Državni harač za uspješne

poruka: 94
|
čitano: 10.217
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Državni harač za uspješne".
15 godina
offline
Državni harač za uspješne

ak niš drugo, bar smo opipljiv i neporeciv dokaz o postojanju usporednih svemira. jedna dvojba manje. {#}

Moj PC  
11 16 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Državni harač za uspješne
Ajar kaže...

ak niš drugo, bar smo opipljiv i neporeciv dokaz o postojanju usporednih svemira. jedna dvojba manje. {#}

Bitno da je tvoja prva, pa makar ne rekao ništa. {#}

15 godina
offline
Re: Državni harač za uspješne
Penryn kaže...
Ajar kaže...

ak niš drugo, bar smo opipljiv i neporeciv dokaz o postojanju usporednih svemira. jedna dvojba manje. {#}

Bitno da je tvoja prva, pa makar ne rekao ništa. {#}

ali, zahvaljujući tebi, naučio sam za ubuduće kako biti drugi uz jednak rezultat {#}

16 godina
neaktivan
offline
Državni harač za uspješne

A nedavno ste prenijeli kako Vip (a i ostali) ima milijune kuna profita, te još poklanja milijune na treniranje onih nekih izabranih pripravnika. Te još poklanja milijune za stradale u poplavama. Kako se sad to odjednom promjenilo, pa jadni moraju svaliti trošak na korisnike?

 

Moj PC  
6 1 hvala 1
15 godina
neaktivan
offline
Državni harač za uspješne

Operatere TREBA oprati po djepu jer zaradjuju prodajuci zrak doslovno.

Poruka je uređivana zadnji put ned 25.5.2014 20:08 (Chdtf).
Moj PC  
11 8 hvala 1
16 godina
offline
Državni harač za uspješne
Zanimljivo je kako svi povečavaju cijene usluga, kao da su u nekom dogovoru. I kako su cijene mob usluga u hrvatskoj manje više generalno kada gledaš, podjednake... Da nije u pitanju neki kartel?
Dokle god se mobilni operateri doslovce ne "pokolju" na tržištu oko nas, korisnika, njima je lijepo sada kako je....
 
12 0 hvala 1
13 godina
neaktivan
offline
Državni harač za uspješne

Svoju mržnju ne biste stoga u ovom slučaju trebali usmjeriti prema operaterima, jer bi i vi na njihovom mjestu napravili isto, nego prema državi

 

Zato jer operateri moraju štitit poslovanje i imaju dužnost prema onima koji su kupili dionice. Ok shvačam i dodajem:

Svoju mržnju ne biste stoga u ovom slučaju trebali usmjeriti prema ni prema državi, jer bi i vi na njihovom mjestu napravili isto, nego prema kome??

Zato jer je država u nepovratnom minusu i ima obvezu prema onima koji su kupili obveznice.

 

Svi mogu pronaći razumno opravdanje. Svoju mržnju bi onda valjda trebali preusmjeriti prema sebi jer smo jadni i nesposobni zaraditi onoliko koliko je potrebno da se održimo na životu bez obzira što nova poskupljenja i harači stalno dolaze. {#}

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 25.5.2014 20:45 (axos).
 
8 0 hvala 1
11 godina
neaktivan
offline
Državni harač za uspješne

Zanimljiv mi je Vipnetov komentar. Nisu krenuli sa žalopojkom, već su prokomentirali sasvim (ne)normalnu stvar. Svaka ozbiljna tvrtka ima plan i program za cijelu sljedeću godinu. Posebno oko ulaganja ili kao i oni oko skupljih preuzimanja. To je kao u saboru,jedan proračun kojeg treba donijeti.  Samo oni nisu u mogućnosti vršit rebalanse, kako se kome digne.  I spravom su ovo nazvali NENORMALNIM ponašanjem. Piškit ću-kakit ću...200mil, 300mil,pa mogli bi ih udarit sa 600mil, ne nećemo, dosta je 400mil.  To je na sceni. 

ex specijala
 
3 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Državni harač za uspješne
Ajar kaže...

ali, zahvaljujući tebi, naučio sam za ubuduće kako biti drugi uz jednak rezultat {#}

Ajde barem si svjestan toga. {#} Što se teme tiče, axos me pretekao. {#}

 

12 godina
neaktivan
offline
Re: Državni harač za uspješne

Što su veči nameti operaterima nama je skuplje, jer da sam ja operater meni bi novac bio jedino o čemu bi razmišljao. Jedino bi pazio da poslujem legalno i da je etićki ispravno moje poslovanje.

Operater mora zaraditi za plaće radnicima, za dioničare, sve moguče troškove poslovanja. Da ste vi veći dioničari sigurno bi razmišljali drugačije. Svi trebaju dati dio novca državi, ali opet država mora biti razumna.

Ako ja nisam sposoban zarađivati tako velike iznose novca onda neću pljuvati po onome tko je sposoban. Mislite da država bude s tim novcem pomogla poplavljenim krajevima?

 

Umjesto da oštećuje nas bilo bi bolje da srede dobre uvjete investitorima, ako HR želi novac. Mi ovako ionako imamo jako puno duga pogledajte samo vaše stanje i vidite koliko ste u minusu. Tako HR indirektno nama uzima još više novca i povečava naše crvene brojke.

Kada bi sredili sve uvjete investitorima mislim da bi se i naše crvene brojke mogle smanjiti.

http://informacijsketehnologije.blogspot.com/
13 godina
offline
Državni harač za uspješne

...Na neke stvari, međutim, nemoguće je ostati zatvorenih usta, osobito kada nam se servira nova runda maltretiranja......{#}--svaka čast Dragane.U mojim očima skočio si stepenicu više baš zbog činjenice da si ekstremno apolitičan a evo skuplja se u tebi i ključa zbog kojekakvih prokletih piz.... koje nam serviraju vladajući.

Treba više reći dosta,jer smo MI pokretači svega i UVIJEK će na NAMA da se sve lomi.

Ti harači su prešli sve granice,sad umjesto da čekamo da se telefonske/mobilne usluge u skorije vrijeme izjednače sa europskim,evo vam ga u dupe hrvatski narode.

Vladajući pa evo vama {#} up yours.

Biti ili ne biti pitanje je sada.
Poruka je uređivana zadnji put ned 25.5.2014 21:15 (Zizo).
Moj PC  
5 3 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Državni harač za uspješne

nvm

Sve što napišem moj je osobni stav i ne odražava nužno stav Bug d.o.o.
Poruka je uređivana zadnji put ned 25.5.2014 22:16 (Tonči).
Moj PC  
3 0 hvala 0
14 godina
offline
Državni harač za uspješne

osobno nemam ništa protiv da Telekomi, naftne kompanije, banke plaćaju veći porez na dobit, i ovako vrte ili su vrtili bolesne dobiti,

a da se poduzetnike sa prihodima do recino 200-300.000 kn oslobode većine parafiskalnih nameta, da bi ojačalo malo gospodarstvo, kad pređu tu granicu neka plaćaju te gluposti

 
1 1 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Državni harač za uspješne
PICART kaže...
Dokle god se mobilni operateri doslovce ne "pokolju" na tržištu oko nas, korisnika, njima je lijepo sada kako je....

 

Nemaju se zašto "klati" kada im korisnici i dalje sami dolaze. Kad god prođem kraj kakve trgovine operatera - unutra je gužva. Kada se usudim ući u takvu trgovinu, vječno netko produžuje pretplatu i uzima novi mobitel.

 

axos kaže...

 

Zato jer operateri moraju štitit poslovanje i imaju dužnost prema onima koji su kupili dionice. Ok shvačam i dodajem

HT ima dionice na ZG burzi. Kako glase nazivi dionica VIPNeta i Tele2 na ZG burzi?

77ari kaže...

Što su veči nameti operaterima nama je skuplje

Postaje skuplje jer može biti skuplje zbog toga jer tržište prihvaća takve cijene.

Zizo kaže...

Vladajući pa evo vama {#} up yours.

Ako nešto ne volim, to je politika. No, zadatak za tebe: prisjeti se pa nabroji sve vlade od izlaska Croneta (tada se mreža tako zvala) i VIPNeta na hrvatsko tržište do danas. A tih davnih dana nije štošta postojalo (ni SMS), a cijene aparata i usluga su bile astronomske.

Tonči kaže...

Operatori u nas općenito imaju previsoke cijene i prilično dobro "zarađuju" na tom istom "napaćenom narodu". Čak su toliko naivni (ili misle da su im korisnici takvi) da jedan Vip iPhone 5S otključan prodaje za 8000+ kuna, a THT po EU-standardnoj cijeni od oko 5000 kuna. Razlika je 60%! Znaju imati trgovine jednu nasuprot/do druge?!

 

Moje skromno mišljenje je da operateri u nas uglavnom nemaju previsoke cijene svojih usluga (razgovori, poruke, dok za promet podataka ne tvrdim da je tako). Štoviše, mislim da smo trenutno da najnižim cijenama koje nam operateri žele ponuditi i da će od ovoga trenutka nadalje te cijene samo rasti. O tome je bilo riječi nedavno s inicijativom u EU da EU postane jedinstveno tržište, pa da roaminga više ne bude. Operateri su reagirali mahom slično procjenom kako će mali operateri će nestati i da ostat će svega nekoliko velikih igrača. I zamisli kakve će nam cijene tada biti.

 

Cijene mobitela? To je posljedica promjene uvjeta prvijevremenog raskida ugovora s operaterom. Pa sada izaberi: otplata razlike rata mjesečne pretplate do kraja trajanja obaveze ili plaćanje razlike do pune cijene mobitela. Toga nekada nije bilo u ovom obliku (sjetite se mobitela za 1 kunu). Što su neki htjeli, to su i dobili (dizanjem galame prije par godina o nepravednim operatorima i šatro nemogućnosti da se raskine ugovor s njima).

 

 

 

13 godina
offline
Državni harač za uspješne

Ne radi se tu o empatijama,simpatijama i ostalim osjećajima,već se radi da nas konstantno siluju svi po redu,da se izmišljaju svakavi porezi,harači koji se odražavaju na nama i našim financijskim izvješćima kućnog budžeta.

Npr.zašto je OBI pokupio prnje i otišao,zašto se Baumax sprema na odlazak sa našeg tržišta?Pad hrvatske kupovne moći i saznanja da nismo više ćorave ovce.Vrata EU su se odškrinula te i oni najzatucaniji ljudi su otvorili oči i uvidjeli da se fakat cijene stranih građevinskih itd.lanaca u odnosu na EU cijene stavljaju nebu pod oblake a u većini slučajeva ta roba koja se nam servira je katkad upitne kvalitete.

Tako je i sa mobilnim operaterima.

Ali NE MOŽE jedna vlada koja ZNA da ako će nekome udariti harač na dobit,da se taj isti harač neće obiti o novčanicima onih od kojih žive-NARODA!

Siluju tako dugo dok će žrtva MORATI dati udarac i odgovor.

Biti ili ne biti pitanje je sada.
Moj PC  
1 2 hvala 0
13 godina
offline
Re: Državni harač za uspješne

 

Zizo kaže...

Vladajući pa evo vama {#} up yours.

Ako nešto ne volim, to je politika. No, zadatak za tebe: prisjeti se pa nabroji sve vlade od izlaska Croneta (tada se mreža tako zvala) i VIPNeta na hrvatsko tržište do danas. A tih davnih dana nije štošta postojalo (ni SMS), a cijene aparata i usluga su bile astronomske.

 

 

Evo sad si dao odgovor na pitanje kakve su nam političke stranke,i to sve do jedne.

Nema te stranke koja misli na svoje građane i koja bi se imalo potrudila da pritisne od početka osamostaljenja države,velike strane korporacije da igraju kako kod sebe tako i kod nas,već se korupcija i vlastiti interes ukorjenil u svakog da ništa drugo nije važno.

Nastavil bi debatirati sa vama intelektualcima koji misle svojim glavama i koji nešto imaju u njima,ali evo zahvaljujući našim vladajućima moram ići spavati jer se u 2:00 kreće u Europu na rad,ko i nemala kolicina ljudi koja je otišla trbuhom za kruhom.

LP.

Biti ili ne biti pitanje je sada.
9 godina
neaktivan
offline
Re: Državni harač za uspješne
Zizo kaže...
zašto se Baumax sprema na odlazak sa našeg tržišta?

Baumax ne odlazi s našeg tržišta. Smanjit će broj trgovina ali zasad ostaje (http://www.tportal.hr/vijesti/biznis/332804/Baumax-ostaje-u-samo-tri-hrvatska-grada.html).

 

 

9 godina
neaktivan
offline
Re: Državni harač za uspješne

Samo nemoj od mene očekivati odgovor o politici na forumu informatičkog časopisa jer ga nećeš dočekati.

 

14 godina
offline
Državni harač za uspješne

nijednog geeka ne zanima politika dok mu ne poskupe korištenje gadgeta.

Potpis!
Moj PC  
5 0 hvala 1
12 godina
neaktivan
offline
Državni harač za uspješne

Naši političari se drže narodne izreke:
"Udri po konju koji najviše vuče" :D

 
4 0 hvala 0
15 godina
online
Re: Državni harač za uspješne
Siskin kaže...

Zanimljiv mi je Vipnetov komentar. Nisu krenuli sa žalopojkom, već su prokomentirali sasvim (ne)normalnu stvar. Svaka ozbiljna tvrtka ima plan i program za cijelu sljedeću godinu.

stvar je da je taj plan često van svake pameti. Evo znam plan jedne banke (iako nije nikako usamljena u toj praksi) gdje je uprava prihvatila plan da će prihodi banke za tu godinu rasti 12%. E sad, bilo bi normalno za očekivati da ako tržište jednostavno ne dozvoljava takav rast, da će netko u banci reći "malo smo se zeznuli, no i ovih 7% što smo rasli je super..." no to se ne dešava. dapače, zbog ne ostvarejna plana netko na vrhu dobiva otkaz. stoga kako bi se izbjegle takve situacije, ondaj tko se tako super prenaglio krene prenaprezati sustav u tvrtci samo kako bi plan uspio. i to mu se dopušta jer je to win-win za banku i upravu i njega tako ludo nadobudnog. rezultat je da zaposlenici na šalteru moraju raditi dulje, nuditi na silu proizvode koje ljudi inače nebi uzeli, dijele se otkazi kako bi se smanjili rashodi te se dižu kamate dužnicima. i opet bi netko rekao "ali onda će se ljudi prebaciti u drugu banku" - neće jer to rade sve. zato su i rasle kamate na kredite u švicarcima. nije kartel već masovna pohlepa tih luđaka što vode banke

e jednako tako i vip i ostali operateri i svi "s planom" ne odstupaju jer to znači da onaj managerčić-gonič robova dobiva otkaz a to pak znači da jahta, ku*ve i bijelo na koje se je navikao više neće moći kupovati

dobrodošli u divlji kapitalizam oliti neregulirani, poznatiji kao neoliberalizam

 

PS

nije da podržavam novi porez na operatere jer služi praktički jednakom hranjenju društvenih parazita. svi su isti, i korporacije i država i uhljebi u oba

Poruka je uređivana zadnji put ned 25.5.2014 22:35 (Ges).
16 godina
neaktivan
offline
Državni harač za uspješne

Kako to da jedan od operatera nije rekao, evo mi nećemo dići cijene ili hoćemo za 5 posto, pola mi, pola korisnici i tako probat privuć korisnike.

 

Ali ne, mafija se ranije dogovorila da svi dižu. Nema li ovdje posla za hakom i namještanje tržišta?

Life is too short to remove USB safely
 
2 3 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: Državni harač za uspješne
Ges kaže...

 rezultat je da zaposlenici na šalteru moraju raditi dulje, nuditi na silu proizvode koje ljudi inače nebi uzeli

 

Šta su ti to konkretno nudili? Da ti dođu okrečiti dnevnu sobu? Promjeniti pakne na autu? Usluge koje bankari na šalterima nude su tipa mobilno bankarstvo i sl. To su stvari koje koštaju 4-5 kuna mjesečno. Ali po tebi - dovoljno da se plate kurve i kokain?

Freak Show Inc.
13 godina
neaktivan
offline
Re: Državni harač za uspješne
zar netko jos zivi u hrvatskoj?
15 godina
online
Re: Državni harač za uspješne
Friday kaže...
Ges kaže...

 rezultat je da zaposlenici na šalteru moraju raditi dulje, nuditi na silu proizvode koje ljudi inače nebi uzeli

 

Šta su ti to konkretno nudili? Da ti dođu okrečiti dnevnu sobu? Promjeniti pakne na autu? Usluge koje bankari na šalterima nude su tipa mobilno bankarstvo i sl. To su stvari koje koštaju 4-5 kuna mjesečno. Ali po tebi - dovoljno da se plate kurve i kokain?

i na ovoj temi me stokaš... gle, po n-ti put ti velim da nisam derpe i da te neću fu*at ma koliko god da me pratiš okolo

16 godina
odjavljen
offline
Re: Državni harač za uspješne
Ges kaže...
Friday kaže...
Ges kaže...

 rezultat je da zaposlenici na šalteru moraju raditi dulje, nuditi na silu proizvode koje ljudi inače nebi uzeli

 

Šta su ti to konkretno nudili? Da ti dođu okrečiti dnevnu sobu? Promjeniti pakne na autu? Usluge koje bankari na šalterima nude su tipa mobilno bankarstvo i sl. To su stvari koje koštaju 4-5 kuna mjesečno. Ali po tebi - dovoljno da se plate kurve i kokain?

i na ovoj temi me stokaš... gle, po n-ti put ti velim da nisam derpe i da te neću fu*at ma koliko god da me pratiš okolo

 

Sorry, podivljali mi bulšit detektori pa sam morao napisati nešto. Nisi mi odgovorio na poruku, to ti je izgleda svojstveno. Nadrobiš hrpetinu neutemeljenih sranja, potrudiš se to prezentirati kao činjenicu i onda ignoriraš bilo kakav zahtjev za objašnjenje. Dobra fora...

Freak Show Inc.
15 godina
online
Re: Državni harač za uspješne
Friday kaže...
Ges kaže...
Friday kaže...
Ges kaže...

 rezultat je da zaposlenici na šalteru moraju raditi dulje, nuditi na silu proizvode koje ljudi inače nebi uzeli

 

Šta su ti to konkretno nudili? Da ti dođu okrečiti dnevnu sobu? Promjeniti pakne na autu? Usluge koje bankari na šalterima nude su tipa mobilno bankarstvo i sl. To su stvari koje koštaju 4-5 kuna mjesečno. Ali po tebi - dovoljno da se plate kurve i kokain?

i na ovoj temi me stokaš... gle, po n-ti put ti velim da nisam derpe i da te neću fu*at ma koliko god da me pratiš okolo

 

Sorry, podivljali mi bulšit detektori pa sam morao napisati nešto. Nisi mi odgovorio na poruku, to ti je izgleda svojstveno. Nadrobiš hrpetinu neutemeljenih sranja, potrudiš se to prezentirati kao činjenicu i onda ignoriraš bilo kakav zahtjev za objašnjenje. Dobra fora...

sory, pobijedio si. mislim nisam ti odgovorio jer me naučila ona mudra da se nikad ne svađam s budalom jer će me spustit na svoj nivo a onda pobijedit iskustvom

16 godina
odjavljen
offline
Re: Državni harač za uspješne
Ges kaže...

sory, pobijedio si. mislim nisam ti odgovorio jer me naučila ona mudra da se nikad ne svađam s budalom jer će me spustit na svoj nivo a onda pobijedit iskustvom

 

Kao što rekoh - bulšit... Samo nastavi, čeka te svijetla budućnost!

Freak Show Inc.
16 godina
neaktivan
offline
Državni harač za uspješne

joj joj drzava je pred bankrotom i zato se dizu porezi i nameti... a ovo raja ne vidi kao dizanje poreza makar to je vise manje porez na koristenje telefoma...

dakle ne mislim da su u vlasti tako glupi da ne kuze stvari nego igraju da najmanje stete sto se tice popularnosti pretrpe...

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Državni harač za uspješne

Meni je iskreno pun kufer da u svojoj državi buden građanin 7 reda..Država bi trebala štit svoje građane a naša se ponaša prema nama ko maćeha.. Nije u pitanju samo telekomunikacije pitanje je hrane da ono što valja izvozimo ( jer tako paše 1 gospodinu) a što nitko neće to uvozimo, odjeće ( kineska roba 3razredne kvalitete se prodaje ko 1 klasa) itd itd... Nemamo nista svoga vise osim vode i sume ali i to ce prodat ili dat u koncesiju.. Fakulteti su isto tragični izbacuje se toliko radne sange a nije je potrebna ni 1/4  pričam o teh. fakultetima i fakultetima vezanim uz proizvodnju i industriju tako da treba kompletna revizija fakulteta nakon fakulteta sudstva nakon toga policije ( danas svaka truba i nasilnik moze bit policajac) i ostalih organa koji sluze nama građanima RH.. Ali opet to nekima nije u interesu pa se to ništa ne radi........

Moj PC  
6 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice