DX12 ispunio očekivanja

poruka: 36
|
čitano: 9.140
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "DX12 ispunio očekivanja".
16 godina
offline
DX12 ispunio očekivanja

a koliko ce tek 3xx serija profitirat fijuuuu 

Poruka je uređivana zadnji put sri 11.2.2015 18:20 (4mal).
Moj PC  
4 3 hvala 0
16 godina
offline
DX12 ispunio očekivanja

DX12 ce bit moguc na sadasnjim karticama ili cemo trebat kupovat nove kako bi imali DX12 podrsku?

- Psiho246
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
DX12 ispunio očekivanja

Mislim da sam negdje pročitao da će biti dostupan na "starim" karticama.

A i uostalom, 290X ga je koristio, a on je izašao kao DX11 kartica.

Ne predaj se nikada osim kad moraš - Grunf
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
DX12 ispunio očekivanja

Da nebu ono tresla se brda i doline , a rodio se miš. Ne vjerujem da bude 400% nego od tog oduzet jednu nulu i podjelit sa dva . 

 

fejzer_hr BF4
Moj PC  
11 0 hvala 0
10 godina
protjeran
offline
Re: DX12 ispunio očekivanja
Psiho246 kaže...

DX12 ce bit moguc na sadasnjim karticama ili cemo trebat kupovat nove kako bi imali DX12 podrsku?

 i mene ovo zanima :)

www.mmo-balkan.com
12 godina
neaktivan
offline
DX12 ispunio očekivanja

sad ce se moc konacno igrat ova smeca od portova sto dolaze sa konzolica? 

xfact
Moj PC  
11 1 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: DX12 ispunio očekivanja
TheThing kaže...
Psiho246 kaže...

DX12 ce bit moguc na sadasnjim karticama ili cemo trebat kupovat nove kako bi imali DX12 podrsku?

 i mene ovo zanima :)

 vjerojatno će moći radeoni r200 i noviji  i nvidie 800 i 900

9 godina
neaktivan
offline
DX12 ispunio očekivanja

Dakle morat ćemo imat windows 10 da koristimo dx 12?

Moj PC  
8 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: DX12 ispunio očekivanja
Magibagi kaže...

Dakle morat ćemo imat windows 10 da koristimo dx 12?

 Da samo na Win10 ide DX12

http://valid.canardpc.com/hwx19k
9 godina
neaktivan
offline
DX12 ispunio očekivanja

Uh nadam se da će bit piratski 10 za skinut :D I treba se naviknut nakon dosta godina na sedmici.

Moj PC  
6 11 hvala 0
16 godina
offline
Re: DX12 ispunio očekivanja

original winsi 7, 8, 8.1 dobivaju free upgrade na desetku :) pa ono, razmisli i o tome, a ne da imas piratluk :)

 

ali da je toliko poboljsanje...hmm, sound too good to be true...

Poruka je uređivana zadnji put sri 11.2.2015 22:20 (cRazY dWarF).
13 godina
offline
DX12 ispunio očekivanja

Osoba koja pise clanak ocito ne prevodi s razumjevanjem.

 

Ako se pogleda slika iz clanka vidi se da DX12 nije nadmasio Mantle perfformanse ni u jednom slučaju, ni sjednom ati karticom. Usput nevidim odakle informacija da je mantle mlako prihvacen od strane igraca? Svaka igra koja podržava mantle odma ide na mantle jer su prformanse jednostavno na njegovoj strani.

 

 

Moj PC  
6 0 hvala 1
12 godina
neaktivan
offline
DX12 ispunio očekivanja

nakuzim kaj je to? 750ti je brza od 290x? rofl

xfact
Moj PC  
1 1 hvala 0
16 godina
moderator
offline
DX12 ispunio očekivanja

Nema šanse da se dobije toliki rast performansi. Taj Starswarm je samo demo enginea, dakle best case scenario. Da je suditi po njemu i korištenje Mantlea bi trebalo rezultirati masivnim ubrzanjem, a ne rezultira, pogotovo kad se koristi ozbiljniji hardver. 

 

Što se tiče kompatibilnosti, navodno će sve modernije kartice (AMD serija HD 7000 nadalje, Nvidija GTX 600 nadalje) podržavati DX12, no ne i apsolutno sve njegove feature. Nvidija se hvali da je Maxwell 2 (dakle GTX 980, 970 i 960) posve kompatibilan hardverski, no vidjet ćemo da li je to zaista istina. 

 

Ono što treba imati na umu je da Windowsi 10 s kojima dolazi i DX12 stižu najranije krajem godine. A onda dok još stignu naslovi koji podržavaju DX12...načekat ćemo se. 

 
22 0 hvala 10
15 godina
offline
Re: DX12 ispunio očekivanja
Denis kaže...
 

Ono što treba imati na umu je da Windowsi 10 s kojima dolazi i DX12 stižu najranije krajem godine. A onda dok još stignu naslovi koji podržavaju DX12...načekat ćemo se. 

 baš sam to mislio spomenut.

 

A i sad se još uvijek igraju dx 9 igre, a oni bi na dx 12. pomalo... :D

 

dx 12 igre ćemo igrat 2020-te manje više.

11 godina
offline
DX12 ispunio očekivanja
Davno sam pisao da je Mantle revolucionaran pomak u PC gamingu i da sam u nekim igrama dobio 10fps u nekima 15fps naprimjer Thief a u nekima bome i doslovno nemogucih skoro 30 fps Plants vs Zombies.Ali naravno na procovima na kojima oni vrse testiranja boost nece bit niti blizu takav ali na mom sada vec starom i5 je mantle bogom dan.A dx12 je doslovno ista stvar ali ce bit implementirana masovno....ukratko svi mi gameri smo na ogromnom OGROMNOM dobitku u buducnosti.
Moj PC  
1 0 hvala 1
11 godina
neaktivan
offline
Re: DX12 ispunio očekivanja
Neki ljudi jednostavno pišu ono što hoće i onda ih ovaj narod sluša, mislim sramota i jos rezultat temeljeni na jednoj igrici ili cemu vec http://www.anandtech.com/show/8962/the-directx-12-performance-preview-amd-nvidia-star-swarm/3
16 godina
offline
Re: DX12 ispunio očekivanja
Pa oni mogu testirati na cemu zele i rezultati su takvi kakvi jesu. Cekaj Win10 i neki techdemo/igru pa testiraj na svojoj konfi sam. Cudite se kaj picek glisti i jos govorite ko da ste sami testirali. Ajde, install win10 i probat replicirat rezultate, otvorite temu pa da vidimo kak stvari stoje.
Steam: ukay1000 Xfire: ukay1000 LoL: Cquencer Molten WoW Warsong: Steelrock (ally)
16 godina
offline
Re: DX12 ispunio očekivanja
Denis kaže...

Ono što treba imati na umu je da Windowsi 10 s kojima dolazi i DX12 stižu najranije krajem godine. A onda dok još stignu naslovi koji podržavaju DX12...načekat ćemo se. 

Unreal Engine 3 i DX9 ku.rve se još uvijek toliko siluju da je stvarno pitanje kada će DX12 zaživit...

Ono, 80% igara se radi u UE3 engineu...

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 11.2.2015 20:50 (doktor1).
16 godina
offline
DX12 ispunio očekivanja

DX 9 je ispunio očekivanja, a ovi nakon su obične škovace.

 

Zato i nisam baš optimističan.

You are like the Michael Jordan of being a son of a bitch.
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
protjeran
offline
Re: DX12 ispunio očekivanja

Nadam se da će doći na gtx 780

www.mmo-balkan.com
13 godina
offline
DX12 ispunio očekivanja

Živi bili pa vidjeli.

Biti ili ne biti pitanje je sada.
Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
DX12 ispunio očekivanja

Lijenost nekih osoba me zaista fascinira. Teško vam je kliknut na link da pročitate što piše na Anandtechu? Ukratko: DX 12 je samo za Windows 10. NE! Neće raditi na starijim winsima. DA! I starije grafe će podržavati DX 12. AMD GCN 1.0 (HD 7000 serija) i novije naravno.  Nvidia Fermi (400/500 serija) i novije naravno.

 

" Both AMD and NVIDIA have already committed to supporting DirectX 12 (and by extension WDDM 2.0) on GCN 1.0 and later and Fermi and later respectively, so while we can’t test these products today, they should be working by the time DirectX 12 ships."

Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: DX12 ispunio očekivanja
Draž118 kaže...

Lijenost nekih osoba me zaista fascinira. Teško vam je kliknut na link da pročitate što piše na Anandtechu? Ukratko: DX 12 je samo za Windows 10. NE! Neće raditi na starijim winsima. DA! I starije grafe će podržavati DX 12. AMD GCN 1.0 (HD 7000 serija) i novije naravno.  Nvidia Fermi (400/500 serija) i novije naravno.

 

" Both AMD and NVIDIA have already committed to supporting DirectX 12 (and by extension WDDM 2.0) on GCN 1.0 and later and Fermi and later respectively, so while we can’t test these products today, they should be working by the time DirectX 12 ships."

 Jep, al rečeno je da trenutne generacije GPUova neće imati 100% podršku za DX12, falit će neke stvarčice.

 

Meni je iskreno Mantle puuuuno zanimljiviji koncept prema kojem bi trebali težiti proizvođači GPUova. Naravno nVidia možda s nekim svojim rješenjem...

 

Zanimljivo iz razloga jer se očekuje Mantle za Linux koji bi donio dosta toga dobrog na game-PC tržište, pa i dalje.

 

 

12 godina
neaktivan
offline
DX12 ispunio očekivanja

U većini testova Mantle i DX12 su tu negdje. Ali treba uzeti u obzir da će na drugačijim testovima biti i drugačiji rezultati. Negdje će biti veća razlika negdje manja u odnosu na DX11. A treba uzeti u obzir i drajvere, koji su puno razvijeniji za DX11 nego za DX12.

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
DX12 ispunio očekivanja

Svi koji prate Mantle od njegove prve najave znaju da je amd "sherao" isti i da je dx12 i novi Gl u biti ista stvar uz neke lagane preinake zato je moguce prebacit igru ultrabrzo sa mantle na dx12 i obrnuto...ista stvar.

Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: DX12 ispunio očekivanja
Magibagi kaže...

Uh nadam se da će bit piratski 10 za skinut :D I treba se naviknut nakon dosta godina na sedmici.

 Zasto bi uopce skido piratske windowse IKADA kad imaš official downloade s microsofta, i samo instaliras KMS pico da i aktiviras, i to su ti sto se tice softverske strane 100% legalni i original windowsi, možeš i update i sta got oces..

 

12 godina
protjeran
offline
Re: DX12 ispunio očekivanja
MEGATAMA kaže...
Davno sam pisao da je Mantle revolucionaran pomak u PC gamingu i da sam u nekim igrama dobio 10fps u nekima 15fps naprimjer Thief a u nekima bome i doslovno nemogucih skoro 30 fps Plants vs Zombies.Ali naravno na procovima na kojima oni vrse testiranja boost nece bit niti blizu takav ali na mom sada vec starom i5 je mantle bogom dan.A dx12 je doslovno ista stvar ali ce bit implementirana masovno....ukratko svi mi gameri smo na ogromnom OGROMNOM dobitku u buducnosti.

mantle je brzi ali se u odnosu na directX poradi brzine gube detalji.

ove provale da ce dx12 donijeti 400% ubrzanje objesite macku o rep. eventualno ce na direct x 11 karticama donijeti 10-15% ubrzanja zbog modernije i brze arhitekture DX12 no nece ni jedna directX 11 kartica u potpunosti moci iskoristiti DX12 kad nije konstruirana za taj API.

isto je bilo i s prijasnjim directXovima i grafickim karticama.

 

mislim da je directx 9 bio revolucija a sve poslije njega samo usminjkavanje i komercijalno izdrqavanje radi prodaje novih modela grafickih kartica.

Poruka je uređivana zadnji put čet 12.2.2015 11:48 (Strahoslav Trta).
16 godina
offline
Re: DX12 ispunio očekivanja
Strahoslav Trta kaže...
 

mislim da je directx 9 bio revolucija a sve poslije njega samo usminjkavanje i komercijalno izdrqavanje radi prodaje novih modela grafickih kartica.

Da...

I kada pogledaš recimo teselacija, (sjetimo se iste u Heaven benchmarku)..

Na prste možeš nabrojat igre koje ju koriste, a da se ne odnose samo na neko "teseliranje" ušiju od lika ili robe/opreme koju nosi...

Evo i novi Batman - 2015 godina - UE 3... (doduše može taj engine izgledat impresivno kao u Ethan Carter naslovu, no igra je nastala na drugačijoj tehnici)

Splinter Cell: Blacklist koristi UE 2.5...

 

Kada vidiš koliko dugo se vuku stare tehnologije zapitaš se kada će ovo zaživit u punom sjaju...

Poruka je uređivana zadnji put čet 12.2.2015 12:03 (doktor1).
9 godina
online
DX12 ispunio očekivanja

nisam bas strucnjak za kompjutere pa me zanima oce li moja graficka moc imat directx 12 ili kako to vec ide graficka mi je AMD R9 270 

 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice