"Endorsanje" je novo "lajkanje"

poruka: 49
|
čitano: 8.647
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na ""Endorsanje" je novo "lajkanje"".
13 godina
protjeran
offline
"Endorsanje" je novo "lajkanje"

Prvo - oni s kojima smo povezani na LinkedInu nisu doista kompetentni da procjenjuju naše kompetencije.

 

LinkedIn je i bez ove šarade bio beskorisna društvena mreža preko koje nitko normalan nikada nije pronašao dobar posao ili dobrog zaposlenika

 

Dragi Dragane, izuzeo sam samo dvije tvoje izjave koje su poprilično netočne (barem je drugo apsolutna glupost). Ako netko radi ili je radio sa tobom na nekom projektu, poslu, firmi onda je itekako kompetentan da procjeni tvoje sposobnosti. Tako da je tvoja izjava čista subjektivna pretpostavka bazirana na manjku informacija. Ja osobno mogu garantirati za ljude koje imam na linkedin da sposobnosti koje sam endorse-ao su one koje i stvarno imaju.

 

Drugo je čista glupost. Mnogo ljudi je našlo i dobar posao i dobrog zaposlenika na linkedin-u. Eto kolega iz engleske je tako dobio posao u jednoj vrlo velikoj američkoj tvrtci. I bili su zadovoljni sa njime i on sa njima. Dakle ako osobno nisi iskusio ili našao, to ne znači da to nije istina.

 

Sve u svemu loš članak na razini blogera. {#}

 


Ad astra peronospora
 
29 0 hvala 5
14 godina
offline
"Endorsanje" je novo "lajkanje"

Stvarno ne znam čemu toliko pljuvanje po LinkedInu, ok, ovo endorsanje nije jako ozbiljna stvar, ali mreža kao mreža ima svoju svrhu i ispunjava ju, mene su kontaktirali nekoliko puta na temelju LinkedIn profila, i bio sam na par interview-a, tako da ne bih bas rekao da je beskorisna.

Lack of money is the root of all evil. George Bernard Shaw
 
5 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
"Endorsanje" je novo "lajkanje"

Članak je dobro pogođen.

 

Npr. imam u svojoj mreži u LinkedInu kolegicu sa posla.

Ako ju endorsam, time potvrđujem da je ona ozbiljan radnik, koji svoje obveze ispunjava korektno bla bla... itd. itd....

Međutim nikada je u ozbiljnom razgovoru ne bih preporučio da radi s nekim.

 

Ako je ne endorsam što onda? Kako će se ta kolegica prema meni odnositi? Hoće li me izbaciti iz profila? Hoće li npr. ona mene endorsati?

Bude li broj enodrsmenta nekakva vodilja za top liste radnika i slično, kupovat će se i prodavati endorsmenti kao blesavi.

 

To je kvaka cjele priče iz članka.

 

Osim toga LinkedIn mi je oduvijek bio čudna mreža, ne djeluje mi kao kvalitetan i profesionalni servis/mreža za spajanje radnika i poslodavaca, mislim da bi to postao trebao puno poraditi na kontroli korisnika i istinitosti podataka. Svakakve su muljaže tu moguće. 

 

 
1 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: "Endorsanje" je novo "lajkanje"
Bypass kaže...

Ja osobno mogu garantirati za ljude koje imam na linkedin da sposobnosti koje sam endorse-ao su one koje i stvarno imaju.

 

 

Da, a što sa ostalih zilijun koji fejkaju naveliko? Kako vjerovati bilo čemu tamo ako je vidljivo sa Marsa da se sustav zlorabi? Uostalom, mišljenja sam da moraš biti totalni moron da nešto napisano na društvenoj mreži uzmeš zdravo za gotovo. Pa makar to bila i "ozbiljna" mreža poput ove. To je kao da u plavom oglasniku tražiš curu pa naletiš na oglas "Crnka, 180 cm, solidna trojka. Ne puši, SSS, voli puno čitati. Ugodne vanjštine i dobro odgojena.". Bitch please, ogledalo pukne kad se pogleda u nj, a glupa ko ona stvar. Tako je i sa ovime - daj rezultate buraz, popis projekata na kojima si radio i tvoje zaduženje na istima, preporuke, reference... a ne faking link na kojem piše da kod kuće loviš bozone!

Freak Show Inc.
16 godina
offline
"Endorsanje" je novo "lajkanje"

LinkedIn je i bez ove šarade bio beskorisna društvena mreža

preko koje nitko normalan nikada nije pronašao dobar posao

 ili dobrog zaposlenika…

 

Ovo je nekako i moj zaključak nakon par godina kako sam na njemu logiran.
Više neznam ni koji mi je login i pass, a cijeli servis sam si prijavio u spam folder.

Nije problem u ideji nego u tome da me servis spama glupim porukama i
da osobno nisam našao neku korist (ne tvrdim da ju netko nema, jednostavno

nisam toliko vremena utukao u njega)

@friday: e da to-znam gomilu likova koji se linkaju da su "koautori" projekata, za koje znam

da su ih primirisali samo toliko da su valjda bili u zgradi zvat kolegu na kavu. I šta da ja sad
radim? Po prijavljenim "autorima" ispada da jeprojekat imao 1000 koautora, da se idem

zamjerati i redom napadati da lažu?
Ako je tako u većini slučaj sa onima koje ja znam šta je sa onima koje neznam?

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 15.10.2012 17:29 (overhaul).
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: "Endorsanje" je novo "lajkanje"
Bypass kaže...

Drugo je čista glupost. Mnogo ljudi je našlo i dobar posao i dobrog zaposlenika na linkedin-u. Eto kolega iz engleske je tako dobio posao u jednoj vrlo velikoj američkoj tvrtci. 


Drago mi to čuti, ali mi to djeluje neozbiljno.  Recimo da je riječ o nekom od IT divova, (Microsoft, Oracle, IBM, HP, Apple, Dell....).

Takve tvrtke bi meni djelovale vrlo nesposobne da uz sve moguće načine regrutitranja ljudi (vrhunski fakulteti, istraživački centri), oni ljude traže na nekoj društvenoj mreži. Glupo.

15 godina
neaktivan
offline
"Endorsanje" je novo "lajkanje"

LoL.... na cijelom kontinentu, LinkedIn je prvi i primarni servis za trazenje radnika, ako nemas linkedin profil maltene da profesionalno ne postojis...

Poprilicno neinformiran clanak.

 

Slazem se samo s cinjenicom da je Endorsanje kompletna glupost. Preporuke su puno puno bitnije.

 

Btw - tko ima ozbiljan profil i zeli se povezati, nek mi se javi preko PM-a...

I wanna feel the changes coming down... I wanna know what I've been hiding...
Poruka je uređivana zadnji put pon 15.10.2012 17:34 (Deus ex machina).
 
6 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
"Endorsanje" je novo "lajkanje"

"Beskorisna"... a neki su pronašli na stotine tisuća eura poslova baš putem LinkedIna... Beskorisnih eura, naravno, ako propadne valuta. {#}

Troll level: sensei
Moj PC  
5 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: "Endorsanje" je novo "lajkanje"
Deus ex machina kaže...

LoL.... na cijelom kontinentu, LinkedIn je prvi i primarni servis za trazenje radnika, ako nemas linkedin profil maltene da profesionalno ne postojis...

Poprilicno neinformiran clanak.

 

Slazem se samo s cinjenicom da je Endorsanje kompletna glupost. Preporuke su puno puno bitnije.

 

Btw - tko ima ozbiljan profil i zeli se povezati, nek mi se javi preko PM-a...

 Dobro moždaovisi o lokaciji i konkretnim poznanicima. Meni se trpaju isti wannabee web developeri/marketingIT gurui koje viđam i na FB. Dosta mi ih je i tamo
sa svojim pozivima na konferencije o suvremenom oglašavanju putem društvenih mreža.

16 godina
offline
Re: "Endorsanje" je novo "lajkanje"
Tonči kaže...

"Beskorisna"... a neki su pronašli na stotine tisuća eura poslova baš putem LinkedIna... Beskorisnih eura, naravno, ako propadne valuta. {#}

 A čuj, "neki" su pronašli i milijune eura u kockarnici, što ne govori puno ni o kockarnici ni o linked in-u, ne?
Velika je vjerojatnost da su prešutjeli koliko lobiranja, natječaja, audicija, sastanaka, probnih poslova i
preinaka su morali osobno proći za te poslove,

a linked in se ugurao sa hvalisanjem kako je eto on sredio stvar.

13 godina
protjeran
offline
Re: "Endorsanje" je novo "lajkanje"
Bugsy kaže...

Drago mi to čuti, ali mi to djeluje neozbiljno.  Recimo da je riječ o nekom od IT divova, (Microsoft, Oracle, IBM, HP, Apple, Dell....).

Takve tvrtke bi meni djelovale vrlo nesposobne da uz sve moguće načine regrutitranja ljudi (vrhunski fakulteti, istraživački centri), oni ljude traže na nekoj društvenoj mreži. Glupo.

Pa i IT divovi to rade. Google konstantno vrbuje ljude preko linkedin-a.

 

Kompanija o kojoj govorim je:

 

https://www.trustwave.com/

Ad astra peronospora
15 godina
odjavljen
offline
Re: "Endorsanje" je novo "lajkanje"

U nas LinkedIn nije pretjerano popularan, jer nije pretjerano popularno ništa osim Facebooka i Index.hra, ali to nije pokazatelj kvalitete LinkedIna, nego ovdašnje publike. Nedavno pričam s jednim predstavnikom domaće firme o nekom posliću i dok se vozim napišem mu na mobitelu da dok stignem na tiho mjesto za Skype poziv, pogleda LinkedIn i pošalje mi zahtjev tako da dobije pristup profilu i sl. Naravno da nije i tu već postajem skeptičan. Kasnije u Skype pozivu spomenemo slanje CV-a i na moj komentar da, ako mu nije problem engleski, da će dobiti export PDF s LinkedIna, lik odgovara "ne, ne, trebamo životopis, a ne LinkedIn". DAFUQ?! - Nisam se više niti potrudio slati mu bilo kakav CV, a imao sam netom prije te izjave volju fino sastaviti CV dokument i čisti PDF mu poslati na hrvatskome. Naprosto mi je nevjerojatno i neozbiljno da dvojica (3-way razgovor bio) predstavnika "ozbiljne" ICT firme ne znaju što je LinkedIn i kakve informacije i mogućnosti pruža.

 

Kako ti je Deus rekao, LinkedIn je "jesi - nisi" vani. Kud ćeš bolje od aktivnog, svježeg i aktualnog CV-a u online obliku? Umjesto beskorisne papirušine istog tipa, koja nema ni konekcije ni interlinkanje (da usput vidiš i profil suradnika i firmi te osobe).

Troll level: sensei
15 godina
neaktivan
offline
Re: "Endorsanje" je novo "lajkanje"
Tonči kaže...

....da će dobiti export PDF s LinkedIna, lik odgovara "ne, ne, trebamo životopis, a ne LinkedIn". DAFUQ?! ...

Tocno to.

Ja sam neko vrijeme arhaicno cuvao oboje, ali u zadnje vrijeme ni ne nudim PDF ili Word dokument, posaljem link na profil. Ako recruiter ne zna za LinkedIn ili ne zna exportirati moj profil - taj me vise ne cuje.

I wanna feel the changes coming down... I wanna know what I've been hiding...
16 godina
offline
"Endorsanje" je novo "lajkanje"

Osobno nemam problema sa LinkedIN; već više od 2 godine radim posao koji sam našao preko te stranice i u dobrom sam i privatnom i poslovnom kontaktu sa ljudima koje sam kontaktirao preko tog site-a. 
LinkedIN je beskoristan onima koji ga koriste ko facebook, jer to nije, a ovo endorsanje treba ignorirati jer je bezveze. 

http://dejankober.com/ Tweeter: http://twitter.com/#!/koberko
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: "Endorsanje" je novo "lajkanje"
Deus ex machina kaže...
Tonči kaže...

....da će dobiti export PDF s LinkedIna, lik odgovara "ne, ne, trebamo životopis, a ne LinkedIn". DAFUQ?! ...

Tocno to.

Ja sam neko vrijeme arhaicno cuvao oboje, ali u zadnje vrijeme ni ne nudim PDF ili Word dokument, posaljem link na profil. Ako recruiter ne zna za LinkedIn ili ne zna exportirati moj profil - taj me vise ne cuje.

Da se radi o tvornici čokolade, napisat ću im kredom na ploču, ali ICT firma -> točno tako. Ovi su za naše pojmove čak nudili neloše uvjete, ali me zaista strah poslovati s ljudima koji nisu u stanju niti pogledati "full profile" na LinkedInu i ne znaju što je eksportani PDF. Ponekad je (uvijek) daleko više problema skriveno iza takvih situacija. Osim toga, LinkedIn je izvrsno koncipiran.

Troll level: sensei
11 godina
offline
"Endorsanje" je novo "lajkanje"

Linkdin je najavio još prije par mjeseci kako će pojačati "društvenu" komponentu. Pisalo je tada nešto o tome na tamo nekim web stranicama koje objavljuju vijesti koje se tiču IT-a.

 

Oni koji znaju iskoristiti medij za svoje potrebe, uspjeti će bez obzira na izgled stranice, ima li "endorsanje" ili ne.

Da, vjerovati takvom jedan-klik mehanizmu može jedino netko stvarno naivan.

 

Ako te gnjave besmislene poruke ili sadržaji na Linkdinu ili Fejzbuku, tada nije problem u mediju, nego u tebi i u osobama koje su ti na listi. Uvijek postoji ignor/dilit/logof.

 

A sada ozbiljno - LinkedIn mi je do sada uštedio putovanje od parsto km na jedan razgovor za posao (za koji se ispostavilo da je šuplja priča) jer sam dobio informaciju iz prve ruke o uvjetima i načinu rada. Kada to usporedim s vremenom koje potrošim na grupe koje tamo pratim i ukupno na samu stranicu, isplatilo se.

 
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
"Endorsanje" je novo "lajkanje"

očito Petric koristi samo facebook{#}

 

inače se u potpunosti slažem sa Bypassom, Deusom i Tončijem, kod nas možda Linkedin toliko i nije popularan (što mi u jednu ruku i odgovara) al kaj se tiče nekog profesionalnog života, nemaš profil=ne postojiš odnosno nemaš želju za napretkom

naravno da će i ljudi bez Linkedina nać posao i normalno gradit karijeru i naravno da postoji hrpetina ljudi koji imaju razne šarene titule (a ne bi im dao da ovce na papiru čuvaju/servere na visio dijagramu održavaju) al za jako puno ljudi s kojima sam radio na ovaj ili onaj način tvrdim da posjeduju navedena znanja i kompetence i komotno ih mogu preporučit za suradnju

 

kaj se tiče nalaženja posla i slično, mišljenja sam da mi je Linkedin pomogao pri dobivanju zadnja dva posla, jer kad netko prođe nekoliko krugova natječaja i razno raznih razgovora onda samo sitnice odlučuju i rade prevagu

kod mene normalno radi.....(osim usranog apple iJpeg-a)
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
"Endorsanje" je novo "lajkanje"

Opet neke suvisle teorije zavjre u igri...

 

molim vas, zasto bi netko lagao o sebi na mrezi poput linkedin-a? sto s time dobije?

dodje na razgovor za psoao i posalju ga doma pa ga onda jos proglase sarlatanom, jeste..... zaista profitabilno laganje :)

 

 

naravno, id**ta ima svagdije, al nemojmo pljuvat po necemu jer takvima ostavljamo prostora za muljanje, nek muljaju, lako ih se skuzi :P

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: "Endorsanje" je novo "lajkanje"
TranceMight kaže...

molim vas, zasto bi netko lagao o sebi na mrezi poput linkedin-a? sto s time dobije?

 

Pa da ispadne faca kad ga netko izlinkeda, kakvo je to pitanje?

Naravno, profil mora biti public, ili mora imati puno frendova kontakata, inace stvar nema smisla.

 

Those damn scientist people have been promising global warming for years now. But when I go outside it's still very cold. I want the global warming like they promised NOW! I hate being cold...
16 godina
neaktivan
offline
"Endorsanje" je novo "lajkanje"

Znači endorsati se moglo i prije ovoga, odnosno preporučiti nekoga. Ja sam isto smatrao da je LinkedIn beskorisna društvena mreža za samohvalu. Međutim kolega iz Engleske kojem sam nekad bio voditelj projekta dok je radio tu, me zamolio za preporuku na LinkedInu. Pošto je zbilja bio dobar, ja sam mu je i napisao, čudeći se zašto mu je to bitno. Međutim nakon dva tjedna me nazvala gospođa iz HR odjela Motorole u Engleskoj i pozivajući se na moju preporuku me još detaljno ispitala o dotičnom kolegi. Nakon toga je dobio posao tamo. Znači, LinkedIn itekako ima svoju funkciju van Hrvatske, a slažem se da mu ova inflacija endorsanja neće pomoći.

Poruka je uređivana zadnji put pon 15.10.2012 21:19 (Tom2).
 
3 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
"Endorsanje" je novo "lajkanje"

Nakon ovako neinformiranog clanka, nisam vise siguran da bih endorsao Petrica za novinarstvo :)

 
4 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
"Endorsanje" je novo "lajkanje"

Stvarno promašen članak u zadnjem odlomku, znam najmanje jedan HR odjel koji je vrbovanje radio prema Linkedin profilima koje je našao. Na temelju toga je nastalo mnogo poslovnih ponuda. 

 
1 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
"Endorsanje" je novo "lajkanje"

Velika greska; neobican zakljucak autora....

 

Radio sam za americku firmu koja je imala 57.000 uposlenih na svim kontinentima. Obnasao sam funkciju HR Supervisor za 2 sajta (kako to Ameri zovu) = cca 2400 uposlenih; 2 grada. Ali, sve to nije bitno, poenta cijele price je da regruteri itekako prate linkedin; preporuke su jako bitne i uz kvalitetan resume imate vece sanse za intervju; regruteri cesto nisu strucni (govorim o zanimanjima nizeg rizika - mislim na sigurnost na radu) i intervju je lakse proci (uz pomenute preporuke). Kada jednom pocnete raditi, budete li dovoljno marljivi u 10ak prvih dana skuzite posao (sitnice, ukoliko ste nesigurni) samo naprijed... Naravno, govorim o craftovima: vodoinstalateri, tehnicari i sl. Poslovi koji ne podrazumijevaju programiranje, robotiku i sl. naprednije funkcije koje podrazumijevaju neophodnost iskustva...

 

Naravno da preporucujem linkedin ... 

 
2 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
"Endorsanje" je novo "lajkanje"

meni je fora što se kolega autora ove vijesti za info mega-oslanjao na LinkedIn kad je pisao ovo o razvoju igara, pa se pitam koliko ih još ima u redakciji koji koriste LinkedIn ozbiljno, kontroverzno ovoj vijesti {#}

 

ma, neka piše čovjek, ima i istine u tome što veli...

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
"Endorsanje" je novo "lajkanje"

Zato fino postoje razgovori za posao. Piši ti što želiš ali kada ti dođeš na razgovor, njih 4,5 te izrešeta, provjeri projekte, pokažeš source kod - to je to. Mislim da si ljudi koji šminkaju profile u biti čine sami sebi zlo, a ne korist.

 

Endorsanje u ideji nije loša stvar, ali kao i mnogo puta, stvar se u praksi pretvori u cirkus.

IBM fanboy
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
"Endorsanje" je novo "lajkanje"

Endorsanje je odlična ideja no na žalost ostala je na tome jer je, kao i mnogo puta kod tehnologije, zanemarena ljudska glupost. Ideja je da se endorsanjem pojednostavi recruiterima filtriranje brda i brda smeća od accounta. Naravno, u RH kad imaš 100 prijava za posao nije ti problem to prosearchati, no kad ih dobiješ 10.000 ili više postoji "mali" problemčić u filtru kojeg nema. E sad, da li je neka strava što si svog šefa endorsao da osim što je "IT manager" ima i "human skills" (iako na razini predpotopne amebe)? Pa i nije baš jer se to lako vidi iz razgovora s njim.

 

LinkedIN je fenomenalan alat ne samo HR ljudstvu, a na žalost kod nas je nedovoljno raširen i nepopularan jer naravno da je bitnije napisati status na face-u da si upravo pojeo friganu mrtvu žabu nego na linkedinu podijeliti problem koji ti se pojavio kod programiranja aplikacije ili opisati u linkedin grupi kako si konkretno riješio neki problem isporuke robe i slično.

 

Naravno da svi lažu na linkedIN-u, kao i na bilo kojoj drugoj mreži i svi smo lijepi i pametni. No, zaboravljaju da je tragove aktivnosti puno lakše provjeriti na webu nego u stvarnom životu pa je i mogućnost kristalizacije kvaliteta puno lakša.

Einsteine, da ti olakšam teoriju: samo za svemir postoji vjerojatnost da nije bezgraničan
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
"Endorsanje" je novo "lajkanje"

Vidi se da autor ovog teksta nema baš previše dodira sa stvarnim tržištem rada - taj niti je tražio posao niti zaposlenika u posljednje vrijeme.

U takvim okolnostima nastaju ovakvi članci, na temelju onoga što se autori čini kao istina, bez previše brige za stvarne okolnosti.

 

Za endorsanje ne znam, vrijeme će pokazati, a stvar će se sama regulirati.

Nitko pametan ionako neće uzeti nekoga samo na temelju LinkedIn profila, kao što je više forumaša već navelo.

No pain!
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: "Endorsanje" je novo "lajkanje"
genije_čudo_prirode kaže...

Naravno da svi lažu na linkedIN-u, kao i na bilo kojoj drugoj mreži i svi smo lijepi i pametni. No, zaboravljaju da je tragove aktivnosti puno lakše provjeriti na webu nego u stvarnom životu pa je i mogućnost kristalizacije kvaliteta puno lakša.

Veliki postotak ljudi laže i savija istinu i u CV-u, tako da je potpuno očekivano da će isto raditi na LinkedInu.

Twitter - @danny_hr | Raptr - dannyhr | Xfire - dannyhr | Steam - danny_hr | XBL - DannyHR
Poruka je uređivana zadnji put uto 16.10.2012 9:35 (Danny_HR).
11 godina
neaktivan
offline
Re: "Endorsanje" je novo "lajkanje"
Danny_HR kaže...

Veliki postotak ljudi laže i savija istinu i u CV-u, tako da je potpuno očekivano da će isto raditi na LinkedInu.

 

gotovo svi, ne lažu samo neki super-stručnjaci i oni koji ne znaju kako se prodati na tržištu rada

 

i CV i LinkedIn i štogod moraju biti našminkani, temeljno pravilo marketinga... neka mi netko pokaže jedan proizvod iz supermarketa koji na pakiranju deklarira svoj sadržaj 100% onakvim kakav je stvarno

14 godina
offline
"Endorsanje" je novo "lajkanje"

Ne kuzim to laganje u CV-ima. Sto covjek ima od toga da napise da zna talijanski i francuski u CV-u, kada dodje na interview? Samo blamazu. Ja sam poprilicno pazio da ne stavim u CV nista sto ako me netko pita ne znam odgovoriti, ili bih napisao da imam samo osnovno znanje o nekom podrucju.

Lack of money is the root of all evil. George Bernard Shaw
 
2 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice