju i motiviranju najboljih ljudi oko sebe.

 

Kako da to bude prenapuhavanje kad je već godinama i desetljećima apple taj pionir kojeg prate i kopiraju, uvijek korak ispred. Sudjeluju u postavljanju skoro svakog trenda u industriji. A mediji upravo zato prate svaki korak, jer ako apple izbaci tablet, onda je to novi trend, nitko više ne priča o netbooku, dapače netbook je mrtav. Kad apple najavi i pokaže kako će izgledati nova generacija smartphonea svi kopiraju, android je pljunuti iOS, od koncepta app storea do kopiranja ikona i rasporeda istih ( i dalje po meni u mnogočemu blijeda kopija ) Isto je primjenjivo i na desktop OS i platformu.

 

Ne ulazim ovdje u omalovažavanje zasluga za razvoj mobilnih platforma drugih, al ovo su činjenice. Svaki novi model nije "droid killer" ili galaxy killer, nego iPhone killer, iPod killer, iPad killer ... a dok se god appleovi proizvodi percipiraju kao nešto što treba skinuti sa trona to se nikada neće niti dogoditi. Nemožeš raditi iPhone killer, jer dok ga napraviš apple je već na next big thing. Ja im se zaista divim, Jobsu pogotovo, što se njuha za biznis i vizije tehnologije tiče, tj što običnom korisniku ( to smo svi mi ) tehnologija znači i donosi. Po sposobnosti da uskladi i poveže sve te sfere. Diktira termine direktorima, zvijezdama i kompanijama koje su u određenim vremenima bile mnogostruko veće od applea. Bude ujedno i CEO star i odgovara na mail običnim ljudima ( ili čak zove na telefon ) ... Voditi po mnogim pokazateljima trenutno najveću tehnološku kompaniju na način kao da se radi o kompaniji od desetak ili sto zaposlenih, i to nevjerojatno uspješno, sa tako jasnom i određenom strategijom i lepezom proizvoda, sa vrlo malo ili ništa zastranjivanja, bacanja novaca u gutanje manjih kompanija ... jbg, ako nisu najbolji, među najboljima su. Digni ti pompu oko nečeg i prodaj ... to zvuči tako jednostavno kad ti to kažeš. Šteta pa izgleda da nitko to nezna.

A.
15 godina
offline
RE: Dostupan iOS 4.2

Jesi svjestan da si u skoro svakoj Apple temi napisao ovakav post, oko 75% riječi je isto...

Anarchists of the world, unite!
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice