Energetska membrana umjesto baterije

poruka: 26
|
čitano: 3.919
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Energetska membrana umjesto baterije".
14 godina
neaktivan
offline
Energetska membrana umjesto baterije

ful zanimljivo....

Zivot je ono sto nam se dogadja dok smo zauzeti planiranjem!...j.lennon
Moj PC  
9 0 hvala 1
15 godina
offline
Energetska membrana umjesto baterije

Huh, ovo izgleda opako dobro. Sad ćemo vidjeti kako će na to reagirati lobi proizvođača klasičnih baterija {#} .

Deckard
Moj PC  
2 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Energetska membrana umjesto baterije

1μF=0.001mF=0.000 001F

0.2F=200mF=200 000μF

ako sam dobro izracuno neradi se o 200 puta vecem kapacitetu nego o 200 000 puta vecem kapacitetu

lol
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Energetska membrana umjesto baterije
zvuči predobro da bi bilo istina
ne bojte se stiskati dugmiće ispod
15 godina
offline
Energetska membrana umjesto baterije

Revolucionarna vijest

Moj PC  
3 0 hvala 0
14 godina
offline
Energetska membrana umjesto baterije

I sad se ja pitam, zašto neko ne slomije nogu trčeći realizirat ovo ???? :O

MIKROBLOG: http://www.youtube.com/watch?v=gmyq9tIiu8g
 
7 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Energetska membrana umjesto baterije
KIKI3ooo kaže...

I sad se ja pitam, zašto neko ne slomije nogu trčeći realizirat ovo ???? :O

Zato što, eksploatirajući postojeću tehnologiju, nisu izmuzli dovoljno novaca!  {#}

...ali sutra, dragi moj Samsone, trofej i slava neće nas zaobići!
15 godina
neaktivan
offline
Energetska membrana umjesto baterije

Zato sto ce se proizvodaci postojecih baterija potrgati samo da "ubiju" ovu tehnologiju kako bi oni i dalje masno zaradivali na tehnologiji koja je odavno mogla biti u ladicama arhiva. Tako je bilo i sa puno ostalih tehnologija.

Prije 2, 3 godine Bug je pisao o baterijama temeljnim na nekakvom prahu koji je bio stavljen u njih, i imitirale su kondenzatore. I bilo je to sve super, baretije su se napunile u roku 20sekundi, a imale su kapacitet veci za 100 puta od postijecih litij-ionskih baterija iste mase. Danas ni traga od takve tehnologije...

...Scooter Tuning is not A Crime!!...
 
9 0 hvala 0
13 godina
offline
Energetska membrana umjesto baterije

Postoji i mogucnost da je sve to nakraju ispalo preskupo za industrijsku proizvodnju.

 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Energetska membrana umjesto baterije
Wespen kaže...

Postoji i mogucnost da je sve to nakraju ispalo preskupo za industrijsku proizvodnju.

 

Neznam kako bi opravdali visoku cijenu organskog otpada!

Gods are fragile things; they may be killed by a whiff of science or a dose of common sense. – Chapman Cohen
13 godina
neaktivan
offline
Re: Energetska membrana umjesto baterije
syncmaster245b kaže...

 

Neznam kako bi opravdali visoku cijenu organskog otpada!

  Skup je proces integracije nove tehnologije u postojeću konstituciju...kenj kenj ser ser

 

smisli će oni nešto,nebojim se ja za njih

 

 

ne bojte se stiskati dugmiće ispod
Poruka je uređivana zadnji put ned 2.10.2011 11:58 (teodosije).
16 godina
neaktivan
offline
Energetska membrana umjesto baterije

Iz članka: "Baterije načinjene od membrana imale bi znatno manju težinu i četiri do osam puta manju cijenu od sadašnjih litij-ionskih baterija."

 

Malo više na: http://www.greencarcongress.com/2011/09/nus-20110929.html

 

U članku se ne govori o baterijama od membrana nego o (super)kondenzatorima. Kondenzatori su fizika, a baterije su kemija.

Nema podaka o trajnosti, broju ciklusa punjenja pražnjenja, radnoj temperaturi, gustoći energije,... tako da je teško reći da li će iz ovog biti nešto. Netko je spomenuo "nekakav prah". Radi se o EEStoru i njihovim ultraturbokondenzatorima koji još uvijek nisu ugledali svjetlo dana izvan laboratorija - ako uopće postoje (http://theeestory.com).

 

Bilo bi divno kad bi se riješio problem skladištenja veće kolićine električne energije u manjim pakiranjima.

 

M.

 

 
5 0 hvala 0
15 godina
offline
Energetska membrana umjesto baterije

Ništa od ovoga! Danas je već poznata tehnologija trajanja baterije 10 i više puta od današnje ALI to ne može doći na tržište zbog dogovorne ekonomije proizvođaća baterija kojoj to nije u interesu. 

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Energetska membrana umjesto baterije
Buhaha kaže...

Ništa od ovoga! Danas je već poznata tehnologija trajanja baterije 10 i više puta od današnje ALI to ne može doći na tržište zbog dogovorne ekonomije proizvođaća baterija kojoj to nije u interesu. 

Postoji preko 1300 proizvođača baterija - nemoguće je da su svi u dogovoru.

 

13 godina
neaktivan
offline
Re: Energetska membrana umjesto baterije
DigiMagic kaže...
Buhaha kaže...

Ništa od ovoga! Danas je već poznata tehnologija trajanja baterije 10 i više puta od današnje ALI to ne može doći na tržište zbog dogovorne ekonomije proizvođaća baterija kojoj to nije u interesu.

Postoji preko 1300 proizvođača baterija - nemoguće je da su svi u dogovoru.

 

  bah bah

ne bojte se stiskati dugmiće ispod
14 godina
offline
Energetska membrana umjesto baterije

Svaka čast, na čemu se sve radi. Šteta što se ništa ovakvo ne istražuje u Hrvatskoj.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Energetska membrana umjesto baterije

doba kada ce baterija na smartphonima trajat 2 dana 

15 godina
offline
Re: Energetska membrana umjesto baterije
DigiMagic kaže...
Buhaha kaže...

Ništa od ovoga! Danas je već poznata tehnologija trajanja baterije 10 i više puta od današnje ALI to ne može doći na tržište zbog dogovorne ekonomije proizvođaća baterija kojoj to nije u interesu. 

Postoji preko 1300 proizvođača baterija - nemoguće je da su svi u dogovoru.

 

Nemaju svi znanje i tehnologiju dostupnu za izradu. 

15 godina
offline
Re: Energetska membrana umjesto baterije
Buhaha kaže...
DigiMagic kaže...
Buhaha kaže...

Ništa od ovoga! Danas je već poznata tehnologija trajanja baterije 10 i više puta od današnje ALI to ne može doći na tržište zbog dogovorne ekonomije proizvođaća baterija kojoj to nije u interesu. 

Postoji preko 1300 proizvođača baterija - nemoguće je da su svi u dogovoru.

 

Nemaju svi znanje i tehnologiju dostupnu za izradu. 

Mislim da ne treba odlaziti u teorije urote.

Nelogičnim se čini da su baš svi u dogovoru.

Gods are fragile things; they may be killed by a whiff of science or a dose of common sense. – Chapman Cohen
15 godina
neaktivan
offline
Re: Energetska membrana umjesto baterije
syncmaster245b kaže...
Buhaha kaže...
DigiMagic kaže...
Buhaha kaže...

Ništa od ovoga! Danas je već poznata tehnologija trajanja baterije 10 i više puta od današnje ALI to ne može doći na tržište zbog dogovorne ekonomije proizvođaća baterija kojoj to nije u interesu. 

Postoji preko 1300 proizvođača baterija - nemoguće je da su svi u dogovoru.

 

Nemaju svi znanje i tehnologiju dostupnu za izradu. 

Mislim da ne treba odlaziti u teorije urote.

Nelogičnim se čini da su baš svi u dogovoru.

Zašto bi itko trebao biti u dogovoru? Dovoljno je da im samo jedan veliki proizvođač baterija ponudi lovu i više nikada nebi čuli za tu tehnologiju. Dokopa se patenta pod svaku cijenu i time se osigura da više nitko drugi ne može koristiti tu tehnologiju slijedećih xx godina. Zašto bi trošio na investiranje u novu tehnologiju ako dobro zarađuje na staroj dok god nema velikog konkurenta. Nije teorija urote nego tako danas funkcionira patentni sustav.

Is it weird that this gave me an orgasm?
Poruka je uređivana zadnji put ned 2.10.2011 17:23 (DragonShit).
15 godina
neaktivan
offline
Re: Energetska membrana umjesto baterije
DragonShit kaže...

Zašto bi itko trebao biti u dogovoru? Dovoljno je da im samo jedan veliki proizvođač baterija ponudi lovu i više nikada nebi čuli za tu tehnologiju. Dokopa se patenta pod svaku cijenu i time se osigura da više nitko drugi ne može koristiti tu tehnologiju slijedećih xx godina. Zašto bi trošio na investiranje u novu tehnologiju ako dobro zarađuje na staroj dok god nema velikog konkurenta. Nije teorija urote nego tako danas funkcionira patentni sustav.

 

 

Bezveze su mi ove priče sa stavljanjem tehnologija u ladicu... 

 

Zašto taj isti "veliki proizvođač baterija" nebi financirao razvoj nove tehnologije i pomeo konkurenciju s njom?

 

 

15 godina
offline
Re: Energetska membrana umjesto baterije
DragonShit kaže...

Zašto bi itko trebao biti u dogovoru? Dovoljno je da im samo jedan veliki proizvođač baterija ponudi lovu i više nikada nebi čuli za tu tehnologiju. Dokopa se patenta pod svaku cijenu i time se osigura da više nitko drugi ne može koristiti tu tehnologiju slijedećih xx godina. Zašto bi trošio na investiranje u novu tehnologiju ako dobro zarađuje na staroj dok god nema velikog konkurenta. Nije teorija urote nego tako danas funkcionira patentni sustav.

 

Lupetas gluposti.

Pitam se da li ti uopce znas sto je patent, jer da znas, tada bi znao da su svi patenti javno dostupni na uvid. Cak sto vise Google ima patent trazilicu tako da mozes doznati da li je i sto je sve patentirano bez da mices pogled sa monitora.

Dakle ne treba traziti urotu tamo gdje je ocito nema. Firma koja bi prva plasirala na trziste tako revolucionarnu bateriju automatski bi bila lansirana medju 10 najbogatijih firmi svijeta. Dakle itekako se isplati izumiti i komercijalizirati jedan tako proizvod.

 

 

Gods are fragile things; they may be killed by a whiff of science or a dose of common sense. – Chapman Cohen
14 godina
offline
Energetska membrana umjesto baterije

Svake godine izmisle neke nove baterije, ali od njih nikad ništa

Lt.Lowenbrau prozvan cheaterom preko 9000 puta
 
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Energetska membrana umjesto baterije
syncmaster245b kaže...
DragonShit kaže...

Zašto bi itko trebao biti u dogovoru? Dovoljno je da im samo jedan veliki proizvođač baterija ponudi lovu i više nikada nebi čuli za tu tehnologiju. Dokopa se patenta pod svaku cijenu i time se osigura da više nitko drugi ne može koristiti tu tehnologiju slijedećih xx godina. Zašto bi trošio na investiranje u novu tehnologiju ako dobro zarađuje na staroj dok god nema velikog konkurenta. Nije teorija urote nego tako danas funkcionira patentni sustav.

Lupetas gluposti.

Pitam se da li ti uopce znas sto je patent, jer da znas, tada bi znao da su svi patenti javno dostupni na uvid. Cak sto vise Google ima patent trazilicu tako da mozes doznati da li je i sto je sve patentirano bez da mices pogled sa monitora.

Dakle ne treba traziti urotu tamo gdje je ocito nema. Firma koja bi prva plasirala na trziste tako revolucionarnu bateriju automatski bi bila lansirana medju 10 najbogatijih firmi svijeta. Dakle itekako se isplati izumiti i komercijalizirati jedan tako proizvod.

Neka su dostupni na uvid, čak i da ga nađeš nije tvoj. Da bi se snalazio u milijunima patenata to ti treba biti full time job a i stručnjacima uvijek nešto promakne pa su tužbe gotovo neizbježne. Ništa, onda nam preostaje samo čekati i uskoro ćemo imati ove super baterije.

Is it weird that this gave me an orgasm?
16 godina
offline
Energetska membrana umjesto baterije

Ali stvaarno recite vi meni jel normalno da se danas još u 21. stoljeću masovno i bez alternative proizvode oni

olovni akumulatori za aute. A dao bog da se neš promijeni da nemamo tu dušičnu kiselinu,

eksploataciju i bacanje žive, litija, nikla i kadmija :(((

Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Energetska membrana umjesto baterije
overhaul kaže...

Ali stvaarno recite vi meni jel normalno da se danas još u 21. stoljeću masovno i bez alternative proizvode oni

olovni akumulatori za aute. A dao bog da se neš promijeni da nemamo tu dušičnu kiselinu,

eksploataciju i bacanje žive,  litija, nikla i kadmija :(((

  koga boli kifla sve dok možeš jeftino proizvesti a skupo prodati netreba ti nova tehnologija

ne bojte se stiskati dugmiće ispod
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice