Dostupan OS X Mavericks

poruka: 19
|
čitano: 5.135
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Dostupan OS X Mavericks".
15 godina
offline
Dostupan OS X Mavericks

OS koji se reklamira kao najnapredniji OS današnjice dobija, tabove u file manageru i napredne notifikacije, nesto sto je Ubuntu imao 2008 godine...Ali dok ima ovaca biće i novaca :D

Moj PC  
15 21 hvala 0
16 godina
offline
Dostupan OS X Mavericks

Pa bilo je i vrijeme da ubace tabbed browsing u Finder :D Valjda su skužili da 98% OS X korisnika ima TotalFinder "addon" na Finder s kojim se dobije i to.

 

A što se tiče usporedbe s Ubuntuom, i nije ti baš neka usporedba. Ako spominješ kvalitetu OS-a, valjda ćeš prije gledati sigurnost, podršku aplikacija (jel mogu pokrenut nativno Photoshop na Ubuntu?) itd. Uostalom, jel ima Windows Explorer (koji btw koristi 90.68% ljudi) tabove?

 
5 2 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Dostupan OS X Mavericks

Nisam baš upoznat sa Ubuntu previše, pa me zanima jel tabovi u ubuntu dolaze nativno ili se treba posebno instalirati neki dodatak?

 

Edit. Našao sam.

I am Guybrush Threepwood, Mighty Pirate!
Poruka je uređivana zadnji put sri 23.10.2013 8:40 (ROADRUNNER).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Dostupan OS X Mavericks
ROADRUNNER kaže...

Nisam baš upoznat sa Ubuntu previše, pa me zanima jel tabovi u ubuntu dolaze nativno ili se treba posebno instalirati neki dodatak?

 

Edit. Našao sam.

U linuxu tabovi u file manageru dolaze od kad postoje.

 

Ali to nije topic :)

12 godina
neaktivan
offline
Dostupan OS X Mavericks
Ne mogu vjerovati da je novi OS besplatan. Ne bih sada rekao svaka cast apple, ali u svakom slucaju hvala!
 
3 1 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Dostupan OS X Mavericks

Najvise me obradovala vijest sto su iLife i iWork paketi sada besplatni! Nakon sto sam kupio pola toga, naravno {#}

...Scooter Tuning is not A Crime!!...
 
1 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Dostupan OS X Mavericks

Besplatni valjda za nove uredjaje samo. Za nas na 'starim' uredjajima - bas i nisu.

 

iLife sam upravo upgrejdao. Besplatno.

iWork sam imao na svom accountu. Pokusao sada skinuti preko svog acca na jedan drugi mac i ne mogu. Zasto? Pa kupio sam ih? No nema ih pod purchases. Mogu ih samo kupiti. Ponovno. A to ne zelim napraviti jer sam ih vec kupio. Poslao sam appleu mail da rijesi ovu malu misteriju. U medjuvremenu sam se igrao pirata. Downloadao preko tpb-a iWork pakete, instalirao i automatski mi iste upgrejdalo preko app storea. Besplatno. I opet su pod mojim accountom. Jos jedna misterija.

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Dostupan OS X Mavericks
miki-os kaže...
Ne mogu vjerovati da je novi OS besplatan. Ne bih sada rekao svaka cast apple, ali u svakom slucaju hvala!

Pa dao si im 15 000 kn za Mac šta bi oni više :D

15 godina
protjeran
offline
Re: Dostupan OS X Mavericks
PlayMaker10 kaže...
miki-os kaže...
Ne mogu vjerovati da je novi OS besplatan. Ne bih sada rekao svaka cast apple, ali u svakom slucaju hvala!

Pa dao si im 15 000 kn za Mac šta bi oni više :D

mac mini kosta 600$/3200kn, book pro 1300$/6900, a imac isto 1300$

 

Apple nije kriv za hrvatski porez i marze.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Dostupan OS X Mavericks
PlayMaker10 kaže...
miki-os kaže...
Ne mogu vjerovati da je novi OS besplatan. Ne bih sada rekao svaka cast apple, ali u svakom slucaju hvala!

Pa dao si im 15 000 kn za Mac šta bi oni više :D

dao sam po tvome 15000 za laptop, nisam dao za OS buduci. Naime, kad kupis pc za 10000 kn ili imas ili nemas windowse. ako nemas, ides kupit ako zelis original

12 godina
neaktivan
offline
Dostupan OS X Mavericks
Instalirao sam svjeze Macericks, u macu imam 4gb rama te sa svjezim Mavericksom mi je trenutno zauzeto 3,8 gb. Zna li netko u cemu je rijec? Znaci, nisam programe nikakve pokrenuo.
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Dostupan OS X Mavericks

Oprostite što dižem staru temu, da ne otvaram novu...

U principu imam jednu yamolbu, dobio sam jedan stari MacBook Pro iy 2007 17 incha, na njemu imam Liona, ali želio bih ipak nešto novije gore staviti. Čitao sam da ide Mavericks ali ne mogu ga nigdje naći za skinuti!

Dali netko možda zna gdje bih ga mogo skinuti, ili netko ima instalacijski usb pa da mi ga samo posudi da si ga instaliram?

Hvala

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Dostupan OS X Mavericks

Službeno ne. Zadnji podržani OS je OSX Lion. Rasprava o temi.

MLPostFactor omogućuje instalaciju novijih verzija ali čitam da su iskustva s performansama očajna.

 

Možeš instalirati 32bitni Windows 7 preko bootcampa ako te to veseli.

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Dostupan OS X Mavericks

Baš me i ne veseli... Volio bih probati... Ako ne iđe, onda kako vratim na Lion-a

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Dostupan OS X Mavericks

Što se dogodi kada odeš na App Store? Da li ti nudi kakve nadogradnje?

 

Prema ovom videu, čovjek je digao El Capitan na MBP 2007 15":

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Dostupan OS X Mavericks

Ne nudi mi nikakve nadogradnje...

Jedino sam updejtao Liona preko software updatera!

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Dostupan OS X Mavericks

MLPostFactor je sad MacPostFactor, evo guide:

 

Disclaimer: Nikad nisam koristio taj program.

Ako imaš rezervni disk kloniraj (ili napravi image) sistemski disk sa Disk Utility pa ako što ode kvragu samo restoraš.

 

Edit:

Link za El Capitan sa App Store-a, probaj skinuti image.

Poruka je uređivana zadnji put pon 2.4.2018 12:14 (Alkaline).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Dostupan OS X Mavericks
Dobar program, ja sam ga par puta koristio. Samo što je jedno duže vrijeme imao bug, nisi ga mogao pokrenuti kad si offline, a kad budeš online traži da klikaš na reklame da krene, s tim da te reklame freezaju aplikaciju. Debilno, ali tako je bilo. Poslije je taj bug otklonjen, samo dosta dugo im je trebalo.
Poruka je uređivana zadnji put pon 2.4.2018 16:04 (Chico12).
Moj PC  
0 0 hvala 1
11 godina
offline
Dostupan OS X Mavericks

Ne znam kojim sam čudom uspio instalirati El Capitan... Čudno mi je jer sam prije Liona htjeo njega staviti, imao sam ga od prije na sticku, ali non stop mi je izbacivao neki error.
Kasnije sam uspio skinuti i Mavericksa i napraviti bootabilni stick, međutim i on javlja error!?!?!? Ništa mi nije jasno.
El Capitan radi dosta usporeno, nije ni čudno...

Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice