Eksplozija 3D televizora

poruka: 28
|
čitano: 6.449
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Eksplozija 3D televizora".
14 godina
neaktivan
offline
Eksplozija 3D televizora

da, i koje točno filmove bi gledao u 3D ? Sve što je kvalitetno jest Europska i Azijska produkcija. Za drame i filmove ceste ne treba mi 3D efekat, dovoljno su kvalitetni da i na otrcani, zastarjeli način (dakle, sjediti na kauču i gledati film uz kokice) mogu uživati u njima.

 

Inače, možda i nije toliko beznačajno što velik broj ljudi osjeća glavobolju tokom gledanja patetičnog hollywoodskog filma u 3D (npr u Cinestaru) i to već nakon 15ak minuta. Pitanje je da li je razlog tomu zbog naočala ili nečeg drugog...

:)
Moj PC  
6 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Eksplozija 3D televizora
zoran123456 kaže...

da, i koje točno filmove bi gledao u 3D ? Sve što je kvalitetno jest Europska i Azijska produkcija. Za drame i filmove ceste ne treba mi 3D efekat, dovoljno su kvalitetni da i na otrcani, zastarjeli način (dakle, sjediti na kauču i gledati film uz kokice) mogu uživati u njima.

 

Inače, možda i nije toliko beznačajno što velik broj ljudi osjeća glavobolju tokom gledanja patetičnog hollywoodskog filma u 3D (npr u Cinestaru) i to već nakon 15ak minuta. Pitanje je da li je razlog tomu zbog naočala ili nečeg drugog...

Kod gledanja angry drive mi je glava skoro otpala s ramena od glavobolje dok sam jučer gledao thor-a i sve je bilo ok:D

možda sam se tako brzo privikao

16 godina
neaktivan
offline
Eksplozija 3D televizora

Još da moja primanja toliko porastu, i odmah kupujem jednu {#}

Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Eksplozija 3D televizora
zoran123456 kaže...

da, i koje točno filmove bi gledao u 3D ? Sve što je kvalitetno jest Europska i Azijska produkcija. Za drame i filmove ceste ne treba mi 3D efekat, dovoljno su kvalitetni da i na otrcani, zastarjeli način (dakle, sjediti na kauču i gledati film uz kokice) mogu uživati u njima.

 

Inače, možda i nije toliko beznačajno što velik broj ljudi osjeća glavobolju tokom gledanja patetičnog hollywoodskog filma u 3D (npr u Cinestaru) i to već nakon 15ak minuta. Pitanje je da li je razlog tomu zbog naočala ili nečeg drugog...

Slažem se, a i popis filmova koji su dostupni na 3D BD-u je još uvijek prilično jadan, par zanimljivih crtića, par bezveznih horora i Avatar: http://www.3dmovielist.com/list.html

Da mi je znati što to ljudi koji kupe 3D TV gledaju na njemu...

 

A o glavobolji i opasnostima od 3D-a, naročito kod djece, sam jednom prilikom pisao i vijest na forumu.

Poruka je uređivana zadnji put pet 6.5.2011 10:23 (Mirko935).
16 godina
offline
Re: Eksplozija 3D televizora

neminovno je da će prodaja 3D-a rast.. no pitanje je na koji način raste? raste tako da 3D uvaljuju svugdje i oni koji će kupit novi tv, u novom tv-u će imat 3D opciju, bez obzira dal će je koristiti ili ne.. i onda će nam prodavat priču kako se 3D "uhvatio" na tržištu.. seratori

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
12 godina
neaktivan
offline
Eksplozija 3D televizora

Dobar naslov, mislit će ljudi da ti je eksplodirao TV :)

 

Inače ne znam zašto je dosta ljudi negativno prema 3D-u (kino). Film je vizualna umjetnost prije svega, i 3D (pravi a ne prilagođen u post-produkciji) je vrhuinac filmskog doživljaja. Osobno nikad nisam imao probleme s glavoboljom nakon 3D kina (broadway i cinestar).

 
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Eksplozija 3D televizora
nixass kaže...

neminovno je da će prodaja 3D-a rast.. no pitanje je na koji način raste? raste tako da 3D uvaljuju svugdje i oni koji će kupit novi tv, u novom tv-u će imat 3D opciju, bez obzira dal će je koristiti ili ne.. i onda će nam prodavat priču kako se 3D "uhvatio" na tržištu.. seratori

Baš to, rast će ponajprije zato što će većina high-end i sve više mid-range televizora imati opciju 3D prikaza, to što je nitko neće koristiti (a i još uvijek nemaju s čime, realno, možeš pogledati 5 zanimljivih filmova i to je to) će se prešućivati. Neka naprave istraživanje koliko od tih ljudi koji imaju 3D TV tu opciju zaista i koristi.

15 godina
offline
Eksplozija 3D televizora

Kretenarija bez premca. Televizija sa naočalama. Što slijedi..? Radio sa slušnim aparatićem?

 
9 2 hvala 0
13 godina
offline
Eksplozija 3D televizora

mehh ... čitajući naslov sam se baš ponadao da 3d televizori eksplodiraju ljudima u facu ili nešto..

ovako nije zanimljivo :P

Moj PC  
39 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Eksplozija 3D televizora
tomiis kaže...

Kretenarija bez premca. Televizija sa naočalama. Što slijedi..? Radio sa slušnim aparatićem?

 

Mislim da su tako nešto rekli osamdesetih kad je izašao walkman.

 

 

 

Inače, dok god je 3D televizor istih karakteristika cijenom tri puta veći od klasičnog LCD-a, ne možemo pričati o boomu, kao ni o onih 3 i po Blu-ray filma koji podržavaju tehnologiju.

15 godina
protjeran
offline
Eksplozija 3D televizora

3D ce stavljat postepeno te ce postat standard 

kad ces kupovat novi televizor dobit ces podrsku za 3D hoces ti to ili ne i zato ce 3D rasti

 

EDIT: tek sad vidim da su ljudi to vec napisali 

http://protocol4.animehr.com/
Poruka je uređivana zadnji put pet 6.5.2011 13:24 (hrvatskafarkasevec).
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Eksplozija 3D televizora
Mirko935 kaže...
nixass kaže...

neminovno je da će prodaja 3D-a rast.. no pitanje je na koji način raste? raste tako da 3D uvaljuju svugdje i oni koji će kupit novi tv, u novom tv-u će imat 3D opciju, bez obzira dal će je koristiti ili ne.. i onda će nam prodavat priču kako se 3D "uhvatio" na tržištu.. seratori

Baš to, rast će ponajprije zato što će većina high-end i sve više mid-range televizora imati opciju 3D prikaza, to što je nitko neće koristiti (a i još uvijek nemaju s čime, realno, možeš pogledati 5 zanimljivih filmova i to je to) će se prešućivati. Neka naprave istraživanje koliko od tih ljudi koji imaju 3D TV tu opciju zaista i koristi.

 

Pa nađe se nešto filmova u 3D pa ponešto PS3 igri u 3D pa nekoliko satelitskih programa u 3D a od jeseni koliko vidim kreću novi sportski programi u 3D.  Uglavnom koga taj sport interesira imat će u danima koji dolaze sve više i više materijala za uživanje.  No meni i dalje nije jasno omalovažavanje ljudi kojima se to dopada i stalno ona pitanja tipa, pa kome to treba. Uvijek nekome nešto treba. Imamo različite prohtjeve i dubine džepova....

14 godina
offline
Re: Eksplozija 3D televizora
tomiis kaže...

Kretenarija bez premca. Televizija sa naočalama. Što slijedi..? Radio sa slušnim aparatićem?

Gluposti.

Ajde mi reci koliko ljudi u svijetu nosi naočale pa se ne bune.

Gledao jučer 3d film i nakon pet minuta zaboravio da ih imam na nosu

 

Na kraju krajeva evo ti pa čitaj http://www.bug.hr/vijesti/3d-bez-naocala/101210.aspx

Poruka je uređivana zadnji put pet 6.5.2011 14:08 (Kill Frenzy).
15 godina
neaktivan
offline
Eksplozija 3D televizora

Dio glavobolje dolazi od neprirodnih scena (kamerama rade stvari koje oči nisu u stanju, jer bi morale izaći iz glave).

 

Cijena 3D televizora je visoka zato što moraju biti kvalitetniji (u najmanju ruku 2x veća frekvencija osvježavanja), što znači i veći kvalitet 2D slike.

这是我的个性签名
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Eksplozija 3D televizora
@movie: Sve je to ok i slazem se, ne vidim gdje sam ja koga omalovazavao ili nesto slicno? Samo sam htio istaknuti da trenutno i ljudi koji ih imaju ih ne mogu iskoristiti, a prodajni rezultati 3D TV-a vec sad nemaju smisla, a kamoli za godinu dana kad ce 3D imati i prosjecni televizori. To je, da povucemo paralelu, kao da netko tvrdi kako su 3G videopozivi ultrapopularni jer podrsku za njih ima 90 % prodanih mobitela.
15 godina
offline
Re: Eksplozija 3D televizora

Ja sam spreman kupit 3D tv, ali pod dva uvjeta!

1. Da se cijena unormali.

2. Isključivo onaj model od LG-ja sa statičnim naočalama.

Ko drugom jamu kopa trećom šlajdra!
14 godina
offline
Re: Eksplozija 3D televizora

bacanje para za te pare rađe kupim kvalitetan hi-fi sistem na tv-u ionako nema ništa za gledati,imam novi dvd i wd tv live mogu gledati što god želim opće nemam volje skidati kad sam sve što

valja pogledao a ove nove gledam na silu

dovoljan mi je jedan uređaj sa os u sebi
Poruka je uređivana zadnji put pet 6.5.2011 18:48 (blackalbum).
14 godina
offline
Eksplozija 3D televizora

mislim da cu se zasada drzati lapa spojenog na tv, 3D film i crveno-plave naocale {#}

If you have NOS, you are the BOSS... dude don't slow down drift that shit !!! =)
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Eksplozija 3D televizora
blackalbum kaže...

bacanje para za te pare rađe kupim kvalitetan hi-fi sistem na tv-u ionako nema ništa za gledati,imam novi dvd i wd tv live mogu gledati što god želim opće nemam volje skidati kad sam sve što

valja pogledao a ove nove gledam na silu

Slažem se, ali valjda ti je jasno da nemaju svi iste prioritete i neki su sasvim zadovoljni s PC zvučnicima od 200 kn, koliko god to tebi i meni bilo nepojmljivo :)

15 godina
offline
Re: Eksplozija 3D televizora
Mirko935 kaže...
@movie: Sve je to ok i slazem se, ne vidim gdje sam ja koga omalovazavao ili nesto slicno? Samo sam htio istaknuti da trenutno i ljudi koji ih imaju ih ne mogu iskoristiti, a prodajni rezultati 3D TV-a vec sad nemaju smisla, a kamoli za godinu dana kad ce 3D imati i prosjecni televizori. To je, da povucemo paralelu, kao da netko tvrdi kako su 3G videopozivi ultrapopularni jer podrsku za njih ima 90 % prodanih mobitela.

 

 

Nisam mislio konkretno na tebe, nego općenito. Tebi sam samo rekao kako ima podosta materijala u 3D za konzumaciju a onda općenito glasno razmišljao zašto su ljudi protiv nečeg?

Nemam doma 3D tv niti me interesira iako imam doma puno toga što se da spojiti na taj 3D tv.  Nemam niti neko mišljenje o 3D.  Ne pada mi na pamet promovirati ga niti kuditi već jednostavno neka svatko odluči za sebe što mu je potrebno i što ga veseli ..

14 godina
neaktivan
offline
Re: Eksplozija 3D televizora
movie kaže...
Nisam mislio konkretno na tebe, nego općenito. Tebi sam samo rekao kako ima podosta materijala u 3D za konzumaciju a onda općenito glasno razmišljao zašto su ljudi protiv nečeg?

Nemam doma 3D tv niti me interesira iako imam doma puno toga što se da spojiti na taj 3D tv.  Nemam niti neko mišljenje o 3D.  Ne pada mi na pamet promovirati ga niti kuditi već jednostavno neka svatko odluči za sebe što mu je potrebno i što ga veseli ..

Ja imam protiv 3D-a to što ga ne mogu vidjeti jer loše vidim na lijevo oko :D Probao sam u dućanu i samo vidim dvije slike razmaknute za kut od jedno 20 stupnjeva. Inače mi je svejedno što se toga tiče, koga veseli nek' uživa, samo su mi blesava ova "istraživanja" kad uzmemo u obzir da ipak nije dovoljno materijala u 3D-u, no polagano dolazi na prihvatljivu razinu.

16 godina
neaktivan
offline
Re: Eksplozija 3D televizora
Sinatra kaže...

Inače, dok god je 3D televizor istih karakteristika cijenom tri puta veći od klasičnog LCD-a, ne možemo pričati o boomu, kao ni o onih 3 i po Blu-ray filma koji podržavaju tehnologiju.

Odakle ti te gluposti?

14 godina
neaktivan
offline
Eksplozija 3D televizora

šta se svi žalite na svaku novu stvar koja izađe. I glavobolje su još veća glupost koju čujem. Ja ih nikad nisam imao a ako skinem film kod kuće da je u 3D onda skinem onu dual screen verziju, pa stereoskopski gledam. I mogu samo reći kako dojam i doživljaj je 100 puta bolji i realniji kod 3D-a nego kod običnih 2D verzija. I opet svi na ovo gledate ko na neko novo čudo. Pa 3D vam postoji još otkada. Samo što je teže zaživjelo.

 

I da, te vaše glavoboljice, vjerojatno vam je tu velika uloga od moći sugestije. Čujete za 3D, raspitate se, ljudi vam kažu ooo to glava boli, ti pogledaš i ono glava te boli. Aj nek mi još neko spomene onu babu što je crkla dok je gledala 3D pa ću se tek smijati.

If applications are created with vb.net, what created vb.net ?
 
1 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Eksplozija 3D televizora

Samsung je napravio Smart 3DTV sa tankim rubom (par mm) za prave filmoljupce, cijena za Todorića!

Dodo Bui
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Eksplozija 3D televizora
Ne kupuj LG, na većini njihovih TV-a se pojavi, zelena crta ili točke, poznajem servisera, a to nemreš popraviti!
Dodo Bui
14 godina
offline
Eksplozija 3D televizora

gledo sam u emezeti u osjeku neki panasonicov model, 600 herza ima... bio se avatar vrtio i zgodna je to stvar... i kao što ste i rekli, 3D će postat standard za nekolko godina.

al ja neću 3D, preskačem to i čekam 4D {#}

0_o
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Eksplozija 3D televizora
ph3nom_gamer kaže...

gledo sam u emezeti u osjeku neki panasonicov model, 600 herza ima... bio se avatar vrtio i zgodna je to stvar... i kao što ste i rekli, 3D će postat standard za nekolko godina.

al ja neću 3D, preskačem to i čekam 4D {#}

...u praksi 4D je 3D sa pomičnim sjedalima...ne moraš čekati, već plati hiljade i hiljade da ti netko ugradi mehanizam i kalibrira pokrete sa filmom.

If applications are created with vb.net, what created vb.net ?
13 godina
neaktivan
offline
Re: Eksplozija 3D televizora
ph3nom_gamer kaže...

gledo sam u emezeti u osjeku neki panasonicov model, 600 herza ima... bio se avatar vrtio i zgodna je to stvar... i kao što ste i rekli, 3D će postat standard za nekolko godina.

al ja neću 3D, preskačem to i čekam 4D {#}

Dakle plazma. Plazme su kraljevi 3D slike, ali opet... Gledanje TVa s onim naocalama u dnevnom boravku je uvrnuto. Nazalost, sve je manje televizija bez 3D modula koje daju vrhunsku 2D sliku.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice