Dropbox uzvraća kapacitetom

poruka: 42
|
čitano: 6.703
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Dropbox uzvraća kapacitetom".
15 godina
offline
Dropbox uzvraća kapacitetom

Uvijek zaboravljate MediaFire....

Ne stavljajte ruku u ventilator dok ventilator radi. Upozorenje na klimatizacijskom uređaju
Moj PC  
4 0 hvala 0
14 godina
offline
Dropbox uzvraća kapacitetom

Dropbox je davno uzvratio kvalitetom. Ovo mu je samo još jedan plus.

www.damagehigh.com // Don't fix what ain't broken!
 
13 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Dropbox uzvraća kapacitetom
Dropbox je najjači jer je potpuno neovisan o platformi, nadam se da će opstati
Poruka je uređivana zadnji put sri 11.7.2012 20:28 (rex251).
14 godina
neaktivan
offline
Dropbox uzvraća kapacitetom

JumboFiles.com nudi 500 gigabajta besplatno

Poruka je uređivana zadnji put sri 11.7.2012 20:47 (alexspalato).
 
0 1 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Dropbox uzvraća kapacitetom
lovac82 kaže...

Uvijek zaboravljate MediaFire....

Naravno. Besplatni servis ne čuva podatke trajno tako da nije u konkurenciji. Doduše dobar je za dijeljenje. ;)

JDM4LFE
14 godina
offline
Re: Dropbox uzvraća kapacitetom
alexspalato kaže...

JumboFiles.com nudi 500 gigabajta besplatno

I? JumboFiles nije uopće ista kategorija proizvoda kao Dropbox i ekipa...

www.damagehigh.com // Don't fix what ain't broken!
14 godina
neaktivan
offline
Re: Dropbox uzvraća kapacitetom
DamageHigh kaže...
alexspalato kaže...

JumboFiles.com nudi 500 gigabajta besplatno

I? JumboFiles nije uopće ista kategorija proizvoda kao Dropbox i ekipa...

kako nije?

13 godina
offline
Dropbox uzvraća kapacitetom

Isprobao sam ih nekoliko ali se uvijek vratim Dropbox-u, kvaliteta usluge ili navika ne bih znao reći.

Stručnjak za odmaganje...
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Dropbox uzvraća kapacitetom
alexspalato kaže...
DamageHigh kaže...
alexspalato kaže...

JumboFiles.com nudi 500 gigabajta besplatno

I? JumboFiles nije uopće ista kategorija proizvoda kao Dropbox i ekipa...

kako nije?

JumboFiles je najobičniji file hosting servis. Dropbox je cloud riješenje koje nudi automatsku sinkronizaciju putem klijentske aplikacije dostupne na svim relevantnim platformama.

www.damagehigh.com // Don't fix what ain't broken!
16 godina
offline
Re: Dropbox uzvraća kapacitetom
lovac82 kaže...

Uvijek zaboravljate MediaFire....

Sve je to super da no neki zaboravljaju ili ne znaju,{#} da Mediafire a niti Dropbox i brdo ostalih nisu stranice za recimo ozbiljnu pohranu bitnih podataka dok recimo box.com je upravo to.Sad če neko reč ma fučkaš box.com, samo 5gb slobodnog prostora i limit od samo 25mb za veličinu upload datoteke u Free računu. No treba se zapitat zakaj je to baš tak jel, na Mediafire uplodaš datoteku od 200mb na Free računu ali kaj se s njom dogodi nakon kaj ju niko ne skine 6 mjeseci zna se. Tako je na gotovo svim običnim stranicama, za djeljenje datoteka(na dost mjesta brišu i nakon samo mjesec dana datoteku u Free računu) osim ako nemaš Pro račun. No niti onda nije sigurno zapravo, jer to niti nisu stranice za ozbiljan backup podataka i to je to.{#}

 

Dosta veliki broj ljudi se debelo zeznul itekak, pa su nekaj bitno uplodali na na takve obične stranice za djeljenje datoteka.Nisu provjerili sitna slova uvjeti korištenja i o čem se tu radi, fino su datoteku uplodali na svojem Free računu pa nek stoji ali nje više nema ako je niko nije skinul jedno određeno vrjeme i onda je zlo i naopako.{#}

 

 

http://www.vhnd.com/a-different-kind-of-truth/
15 godina
offline
Re: Dropbox uzvraća kapacitetom
rambox kaže...

Sve je to super da no neki zaboravljaju ili ne znaju,{#} da Mediafire a niti Dropbox i brdo ostalih nisu stranice za recimo ozbiljnu pohranu bitnih podataka dok recimo box.com je upravo to.Sad če neko reč ma fučkaš box.com, samo 5gb slobodnog prostora i limit od samo 25mb za veličinu upload datoteke u Free računu. No treba se zapitat zakaj je to baš tak jel, na Mediafire uplodaš datoteku od 200mb na Free računu ali kaj se s njom dogodi nakon kaj ju niko ne skine 6 mjeseci zna se. Tako je na gotovo svim običnim stranicama, za djeljenje datoteka(na dost mjesta brišu i nakon samo mjesec dana datoteku u Free računu) osim ako nemaš Pro račun. No niti onda nije sigurno zapravo, jer to niti nisu stranice za ozbiljan backup podataka i to je to.{#}

 

Dosta veliki broj ljudi se debelo zeznul itekak, pa su nekaj bitno uplodali na na takve obične stranice za djeljenje datoteka.Nisu provjerili sitna slova uvjeti korištenja i o čem se tu radi, fino su datoteku uplodali na svojem Free računu pa nek stoji ali nje više nema ako je niko nije skinul jedno određeno vrjeme i onda je zlo i naopako.{#}

 

 

Znači prema tebi, na dropboxu se podaci brišu ak sam free user?

hobi:moj-android.net
14 godina
neaktivan
offline
Dropbox uzvraća kapacitetom

Uskoro vijest, Google kupuje DropBox ...

Z-Admin Small Business CMS for ASP.NET - http://www.z-admin.com
Moj PC  
3 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Dropbox uzvraća kapacitetom
zoran123456 kaže...

Uskoro vijest, Google kupuje DropBox ...

 

Nema šanse, znaju da su jaki. Čak ih je i pokojni Steve Jobs htio kupiti ali se dečki ne daju {#}

16 godina
offline
Re: Dropbox uzvraća kapacitetom
rambox kaže...
lovac82 kaže...

Uvijek zaboravljate MediaFire....

Sve je to super da no neki zaboravljaju ili ne znaju,{#} da Mediafire a niti Dropbox i brdo ostalih nisu stranice za recimo ozbiljnu pohranu bitnih podataka dok recimo box.com je upravo to.Sad če neko reč ma fučkaš box.com, samo 5gb slobodnog prostora i limit od samo 25mb za veličinu upload datoteke u Free računu. No treba se zapitat zakaj je to baš tak jel, na Mediafire uplodaš datoteku od 200mb na Free računu ali kaj se s njom dogodi nakon kaj ju niko ne skine 6 mjeseci zna se. Tako je na gotovo svim običnim stranicama, za djeljenje datoteka(na dost mjesta brišu i nakon samo mjesec dana datoteku u Free računu) osim ako nemaš Pro račun. No niti onda nije sigurno zapravo, jer to niti nisu stranice za ozbiljan backup podataka i to je to.{#}

 

Dosta veliki broj ljudi se debelo zeznul itekak, pa su nekaj bitno uplodali na na takve obične stranice za djeljenje datoteka.Nisu provjerili sitna slova uvjeti korištenja i o čem se tu radi, fino su datoteku uplodali na svojem Free računu pa nek stoji ali nje više nema ako je niko nije skinul jedno određeno vrjeme i onda je zlo i naopako.{#}

 

 

Zašto Dropbox free nije dobar za poslovne svrhe? Ja ga koristim već dugo kao primarni backup za fax i projekte, radi fenomenalno (za razliku od npr. Skydrivea, kojeg sam probao i znalo se nekoliko puta dogoditi da sam morao resetirati laptop jer se smrznuo).

14 godina
neaktivan
offline
Re: Dropbox uzvraća kapacitetom
Slavo kaže...
zoran123456 kaže...

Uskoro vijest, Google kupuje DropBox ...

 

Nema šanse, znaju da su jaki. Čak ih je i pokojni Steve Jobs htio kupiti ali se dečki ne daju  {#}

 

I Skype je znao da je prilicno jak i apsolutni autoritet, ali M$ je jednostavno imao predobre argumente  {#}

Z-Admin Small Business CMS for ASP.NET - http://www.z-admin.com
16 godina
online
Re: Dropbox uzvraća kapacitetom
rambox kaže...
No niti onda nije sigurno zapravo, jer to niti nisu stranice za ozbiljan backup podataka i to je to.{#}

 

Box, Dropbox, Mozy, SugarSync, SafeSync - sve su to manje - više isti alati. Imaju različite nivoe usluga, neki imaju versioning koji bi se mogao podvući pod backup, pitanje je osobnog odabira i načina rada (single user, multi user), mogućnosti lokalne aplikacije itd.

Konkretno, mnogi ne navode lokacije datacentara, vrste enkripcije itd, ali nijedan od njih se ne da navesti kao ozbiljan backup. To su više replikacijski nego backup servisi.

16 godina
moderator
offline
Re: Dropbox uzvraća kapacitetom
Slavo kaže...
zoran123456 kaže...

Uskoro vijest, Google kupuje DropBox ...

 

Nema šanse, znaju da su jaki. Čak ih je i pokojni Steve Jobs htio kupiti ali se dečki ne daju {#}

Koliko god u ovom trenutku bili dobri, nisu dovoljno jaki/veliki. Na MS platformama bi ih mogao pojesti SkyDrive, a na drugima Google Drive/Docs. Recimo baš je Google Drive fora jer ti omogućava spremanje datoteka, ali istovremeno je integriran s Docsom pa recimo na smartfonu možeš pregledavati svoje dokumente i uređivati ih. Kad se to ispolira, kad se dodaju još neke funkcije...

 

Još neko vrijeme će DropBox odolijevati napadima konkurencija, ali bojim se da su premali da to mogu izdržati - ili će se prodati nekome ili će biti marginalizirani. Vidjeli smo to već sto puta.

15 godina
offline
Re: Dropbox uzvraća kapacitetom
rambox kaže...
na Mediafire uplodaš datoteku od 200mb na Free računu ali kaj se s njom dogodi nakon kaj ju niko ne skine 6 mjeseci zna se. Tako je na gotovo svim običnim stranicama, za djeljenje datoteka(na dost mjesta brišu i nakon samo mjesec dana datoteku u Free računu) osim ako nemaš Pro račun.

 

Nope! to nije istina, MediaFire se transformirao u cloud servis, nudi unlimited storage, kako za free usere tako i za Pro usere..... i ne, datoteke se ne brisu nego ostaju vjecno (osim ako bas skuze da se radi o piratskom sadrzaju). I naravno, nema limita u download brzini za free usere

Ne stavljajte ruku u ventilator dok ventilator radi. Upozorenje na klimatizacijskom uređaju
Poruka je uređivana zadnji put sri 11.7.2012 22:41 (lovac82).
13 godina
offline
Re: Dropbox uzvraća kapacitetom
mbaksa kaže...

Koliko god u ovom trenutku bili dobri, nisu dovoljno jaki/veliki. Na MS platformama bi ih mogao pojesti SkyDrive, a na drugima Google Drive/Docs. Recimo baš je Google Drive fora jer ti omogućava spremanje datoteka, ali istovremeno je integriran s Docsom pa recimo na smartfonu možeš pregledavati svoje dokumente i uređivati ih. Kad se to ispolira, kad se dodaju još neke funkcije...

 

Još neko vrijeme će DropBox odolijevati napadima konkurencija, ali bojim se da su premali da to mogu izdržati - ili će se prodati nekome ili će biti marginalizirani. Vidjeli smo to već sto puta.

A gle ja spadam u skupinu onih koji imaju potrebu razmjenjivati datoteke na način da uvijek imaš zadnju verziju od drugog koju možeš koristiti za svoj rad. Kako smo razbacani i ne sjedimo svi na jednom mjestu, Dropbox nam je sasvim dovoljani idealan. Napraviš folder i zasherash ga s ostatkom ekipe i samo uploadaš/downloadaš što ti treba.

 

Vjerojatno će veliki igrači pritiskati opako ali ima onih kojima je ova usluga dostatna. Isto kao i ti na Googleovom čedu mogu na iphoneu pregledavati i uređivati datoteke koje imam na Dropboxu. S druge strane korisnicima Sky Drivea se bez njihova znanja može pristupiti svim direktorijima s udaljenog računala dovoljno je da omoguće uslugu.

Stručnjak za odmaganje...
16 godina
offline
Dropbox uzvraća kapacitetom

Da naravno, SkyDrive ima opciju "Omoguci cijelom svijetu da pristupa mom disku". Samo oznacis CheckBox i to je to.

Daj uozbilji se i ne izmisljaj.

 
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Dropbox uzvraća kapacitetom
lovac82 kaže...
rambox kaže...
na Mediafire uplodaš datoteku od 200mb na Free računu ali kaj se s njom dogodi nakon kaj ju niko ne skine 6 mjeseci zna se. Tako je na gotovo svim običnim stranicama, za djeljenje datoteka(na dost mjesta brišu i nakon samo mjesec dana datoteku u Free računu) osim ako nemaš Pro račun.

 

Nope! to nije istina, MediaFire se transformirao u cloud servis, nudi unlimited storage, kako za free usere tako i za Pro usere..... i ne, datoteke se ne brisu nego ostaju vjecno (osim ako bas skuze da se radi o piratskom sadrzaju). I naravno, nema limita u download brzini za free usere

Je kako ne malo sutra taman posla,{#} neograničen prostor za Free korisnike i datoteke se nikad ne brišu to oni lako napišu ali im ne moš vjerovat.Daj ti meni objasni onda zakaj box.com radi na taj način, sa tak limitiranim uvjetima a Mediafire se razbacuje s prostorom i uvjetima(samo na papiru) ko da imaju neograničen diskovni prostor na Marsu?{#}{#}

http://www.vhnd.com/a-different-kind-of-truth/
13 godina
offline
Re: Dropbox uzvraća kapacitetom
rambox kaže...

Sve je to super da no neki zaboravljaju ili ne znaju,{#} da Mediafire a niti Dropbox i brdo ostalih nisu stranice za recimo ozbiljnu pohranu bitnih podataka dok recimo box.com je upravo to.Sad če neko reč ma fučkaš box.com, samo 5gb slobodnog prostora i limit od samo 25mb za veličinu upload datoteke u Free računu. No treba se zapitat zakaj je to baš tak jel, na Mediafire uplodaš datoteku od 200mb na Free računu ali kaj se s njom dogodi nakon kaj ju niko ne skine 6 mjeseci zna se. Tako je na gotovo svim običnim stranicama, za djeljenje datoteka(na dost mjesta brišu i nakon samo mjesec dana datoteku u Free računu) osim ako nemaš Pro račun. No niti onda nije sigurno zapravo, jer to niti nisu stranice za ozbiljan backup podataka i to je to.{#}

 

Dosta veliki broj ljudi se debelo zeznul itekak, pa su nekaj bitno uplodali na na takve obične stranice za djeljenje datoteka.Nisu provjerili sitna slova uvjeti korištenja i o čem se tu radi, fino su datoteku uplodali na svojem Free računu pa nek stoji ali nje više nema ako je niko nije skinul jedno određeno vrjeme i onda je zlo i naopako.{#}

 

 

Hvala za info (box.com), registriro sam se, dobar je. Registriran sam na Dropbox, Ubuntu One i SkyDrive osim njega. Treba imati više takvih online prostora za datoteke.

11 godina
neaktivan
offline
Re: Dropbox uzvraća kapacitetom
rambox kaže...
a niti Dropbox i brdo ostalih nisu stranice za recimo ozbiljnu pohranu bitnih podataka dok recimo box.com je upravo to.

Ako koristiš box, ne znači da je 50 milijuna korisnika u krivu jer su izabrali dropbox, koji je u krajnjem slučaju ispolirani dijamant.  Ova dva mostruma će tek nešto postati. Za sada samo imaju svoja velika imena, G i MS.    I opet kada sve okrenemo, drugo mjesto pripada SugarSyncu.  Isto ispolirani dijamant što se tiče praktičnosti i funcionalnosti.  I cijene,ako nekog zanima kupnja.

Sve drugo su prognoze iz šatora baba gatara.  Ne znači da će se trend proždiranja nastaviti u nedogled,ako je trenutni hit nekom FB-u za 3 milijarde $ kupit tvornicu šibica u Zenici.  Dropbox dobro živi od Pro korisnika i to im dobro naplaćuje. Lukava odluka za početak...udvostručenje prostora, stoga neće još smanjivati cijenu. To će u nekoj od sljedećih etapa.

11 godina
offline
Dropbox uzvraća kapacitetom

Meni je dropbox br. 1, za ono što meni treba je tamam (dokumenti,pokoja slika....).  Imam ga na PC,na smartphonu , s drugog računara mu mogu pristupit preko weba. Uskoro bi mi mogla zatrebati opcija da sa dva različita dropebox acc. pristupam jednom folderu, znači da dva različita korisnika imaju jedan zajednički folder. Ne znam da li već postoji ta opcija u free, nisam ni gledao ali kako vidim ima nešto...

ex Quilombo23 : twitter : @saltcitysinner
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Dropbox uzvraća kapacitetom
Sheldon Cooper Ph.D kaže...

Uskoro bi mi mogla zatrebati opcija da sa dva različita dropebox acc. pristupam jednom folderu, znači da dva različita korisnika imaju jedan zajednički folder. Ne znam da li već postoji ta opcija u free, nisam ni gledao ali kako vidim ima nešto...

Postoji i radi savršeno.

www.damagehigh.com // Don't fix what ain't broken!
12 godina
offline
Dropbox uzvraća kapacitetom

ne kuzim bas kolko je ta "tehnologija" potrebna,.. moze mi neko objasnit? :), moje vidjenje te "tehnologije" je da uopce nije korisna,  ak trebas nekom poslat dokument, slike, posaljes mu na mail. Ak si trebas bekapirat vazne podatke , kopiras na mob, na lap i na komp imas na minimum 3 mjesta,,.. molim daljnja objasnjenja :), hvala

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Dropbox uzvraća kapacitetom
Cryogenic kaže...

ne kuzim bas kolko je ta "tehnologija" potrebna,.. moze mi neko objasnit? :), moje vidjenje te "tehnologije" je da uopce nije korisna,  ak trebas nekom poslat dokument, slike, posaljes mu na mail.

 

 

A što kad trebaš na dnevnoj bazi slati video materijal od par GB?

Ako tebi nije potrebna, ne znači da nikome nije.

 

Dropbox je izvrsno rješenje (iako ne jedino) za poslovne svrhe - za razliku od raznoraznih servisa tipa Mediafire i slično, gdje sve pršti od bannera (pa djeluje neozbiljno; posebno kod nekih servisa gdje 5 minuta moraš blejati u ekran da pronađeš link jer su ga zakopali negdje pri dnu uz font 0.3), ili ima ograničenje na veličinu datoteka, ili određeni period čekanja nakon skidanja jednog fajla kao free user, itd.

http://vimeo.com/user2259197/videos
15 godina
offline
Re: Dropbox uzvraća kapacitetom
rambox kaže...
lovac82 kaže...

Nope! to nije istina, MediaFire se transformirao u cloud servis, nudi unlimited storage, kako za free usere tako i za Pro usere..... i ne, datoteke se ne brisu nego ostaju vjecno (osim ako bas skuze da se radi o piratskom sadrzaju). I naravno, nema limita u download brzini za free usere

Je kako ne malo sutra taman posla,{#} neograničen prostor za Free korisnike i datoteke se nikad ne brišu to oni lako napišu ali im ne moš vjerovat.Daj ti meni objasni onda zakaj box.com radi na taj način, sa tak limitiranim uvjetima a Mediafire se razbacuje s prostorom i uvjetima(samo na papiru) ko da imaju neograničen diskovni prostor na Marsu?{#}{#}

Zasto im nebi vjerovao? korstim MediaFire vec ohoho i nis mi nisu brisali, s tim da ove "piratske" sadrzaje sto imam na njemu nisam share-ao s nikim. Ocito koristis samo torrente (uTorrent i ekipu), no ja cesto znam skidati i sa file hostig servisa, cloud servisa itd.... ako se mnogobrojni pirati ne zale koji zaraduju na drugim file hosting servisima + oglasi (kada je rijec o MediaFire-u onda iskljucivo oglasi) = mozes biti siguran. I da, zasada je unlimited za sve, bez ikakvih ogranicenja sto se tice downloada, brzine skidanja i sl....

fler kaže...
A što kad trebaš na dnevnoj bazi slati video materijal od par GB?

Ako tebi nije potrebna, ne znači da nikome nije.

 

Dropbox je izvrsno rješenje (iako ne jedino) za poslovne svrhe - za razliku od raznoraznih servisa tipa Mediafire i slično, gdje sve pršti od bannera (pa djeluje neozbiljno; posebno kod nekih servisa gdje 5 minuta moraš blejati u ekran da pronađeš link jer su ga zakopali negdje pri dnu uz font 0.3), ili ima ograničenje na veličinu datoteka, ili određeni period čekanja nakon skidanja jednog fajla kao free user, itd.

Sve navedeno netocno.... ne znam kako samo mozes usporedivati to s MediaFire, postavlja se pitanje.... jesi li ikada uopce koristio MediaFire? prije kada je bio obicni file hosting servis i sada kada se transformirao u cloud servis? Izgleda da bas i ne... vrlo vrloooo dugo koristim MediaFire, imam podatke koje sam uploadao pitaj isusa kada, nisu mi nista obrisali... da, prije je bilo ko neko ogranicenje za download i reklama itd, ali sada kako je cloud.... TIH OGRANICENJA NEMA i JASNO SE VIDI DOWNLOAD, NEMA CEKANJA itd ("download" buton velik ko kuca)!

 

BTW financiraju se pomocu oglasa...

Ne stavljajte ruku u ventilator dok ventilator radi. Upozorenje na klimatizacijskom uređaju
Poruka je uređivana zadnji put čet 12.7.2012 2:43 (lovac82).
16 godina
neaktivan
offline
Re: Dropbox uzvraća kapacitetom
fler kaže...
Cryogenic kaže...

ne kuzim bas kolko je ta "tehnologija" potrebna,.. moze mi neko objasnit? :), moje vidjenje te "tehnologije" je da uopce nije korisna,  ak trebas nekom poslat dokument, slike, posaljes mu na mail.

 

 

A što kad trebaš na dnevnoj bazi slati video materijal od par GB?

Ako tebi nije potrebna, ne znači da nikome nije.

 

Onda koristis FTP server ("udaljeni" ili lokalni) koji od tebe ne zahtjeva nista nego poslat pristupne podatke korisniku koji ce si sam to povuc na svoj pc...

 

Ja bi prije odgovorio da je to super za neke stvari u praksi tipa dokumenata koji bi trebali biti dostupni firmi ili privatnom korisniku, uvijek i stalno...

Za sinkronizaciju datoteka doma i na poslu

ukoliko ti ista zatreba sve potrpas gore i na miru si...

naravno, i 5GB podataka je tesko nakrcat, a kad imas lijepo 100GB je odlicno...

od kada koristim pro verziju, nosim samo usb win7 instalaciju i stick sa programima... nema vise podataka a niti velike brige da cu ga negdje ostavit...

ovako sve u oblacic i zdravo...

 

40GB slika gore i bas me briga hoce li ih brat izbrisat... naravno slucajno drzeci shift :D

 

potpis :D
16 godina
offline
Dropbox uzvraća kapacitetom

40GB slika gore i bas me briga hoce li ih brat izbrisat... naravno slucajno drzeci shift :D

 

Hehe...to ce obrisati i fajlove u cloudu automatski.

Doduse, DropBox ima neki history, ali nije da bi me "bas bilo briga". :)

 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice