Ella Dvornik objašnjava kako blogom i Facebook str zaključana tema

poruka: 332
|
čitano: 32.311
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Ella Dvornik objašnjava kako blogom i Facebook str".
9 godina
neaktivan
offline
Ella Dvornik objašnjava kako blogom i Facebook str

Mislim da nikog ovdje nije briga za Elu Dvornik niti njen uspjeh, vec je ovo

 ono cega se ljudi boje!
 

Poruka je uređivana zadnji put sri 19.10.2016 18:15 (Hacknwack).
Moj PC  
10 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: Ella Dvornik objašnjava kako blogom i Facebook
Hacknwack kaže...

Mislim da nikog ovdje nije briga za Elu Dvornik niti njen uspjeh, vec je ovo ono cega se ljudi boje!
 

 

Ja se bojim paukova...

Freak Show Inc.
13 godina
neaktivan
offline
Ella Dvornik objašnjava kako blogom i Facebook str

Ha!

@ kapetan_ajkula :

 

...pametnije bi bilo tebi da nisi komentirao moj post, nego što se tu prosipaš.

Pa ni ti ne radiš ništa nego samo tipkaš po tastaturi a sve odrađuje tvoj komp.

A da nije bilo dragog Tesle ne bi se mogao ni uštekat...

...Ne da joj se divim nego je obožavam kad tako jedna fina cura uspije uzbuditi tolike stručnjake,

onda je ona ustvari PR te "uspješne marketing agencije" što opet dođe na isto.

Daj nađi i ti nekog sponzora da se i tebi divimo, za sada si samo sitna ribica...

 

Kao što Albert reče: "Svemir i ljudska glupost nemaju granica. A za svemir baš nisam siguran"

 

 

 

 
1 6 hvala 0
9 godina
protjeran
offline
Re: Ella Dvornik objašnjava kako blogom i Facebook
Hipnos kaže...

Ha!

@ kapetan_ajkula :

 

...pametnije bi bilo tebi da nisi komentirao moj post, nego što se tu prosipaš.

Pa ni ti ne radiš ništa nego samo tipkaš po tastaturi a sve odrađuje tvoj komp.

A da nije bilo dragog Tesle ne bi se mogao ni uštekat...

...Ne da joj se divim nego je obožavam kad tako jedna fina cura uspije uzbuditi tolike stručnjake,

onda je ona ustvari PR te "uspješne marketing agencije" što opet dođe na isto.

Daj nađi i ti nekog sponzora da se i tebi divimo, za sada si samo sitna ribica...

 

Kao što Albert reče: "Svemir i ljudska glupost nemaju granica. A za svemir baš nisam siguran"

 

 

 

 Koliko sablona u jednom kratkom tekstu. Ne odradju kompjuter sam stvari vec radi ono sto mu ti odredis. Teslin doprinos je velik, ali sigurno nije izumio internet i kompjutere to vec spada u domenu mitomanije.

Ljudi nisu uzbudjeni nego ogorceni, radi se o banalizaciji jednog medija koji je nekad imao tezinu, a sada lagano tone. Ne znam sto je posebno fino u zenskoj koja objavljuje svoje polugole slike.

15 godina
offline
Re: Ella Dvornik objašnjava kako blogom i Facebook
Friday kaže...
Hacknwack kaže...

Mislim da nikog ovdje nije briga za Elu Dvornik niti njen uspjeh, vec je ovo ono cega se ljudi boje!
 

 

Ja se bojim paukova...

  I'm having fear from Jews. They always Jew me. Cunts!

I thought that I heard you laughing I thought that I heard you sing I think I thought I saw you try But that was just a dream That was just a dream
13 godina
neaktivan
offline
Ella Dvornik objašnjava kako blogom i Facebook str

@Ivo Robić :

 

...aj i tebi da otipkam (dok čekam da mi se ohladi gemišt - kave i sokiće sam već popio;)

Daj me prosvijetli što to kompjuter radi, evo ja im određujem već 25 g. , strašne su to beštije ;)

 

Ne kužiš ti što je sarkazam i šta sam ja napisao u svom 1. postu na ovu temu?

Toliki strašni inkvizitori ovdje a ne vide drvo od šume...

 

A Ella mi je baš dobra, ne vidim ni trunke zlobe u tome što radi, samo neka uživa.

 

I zašto ste ogorčeni? Valja malo izać' u prirodu, udahnit' svježeg zraka, popričati s ljudima uživo...

Može se poslušat i pokoja pjesmica, evo jedna prigodna:

 

 

 

 

 
0 2 hvala 0
9 godina
protjeran
offline
Re: Ella Dvornik objašnjava kako blogom i Facebook
Hipnos kaže...

@Ivo Robić :

 

...aj i tebi da otipkam (dok čekam da mi se ohladi gemišt - kave i sokiće sam već popio;)

Daj me prosvijetli što to kompjuter radi, evo ja im određujem već 25 g. , strašne su to beštije ;)

 

Ne kužiš ti što je sarkazam i šta sam ja napisao u svom 1. postu na ovu temu?

Toliki strašni inkvizitori ovdje a ne vide drvo od šume...

 

A Ella mi je baš dobra, ne vidim ni trunke zlobe u tome što radi, samo neka uživa.

 

I zašto ste ogorčeni? Valja malo izać' u prirodu, udahnit' svježeg zraka, popričati s ljudima uživo...

Može se poslušat i pokoja pjesmica, evo jedna prigodna:

 

 

 

 

Ne zanimaju mu tvoje pjesmice i narodne mudrolije, ovo nije rasprava kakva je Ella osoba vec da li je prikladan gost za IT magazin sa odredjenom reputacijom. Ne znam zasto je to tesko shvatit o cemu se uopce raspravlja. 

I da odmah napad na osobnoj bazi jer eto osim tebe nitko se ne druzi i ne ide u prirodu, smanji sa gemistom kafanski filozofu.


13 godina
neaktivan
offline
Ella Dvornik objašnjava kako blogom i Facebook str

@Ivo Robić 

 

Kakav napad, nisi valjda osjetljiv k'o pamuk?

 

Koliko ja vidim ovdje piše:

"Gošća novog Star Techa je Ella Dvornik, jedna od najčitanijih travel blogerica u Velikoj Britaniji koja, uz to, na Facebooku ima preko 260.000 followera… Ella je, drugim riječima, "digital influencer", što je u današnje vrijeme vrlo unosno "zanimanje" koje je stvorio Internet…"

 

I šta tu nije prikladno? A Petric tj. autor može dovesti i samog Papu ili Tarzana iz džungle ako mu se učine zanimljivi.

 

Pjesmice su tu da ti pokažem kako je lako biti "digital influencer" , šaljem poruku preko digitalnog medija a u isto vrijeme promoviram bend koji mi je eto odličan.

 

 
0 3 hvala 0
9 godina
protjeran
offline
Re: Ella Dvornik objašnjava kako blogom i Facebook
Hipnos kaže...

@Ivo Robić 

 

Kakav napad, nisi valjda osjetljiv k'o pamuk?

 

Koliko ja vidim ovdje piše:

"Gošća novog Star Techa je Ella Dvornik, jedna od najčitanijih travel blogerica u Velikoj Britaniji koja, uz to, na Facebooku ima preko 260.000 followera… Ella je, drugim riječima, "digital influencer", što je u današnje vrijeme vrlo unosno "zanimanje" koje je stvorio Internet…"

 

I šta tu nije prikladno? A Petric tj. autor može dovesti i samog Papu ili Tarzana iz džungle ako mu se učine zanimljivi.

 

Pjesmice su tu da ti pokažem kako je lako biti "digital influencer" , šaljem poruku preko digitalnog medija a u isto vrijeme promoviram bend koji mi je eto odličan.

 

 

13 godina
neaktivan
offline
Ella Dvornik objašnjava kako blogom i Facebook str

 

 

 
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Ella Dvornik objašnjava kako blogom i Facebook
iduci star tech bi vam mogao biti jos zanimljiviji :'D
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Ella Dvornik objašnjava kako blogom i Facebook

Prestao sam čitati ovu temu i odgovarati na nju jer sam jednostavno tada imao previše posla i ovo jednostavno nije bilo vrijedno mog vremena. Al vidim da jedan troler ovu temu prelijeva i jednu drugu zapuštenu temu (o teorijama zavjera) pa dobro onda...

 

kapetan_ajkula kaže...
mbaksa kaže...
kapetan_ajkula kaže...
 Pitanje je sto i koliko ona uopce zaradjuje, i da li su ti posjetitelji iz Indonezije kao sto je bio slucaj na net.hr. Drugo zenska si nasla sugar dadyia koji mozda ima neke veze. Ne mora da radi nista pa malo mase guzicama i placa indexu, jutarnjem i slicnom da objavljuje "vijesti" i tako poveca rejting stranice. 


Takvih posvadusa koju putuju besplatno ima more na internetu i te pare koji zaradjuju su vjerojatno malo bolja prosjecna placa U Engleskoj, tako da ne znam kakav je to veliki uspijeh zaradjivati vise od saborskih zastupnika. 

Po tom kriteriju bi mogli da pozovete Maju Suput, Nives Celzijus i ostale starelete jer eto i one su na interentu i od toga zaradjuju. Petric je vjerojatno znao kakve ce biti reakcije (opravdane) forumasa, ali eto imate klikova, guzica i sisa, sto je ok za lokalno glasilo, ali ne i za informaticki casopis. Ali eto sto ocekivati u zemlji seljaka na brdovitom balkanu.

Sve neke vrle jalne, dušebrižničke muškarčine, koje anonimno omalovažavaju osobu koja im nije apsolutno ništa kriva, o kojoj zapravo ne znaju ništa, i još sve to na informatičkom forumu koji je zadnje mjesto za takve stvari.

 

Ajde ne budite pičkice - ako imate nešto protiv nje recite joj to u lice, a ne da na ovakav anonimni kukavički način na informatičkom forumu napadate nekog tko nije tu da se brani.  Đe su vam muda?

 Kako je omalovazavam, samo kazem da nema veze s informatickim casopisom, ne moras tako gorljivo branit odluke redakcije. Ne znas sto je gore; krezube 'rvatine koji pile o crkvi ili kvazi ljevicari koji brane neobranjivo. Istina je da ste dobili reakciju koju ste zeljeli, jer imate klikova i komentara, a sada je ovo damage control jer eto svi mi mrzimo uspijesne zene.

Tvoje izjave su čistoomalovažavanje na osobnoj razini, napad na njen karakter, o kojem ne znaš ništa, bez da kritiziraš njen rad. To čak nije ni ad hominem! Ad hominem bi bio kad bi nekoga osobno omalovažavao zato da bi dokazao neku poantu - omalovažavaš je radi omalovažavanja! Kakvog to smisla ima, kakvog to opravdanja ima osim zadovoljavanja potrebe da se mizoginim omalovažavanjem javne osobe želiš ovdje prikazati kao frajer? Omalovažavati drugog da bi sebe uzdignuo... Hm... Gdje je to na moralnoj skali?

Poruka je uređivana zadnji put sub 5.11.2016 9:36 (mbaksa).
16 godina
moderator
offline
Re: Ella Dvornik objašnjava kako blogom i Facebook
LUNAT1C kaže...
općenito nisam upoznao elu, a i da ju sretnem ignorirao bi ju, osoba koja objavljuje što sve možeš napravit s kondomom alike postove, i naslikava se po fb i instagramu i to naziva težak posao je smiješno, isto kao što vi taj težak posao ovdje branite..

Pa ak je to tako lako, što se nisi ti ubacio u taj biznis? Lijepo putuješ, malo se fotkaš, malo pišeš, a pare sjedaju na tvoj račun. Umjesto toga radije ćeš ovdje potpirivati javni linč na osobu koja ti nije ništa ni kriva ni dužna.

 

Već sam spominjao holivudske glumice - njihov posao nitko ne smatra laganim, smiješnim ili kojekakvim već. Na pitanja koja vama nekolicini mrzitelja totalno ruše koncepciju jednostavno ne reagirate - kao da ih nisam postavio. Posao zabavljača vam je super sve dok se ne radi o mladoj domaćoj osobi - onda na vidjelo isplivaju jal i mizoginija.

 

LUNAT1C kaže...
inače ne samo kao moderatoru nego i ko članu foruma, nemoj se spuštati na tu razinu da forumaše, tj nekoga od koga živiš nazivaš pičkicama i govoriš im da nemaju muda(i to članove koji su tu dugo koliko i ti).. pa i petric je to skuzio da se ne radi... ukoliko te zanima hoce li se moje misljenje promijenit i dali bi to isto rekao uživo, imaš pp pa  saznaj..

A zašto se ne bih spuštao na tu razinu? Vidiš sad ti tu situaciju - forumašima se mora dozvoliti da budu neugodni, ali moderator mora biti iznad toga. S jedne strane im mora dozvoliti da pišu sr*nja i da izražavaju svoje najniže strasti jer - sloboda govora - a s druge strane dok im na primjeru pokuša pokazati kako to nije OK, onda panika - moderator nas vrijeđa.

 

To što sam napisao da su neki od vas pičkice (pri čemu sam mislio na to da se u ovom slučaju ponašate kao pičkice) i da nemate muda (opet, odnosilo se na ovaj slučaj) je pokušaj izazivanja reakcije, je svojevrstan eksperiment. I reakciju bome i jesam izazvao. I to kakvu! Takvu da si me prijavio moderatorima! Zar to nije ironično? Znači, zbog anonimnog i ničim izazvanog omalovažavanja prozovem mrzitelje bezmudim pičkicama, a ti onda umjesto da se ko muško sučeliš sa mnom, prijaviš me moderatorima! Da nije smiješno bilo bi žalosno.

 

Koja je bila poanta tog eksperimenta? Pa vidjeti hoće li vam to povrijediti ego, hoćete li osjetiti uvrijeđenima. S obzirom na reakcije, rekao bih da je eksperiment u potpunosti uspio. A pazi sad stvar - riječ "pičkica" i izraz "nemate muda" su samo slikoviti izrazi za to da anonimno kukavički omalovažavate nekoga iza leđa. Kad vas optužim da anonimno kukavički omalovažavate nekog iza leđa, onda nikome ništa (jedino se Petko brani da redakcija zna njegov identitet, iako je javnosti i dalje anoniman). Kad kažem da ste "pičkice" (a s čime sam rekao to isto, samo sam upotrijebio inflamatorne izraze) onda vas vrijeđam, omalovažavam, onda sam ja zao, spuštam se vašu nisku razinu i koješta drugo.

 

Shvati da nekad nekome ne možeš utuviti u glavu da radi nešto nekorektno dok ga na neki način ne šokiraš. A čini se da ni tada to uvijek ne funkcionira.

 

Jeste se nakon mojeg "napada" osjetili povrijeđeno? A pazi - vi ste svi anonimni! Ella nije anonimna. Kako bi se ona osjećala da pročita sra*a koja ste nadrobili na ovoj temi, ako se vi tako osjećate povrijeđeno zbog toga što vam je jedan od moderatora napisao da se nemate muda i da se ponašate kao pičkice. Vi se lako na forum registrirate s novim nickom. Ella pak sa sebe ne može sprati sve ovo što ste nabacali na nju.

 

Za vas ne vrijedi ona stara "Ne radi drugome ono što ne želiš da drugi radi tebi"? Mislim, očito je da ste osjetljivi na to i da ne želite da vama netko radi neke stvari koje vi radite drugome. No zašto onda vi to radite drugima? To nije korektno.

Poruka je uređivana zadnji put sub 5.11.2016 9:35 (mbaksa).
16 godina
moderator
offline
Re: Ella Dvornik objašnjava kako blogom i Facebook
Friday kaže...
mbaksa kaže...

Muškarci kritiziraju ideje ili rad koji smatraju lošim, pičkice anonimno i iza leđa omalovažavaju osobu na osobnoj razini. 

S obzirom da redakcija ima moje osobne podatke ne vidim kako sam ja tu anoniman? I zasto bih se uopce na anonimnost trebao pozivati - pa nije da sam joj prijetio smrcu ili nesto.

Ajme Fridayu dragi, koji slavodobitni komentar! I to kad znaš da te redakcija neće doxati (javnosti otkriti tvoje privatne podatke, uključujući ime i prezime). Ti si bio i ostao anoniman za javnost. Nije poanta u tome da redakcija zna tvoje (ili ičije tuđe) podatke, nego je poanta u tome da ostane na forumu javno zapisano tko je što pisao o kome. Ti si javnosti i dalje anoniman.

 

Lako je skrivati se iza anonimnosti jer tada ono što pišeš, pišeš bez posljedica. Najgore što ti se može dogoditi je da ti se blokira korisnički račun pa se onda registriraš s novim i...

 

No kad ti svojim identitetom, imenom i prezimenom stojiš iza napisanog, ti više nisi samo nadimak i avatar na forumu i stvari koje pišeš ostanu zapisane pa svatko onda može vidjeti što je netko pisao.

 

Pa već je dobro poznato da i ljudi koji se poznaju putem poruka jedni drugima pišu ono što im se ne bi usudili reći u lice. Znači, čak i kad nisu anonimni dolazi do svojevrsne depersonalizacije. A tek kad su anonimni! Lijepo je vidjeti neke online medije koji su uklonili svoje forume ili sustave za komentiranje i ostavili samo komentiranje putem Facebooka - i dalje ima trolova, i dalje ima neugodnih komentara pretežito s anonimnih korisničkih računa, ali općenito gledano kultura komuniciranja se drastično promijenila.

 

Friday kaže...
SAMA je plasirala hrpu svojih lascivnih fotografija/videa na medij na kojem zaradjuje ali mi smo sovinisti ako se toga dotaknemo. Tko o cemu...

Zar je to razlog da je se omalovažava, da je se javno linčuje? Je li doista napravila nešto loše čime je zaslužila da je se javno (a anonimno!) na informatičkom forumu blati kao što su to činili neki anonimni pojedinci na ovom forumu?

 

Iz ovog tvog komentara viri nešto mizogino...

 

###

 

Pitao sam te "Kritika? Da sad idemo proći kroz poruke "kritičara", koliko poruka kritizira nešto što je Ella rekla ili argumentirano kritizira njen rad, a koliko je omalovažava na osobnoj razini?"

 

Molio bih odgovor na to pitanje. Tj. reakciju, jer ni ne moramo brojati poruke jer je stvar jasna.

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 5.11.2016 9:57 (mbaksa).
16 godina
moderator
offline
Re: Ella Dvornik objašnjava kako blogom i Facebook
ludizao kaže...
mbaksa kaže...
ludizao kaže...
Možda nije tu da se brani zato što ju informatika uopće ne zanima, kao što ni većinu forumaša ne zanima to o čemu ona priča, po principu svakom svoje?

Nije stvar jala i vrijeđanja ako smatramo da se u pozadini takvih blogerskih "uspjeha" nalazi i odvija nešto sasvim drugo od onog što se plasira na površini. Što je to drugo, argumentirano je u više nego dovoljno postova.

Ukratko, nismo glupi i ne pušimo fore za djecu i ljude smanjenih misaonih sposobnosti 

Ne budi anonimna pičkica, ne budi teoretičar zavjera - ako hoćeš ostati anoniman pičkica, idi izražavaj svoje "duboke" misli na prikladnije mjesto - na neki portal sa žutilom. Ako imaš neku opravdanu kritiku, ne budi anonima pičkica i obrati joj se osobno, imenom i prezimenom pa lijepo ljudski riješite te stvari.

 

Stani iza svojih riječi imenom i prezimenom i djeluj u skladu sa svojim riječima tamo gdje to može dovesti do neke promjene, umjesto da se skrivaš iza anonimnosti i kukavički omalovažavaš osobu, da se ponovim, o kojoj ne znaš ništa, koja ti nije ništa kriva, niti koja je tu da se brani od ničim izazvanih napada.

 

Err, zašto? Nemam ništa s gospodičnom blogericom. Javio sam se tebi, a ne njoj, jer (ad hominem) etiketiraš pojedine forumaše da su jalni iako to nije jal.

Nego? Mizoginija? Nešto treće? Neki oblik neopravdanog mrziteljstva jest.

 

"Etiketiranje" sam objasnio ovdje. Ti si baš nesretno naletio u krivom trenutku.

 

ludizao kaže...
Kliknuo sam na članak i (u pozadini) poslušao video, ne bi li eventualno apdejtao mišljenje koje trenutno imam. Nešto loše u tome?

Napisao jedan jedini komenatar, jer smatram "da se u pozadini takvih blogerskih "uspjeha" nalazi i odvija nešto sasvim drugo od onog što se plasira na površini". To je moje mišljenje, na koje imam pravo, i nije nikakvo vrijeđanje. Prema pravilima foruma smijem biti anoniman, dakle koji je točno tvoj problem?

To je "tvoje mišljenje" kojim insinuiraš nekakvu zavjeru kako bi opravdao omalovažavačke stavove prema Elli.

 

E sad - ako je ti "raskrinkaš" (ako se uopće ima što za raskrinkati), onda bi to tvoje mišljenje nešto vrijedilo. U suprotnom si jednostavno doslovce izmislio zavjeru.

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 5.11.2016 9:37 (mbaksa).
 
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Ella Dvornik objašnjava kako blogom i Facebook
TKosir kaže...
mbaksa kaže...

 

Sve neke vrle jalne, dušebrižničke muškarčine, koje anonimno omalovažavaju osobu koja im nije apsolutno ništa kriva, o kojoj zapravo ne znaju ništa, i još sve to na informatičkom forumu koji je zadnje mjesto za takve stvari.

 PA UPRAVO TO - ako želite biti informatički forum, informatički portal i informatički magazin (njega doduše još niste ukebali), onda se BAVITE INFORMATIKOM. Umjesto Elle Dvornik i reklamiranja kojekakvih startupa, dajte monitore, grafičke, diskove, periferiju, fotoaparate, televizore, mobitele, laptope, software, online servise, itd.

Zašto moram objašnjavati nešto što sam već objasnio? S tim intervjuo ti nisi bio zakinut za ništa. A oni koje je tako nešto zanimalo su dobili sadržaj koji ih zanima. Ne razumijem zbog čega je to tako teško za shvatiti.

7 godina
offline
Re: Ella Dvornik objašnjava kako blogom i Facebook
mbaksa kaže...
....Omalovažavati drugog da bi sebe uzdignuo... Hm... Gdje je to na moralnoj skali?

 sjecam se članka vašeg kolege o ne gledanju got-a,izbrisalo se puno komentara koji moderatoru(ujedno i autor ćlanka) nisu bili po volji i banalo dosta ljudi i ispalo je da svi koji smo dobili ban glupi jer ko nismo shvatili poantu ćlanka,gdje je to bilo na moralnoj skali?

zasto ovo baš tu pišem, zato sta nemam problema s Elom ni s njezinim poslom,naprotiv baš mi je drago da joj ide u poslu koji oćito voli radit ,i da je sretna.  ali isto mislim da je kritika kolega tu s foruma upucena vama da ovo nema baš veze s problematikom ovog casopisa na mjestu,i kolega sam kaze da ne govori protiv Ele vec da vam je cudna tema koja se obrađuje(objašnjeno je prije da star tech mora odgovarat i televizijskoj publici ok, ali ocito ne odgovara ovoj vašoj original publici koja ćita bug od prvog broja ili odavna).
IT je širok pojam i sve ovo spada pod isto to je istina, ali ko meni brani reć tu na forumu da mi se ne sviđa got ili ova tema u vašem star techu(Ela mi je ok , tema ne da nebi bilo zabune)?

forum je financiran vjerovatno privatno i imate pravo obrisat šta vas je volja, ali onda to ljepo naglasite na naslovnoj stranici foruma da sloboda govora postoji -dok odgovara ljudima koji financiraju isti forum.

unaprjed se ispricavam ako sam nesto krivo reka ili nekoga slucajno povrjedia. nisam anoniman tu i svakome je lako vidit i lokaciju i ime i prezime pa ne stoji ni ona teorija o anonimnosti .a i  stoji da nisam nikoga omalovažava niti nešto loše pisa o nekome, dapaće pokušavam smirit tenzije koje moderator oćito pokazuje prema drugom korisniku(quote : ...ne budite pickice....).



16 godina
moderator
offline
Re: Ella Dvornik objašnjava kako blogom i Facebook
dabar_solta_V2 kaže...
mbaksa kaže...
....Omalovažavati drugog da bi sebe uzdignuo... Hm... Gdje je to na moralnoj skali?

 sjecam se članka vašeg kolege o ne gledanju got-a,izbrisalo se puno komentara koji moderatoru(ujedno i autor ćlanka) nisu bili po volji i banalo dosta ljudi i ispalo je da svi koji smo dobili ban glupi jer ko nismo shvatili poantu ćlanka,gdje je to bilo na moralnoj skali?

Nisam upućen u tu temu i moderiranje u njoj. Moraš razumjeti jednu stvar - na forumu ima mali broj stalnih trolova i kad takvi naprave kuršlus (a prema ovome što si napisao moglo bi se zaključiti da je bilo tako), mogu "pasti glave" i "slučajnim prolaznicima". U pravilima foruma piše kako se možeš žaliti na rad moderatora. Ako si se smatrao zakinutim, mogao si se žaliti, objasniti da si greškom baniran, da te se krivo shvatilo, ispričati se ako si pretjerao i sl. Sve se da riješiti dok god je čovjek dobronamjeran. Ako ti ni ne pokušaš riješiti problem ako je do njega došlo greškom, onda se on ni neće riješiti, zar ne?

 

dabar_solta_V2 kaže...
zasto ovo baš tu pišem, zato sta nemam problema s Elom ni s njezinim poslom,naprotiv baš mi je drago da joj ide u poslu koji oćito voli radit ,i da je sretna.  ali isto mislim da je kritika kolega tu s foruma upucena vama da ovo nema baš veze s problematikom ovog casopisa na mjestu,i kolega sam kaze da ne govori protiv Ele vec da vam je cudna tema koja se obrađuje(objašnjeno je prije da star tech mora odgovarat i televizijskoj publici ok, ali ocito ne odgovara ovoj vašoj original publici koja ćita bug od prvog broja ili odavna).

IT je širok pojam i sve ovo spada pod isto to je istina, ali ko meni brani reć tu na forumu da mi se ne sviđa got ili ova tema u vašem star techu(Ela mi je ok , tema ne da nebi bilo zabune)?

Molio bih te da malo pažljivije pročitaš poruke u ovoj temi. Nemam problema s tim da netko tvrdi da ovo nema veze s ICT tematikom, iako se s tim ne slažem. Imam problem s bezrazložnim (grupnim!) omalovažavajućim napadima gošće na osobnoj razini. Jedno su opravdane kritike nečeg, a nešto sasvim drugo je omalovažavanje omalovažavanja radi, ili radi vlastitog uzdizanja.

 

dabar_solta_V2 kaže...
forum je financiran vjerovatno privatno i imate pravo obrisat šta vas je volja, ali onda to ljepo naglasite na naslovnoj stranici foruma da sloboda govora postoji -dok odgovara ljudima koji financiraju isti forum.

Kad nitko ne održava red - bude kaos. To vjerujem ne bi nitko na forumu želio, osim nekolicine trolova. Sloboda izražavanja prestaje tamo gdje počinje kršiti pravila foruma. Rekoh, ako se netko osjetio oštećenim, može se žaliti i problem će se riješiti. Problem se neće riješiti ako se ne žališ na propisan način ili ako se žališ, a problema zapravo nema (znači, ako si baniran opravdano). Ima čak i likova koji se žale na moderatore a da su totalno u krivu, i pritom su još i ultra neugodni i bezobrazni, ali eto misle da mogu sve što požele i traže da ih se odbanira.

 

dabar_solta_V2 kaže...
unaprjed se ispricavam ako sam nesto krivo reka ili nekoga slucajno povrjedia. nisam anoniman tu i svakome je lako vidit i lokaciju i ime i prezime pa ne stoji ni ona teorija o anonimnosti .a i  stoji da nisam nikoga omalovažava niti nešto loše pisa o nekome, dapaće pokušavam smirit tenzije koje moderator oćito pokazuje prema drugom korisniku(quote : ...ne budite pickice....).

Hm... Pičkica... Ne bih imao problema svrstati se u tu kategoriju, ali "nažalost" znate tko sam, nikoga kukavički, po skrivečki i bezrazložno ne omalovažavam, u ovoj temi nisam podijelio ni jedan karton niti sam obrisao ijednu jedinu poruku. 

16 godina
odjavljen
offline
Ella Dvornik objašnjava kako blogom i Facebook str

LOL, baksi kao da je istekao crveni karton pa je sad dosao na forum reci svima sta ih ide.

 

Ne da mi se zamarati "influencerkom" vise. Grozim se takvih spodoba na internetu jer imam tri zenska djeteta za koja se brinem da ce im ovakve price o "uspjehu" pomaknuti sustav vrijednosti. Tebi se to mozda cini kao mizoginija, ali eto nas u 2016. godini gdje ce se svi uvrijediti na sve i gdje kretenu ne samo da ne smijes reci da je kreten nego ne smijes to ni pomisliti jer ce te drustvo smatrati zaostalim.

Gluten free, sugar free, brain free drustvo...

Freak Show Inc.
 
15 0 hvala 4
16 godina
moderator
offline
Re: Ella Dvornik objašnjava kako blogom i Facebook
Friday kaže...

LOL, baksi kao da je istekao crveni karton pa je sad dosao na forum reci svima sta ih ide.

Hahahhaa. Bio sam prisiljen birati: posao ili prepucavanje s hejterima. Možeš li me kriviti što sam odabrao ovo prvo?

 

I eto, ostavio sam to iza sebe, kad li me kolega jučer (a to sam vidio tek danas) počne prozivati u nevezanoj temi. To mi je samo bio povod da kažem sve ono što sam i prije mislio reći, ali sam se uspio dosad suzdržavati jer se nisam želio ponovno uvući u prepucavanje.

 

Friday kaže...

Ne da mi se zamarati "influencerkom" vise. Grozim se takvih spodoba na internetu jer imam tri zenska djeteta za koja se brinem da ce im ovakve price o "uspjehu" pomaknuti sustav vrijednosti. Tebi se to mozda cini kao mizoginija, ali eto nas u 2016. godini gdje ce se svi uvrijediti na sve i gdje kretenu ne samo da ne smijes reci da je kreten nego ne smijes to ni pomisliti jer ce te drustvo smatrati zaostalim.

Gluten free, sugar free, brain free drustvo...

Uopće nije stvar u tome. Objasnio sam u čemu je stvar. Još sam ti i ponovio pitanje koje je srž problema i na koje ponovno nisi reagirao.

 

Što se tiče "influencera" koje sad nazivaš "spobodama", tvoja djeca ni buduće generacije ih neće takvima doživljavati. Postavlja se pitanje bi li ih trebali takvima doživljavati. Svijet se mijenja, mijenjaju se i zanimanja, mijenja se društvo. Možeš se prilagoditi, prihvatiti ili možeš biti mrzitelj svega novog. Mislim, o čem uopće govorimo? Riječ je o zabavnim sadržajima, kojima se mijenja forma. Zabavnih će sadržaja biti sve više i više, pogotovo zato jer se mijenja struktura poslova. Kad nas roboti zamijene u fizičkim poslovima, što ćemo raditi? Digital influencer je jedno od zanimanja koje nas vodi u takvu budućnost, koja će se dogoditi koliko god se to tebi ne svidjelo.

16 godina
offline
Re: Ella Dvornik objašnjava kako blogom i Facebook
mbaksa kaže...

 Svijet se mijenja, mijenjaju se i zanimanja, mijenja se društvo. 

 Apsolutno točno. Dok neki zarađuju vrtoglave cifre neradom, drugi još više i više šljakaju da pokriju "influencere", "pravnike", "filozofe" za sve manje i manje...

Poruka je uređivana zadnji put sub 5.11.2016 11:56 (ukay1000).
16 godina
moderator
offline
Re: Ella Dvornik objašnjava kako blogom i Facebook
ukay1000 kaže...
mbaksa kaže...

 Svijet se mijenja, mijenjaju se i zanimanja, mijenja se društvo. 

 Apsolutno točno. Dok neki zarađuju vrtoglave cifre neradom, drugi još više i više šljakaju da pokriju "influencere", "pravnike", "filozofe" za sve manje i manje...

Ti ne bi volio zarađivati vrtoglave cifre "neradom" (stavljam "nerad" u navodnike jer ljudi zbilja nemaju pojma koliko ljudi drugih zanimanja stvarno rade ili ne rade)?

14 godina
neaktivan
offline
Re: Ella Dvornik objašnjava kako blogom i Facebook
Friday kaže...

LOL, baksi kao da je istekao crveni karton pa je sad dosao na forum reci svima sta ih ide.

 

Ne da mi se zamarati "influencerkom" vise. Grozim se takvih spodoba na internetu jer imam tri zenska djeteta za koja se brinem da ce im ovakve price o "uspjehu" pomaknuti sustav vrijednosti. Tebi se to mozda cini kao mizoginija, ali eto nas u 2016. godini gdje ce se svi uvrijediti na sve i gdje kretenu ne samo da ne smijes reci da je kreten nego ne smijes to ni pomisliti jer ce te drustvo smatrati zaostalim.

Gluten free, sugar free, brain free drustvo...

 Brineš se s razlogom prijatelju. Ali doći će rušenje ovog nakaradnog sustava, u kojem guzičari postaju glavne face u kvartu i uzor svim jadnicima na faceu, instagramu i ostalim debilnim, pardon društevnim mrežama. Brain free je izgleda potpuno u modi.

ukay1000 kaže...
mbaksa kaže...

 Svijet se mijenja, mijenjaju se i zanimanja, mijenja se društvo. 

 Apsolutno točno. Dok neki zarađuju vrtoglave cifre neradom, drugi još više i više šljakaju da pokriju "influencere", "pravnike", "filozofe" za sve manje i manje...

 

 

@mbaksa - Što se mene tiče, ne bih volio neradom postići bogastvo, jer bi to značilo da je netko ispod mene i da mnogo ljudi mora raditi kao stoka i da ih se tretira kao stoku. A to ne želim, ni pod razno, jer svaki čovjek je jednako vrijedan.

Promišljanje je posao mnogih; odlučivanje pak samo jednoga.
16 godina
moderator
offline
Re: Ella Dvornik objašnjava kako blogom i Facebook
explorer 4 kaže...
@mbaksa - Što se mene tiče, ne bih volio neradom postići bogastvo,

A "neradom"? Znači radom koji drugi doživljavaju neradom jer nemaju pojma što sve ulazi u to?

 

explorer 4 kaže...
jer bi to značilo da je netko ispod mene i da mnogo ljudi mora raditi kao stoka i da ih se tretira kao stoku.

Ajd pliz objasni to.

Poruka je uređivana zadnji put sub 5.11.2016 12:46 (mbaksa).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Ella Dvornik objašnjava kako blogom i Facebook
mbaksa kaže...
explorer 4 kaže...
@mbaksa - Što se mene tiče, ne bih volio neradom postići bogastvo,

A "neradom"? Znači radom koji drugi doživljavaju neradom jer nemaju pojma što sve ulazi u to?

 

explorer 4 kaže...
jer bi to značilo da je netko ispod mene i da mnogo ljudi mora raditi kao stoka i da ih se tretira kao stoku.

Ajd pliz objasni to.

 Naravno da znam što ulazi u njen "rad". Ne moraš baš toliko očito braniti Bug.

 

Pogledaj zaposlenike Konzuma i njegovog vlasnika, to ti je primjer. Ovo nije isto, ali budući da si rekao da dolazi novo vrijeme, onda dolazi i novo vrijeme po pitanju zarade, zaposlenika, radnih odnosa itd.

Kolega ukay1000 je to odlično objasnio. Tko razumije kako sustav funkcionira, sve će mu biti jasno.

Promišljanje je posao mnogih; odlučivanje pak samo jednoga.
Poruka je uređivana zadnji put sub 5.11.2016 13:44 (explorer 4).
8 godina
protjeran
offline
Re: Ella Dvornik objašnjava kako blogom i Facebook

Ode ovaj bug....

15 godina
offline
Ella Dvornik objašnjava kako blogom i Facebook str

Štraca.

Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Ella Dvornik objašnjava kako blogom i Facebook
explorer 4 kaže...
Naravno da znam što ulazi u njen "rad".

Što?

 

explorer 4 kaže...
Pogledaj zaposlenike Konzuma i njegovog vlasnika, to ti je primjer.

Rade kao stoka i tretirani su kao stoka? Što konkretno to znači? I kako je rad "influencera" uzrok tome?

16 godina
offline
Re: Ella Dvornik objašnjava kako blogom i Facebook
mbaksa kaže...

Ti ne bi volio zarađivati vrtoglave cifre "neradom" (stavljam "nerad" u navodnike jer ljudi zbilja nemaju pojma koliko ljudi drugih zanimanja stvarno rade ili ne rade)?

Imas zanimanja koja nesto stvaraju, nesto opipljivo, nesto sto nam je potrebno za normalno funkcioniranje drustva, naseg tijela, zdravlja, i imas zanimanja koja eto, ne stvaraju nista osim zabave. Od zabave se nazalost ne zivi. Nemogu ju pojest, nemogu ju obuc, nece mi napravit kucu, ni fasadu na njoj, nece mi dijete odvest u vrtic... Ne kazem da zabava ne donosi nista dobro, dapace, donosi, ali omjer ljudi koji rade zabavu, koji pokusavaju biti influenceri, koji filozifiraju, udaraju stambilje, mora biti izbalansiran. I sada imas manjak ovih koji nesto stvaraju i visak ovih zabavnjaka, influencera, filozofa, slikara, blogera, kazalisnih glumaca, sponzorusa koji nista ne stvaraju, a zaradjuju dobro ili cak visestruko vise. U nekim slucajevima su multimilijunske cifre u pitanju. I sve se prelama na ovima koji stvaraju.

Petko je u pravu kad kaze da ne zeli da mu ovakvi "influenceri" utjecu na djecu. Ni ja ne zelim svojoj isto, ne zelim da gledaju i pomisle da jednostavno ako zele uspijeti u zivotu, da je dovoljno povaliti nekakvog starceka sa lovom i GG. 

I to je zivot Baksa. Nitko ne zeli lose Elli (osim ako se ne radi o kakvom bolesniku), vec mislimo da nije nikakav influencer i nije joj bilo mjesto na Bugu s obzirom na portfelj ljudi koji su mogli biti umjesto nje. Ljudi koji stvaraju nesto pozitivno, nesto opipljivo, a ne vrtnje oko striptiz stange, hrpetina razgolicenih slika na instagramu itd...

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 5.11.2016 14:19 (ukay1000).
16 godina
moderator
offline
Re: Ella Dvornik objašnjava kako blogom i Facebook
ukay1000 kaže...
mbaksa kaže...

Ti ne bi volio zarađivati vrtoglave cifre "neradom" (stavljam "nerad" u navodnike jer ljudi zbilja nemaju pojma koliko ljudi drugih zanimanja stvarno rade ili ne rade)?

Imas zanimanja koja nesto stvaraju, nesto opipljivo, nesto sto nam je potrebno za normalno funkcioniranje drustva, naseg tijela, zdravlja, i imas zanimanja koja eto, ne stvaraju nista osim zabave. Od zabave se nazalost ne zivi. Nemogu ju pojest, nemogu ju obuc, nece mi napravit kucu, ni fasadu na njoj, nece mi dijete odvest u vrtic... Ne kazem da zabava ne donosi nista dobro, dapace, donosi, 

Ak nemaš zabave u životu - što imaš? Kakav je to život? Zar su naši stari rintali po cijele dane zato da bi i mi isto tako? Da bi nam smisao života bio rad, rad i rad?

 

Ne vidim neš da se ljudi bune protiv recimo nogometa. Zar ne bi da se nogomet i televizori zabrane/unište ljudi bili produktivniji, više radili i manje se zabavljali i ostalo bi više para svima, a pogotovo zaposlenicima Konzuma, kad su već oni bili na tapeti?

 

Mislim, ne znam - zar ne bi trebalo napraviti neki balans u životu - toliko rada, toliko zabave? A da se svatko zabavlja na način na koji želi, a ne da mu netko dušebrižnički određuje kako će se zabavljati? Ak voliš nogomet, gledaj nogomet. Ako voliš lifestyle, prati lifestyle. U čem je problem? Ellin blog ionako nije namijenjen srednjovječnim muškarcima koji radije slobodno vrijeme provode s kriglom pive u ruci gledajući nogomet, umjesto da ti to vrijeme potroše da si zarade za obnovu terase.

 

ukay1000 kaže...
ali omjer ljudi koji rade zabavu, koji pokusavaju biti influenceri, koji filozifiraju, udaraju stambilje, mora biti izbalansiran. I sada imas manjak ovih koji nesto stvaraju i visak ovih zabavnjaka, influencera, filozofa, slikara, blogera, kazalisnih glumaca, sponzorusa koji nista ne stvaraju, a zaradjuju dobro ili cak visestruko vise. U nekim slucajevima su multimilijunske cifre u pitanju.

Zar nije? Ne kužim po kojem ćeš principu ti to određivati! Zar to ne određuje tržište?! Pa pogotovo smo mi mlado tržište što se tiče influencera - pa koliko ih je dozvoljeno biti na 4 i kusur milijuna stanovnika? Tri komada? Pa je Ella četvrta pa zbog toga njezin posao ne vrijedi ništa i samo je na teret?

 

Znaš koliko vrijedi neki proizvod? Onoliko koliko ga je netko spreman platiti! Ako su oglašivači spremni podržavati rad influencera, blogera ili koga već s toliko i toliko novca za njihov rad, tko si ti da određuješ da to nije u redu? Tebe ne angažiraju jer u tebi ne vide potencijal za dopiranje do masa. U nekim influencerima, blogerima i inima vide zato upravo njih angažiraju. Ne kužim gdje je problem. Na koji način si ti ili netko drugi zakinut ako neka firma angažira influencera? Misliš da imaš pravo na dio novca koji se daje influencerima ili što?

 

I recimo zašto nema problema s plaćama nogometaša i drugih sportaša? S jednim dijelom zabave (onim koji tebi odgovara) nemaš nikakvih problema, s drugim dijelom zabave (onim koji tebi ne odgovara) imaš.

 

ukay1000 kaže...
Petko je u pravu kad kaze da ne zeli da mu ovakvi "influenceri" utjecu na djecu. Ni ja ne zelim svojoj isto, ne zelim da gledaju i pomisle da jednostavno ako zele uspijeti u zivotu, da je dovoljno povaliti nekakvog starceka sa lovom i GG.

Za vas je jedini način da žena uspije u životu da se skurva s nekim potkoženim. I onda kao nije mizoginija u pitanju.

 

ukay1000 kaže...
I to je zivot Baksa. Nitko ne zeli lose Elli (osim ako se ne radi o kakvom bolesniku), vec mislimo da nije nikakav influencer i nije joj bilo mjesto na Bugu s obzirom na portfelj ljudi koji su mogli biti umjesto nje.

S obzirom na publiku očito jest influencer. Drugi par opanaka je to što je ne smatrate pozitivnim influencerom.

 

ukay1000 kaže...
Ljudi koji stvaraju nesto pozitivno, nesto opipljivo, a ne vrtnje oko striptiz stange, hrpetina razgolicenih slika na instagramu itd... 

Baš me zanima - kad si na plaži, jel govoriš mladim djevojkama u badićima nek se pokriju ručnikom ili obuku odjeću? Jel zažmiriš kad na filmu vidiš žensku kožu? Gasiš televizor kad se nedajbože pojavi bradavica?

 

Zapanjen sam količinom dušebrižništva na ovoj temi. Sad nekima odjednom smeta gola goža (i to ne "golotinja", već puka gola koža) zato jer nečime treba opravdati količinu mržnje usmjerenu prema mladoj gošći. Što si uopće radio na njezinom Instagramu?

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice